Dodaj do ulubionych

Watek marynistyczny....

30.07.19, 23:29
... czyli o tej tam części ciała Maryni, co to każdy wie o co chodzi wink
To znaczy tematyka dowolna - lekka, łatwa i przyjemna, jednak cokolwiek związana z dobrymi obyczajami.
W tym wątku możemy rozważać sobie, przekomarzać się, a nawet fantazjować na tematy dowolne, pamiętając wszakże o bon mocie, czy moze ma to być o bon tonie, a moze i jedno i drugie : )
Zacznę wiec - z radością donoszę iż w moim ogródku jakiś czas temu, Pani Zajacowa zupełnie bez pytania mnie o zgodę w kwestii wynajmu miejsca pod płotem, powiła rozkoszne zajączki.
oto jeden z nich, już troszkę podrośnięty:

https://i.imgur.com/iahN7iK.jpg?2

Po miesiącu już się nauczyły radzić sobie same, i porozbiegały po okolicznych posesjach.
Ale były słodziutkie! 😍

Minnie

--
Savoir Vivre czyli jak się zachować
Edytor zaawansowany
  • minniemouse 30.07.19, 23:58
    mam tez takie pytanie:

- czy w dobie e-bookow nadal wypada mieć przyzwoita biblioteczkę z papierowymi książkami w domu?

Minnie

--
  • zmiija_w_niebieskim 01.08.19, 19:23
    minniemouse napisała:

> mam tez takie pytanie:
    >
    > - czy w dobie e-bookow nadal wypada mieć przyzwoita biblioteczkę z papierowym
    > i książkami w domu?
    >
    > Minnie
    >

To zależy, co rozumiesz przez słowo "wypada".
    Jeżeli "wypada" to tyle co "można" - to owszem, można jak najbardziej. Mam dużo ukochanych książek, dlaczego miałabym je wyrzucać? Poza tym, mam wiele rzadkich, można powiedzieć niszowych książek - w wersji elektronicznej pewnie nie zostaną nigdy wydane.

Natomiast jeśli pytasz, czy trzeba, należy - no, to jest temat rzeka.
    Zawsze śmieszyli mnie ludzie z kolekcjami płyt, których nie słuchali, ale "kulturalny człowiek powinien to mieć" czy zbiorami nidgy nie otwieranych książek bo "dobrze wychowany człowiek nie może tego nie mieć"...itd.
  • minniemouse 01.08.19, 23:26
    zmiija_w_niebieskim napisała:
    > Natomiast jeśli pytasz, czy trzeba, należy - no, to jest temat rzeka.
    Zawsze śmieszyli mnie ludzie z kolekcjami płyt, których nie słuchali, ale "kulturalny człowiek powinien to mieć" czy zbiorami nidgy nie otwieranych książek bo "dobrze wychowany człowiek nie może tego nie mieć"...itd.

no właśnie chodzi mi o takie widoczne kolekcje bo "kulturalny człowiek powinien mieć".
    pamiętam jak czytałam kiedys książkę, bardzo dobra zresztą, dla młodzieży "Co słychać za tymi drzwiami" Ewy Ostrowskiej (wydanie oryginalne). Pani Cegłowska w swym pragnieniu wspięcia sie na wyżyny miejscowej elity wpadła na pomysł by kupić atrapy książek, same grzbiety - jakoś tak. bo będzie "wyglądało inteligentnie". pamiętam moje niebotyczne zdumienie "co jak ktoś sięgnie po "książkę", co wtedy zrobi, co powie?" - lolol

Minnie

--
  • 10iwonka10 01.08.19, 23:40
    Ha,Ha mialam taka kolezanke w szkole podstawowej- Rodzice mieli taka biblioteczke na ozdobe.

Natomiast ja jestem niestety dosc tradycyjna jesli chodzi o ksiazki. Lubie miec polki pelne ksiazek….jak czytam I chce cos sprawdzic lubie przewracac kartki wstecz ….nie ekran.

• engine8 31.07.19, 03:52
    No ja mialem czy tez mam podobny problem i tolerowalet ich dopuki mnie tych kulek przed drzwiami nie robily.
    No i zaczela sie zabawa w wilka i zajaca. Najwiecej ubawu ma zona.
    Bo ja mowie "zajac pagadi" i siatke dookola plotu,,,
    Nie minal tydzien a zajace sa... znalalzly slaby punkt...
    Zona sie rchd=cze ze dostalem Szacha od zajca.... No to jak zobaczylm to gonie te zajce a oni euciekaj zwykle ta sam dziura wiec wiem jak wlazly....
    I tak sie szacjuemu od pol roku...
    Troche kojoty mi pomogly ale zajcowa znow porodzila i stadko sie odnawia.
    Glowny problem w tym ze u nas trawka zielona i psow nie ma...
    Tak e tydien temu znow ja dalem zajcom szacha i czekam na ich posuniecie.... A ploty osiatkowne i cegly dookola..
  • minniemouse 31.07.19, 05:48
    no ale dzięki zajączkom nie musisz trawki strzyc, wiec powinieneś im być wdzięczny właśnie smile

Minnie

--
  • aqua48 31.07.19, 08:47
    Zające są ok, ja mam kuny w domu, pod dachem. I chyba też zrobiły mi gniazdo, wyciągają ocieplenie, tupią przez całą noc tak jakby chłop w gumiakach stepował. Ostatnio za domem znalazłam świeżutkie skrzydełko, najwyraźniej zostawione na cięższe czasy, zanim mąż, który dojechał dzień po mnie się go pozbył zostało schrupane. Sąsiadka chyba znowu nie może się doliczyć swoich kurczaków...Bardzo żałuję bo nie dość, że hałasują potwornie to jeszcze przepłoszyły mi popielice, do których się już przyzwyczailiśmy i które przychodziły wieczorami chrupać jabłuszko. Kuny jak widać dokarmiają się same...
  • minniemouse 31.07.19, 20:03
    hahaha, chłop w gumiakach stepował smile
    ale to rzeczywiscie moze być uciążliwe.
    ja znowu miałam taki hałaśliwy problem z wiewiórami na strychu. wprawdzie one nie atakowały mniejszych stworzeń, ale mogły przegryźć instalacje elektryczne co groziło pożarem. my jak wiadomo mieszkamy w domach budowanych z desek, po 50 latach wyschniętych na wiór, wyłożonych już rożną równie sucha podpałką big_grin
    w końcu mężowi udało sie znaleźć którędy wchodzą, poczekał aż wyjdą i zabił deskami otwór. od tej pory nareszcie była cisza.
    ot, uroki życia w zieleni, lol

Minnie

--
  • aqua48 31.07.19, 21:53
    U nas nawet w mieście kuny przegryzają instalacje samochodowe, zimą same się instalują w podwoziu koło silnika dopiero co zaparkowanego auta, bo jest cieplutki i chrup, chrup...
    A wiewióra to przyuważyłam ostatnio na wsi jak latał wręcz szybując między drzewami, w końcu usiadł na gałęzi i zaczął regularnie merdać ogonem zwieszonym na dół. Nie miałam pojęcia że one nabywają takich psich nawyków..
  • annthonka 02.08.19, 15:21
    U mnie na silniku się kiedysś kuna regularnie instalowała, nawet sobie kromki chleba tam znosiła smile
  • engine8 01.08.19, 03:16
    Alez skad.... trawe ciagle trzeba strzyc - trzeba by chyba stado...
  • engine8 01.08.19, 03:18
    www.reddit.com/r/datingoverthirty/comments/7a7pl2/do_you_know_how_to_kiss_a_girl/
    Ile sie od tego czasu zmienilo? smile)
  • minniemouse 01.08.19, 11:38
    engine8 napisał(a):
    > Ile sie od tego czasu zmienilo? smile)

niewiele, zamiast Listerated Pepsin Gum mamy Extra Ice smile

Minnie

--
  • 10iwonka10 01.08.19, 08:44
    Zasady dla dobrej zony- lata 50 Anglia......to byly bardzo powaznie traktowane porady. Ile sie zmienilo…smile

www.primermagazine.com/2009/love/the-good-wifes-guide
  • basia_styk 01.08.19, 11:15
    10iwonka10 napisała:

> Zasady dla dobrej zony- lata 50 Anglia......to byly bardzo powaznie traktowane
    > porady. Ile sie zmienilo…smile
    >
    Przeczytałam i choć nie podoba mi się np. takie dictum "Don't ask him questions about his actions or question his judgment or integrity. Remember, he is the master of the house and as such will always exercise his will with fairness and truthfulness. You have no right to question him.
    A good wife always knows her place." (nie zadawaj pytań kwestionujących osąd męża - to on jest panem domu[...] nie masz prawa go osądzać. Dobra żona zna swoje miejsce), to jednak kilka innych z tych zasad jest całkiem rozsądnych. Utrzymywanie porządku w domu czy też prezentowanie siebie jako osoby powabnej chociażby. A kilka innych zaleceń swobodnie mieści się i w zasadach s-v i - co może ważniejsze - w podpowiedziach ułatwiających współżycie z drugą osobą smile
  • 10iwonka10 01.08.19, 11:40
    >>> remember, his topics of conversation are more important than yours.>>> NO a to? Pamietaj tematy na jakie chce rozmawiac maz sa zawsze wazniejsze niz twoje tematy. To juz taki lekki szowinizm smile
  • engine8 01.08.19, 21:16
    I dllatrego moja zona moglby isc za mnie do pracy ktoregos dnia i wielu by nie zauwazylo.. smile) BA, moze nawet zorbilaby lepsza robote smile) Wie kto jest kto i co jest co i jakie problemy nalezy rozwiazac....
  • annthonka 02.08.19, 15:35
    Próbuję sobie wyobrazić, jak miałabym tuż przed jego powrotem jednocześnie odkurzać stoły, myć i przebierać dzieci, pilnować ciepłego obiadu na kuchence, rozpalać w kominku oraz wypoczywać poprawiając makijaż i wiążąc sobie wstążki we włosach. Być może multitasking nie jet po prostu moja mocną stroną...
  • 10iwonka10 02.08.19, 15:54
    Zwlaszcza te wstazki we wlosach smile…….No I jeszcze usmiechac sie promiennie I wygladac super powabnie.
  • minniemouse 03.08.19, 02:52
    10iwonka10 napisała:
    Zwlaszcza te wstazki we wlosach smile…….No I jeszcze usmiechac sie promiennie I wygladac super powabnie.

to to jeszcze nic. kolejny serial, który również polecam, to The Marvelous Mrs. Maisel o kobiecie która jest wychowana w tradycyjnym modelu rodzinnym "maż pracuje i finansuje, zona dba o dom, męża i dzieci".
    Mrs Maisel tak wzorowo spełnia owa role ze idąc spać kładzie się do łózka w pełnym makijażu, czeka aż maż zaśnie, i wtedy po cichutku zrywa się do łazienki by dyskretnie acz dokładnie zmyć makijaż, nałożyć maseczkę-krem na noc po czym tak spreparowana, bardzo ostrożnie by męża nie zbudzić, wreszcie kładzie się spać.
    Rano zrywa się wcześniej przed mężem tak by zdążyć zmyć owa nocna maseczkę-krem, nałożyć świeży staranny makijaż, zrobić fryzurę, wślizguje się niezauważalnie do łózka i udaje rozkosznie obudzona gdy maż ja potrząsa za ramie big_grin
    Mrs Maisel jest naprawdę mharvelous! 🥰😍🥰 jest niesamowita, niepowtarzalna, nie do podrobienia! smile
    btw, ten serial leci na Amazon Prime.

Minnie

--
  • minniemouse 01.08.19, 11:52
    Wiem o co chodzi. tego typu poglądy dominowały jeszcze na początku lat 70-tych. bardzo dobrze pokazuje to amerykański serial Mad Men o ludziach z agencji reklamowej. i właśnie szczególnie dobrze widać na tym tle role kobiety w społeczeństwie - tak we własnym domu jak i pracy zawodowej.
    btw bardzo dobry serial, z czystym sumieniem polecam każdemu.
    serial Mad Men

Minnie

--
  • 10iwonka10 01.08.19, 12:01
    Slyszalam o tym serialu ale chyba go nie ogladalam. Obejrze.

Ciekawe jest tez to ze takie poglady dominowaly w Anglii ( Nie wiem czy w USA ,Kanadzie tez?) Natomiast w Polsce w wiekszych miastach bylo chyba na odwrot. Duzo mezczyzn zginelo na wojnie wiec raczej byly hasla 'Kobiety na traktory' I ogolnie rownouprawnienie. Dzieci do przedszkola, potem klucz na szyi a mamy pracowaly. Natomiast w Anglii mloda panienka gdzies tam troche pracowala a potem gdy wyszla za maz, dzieci to spoleczenstwo oczekiwalo od niej ze zostawi prace I bedzie wlasnie w domu zajmowala sie dziecmi I wyczekiwala przyjscia meza z pracy…. To byly tak lata 50-70.
  • beata_ 01.08.19, 12:16
    Serial zdecydowanie wart obejrzenia. Znajdziesz na Netflix, ja tam całość obejrzałam on-line smile
  • annthonka 02.08.19, 15:28
    Ja też od razu pomyślałam o Mad Men. Pierwsze odcinki oglądalam z wytrzeszczonymi oczami ze zdziwienia smile
  • engine8 01.08.19, 21:13
    Zmienilo sie bo teraz sie mowi
    "Happy wife- happy life"
  • minniemouse 07.08.19, 11:03
    ... to puścić im nagranie zespołu Metallica ""Don't Tread On Me" big_grin

Pewna kobieta z Vancouver Island przypisuje słynny heavy metalowy zespół Metallica za uratowanie jej życia i ku największej zaskoczeniu w życiu, mogła osobiście podziękować samemu głównemu wokaliście zespołu.
    Kilka tygodni temu Denise Gallant szła swoim psem po polnej drodze na południe od Duncan, gdy poczuła, że ​​coś za nimi podąża. Okazało się, że to kuguar.
    Zrobiła wszystko, co mogła, aby ją wystraszyć, w tym sprawiła, że ​​wyglądała na dużą i krzyczała.
    Ale kiedy to się nie powiodło i wielki kot dalej ją prześladował, przeszła przez iTunes i zaczęła nadawać utwór Metalliki „Don't Tread On Me”.
    „Pierwsze trzy, cztery notatki ze wstępu i po prostu go nie było”, powiedział Gallant w CTV News w zeszłym tygodniu.

niesamowite - wokalista z Metallica

Niemuzykalny kot to był? czy tylko za metalem nie przepadał? 😂😂😂😂

Minnie
    --
  • mim_maior 07.08.19, 23:01
    Notatki??? 😲

--
    Nie potrzebuję dodatkowych informacji o wegeżyciu.
  • minniemouse 08.08.19, 00:07
    tłumacz Google.
    tam są lepsze kwiatki, szczerze polecam! 😂

--
  • mim_maior 08.08.19, 06:13
    Domyśliłam się, ale dziwię się, że nie wstydzisz sie wrzucać takie "utwory".

--
  • minniemouse 08.08.19, 06:34
    😂😂😂

--
  • minniemouse 09.08.19, 01:37
    Tak mnie Mim rozbawiłaś tym zadęciem, ze przypomniał mi się stary watek który kiedys założyłam na emamie smile
    szczerze radze - poczytaj i sama się pośmiej!

Głównym zastosowaniem bicza są kobiety do mycia pochwy.
    Drażnienie pochwy polega na napełnianiu butelki lub worka woda i wrzucaniu jej do pochwy.
    Utrzymanie czystości pochwy jest proste. Najłatwiej jest umyć wodę podczas kąpieli lub pod prysznicem.

z: czym jest natrysk

Nawet jeśli jesz pokarmy stałe i potrafisz poradzić sobie z posiadaniem innych przedmiotów w ustach, połykanie tabletek może być naprawdę nienaturalne
    z: jak przełknąć duze pigułki - i nie chce się kneblować

Jest niewiarygodnie prosty, wykonany ze zszywek spiżarskich [...]
    Słodko-pikantny glazura smakuje jak twój ulubiony rubin w stylu wiejskim , a sos jest tak dobry, że mży wszystko na talerzu!
    Ale wszyscy mamy te dni, kiedy nie chcemy uporać się z pluciem i szarpnięciem uda z kurczaka na patelni.
    Te pieczone uda z kurczaka są mieszanką, mżeniem i pieczeniem.
    Mnóstwo sosu na mżawki!
    przepis na: lepkie pieczone uda z kurczaka

Jak czyścić białe trampki: obszerny przewodnik do utrzymywania kopnięć musujących.
    Pomimo najlepszych prób zabrudzenia butów, jeśli stopy są na ziemi, przyciągną brud.
    ..były starszy menedżer ds. Marketingu w , Jennifer Bairos Hofer, zaleca przygotowanie pasty z sody oczyszczonej i wody oraz używanie jej do szorowania plam, gdy trzeba zauważyć plamę.
    Wszyscy nasi rozmówcy przysięgają na pojedyncze szybkie chusteczki. Trzymają chusteczki pod ręką we wszystkich kurtkach i torbach na nagłe wypadki obuwia.
    Campana ostrzega ponadto, że rzucanie tenisówkami w pralkę znacznie zmniejszy ich żywotność.
    Zanim wyjdziesz na zewnątrz, najlepiej spryskać buty bejcą i płynnym środkiem odstraszającym.
    z: jak czyścić białe trampki

Rozważ to jako rytuał przejścia - brązowe algi często pojawiają się podczas jazdy na rowerze i dojrzewania nowego zbiornika. Brązowe algi są czymś, co prawie każdy właściciel czołgów musi znosić, a problem zazwyczaj ustępuje w ciągu kilku miesięcy.
    Mówiąc prościej, krzemiany są ulubionym pożywieniem okrzemków. Uważają je za pyszne i radośnie się rozwijają i rozmnażają w każdym zbiorniku,
    Jeśli jesteś chory na śmierć, patrząc na brązowy śluz, wykonaj poniższe kroki, aby opanować swój problem z brązowymi algami bez wyrządzania szkody zbiornikowi.
    z: co to jest brązowe algi..

Perełki przekładowe z Internetu -lajt

Minnie
    --
  • mim_maior 09.08.19, 07:47
    Minnie, może po prostu wrzucaj oryginał? Tłumacza Google każdy sobie może sam użyć, jeśli potrzebuje.
    Te automatyczne tłumaczenia to takie żarty z brodą i śmieszą już nielicznych.

--
  • minniemouse 09.08.19, 08:43
    hmm, a moze by się tak wreszcie odpinkolic ode mnie i przestać co chwila robić mi uwagi oraz wymagać każdy co innego?
    dopiero co Aqua miała pretensje "ze to polskie forum i ze ma być po polsku".
    A tak w ogóle to uprzejmie informuje iż gdzie jak gdzie ale na forum Savoir Vivre to chyba niezbyt wypada niepytanym pouczać i marudzić,
    co zwłaszcza ty jako osoba rzekomo świetnie obyta powinnaś dobrze wiedzieć smile

Minnie

--
  • mim_maior 09.08.19, 09:27
    To nie było po polsku.

--
  • 10iwonka10 09.08.19, 20:23
    To taka odskocznia od Savoir-vivre wiec spokojnie wysylaj zabawne teksty w oryginale smile.
  • minniemouse 10.08.19, 05:56
    ... dzisiaj będą zagadkowe tytuły smile

Pytania i odpowiedzi dotyczące stylu: kanadyjska marka Decade oferuje fajne dziewczyny, które chcesz nosić przez lata

TE TUSZ DO RZĘS PRZYWRÓCĄ KRÓTKIE, WIOTKIE RZĘSY

5 NAJLEPSZYCH PROSZKÓW DO WYKOŃCZENIA W APTECE PONIŻEJ 12 USD

(tu już muszę wrzucić kilka zdań 😂

- Każdy ćpun piękności wie, że makijaż nigdy nie jest kompletny bez ostatecznego odkurzania pudru utrwalającego
    - Luksusowy proszek bananowy Ben Nye -
    Kiwając głową w świecie makijażu teatralnego, luksusowy proszek bananowy Ben Nye jest tajemnicą sceniczną, którą uwielbiamy stosować IRL

PRZYSTĘPNE CENOWO PALETY CIENI DO POWIEK INSPIROWANE UPADKIEM DLA KAŻDEGO ODCIENIA SKÓRY

6 UNIWERSALNYCH PRODUKTÓW DO MAKIJAŻU, KTÓRE SPRAWIAJĄ, ŻE LEKKIE PAKOWANIE JEST DZIECINNIE PROSTE

5 TRIPPY TIE-DYE EYE MAKEUP, KTÓRY SPRAWI, ŻE GŁOWA SIĘ ZAKRĘCI
    - Jeśli chcesz wyglądać trochę inaczej niż w pudełku, spróbuj tego autorstwa @makeupmarielle_. Przenosi koncepcję barwnika krawatowego na wyższy poziom,
    (tu "tie" czyli "wiązać" zostało przetłumaczone jako lolol "krawat")

POSŁUCHAJ MNIE: AKRYLOWE GWOŹDZIE WCISKANE ZMIENIAJĄ ŻYCIE

😂😂😂 -chodzi o naklejane paznokcie akrylowe

z makeup.com

Minnie
    --
  • minniemouse 13.08.19, 00:20
    ... wieczoru, to:

1. wyjście do kina, kawiarni, gdziekolwiek
    2. Netflix, HBO, Amazon prime etc, popcorn, herbatka i wygodna kanapa
    3. wyskok do Paryża
    4. zwiniecie się z dobra książką na fotelu
    5. inne?

Dla mnie zwykle opcja 2 i 4, ale raz na jakiś czas nie pogardziłabym reszta opcji - w lato smile

Minnie

--
  • minniemouse 17.08.19, 08:21
    😄Chińczyk pyta Polaka:
    - Powiedz ile was w tej Polsce żyje.
    Polak odpowiada że około 40 milionów.
    Na to Chińczyk.
    - To wy się chyba wszyscy znacie?😄

😂Mąż wyjechał na delegacje, więc żona zaprosiła do domu kochanka. Podczas seksu rozlega się pukanie do drzwi. Kobieta mówi:
    - To na pewno mój mąż, schowaj się w kuchni.
    Okazuje się jednak, ze to drugi kochanek. Zaczynają "bara-bara", a tu znowu ktoś puka do drzwi. Niewierna żona ukrywa kochanka w łazience. Otwiera drzwi, a to trzeci kochanek. Zaczynają się wiec zabawiać a tu znów ktoś puka.
    - To mój mąż, ukryj się w... (kobieta się zastanawia gdzie go schować bo kuchnia i łazienka już zajęte, zatrzymuje wzrok na stojącej w rogu zbroi) tej zbroi.
    Okazuje się, że to naprawdę mąż szybciej wrócił. Zabiera się do żony i nagle z kuchni wychodzi facet i mówi:
    - Z gazem jest już wszystko w porządku, biorę kasę i spadam.
    Baraszkują dalej a z łazienki wychodzi kochanek nr 2 i mówi:
    - Spłuczka już nie przecieka. Biorę 50 zł i uciekam.
    Kochankowi nr 3 w zbroi jest już niewygodnie i myśli, jakby się stamtąd wydostać, bo nie zanosi się na krótki numerek. W końcu rusza się i wskazuje na drzwi:
    - Na Grunwald tędy?😂

dodajcie swoje !

Minnie

--
  • minniemouse 24.08.19, 03:19
    (post Matyldy przeniesiony z wątku "Ciągłe rozmowy o Bogu w pracy")
    matylda1001 29.07.19, 00:44
    10iwonka10 napisała:

> To on ma az taka wladze w Polsce nie sejm, Ministerstwo Oswiaty tylko Kaczynski? <

Jedynym człowiekiem, który decyduje o współczesnej Polsce jest Kaczyński. Sejm (pisia większość) jest po to, żeby przegłosować to, co Kaczyński wymyśli a rząd jest po to, żeby realizować te wymysły. Duda z kolei jest notariuszem Kaczyńskiego, który podpisze wszystko co mu Kaczyński podsunie. W Sejmie, w czasie obrad na jakiś temat Kaczyński potrafi wywalić ten temat z porządku obrad i nawet przyczyny nie podaje. Potrafi nakazać powtórzenie głosowania jeśli wynik go nie zadawala. Siedząc w ławach sejmowych potrafi skinąć palcem na jakiegoś swojego posła a ten biegnie do pana waląc się piętami po tyłku (np. niejaki Tarczyński). Nikt tez nie dojdzie do ławy Kaczyńskiego bo obok siedza dwa bulteriery ( Terlecki i Suski) ktore zasłaniają prezesa własnym ciałem. TVPis jest z kolei po to, żeby pisiemu suwerenowi podać informację wraz z gotową wykładnią żeby pisi suweren bron Boże nie zaczął myśleć samodzielnie bo jeszcze by coś wymyślił.
    > Cala ta sytuacja w Polsce nagonka na LGBT przypomina mi w Anglii kilka lat temu ( zaraz po glosowaniu na Brexit) nagonke na emigrantow-<

No właśnie... przykre to. Wśród Brytyjczyków też są ludzie myslący i ich zupełne przeciwieństwo a jeśli jeszcze ktoś ich podpuścił przeciwko obcokrajowcom tak jak Kaczyński naszych, że imigranci przywiozą do Polski egzotyczne choroby, insekty i pasożyty, że będą gwałcić kobiety na ulicach i temu podobne brednie to kiedyś dojdzie do nieszczęścia.

No i śmiać mi się zachciało bo ta nasza rozmowa przypomniała mi kabaret Daukszewicza "Listy Ignacego do Hrabiego", że niby Ty hrabia a ja Ignacy big_grin i opowiadam Ci co dzieje się w Twojej Ojczyżnie, którą opuściłaś smile Pamiętasz? bo to stara rzecz chociaż w dużym stopniu aktualna:
    www.youtube.com/watch?v=tC7TQGHwiWI

Pozwoliłam sobie przenieść watek Matyldy z wątku '..o Bogu' ponieważ tu jest na to idealne miejsce no i akurat w naszym polonijnym dwutygodniku trafiłam na ten artykuł:
    Bandyci na usługach PiS i Kościoła
    cytuje:

Wydarzenia w Białymstoku, do których doszło 20 lipca br., są pochodną polityki uprawianej przez prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego. To człowiek, który nie potrafi budować, jest natomiast arcymistrzem w skłócaniu społeczeństwa, kreowaniu i wskazywaniu w tymże społeczeństwie wrogów. On po prostu nie potrafi inaczej, a jedną z przyczyn takiego postępowania jest świadomość, że założenia jego polityki są nie do zaakceptowania przez „myślącą” część społeczeństwa, czyli tak przez niego piętnowane „elity”. Fundamentem polityki Kaczyńskiego jest bowiem panowanie nad wszystkimi elementami życia społecznego, mówiąc w skrócie- dyktatura. Dyktatura zaś jest nie do zaakceptowania przez „myślącą” część społeczeństwa, ponieważ jest antynomią wolności. Kaczyński doskonale wie, że aby zdobyć i utrzymać władzę musi się oprzeć na tej części społeczeństwa, która ani nie jest w stanie, ani nie ma zamiaru roztrząsać, co jest, a co nie jest wolnością, natomiast jest bardzo otwarta na wskazywanie jej co jest dobrem, co złem i wspieranie tych, którzy im to mówią.
    Jeśli więc Kaczyński mówi, że uchodźcy jeśli tylko zjawią się w Polsce, to przywloką ze sobą choroby, na które sami są uodpornieni, a na które my Polacy nie jesteśmy, to znaczy, że przekazuje nam informację o zagrożeniu ze strony uchodźców i w związku z tym należy się sprowadzaniu do Polski uchodźców przeciwstawiać, a ci którzy uważają inaczej są do nas wrogo nastawieni. Ludzie uznający Kaczyńskiego za jedynego szerzyciela prawdy, przyjmują jego słowa bez krzty choćby wątpliwości, a odebrana przez nich edukacja nie pozwala przyjąć do wiadomości, że posługuje się on socjotechniką z arsenału doktora Goebbelsa, szefa propagandy Hitlera. Przyjmują za to bezkrytycznie, że Kaczyński i jego partia walcząc przeciwko sprowadzeniu do Polski uchodźców, bronią Polaków przed zagrożeniem życia ich i ich dzieci.

- pomyślałam sobie wiec iż moze zainteresuje ja (Matyldę) zbieżność poglądów z naszym polonijnym dwutygodnikiem, a dokładniej z jednym z jego dziennikarzy smile

Minnie
    --
  • minniemouse 07.08.19, 22:30
    Skoro tak ci to przeszkadza to nie ma sprawy, watek znika.
    Milo by mi jednak było jakbyś wytłumaczyła co takiego było w nim niestosownego i dlaczego. z góry dziękuję.

Minnie

--
  • minniemouse 07.08.19, 22:33
    ps - to bylo do Ttki.

--
  • tt-tka 08.08.19, 00:50
    Watek nie musi znikac, to ja znikam z watku.
    A co mi nie odpowiada... naprawde trzeba tlumaczyc ? Mieszanie zajaczkow, uroczych zreszta, i smiesznostek obyczajowych z rozwazaniami o smierci. O wielu smierciach.

--
    Ignorancja moze byc skorygowana przy pomocy ksiazek. Glupota wymaga strzelby i szpadla (pochwycone w sieci)
  • minniemouse 08.08.19, 01:45
    Idea tego (przypiętego) wątku było stworzyć odskocznie od tematyki wyłącznie Savoir-Vivrowej, aby użytkownicy mogli pogadać sobie tutaj o wszystkim i o niczym czyli niejako przenieść te wszystkie to Off-topy które się stosunkowo często zdarzają w zwykłych wątkach.
    Moj błąd ze nie przemyślałam dobrze jak sformułować czym ma być z założenia ten wątek przez co być moze wprowadziłam w błąd, ale jak pisze w dalszej części postu otwierającego - posty mogą zawierać treść dowolna.
    Możemy tu rozmawiać o wszystkim o czym chcemy, o zajączkach, o eutanazji, o LGTB, o macierzyństwie, o kuchni, o emigracji, itp - o czym chcemy.

Minnie

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka