Dodaj do ulubionych

Czy ktoś ma zamontowane wejście w drzwiach dla kot

10.02.19, 11:56
Dzień dobry wszystkim. Dziękuję za przyjęcie do grona kociarzy.
Otóż jestem kocią mamą od pół roku. Mam kotka imieniem Duszek, którego ktoś podrzucił na moją posesję . Miał wtedy 3 miesiące. Jest uroczy , śliczny i zabawny. Od razu skradł moje serce. Nie wszystko jeszcze rozumiem z jego zachowań, ale uczę się pilnie obserwując i czytając. Kilka dni temu został wykastrowany... co bolało mnie bardzo ... Ale wszystko jest dobrze.
Cieszę się ,że będę mogła korzystać z Waszego doświadczenia .
Teraz myślę o zakupie takiej specjalnej klapki do zamontowania w drzwiach wejściowych , by mój kotek mógł swobodnie wchodzić i wychodzić z domu. Pooglądałam trochę modeli w internecie. Są bardzo proste , ale i takie z czipem dla kotka, co sprawić, że tylko on będzie mógł korzystać z tego udogodnienia.
Ciekawa jestem Waszych doświadczeń w tym temacie. Co ewentualnie polecacie, i jak sprawuje się takie ustrojstwo w polskich warunkach klimatycznych ?
Edytor zaawansowany
  • leda16 10.02.19, 17:30
    Widziałam takie w Londynie, no ale tam temperatura nie spada niżej 0. W Polsce klimat za zimny. Natomiast jeżeli masz wiatrołap to jak najbardziej. Moja Florusia też 9-cio miesięczna jest przygotowywana do sterylki. Jednak bałabym się jej dawać aż tyle swobody. Co prawda ogród duży, ale przy posesji ruchliwa ulica a dla kota - jak wiadomo - płot, brama, to żadne przeszkody.

--
    www.pmiska.pl
  • halszka2 11.02.19, 21:34
    leda16 napisała:

Jednak bałabym się j
    > ej dawać aż tyle swobody. Co prawda ogród duży, ale przy posesji ruchliwa ulica
    > a dla kota - jak wiadomo - płot, brama, to żadne przeszkody.
    >

Też się boję, gdy Duszek zażywa spaceru., bo ulica też blisko Ale trzymać go cały dzień w domu, gdy wokół też spory ogród ... czasem przychodzi śliczna kicia z sąsiedztwa i razem tak pięknie bawią się ...
  • silje78 11.02.19, 22:02
    Zamiast drzwi dla kota zainwestuj w szelki i smycz. W polaczeniu z Twoim czasem zapewnisz kotu bezpieczenstwo. Na kota na zewnatrz czycha wiele niebezpieczenstw. Nie bez powodu jest tak duzo ogloszen o zaginionych kotach. Odradzam, ale ja jestem przeciwnikiem wypuszczania kotow, szczegolnie bez nadzoru.
  • silje78 11.02.19, 22:03
    Pomrocznoac mnie dopadla. Oczywiscie czyHa wink
  • mysiulek08 11.02.19, 22:07
    tak, Silje ma racje, smycz i puszory, u nas sprawdzaja sie juz 11lat (smycz miala 20m, teraz wystarczaja dwie typowe zlaczone)

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/xe/yb/ncoj/QyJZ9w5ErMRVESGlNB.jpg

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/xe/yb/ncoj/OEfaKbPInHarqlZW6X.jpg

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/xe/yb/ncoj/weEg8R9k4zRA90XDlX.jpg
  • halszka2 11.02.19, 22:12
    oooo , takie długie smycze są , to jest jakieś wyjście
  • halszka2 11.02.19, 22:12
    ale śliczny koteczek
  • mysiulek08 11.02.19, 22:20
    oczywiscie, ze slicznym wszak to Krolowa Kicia.Yoda smile

tak dlugich smyczy nie ma, ale ja wykorzystywalam tasme pasmanteryjna, ktora doszywalam do takiej z kompletu
    www.zooplus.pl/shop/koty/transportery_obroze_kota/szelki_dla_kota/61092 , wybor szelek pogladowy smile

jesli juz musisz wypuszczac, to zdecydowanie pod kontrola, szczegolnie gdy nie masz bezpiecznej okolicy, zreszta nie ma bezpiecznej okolicy dla kotow, wystarczajaco duzo widzialam i wystarczajaco duzo kotow mamy w domu, bo poprzedni 'opiekunowie' uwazali, ze kot to sobie wszedzie poradzi

• halszka2 11.02.19, 22:10
    stoimy przed alternatywą : półwolność albo bezpieczny pobyt w domu , trudny wybór

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.