• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

czy mozna byc zameldowanym w 2 krajach?? Dodaj do ulubionych

• 05.08.04, 18:44
    bo ja jestem zameldowana i we wloszech i w polsce. ale nie wiem jak to
    wyglada w swietle prawa. ostatecznie jak urzad miasta w polsce skontroluje
    czy jestem zameldowana gdzies indziej na swiecie?

--
    bdzibdzionka to ja :)
    Zaawansowany formularz
    • 06.08.04, 18:10
      oczywiscie ze tak !!
      • 06.08.04, 20:47
        ok. kamien z serca mi spadl. a skad to wiesz? :)
        iwona

--
        • 06.08.04, 23:07
          wiem to, poniewaz jeden z czlonkow mojej rodziny jest od lat zameldowany w
          Rzymie i w Warszawie ... i nie przedstawia to absolutnie zadnych problemow....
          • 06.08.04, 23:52
            to super, ciesze sie, dziekuje bardzo!
            iwona
            --
            • 14.08.04, 04:15
              Ja tez jestem zameldowana w 2 miejscach, ale ostatnio moj tata mi mowil, ze istnieje w Poslce taki
              przepis, ktory mowi, ze kazdy obywatel przebywajacy ponad 3 miesiace poza Polska ma obowiazek
              zglosic ten fakt. (chyba w Urzedzie Miasta, nie pamietam?)
              A wie ktos, czy miedzy Polska a Wlochami jest podpisana umowa o unikaniu podwijnego
              opodatkowania? Bo jesli nie, to bedac zamledowana takze w Poslce mialabym obowiazek placic podatek
              od zarobkow uzyskanych we Wloszech (teoretycznie wg praa podatkowego obywatel placi podatek od
              wszystkich dochodow, takze tych uzyskanych za granica). A to bylaby zgroza....
              • 24.08.04, 14:32
                jezeli Polak pracuje za granica ponad 6 miesiecy nie musi placic podatku od
                zarobkow za granica. Wiem, bo ja pracowalam 5,5 miesiaca i musialam zaplacic.
                Bolalo bardzo ;))
    • 15.08.04, 13:57
      Mozna.Ja mam dwa obywatelstwa,dwa dowody,dwa paszporty i jestem zameldowana we
      Wloszech i w Polsce.
      • 30.08.04, 12:14
        1. Miedzy Polska a Wlochami istnieje od lat umowa o unikaniu podwojnego
        opodatkowania.
        2. Praktycznie mozna miec kilka meldunkow, teoretycznie wg polskich przepisow
        wyjezdzajac na stale z Polski nalezy sie wymeldowac. Ja uprawiam praktyke,
        czyli mam dwa meldunki (jak na razie, ani korzysci, ani klopotow z tego powodu
        nie mam).
        --
        We are heading for the next millenium.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.