Dodaj do ulubionych

Karma Hill's urinary

05.11.19, 19:13
Czy może są tu na forum osoby, które podają swoim kotom karmę specjalistyczną urinary? Zakupiłam saszetki Hill's Prescription Diet Feline c/d Urinary Care saszetki kurczaka z sosem i mój kot nie chcę ich jeść. Próbujemy mieszać z inną karmą mokrą urinary, którą jadł do tej pory, ale coraz częściej w miseczce zostawia. Wygląda na to że mu nie smakuje. Gdyby ktoś był zainteresowany to chętnie odsprzedam mam tego jeszcze sporo i nie wiem co z tym zrobić.
Obserwuj wątek
    • mysiulek08 Re: Karma Hill's urinary 05.11.19, 22:12
      mokra urinary rzadko znajduje zainteresowanie smile ja za daleko jestem na takie zakupy, ale doradze cos

jak nasze wybrednisie nie chca jesc mokrego (a ciezko im idzie np gastro inestinal z RC, ktorego tez mam sporo bo mial fantastycznie pomoc opanowac luzne kupale) to mieszam z miamorem, watrobkowy zawsze ma wziecie!
      www.zooplus.pl/shop/koty/przysmaki_dla_kota/pasty_dla_kota/miesne_rybne/347024

--
      Podłość ludzka nie zna granic! drastyczne!
        • mysiulek08 Re: Karma Hill's urinary 06.11.19, 21:22
          ale to nie karma! tego jest na tyle mala ilosc, ze jesli dasz polowe 'tutki' na porcje karmy to NIC sie nie stanie

zawsze, ale to zawsze! u nas jest to jedyny sposob zeby kot cos zjadl, czy to lekarstwo, czy zarcie jakie musi jesc, ba nawet czesto do surowego dokladam, jak ferajnie cos nie zasmakuje

nasz struwitowiec z przejsciami (ostatnio trzustka) jada tylko suche i tylko wieczorem, ale on duzo pije, a rano dostaje porcujke miamora z urinovetem lub urinodolem

--
      • jottka Re: Karma Hill's urinary 06.11.19, 23:18
        Hill's ma strasznie duże te kawałki, oba moje koty swego czasu stanowczo odmówiły spożycia - a jakbyś spróbowała porozgniatać na paćkę? znaczy to już tak w desperacji, bo może po prostu źle pachnie (a sądząc po moich kociątkach, Hill's to samo złosmile i wtedy nic nie pomoże, ale czasem rozmiar kostki przeszkadza.
    • pietrzakangelika Re: Karma Hill's urinary 07.11.19, 12:44
      Czy jest tutaj ktoś kto może doradzić których składników powinno być jak najmniej w takiej karmie bo jak patrzę na różne firmy to te składy strasznie się różnią i teraz nie wiem na co zwracać uwagę, których minerałów powinno być jak najmniej. Dla przykładu
      Karma x skład
      Wapń 0.15 %
      Fosfor 0.12 %
      Magnez 0.02 %
      Wilgotność 80.0 %
      Potas 0.15 %
      Sód 0.09 %
      Karma Y skład
      Wapń 0.31 %
      Fosfor 0.23 %
      Magnez 0.02 %
      Potas 0.16 %
      Sód 0.37 %
      Nie wiem czy dobrze mnie się wydaje ale im mniej fosforu tym lepiej?
      • mysiulek08 Re: Karma Hill's urinary 07.11.19, 15:39

najwazniejsze jest jednak zakwaszanie moczu i tu wazny jest srodek zakwaszajacy, najlepiej jak jest to Lmetionina, karma bez kukurydzy, owsa, pszenicy

dobrze jak w karmie jest glukozamina i kwas hialuronowy, oslaniaja scianki pecherza

do poczytania:
        magwet.pl/25353,wady-i-zalety-roznych-metod-pobudzania-pragnienia-u-kotow-z-choroba-dolnych-drog-moczowych

a z karm suchych, jedna z lepszych:
        www.zooplus.es/shop/tienda_gatos/pienso_gatos/virbac_hpm/veterinary/657062

w PL niedostepna, ale da sie kupic z wysylka do PL

mokrych nie uzywam, nie wiem

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka