Dodaj do ulubionych

Dzika Mamba

02.08.19, 10:33
Moja dzikuska Mamba przeszła operację - usunięto jej wszystkie ząbki, wszystkie prócz dwóch, jeden kieł wypadł jej sam, drugi w nagłym ataku bólu wyrwała sobie(wycięła) pazurami w trakcie podróży do weta.
Okazało się, że w buzi masakra, więc usunięto wszystko. Mamba zniosła to dzielnie. Gorzej z ludziami trzeba było dzikuskę złapać i włożyć do kontenera, Mamba walczyła jak tygrysica, szczęśliwie nie ma w niej agresji i nigdy, podczas takich akcji, nie próbowała gryźć ani drapać, zmieniała się jedynie w żywą, bardzo sprawną sprężynę - piskorza.
Tak czy inaczej Mamba jest już bezzębna, jedzenie to dla niej w tej chwili nowość. Zdziwienie na pysiu, kiedy pierwszy raz próbowała złapać mięso - nie do opisania, ale radzi sobie coraz lepiej. Mam nadzieję, że teraz już nic się do niej nie przyplącze.


--
www.facebook.com/przetworybabcijoasi/
Edytor zaawansowany
 • ajaksiowa 02.08.19, 16:58
  Pozdrów Mambę od również bezzębnego Rudka smile

  --
  ,,Oddajemy sprawiedliwość w ręce skazanych,,to Twój ideał?
 • wadera3 02.08.19, 17:46
  Dzięki smile

  --
  www.facebook.com/przetworybabcijoasi/
 • basia_2804 02.08.19, 20:39
  Powiedz Mambie że nie jest sama, 13-go sierpnia Kapselek dołączy do grona bezzębnych, zdrówka dla panny i oby radość z jedzenia wróciła jak najszybciej smile Jak długo się dziąsła goiły?

  --
  Gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem, człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło.
  Mark Twain
 • wadera3 03.08.19, 12:20
  Dziąsła goją się mniej więcej 3 tygodnie, po 4 kot w ogóle nie pamięta, że miał zęby wink Mamba już dziś(kilka dni) zajada dość swobodnie, chwilami tylko coś jej z buzi wyleci, ale wyraźnie widać ulgę na twarzy. Ogólnie jakoś przejaśniała po tym zabiegu, musiały jej te zęby mocno dokuczać.

  --
  www.facebook.com/przetworybabcijoasi/
 • wiesia.and.company 03.08.19, 15:24
  Ucieszył mnie ten opis: wyraźnie widać ulgę na twarzy smile Moje kociambry miewały i miewają kłopoty z ząbkami (po mamusi), Fryga nie ma, a chrupie tak, że to chrupanie z kuchni słyszę w pokoju. Za to bezzębna Kiciusia chrupkę obracała 3 razy językiem w pysiu, nawilżała i połykała bez prób gryzienia. Najwięcej zmartwień przysporzyła mi Natalka po usunięciu 5 zębów. Miała szyte dziąsła, żeby się ranki szybciej goiły i nie ulegały zakażeniu. Szwy, które są rozpuszczalne. I odmówiła jedzenia. Taka dama... Coś tam musiała jeść, ale przy mnie pozowała na cierpiącą z powodów niewidocznych, delikatna taka. A gdy pan doktor dentysta zajrzał jej po tygodniu do pyszczka i powiedział, że wszystko się pięknie zagoiło - to nagle do niej dotarło, że się oszustwo wydało, że to tylko udawanie i natychmiast przystąpiła do jedzenia. Są koty, które sprawę usunięcia zębów traktują naturalnie - były, minęły, jest inaczej, ale bez bólu. A są koty, które się ze sobą cackają, pokazują opiekunowi, z czym muszą się borykać teraz, że opiekun niedobry taki... i swoje człowiek musi odpokutować zmanipulowany przez "cierpiącego", który dostaje jeszcze lepsze jedzonko, specjalne jedzonko, pyszne jedzonko, ach nie to, no to tamto, to może to zjesz bidulku? smile

  --
  Wiesia + 5
 • jottka 04.08.19, 11:35
  mój kocur szczęśliwie zęby ma, ale nie wszystkie i ma z nimi regularnie problemysad ale kiedy po raz pierwszy wykryliśmy utajony ropień pod trzonowcem (Ziuteczek, rzecz jasna, tajniaczył się do ostatniej chwili) i usunęliśmy co trzeba, to się nagle okazało, że domniemany emeryt (10 latek miał), drzemiący statecznie na parapecie i nie zdradzający chęci do zabawy, to rozbrykane kociątko! po jakich dwóch dniach pogonił zdumioną kocicę i zaprowadził właściwe porządkismile
 • wadera3 04.08.19, 12:31
  No, Mamba też trochę zbystrzała smile

  --
  www.facebook.com/przetworybabcijoasi/
 • basia_2804 04.08.19, 13:31
  lubię czytać te Wasze wpisy jak to kotom się po usunięciu zębów polepszyło, nas to czeka za kilka dni a ja już cała w strachu ... sad

  --
  Gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem, człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło.
  Mark Twain
 • wadera3 04.08.19, 15:05
  Etam, nie ma co się strachać, o ile masz dobrego chirurga.


  --
  www.facebook.com/przetworybabcijoasi/
 • ajaksiowa 05.08.19, 13:30
  Wydaje mi się że bezz€bnemu trudniej wcisnąć tabletkę niż zębnemu,też tak macie?😳j

  --
  ,,Oddajemy sprawiedliwość w ręce skazanych,,to Twój ideał?
 • wiesia.and.company 05.08.19, 23:12
  Na ogół w ogóle jest to trudne. Chyba że się tabletkę rozkruszy i przykryje pastą Miamor smile

  --
  Wiesia + 5
 • ajaksiowa 06.08.19, 08:01
  ja się wyspecjalizowałam we wkładaniu głębooko do gardła.

  --
  ,,Oddajemy sprawiedliwość w ręce skazanych,,to Twój ideał?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka