Dodaj do ulubionych

Bezprawie pani prezes TK. Skandal!!!

10.01.17, 15:41
Ależ mamy TK !!! Nie pociągnie.... bez sterowania z zewnątrz.
To niemarudzenie to skandal permanentny. Adres do art. -tiny.pl/gd1d9

Aby zachęcić do przeczytania art.,prezentuję fragmenty artykułu:

... po mianowaniu przez prezydenta „osobą pełniącą obowiązki prezesa TK”, sędzia Julia Przyłębska podpisała „pełnomocnictwo” .... Wydała je bez podstawy prawnej, a więc w myśl prawa są nieważne czynności, które w jej zastępstwie podejmie Muszyński, również są prawnie nieważne. Sędzia Przyłębska podpisując "pełnomocnictwo" powołała się na art. 18 ust. 1 „wprowadzającej” ustawy o trybie działania TK.... ..... p.o. prezesa nie może przekazać obowiązków prezesa, bo nim nie jest.....W tym pełnomocnictwie sędzia Przyłębska przekazała też sędziemu Muszyńskiemu kompetencje szefa Biura TK, ..... ....... zwołała Zgromadzenie Ogólne Sędziów TK, na którym wybrano ją i Muszyńskiego jako kandydatów na prezesa. Jednak nie podjęto uchwały o przedstawieniu ich prezydentowi, czego wymaga PiS-owska ustawa. Uchwały nie głosowano, bo w Zgromadzeniu, oprócz „nowych”, wzięło udział również siedmiu „starych” sędziów, więc uchwała by nie przeszła. ..... Prezes Trybunału może upoważnić innego sędziego Trybunału do wykonywania niektórych kompetencji” prezesa. Przyłębska nie wyjaśniła, jakie „szczególne okoliczności” ją do tego skłoniły..... motywem była m.in. chęć odsunięcia od władzy wiceprezesa TK Stanisława Biernata. ....., Julia Przyłębska usiłowała odebrać mu gabinet wiceprezesa i dać go Muszyńskiemu. Teraz nakazała prezesowi Biernatowi wykorzystać sto dni zaległego urlopu. Kadencja kończy mu się pod koniec czerwca, czyli w pracy nie może się pojawić do połowy maja".... upełnomocniony jest bezprawnie. Bo sędzia Przyłębska 21 grudnia upełnomocniła go na mocy przepisu (art. 12 ust. 3), który wszedł w życie dopiero 4 stycznia, czyli dwa tygodnie później..... nie zauważyli też, że zwołane przez nich Zgromadzenie Ogólne Sędziów TK wybrało ich kandydatami na prezesa na podstawie przepisu, który nie wszedł jeszcze w życie. Art. 22 ustawy „wprowadzającej” mówi, że do pierwszego wyborczego Zgromadzenia nie stosuje się przepisów ustawy o trybie działania TK wymagających co najmniej 11 sędziów, by było kworum. Ale ten przepis wszedł w życie dopiero dwa tygodnie po Zgromadzeniu.
Edytor zaawansowany
 • ewa9717 11.01.17, 20:54
  Prezydentem jest gumogęby maliniak, za którego przeprasza UJ, drugi człowiek w państwie to idiota ksywka członek, czyli zwykły uj, za armię odpowiada ewidentny psychol wspomagający się tłuściutkim przydudasem z jakiejś apteki, szefem dyplomacji jest totalnie pogubiony kończ waszcz wstydu oszczędź, o ministrze kultury rodzony brat mówi per idiota, a wszystkim i tak z drabinki steruje mały mściwy pokurcz.
  Królewski my szczep piastowy tra la la...

  --
  bi.gazeta.pl/im/ac/0f/14/z21034156Q,QII-Krajowy-Zjazd-Adwokatury-w-Krakowie--prezydent.jpg
 • wirujacypunkt 22.01.17, 13:02
  To przerażające, Oni prowadzą nas prosto w przepaść.

  --
  Strach strach Boże drogi dokąd prowadzisz ten kraj.
 • odczepcie_sie 11.09.17, 14:53
  A poprzedni Trybunał to nie był sterowany z zewnątrz? Nawet swoje orzeczenia, jak się okazało, nie oni pisali.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.