Dodaj do ulubionych

Co na prezent Wielkanocny?...

07.04.19, 01:55
Jestem zaproszona do znajomych dobrych znajomych na obiad Wielkanocny.
Jeszcze u nich nie byłam, ale wiem ze są to ludzie tuz po 60-tce, zaproszonych jest ok 15 osób łącznie z nami, będą tez u nich ich wnuki (poniżej 10 lat).
Chciałabym kupić jakiś nietuzinkowy prezent dla pani i pana domu poza zwyczajowa tutaj butelka wina i kwiatów, oraz zabawki dla dzieci (dwóch chłopców).
Myślałam o czymś takim - to by ładnie na stole wyglądało. lub gdziekolwiek. albo same takie swieczki, albo moge sie pokusic i sama takie zrobić? lub takie badz takie.
a dla chłopców moze po koszyczku z.... własnie, z czym? to ma być jakiś drobiazg albo drobiazgi związane z wielkanocą, ale niekonieczne. na kurki znoszące jajeczka chyba już za duzi. samochodziki wypchane łakociami? Help, please!

Minnie
--
Seksistowskie myślenie (ukarane)
Wpadnij, zapraszam!...
Obserwuj wątek
    • aqua48 Re: Co na prezent Wielkanocny?... 07.04.19, 10:27
      Na prezent wielkanocny zwyczajowo daje się słodycze - czekoladowe jajka, zajączki. Chłopcom dałabym właśnie takie. A z prezentowanych ozdób stołu gniazdek czy jajecznych świeczek jednak bym zrezygnowała, decyzję o takiej dekoracji zostawiając gospodarzom. Szczerze, to poza świętami nie ma co z tym zrobić. Wolałabym sprezentować coś bardziej neutralnego, co przyda się i poza tą jedyną w roku okazją.
    • engine8 Re: Co na prezent Wielkanocny?... 10.04.19, 19:45
      To zalezy co chcesz tym prezentem zaakcentowac?
      Z prezentami jest w pewnym sensie podobnie jak z ubraniami. tradycyjne i std lepsze niz nietrafiona "orginalnosc"
      To ze jest to Wielkanoc i rodzina religijna to moze prezent powinien miec charakter religijny.... ? Np figurke chrytusa zmartchwysatalego? a jak swiecki to moze upieczonego krolika ? lol (zartuje oczywiscie)

Osobiscie raczej bym byl uwazny iostrozny aby nie wyskoczyc przed szereg i nie przyniesc czegos bardziej znaczacego niz inni - "czestsi" goscie. Jesli nie znasz dobrze ludzi to nie wiesz co bedzie "nietuzinkowe" i mozesz zrobc gafe.
      Idac po praz pierwszy nie znajac gustow anii zwyczjai panujacych w domu - ja by przyniosl dla wlascicilei bardzo tradycyjnie - kwiaty i DOBRE wino.
      • engine8 Re: Co na prezent Wielkanocny?... 10.04.19, 19:51
        Ja to wogole uwazam ze najlepsze prezenty sa takie ktorzy ludzi by chcieli ale nie widza sesnu aby sami na to wydawc wlasna kase... np wiedzac ze "kawosze" - express do kawy za $2k... albo torebke kawy za $100 albo jak "winiarze" to butelke wina za $500, czy tez bilety na koncert w lozy VIP.. smile
      • minniemouse Re: Co na prezent Wielkanocny?... 10.04.19, 23:19
        Po prostu chce podziękować ze mnie, w sumie mało znana osobę, zaprosili. i własnie nie chce nic bardzo drogiego ale jednocześnie nie chce czegoś typowego jak kwiaty, czekolada + wino, co każdy przyniesie.

Minnie

--
        Szlachetność w praktyce
        Wpadnij, zapraszam!...
        • basia_styk Re: Co na prezent Wielkanocny?... 12.04.19, 09:57
          Typowe prezenty są najbezpieczniejsze. Skoro nie znasz gospodarzy bliżej, to nie wiem, czy jest sens kupować cebule czosnku ozdobnego . Co jeśli nie lubią tego typu roślin, preferując coś subtelniejszego? Trochę dygresyjnie, ale moim zdaniem jedną z najczęstszych gaf jest kupienie komuś rzeczy z zakresu jego hobby (jeśli jest hobbystą zaawansowanym, to ma ściśle określone preferencje i najczęściej taki prezent jest kosmicznie nietrafiony).
            • basia_styk Re: Co na prezent Wielkanocny?... 13.04.19, 05:44
              minniemouse napisała:

> Jak im się nie będzie podobało to dadzą komuś albo po prostu wyrzuca. ale mają
              > c ogród, werandę, kto by nie chciał takich imponujących kwiatów? no, serio...

Serio? Na przykład ja smile Bo nie lubię, bo nie mam odpowiedniej gleby, stanowiska - powodów może być wiele. Chyba przenosisz własne upodobania, zakładam że podświadomie - na ogół ludzi.
                  • minniemouse Re: Co na prezent Wielkanocny?... 14.04.19, 00:15
                    Niestety idąc do kogoś po raz pierwszy nie przewidzisz na 100% czy prezent się spodoba czy nie, możesz tylko mieć pobożną nadzieje iż sprawi on minimum kłopotu w razie czego.
                    ja po wypytaniu się znajomych i tu na forum jestem na 99% pewna ze mój spotka się z aprobata, a w razie czego jest to coś co łatwo się pozbyć.
                    tak ze dziękuję, Basiu, za uwagi ale pozostanę przy swoim zdaniu.
                    a pomysł na watek dobry, zachęcam do założenia smile

--
                    Szlachetność w praktyce
                    Wpadnij, zapraszam!...
    • 10iwonka10 Re: Co na prezent Wielkanocny?... 14.04.19, 19:32
      Jesli maja ogrod a jest tez parapet na oknie wydaje mi sie ze ladne kwiaty w doniczce ( ozdobnym koszyczku) sa dobrym pomyslem na present.Kolorowe, wiosenne ...mozna posadzic w ogrodku trzymac w doniczce jak to sa cebulki beda kwitly co rok.

ladnydom.pl/Ogrody/1,113393,17647068,Wiosenne_kwiaty_doniczkowe.html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka