• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Ile zarabia się w Szwecji?

• 04.04.06, 21:32
    Czy ktoś może mi powiedzieć jak kształtują się płace w Szwecji tzn ile można
    dostać za godzinę pracy fizycznej. Chodzi mi w szczególności o pracę
    remontowo-wykończeniową w Sztokholmie (praca "na czarno"). Mój mąż miałby
    taką okazję na pracę u znajomych tylko jeszcze nie rozmawialiśmy o finansach.
    Nie wiemy z jaką kwotą wystartować.
    --
    Aga ma 4 latka
    Moja Juleczka
    Edytor zaawansowany
    • 05.04.06, 11:14
      Jakies 50-60 sek/godzine. Moze nawet wiecej.
      --
      Althea
      Nasza rocznica ślubu juz za...
      • 05.04.06, 20:47
        w Skane biora juz po 70 SKR na czrno.
        --
        Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem,
        nie gaś nigdy światła nadziei
        (Bob Dylan)
        • 05.04.06, 23:06
          50-60/godz to jeszcze nie rewelacja (chyba), 70 już trochę lepiej. O ile mi
          wiadomo koszt utrzymania w Szwecji jest wysoki, zwłaszcza sporo kosztuje
          żywność. Chodziłoby tu o wyjazd 4-os rodziny na min miesiąc. Mieszkanie
          mielibyśmy za darmo. Pozostałe rzeczy we własnym zakresie (jedzenie, podróż,
          paliwo itp)
          W związku z tym mam dodatkowe pytanie. Ile wydajecie na jedzenie w ciągu
          miesiąca?
          Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.
          --
          Aga i kask:)
          Moja Juleczka
          • 05.04.06, 23:49
            okolo 10 000 koron
          • 06.04.06, 08:51
            Chcecei sie utrzymac cala rodzin z zarobkow jednej osoby? To pojdzie wam cala
            kasa. Ale spedzisz z dzieci wakacje w Szwecji, moze warto. Moze ty tez
            znajdziesz jakas prace, sprzatani dardzo dobrze platne. A skoro wyjazd tylko na
            miesiac, to sporo rzeczy mozecie zabrac z Polski.
            --
            Althea
            • 06.04.06, 20:58
              Ja traktowała bym ten wyjazd rzeczywiście jak wczasy. Jechalibyśmy samochodem
              to też sporo można by ze sobą wziąć (oczywiście nie wszystko). Co do mojej
              pracy to nie wiem bo dzieci są jeszcze małe. W sumie mieszkalibyśmy u rodziny,
              ale nie chcemy ich narażać na dodatkowe koszty związane z naszym pobytem.
              Dzieci nie było by z kim zostawić bo oni cały dzień pracują. Ja już bywałam
              wcześniej w Sztokholmie i mam wielki sentyment do tego miasta. Chciałbym
              pokazać to wszystko mężowi i dzieciom. Chodziło nam tylko o to, czy jest sens,
              aby mąż zrezygnował ze swojej pracy tutaj w Polsce i żebyśmy wyszli na tym min.
              na 0 no oczywiście nie licząc tego, że byśmy sobie zwiedzili:))
              Dziękuję za odpowiedzi.
              --
              Moja Juleczka
              • 06.04.06, 21:30
                A tak z ciekawości ile zarabiają Szwedzi?
                --
                Moja Juleczka
                • 07.04.06, 10:38
                  Wszystko zalezy od tego ile twoj maz bedzie pracowal i za ile. Ale skoro jest
                  tak jak piszesz, ze dla ciebie i dzieci to beda wakacje i chcecie tylko wyjsc
                  na zero to jedzcie!
                  To duzo zalezy w jakim zawodzie. Ale zarobki wcale nie sa takie rewelacyjne gdy
                  wezmie sie pod uwage wydatki. Taki np. kierowca autobusu miejskiego zarabia
                  gdzies 8 tys. koron na miesiac (do reki). Doktorant odstaje ok. 13 tys. koron.
                  Ale juz np. informatyk tak z 30 tys koron (przed opodatkowaniem).
                  --
                  Althea
                  • 07.04.06, 22:05
                    Dzięki Althea. Przynajmniej mam już rozeznanie w temacie. Wszystko teraz zależy
                    od tego kiedy nam zaproponują i za ile.
                    Pozdrawiam.
                    --
                    Moja Juleczka
                    • 08.04.06, 02:06
                      mam znajomych w Szwecji, ich miesięczne zarobki to około:

a) technik mechanik - zarabia brutto 25 tyś. skr
                      b) inżynier IT - zarabia brutto 40 tyś. skr
                      • 21.04.06, 16:22
                        jak widze ogloszenia o pracy na czarno, to stawki zaczynaja sie od 40 sek za
                        godzine do 100 sek za godzine. Srednia jest chyba 60 sek. Niestety praca na
                        czarno to czysty wyzysk.
    • 23.04.06, 12:53
      lekarz ok 50 000 netto:)
      • 23.04.06, 17:15
        zalezy jaki lekarz (bo sa tacy co zarabiaja zdecydowanie wiecej) i nie netto
        tylko brutto, gdyby bylo inaczej w pozostalych krajach skandynawskich juz by
        nie bylo lekarzy
        • 23.04.06, 21:01
          lekarz zaraz po studiach zarabia ok. 26-28000SEK brutto. W trakcie
          specjalizacji ok. 33-35000 SEK, ponad 50000 brutto zarabia specjalista-
          överläkare. Przy czym podatki sa strasznie wysokie, wiec czasem ponad polowe
          zabiera fiskus. Szwedzcy lekarze czesto jezdza do pracy do Norwegii, gdzie
          zrabiaja znacznie wiecej, niz w Szwecji 8czasem ponad 200 000 koron
          miesiecznie!).
          --
          I can resist anything except temptation
    • 23.04.06, 22:18
      Ja pisałam 50000 netto, wiem ze tyle lekarz zarabia (dermatolog i chirurg).
      • 24.04.06, 12:48
        aga_ta85 napisała:

> Ja pisałam 50000 netto, wiem ze tyle lekarz zarabia (dermatolog i chirurg).
        --------------------------------------------------------------------------------
        moze i wiecej....zalezy w ktorej czesci Szwcji pracuje...im bardziej na polnoc
        tym lepsze zarobki ;)
        --
        Ludzie wierzą, że aby osiągnąć sukces trzeba wstawać rano. Otóż nie - trzeba
        wstawać w dobrym humorze.
        [ Marcel Achard]
        • 29.04.06, 01:39
          południe Szwecji:)
      • 03.05.06, 11:13
        Mocno przesadzilas.42-53 tys brutto zarabia lekarz specjalista,czyli ok.30 tys
        netto na jednym etacie.musialas zsumowac tzw.vikariaty czyli dodatkowe
        zatrudnienie,ze Ci wyszlo 50 tys netto.
        • 04.05.06, 12:22
          wiem co pisze, wiec nie zarzucaj mi ze przesadzam!
          • 04.05.06, 12:23
            50 000 tys koron zarabia lekarz na południu Szwecji! Moze drukowanymi napisac?
            • 07.05.06, 19:24
              Do aga_ta85:mozesz pisac i drukowanymi,ale nie zmieni to faktu,ze z jednego
              etatu sie tyle nie zarabia- netto.Chyba,ze sa to vikariaty,lepiej platne.Ale
              wtedy nie ma skladek emerytalnych.
              • 27.05.06, 20:58
                Wiem chyba co pisze!Dokładnie jest tak jak napisałam, dokładnie. Naucz sie
                czytac ze zrozumieniem! przestan zaprzeczac temu!
    • 30.04.06, 15:13
      Mój chłopak zarabia 15000 koron netto i jest marynarzem. Jak zakończy studia, a
      został mu jeden egzamin, to awansuje na drugiego oficera i dostanie podwyżkę do
      około 18000-19000 koron netto. Nie rozumiem tych niskich zarobków wymienionych
      kilka postów wyżej. Za takie 8000 koron to nie da się zyc samemu, zwłaszcza gdy
      wynajmuje się mieszkanie - 4000-5000 koron... i ma samochód, bo wszyscy musza
      miec chocby wrak, by móc się poruszać. Szwecja dluga i szeroka ;), a odległosci
      sa porażające. Dodam, że mój chłopak jest szwedem, jesli to ma znaczenie.
      • 03.05.06, 18:29
        Naprawde kierowca autobusu miejskiego tyle zabarabia, jakies 8 000 kr. Nie wiem
        ile zarabia przedszkolanka, pielegniarka czy sprzedawca z supermarketu, ale tez
        pewnei kokosow nie maja.
        --
        Althea
        • 04.05.06, 11:20
          Moze zarabia 8000 kr na miesiac ale nie na caly etat. Minimalna placa dla
          poczatkujacego pracownika jest ok.16000 kr po podatku 30% 11200 kr.

A srednie place z roku 2002 tak wygladaly:

polozna 23700
          listonosz 17000
          robotnik budowlany 22000
          kierowca 18500
          fryzjerka 18000
          kasjerka 18500

Tu prosze link do zrodla wiadomosci:
          www.aftonbladet.se/nyheter/0310/28/lonetabell.pdf

--
          pozdrowko
          Magga
      • 07.08.06, 22:30
        moj maz pracuje w banku i zarabia 19000 po opodatkowaniu na raczke. wydaje mi
        sie ze na czarno w pracach remontowo-budowlanych to juz chyba nikt nie placi na
        czarno 60 koron bo to przesada ale oczywiscie moge sie mylic, wydaje mi sie
        jednak ze 80 to najmniej a 60 to gdzies w kawiarniach na zmywaku placa.
        zywnosc jest zeczywiscie droga wiec na miesiac wziela bym oczywiscie bez
        przesady ze soba co sie da przechowac przez taki okres czasu. radzila bym tez
        poszukac tanich sklepow jak netto czy lidl
        zycze udanych wakasji
    • 22.05.06, 18:34
      Negocjuje co roku pensje jako przedsatawiciel zwiazku akademikow (czyli
      pracownikow z wyzsczym wyksztalceniem - inzynierow, prawnikow i ekonomistow).
      Na 28 osob w moim dziale najnizsza pensja jest 24000 a najwyzsza 60000 SEK,
      oczywiscie brutto. Zalezy od stazu pracy i stanowiska. Wiekszosc ma 30000 -
      38000 SEK. Nie ma wsrod tych 28 osob pracownikow na stanowiskach
      kierowniczych, bo ich pensji nie negocjuja zwiazki.
      --
      Niemożliwe jest tylko gołemu w kieszeń nasrać
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.