Dodaj do ulubionych

Dobrze, że aura sprzyja

11.12.11, 21:09
Byłam dzisiaj na działeczce - rodzinnych stronach mojej Zuzy, Fruzi i Kami. Ledwo samochód stanął przed bramą a już w dzikim pędzie zaczęly się pojawiać znojome futerka- Ziomek, mój ukochany pieszczoch, jego brat Jędrek, Lary, Mamuśka i Mamuśka 2, Czepek i jakieś inne obce. Widok przedni, gnały się jakby się paliło, po płotach, dziurami, byle prędzej. Ku mojej uciesze wszystkie grubiutkie, i zdrowe, no prawie bo największy samiec w okolicy z paskudnie zaropiałymi ślepiami. Bałam się we wrześniu jak one sobie poradzą zimą, bo jakieś takie za chude jeszcze były a przecież ludzie byli często na działkach więc karmione, nie to co teraz. Zawsze jak przyjadę, a któregoś nie widzę to się martwię czy cos mu się nie stało, niestety juz wiele kotów na tych działkach po zimie "przepadło". Kociambry niby juz objedzone bo sąsiadka też tego dnia przyjechała, ale jak zobaczyły tłuste rybki i wątróbkę to oszalały. Niestety jak rarytasy się skończyły niewiadomo skąd przyszła jeszcze maluda podobna do Kami tylko trochę starsza. Niestety musiała się zadowolić chrupkami. W tym roku sąsiadka zmiękła i chce żebyśmy zimą na zmianę jeździły karmić futra, no wreszcie smile nigdy nie przepadała za kotami ale to bardzo dobra kobieta więc będzie dobrze. Niech jak najdłużej będzie taka pogoda, żeby tłuszczyku im starczyło. A na wiosnę trzeba intensywnie mysleć o sterylkach.
Obserwuj wątek
    • wladziac Re: Dobrze, że aura sprzyja 11.12.11, 21:20
      bardzo dobrze się składa że będziesz miała pomoc sąsiadki,moi znajomi działkowicze taka większa rodzina też jeżdżą na działkę nawet w największe mrozy i dokarmiają koty,ptaki a także ponieważ mają oczko wodne i dużo ryb muszą zadbać żeby się nie podusiły pod lodem,cieszę się że moja dziczka wróciła do budki bo jakiś czas ją omijała a w tym roku budkę dodatkowo ociepliłam w trosce że zapowiadana zima ma być ostra i śnieżna,jak do tej pory to zimowa aura mnie też zachwyca nawet ze względu na zwierzeta,pytanie jaki będzie dalszy ciąg....

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka