Dodaj do ulubionych

Siku obok i poza kuwetą

05.09.16, 20:49
Dopiero co opowiadałam kkjp o podobnym problemie i spotkał mnie. Od godziny Jimucha popuszcza pod siebie, dosłownie popuszcza. Do kuwety nie siusia (kuweta czysta). Sprawia wrazenie obolałego w okolicach intymnych.
Z wetem jestem umówiona na szybki telefon i spotkanie jakby stan się utrzymywał. Ale powiedzcie co może być? Koteł kumpla miał piasek w drogach moczowych, dostał cewnik, usunięto cewkę i jest ok. Mam wrażenie, ze spotkało nas to samo.
--
Mati, ur. 31.08.2007, UP i UL -110dB, Nucleus Freedom 2010,MPD
Edytor zaawansowany
  • mysiulek08 06.09.16, 01:15
    Nie czekaj, im wczesniej tym lepiej. Jak nic piasek w pecherzu i kocie nie moze sie wysikac. Jesli popuszcza, to pecherz ma tak przepelniony, ze sie ulewa.

Jesli masz jakas klinike calodobowa, to na sygnale jedz! 24h to max przed komplikacjami z nerkami, uremia i zgonem kota sad

Masz w domu nospe?, jesli tak, to daj kociejowi 1/4 tabletki, przestanie go troche bolec, rozkurczy i jest szansa, ze sie wysika. U nas doraznie pomagalo, a mamy dwoch takich zapychaczy. Z tym, ze Chester po cewnikowaniu i plukaniu caly szczesliwy, ale Prosiak prowadzony holistyczne tongue_out w superhiper kociej klinice ciagle ma zatory, pomimo jedzenia wylacznie urinary. Wczoraj kot wesolek, dzisiaj znowu biega do kuwety i nie sika sad Pani wet nie widzi w tym nic dziwnego,'ma sie sam oczyszczac, cewnik to samo zlo'.

Wyszycie cewki nie jest potrzebne od razu, stosuje sie tylko jak kot ma powazne i czeste nawroty.
  • kkjp 06.09.16, 07:13
    Jak Jimmy?

--
    www.afn.pl
  • andziulec 06.09.16, 11:43
    W klinice podłączony do cewnika. Wet mówi, że idzie ku lepszemu.

--
  • olinka20 06.09.16, 21:18
    To najwazniejsze!
    Trzymam kciukasy za szybko powrót do zdrowia!

--
    Mam odsmyczowe i odkuwetkowe zapalenie mózgu smilesmilesmilesmile
  • mysiulek08 07.09.16, 06:20
    Bedzie dobrze 😀 pewnie bedziesz miala zalecenie karmy urinary, jak juz to hillsa s/d na poczatek a potem c/d, ma lepszy sklad niz RC, puszki tez s/d bo tylko w nich jest Lmetionina c/d nie maja, ewentualnie mokre RC.
  • andziulec 08.09.16, 16:54
    Miałam urinary Royala od czasu kastracji. To o czym piszesz w skrótach rozwiń proszę wink
    Koteł w weekend do domu wraca, uffff.

--
  • mysiulek08 08.09.16, 19:26
    Skroty, bo z telefonu smile

Miałam urinary Royala od czasu kastracji

i tyle w temacie karm urinary rozpuszczajacych struwity. Tzn, zanim nie bedziesz wiedziala jaki typ piasku zatkal Jimmiego, to i tak nic nie kupisz. Inna sprawa, jesli byl an urinary a nie mial potrzeb (odczyn moczu kwasny), to od nadmiernego zakwaszenia mogly mu sie wytracic szczawiany, a to juz gorsza bajka niz struwity, bo sie nie rozpuszczaja.

Jak bedziesz miala wynik moczu i potwierdzenie jaki typ piasku byl, to bedziem radzic smile

ps,
    to urinary po kastracji wet zalecil? ile czasu Jimmy jadl?

• andziulec 08.09.16, 19:42
    Wet, nawet u niego kupowałam, jadł od grudnia jak tylko go wykastrowaliśmy.

--
  • wiesia.and.company 09.09.16, 20:04
    Ach, no kurczę, kastracja to nie choroba. Sterylizacja to nie choroba. Normalna karma (tzw. bytowa) byłaby fajna, i jeszcze ilu producentów, smaków. Ale już teraz nie mam co mędrkować. Znasz już na pewno wynik badania moczu i zapewne wynik badania krwi. Dalej zadecyduje na razie wet. Chyba, że to ten, który w momencie kastracji już zaczął Cię namawiać na karmę Urinary. To może odwiedź wtedy innego lekarza (zabierz wyniki Jimmy'iego) i złóż wizytę innemu lekarzowi. To jest normalnie praktykowane, że zasięga się porady drugiego lekarza, bo nie każdy lekarz internista jest doskonałym urologiem. Jak teraz Jimmy się czuje?

--
    Wiesia + 5
  • mysiulek08 09.09.16, 20:49
    Karme urinary zaleca sie WYLACZNIE przy problemach struwitowych, owszem profilaktycznie mozna, ale max miesiac, zreszta leczniczo tez jest okreslony czas, 6-8 miesiecy.

Przed zdecydowaniem zalecenia urinary trzeba koniecznie znac pH, bo mozna narobic wiecej szkody niz pozytku. Co za konowal!

My monitorujemy mocz testem FUS a i tak u Prosiaka np granulki nawet nie byly lekko rozowe, bo mocz odczyn byl na granicy. A, ze Kurnikowcy miewaja rozowe zabarwienie to teraz, przez miesiac, jedza urinary, zeby Prosiakowi smutno nie bylo.

• aankaa 09.09.16, 21:45
    zaryzykuję stwierdzenie, że gdyby wet nie miał (przy okazji) sklepiku z karmą pewnie by się słowem o niej nie zająknął...

mój, po kastracji Mieszka, poprosił smile o nieprzekarmianie zwierza (sklep jest ale to klinika, więc - mam nadzieję, że zatrudnieni w niej lekarze nie patrzą w tą stronę)
  • kkjp 10.09.16, 11:43
    Andzia opowiadasz jakieś dziwne historie! Przecież mówiłaś mi, że karmę kupujesz z marketu i dostaje jeszcze ścinki szyneczki od babci, jak przywiozłam Ci Filipka i mówiłam że podaję mu Purinę z Biedronki a Urinary to karma specjalistyczna i tej w marketach nie uświadczysz. Po co więc wprowadzasz w błąd forumowiczki które chcą Ci pomóc? Jaki normalny wet - a na takiego wyglądał Twój - kazałby kotu podawać bez potrzeby leczniczą karmę? Dodatkowo koszt tej karmy jest niemały. Czy wiesz o czym piszesz?
    Kolejna sprawa - nie znam się na tym - czy kot po cewnikowaniu musi być tyle czasu w klinice? Ja swoje odbierałam tego samego dnia po operacjach, więc jak dla mnie to dziwne jest.

--
    www.afn.pl
  • mysiulek08 10.09.16, 17:17
    Chester spedzil dwie noce, ale u nas weci z innego swiata
  • wiesia.and.company 11.09.16, 17:33
    Andziulec, co się dzieje z Jimmym? Teraz jest już szósty dzień, kiedy jest podłączony? do cewnika? Od 06.września przed południem. Miał wrócić do domu w weekend. Jesteś w domu? Dlaczego cewnikowanie tak długo trwa? Napisz coś. To przecież bardzo młody kotek. Co się dzieje?

--
    Wiesia + 5
  • andziulec 13.09.16, 21:00
    Dziewczyny! Jestem po rozmowie z kkjp i ta mi uświadomiła błąd. To nie urinary tylko RC dla kastratów było. Jimucha wrócił na prawie 24 godziny. Niestety zlał się pod siebie. Nerki niedomagają. Leży w klinice. Czekam na wieści.

--
  • wiesia.and.company 14.09.16, 12:55
    Andziulec, bardzo się martwię o Jimmiego. Z moich obliczeń wynika, że był 7 dni w klinice na cewnikowaniu albo dalszym leczeniu (ale tego nie wiemy przecież, co mu robiono jeszcze). Wrócił do domu na prawie 24 godziny. Znów pojechał do kliniki, bo nerki nie domagają. I jakoś mnie to niepokoi, bo raz, że w klinice był aż 7 dni i nie zrobiono mu żadnych badań krwi, moczu (a był cewnikowany), teraz od razu wiadomo, że nerki (?), a poza tym dlaczego klinika wydała Ci tak ciężko chorego kota? Andziulec! Co się dzieje z Jimmym? Przecież to jest młody kot, młodziutki. Rozważ zmianę kliniki, przecież to niedopuszczalne, żeby oddali Ci kota w takim stanie, że teraz pojechał znów w trybie awaryjnym! I co mu robią teraz, gdy nerki niedomagają, jakie zabiegi, dlaczego? Skąd te nerki? Andziulec, napisz coś o diagnozie lekarzy, skąd te nerki niedomagające??? Jak im to wyszło? Jeśli Ci mówią tylko tyle, co my wiemy, to właściwie nic nie mówią. Zmień klinikę - rozważ to proszę. Rety, jak ja nie lubię chorych nerek, bo się boję (właściwie to się boję różnych chorób u kotów...)... Napisz nam coś więcej. Martwię się o Jimmiego, to taki młody, spokojny, śliczny kotek...

--
    Wiesia + 5

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.