Dodaj do ulubionych

Nagonka na Geerta Wildersa

12.02.12, 10:04
Biedaczek. Spadały mu sondaże, więc musiał sobie nowego wroga poszukać. Po muzułmanach przyszła kolej na Polaków. Kto następny?
Jura
Obserwuj wątek
    • maria421 Re: Nagonka na Geerta Wildersa 12.02.12, 10:14
      Nie na Polakow tylko na imigrantow ze srodkowo- wschodniej Europy stwarzajacych problemy w Holandii.

www.welt.de/politik/ausland/article13862584/Wilders-oeffnet-Website-fuer-Probleme-mit-Osteuropaeern.html
      Z jednej strony- najpierw nalezy miec pretencje do wlasnych rodakow, ktorzy, dobrze wiemy jak potrafia sie zachowywac.

Z drugiej strony Wilders strzelil sobie ta akcja w kolano i powinien sie z niej jak najpredzej wycofac.
      • jureek Re: Nagonka na Geerta Wildersa 12.02.12, 10:19
        maria421 napisała:

> Nie na Polakow tylko na imigrantow ze srodkowo- wschodniej Europy stwarzajacych
        > problemy w Holandii.

No dobra, nie tylko na Polaków, bo jeszcze na Rumunów i Cyganów.
        Jura

P.S. Dlaczego uważasz, że powinien się wycofać z tej akcji?
          • jureek Re: Nagonka na Geerta Wildersa 12.02.12, 14:16
            maria421 napisała:

> jureek napisał:
            >
            >
            > > P.S. Dlaczego uważasz, że powinien się wycofać z tej akcji?
            >
            > Dlatego ze w walce z islamizacja Europa powina sie laczyc, nie dzielic.

No właśnie, a ten Wilders takie taktyczne błędy popełnia. Zamiast zawrzeć sojusz z polskimi gastarbeiterami, którzy przecież nie mówią o Turkach i Marokańczykach inaczej jak per "brudasy", to jeszcze szczuje na nich.
            To samo z homoseksualistami. Przecież to naturalni sojusznicy w walce z islamizacją.
            Jura
            • maria421 Re: Nagonka na Geerta Wildersa 12.02.12, 14:19
              jureek napisał:

> No właśnie, a ten Wilders takie taktyczne błędy popełnia. Zamiast zawrzeć sojus
              > z z polskimi gastarbeiterami, którzy przecież nie mówią o Turkach i Marokańczyk
              > ach inaczej jak per "brudasy", to jeszcze szczuje na nich.

Nie wiedzialam ze tak dobrze znasz polskich gastarbeiterow w Holandii ze wiesz jak oni mowia o Turkach i Marokanczykach.

> To samo z homoseksualistami. Przecież to naturalni sojusznicy w walce z islamiz
              > acją.
              > Jura

Wilders nie walczy z homoseksualistami.
              • jureek Re: Nagonka na Geerta Wildersa 12.02.12, 14:23
                maria421 napisała:

> Nie wiedzialam ze tak dobrze znasz polskich gastarbeiterow w Holandii ze wiesz
                > jak oni mowia o Turkach i Marokanczykach.

Widzisz, ja nie zamykam się w wieży z kości słoniowej, gdzie tylko "ą ę" panuje. Trochę znam życia.

> Wilders nie walczy z homoseksualistami.

Sprzymierza się z organizacjami, które z homoseksualistami walczą. Pisał o tym brat Wildersa.
                Jura
                • maria421 Re: Nagonka na Geerta Wildersa 12.02.12, 14:47
                  jureek napisał:

> Widzisz, ja nie zamykam się w wieży z kości słoniowej, gdzie tylko "ą ę" panuje
                  > . Trochę znam życia.

Tak tak, jasne. Rowniez w Holandii.
                  >
                  > Sprzymierza się z organizacjami, które z homoseksualistami walczą. Pisał o tym
                  > brat Wildersa.
                  > Jura

Ale z homoseksualistani NIE walczy! Broni ich orzed islamem!
                  • jureek Re: Nagonka na Geerta Wildersa 12.02.12, 15:19
                    maria421 napisała:

> Tak tak, jasne. Rowniez w Holandii.

Tak, również w Holandii. I to z pierwszej ręki, a nie z relacji prasowych.

> Ale z homoseksualistani NIE walczy! Broni ich orzed islamem!

Możliwe, że przed islamem, ale nie przed innymi.
                    Jura
                    • maria421 Re: Nagonka na Geerta Wildersa 12.02.12, 15:21
                      jureek napisał:

> Tak, również w Holandii. I to z pierwszej ręki, a nie z relacji prasowych.

Pogratulowac towarzystwa....

> Możliwe, że przed islamem, ale nie przed innymi.

Jureek a co to sa za "inni" ktorzy chca zadaja dla homoseksualistow kary smierci i z ktorymi sie Wilders sprzymierza?
                      • jureek Re: Nagonka na Geerta Wildersa 12.02.12, 16:55
                        maria421 napisała:

> Pogratulowac towarzystwa....

Mój brat pracuje w Holandii.

> Jureek a co to sa za "inni" ktorzy chca zadaja dla homoseksualistow kary smierc
                        > i i z ktorymi sie Wilders sprzymierza?

Jedyne wyobrażalne dla Ciebie prześladowanie homoseksualistów to żądanie dla nich kary śmierci? No te cienko u Ciebie z wyobraźnią.
                        Jura
                        • maria421 Re: Nagonka na Geerta Wildersa 12.02.12, 17:57
                          jureek napisał:

> Jedyne wyobrażalne dla Ciebie prześladowanie homoseksualistów to żądanie dla ni
                          > ch kary śmierci? No te cienko u Ciebie z wyobraźnią.
                          > Jura

To Ty piszesz z wyobrazni? Myslalam ze mi jakies fakty przedstawisz jak to niby przesladowani sa homoseksualisci przez organmizacje z ktorymi Wilders sie zadaje.
        • maria421 Re: Nagonka na Geerta Wildersa 12.02.12, 10:36
          jureek napisał:
          >
          > No dobra, nie tylko na Polaków, bo jeszcze na Rumunów i Cyganów.
          > Jura

To zabrzmialo tak, jakbys sie czul lepszy od Rumunow i Cyganow i jakby Cie irytowalo wrzucanie Cie do jednego worka wraz z nimi...

• jureek Re: Nagonka na Geerta Wildersa 12.02.12, 10:47
            Maria421 napisała:

> To zabrzmialo tak, jakbys sie czul lepszy od Rumunow i Cyganow i jakby Cie iryt
            > owalo wrzucanie Cie do jednego worka wraz z nimi...

To już Twój problem, jak Ci coś zabrzmiało. Ja w każdym bądź razie tego nie napisałem. I nie czuję się lepszy od żadnego innego narodu.
            Jakbym napisał, tak źle. Najpierw napisałem tylko o Polakach (bo nie ma się co czarować, to o Polaków stanowiących największą grupę przede wszystkim Wildersowi chodziło), no to zinterpretowano to jako polocentryzm, dorzuciłem Rumunów i Cyganów, to Ty zarzucasz mi czucie się lepszym.
            Skąd Ci to przyszło do głowy? Bo użyłem słowa Cyganie a nie Romowie? Ciebie też polityczna poprawność dopadła?
            Jura
            • lepian4 Re: Nagonka na Geerta Wildersa 12.02.12, 10:53
              A ja pochwalalm jego inicjatywe. Domagal sie nie przesladowania tych przybyszow, tylko spelnienia swych powinnosci obywatelskich. Prosil przeciez, by niezwlocznie informowali kompetentne instytucje, gdy dostrzega bezprawie tych przybyszow. Wiecej takich ludzi nam trzeba. Smutne to. ze Polacy rzucaja sie na tle patologii, ale nie jest to wina Holendrow.
            • maria421 Re: Nagonka na Geerta Wildersa 12.02.12, 13:10
              jureek napisał:

> To już Twój problem, jak Ci coś zabrzmiało. Ja w każdym bądź razie tego nie nap
              > isałem. I nie czuję się lepszy od żadnego innego narodu.

A to moze jest jednak Twoj problem ze Ci Wilders rasistowsko brzmi ? :)

> Jakbym napisał, tak źle. Najpierw napisałem tylko o Polakach (bo nie ma się co
              > czarować, to o Polaków stanowiących największą grupę przede wszystkim Wildersow
              > i chodziło),

No popatrz, znow Ci zabrzmialo ze Wildersowi glownie o Polakow chodzilo, choc on o tym wcale nie napisal.

no to zinterpretowano to jako polocentryzm, dorzuciłem Rumunów i C
              > yganów, to Ty zarzucasz mi czucie się lepszym.
              > Skąd Ci to przyszło do głowy? Bo użyłem słowa Cyganie a nie Romowie? Ciebie też
              > polityczna poprawność dopadła?
              > Jura

Zdaje sie ze "rasista" Wilders wcale nie uzywal ani slowa "Cyganie" ani "Romowie" .....
              • jureek Re: Nagonka na Geerta Wildersa 12.02.12, 14:08
                maria421 napisała:

> A to moze jest jednak Twoj problem ze Ci Wilders rasistowsko brzmi ? :)

Halo! Tu Ziemia! Chyba odleciałaś za daleko. Napisałem, że Widlers mi rasistowsko brzmi? To Ty wyskoczyłaś pierwsza z moim rzekomym rasizmem.
                Jura
                • maria421 Re: Nagonka na Geerta Wildersa 12.02.12, 14:12
                  jureek napisał:

> Halo! Tu Ziemia! Chyba odleciałaś za daleko. Napisałem, że Widlers mi rasistows
                  > ko brzmi? To Ty wyskoczyłaś pierwsza z moim rzekomym rasizmem.
                  > Jura

To nie uwazasz Wildersa za rsiste???
                  Alleluja!
                      • a000000 Re: Nagonka na Geerta Wildersa 12.02.12, 15:16
                        maria421 napisała:

> Jaki z niego rasista skoro sam ma troche indonezyjskiej krwi po matce.

????????? największymi rasistami są właśnie czarni. Tacy bez domieszki krwi nawet.

Rasizm to stan umysłu, nie kolor skóry.

• jureek Re: Nagonka na Geerta Wildersa 12.02.12, 15:22
                        maria421 napisała:

> No widzisz. Jaki z niego rasista skoro sam ma troche indonezyjskiej krwi po mat
                        > ce.

Przecież napisałem, że nie uważam go za rasistę. A indonezyjska matka nie ma tu nic do rzeczy.
                        Jura
                          • maria421 Re: Nagonka na Geerta Wildersa 12.02.12, 15:34
                            maria421 napisała:

Powtarzam raz jeszcze :

> Swietnie ze nie uwazasz go za rasiste.

ale mam jeszcze pytanie:

dlaczego uwazasz ze Wilders wyszukuje wroga? Dlaczego uwazasz ze muzulmanie to "wyszukany" wrog po ktorych kolejnym "wyszukanym wrogiem" sa Polacy?
                            • jureek Re: Nagonka na Geerta Wildersa 12.02.12, 16:58
                              maria421 napisała:

> dlaczego uwazasz ze Wilders wyszukuje wroga? Dlaczego uwazasz ze muzulmanie to
                              > "wyszukany" wrog po ktorych kolejnym "wyszukanym wrogiem" sa Polacy?

Uważam tak, bo widzę, co Wilders robi i jakimi hasłami próbuje przyciągnąć wyborców.
                              Jura
                              • maria421 Re: Nagonka na Geerta Wildersa 12.02.12, 17:58
                                jureek napisał:

> Uważam tak, bo widzę, co Wilders robi i jakimi hasłami próbuje przyciągnąć wybo
                                > rców.
                                > Jura

Czyli, uwazasz ze w Holandii nie ma wewnetrznych wrogow i Wilders ich stworzyl na wlasne potrzeby?
                                • jureek Re: Nagonka na Geerta Wildersa 12.02.12, 19:06
                                  maria421 napisała:

> Czyli, uwazasz ze w Holandii nie ma wewnetrznych wrogow i Wilders ich stworzyl
                                  > na wlasne potrzeby?

Nie twierdzę, że państwo holenderskie nie ma żadnych wrogów wewnętrznych. Ale na pewno nie są to całe grupy społeczne, jak próbuje to sugerować Wilders.
                                  Jura
                                  • maria421 Re: Nagonka na Geerta Wildersa 12.02.12, 19:29
                                    jureek napisał:

> Nie twierdzę, że państwo holenderskie nie ma żadnych wrogów wewnętrznych. Ale n
                                    > a pewno nie są to całe grupy społeczne, jak próbuje to sugerować Wilders.
                                    > Jura

Jureek, przed chwila powiedziales ze nie znosisz szufladkowania, tymczasem szufladkujesz Wildersa na podstawie tylko Twoich wlasnych wyobrazen.
                                    Wilders nie uwaza zadnej calej grupy spolecznej za wroga, ani muzulmanow, ani Polakow.
                                    • jureek Re: Nagonka na Geerta Wildersa 12.02.12, 20:06
                                      maria421 napisała:

> Jureek, przed chwila powiedziales ze nie znosisz szufladkowania, tymczasem szuf
                                      > ladkujesz Wildersa na podstawie tylko Twoich wlasnych wyobrazen.
                                      > Wilders nie uwaza zadnej calej grupy spolecznej za wroga, ani muzulmanow, ani P
                                      > olakow.

Nie jest moim wyobrażeniem, lecz faktem, że Widlers założył portal do zgłaszania problemów z imigrantami ze Wschodniej Europy. Nie z alkoholikami, złodziejami lecz przedstawicielami nazwanej po imieniu grupy społecznej. To jest stygmatyzowanie całej grupy społecznej.
                                      Jura
                                      • ja.nusz Re: Nagonka na Geerta Wildersa 12.02.12, 20:31
                                        jureek napisał:

> Nie jest moim wyobrażeniem, lecz faktem, że Widlers założył portal do zgłaszani
                                        > a problemów z imigrantami ze Wschodniej Europy. Nie z alkoholikami, złodziejami
                                        > lecz przedstawicielami nazwanej po imieniu grupy społecznej. To jest stygmatyz
                                        > owanie całej grupy społecznej.
                                        > Jura

I właśnie to jest RASIZM psia mać !!!! - rasizm jak z encyklopedii. Trzeba być ślepym, żeby tego nie widzieć!!!
                                        • jureek Re: Nagonka na Geerta Wildersa 12.02.12, 20:45
                                          ja.nusz napisał:

> I właśnie to jest RASIZM psia mać !!!! - rasizm jak z encyklopedii. Trzeba być
                                          > ślepym, żeby tego nie widzieć!!!

Podtrzymuję, że Wilders rasistą nie jest, lecz raczej cynicznym populistycznym politykiem posługującym się rasizmem dla osiągnięcia dla siebie korzyści.
                                          Taka jest moja opinia, którą Maria zaraz nazwie szufladkowaniem.
                                          Jura

• maria421 Re: Nagonka na Geerta Wildersa 12.02.12, 21:33
                                            jureek napisał:

> Podtrzymuję, że Wilders rasistą nie jest, lecz raczej cynicznym populistycznym
                                            > politykiem posługującym się rasizmem dla osiągnięcia dla siebie korzyści.
                                            > Taka jest moja opinia, którą Maria zaraz nazwie szufladkowaniem.
                                            > Jura

To JEST szufladkowanie wynikajace ze slepego powtarzania szfladkujacych opinii medialnych.
                                              • koelscher Re: Nagonka na Geerta Wildersa 12.02.12, 23:01
                                                Juz zarzut "szufladkowania" Cie obraza? Boszesz, alez obrazliwy jestes...
                                                k-r

jureek napisał:

> maria421 napisała:
                                                >
                                                > > To JEST szufladkowanie wynikajace ze slepego powtarzania szfladkujacych o
                                                > pinii
                                                > > medialnych.
                                                >
                                                > Doczekam się takich czasów, że przestaniesz obrażać rozmówców?
                                                > Jura

--
                                                I don't hate people. I just feel better when they aren't around.
                                                • jureek Re: Nagonka na Geerta Wildersa 12.02.12, 23:37
                                                  koelscher napisał:

> Juz zarzut "szufladkowania" Cie obraza? Boszesz, alez obrazliwy jestes..

Nie, nie to mnie obraża. Obraża mnie ciągłe insynuowanie ze strony Marii, że nie przedstawiam własnych opinii, a tylko powtarzam za mediami.
                                                  Jura

• jureek Re: Nagonka na Geerta Wildersa 13.02.12, 09:56
                                                    maria421 napisała:

> jureek napisał:
                                                    >
                                                    > > Nie, nie to mnie obraża. Obraża mnie ciągłe insynuowanie ze strony Marii,
                                                    > że ni
                                                    > > e przedstawiam własnych opinii, a tylko powtarzam za mediami.
                                                    > > Jura
                                                    >
                                                    > A nie jest tak?

Nie jest.
                                                    Jura
                                                  • lepian4 Re: Nagonka na Geerta Wildersa 13.02.12, 10:13
                                                    Panie Mecenasie, to nie byl tez komplement!
                                                    Skoro nie bylo to obrazliwe, bylo to zatem tylko pustowslowie; lagicznaj tresci nie zamierzales chyba nawet przekazac. To niestety tez o tobie nie swiadczy najlepiej
                                                  • jureek Re: Nagonka na Geerta Wildersa 13.02.12, 10:48
                                                    maria421 napisała:

> To co piszesz wskazuje jednak na to, ze konstruujesz opinie bardziej na podstaw
                                                    > ie naglowkow prasowych niz faktow.

To jest gołosłowna opinia. Na czym ją opierasz, nie wiem, bo w Twojej głowie nie siedzę.
                                                    Jura
                                                  • maria421 Re: Nagonka na Geerta Wildersa 13.02.12, 11:10
                                                    jureek napisał:

> To jest gołosłowna opinia. Na czym ją opierasz, nie wiem, bo w Twojej głowie ni
                                                    > e siedzę.
                                                    > Jura

Na tym co napisales w tym watku. Np. ze Wilders "po muzulmanach" wyszukal sobie nowego wroga tym razem Polakow i pytasz kto bedzie nastepny, te Wilders atakuje cale grupy spoleczne, czyli muzulmanow i imigrantow ze Wschodniej Europy.

Gdybys opieral sie na faktach, to bys wiedzial, ze nawet w sadzie uznano ze Wilders nie celuje w muzulmanow, tylko w islam.

Tu fragment odezwy Wildersa do muzulmanow :

"Als Niederländer, als Europäer und als westlicher Politiker bin ich zuerst dem niederländischen Volk, den Europäern und dem Westen verpflichtet. Da aber die Befreiung der Muslime vom Islam uns allen nützt, unterstütze ich jeden Moslem, der die Freiheit liebt, von ganzem Herzen. Meine Nachricht an sie ist deutlich: „Fatalismus ist keine Option. „Inschallah“ (So Gott will) ist ein Fluch. Unterwerfung ist keine Ehre.“

Befreit Euch. Es liegt nur an Euch selbst!"

Tu calosc :
                                                    islamfakten.blogspot.com/2011/07/geert-wilders-botschaft-die-muslime.html

• jureek Re: Nagonka na Geerta Wildersa 13.02.12, 11:24
                                                    maria421 napisała:

> Na tym co napisales w tym watku. Np. ze Wilders "po muzulmanach" wyszukal sobie
                                                    > nowego wroga tym razem Polakow i pytasz kto bedzie nastepny, te Wilders atakuj
                                                    > e cale grupy spoleczne, czyli muzulmanow i imigrantow ze Wschodniej Europy.

Pozostaje jeszcze udowodnić, że przeczytałem to najpierw jako tytuł medialny i później tu powtórzyłem.
                                                    Jura
                                                  • maria421 Re: Nagonka na Geerta Wildersa 13.02.12, 11:33
                                                    jureek napisał:

> Pozostaje jeszcze udowodnić, że przeczytałem to najpierw jako tytuł medialny i
                                                    > później tu powtórzyłem.
                                                    > Jura

Mysle ze gdybys najpierw zapoznal sie z faktami, to nie napisalbys tego co tu napisales.

P.S. Przeczytales to co Ci poslalam w linku?
                                                  • ja.nusz Re: Nagonka na Geerta Wildersa 13.02.12, 12:15
                                                    Mario, odnoszę wrażenie, że sprzedałabyś duszę diabłu, jeżeli ten w zamian obiecałby ci likwidację islamu na świecie.

Tu taki mały artykulik prasowy o wizycie twojego idola w Berlinie. Wiem, wiem ta lewacka szczekaczka Süddeutsche znów kłamie.
                                                  • maria421 Re: Nagonka na Geerta Wildersa 13.02.12, 12:44
                                                    ja.nusz napisał:

> Mario, odnoszę wrażenie, że sprzedałabyś duszę diabłu, jeżeli ten w zamian obie
                                                    > całby ci likwidację islamu na świecie.

A Ty nie masz podobnych odczuc wobec nazizmu????

> Tu taki mały artykulik prasow
                                                    > y o wizycie twojego idola w Berlinie. Wiem, wiem ta lewacka szczekaczka Süddeut
                                                    > sche znów kłamie.

Ty tez opierasz sie na tym co prasa mowi o Wildersie, a nie na tym co on sam mowi?

Tu jest jego przemowa w Berlinie. Przeczytaj i powiedz co Ci sie w niej nie podoba :

www.diefreiheit.org/geert-wilders-rede-im-wortlaut/
                                                  • a000000 Re: Nagonka na Geerta Wildersa 13.02.12, 13:07
                                                    Maria do Janusza:

> A Ty nie masz podobnych odczuc wobec nazizmu????

azerka do Janusza:

OTÓŻ! islam jest współczesną wersją nazizmu. Tak samo chce opanować świat podstępem lub siłą, tak samo chce narzucić swoja ideologię podstępem lub siłą, tak samo tych, którzy się sprzeciwiają - skraca o głowę.
                                                    Tak samo głosi wyższość "rasy" islamskiej nad innymi ludźmi, tak samo zachowuje hierarchiczny system wartościowania człowieka.

I to wszystko DZIŚ, gdy już wiadomo co nieco o człowieku. Kiedyś WIERZONO, że czarny to nie człowiek... dziś WIEMY, że człowiek, taki sam jak i my.... więc dziś nie ma podstaw do rasizmu, a jednak islam nie porzuca rasistowskiej ideologii właściwej czasom średniowiecznym.

Nie, duszy diabłu nie oddam, jednakowoż miło by było, aby wszelkie nazizmy zostały wyeliminowane. Nie tylko te brunatne, ale i te zielone, czerwone....
                                                    Na marginesie - Hitler czerpał z islamu, namawiał się z Wielkim Muftim Jerozolimy jak pozbyć się Żydów...
                                                  • maria421 Re: Nagonka na Geerta Wildersa 13.02.12, 13:33
                                                    a000000 napisała:
                                                    >
                                                    > OTÓŻ! islam jest współczesną wersją nazizmu. Tak samo chce opanować świat pods
                                                    > tępem lub siłą, tak samo chce narzucić swoja ideologię podstępem lub siłą, tak
                                                    > samo tych, którzy się sprzeciwiają - skraca o głowę.
                                                    > Tak samo głosi wyższość "rasy" islamskiej nad innymi ludźmi, tak samo zachowuje
                                                    > hierarchiczny system wartościowania człowieka.

Azerko, niestety do tej wiedzy w dzisiejszym, zdominowanym przez polipoprawnosc swiecie, kazdy musi dojsc sam. Nie dowie sie tego z mediow ktore od 10 lat glosza puste, falszywe hasla ze islam jest religia pokoju, ze terrorysci wypaczaja islam, a kto uwaza inaczej jest islamofobem, niebezpiecznym ksenofobem , rasista i nazista, w najlepszym razie prawicowym ekstremista i populista.
                                                    Wildersa prasa niemiecka nazywa "Islamhasser" czyli "nienawidzacym islamu", tak jakby to przestepstwo jakies bylo.
                                                    Obywatele ktorzy domagaja sie od pani kanclerz otwartej dyskusji na temat islamu sa w Spieglu nazywani podzegaczami, a sama pani kanclerz dyskusji nie podejmuje.

Ty i ja znamy sie wirtualnie od ... prawie 8 lat i wiesz jakie ja gromy obrywalam od ludzi ktorzy nie chcieli slyszec nic zlego o islamie. Po 8 latach gromow juz nie zbieram, ale opor niektorych forumowiczow w tej kwestii jest jak widzisz...
                                                  • ja.nusz Re: Nagonka na Geerta Wildersa 13.02.12, 13:34
                                                    Możesz podać jakieś konkretne przykłady, gdzie w Europie islam zagraża demokracji, państwowości, porządkowi publicznemu?
                                                    Oczywiście istnieje zagrożenie terrorem ze strony fanatycznych wyznawców istamu, i to należy zwalczać.

"Krytycy" islamu pokroju Wildersa wykorzystują zjawiska o w gruncie rzeczy incydencjonalnym charakterze aby siać zamęt w ludzkich głowach - tacy demagodzy jak od mogą doprowadzić do tego, że dzieci będą w panice uciekać przed każdym śniadym brunetem na ulicy.
                                                    Przykład z Hitlerem jest z kompletnie pozbawiony sensu - ten bandyta skumałby się z każdym, kto pomógłby mu załatwić definitywnie stawę Zydów.
                                                    A najbardziej śmieszą mnie "krytycy" w Polsce, ostrzegający przed nadciągającym islamem.
                                                  • maria421 Re: Nagonka na Geerta Wildersa 13.02.12, 13:43
                                                    ja.nusz napisał:

> Możesz podać jakieś konkretne przykłady, gdzie w Europie islam zagraża demokrac
                                                    > ji, państwowości, porządkowi publicznemu?
                                                    > Oczywiście istnieje zagrożenie terrorem ze strony fanatycznych wyznawców istam
                                                    > u, i to należy zwalczać.

WSZEDZIE! Islam jest sprzeczny z demokratycznym porzadkiem panstwa jest sprzeczny z Prawami Czlowieka (zadne islamskie panstwo ich z tego powodu nie uznalo) , jest sprzeczny z naszymi konstytucjami.
                                                    Nie tylko terroryzm, czyli bomby stanowia zagrozenie, lecz wprowadzanie w Europie rownoleglego sadownictwa opartego na szariacie jest zagrozeniem. Samo gloszenie prawa koranicznego sprzecznego z naszym prawem jest zagrozeniem.

> "Krytycy" islamu pokroju Wildersa wykorzystują zjawiska o w gruncie rzeczy incy
                                                    > dencjonalnym charakterze aby siać zamęt w ludzkich głowach - tacy demagodzy ja
                                                    > k od mogą doprowadzić do tego, że dzieci będą w panice uciekać przed każdym śni
                                                    > adym brunetem na ulicy.
                                                    > Przykład z Hitlerem jest z kompletnie pozbawiony sensu - ten bandyta skumałby s
                                                    > ię z każdym, kto pomógłby mu załatwić definitywnie stawę Zydów.
                                                    > A najbardziej śmieszą mnie "krytycy" w Polsce, ostrzegający przed nadciągający
                                                    > m islamem.

