Ciekawe cytaty i powiedzenia o kotach Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam wszystkich, na początek chciałabym rozpocząć wątek o ciekawych cytatach i powiedzeniach o kotach. Kto zna jakieś fajne? Macie jakies ulubione?

Ja ostatnio trafiłam na takie powiedzenie i jestem nim zachwycona smile

Kobiety i koty zawsze robią co chcą, więc mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą. Robert A. Heinlein
    • ...zwierzę o wyglądzie rzezimieszka (cóż na to poradzić, że koty zawsze tak wyglądają? Nie bierze się to bynajmniej stąd, że są fałszywe, lecz stąd, że obawiają się, by ktoś potężniejszy od nich - pies albo człowiek - nie uczynił im krzywdy. Skrzywdzić kota jest bardzo łatwo, ale, wierzcie mi, żaden to honor, żaden!)
      M. Bułhakow

• Jaka jest podstawowa różnica między psem a kotem? Pies rozumuje tak: "Karmią mnie, opiekują się mną, kochają mnie, muszą być bogami". Kot zaś tak: "Karmią mnie, opiekują się mną, kochają mnie, więc jestem bogiem".

Autor anonimowy
    • "Nieprawda, że nie lubię domowników. Ja także potrafię kochać jak każde inne żywe stworzenie, ale nie bezkrytycznie. Kocham tylko tego, kto na to zasługuje. Uczuć swoich nie wyrażam w sposób głośny i teatralny. Kto nie rozumie cichego mruczenia, ten nie jest godny, by inteligentne, rozumne i obdarzone dobrym smakiem zwierzęta przywiązywały się do niego. Kto nie potrafi w milczeniu siedzieć długo w jednym miejscu, ten nie jest wart mojego towarzystwa. Kto zawsze potrzebuje brawurowych pokazów, kto nie zadowala się prostym pięknem naturalnych ruchów, ten nigdy nie może zdobyć sympatii kota. Kto żąda ciągle czegoś nowego, kto ugania się za zmiennością, za emocją, kto nie lubi spokoju, równowagi, stałości, komu wydaje się, że prawo egzystencji trzeba zawsze udokumentować czynami, kto nie widzi piękna w zadumie, ten nigdy nie będzie miał wiernego kota. Kto goni za pozornymi radościami życia do tego kot odwróci się plecami. Człowiek, którego kochają koty, nie może być człowiekiem bezwartościowym."
      Gyorgy Balint

--
      •"Dom bez kota jest tylko mieszkaniem."
    • "Obcując z kotem, człowiek ryzykuje jedynie to, że stanie się wewnętrznie bogatszy."
      Colette

"Czy dom bez kota - najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego - zasługuje w ogóle na miano domu?"
      Mark Twain

"Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać Waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem."
      Théophile Gautier

--
      • Cytatami i aforyzmami można sypać jak z rękawa.

A ja Cię odeślę to wątku, w którym tworzyliśmy Zakątkowe limeryki i lepieje o kotach: o tutaj

Był też kiedyś wątek z przerabianiem poematów na kocią modłę: tutaj
        • O rany. Kiedy to było. Lepiej po osiedlu za kotami ganiać, niż się w TV gapić i golonkę wchrzaniać. big_grin
          --
          Lepiej na zakątku poczytać o kotach, niż na innych forach o jakichś głupotach.
          • Prawda, Andy, jak to zleciało? Rok z okładem!

"Każdy, nawet najmniejszy kot jest arcydziełem". I nie ja to powiedziałem, tylko Leonardo da Vinci (...) człowiek, który w kwestii arcydzieł ma pełne prawo uchodzić za absolutny autorytet.
            (by A. Sapkowski)
            • Czas leci (za)szybko. A teraz dodam coś w temacie. "Nie ma nic bardziej miękkiego, nic, co dawałoby skórze odczucie większej delikatności i niepowtarzalności, niż ciepłe i falujące kocie futro."
              Guy de Maupassant
              --
              Lepiej na zakątku poczytać o kotach, niż na innych forach o jakichś głupotach.
              • Można bez końca.

Czas spędzony z kotami nigdy nie jest czasem straconym.
                Colette

Każdy z właścicieli wie, że nie posiada kota na własność.
                Ellen Perry Berkeley

To, jak traktujesz koty, decyduje o twoim miejscu w Niebie.
                Robert A. Heinlein

Istnieją dwa sposoby ucieczki od prozy życia: muzyka i koty.
                Albert Schweitzer

Koty żyją w naszych domach, nie zatraciwszy swojej dzikości.
                Elizabeth Marshall Thomas

Posiadanie jednego kota prowadzi do posiadania następnego.
                Ernest Hemingway

Kto nie lubi kotów, w poprzednim wcieleniu musiał być myszą.
                Faith Resnick

Koty są czułymi panami, tak długo dopóki znamy swoje miejsce.
                Paul Gray

Kotom bez trudu udaje się to, co nie jest dane człowiekowi: iść przez życie nie czyniąc hałasu.
                Ernest Hemingway

Prawo Garfielda: koty instynktownie wyczuwają dokładny moment przebudzenia właściciela… i dlatego budzą go dziesięć minut wcześniej.
                Jim Davis

--
              • znalazłam jeszcze wątek o epitafiach
        • Nie było mnie na zakątku kiedy powstał wątek limerykowy, więc tu się pochwalę swoim grafomańskim dokonaniem z czasów Liceum wink
          "Kiciuś w paseczki z brzuszkiem w kropeczki na trawie się wyleguje
          Pręży swe małe, gibkie ciałeczko i słońcu je pokazuje
          Boczki okrągłe od Kitekata, futerko błyszczy po mleku
          Piękny i zwinny jest nasz Radarek - kot w produkcyjnym wieku."
        • Dzieki, mam czytania na cały wieczór smile
    • Kot w dom, Bóg w dom big_grin
    • Hasło mojej 7-letniej córeczki.
      Mówię do kota "Pusia, teraz nie mam czasu cię niuniać. przedtem jak chciałam, to mnie drapałaś" a dziecię na to "Daj sobie spokój mamo, koty już takie są. Najpierw chcą ale nie chcą a potem nie chcą ale chcą".

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.