Dodaj do ulubionych

Pomocy!!!moj kot wszedzie sika.

25.02.04, 16:17
Moj kot (4 latek) w zeszlym roku przechodzil zabieg,w zwiazku z 'krysztalkami' w przewodach
moczowych,pomimo tego ze jest zdrowy(wizyty u weterynarza)i nie popuszcza moczu,zaczal z
przyjemnoscia sikac w roznych miejscach domu.Dodatkowo potrafi to zrobic,kiedy sie na niego
patrzy,pozniej z wielka satysfakcja bawi sie w ganianego,
Do kuwety zalatwia sie normalnie,poza nia wylacznie sika,potrafi obsikac nawet wlasny kosz,czy
kocyk,nie wiem co robic.Zmienialam juz zawartosc kuwety,skrapialam podlogi specjalnym srodkiem.
Weterynarz tez nie wie co radzic,bo nic nie pomaga(kot nie jest wykastrowany,z tego co sie
dowiedzialam po wykastrowaniu sikanie sie nie skonczy,ewentualnie zapach bedzie mniej
intensywny)
Moze macie jakies pomysly??
Maz obawia sie ,ze trzeba bedzie kota oddac do schroniska,sytuacja wymyka sie spod
kontroli,codziennie trzeba biegac z mopem,a i tak zapach pozostaje,
szukam porad,bo kota mamy od malenkiego,i jestesmy z nim bardzo zzyci,poza tym problemem,to
fantastyczny kocur,i bardzo rodzinny.Pomocy!!!
Obserwuj wątek
    • jazza.nova Re: Pomocy!!!moj kot wszedzie sika. 25.02.04, 19:31
      A mnie sie jednak wydaje, ze z tym wykastrowaniem to nie jest prawda. Sama mam
      wykastrowanego kocurka i wysterylizowana kicie, po zabiegu problem susiania
      wszedzie w obu przypadkach sie skonczyl. Podobnie bylo z kicia moich rodzicow -
      ktora przed zabiegiem takze znaczyla teren. teraz zbliza sie okres godow, kot
      jest dojrzalym samcem i czuje "wole Boza". Dajcie sobie i kotu jescze jedna
      szanse i poddajcie go zabiegowi. W przypadku kota jest on mniej inwazyjny i
      bolesny, niz w przypadku kici. Goraco wierze, ze to powinno rozwiazac Twoj
      problem. Mysle, ze powinnas skonfrontowac sie takze z innym lekarzem.
    • jazza.nova Re: Pomocy!!!moj kot wszedzie sika. 25.02.04, 19:41
      Aha, zapach chloru jest dla kota podniecajacy, natomiast zapach cytryny -
      odwrotnie. Postarj sie nabyc jakis srodek o tym zapachu, aby "utrudnic" mu
      przyjemne miejsca do siusiania. Musze Ci jeszcze powiedziec, ze moim
      wysterylizowanym kotom zdarza sie od czasu do czasu, tylko z wiadomych dla
      siebie powodow, nasiusiac w dziwne miejsce: np na kupke ubran przeznaczonych do
      prania, moj recznik etc. Kiedys mieszkalismy w domu, w ktorym sasiedzi takze
      trzymali koty i nasze czuly sie zagrozone, nieustannie znaczyly swoj teren, co
      takze bylo uciazliwe. Po przeprowadzce ten problem zniknal. Jednakze po zabiegu
      oba koty kusiaja wylacznie do kuwetki (z malymi wyjatkami, tak raz lub dwa do
      roku) wink))
    • goc.jola Re: Pomocy!!!moj kot wszedzie sika. 26.02.04, 13:41
      3eti napisała:

> (kot nie jest wykastrowany,z
      > tego co sie
      > dowiedzialam po wykastrowaniu sikanie sie nie skonczy,ewentualnie zapach
      bedzie
      > mniej
      > intensywny)
      Jak to się nie skończy? Miałam ten sam problem, z przyczyn finansowych
      odwlekałam decyzję o kastracji, a mój kocur (też 4-letni) był do tej
      pory "porządny" i tylko sporadycznie zdarzyło mu się psiknąć poza kuwetką. Ale
      jak już zaczął wreszcie posikiwać, to na całego, z każdym dniem było gorzej, w
      końcu odwiozłam go na sygnale do lecznicy, został wykastrowany i od tego czasu -
      a było to pół roku temu - nie obsikał niczego ani razu! Od momentu jego
      kastracji przebywały u mnie na "leczeniu szpitalnym" po kilkanaście dni dwa
      bezdomne kocury, akurat w pełni okresu godowego, ale nawet to nie wyzwoliło w
      moim kocie chęci obsikania czegokolwiek, mimo że był o mnie bardzo zazdrosny i
      rwał się do bitki z tymi kocurkami. Jeśli Twój kotek wcześniej był "porządnym
      kocurkiem", to po kastracji wszystko wróci do normy. Innego sposobu zresztą nie
      ma. A wschronisku (brrr! - tego się nie robi swojemu kotu) albo go od razu
      uśpią, albo też wykastrują.
      Serdecznie pozdrawiam
      --
      Jola

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka