Dodaj do ulubionych

ceny wozkow dziececych w Danii i Szwecji

27.04.05, 20:48
ZAczne na nowo ten watek. CZy ktos sie z Was orientuje, gdzie jest najkorzystneij zakupic wyprawke dla dziecka? (nie bierzemy pod uwage Polski) CZy istnieje duza roznica cen miedzy Szwecja i Dania?
Obserwuj wątek
    • zzz12 Re: ceny wozkow dziececych w Danii i Szwecji 27.04.05, 22:02
      Nie wiem, ile kosztuja (i jaki jest wybor) wozki w Danii, za to w Szwecji wybor
      jest zaden- obrzydliwe czarne karawany, masywne i drogie (Brio czy Teutonia
      zaczynaja sie od 4000kr, a szpetne jak noc), sa pewnie tez tansze. Graco
      zaczynaja sie od 1.5 tys kr, tansze sa parasolki. Mimo wszystko planuje kupic
      wozek w Polsce, gdyby moj obecny mial to nieszczescie rozpasc sie ze starosci
      i zuzycia.
        • bergo1 Re: ceny wozkow dziececych w Danii i Szwecji 28.04.05, 09:23
          dzieki Kraniku :))) Narazie trzeba trzymac kciuki i miec nadzieje, ze wsio
          pojdzie dobrze. MInelo juz tych 12 "krytycznych" tygodni, czuje sie dobrze,
          zadnych krwawien, boli...wiec coraz bardziej zaczyna do mnie docierac, ze byc
          moze..., na jesieni cos z tego bedzie :):):)
      • pia.ed Wozki szpetne jak noc? 28.04.05, 08:45
        Nie wiem gdzie w Szwecji takie widzilas???
        Mieszkam w Malmo i przechodzac kolo olbrzymich sklepow z wozkami zaluje bardzo,
        ze nie mam potrzeby takiego wozka kupic!
        Wybor olbrzymi, no a ceny? Nigdy nie byly niskie!

Jesli pytajaca nie ma ambicji zeby wozek KONIECZNIE byl nowy,
        to czesto sa ogloszenia gdzie sprzedaje sie wozki np szesciomiesieczne,
        w swietnym stanie, jeszcze z gwarancja, a za polowe ceny.
      • legal.alien Re: ceny wozkow dziececych w Danii i Szwecji 28.04.05, 09:55
        Nie wiem po czym tak oceniasz Teutonie. Kolory wyrabiaja rozne, a jakie
        importuja do Szwecji to inna sprawa. Wejdz na strone Teutonii i zobacz co robia.
        Wewdlug mnie Teutonia jest warta swojej ceny ze wzgledu na swietna jakosc,
        dopracowanie nawet w szczegolach i wytrzymalosc.
        --
        ---------\\- -//---------
        ---------( @ @ )---------
        ----o00o-- (_)--o00o-----
    • thorgalla Re: ceny wozkow dziececych w Danii i Szwecji 28.04.05, 07:48
      Ja jestem w temacie wyprawkowym choc sie jeszcze nie spodziewam.
      Ceny w Danii straszne.
      Ceny wozkow (glebokich) od 3000dkk (badziewie) do prawie 10.000 za
      wielofunkcyjny (ekstra)
      Spacerowki od 1000dkk
      Na temat ubranek to lepiej sie nie bede wypowiadac bo to rozboj w bialy dzien
      np.malutkie body (roz.56,62) to ok 50dkk,sa oczywiscie promocje ze np.4szt za
      100dkk ale trzeba trafic.
      Bylam we wtorek w H&M i mala sukieneczka lub spodenki to wydatek 100dkk.

Naprawde radze Ci z calego serca rozwazenie zakupy wyprawki w Polsce chyba,ze
      nie narzekasz na brak pieniedzy.

--
      Nigdy nie jest tak zle aby nie moglo byc gorzej :-))
      • bergo1 Re: ceny wozkow dziececych w Danii i Szwecji 28.04.05, 09:18
        Dzieki za jakies wstepne rozeznanie. Znalazlam pare fajnych wozkow na polskich
        stronach www ( jeden ktory nam obojgu sie podobal kosztowal prawie 3000 zl!!!
        troche drogi), a na norweskich ich za cholere nie ma.
        Chyba sie jednek wybierzemy po wozek do POlski, ale bedzie z tym trudno, bo to
        juz trzeba sie wybrac samochodem - 2 dni jazdy w jedna strone. Chyba ze jakos
        inaczej podesle.
        Jak chodzi o wyprawke typu ubranka itd to tutejsze ceny mnie az tak nie
        przerazaja. Nie bede przeciez po kazda koszulke wraz z rozwojem dzieciaka latac
        do POlski :) No i tesciowie wiem, ze pomoga....jedyny wnuk/wnuczka wszkaze i
        dlugo wyczekiwany/wana :)

• lolka11 Bergo 28.04.05, 09:48
          A wiec tak, my kupilismy wozek w Polsce i zabralismy go samolotem - to nie
          problem. Pisalas, ze sie wybierasz do Polski, wiec.....

