Dodaj do ulubionych

Zdemaskulinizowac Senat

25.08.11, 18:00
postuluje pani etyk Sroda:

www.tokfm.pl/Tokfm/1,116483,10137098,Obywatele_do_Senatu__A_co_z_obywatelkami___FELIETONY.html
Zawsze mowilam ze Sroda ma wiecej urody niz rozumu.
Edytor zaawansowany
  • jureek 25.08.11, 18:04
    maria421 napisała:

> Zawsze mowilam ze Sroda ma wiecej urody niz rozumu.

A co ma tu uroda do rzeczy?
    Jura
  • a000000 25.08.11, 18:19
    jureek napisał:

> A co ma tu uroda do rzeczy?

to jest taka figura retoryczna. Takie porównanie nie wprost: skoro uroda mikra, to co z rozumem, którego mniej?

przedsiębiorczyni.... co to za zwierz?

--
    Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
  • jureek 25.08.11, 18:21
    a000000 napisała:

> to jest taka figura retoryczna. Takie porównanie nie wprost: skoro uroda mikra,
    > to co z rozumem, którego mniej?

Uroda mikra? Hm.

> przedsiębiorczyni.... co to za zwierz?

Ja to rozumiem jako kobietę przedsiębiorcę. A Ty?
    Jura
  • a000000 25.08.11, 18:37
    jureek napisał:

>
    > Ja to rozumiem jako kobietę przedsiębiorcę. A Ty?

a ja to rozumiem jako tworzenie na siłę dziwolągów językowych. Aby udowodnić coś co udowodnienia nie potrzebuje. Przedsiębiorcą jest człowiek - kobieta lub mężczyzna. Przedsiębiorcą nie jest płeć bynajmniej! Płeć tu nie ma najmniejszego znaczenia właśnie.

--
    Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
  • jureek 25.08.11, 18:45
    A w przypadku lekarki, nauczycielki, pielęgniarki, salowej płeć ma jakieś znaczenie?
    Jeżeli chodzi o mnie, to jeśli ktoś chce używać określenia "przedsiębiorczyni", to niech sobie używa. Ani mnie to ziębi, ani parzy. Bardziej razi mnie nadużywanie "aczkolwiek" i wszechobecne "dokładnie".
    Jura
  • maria421 25.08.11, 19:29
    jureek napisał:

> A w przypadku lekarki, nauczycielki, pielęgniarki, salowej płeć ma jakieś znacz
    > enie?
    > Jeżeli chodzi o mnie, to jeśli ktoś chce używać określenia "przedsiębiorczyni",
    > to niech sobie używa. Ani mnie to ziębi, ani parzy. Bardziej razi mnie nadużyw
    > anie "aczkolwiek" i wszechobecne "dokładnie".
    > Jura

Jureek, to jest takie feministyczne, postepowe dazenie do absolutnej rownosci plci. W Niemczech juz weszla w mode pisownia np. BürgerInnen , ZuschauerInnen , LeserInnen dla zaznaczenia ze chodzi o obywateli i obywatelki, widzow i widzki (?), czytelnikow i czytelniczki. Nasz proboszcz juz nawet mowi ze Jezus rzekl "Pokoj zostawiam Wam , pokoj moj Wam daje" do swych "Jüngern und Jüngerinen", chociaz te slowa Jezus mowil tylko do Apostolow...
  • jureek 25.08.11, 20:39
    maria421 napisała:

> Jureek, to jest takie feministyczne, postepowe dazenie do absolutnej rownosci p
    > lci. W Niemczech juz weszla w mode pisownia np. BürgerInnen , ZuschauerInnen ,
    > LeserInnen dla zaznaczenia ze chodzi o obywateli i obywatelki, widzow i widzki
    > (?), czytelnikow i czytelniczki. Nasz proboszcz juz nawet mowi ze Jezus rzekl
    > "Pokoj zostawiam Wam , pokoj moj Wam daje" do swych "Jüngern und Jüngerinen", c
    > hociaz te slowa Jezus mowil tylko do Apostolow...

No to niech sobie będzie taka moda. Mi tam nie przeszkadza.
    Jura

• rek888 25.08.11, 20:48
    Malo eleganckie,nie smiesza mnie zarty z P.Kaczynskiej i Srody.
    No tos pojechal po bandzie...Ze zmarlej nie wypada a z zywej jak kto chce.Ty nie chcesz i OK.Ale jakies pretensjonalne "Malo eleganckie" brzmi troche wykrztusnie.
  • rek888 25.08.11, 20:53
    Feministyczno-postepowa terminologia to jedna sprawa, glownym tematem jest tu konieczna (wg. Srody) feminizacja czyli demaskulinizacja polityki.

ani feminizacja ani demaskulinizacja,nie jest traktowane powaznie.Ot gada baba,za to jej placa.Jak dla mnie moga zlikwidowac sejm i senat i zniknie problem.Dla mnie moze byc krol lub krolowa.Nie moje zoo nie moje malpy.
  • jureek 25.08.11, 21:53
    rek888 napisał:

> Malo eleganckie,nie smiesza mnie zarty z P.Kaczynskiej i Srody.
    > No tos pojechal po bandzie...Ze zmarlej nie wypada a z zywej jak kto chce.Ty ni
    > e chcesz i OK.Ale jakies pretensjonalne "Malo eleganckie" brzmi troche wykrztus
    > nie.

Może nieprecyzyjnie się wyraziłem, ale pisałem w czasie przeszłym, więc myślałem, że jasne jest, że nie śmieszyły mnie te żarty wtedy, gdy pani Kaczyńska jeszcze żyła. Więc jest porównanie z żartami z urody pani Środy.
    Jura
  • a000000 25.08.11, 22:05
    jureek napisał:

>Więc jest porównanie z żartami z urody pani Środy.

ależ tu NIKT nie żartuje!!! to było tylko porównanie opisujące rzeczywistość. Całkiem poważne.

--
  • maria421 25.08.11, 21:17
    jureek napisał:

> No to niech sobie będzie taka moda. Mi tam nie przeszkadza.
    > Jura

Mnie przeszkadza falszowanie Ewangelii i to przez ksiedza.
  • jureek 25.08.11, 21:50
    maria421 napisała:

> Mnie przeszkadza falszowanie Ewangelii i to przez ksiedza.

Wiedziałem, że jesteś bardziej papieska od papieża.
    Jura
  • a000000 25.08.11, 22:06
    > maria421 napisała:
    >
    > > Mnie przeszkadza falszowanie Ewangelii i to przez ksiedza.

mnie też przeszkadza, i to bardzo.

--
  • maria421 25.08.11, 23:16
    jureek napisał:

> Wiedziałem, że jesteś bardziej papieska od papieża.
    > Jura

Nie slyszalam zeby papiez mowil ze Jesus powiedzial te slowa do swych "Jüngern und Jüngerinen".

W niemieckiej Biblii (tlumaczenie Lutra) jest ze mowil do Jüngern:

www.bibel-online.net/text/luther_1912/johannes/14/#27
  • maria421 25.08.11, 19:16
    jureek napisał:

> Uroda mikra? Hm.

A nie? :)

• rek888 25.08.11, 19:33
    Mozemy zalozyc watek ,powiedzenia smieszne,sluze przykladem z ostatnich debat w PL:
    Toksycznie trujace,fundamentalnie podstawowe
  • maria421 25.08.11, 19:38
    rek888 napisał:

> Mozemy zalozyc watek ,powiedzenia smieszne,sluze przykladem z ostatnich debat w
    > PL:
    > Toksycznie trujace,fundamentalnie podstawowe

Feministyczno-postepowa terminologia to jedna sprawa, glownym tematem jest tu konieczna (wg. Srody) feminizacja czyli demaskulinizacja polityki.

Ja jako kobieta sprzeciwiam sie parytetom na liscie, bo uwazam ze nie po to udowadnialysmy wlasna rownosc, zeby teraz dostawac sie na listy z rozdzielnika.
  • a000000 25.08.11, 22:13
    maria421 napisała:

> Ja jako kobieta sprzeciwiam sie parytetom na liscie,

moim zdaniem takie parytety są nawet obraźliwe. Bo mówią, że kobietom należy dodać punktów bo są gorsze od facetów, całkiem jak kiedyś na studia dodawano, za pochodzenie, bo poziom szkół wiejskich niższy....
    Do sejmu ma być wybrany POSEŁ, najmądrzejszy z kandydatów. W sejmie "płeć" nie istnieje.

System parytetów obraża również i facetów - bo sugeruje, że układając listę kierują się samczym szowinizmem.

--
  • rek888 25.08.11, 22:46
    , całkiem jak kiedyś na studia dodawano, za
    > pochodzenie, bo poziom szkół wiejskich niższy....

No nie calkiem tak bylo :) To nic nie mialo wspolnego z poziomem szkol, Po prostu zwiekszenie ilosci studentow.pochodzenia robotniczo-chlopskiego.Dzialanie czysto polityczne
  • jureek 25.08.11, 20:18
    maria421 napisała:

> jureek napisał:
    >
    >
    > > Uroda mikra? Hm.
    >
    > A nie? :)

Sorry, ale nie pociągnę tego mało eleganckiego wątku.
    Tak samo jak nie śmieszyły mnie żarty ze ś.p. Marii Kaczyńskiej, tak samo nie śmieszą mnie żarty z urody pani Środy (rymneło się samo)
    Jura
  • maria421 25.08.11, 21:18
    jureek napisał:

> Sorry, ale nie pociągnę tego mało eleganckiego wątku.
    > Tak samo jak nie śmieszyły mnie żarty ze ś.p. Marii Kaczyńskiej, tak samo nie ś
    > mieszą mnie żarty z urody pani Środy (rymneło się samo)
    > Jura

Jureek, ja zawsze wiedzialam ze Ty jestes chodzacy ideal.
  • jureek 25.08.11, 21:48
    maria421 napisała:

> Jureek, ja zawsze wiedzialam ze Ty jestes chodzacy ideal.

Mam bluznąć stekiem przekleństw, żeby pokazać, że nie jestem?
    Wcale nie jestem żaden ideał, ale żarty z urody kobiet jakoś mnie nie śmieszą.
    Jura
  • maria421 25.08.11, 23:17
    jureek napisał:

> Mam bluznąć stekiem przekleństw, żeby pokazać, że nie jestem?

Wystarczy zebys przy kazdej okazji nie pokazywal jaki jestes idealny :)

> Wcale nie jestem żaden ideał, ale żarty z urody kobiet jakoś mnie nie śmieszą.
    > Jura

To wcale nie byl zart. Ona naprawde uroda nie grzeszy.
  • gumpel 26.08.11, 10:11
    maria421 napisała:
    > Zawsze mowilam ze Sroda ma wiecej urody niz rozumu.

Wyborne :-)

G.
    --
    ... ita ut montes transferam ...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka