Dodaj do ulubionych

Niski napiwek - dawać?

03.12.19, 14:20
Ostatnio zamawiam często jedzenie z dostawą.
Zamawiam tylko dla siebie w miejscu gdzie minimalna wartość zamówienia to około 20 zł i za tyle też zamawiam (płatność z góry online), z prostego wyliczenia wynika, że 10% to 2 zł.
Czy wypada dawać tak niski napiwek czy lepiej nie dawać wcale? Jakie jest Wasze zdanie?

--
Jestem kobietą.
Obserwuj wątek
    • mocno.zdziwiona Re: Niski napiwek - dawać? 03.12.19, 15:17
      Ja w zależności od humoru. Czasami daję, czasami nie, a jeśli zamawiam często z tego samego miejsca i jest ten sam kurier, to daję czasami nieco większą kwotę. Ale ogólnie ta usługa jest w cenie, to nie jest obsługa kelnerska a dowóz, więc moim zdaniem napiwek nie jest konieczny.
      • snajper55 Re: Niski napiwek - dawać? 04.12.19, 18:22
        mocno.zdziwiona napisała:

> Ja w zależności od humoru. Czasami daję, czasami nie, a jeśli zamawiam często z
        > tego samego miejsca i jest ten sam kurier, to daję czasami nieco większą kwotę
        > . Ale ogólnie ta usługa jest w cenie, to nie jest obsługa kelnerska a dowóz, wi
        > ęc moim zdaniem napiwek nie jest konieczny.

Usługa kelnerska też jest w cenie.

S.
        --
        Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
          • minniemouse Re: Niski napiwek - dawać? 05.12.19, 01:41
            rozumiem, ale w pewnym momencie w zadnym kraju nie daje sie stricte 10% czy 25% ponieważ suma od tego moze być zbyt niska. daje się tyle ile jest przyzwoicie. wg mnie 2 zł to śmieszna suma - co mozna za to kupić? zapałki?.

Minnie

--
            Savoir Vivre czyli jak się zachować
              • minniemouse Re: Niski napiwek - dawać? 06.12.19, 01:38
                nchyb napisała:
                A co można kupić za 2 dolary?

zależy gdzie. np jest sklep "dollar store" gdzie towar jest raczej średniej jakości ale za to sporo za 1.25 -1.50$ i wzwyż
                np Dollarama, pozwiedzaj
                w Stanach jest taniej.
                Online jest stosunkowo mały wybór, w sklepie wiecej.

W supermarkecie - dla orientacji, litr mleka kosztuje
                Dairyland2% Milk
                1 L $2.35/L
                $2.35
                taniej jak kupisz 4L
                Dairyland2% Milk
                4 L $1.15/L
                $4.59
                chleb - zalezy jaki i gdzie, w jakim sklepie, ten nazywa sie Save-on- Foods
                mam nadzieje ze cie to zaciekawi smile

Minnie
                --
                Savoir Vivre czyli jak się zachować
                • nchyb Re: Niski napiwek - dawać? 06.12.19, 11:40
                  no widzisz Minnie, a w PL w markecie też za 1, 99 zł /i to już z podatkiem, a nie bez/ kupisz mleko, albo bułeczek kajzerek /i jeszcze reszt zostanie/.
                  A w USA dają napiwki 2 dolary, więc dlaczego w PL nie mogliby dać 2 złotych? Poziom zakupowy podobny... więc nie zgadzam się z Twoją opinią, że przy tak drobnych zakupach na wynos to za mały napiwek...
      • quba Re: Niski napiwek - dawać? 13.12.19, 20:29
        kto tak powiedział?

--
        Tradycja to dąb, który tysiąc lat rósł w górę. Niech nikt kiełka małego z dębem nie przymierza. Tradycja naszych dziejów jest warownym murem, to jest właśnie kolęda, świąteczna wieczerza... To jest ludu śpiewanie, to jest ojców mowa, to jest nasza historia, której się nie zmieni. A to co dookoła powstaje, od nowa, to jest nasza codzienność, w której my żyjemy.
          • quba Re: Niski napiwek - dawać? 25.12.19, 06:45
            he he! chyba się mylisz, ja mam ZAWSZE rację, więc wpadnij na kolację wink Wesołych Świąt.

--
            Tradycja to dąb, który tysiąc lat rósł w górę. Niech nikt kiełka małego z dębem nie przymierza. Tradycja naszych dziejów jest warownym murem, to jest właśnie kolęda, świąteczna wieczerza... To jest ludu śpiewanie, to jest ojców mowa, to jest nasza historia, której się nie zmieni. A to co dookoła powstaje, od nowa, to jest nasza codzienność, w której my żyjemy.
    • annthonka Re: Niski napiwek - dawać? 05.12.19, 09:55
      Moja siostra pracowała przez pewien czas jako kelnerka w barze (więc zamówienia nie były zby wielkie) i cieszyła się z każdego napiwku. Tu 2 złote, tam 2 złote i dziennie potrafiło się uzbierać 40. Ja bym dawała.
    • milamala Re: Niski napiwek - dawać? 21.12.19, 16:31
      Standart to 10procent i ja w kazdym razie sie tym kieruje, nie rozwazam, ze za malo, czy za duzo. 2 zlote to chyba znowu nie jest tak malo, w koncu nie jest to jedna dostawa na dzien takiego pracownika. Uwazam, ze jak najbardzie wypada, po pierwsze taki jest standart, a po drugie lepiej mniej niz nic. W koncu to zalezy od twojego portfela, a skoro sie nad tym zastanawiasz to podejrzewam, ze nie ma w nim milionow do rozdania. Napiwek tak, ale swoje pieniadze tez trzeba szanowac.
    • oriole86 Re: Niski napiwek - dawać? 16.01.20, 23:27
      Ja staram się dawać 10-20% w zalezności od jakości obsługi oraz jedzenia. Choć faktycznie na wynos jem tylko w pracy i tam raczej nie wliczamy napiwku, kiedy dzielimy się rachunkiem. Szczerze mówiąc nawet o tym wcześniej nie pomyślałam, bo nigdy nie płacę osobiście.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka