17.11.11, 11:48
wieści były takie...
zmianynaziemi.pl/wideo/aspartam-zmienil-nazwe-taka-ktora-kojarzy-sie-naturalnym-slodzikiem
jako niedowiarek- sprawdzam, jak zwykle...
pl.wikipedia.org/wiki/Aspartam
i wyczytuję znienawidzoną przeze mnie , od lat, firmę MONSANTO
pl.wikipedia.org/wiki/Monsanto
truciciela i twórcę wszelkiego rolniczego zła.Firmę o silnych wpływach politycznych na całym świecie!

żegnajcie gumy Orbit !
:'-[
Edytor zaawansowany
  • 17.11.11, 11:51
    tu link do ciekawego filmu
    www.youtube.com/watch?v=ePhDyDbbO-M
  • 17.11.11, 12:13
    Pierwszy raz w zeszłym roku napiłam się herbaty ze słodzikiem, odrzuciło mnie, wylałam. Nie wiem jak to się stało, ale teraz nie wyobrażam sobie posłodzenia herbaty cukrem, tylko aspartam. Herbatę pijam raz na parę dni, kawy w ogóle, ale za to 2 litrowa coca-cola light z aspartamem starcza czasem na 6 -7 godzin. Wiem, że to niezdrowe, szkodliwe, cukier też jest niezdrowy, ja słodziłam dużo. W ciągu ostatniego tygodnia przestawiłam się na wodę, ale to takie bezpłciowe. Soki, które nie zawierają cukru zawierają aspartam. Desery dietetyczne to samo.
  • 17.11.11, 12:22
    no właśnie, człowiek chce unikać trucizny ale nie daje rady...czytanie tego wszystkiego z opakowań do szału doporwadza! ale w czasie moich poszukiwań słodkości odkryłem
    że tzw.MIÓD SZTUCZNY wcale taki sztuczny nie jest, bo robiony z owoców !
  • 17.11.11, 12:37
    Ja kawę słodzę jedną łyżeczką brązowego cukru a herbaty nie słodzę wcale lecz nie unikam coli light i zdaję sobie sprawę, że wchłaniam ten aspartan, czy jak mu tam, i jakoś żyję. Zresztą jakby człowiek tak się przejmował wszystkim co je i pije to by nic nie jadł ani nie pił. Warzywa z pestycydami, mięso z antybiotykami, wędliny z konserwantami a raczej konserwanty z wędlinami...Jak żyć? Jak się odżywiać?
    eeee tam...
    --
    Les temps sont durs pour les reveurs
  • 17.11.11, 12:43
    Co do miodu, to nie przepadam, ale w czasach mojego dzieciństwa był miód w przeźroczystej buteleczce w kształcie misia i go uwielbiałam. I to cudo niedawno odkryłam w jednym z marketów i jutro sobie kupię. Ja słodkie muszę mieć tylko picie, ze słodkości jedzeniowych to tylko śledzie smile
  • Link usunięto z Youtube - ma ktoś może chociaż tytuł filmu?

Dorzuciłbym recenzję do wątku o aspartamie na blogu: www.szkodliwejedzenie.pl/search/label/aspartam.

Przy okazji jeden fakt podważający nieszkodliwość aspartamu (badany na szczurach):

Otóż przeciętna dawka śmiertelna metanolu dla ssaków to 7g/kg masy ciała. W przypadku ludzi jest to 0.3 g/kg. Człowieka zabija 5% dawki śmiertelnej dla małpy. - i tyle pod kontem udowodnionej nieszkodliwości
  • i znowu mam lepiej, bo po prostu nie słodzę herbaty wcale, a kawy nie pijam smile
    --
    http://img205.imageshack.us/img205/5448/biedronka01ma3.gif

gg 925295
  • 17.11.11, 13:02
    No wiesz, odpowiednie testy na szczurach dowiodły nawet, że rakotwórcze są barwniki od wisienki do koktajli.
    Co prawda trzeba by ich zjeść kilka ton dziennie, ale jednak.

--
    ‮ Zróbmy czasem coś na opak.
  • 17.11.11, 14:20
    ale ja nie mówię NIE ogólnie- się nie da uniknąć. rozchodzi się mianowicie że aspartam jest WSZĘDZIE. Coż że w jednej małej gumie do żucia, rano krakers, w południe zupa od chińczyka,no a wieczorem Cola a potem kolacja i ..w ciągu dnia się tego nazbiera.

A jeśli biega o trucizny, to znalazłem ciekawe. rośnie u mnie w ogrodzie.
    pl.wikipedia.org/wiki/Trzmielina_pospolita
    trujące, tak? a ludzie robią takie cuda...
    rozanski.li/?p=127&cpage=1
    no i miej tu człowieku zaufanie do ludzi...

• 17.11.11, 14:57
    W Twoich materiałach jest napisane ile. I że jak na razie jego dowiedziona szkodliwość jest taka sama jak moich wisienek. No ale to nudne jest i nie służy producentom cukru, więc...

--
  • 17.11.11, 15:22
    no! ale ty tylko te jedne wisienki jesz w ciągu dnia?
  • 17.11.11, 19:04
    Ta, kilka ton. Tak jak Ty aspargan.

--
  • 17.11.11, 20:44
    a bondzik doczytales sie ze w gumie do zucia ( Orbit zreszta) tez jest. przynajmniej kiedys byl i w laysach tez
    --
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/0/id/eh/jxau/AFoec9GsOHTbebtJBA.jpg

forum.gazeta.pl/forum/f,95537,Kacik_Przyjazni.html
  • 21.11.11, 14:53
    no doczytałem, doczytałem..i dlatego żal! bo ja lubiłem poorbitować...
  • 21.11.11, 18:15
    Ty palenie rzuć! A nie mi tu jeszcze orbitować222
  • 22.11.11, 13:08
    rzucanie orbitek poszło łatwiej..zawsze to jakis sukces!
    big_grin)))

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.