Dodaj do ulubionych

Nie mieli wstydu

18.10.19, 18:18
Osiemnastoletnia Austriaczka pozwała swoich rodziców za to, że publikowali i nie chcieli usunąć jej zdjęć ze swoich profili na FB:

- Każdy etap jej życia został sfotografowany i upubliczniony. Nie mieli wstydu, nie znali umiaru - mówi prawnik dziewczyny Michael Rami. Na około 500 fotografiach umieszczonych w internecie rodzice pokazują córkę m.in. podczas zmiany pieluchy lub siedzącą na nocniku. Nie reagowali na wielokrotne prośby córki, by usunąć zdjęcia.

- Jestem zmęczona tym, że moi rodzice nie traktują mnie poważnie - tak dziewczyna wyjaśnia, dlaczego zdecydowała się na złożenie pozwu. Jej ojciec uważa natomiast, że jeśli jest autorem zdjęć, to ma prawo je publikować.

Całość np tu.

Moim zdaniem oczywiste jest, że wygra co najmniej nakaz usunięcia zdjęć, ale ja nie o tym.
Raczej o tym, jak ta sytuacja wygląda z punktu widzenia s-v: czy rodzice mają prawo do dysponowania zdjęciami w taki sposób i nie brania pod uwagę zdania dzieci?


--
Wiara w kompleks braku członka to oczywisty przejaw kompleksu braku macicy.
Obserwuj wątek
  • verdana Re: Nie mieli wstydu 18.10.19, 19:35
   Jeśli przyjmiemy, że dziecko jest człowiekiem i nie jest własnością rodziców, to niczyich zdjęć nie wolno umieszczać bez zgody zainteresowanego. Oczywiście niemowlę zgody nie udzieli, ale jeśli starsze dziecko wyrazi sprzeciw, to zdjęcia trzeba usunąć, dokładnie tak, jakbyśmy musieli w imię przyzwoitości i dobrego wychowania usunąć zdjęcia wuja Zdzicha. To, że ktoś jest autorem zdjęć niczego nie zmienia.
   • bene_gesserit Re: Nie mieli wstydu 18.10.19, 22:12
    A sytuacje, w których rodzice tresują dziecko do takiej sytuacji? Obfotografowywane od zawsze, nie widzi nic złego w tym, że każdy użytkownik Instagramu może sobie je obejrzeć - do czasu aż doroślejszemu dziecku nie będzie to odpowiadać? Czy rodzice nie powinni tego przewidzieć?

    A co z tymi rodzicami, którzy zarabiają na urodzie swoich maluchów i to poważne pieniądze?

    --
    Socjologia kobiety a sprawa Jaxy.
    • horpyna4 Re: Nie mieli wstydu 19.10.19, 10:29
     Rodzice zarabiający na urodzie swoich dzieci nie tylko traktują je przedmiotowo, ale mają w sobie coś z sutenerów. Oczywiście większość pewnie uważa, że przesadzam, ale jak się tak dobrze zastanowić, to istnieje pewne podobieństwo.

     Jeżeli dziecku przestanie to odpowiadać, to jeszcze pół biedy. Gorzej, jeżeli dziecko uzna to za sens życia.
     • bene_gesserit Re: Nie mieli wstydu 19.10.19, 11:15
      Przy tym powszechnym parciu na szkło i powszechnej obecności w mediach podejrzewam, że rodzicom bardzo łatwo założyć, że rozsławiając dziecko robią mu przysługę, ułatwiają start. Mali geniusze w programach rozrywkowych, mali kucharze, pięcioletnie influencerki mody, nastoletni youtuberzy itd. Pracują razem na jego przyszłość. W zasadzie czym to się różni od inwestowania np. w przyszłość sportowca?


      --
      Wiara w kompleks braku członka to oczywisty przejaw kompleksu braku macicy.
   • minniemouse Re: Nie mieli wstydu 22.10.19, 23:06
    verdana napisała:
    To, że ktoś jest autorem zdjęć niczego nie zmienia.

    Zgadzam sie z toba Verdano.
    W tym przypadku dziewczynka moze wygrac, daje jej jakies 80-90% szansy, bo tresc zdjec w sposob oczywisty narusza jej prywatnosc do ktorej ma swiete prawo. dziwni rodzice co nie potrafia zrozumiec ze dla osiemnastolatki pieluchy i nocnik sa mocno krepujace.

    Minnie

    --
    Savoir Vivre czyli jak się zachować

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka