Dodaj do ulubionych

Intruz w domu

14.06.17, 00:25
Nasza sąsiadka przez płot ma trzy koty - dwie koteczki i jednego kocura, opisywanego tu już agresora i zabijakę zwanego przez nas Marmurkiem, z uwagi na piękne umaszczenie.
Marmurek czasem zagląda na nasze podwórko, i oczywiście prawie zawsze dochodzi do jakiejś awantury.
Całkiem niedawno zdarzyło się, że Marmurek przycupnął udając pokojowe zamiary, Dymek podszedł do niego i wtedy przybysz rzucił się na Dymka. Natychmiast na Marmurka rzuciła się Amurka, a w ślad za nią pomknęła Duszka, z ogonem rozmiarów szczotki do butelek. Marmurek zwiał, a moje podekscytowane zdarzeniem koteczki przez dłuższą chwilę parskały i warczały na siebie nawzajem. Ot tak, z rozpędu.

Kilka dni temu sąsiadka wyjechała. Do kotów przychodzi jej koleżanka, ale Marmurkowi chyba brakuje ludzkiej obecności, bo zaczyna nachalnie pchać się do nas. Okno w kuchni zwykle jest uchylone, na wewnętrznym parapecie stoją kocie miseczki i duża puszka z chrupkami. I już kilka razy przyuważyliśmy Marmurka, jak przychodzi i próbuje podżerać. Niech mu idzie na zdrowie, w końcu Dymek potrafi spędzić noc na fotelu w komórce sąsiadki, no to w rewanżu Marmurkowi nie będziemy żałować kilku chrupek.

Ale dzisiaj Marmurek przegiął.
W nocy Kłopot spał w nogach łóżka, Duszka na mojej poduszce, Fraszka na fotelu. Reszta albo w salonie, albo gdzieś się włóczyła.

Nad ranem obudził nas potworny wrzask kotów - darły się Duszka i Fraszka. Okazało się, że Marmurek wszedł przez okno i przywędrował do naszej sypialni!!! Jako trzeci zaczął się drzeć Rumcajs, a zaraz potem ja, na Rumcajsa, żeby się nie darł. Rumcajs złapał szczotkę i zaczął gonić Marmurka po domu. Otworzył mu drzwi na dwór, ale kocisko nigdy nie korzystało z naszych drzwi, i w panice przebiegało tylko koło nich, gonione przez Duszkę, Fraszkę i Rumcajsa ze szczotką. Pogoniłam Rumcajsa, żeby udostępnił Marmurkowi dojście do okna i za moment kocur zwiewał na swoje podwórko, aż się kurzyło. Za nim z prędkością światła pognał Dymek. Duszka jeszcze oprychała i obwarczała Fraszkę i za moment wszyscy razem poszliśmy spać, bo było nieludzko wcześnie - wpół do piątej.

A Kłopot? Otóż Kłopot PRZESPAŁ całe to wydarzenie! Nawet nie drgnął! Pies, kuźwa, prawie obronny! Niczego nie słyszał, bo staruszek (15 lat) jest już prawie kompletnie głuchy. Jak chcemy zwrócić jego uwagę, to klaszczemy w ręce (Wiesiu, dzięki za podpowiedź), ale poza tym Kłopot nie reaguje na żadne dźwięki.

Mamy nadzieję, że Marmurek najadł się takiego strachu, że prędko nas nie odwiedzi. Ale okno i tak będziemy na noc zamykać. Wrzask rozjuszonych kotów nie jest najmilszą pobudką świata wink
Edytor zaawansowany
  • 14.06.17, 18:22
    uśmiałam się setnie,materiał na film big_grin
  • 14.06.17, 20:39
    Starszemu panu Klopotowi należy się spokój i cisza, więc ją ma. Na szczęście funkcje obronne przejęly koty więc dom pozostal bezpieczny. Brawo dla KOTÓW.
  • 14.06.17, 21:14
    smile smile

Na szczescie ja mam tylko dwie kotki smile

U mnie tez dzis rano byla pobudka o 4,20 - jedena kotka weszla do pudelka a druga usiadla na tym kartonie i zaczela drapac, czym wystraszyla ta kotke w kartonie. Zaczela obijac sie tym katronem po meblach. obwozac na grzbiecie sprawczynie swego strachu.
    Cala rodzina miala pobudke. Co kotki uslyszaly ode mnie, nie pozostanie tajemnica suspicious
  • 14.06.17, 22:17
    arim28 napisała:

> U mnie tez dzis rano byla pobudka o 4,20 - jedena kotka weszla do pudelka a dr
    > uga usiadla na tym kartonie i zaczela drapac, czym wystraszyla ta kotke w karto
    > nie. Zaczela obijac sie tym katronem po meblach. obwozac na grzbiecie sprawczyn
    > ie swego strachu.

Popłakałam się. Dlaczego, ach, dlaczego w takich chwilach nie ma się pod ręką włączonej kamery???

> Cala rodzina miala pobudke. Co kotki uslyszaly ode mnie, nie pozostanie tajemn
    > ica suspicious

Obiecałaś, to napisz wink

• 15.06.17, 23:31
    > > Cala rodzina miala pobudke. Co kotki uslyszaly ode mnie, nieCH pozostan
    > ie
    tajemn
    > > ica suspicious

smile
    Nie napisze bo mi watek skasuja smile
  • 16.06.17, 12:50
    napisz, zamkniemy oczy żeby tego nie widzieć tongue_out

--
    jako jedyny gatunek na ziemi znosimy jajo przed wybudowaniem gniazda - K. McCloud
  • 16.06.17, 11:04
    U mojego tescia są 2 koty sąsiedzkie, ktore tak się wybeszczelniły wink ze pomimo obecnosci 2 obronnych pudli potrafią wejść od kuchni i rąbać suche koble psie.
    Psy lezą w salonie po 2 stronie domu i nie mają pojęcia, ze nastąpił atak na ich miski wink

--
    Mam odsmyczowe i odkuwetkowe zapalenie mózgu smilesmilesmilesmile
  • 16.06.17, 13:19
    Prawdziwie stróżują te 2 obronne pudle! wink

--
    petelkowo.pl
  • 16.06.17, 14:00
    Zewis, no nie mów, ze byś się nie bała takich groźnych pysków!
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/4/lh/kh/txcs/D6MWmCwxclj6vap10B.jpg

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/4/lh/kh/txcs/bi5aGiW8DdgPhzvRAB.jpg

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/4/lh/kh/txcs/ZrsQHMxfaW7oBjQSDB.jpg

--
  • 16.06.17, 14:20
    no na tym drugim zdjęciu widać bezwzględnego mordercę, nawet okiem nie mrugnie na twój widok...
  • 16.06.17, 14:39
    Faktycznie, mogłabym zejść z przerażenia! Zwłaszcza na widok tego złotego pluszaka z czarnym noskiem smile Supeł przynajmniej zrobił jakąś minę, co prawda niegroźną... smile

--
    petelkowo.pl
  • 16.06.17, 15:11
    On jest morelowy wink a nie złoty!

--
  • 16.06.17, 16:12
    big_grin Morelowa mordka rzeczywiście prezentuje zabójczy mars. Ale co do kotów to wiadomo, to są zwierzęta terytorialne. Pilnują swoich terenów. Nie dadzą innym wchodzić na włości. Psy przecież to wiedzą i ani myślą reagować, od tego są koty-gospodarze, co potrafią walczyć czterema łapami i zębidłami smile Może i jest rozwiązanie: dwie gęsi na terenie (w tym jeden gąsior). Wiadomo, że to najczujniejsi strażnicy i w dodatku ogromnie uszczypliwi, a hałas jaki robią... wink (skoro Rzym gęsi uratowały) smile A tak, to zamiast rabanu czynionego przez gęsi, musiał w tej roli wystąpić Rumcajs... tongue_out

--
    Wiesia + 5

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.