Dorota
          • lolka11 Re: Bergo 28.04.05, 09:52
            Doczytalam sie, ze lecisz za tydzien do Polski. My tez, tzn ja i coreczka.
            Skad lecisz i kiedy, bo my 4 z Gardermoen...

Dorota
        • legal.alien Re: ceny wozkow dziececych w Danii i Szwecji 28.04.05, 09:57
          Wdlug mnie ubranka dzieciece mozna kupic tansze i duzo lepszej jakosci w
          Norwegii niz w Polsce.
          Wozek raz kupilismy w Polsce i juz wiecej na to sie nie skusze glownie ze
          wzgledu na relacje cana-jakosc.
          --
          • lolka11 Legal 28.04.05, 10:01
            To zalezy od wozka jaki kupisz, bo jesli kupisz Emmaljunge, Chicco czy BebeCar
            to bedziesz mial cena=jakosc.

Dorota
              • pia.ed Przejde sie do sklepu z wozkami..... 28.04.05, 10:09
                Dzis nie moge, bo brzydka pogoda, a poza tym mam kurs angielskiego,
                na ktory przygotowuje kawe i ciasto.
                Jutro pojde do najwiekszego sklepu z wozkami i zobacze...

Te wozki ktore widze w miescie sa kolorowe i pelne fantazji!
              • bergo1 Re: Lolka 28.04.05, 10:16
                Myslalam wlasnie o wozku Bebecar :) to ten za prawie 3000 zl :)

Myslisz ze udaloby mi sie to przewiezc samolotem teraz bez dzieciaka? Bo wozek
                bylby z gondola i siedziskiem plus skladany stelaz? Nie za duze toto? Dobrze ze
                mnie tata na Okecie odwiezie.

Lece rowniez 4 maja:) Ale z Beregen prze Kopenhage do Warszawy - przylot do
                Wawy godz 9:35 :) A TY chyba lecisz bezposrednio skoro z OSlo?

A wracam juz w niedziele, jakos poznym wieczorem.

:)
                • lolka11 Re: Lolka 28.04.05, 10:28
                  Hmm, my mielismy wlasnie Bebecar i wszystko to o czym piszesz zabralismy
                  samolotem, nie bylo problemu. Ja tez bylam wtedy w ciazy, w 16 tyg. Jesli
                  lecisz tylko na pare dni, to pewnie nie bedziesz miala za duzo bagazu, wiec
                  moze nawet z wozkiem zmiescisz sie w limicie bagazowym.
                  Jak corka z niego wyrosla, sprzedalam go na necie za chyba 1500,- NOK...
                  Bylismy bardzo zadowoleni z niego, tak wiec polecam i zycze powodzenia....

My lecimy z Oslo do W-wy i to na 2,5 tyg. .....:)
              • legal.alien Re: Legal 28.04.05, 10:17
                Kwestia tylko, czy kupisz w Polsce taka sama jak w Szwecji i tej samej jakosci,
                a do tego dochodzi niebagatelna spraw gwarancji, ktora daja tu na 2 lata i ja
                respektuja.

--
                • pia.ed Re: Legal 28.04.05, 11:39
                  W srodku dyskusji zamiescilam tips, ze wozki w idealnym stanie mozna kupic na
                  miejscu, w Norwegii czy Szwecji, poprzez ogloszenie...
                  Wiele osob w Szwecji tak kupuje.
                  Nowiusienkie wozki najczescie maja te mamy, ktore same nie musialy za nie
                  placic...
                  • lolka11 Pia 28.04.05, 12:33
                    Albo te ktore chca miec nowy wozek....
                    Ja placilam sama, (no razem z mezem) i tak naprawde to nie znam osobiscie
                    zadnej mamy ani w Szwecji, ani w Norge ktore kupily uzywany wozek....

Zwlaszcza dla pierwszego dziecka chce sie miec wszystko nowe i piekne....

Dorota
                    • legal.alien Re: Pia 28.04.05, 12:41
                      Tez placilismy sami za nowy wozek i za wszystkie akcesoria, ktore byly nowe.
                      Zeby byl rynek rzeczy uzywanych to pierw ktos musi kupic nowe;)
                      --
              • mn81 Re: Legal 28.04.05, 21:08
                wszystkie te wozki czyli teutonia( wloclawek) i emalliunga ( pod gdanskiem) sa
                robione w polsce tylko nikt glosno o tym nie mowi w posce sa szyte materialy do
                tych wozkow wiem to bo pracuje w hurtowni z wozkami i mam kontakt z importerami :)
                • legal.alien Re: Legal 29.04.05, 08:49
                  No wlasnie i dla tego sa w Polsce tansze. Niestety we wszystkich poradnikach
                  konsumenckich radza patrzec na metki i na kody paskowe, gdzie wyrob byl
                  wyprodukowany. I nie rekomenduja np. kupownia pralek Bosha robionych np. na
                  Slowenii. Moj akurat byl robiony w Niemczech.
                  Mielismy doswiadczenia z pieluchami Pampersa robionymi w Polsce. I tak na
                  pieluchach kupionych w Norwegii byl napis Made in Poland. Tylko, ze te same
                  pieluch kosztowaly w Norwegii mniej niz w Polsce, a byly wyzszej jakosci. To
                  cos mowi o polskim rynku i jakosci na polski rynek.
                  --
    • zzz12 Szpetne wozki... do pia.ed 29.04.05, 00:10
      To, czy sa szpetne, czy nie to kwestia gustu. A gust to sprawa wzgledna. Mnie
      sie nie podobaja, bo sa wielkie, masywne i ciezkie. No i w 95% czarne. Niemal
      nie widuje innych. A wypakowywanie sie z samochodu z takim karawanem zajmuje
      kilkanascie minut.A dziecko w foteliku ryczy... Ale jak ktos lubi- jego
      sprawa. Ja mam inne preferencje w tym wzgledzie (wozek lekki, ma zajmowac malo
      miejsca w samochodzie i rozkladac sie jedna reka w 10 sekund). A wzornictwo
      tutejszych spacerowek jest makabryczne- to sa identyczne wozki, jakimi
      jezdzilismy w Polsce 30 i wiecej lat temu, dzieckiem w kolebce..
      Mniejsza o to, wlasciwie to ja mam pytanie do pia.ed - gdzie w Szwecji szukac
      uzywanych akcesoriow dla dzieci? Loppis zdarzaja sie od przypadku do przypadku,
      w lumpeksach typu Myrorna tez poza polamanymi zabawkami wozkow itp. rzeczy nie
      widzialam, a szukam uzywanej "deskorolki" - takiego podestu z kolkami, ktory
      mocuje sie do wozka dzieciecego, zeby drugie dziecko moglo sobie na tym jechac.
      Nawet nie wiem, jak sie to cudo po szwedzku nazywa.. Poniewaz mieszkam tu od
      niedawna, nie wiem, gdzie takie rzeczy (uzywane) mozna kupic. Masz jakis
      pomysl? Z gory dziekuje.
      • pia.ed Re: Szpetne wozki... do pia.ed 29.04.05, 10:22
        Przede wszystkim nie wszystkie wozki sa CIEZKIE i ciemne.
        W Malmö dostaniesz wozki z wielu roznych firm, jest duzy import z zachodu.

Emaljunga i podobne stawiaja na TRWALOSC, bo jak Szwedka kupi wozek,
        to ma go dla trojga dzieci. Tu czesto kobiety rodza jedno dziecko po drugim,
        zeby miec to "z glowy".
        Potem wracaja do pracy i pracuja az do emerytury (65 lat).

Ubranka dzieciece mozna kupic w anonsach w gazetach.
        Czasem w idealnym stanie dla niemowlakow, niektore nawet nieuzywane, bo sa
        prezentami i nigdy nie bylo potrzeby ich otwierac, tyle ich sie dostalo od
        rodziny i kolezanek!
        Sa lopisy, Myrorna, rozne organizacje typ Pomoc dla Afryki maja ubranka,
        zabawki, szafeczki, stoliki, krzeselka dla dzieci.
        Wozkow w takich sklepach nie ma.

Czesci do wozka second hand chyba jest niemozliwoscia kupic!
        Moze ktos ma na strychu stojacy, niepotrzebny wozek i odsprzeda albo podaruje
        brakujaca czesc.
      • pia.ed wozki w Polsce 12.07.05, 13:13
        Bylam w maju w Szczecinie i rzeczywiscie na ulicy moglam stwierdzic:
        wozki byly tak kolorowe ze az bilo w oczy!

No i widocznie ludzi stac na kupowanie NOWYCH wozkow, bo znajoma powiedziala,
        ze jej corka probowala tanio sprzedac wozek sprzed pieciu lat,
        ale chetnych nie bylo...
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka