Dodaj do ulubionych

Czy poseł powinien przeprosić?

28.06.19, 15:48
Sezon ogórkowy, a tu taki smakowity epizod z pogranicza feminizmu i polityki. Liczę na zjadliwe i ach-jakie-dowcipne komentarze, zwłaszcza ze strony wielbicielki partii opisanego posła. Na merytoryczne raczej od innych.

Do niecodziennej wymiany zdań doszło podczas czwartkowego posiedzenia sejmowej Komisji Finansów Publicznych. Jej przewodniczący Andrzej Szlachta z PiS zwrócił się do byłej wiceminister finansów Izabeli Leszczyny, posłanki klubu PO-KO, by nie stosowała "mentorskiego tonu, bo nawet to nie jest stosowne jako kobiecie". - Ja dla pana nie jestem żadną kobietą. Jestem posłem na Sejm RP, tak samo jak pan - odpowiedziała mu Leszczyna. (www.tvn24.pl)

Świeżo po opisanym epizodzie posła dopadł dziennikarz z tego samego portalu i poprosił o wytłumaczenie sytuacji. Poseł plątał się niemożliwie, powołując się na uzus społeczny, według którego mężczyźnie w dyskusji przystoi co innego, niż kobiecie - bo przekleństwo w ustach mężczyzny brzmi inaczej niż w ustach kobiety, chociaż oczywiście nikt nie powinien używać wulgaryzmów itd itd. Kiedy poseł zrobił przerwę na oddech dziennikarz spytał się go wprost - czy przeprosi posłankę Leszczynę, na co on wypali 'Ale za co mam przepraszać?'.

Ma za co?

--
Socjologia kobiety a sprawa Jaxy.
Edytor zaawansowany
  • bo_ob 28.06.19, 16:25
    Już lepiej niech nie przeprasza. Obejdzie się.
    A pani Leszczyna powinna mu raczej odpowiedzieć " niech pan się nie mazgai, panie Szlachta, bo chyba nie jest pan małym dzieckiem - chociaż kto wie?"
  • aqua48 28.06.19, 16:41
    Hmm... inna posłanka, znana pani profesor, z partii pana Szlachty niechlubnie słynie z wypowiedzi które nie są stosowne żadnemu człowiekowi ani posłowi i jakoś nikt z partyjnych kolegów dotąd nie zwrócił jej na to uwagi.
    Nie wierzę w żadne przeprosiny w tym wypadku, bo te zakładają poprawę, a tu żadnej chęci do poprawy niet.
  • mgla_jedwabna 28.06.19, 17:13
    Powinien przeprosić za pouczanie i traktowanie z góry. I dodatkowo za seksizm - jak facet poucza kobietę, że jej nie wypada, bo jest kobietą, to mówi tym samym "ale ja sobie mogę na to pozwolić, bo jestem mężczyzną". Na przykład na pouczenie.
  • snajper55 28.06.19, 23:51
    mgla_jedwabna napisała:

> Powinien przeprosić za pouczanie i traktowanie z góry. I dodatkowo za seksizm -
    > jak facet poucza kobietę, że jej nie wypada, bo jest kobietą, to mówi tym samy
    > m "ale ja sobie mogę na to pozwolić, bo jestem mężczyzną". Na przykład na poucz
    > enie.

O, to, to jest najlepsze wyjaśnienie pretensji posłanki. To tak, jakby powiedzial: co wolno mnie, mężczyźnie, to nie tobie, babo.

Przeprosić? A co komu po jego przeprosinach?

S.
    --
    Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
  • horpyna4 29.06.19, 20:00
    Gdyby pan poseł miał choć trochę wiedzy ogólnej, obejmującej m.in. historię Kościoła, to wiedziałby, że pouczanie mężczyzn przez kobiety nie jest nowomodnym (może jeszcze "lewackim") wybrykiem, bo już w XIV wieku niejaka Katarzyna ze Sieny skutecznie pouczała i obsobaczała rozmaitych hierarchów z papieżem włącznie. I nie tylko było to skuteczne, ale i spotkało się z uznaniem, skoro po śmierci została uznana za świętą.

Tak więc pan poseł wykazał się nie tylko brakiem kultury, ale i wiedzy. Niezłe wystawił sobie świadectwo.
  • milamala 29.06.19, 01:23
    Powinien za stosowanie podwojnych standartow.
  • heniek.8 29.06.19, 05:37
    bene_gesserit napisała:

> - Ja dla pana nie jestem żadną kobieta

> Ma za co?
    >

Ma, za nazwanie jej kobieta
  • basia_styk 29.06.19, 06:53
    heniek.8 napisał:

> bene_gesserit napisała:
    >
    > > - Ja dla pana nie jestem żadną kobieta
    >
    >
    > > Ma za co?
    > >
    >
    > Ma, za nazwanie jej kobieta

Przegiąłeś.
  • heniek.8 29.06.19, 07:46
    Ja bym przeprosił

Ja: jest pani kobietą
    Ona: nie jestem dla pana żadną kobietą
    Ja: oczywiście, proszę przyjąć moje przeprosiny że panią tak nazwałem
  • mim_maior 29.06.19, 10:12
    big_grin

--
    Nie potrzebuję dodatkowych informacji o wegeżyciu.
  • snajper55 29.06.19, 18:37
    heniek.8 napisał:

> Ja bym przeprosił
    >
    > Ja: jest pani kobietą
    > Ona: nie jestem dla pana żadną kobietą
    > Ja: oczywiście, proszę przyjąć moje przeprosiny że panią tak nazwałem

...moje przeprosiny że pana tak nazwałem. wink

Niech już on lepiej nie przeprasza. Aby jego przeprosiny miały sens, musiałby przedtem zrozumieć co zrobił źle. A do tego on nie jest zdolny.

S.
    --
    Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
  • bene_gesserit 29.06.19, 21:15
    basia_styk napisała:

> Przegiąłeś.

E tam, po prostu ma 14 lat.

--
    feminists aren't humorless just because your jokes suck
  • basia_styk 29.06.19, 22:23
    bene_gesserit napisała:

> basia_styk napisała:
    >
    > > Przegiąłeś.
    >
    > E tam, po prostu ma 14 lat.

Co się pewnie kiedyś zmieni :p
    >
    >
  • annthonka 29.06.19, 10:39
    Powinien przeprosić za protekcjonalny ton, pouczanie i seksistowsą wstawkę.

Chociaż tak właściwie te ewentualne przeprosiny to niech on sobie w kieszeń wsadzi. Miałyby jakąkolwiek wartość, gdyby były szczere.
  • aqua48 29.06.19, 11:41
    annthonka napisała:

> Chociaż tak właściwie te ewentualne przeprosiny to niech on sobie w kieszeń wsa
    > dzi. Miałyby jakąkolwiek wartość, gdyby były szczere.

Nie mogą być szczere, bo on kompletnie nie zdaje sobie sprawy ze swojego błędu. To kwestia specyficznej mentalności i wychowania - mężczyźnie wolno więcej, ma prawo czasem być grubiański, czy pouczyć kogoś, ale kobiecie to nie uchodzi, ma być delikatna i posłuszna, a od wskazywania miejsca jest facet. Bo każda płeć ma swoje miejsce i rolę.
  • bene_gesserit 29.06.19, 21:17
    Ja bym uogólniła. Brak przeprosin, przyznania się do błędu, sypania głowy popiołem czy totalny brak poczucia obciachu itd to świadoma, odgórnie narzucona polityka w tej akurat opcji politycznej.

Jak widać działa - o kim to najgorzej świadczy?

--
    Wiara w kompleks braku członka to oczywisty przejaw kompleksu braku macicy.
  • heniek.8 29.06.19, 10:59
    Aż sprawdziłem, typ ma 72 lata i najwyraźniej umknęła mu przemiana obyczajowa ostatniego pokolenia.
    Z drugiej strony, niektóre kobiety chyba lubią grać kartą ofiary.
    Jeżeli spojrzymy na politykę jak np na turniej szachowy w którym każdy gra z każdym to porównałbym to do takiej sytuacji: do stolika jakiegoś starego grzyba dosiada się 10 letnie dziecko. Grzyb coś tam mówi o młodym wieku bla bla i teraz jaka jest prawidłowa odpowiedź tego dzieciaka? Skarżyć się na wypowiedź o wieku, czy rozgromić starego na szachownicy?
  • aqua48 29.06.19, 11:51
    heniek.8 napisał:

> niektóre kobiety chyba lubią grać kartą ofiary.

???
    Zwrócenie uwagi na niewłaściwe zachowanie nazywasz graniem kartą ofiary?
  • heniek.8 29.06.19, 11:55
    Ogólnie piszę, tutaj to akurat dziennikarz więcej w to gra niż ta pani, ale np bene lubi w to grać: największe sukcesy ma na polu tropienia patriarchów, co ja uważam za sukcesy zastępcze
  • mim_maior 29.06.19, 12:27
    big_grin

--
    Nie potrzebuję dodatkowych informacji o wegeżyciu.
  • bene_gesserit 29.06.19, 21:19
    Witam szyderę we własnej osobie. Wiedziałam, że nie odmówisz zaproszeniu ;P

--
    Wiara w kompleks braku członka to oczywisty przejaw kompleksu braku macicy.
  • bene_gesserit 29.06.19, 21:20
    heniek.8 napisał:

> Ogólnie piszę, tutaj to akurat dziennikarz więcej w to gra niż ta pani, ale np
    > bene lubi w to grać: największe sukcesy ma na polu tropienia patriarchów, co ja
    > uważam za sukcesy zastępcze

Napisz coś więcej, bo robi się ciekawie, będę wdzięczna za linki z tropienia.
    Odwzajemnię się równą jakościowo analizą twoich tu występów, oki?

--
    cute but psycho. things even out
  • heniek.8 29.06.19, 21:32
    nie zbieram dokumentacji, i nie będę się przedzierał przez materiał który mnie nie interesuje,
    ale sama powiedz: czy jest na tym forum lepszy od ciebie ekspert pogromca patriarchiatu?
  • bene_gesserit 29.06.19, 21:41
    Sama mówię, że lecisz stereotypami i to jest słabe, nawet jak na twoje nastolectwo, bejbe

--
    śpiewali kiepsko, ale bronili swego prawa do fałszowania
  • kora3 01.07.19, 16:08
    Powinien, ale czy to uczyni wątpliwe

--
    Korcia
    "droga ekspresowa do serca faceta nie wiedzie wcale przez żołądek...Jest hmmm nieco poniżej .. na mapie- oczywiście smile"

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka