Dodaj do ulubionych

Wyposażenie łazienki "pod gości".

26.08.19, 09:13
Witam Szacowne Grono.

Jaki powinien być standard wyposażenia łazienki pod gości, a co jest "ponad standardem" czyli niekoniecznie musi być i nikt nie powinien tego wymagać?

Moja propozycja (do oceny).

Standard:

- papier toaletowy
- mydło w płynie
- ręcznik do rąk

Ponad standardem:

- odświeżacz powietrza
- tampony
-podpaski
- chusteczki do higieny intymnej
- dyżurne pieluchomajtki

--
Nie dam się wygasić!
Edytor zaawansowany
  • heniek.8 26.08.19, 09:32
    Ja bym dał ręczniki, żeby ze sobą nie musieli wozić.

Dyżurne pieluchomajtki? Hehe .
    Nie mam takich rzeczy w domu, katja czy kiedy ciebie zaproszę powinienem zrobić zapasy pieluchomajtek?
  • basia_styk 26.08.19, 09:58
    Standard wg mnie to mydło, forma obojętna (plus ręczniki i papier toaletowy). I żadnych dodatkowych elementów, to nie sklep.
  • 10iwonka10 26.08.19, 12:02
    Tez tak mysle- gdzies byl wczesniej podobny watek I ktos wyliczyl chyba pol sklepu.
  • heniek.8 26.08.19, 12:11
    To takie stroszenie piórek na pokaz

PS u mnie tw kibelku gra gościom kwartet smyczkowy
  • 10iwonka10 26.08.19, 12:16
    >>>gra gościom kwartet smyczkowy >>>

Ha,ha na zywo za kazdym razem jak ktos korzysta z toaletysmile.

A tak naprawde czy ktos zatrzymuje sie w hotelu czy w domu u znajomych to kazdy zabiera za soba zestaw kosmetykow ktorych uzywa wiec tak naprawde jakies kremy,szampony...I inne cuda dla gosci?
  • heniek.8 26.08.19, 12:19
    No ale zaraz, nikt nie napisał na razie że naprawdę trzeba te kremy i szampony
  • annthonka 26.08.19, 17:02
    Tutaj nie, ale nie tak dawno był wątek na ten temat, w którym ktoś wymienił pół drogerii.
  • heniek.8 26.08.19, 17:43
    annthonka napisała:

> Tutaj nie, ale nie tak dawno był wątek na ten temat, w którym ktoś wymienił pół
    > drogerii.

coś pamiętam, jakieś pilniczki do pedicure, kremy do różnych rodzajów cery,
    dziewice sypiące płatki róż pod stopy
    ale to było chyba takie pajacowanie z nudów
  • minniemouse 27.08.19, 01:50
    Ja urządzałam wolny pokój na pokój dla gości. to trochę jednak co innego...

Minnie

--
    Savoir Vivre czyli jak się zachować
  • snajper55 26.08.19, 12:26
    heniek.8 napisał:

> PS u mnie tw kibelku gra gościom kwartet smyczkowy

To masz duży kibelek, że ci się kwartet mieści. big_grin

S.
    --
    Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
  • heniek.8 26.08.19, 12:48
    Dla gości mam specjalną batutę, żeby komfortowo mogli dyrygować orkiestrą ze swojego tronu smile
  • basia_styk 26.08.19, 18:23
    heniek.8 napisał:

> To takie stroszenie piórek na pokaz
    >
    > PS u mnie tw kibelku gra gościom kwartet smyczkowy

Jazz czy muzyka klasyczna?
  • heniek.8 26.08.19, 20:39
    basia_styk napisała:

> Jazz czy muzyka klasyczna?

nie nakładam takich ograniczeń
    mój gość jest nie tylko odbiorcą muzyki, ale również jej autorem, twórcą, instrumentem
    wszystko zależy z czym przychodzisz - chcesz cicho (piano) czy może wolisz głośno (forte)? Allegro? Staccato? - moi filharmonicy dostosowują się do życzeń gości, w ten sposób masz świadomość, że jesteś twórcą wielkiego dzieła smile
  • zmiija_w_niebieskim 26.08.19, 16:34
    Szczotka do mycia sedesu i butelka Domestosa czy innego płynu powinna być na widoku, żeby gość mógł zostawić kibelek w stanie takim, jaki zastał. Wiem, niektórym to zwisa, ale ja bym się czuła bardzo niekomfortowo, gdybym nie miała możliwości umycia po sobie zabrudzonej muszli (mówię tu o przypadkach, kiedy goszczę u kogoś kilka dni i muszę taką potrzebę załatwić u niego w domu, bo normalnie, kiedy jestem u kogos tylko kilka godzin, to wiadomo - nie)
  • zmiija_w_niebieskim 26.08.19, 16:35
    A, i odświeżacz powietrza też moim zdaniem powinien być.
  • basia_styk 26.08.19, 18:24
    zmiija_w_niebieskim napisała:

> A, i odświeżacz powietrza też moim zdaniem powinien być.

Oczywiście, zatruwajmy środowisko ile się da...
  • zmiija_w_niebieskim 26.08.19, 18:57
    Na co dzień nie używam, ale stoi w ubikacji, dla gości.
  • verdana 26.08.19, 17:02
    Dlaczego "wiadomo-nie"? Zdarza się, naprawdę, że w trakcie wizyty trzeba odwiedzić toaletę.
  • zmiija_w_niebieskim 26.08.19, 17:30
    Ale zależy w jakim celu, Verdano - bo zwykle są dwa powody odwiedzania toalety i tego drugiego staram sie w gościach unikać wink
  • 10iwonka10 26.08.19, 19:46
    To akurat jest chyba standardowym wyposazeniem dla gospodarzy tez .
  • summerland 29.08.19, 03:43
    I moze jeszcze przepychaczka do sedesu, przydatna rzecz wink
  • engine8 26.08.19, 22:31
    My mamy pokoj i lazienke glownie uzywana przez gosci i tam mamy wyposazenie aby kazdy mogl sie czuc dobrze. I to jest std..
    Oczywiscie mydlo - w plynie i normalne oraz papier z zapasem kilku rolek w szafce. suszarka do wlosow. Lusterko do makijazu...
    Stolek aby mozna bylo usiasc .
    Goscie zwykle nie przywaza ze saoba szamponow czy plynow do mycia wiec tam sa... Tampony i podpaski to raczej powinni miec swoaje... Jedynie pare jednorazowych golarek meskich i damskich. Sa husteczki higiniczne i male reczniczki do mycia rak czy innych rzeczy - tzw "myjki".
    Reczniki dla gosci zwykle sa w ich pokoju na lozku - zestaw dla kazdego plus zapasowe...
    Plytka wanna z prysznicem - obudowana rozsuwanymi szklanymi panelami. Mozna sie wykapac albo wziac prysznic - jest stala glowica prysznicowa na scianie i "sluchawka" - co kto woli i jak woli sie myc.
    Jest tes jak jak to nazywam - "dupomyjke" - to nowoczesna wersje bidetu polaczona z sedesem. Ma to opcje mycia przodu i tylu z regulowanym cisnienim i temp wody... Urzedzenie proste - latwe w montazu i bardzo przydatne a najwazniejsze to higiniczne poniewaz "to" i "tamto" sie powinno myc a nie wycierac na sucho....fuj. Wersja raczej podstawowa aby byla latwa w obsudze i spelnial funkcje.
    Oczywiscie w szafce zestaw "awaryjny" to wyczyszczenia czy przetkani ubikacji albo odswiezenia.
  • katja.katja 27.08.19, 09:31
    P.s. Mam na myśli gości, którzy nie zatrzymują się na noc tylko wpadają na kawkę, herbatkę lub przyjęcie.

--
    Nie dam się wygasić!
  • engine8 27.08.19, 17:53
    Wtedy nie potrzebujesz nic poza tym co podejrzewam juz jest..... mydlo i czyty (suchy) recznik do wytarcia rak.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka