• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

koszt przejazdu z Malmo do Kopenhagi Dodaj do ulubionych

• IP: *.ssp.dialog.net.pl 11.03.12, 11:54
    Czy ktoś wie jaki jest w tym roku koszt i czas przejazdu z lotniska w Malmo do dworca głównego w Kopenhadze?
    Edytor zaawansowany
    • 12.03.12, 19:42
      Tu masz dokładnie opisane
      silesiair.com.pl/malmo-kopenhaga-w-kwietniu-od-38zl/
      --
      [img]http://fotoforum.gazeta.pl/photo/0/cd/qh/tylq/5rmaZbz5HICcH6b4rX.jpg[/img]
      • Gość: luska IP: *.ssp.dialog.net.pl 12.03.12, 20:12
        Bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam:)
      • 12.03.12, 22:36
        Przeczytalam porady, ale nie moge zrozumiec dlaczego
        ktos ma sie przesiadac w Swedali?
        Skoro zaplacilo sie juz te 99 SEK, to mozna dojechac komfortowo do Södervärn
        lub Triangeln i tam sie przesiac na Öresundståget do Kopenhagi.

Poza tym jesli kupi sie w autobusie bilet t o r, w obie strony, to cena jest nizsza,
        a bilet wazny jest 3 miesiace. Sa tez znizki dla osob ponizej 26 lat,
        studenckie nie istneja.
        • Gość: luska IP: *.ssp.dialog.net.pl 12.03.12, 22:51
          Pia.ed,mam prośbę w takim razie - czy mogłabyś mi "łopatologicznie " wytłumaczyć co mam zrobić od wylądowania Ryanairem na lotnisku, by dotrzeć do dworca kolejowego, z którego dostanę się do Kopenhagi? Będę pierwszy raz i trochę się w tym gubię. Bedę bardzo wdzięczna za pomoc.
          • Gość: e-tam IP: *.dynamic.chello.pl 14.03.12, 12:12
            luska napisał(a):
            1. Czy ktoś wie jaki jest w tym roku koszt i czas przejazdu z lotniska w Malmo do dworca głównego w Kopenhadze? < jakiego dworca? =autobus czy pociąg

2... czy mogłabyś mi "łopatologicznie " wytłumaczyć co mam zrobić od wylądowania Ryanairem na lotnisku, by dotrzeć do dworca kolejowego, < jakiego=gdzie?
            ...z którego dostanę się do Kopenhagi...

Chaotyczność pytań nieprawdopodobna, na pewno wszystko wyjaśnimy po kolei.

Krok 1.
            Proszę precyzyjnie określić swoje potrzeby, ponieważ "nie siedzę" w Twojej głowie.

A - B - C < kliknij, przybliż i wybierz:

B=Svedala < zerknij

C=Kopenhaga Tivoli < zerknij

...po wyborze obiecuję krok 2.

Pozdrawiam,
            Transfer z lotniska w Malmö < kliknij przewiń i czytaj na początek
            ...nieudaczne tłumaczenie z pogańskiego na PL.
            • 14.03.12, 13:58
              Lusce chodzi o najtanszy sposób dostania się z lotniska Strup do dworca głównego w Kopenhadze (ten naprzeciwko Tivoli) czyli może być to pociąg i/lub autobus.
              • Gość: e-tam IP: *.dynamic.chello.pl 14.03.12, 15:03
                thorgalla napisała:
                Lusce chodzi o najtanszy sposób dostania się z lotniska Sturup do dworca głównego w Kopenhadze (ten naprzeciwko Tivoli) czyli może być to pociąg i/lub autobus.

Nie jestem taki pewny, czekam co autorka napisze.

A - B < rozwiązanie

rozklad-pkp.pl/ < rozkład jazdy

Wpisz POPRAWNIE!
                Stację początkową i docelową i kliknij na Wyszukaj połączenie

Sprawdziłem połączenie "na sucho" wszystko jest OK.

Pozdrawiam,
                • Gość: luska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.12, 15:29
                  Thorgalla- dokładnie mi o to chodzi i dziekuję :)
                  Do e-tam- moim zdaniem napisałam prosto i zrozumiale- nigdy nie byłam w Malmo ani w Kopenhadze, gdybym była- to nie prosiłabym o pomoc. Tak jak napisałam przylecę Ryanairem na lotnisko w Malmo a potrzebuję dostać się do Kopenhagi na dworzec kolejowy.
                  • Gość: luska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.12, 15:37
                    -jeszcze uporządkuję- na główny dworzec kolejowy w Kopenhadze ( koło Tivoli).
                    Pozdrawiam:))
                  • Gość: e-tam IP: *.dynamic.chello.pl 14.03.12, 15:59
                    Dzięki za odzew luska spokojnie zapoznaj się i moim INFO, klikaj i czytaj...
                    Napisz czy to co podałem jest wystarczające, jeżeli NIE to napisz gdzie masz problem.
                    Bądż łaskawa również podać nazwę miejscowości do której chcesz jechać z Kopenhagi=Tivoli pociągiem. Przygotuję całą rozpiskę...

Poozdrawiam,
                    ...do jutra, zbliża się g. 16:00
                • Gość: e-tam IP: *.dynamic.chello.pl 15.03.12, 11:18
                  Hej luska,

Obiecany gotowiec Wrocław > Kopenhaga

Twój lot < 29.03.2012, czw.
                  14:20 czw.Wrocław Strachowice, Wrocław > 15:30 czw.Malmö-Sturup Apt., Malmo

Plan terminalu < po odprawie idziesz do wyjścia

Tak wygląda terminal po wyjściu > zdjęcie kliknij

...lub widok z ulicy < obraz możesz kursorem: obracać, oddalać ... itp, itd...
                  Zapoznaj się z wirtualnym otoczeniem w realu będzie potem łatwiej poruszać się...

Do wyboru masz warianty:
                  1. Flygbussarna bus service to Svedala & Malmo: < wybierz 1a lub 1b
                  1.a. jedziesz tym autobusem=Flygbussarna do Svedala < zerknij
                  wsiadasz do pociągu relacji Svedala > Kopenhaga=Koebenhavn H

rozklad-pkp.pl/?q=pl < rozkład jazdy pociągów

Svedala station < wpisz stację początkową
                  Koebenhavn H < wpisz/wklej stacją docelową
                  29.03.2012 < wpisz datę
                  16:30 < wpisz (orientacyjnie) godzinę
                  Kliknij na napis Wyszukaj połączenie
                  Jest o dojazd z przesiadką do dworca kolejowego Kopenhaga-Tivoli < zerknij

1.b. jedziesz tym autobusem=Flygbussarna do Malmö Centralstation‎ < zerknij
                  wsiadasz do pociągu relacji: Malmö Centralstation > Kopenhaga=Koebenhavn H
                  Wyszukaj połaczenie z podanego wyżej rozkładu jazdy pociągów.
                  Jazda bez przesiadki do Kopenhaga-Tivoli.
                  *****************************************************************************
                  2. Wsiadasz do lokalnego autobusu < lokalizacja na lotnisku
                  2.a. jedziesz do Svedala , dalej pociąg patrz punkt 1a
                  2.b. jedziesz do Malmö Centralstation, dalej pociąg patrz punkt 1b

Pozdrawiam,
                  Przydatne linki:
                  1. www.visitsweden.com/sweden/Travel-guide/Getting-around-in-Sweden/Airport-transfers/From-Malmo-airport/
                  2. www.malmotown.com/en/visitors/articles/travel-to-copenhagen
                  3. www.visitsweden.com/sweden/Travel-guide/Getting-around-in-Sweden/Airport-transfers/From-Malmo-airport/
                  • Gość: Luska IP: *.ug.lubin.pl 15.03.12, 13:04
                    Witajcie:)
                    E-tam- bardzo Ci dziękuję za obiecane "za rączkę krok po kroku", wieczorem przestudiuję wszystko dokładnie i ewentualnie odezwę sie znowu.
                    A może masz doświadczenie jak jest najtaniej, lub może któryś wariant Ty polecasz? Ja z Kopenhagi nigdzie nie jadę dalej, mam zamiar spędzic tam 3 dni, a mam w podliżu dworca noclegi - a potem wracam ta samą drogą.
                    Pozdrawiam serdecznie:)
                    • Gość: e-tam IP: *.dynamic.chello.pl 15.03.12, 13:55
                      OK...proszę podać dokładny adres+nazwę noclegu bo jeszcze mam jeden wariant w zapasie.
                      Jest to bezpośredni dojazd autobusem 737 z lotniska Twojego przylotu A do Lotniska Kopenhaga Kastrup A - B < zerknij
                      Jak będę miał dokładny adres pobytu wyznaczę trasę dojazdu z B do miejsca pobytu.

Na to forum trafiłem przypadkiem szukając miejsca na nocleg w Kopenhadze.
                      Wstępnie wybrałem kemping punkt P < jak oddalisz będzie cała nasza trasa

Pozdrawiam,
                      Od wielu lat "kręci" nami punkt F na tej mapie > zdjęcie,
                      będziemy nocować na kempingu w punkcie E.
                      Dalej jedziemy tylko autem, przyczepę kempingową zostawimy na kempingu.
              • 14.03.12, 21:03
                TEN DOJAZD JEST ABSOLUTNIE NAJTANSZY :)
                Gdyby wziela Flygbuss do Malmö to zaplacilaby ca 100 SEK, za Öresundståget ca 120 SEK,
                w sumie cz 220 SEK.
                Autobus Sturup - Malmö staje przy Tivoli jak wszystkie inne liniowe autobusy ...
                a stamtad jest kilkaset metrow do Hovedbanegården ...

Zreszta ... specjalnie podalam Ci link do autobusu zebys go przeczytala,
                bo to po dunsku, i dala odpowiedz pytajacej ...
                Mnie jest coraz ciezej obracac sie na necie :(

thorgalla napisała:
                > Lusce chodzi o najtanszy sposób dostania się z lotniska Strup do dworca główneg
                > o w Kopenhadze (ten naprzeciwko Tivoli) czyli może być to pociąg i/lub autobus.
            • 14.02.14, 10:40
              hej. Czy ktos wie jak moge tanio dojechac ze Stokholmu do Kopenhagi ?(pociagiem wychodzi dosc drogo okolo 1000zl za 2 osoby.szukam czegos tanszego. prosze pomozcie :)
              • 18.02.14, 16:04
                www.sj.se/travel/booklowprice.form?gclid=CKfC0J311bwCFWaQcgodPloAHw&l=sv&s_kwcid=AL!50!3!32532437416!b!!g!!buss%20malm%C3%B6%20stockholm&ef_id=UwNyGAAAAL65m0Wz:20140218144544:s

Miedzy Stockholm i Malmö można pojechać juz za 195 kr państwowymi kolejami SJ.
                W tabelce trzeba zmienic Göteborg na Malmö C.

Chyba mieszkacie u kogoś, kto zna jezyk szwedzki? Niech wejdzie na
                www.google.se i zada na początek pytanie typu
                "Vad kostar att resa mellan Stockholm och Malmö?"

Mozecie tez od razu zapytać się o Köpenhamn, ale o ile wiem to SJ do Kopenhagi nie dojeżdża, choć kto wie? Stale się coś zmienia, a ja pociągami nie jeżdżę ...

• 27.02.14, 11:52
                  Jest ogloszenie, ze za 100 SEK mozna pojechac w obie strony,
                  a nawet wziac dodatkowa osobe na swoj bilet ... czyli 2 osoby za 100 SEK.

Oferta jest wazna do 30 marca (nie dotyczy sobót).
        • 13.03.12, 09:04
          No właśnie Pia,możesz to opisać?
          Takie pytanie pojawia się często na forach podrózniczych w związku z tanimi lotami do Malmo.
          Osobiście latam bezpośrednio do Cph więc nie znam tej trasy.
          --
          [img]http://fotoforum.gazeta.pl/photo/0/cd/qh/tylq/5rmaZbz5HICcH6b4rX.jpg[/img]
          • 14.03.12, 13:37
            Thorgalla, wczoraj poznym wieczorem zrobilam wpis ktorego jednak nie dalo sie wyslac,
            bo przestal funkcjonowac internet. No ale najwazniejsze, ze znalazlam rozwiazanie :)
            Autobus Sturup - Köpenhamn kursuje juz od wielu lat.
            W jednym z linkow jest informacja ze zabiera takze pasazerowz z Wizz Air.

swedavia.se/sv/Malmo/Resenar/Till-och-Fran-ny/Buss2/
            Till Köpenhamn
            Flybus 737 alla dagar i veckan i anslutning till Ryanairs avgångar och ankomster. Tidtabell hittar du här:
            www.graahundbus.dk/

Malmö Sturup Airport
            Gråhundbuss Köpenhamn C - Sturup (50 min, SEK 120) med anslutning till Ryanair och Wizz Air.

www.resetips.com/Airports/artikel/malmoe_sturup_airport/

• Gość: luska IP: *.ssp.dialog.net.pl 15.03.12, 17:29
            Rozumiem, że najprościej będzie mi dojechać autobusem737= bezpośrednio z lotniska do Kopenhagi.Mam juz tylko ostatnie ( chyba) pytanie- czy bilety kupię bez problemu u kierowcy? i w jakiej cenie?
            Dziękuję Wam wszystkim dziękuję za pomoc,bardzo dziękuję.
            Pozdrawiam.
            • 16.03.12, 01:16
              Dwukrotnie podalam ile kosztuje bilet ... Tutaj jest wlasnie drugi raz.
              Wrzuc ten tekst na google i przetlumacz na jezyk polski, to znajdziesz takze wyjasnienie
              w jaki sposob kupic bilet.

www.graahundbus.dk/7-besk.htm
              • Gość: luska IP: *.ssp.dialog.net.pl 16.03.12, 06:59
                Rzeczywiście - cena podana jest przecież:)
                Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
                • Gość: e-tam IP: *.dynamic.chello.pl 16.03.12, 12:18
                  Luska napisał(a):
                  Rozumiem, że najprościej będzie mi dojechać autobusem737= bezpośrednio z lotniska do Kopenhagi.Mam juz tylko ostatnie ( chyba) pytanie- < na pewno NIE ostatnie

...czy bilety kupię bez problemu u kierowcy? < napisz czy znalazłaś to info

...i w jakiej cenie?...

...Rzeczywiście - cena podana jest przecież:)... < jak tak można?
                  To info jest w tym wątku już od kilku dni. To smutne że dopiero dziś to dostrzegasz.

E-tam- ... "za rączkę krok po kroku",
                  wieczorem przestudiuję wszystko dokładnie ... odezwę sie znowu.
                  < cisza

... mam w podliżu dworca noclegi < pytałem wczoraj o adres, żeby Ci pomóc, wciąż CISZA
                  *******************************************************************************************
                  Reasumując droga Luska TYLKO BEZ URAZY nie czytasz w ogóle odpowiedzi dlatego wciąż w kółko ponawiasz pytania. Zanim zadasz pytanie, sprawdż odpowiedzi.

A może masz doświadczenie jak ... < mam
                  Z moich doświadczeń wynika że jadąc gdziekolwiek.
                  1. Sprawdzam sposób dojazdu do wybranego celu.
                  2. Wybieram nocleg=hotel z łatwym dostępem do transportu publicznego.

W Twoim przypadku jest odwrotnie stąd tyle szamotaniny, wątpliwości i pytań.

, lub może któryś wariant Ty polecasz? < jak mam to zrobić?
                  Nie mogę tego podać nie znając dokładnie celu= adresu do którego zmierzasz.

Pozdrawiam wiosennie,
                  PS
                  Zachęcam do pochylenia się nad komputerem i odrobienia pracy domowej, temat znasz.
                  Jak tego nie zrobisz napiszę donos do Twojej firmy pod adresem: ul. Władysława Łokietka 6
                  • Gość: luska IP: *.ssp.dialog.net.pl 16.03.12, 13:11
                    Przyznaję się bez obrazy i bicia do pewnego chaosu który niepotrzebnie wprowadziłam:)
                    ale żeby zaraz straszyć donosami? nieładnie ;)
                    Adresu noclegu nie podawałam, bo mam blisko dworca,ale prosze bardzo-Omena Hotel Copenhagen Colbjornsgade 5-11.
                    Życzę udanej podróży- Twoja trasa wygląda imponująco,a widząć Twoją skrupulatność- pewnie będziesz wspaniale zorganizowany i przygotowany.
                    Pozdrawiam
                    • 16.03.12, 13:51
                      Chcialam tak jak w poprzednich latach napisac info o dojazdach ze STURUP,
                      czyli inaczej Malmö Airport , bo nastapilo ostatnio wiele zmian, chocby w zwiazku z budowa tunelu pod Malmö, juz nie mowiac o zmianach w cenie.
                      Niestety nie mam juz tej energii co kiedys, wiec prosilabym nasze panie i panow o pomoc.
                      Oczywiscie bedzie to nowy temat gdzie beda wpisywane wylacznie na 100% sprawdzone informacje.

Przy okazji podam, ze autobusy odchodzace z Malmö do Kopenhagi,
                      np 999 czy Oslo - Kopenhaga ,
                      o ktorych kraza wiesci, ze sa tanie, w rzeczywistosci moga okazac sie
                      drogie, bo ceny zmieniaja sie z dnia na dzien.
                      Poza tym - do tych dwoch autobusow jest daleko, jesli przyjedzie sie autobusem lotniskowym
                      na Dworzec Centralny w Malmö.
                    • Gość: e-tam IP: *.dynamic.chello.pl 16.03.12, 14:40
                      luska napisał(a):
                      ...lub może któryś wariant Ty polecasz?

Mając PEŁNE info polecam jak niżej:

Krok 1
                      Jedziesz autobusem 737 do lotniska w Kopenhadze.
                      Bilet kupujesz u kierowcy w autobusie.

Krok 2
                      Po wyjściu z autobusu 737 na lotnisku szukasz przystanku autobusowego 5A
                      Na tym przystanku wsiadasz do autobusu 5A

Krok 3
                      A - B < dojście pieszo
                      A < przystanek autobusu 5A
                      B < hotel Omena

Pozdrawiam serdecznie,
                      Życzę miłej podróży w obie strony na całej trasie oraz ładnej pogody.
                      ...aha jeżeli ktoś na tym forum poda inną lepszą trasę to czekam.
                      • Gość: luska IP: *.ssp.dialog.net.pl 16.03.12, 14:45
                        Dziękuję.
                        • Gość: e-tam IP: *.dynamic.chello.pl 16.03.12, 15:02
                          luska napisał(a):
                          Dziękuję.

...OK i ja również dziękuję.

Pozdrawiam,
                          PS
                          W nagrodę zapraszam na najbliższy weekend na wycieczkę,
                          w > stronę słońca
                      • 16.03.12, 23:38
                        Autobus 737 staje przy lotnisku Kastrup, bo tam zatrzymuja sie
                        wszystkie autobusy liniowe, ale to nie znaczy, ze konczy tam swoj bieg!!!

Jedzie oczywiscie dalej ... az do Hovedbanen v/hotel Plaza).
                        Poniewaz Hovedbanan oznacza kopenhaski Dworzec Centralny,
                        to pytajaca dopiero tam wysiada i jest u celu swej podrozy.

Gdyby przesiadla sie (niepotrzebnie!!!) przy lotnisku, to za 2 albo 3 strefy
                        do centrum Kopenhagi zaplacilaby 35 - 40 Dkr
                        Za jedna strefe placilo sie w zeszlym roku 24 Dkr,
                        a w tym roku pewnie jeszcze drozej ...

Jedyne co mozesz pomoc, to w znalezieniu na mapie postoju autobusu 737
                        ktory zatrzymuje sie przy Hovedbanen przy hotelu Plaza.

Jesli nie znajdziesz na mapie, to tez sie nic nie stanie,
                        bo dziewczyna zna angielski, i zapyta sie przechodniow o droge.

Gość portalu: e-tam napisał(a):
                        > Mając PEŁNE info polecam jak niżej:

> Krok 1
                        > Jedziesz autobusem 737 do lotniska w Kopenhadze.
                        > Bilet kupujesz u kierowcy w autobusie.
                        >
                        > Krok 2
                        > Po wyjściu z autobusu 737 na lotnisku szukasz przystanku autobusowego 5A

• 16.03.12, 13:38
                    E-tam Ty dobrze się czujesz?
                    Dziewczyna chciała do dworca głównego i to powinno wystarczyć.A czy potem zostanie na nocleg na peronie czy też uda się na ławkę w parku to nie Twój interes.
                    Proponuje donos do US bo na pewno opłaca podróż z nielegalnego źródła.
                    • Gość: luska IP: *.ssp.dialog.net.pl 16.03.12, 13:49
                      Thorgalla- dziekuję:)
                      • 16.03.12, 14:08
                        Proszę :D
                        A kiedy się wybierasz bo mamy obecnie przecudowną wiosnę.
                        I prawie nie wieje :D
                        • Gość: luska IP: *.ssp.dialog.net.pl 16.03.12, 14:30
                          Będę w weekend majowy.
                          • 17.03.12, 15:12
                            Gość portalu: luska napisał(a):
                            > Będę w weekend majowy.

A ile kosztuje pokoj jednoosobowy w Twim hotelu?
                            • Gość: luska IP: *.ssp.dialog.net.pl 17.03.12, 18:04
                              Jednoosobowych pokoi w tym hotelu chyba nie ma- są dwu i czteroosobowe. Za pokój dwuosobowy można zapłacic nawet ok.200 zł/ dobę z odpowiednio dużym wyprzedzeniem, trochepóżniej - ok.300zł, ale szybko znikają te małe pokoje. Te większe są droższe ok.50zł.
                              • 18.03.12, 00:16
                                Czy to znaczy ze bedziesz mieszkac w pokoju dwuosobowym?
                                • Gość: luska IP: *.ssp.dialog.net.pl 18.03.12, 07:00
                                  Tak.
                                  • 18.03.12, 13:03
                                    Pytalam sie nie z ciekawosci, tylko dlatego ze jesli jada razem dwie osoby,
                                    to na niektore srodki lokomocji sa znizki ... mozna takze taniej zalatwic
                                    miejsce w motelu, bo w pokoju jednoosobowym moga calkiem legalnie spac dwie osoby, czyli wtedy bedzie o polowe taniej ...
                                    Tak samo dwie osoby moga bezplatnie wziac z soba troje dzieci do 16 lat, kiedy jada z Malmö do Kopenhagi.
                                    Wiem jednak z doswiadczenia, ze ludzie pytajacy na forum, nawet jesli pytaja o miejsce noclegowe (hotel, motel, B&B czy hostel) zawsze pisza w pierwszej osobie,
                                    tak jakby jechali samotnie ...
                                    Zdarzylo mi sie juz, ze szukalam dla takiej osoby pojedynczego miejsca, co jest ciezko znalezc, a wtedy okazywalo sie, ze jada dwie osoby, i moje szukanie na nic sie nie przydalo.

Dlatego kolega ktory jest tak chetny do pomocy mial racje, ze chcial troche dokladniejszych danych aby ustalic trase i cene przejazdu.
                                    • Gość: luska IP: *.ssp.dialog.net.pl 18.03.12, 13:20
                                      Witaj pia.ed:)
                                      Masz rację, jadę w dwie i tylko w dwie osoby. Noclegi i przejazd mam juz zarezerwowany. Stąd moje pytanie tylko o dostanie z lotniska w Malmo do Kopenhagi.
                                      Jeżeli wiesz o czymś, co warto wiedzieć, to będę wdzięczna za wszelkie informacje- zdaję sobie sprawę z tego, że często są różne opcje lub możliwości o których wiedzą ludzie , którzy byli na miejscu.
                                      Nie chce się tylko narażać znowu na musztrowanie;)
                                      Pozdrawiam cieplutko:)
                                      • 19.03.12, 19:04
                                        Gość portalu: luska napisał(a):
                                        zdaję sobie sprawę z tego, że często są różne opcje lub możliwości o których wiedzą ludzie , którzy byli na miejscu.

W Danii 1 maja nie jest tak wazny jak w innych krajach ...
                                        w zwiazku z tym pol dnia sie pracuje, a polowe dnia ma sie wolne.
                                        Dla Was oznacza to, ze beda otwarte sklepy.

A na tej stronce mozecie obejrzec sobie wszystkie atrakcje Kopenhagi.

www.visitcopenhagen.com/
                                        • Gość: luska IP: *.ssp.dialog.net.pl 19.03.12, 20:18
                                          Dziekuję Ci Pia.ed:)
                    • Gość: Ala IP: 78.133.191.* 19.03.12, 14:19

Autor: thorgalla ☺ 13.03.12, 09:04
                      No właśnie Pia,możesz to opisać?
                      Takie pytanie pojawia się często na forach podrózniczych w związku z tanimi lotami do Malmo.
                      Osobiście latam bezpośrednio do Cph więc nie znam tej trasy.

Autor: thorgalla ☺ 16.03.12, 13:38
                      E-tam Ty dobrze się czujesz?
                      Dziewczyna chciała do dworca głównego i to powinno wystarczyć.A czy potem zostanie na nocleg na peronie czy też uda się na ławkę w parku to nie Twój interes.
                      Proponuje donos do US bo na pewno opłaca podróż z nielegalnego źródła.

e-tam jesteś WIELKI.
                      Jesteśmy pełni uznania za Twoją dociekliwość i spokojny sposób odpowiedzi.
                      Jak ja się cieszę że trafiłam na tak rzetelne i precyzyjne odpowiedzi nigdy więcej na innych forach czegoś takiego nie spotkałam.
                      Wszyscy wchodzą na forum piszą od rzeczy nie umieją w języku polskim wyrazić opisać cokolwiek.

Od kilku dni nic tylko siedzimy z mężem przy komputerze i podziwiamy Twoje wyjazdy. Ponieważ też podróżujemy autem z przyczepą kempingową na pewno skopiujemy twoje wyprawy. Wczoraj oglądaliśmy twoje zdjęcia z Cordoby, jest to raj na ziemi.

e-tam a ja ciebie podziwiam za Twoje milczenie na takie zagrywki thorgalla.
                      Wprost nie mogę zrozumieć jak taka thorgalla która nie zna tej trasy i potem wypisuje brednie pod twoim adresem.
                      Mało że nic nie wniosła, napisała na temat wątku. Nic tylko syczy i warczy stara ci....
                      Powiem tak thorgalla to taka skacząca wesz na grzebieniu i wstrętna gnida, siewca gniewu.

homo homini lupus est

Ala.
                      ps
                      Luska, jesteś szczęściara że e-tam podał ci wszystko na srebrnej i zdobionej perłami tacy.
                      • 19.03.12, 22:04
                        Ulżyj sobie.
                        Z męża żadnego pożytku nie masz skoro innemu do tyłka włazisz.
    • 15.03.12, 16:00
      www.graahundbus.dk/7-besk.htm
    • 13.05.12, 12:41
      Domyslam sie ze moja uwaga moze byc nieaktualna ale moze przyda sie w przyszlosci innym forumowiczom chcacym sie dowiedziec o wlasciwych mozliwosciach dostania sie z Malmö Airport Sturup do Malmö, Kopenhagii lub do innych destynacji w Szwecji lub na kontynencie.
      Jestem zbulwersowany wszystkimi tutaj poradami, ktore zupelnie sa niezgodne z rzeczywistoscia i wprowadzaja totalna dezorientacje.
      Nie bede wypunktowywal kto i co pisze tutaj niedorzecznie.
      Niezawsze tez nalezy sie kierowac nawigatorami typ google i inne, szczegolnie jak nie zna sie rzeczywistosci (np watek o Svedala. Polaczenie autobusowe do Svedala station nie istnieje juz od dobrych dwoch lat)
      Zatem jak najlepiej przylatujacym z Polski dostac sie do Malmö i ewentualnie dalej.
      1. Flygbussarna (www.flygbussarna.se/default.aspx) zawioza do Malmö Centralstationen. Czas przejazdu 40 minut, cena 105 SEK. Za bilet placimy w autobusie tylko karta kredytowa lub na stronie internetowej. Nie jestem pewny czy mozna kupic bilet placac cash gdzies na terminalu lotniska ale chyba tak, jednak bym nie ryzykowal
      2. Inna mozliwoscia glownie dla 4 osob jest taksowka, koszt cá 400-440 SEK. Zaleta to czas - nie czekamy na autobus i czas przejazdu cá 25 minut. Sa tez "polskie taksowki", zabierajace chyba po 9 osob ale to trwa dosc dlugo czasowo zanim sie wszyscy zbiora, a cena jest podobna na osobe.
      3. Przejazd Malmö - Kopenhaga (København H ) - www.reseplaneraren.skanetrafiken.se/resultspage.aspx
      Najwazniejsze: bilety na przejazd mozna kupic w automatach oznaczonych Skånetrafiken, ktore znajduja sie w glownym halu na wysokosci wejscia na peron nr 3
      Konwersacja w automatach rowniez w jezyku angielskim. Platnosc karta kredytowa lub cash. Koszt 105 SEK. Czas przejazdu 35 minut. Brak mozliwosci kupienia biletu w pociagu.
      Pociagi odchodza co 20 minut (uwaga-zadarzaja sie odwolania i opoznienia pociagow) z peronu 2a lub 2b, na ktory dostaniemy sie schodami w dol, w glebi glownego halu.
      Autobus 737 relacji Malmö Airport - Kopenhaga (www.graahundbus.dk/7-besk.htm)
      jest z synchronizowany tylko z lotem London Stansted - Malmö- London Stansted

I to by bylo na tyle
      • 15.12.12, 20:22
        guido_contini napisał:
        [Ii]Polaczenie autobusowe do Svedala station nie istnieje juz od dobrych dwoch lat.[/i]

Zgadza sie, ale autobus lotniczy staje przy autostradzie, i ten kto chce
        może tam dojechać za 35 SEK, i przespacerowac sie ca 1 km do stacji w Svedala,
        aby stamtad pojechac np. do Ystad czy Simmrishamn.
        Rozumiem, ze to bardziej skomplikowana droga, ale ze Svedala można dojechać
        do Hylie (Malmö), i tam przesiąść się na pociąg do KOPENHAGI.

> Zatem jak najlepiej przylatujacym z Polski dostac sie do Malmö i ewentualnie
        > dalej.
        > 1. Flygbussarna (www.flygbussarna.se/default.aspx) zawioza do Malmö Centralstationen. Czas przejazdu 40 minut, cena 105 SEK. Za bilet placimy w autobusie tylko karta kredytowa lub na stronie internetowej. Nie jestem pewny czy mozna kupic bilet placac cash gdzies na terminalu lotniska ale chyba tak, jednak bym nie ryzykowal

[/b]Odradzalabym jechanie az do Malmö Centration jesli ktos chce jechac do Kopenhagi ...
        Od autobusu lotniczego ktory staje po drugiej stronie kanalu (przed hotelem Savoy ) trzeba isc spory kawalek aby najpierw dostać sie głównym wejściem (kolo zielonych autobusow miejskich) na teren dworca, a potem znaleźć właściwy peron pod ziemia ... Wydawało mi sie, ze znam Malmö jak własna kieszeń, ale latem się nabłądziłam i najeździłam schodami ruchomymi aż mnie mdliło, zanim się zorientowałam jak to wszystko funkcjonuje - bo takich zjazdów pod ziemie jest kilka ...
        Oczywiście ktos powie, ze wystarczyło stanąć pod którąś z zawieszonych u góry tablicc informacyjnych i zobaczyć który to peron ... czy to 1 b, czy 5 c ... i wybrać odpowiednie schody ruchome na dol.

Poniewaz autobus z lotniska staje przy placu TRIANGELN, gdzie zresztą stawał od lat,
        to nie potrzeba juz tracić czasu na jazdę do dworca centralnego, tylko przechodzi się na stacje podziemna o nazwie "TRIANGELN norr" i tam wsiada do Öresundståget do Kopenhagi.
        "Triangeln norr" (kierunek polnocny, Johannes kyrka) jest najlatwiejsze do przesiadki,
        bo to jest stacja przelotowa, i tam jest tylko jeden peron
        i dwa tory, nie ma szans aby wsiąść do niewalasciwego pociągu ...
        jak sie tylko umie przeczytać "Köpenhamn" czy "Kopenhagen"
        wysoko na pierwszym wagonie.

> 2. Inna mozliwoscia glownie dla 4 osob jest taksowka, koszt cá 400-440 SEK. Z
        > aleta to czas - nie czekamy na autobus i czas przejazdu cá 25 minut. Sa tez "po
        > lskie taksowki", zabierajace chyba po 9 osob ale to trwa dosc dlugo czasowo zan
        > im sie wszyscy zbiora, a cena jest podobna na osobe.
        > 3. Przejazd Malmö - Kopenhaga (København H ) - www.reseplaneraren.skanetrafiken.se/resultspage.aspx
        > Najwazniejsze: bilety na przejazd mozna kupic w automatach oznaczonych Skå
        > ;netrafiken, ktore znajduja sie w glownym halu na wysokosci wejscia na peron nr
        > 3
        > Konwersacja w automatach rowniez w jezyku angielskim. Platnosc karta kredytowa
        > lub cash. Koszt 105 SEK. Czas przejazdu 35 minut. Brak mozliwosci kupienia bil
        > etu w pociagu.
        > Pociagi odchodza co 20 minut (uwaga-zadarzaja sie odwolania i opoznienia pociag
        > ow) z peronu 2a lub 2b, na ktory dostaniemy sie schodami w dol, w glebi glowne
        > go halu.
        > Autobus 737 relacji Malmö Airport - Kopenhaga (www.graahundbus.dk/7-besk.htm)
        > jest z synchronizowany tylko z lotem London Stansted - Malmö- London Stansted
        >
        > I to by bylo na tyle
        • 15.12.12, 20:38
          Przepraszam ze moja odpowiedz wyszła tak nieporządnie, ale nie chciał mi się włączyć PODGLĄD, i nie mogłam sprawdzić.

Wklejam jeszcze raz:

Polaczenie autobusowe do Svedala station nie istnieje juz od dobrych dwoch lat.

Zgadza sie, ale autobus lotniczy staje przy autostradzie, i ten kto chce może tam dojechać za 35 SEK, i przespacerować się ca 1 km do stacji w Svedala,
          aby stamtad pojechac np. do Ystad czy Simmrishamn.
          Rozumiem, ze to bardziej skomplikowana droga, ale ze Svedala można dojechać
          do Hylie (Malmö), i tam przesiąść się na pociąg do KOPENHAGI.

> Zatem jak najlepiej przylatujacym z Polski dostac sie do Malmö i ewentualnie
          > dalej.
          > 1. Flygbussarna (www.flygbussarna.se/default.aspx) zawioza do Malmö Centralstationen. Czas przejazdu 40 minut, cena 105 SEK. Za bilet placimy w autobusie tylko karta kredytowa lub na stronie internetowej. Nie jestem pewny czy mozna kupic bilet placac cash gdzies na terminalu lotniska ale chyba tak, jednak bym nie ryzykowal

Odradzalabym jechanie az do Malmö Centration jesli ktos chce do Kopenhagi ...
          Od autobusu lotniczego, ktory staje po drugiej stronie kanalu (przed hotelem Savoy ) trzeba isc spory kawalek aby najpierw dostać sie głównym wejściem
          (kolo zielonych autobusow miejskich) na teren dworca,
          a potem znaleźć właściwy peron pod ziemia ...
          Wydawało mi sie, ze znam Malmö jak własna kieszeń, ale latem się nabłądziłam i najeździłam schodami ruchomymi, zanim się zorientowałam jak to wszystko funkcjonuje, bo takich zjazdów pod ziemie jest kilka ...
          Oczywiście ktoś powie, ze wystarczyło stanąć pod którąś z zawieszonych u góry tablic informacyjnych i zobaczyć który to peron ... czy to 1 b, czy 5 c ... i wybrać odpowiednie schody ruchome na dol.

Ponieważ autobus z lotniska staje przy placu TRIANGELN, gdzie zresztą stawał od lat,
          to nie potrzeba juz tracić 10 minut na jazdę do dworca centralnego,
          tylko przechodzi się na stacje podziemna o nazwie "TRIANGELN norr"
          (kilkaset metrow od przystanku), i tam wsiada do Öresundståget do Kopenhagi.
          "Triangeln NORR" (kierunek polnocny, Johannes kyrka) jest najlatwiejsze do przesiadki,
          bo to jest stacja przelotowa, i jest tylko jeden peron i dwa tory,
          nie ma szans aby wsiąść do niewlasciwego pociągu ...jak się tylko umie przeczytać "Köpenhamn" czy "Kopenhagen" wysoko na pierwszym wagonie.

• 15.12.12, 21:06
            Tu trzeba bardzo uwazac, aby nie wyjsc drugim wyjściem, na południe!!!
            Nazywa sie ono TRIANGELN SÖDER albo Smedjegatan.
            Kiedy pociąg z Kopenhagi stanie na środku stacji, to nie widać niestety żadnych napisów,
            bo peron jest dlugi, ale jak sie komuś powie, ze chce sie dojsc do "Triangeln"
            czy do hotelu Hilton (od stycznia hotel Radison), to pokaze wlasciwy kierunek,
            czyli wyjscie TRIANGELN NORR, na polnoc, w strone centrum Malmö.

A jeszcze prościej:
            idzie się w kierunku w którym pociąg pojechał dalej ... po postoju na stacji.

PS. U mnie niesamowite roztopy, i pada deszcz, ale jak jutro będzie ładniej,
            to podjadę rowerem do stacji Triangeln do której mam 900 metrów
            i zobaczę czy coś się nie zmieniło ... bo Malmö to od kilku lat plac budowy,
            a tunel dla pociągu pod miastem został otwarty niecały rok temu,
            wiec dla mnie to tez nowość.
    • Gość: polcab.se IP: *.cust.telenor.se 14.12.12, 21:50
      zadzwon :+46737624939 MIREK
    • 20.05.14, 13:00
      Witam, czy ktoś podpowie mi jak dojechać z lotniska Sturup do Malmo a następinie do hostelu STF Hostel Malmö Eriksfält na drugi dzień wybieramy sie do Kopenhagi prosze równiez o podpowiedz jak tam najdogodniej dojechac i gdzie najlepiej kupic bilety i czym wrócic do hostelu w Malme jedziemy w 5 osob doroslych i 2 dzieci. Dziekuje
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.