Dodaj do ulubionych

kot śpi w kuwecie?

03.11.19, 22:13
Yvka - lat 18,5 od niedawna ma epizody spania w kuwecie. Z uporem maniaka.
Generalnie wiadomo - kotka już raczej spokojna, w większości śpi lub poleguje w swoim domeczku.
Zjada normalnie (wet zdziwiony, że ma zęby).
Niestety czasem zdarza jej się posikiwać. Nie umiem znaleźć przyczyny, ale gdy ostatnio z tym byłam u weta to nie udało jej sie pobrać moczu a nie mam jak bo po prostu mocz znajduję już wyschnięty na podłodze sad

Oczywiście mam świadomośc, że powinnam cieszyć sie każdym dniem i tak dalej. Jak na razie Yvka zjada i jest ok.
Ale... dlaczego śpi w kuwecie?

--
Wsparcie dla Misia - chłopca z Zespołem Aspergera

Poradnik Autystyczny - wszystko co chcesz wiedzieć o autyzmie a wstydzisz się zapytać
Obserwuj wątek
    • mysiulek08 Re: kot śpi w kuwecie? 04.11.19, 04:59
      albo czuje sie tam bezpiecznie albo skoro posikuje to kuweta lepsza? nie wiem, po prostu nie wiem

a co do moczu, wet nie moze pobrac bezposrednio z pecherza? u nas tylko taka opcja jest przyjeta

--
      Podłość ludzka nie zna granic! drastyczne!
        • wiesia.and.company Re: kot śpi w kuwecie? 04.11.19, 16:32
          Tak myślę, jak Mysiulek. Może zdaje sobie sprawę z tego, że posikuje, że to może być bezwiedne oddawanie moczu, wysiłkowe, czy tak jak u starszych ludzi. Może nie lubi budzić się na mokrym podłożu? A czy jest możliwość, żebyś obok kuwety postawiła pudełko? Może ona teraz lubi widzieć dookoła legowiska ścianki, żeby czuć się lepiej, nie jak na otwartej przestrzeni, gdzie każdy może zakłócić intymność?
          Mocz wet może pobrać bezpośrednio z pęcherza, tak jak pisze Mysiulek, mój Miluś miał tak pobierany. Tak robią też w szpitalikach dla zwierząt, gdzie kot musi być hospitalizowany z różnych powodów, np.transfuzja krwi czy musi zostać na intensywne kroplówkowanie.
          A na razie podaruj jej jakieś intymne pudełko wymoszczone czymś ciepłym, milutkim, jakimś polarowym szaliczkiem kupionym na wagę w sklepach second hand. Ja mam taki dywanik łazienkowy (z wypustkami, przypomina mi trochę kwieciste jamochłony) kupiony na wyprzedaży w Jysku. Koty go lubią, wolą od legowisk. smile

--
          Wiesia + 5
          • madziulec Re: kot śpi w kuwecie? 04.11.19, 19:41
            Yvka od dawna ma taki domek, śpi w nim bardzo chętnie i tylko ona w nim śpi, nikt jej nie przeszkadza.
            Próbowaliśmy jej u weta pobrac mocz z pęcherza, ale miała pusto akurat. Boję sie ją zostawić na dłużej, bo ona się chyba będzie bardzo stresowac...

--
            Wsparcie dla Misia - chłopca z Zespołem Aspergera

Poradnik Autystyczny - wszystko co chcesz wiedzieć o autyzmie a wstydzisz się zapytać
            • wiesia.and.company Re: kot śpi w kuwecie? 04.11.19, 23:33
              Chyba nie ma powodu zostawiać jej w jakimś szpitaliku u weta. Przyjdzie moment, to pobierzesz mocz. Choćby nawet wtedy, gdy zobaczysz, że nasikała na podłogę. Wtedy strzykaweczką 5 ml ściągniesz wszystko, raczej uważaj żeby nie z klepką podłogową - chodzi o to, żeby ściągać mokre a jak najmniej brudu.
              A może to, że pusto w pęcherzu, to dlatego że sika więcej i częściej i potrzebna jej kuweta na podorędziu (że tak powiem, by nie użyć słowa na poddupciu).

--
              Wiesia + 5
              • jottka Re: kot śpi w kuwecie? 06.11.19, 23:15
                pewna nie jestem, ale moja "najnowsza" kocica jak już wylazła spod tapczanu, upatrzyła sobie kuwetę kocura (krytą) na ulubione miejsce pobytu. chora nie była, siusiała ładnie gdzie indziej (znaczy do innej kuwetki, odkrytej i dużo mniejszej), ale tam udawała się na długie drzemki. 8 lat wtedy miała, więc to nie kwestia emeryckiego wieku - skłaniałabym się do koncepcji, że one się tam czują bezpiecznie. zasłonięte miejsce, miękko, w miarę ciemno, pachnie przyjemnie (kocica od razu zakochała się w kocurzesmile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka