Dodaj do ulubionych

zeżre wszystko co złapie....

05.07.17, 09:47
Trytka przylazła wieczorem do domu, dwa razy boleśnie miauknęła, po czym usadowiła się na środku przedpokoju i rzygnęła. Zebrałam ten "wymiot" i dokładnie obejrzałam. Było na co popatrzeć!
1. trawa (to akurat normalne)
2. trochę kłaczków (też norma)
3. jakieś nieokreślone kłęby - chyba futra
4. kilka sztuk czegoś, co wyglądało jak ości albo te ościste "wąsy" jakie ma jęczmień i żyto, tyle że z jednej strony grubsze i czerwone.
5. nieliczne odnóża owadów
6. dwa chrabąszcze majowe, w pancerzykach, z lekka nadgryzione

Byłam gotowa rozłożyć to na czynniki pierwsze i dokładnie określić fascynującą zawartość żołądka Trytki, ale Rumcajs kazał to natychmiast wywalić. I tak się skończyła kariera badacza.

Niemniej te chrabąszcze mnie zaskoczyły.
Edytor zaawansowany
  • 05.07.17, 10:40
    a dlaczego? moja niewychodząca na dwór, ale latem mieszkająca zasadniczo na balkonie kocica morduje chrabąszcze majowe w ilościach przerażających, choć napoczyna tylko nieliczne i to raczej, żeby je uspokoić (trwale). ale na przykład ciemki zżera namiętnie, więc może Trytka ma odwrotne upodobania smakowesmile
  • 05.07.17, 13:23
    moje też polują na chrabąszcze

--
    jako jedyny gatunek na ziemi znosimy jajo przed wybudowaniem gniazda - K. McCloud
  • 05.07.17, 18:50
    Różnorodne zdobycze mojego balkonowca:
    - chrabąszcze w znacznych ilościach tylko uśmierca
    - muchy i komary zjada
    - ćmy też zjada
    - bywają też trzmiele i pszczoły jako atrakcja
    - raz była nawet szarańcza, której poobgryzał nóżki
    a jakby nie było siatki to pewnie by polował na jeże, które chodzą pod balkonem ; )
  • 05.07.17, 18:25
    Moja Plamka tez poluje na balkonie i czesto przynosi chrabaszcze, cmy, czasem gatunki, trudne do zidentyfikowania sad 30% konsumuje, reszte traktuje w sposob badawczo-naukowy czyli pooglada, pacnie lapa, i zostawi dla mnie.
    Co mi sie uda, to ratuje.
  • 05.07.17, 18:27
    Ps, Rumcajs to jednak wyrozumialy i cierliwy jest smile
  • 05.07.17, 22:26
    arim28 napisała:

> Ps, Rumcajs to jednak wyrozumialy i cierliwy jest smile

Gdyby był wyrozumiały i cierpliwy, to by mi nie kazał wyrzucać materiału badawczego wink
  • 06.07.17, 21:08
    przecież muchy, ćmy i inne latadła to są dla kota latające rodzynki, co się dziwita, ludziska.....

--
    Amfa, koka... to wszystko dla dzieciaków.
    Prawdziwy twardziel wciąga tylko sproszkowane chili.
    http://s10.rimg.info/e2b5f467f2c8948b6b159a31f8688ae9.gif

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.