O nie! Krytycy islamu to sa ludzie ktorzy chca oswiecic, poinformowac wlasne spoleczenstwo o tym czym jest islam!
                                                    W Polsce krytycy islamu nie chca dopuscic do sytuacji jaka juz jest na Zachodzie , gdzie muzulmanie urosli w sile.
                                                  • jureek Re: Nagonka na Geerta Wildersa 13.02.12, 14:28
                                                    lepian4 napisał:

> Zatem jesli ostrzegano przed zydami, to nie oznacza, ze ostrzegano przed Zydami

Ustawy Norymberskie dotyczyły Żydów czy żydów?
                                                    Wyznawanie judaizmu rozpoznawano po kształcie czaszki?
                                                    Jura
                                                  • a000000 Re: Nagonka na Geerta Wildersa 13.02.12, 14:38
                                                    jureek napisał:

> Ustawy Norymberskie dotyczyły Żydów czy żydów?

Żydów. Nie chodziło o wyznanie tylko o nację. To NACJĘ uznano za niewartościową. GENY były pośledniejszego gatunku i psuły populację. Tak uznali NAUKOWCY z Niemiec i USA - dokument o tym był na stacji Planete.
                                                    Religia nie siedzi w genach.
                                                  • jureek Re: Nagonka na Geerta Wildersa 13.02.12, 14:43
                                                    a000000 napisała:

> > Ustawy Norymberskie dotyczyły Żydów czy żydów?
                                                    >
                                                    > Żydów. Nie chodziło o wyznanie tylko o nację. To NACJĘ uznano za niewartościową
                                                    > . GENY były pośledniejszego gatunku i psuły populację. Tak uznali NAUKOWCY z Ni
                                                    > emiec i USA - dokument o tym był na stacji Planete.
                                                    > Religia nie siedzi w genach.

Przepraszam, że nie napisałem wyraźnie, że moje pytanie było retoryczne i skierowane do Lepiana, który twierdził, że "jesli ostrzegano przed zydami, to nie oznacza, ze ostrzegano przed Zydami".
                                                    Jura
                                                  • a000000 Re: Nagonka na Geerta Wildersa 13.02.12, 15:08
                                                    lepian4 napisał:

> Rasy tez sa zapisywane mala litera.

tyle, że nie istnieje RASA żydowska.

Już nie wspominając, że istnieje jedna rasa - ludzka.... ale kiedyś mówiono o rasie białej, czarnej, żółtej....

• maria421 Re: Nagonka na Geerta Wildersa 13.02.12, 15:11
                                                    a000000 napisała:

> Już nie wspominając, że istnieje jedna rasa - ludzka.... ale kiedyś mówiono o r
                                                    > asie białej, czarnej, żółtej....

Wlasnie, Wszyscy jestesmy Homo Sapiens, wszystkim z tego tytulu naleza sie jednakowe Prawa Czlowieka.
                                                    Ale jednak sie roznimy, i to roznimy sie rasowo wlasnie, co na szczescie nie ma zadnego znaczenia dla prawa, ale ma znaczenie np. w sporcie czy w medycynie.
                                                  • a000000 Re: Nagonka na Geerta Wildersa 13.02.12, 15:18
                                                    maria421 napisała:

>czy w medycynie.

genetyczna choroba sierpowatości krwinek (anemia prowadząca do śmierci) występująca prawie wyłącznie u "rasy" czarnej, chroni przed malarią.

Innych różnic medycznych jakoś sobie nie przypominam.
                                                  • maria421 Re: Nagonka na Geerta Wildersa 13.02.12, 15:28
                                                    a000000 napisała:

enetyczna choroba sierpowatości krwinek (anemia prowadząca do śmierci) występ
                                                    > ująca prawie wyłącznie u "rasy" czarnej, chroni przed malarią.
                                                    >
                                                    > Innych różnic medycznych jakoś sobie nie przypominam.

Na przyklad rozne reakcje i rozna odpornosc na alkohol, drobne roznice w dlugosci ciazy , podatnosc na pewne choroby lub odpornosc na nie itp.

Podobno biali fryzjerzy nie potrafia obchodzic sie z afrykanskimi wlosami, kosmetyki powinne byc dostosowane do rasy itp.

• ja.nusz Re: Nagonka na Geerta Wildersa 13.02.12, 15:37
                                                    maria421 napisała:

> Wlasnie, Wszyscy jestesmy Homo Sapiens, wszystkim z tego tytulu naleza sie jedn
                                                    > akowe Prawa Czlowieka.
                                                    > Ale jednak sie roznimy, i to roznimy sie rasowo wlasnie, co na szczescie nie ma
                                                    > zadnego znaczenia dla prawa, ale ma znaczenie np. w sporcie czy w medycynie.

Mogłabyś ten sport i medycynę nieco sprecyzować, bo mój lewacki nos mi mówi, że to śmierdząca sprawa.
                                                  • maria421 Re: Nagonka na Geerta Wildersa 13.02.12, 15:47
                                                    ja.nusz napisał:

> Mogłabyś ten sport i medycynę nieco sprecyzować, bo mój lewacki nos mi mówi, że
                                                    > to śmierdząca sprawa.

No to zaloz okulary na ten Twoj lewacki nos i zobacz kto jest najlepszy w sprintach czy na dlugich dystansach i dlaczego to nie sa Chinczycy ani Indianie czy Eskimosi :)
                                                    Albo dlaczego Masaje nie startuja w podnoszeniu ciezarow.

• ja.nusz Re: Nagonka na Geerta Wildersa 13.02.12, 16:32
                                                    maria421 napisała:

> No to zaloz okulary na ten Twoj lewacki nos i zobacz kto jest najlepszy w sprin
                                                    > tach czy na dlugich dystansach i dlaczego to nie sa Chinczycy ani Indianie czy
                                                    > Eskimosi :)
                                                    > Albo dlaczego Masaje nie startuja w podnoszeniu ciezarow.

I to jest twoim zdanien różnica rasowa - dobrze zrozumiałem?
                                                  • maria421 Re: Nagonka na Geerta Wildersa 13.02.12, 16:55
                                                    ja.nusz napisał:

> I to jest twoim zdanien różnica rasowa - dobrze zrozumiałem?

Przeciez kazdy widzi ze ludzie roznych ras sie od siebie roznia, maja inny kolor skory, oczu, wlosow, ale tez inna budowe ciala.
                                                    W sporcie , gdzie bardzo licza sie warunki fizyczne, ta rozna budowa ciala bardzo sie wlasnie uwydatnia.
                                                    Wysoka Masajka nie nadaje sie na baletnice, a drobna Chinka na koszykarke.

Czy pisanie o takiej oczywistej oczywistosci to tez rasizm?
                                                  • ja.nusz Re: Nagonka na Geerta Wildersa 13.02.12, 17:14
                                                    Termin "rasa człowieka" jest pojęciem archaicznym a w dodatku dogłębnie skompromitowanym m.in. przez III Rzeszę. I nie ma to NIC wspólnego z poprawnością polityczną czy jakimś tam lewactwem.

To o czym ty piszesz, to są predyspozycje anatomiczne a nie rasowe. Podział ludzi na rasy dawno "wyszedł z mody" , ale jak chcesz być taka staromodna, to proszę brdzo - karalne to nie jest.

PS.
                                                    Mam rasowego psa i uważam, że jest to lepsza rasa niż inne - i to jest bardzo uzasadnione.

• maria421 Re: Nagonka na Geerta Wildersa 13.02.12, 17:52
                                                    ja.nusz napisał:

> To o czym ty piszesz, to są predyspozycje anatomiczne a nie rasowe. Podział lud
                                                    > zi na rasy dawno "wyszedł z mody" , ale jak chcesz być taka staromodna, to pros
                                                    > zę brdzo - karalne to nie jest.

Predyspozycje anatomiczne zalezne od rasy., choc slowo "rasa" jest politycznie niepoprawne.
                                                  • lepian4 Re: Nagonka na Geerta Wildersa 13.02.12, 17:23
                                                    Nie, nie zrozumiales niczego. Tradycyjnie splycasz wypowiedz rozmowcy do twojego poziomu.
                                                    Wspolczesna medycyna postrzega rase jako element wyrozniajacy czlonkow danej populacji wzrastajacych w innych warunkach klimatycznych. Twe niezrozumienie jest o tyle kuriozalne, ze jestes zwolennikiem teorii ewolucji i jednym tchem zaprzeczasz badaniem nad specyfika rasy. Jasne, wczesniejsze klasyfikacje mialy udowodnic wyzszosc poszczegolnych ras, nad innymi. Dzis celem jest chocby stosowanie odpowiednich srodkow medycznych dla poszczegolnych czlonkow ras. Powinienes juz chocby wiedziec, ze Chinczycy z natury nie trawia mleka. Ich glony sa dla nas w duzych ilosciach tez szkodliwe. Ziemia stala sie mala wioska. Warto zbadac te zagadnienia, bez balastu twojej ideologii.
                                                  • ja.nusz Re: Nagonka na Geerta Wildersa 13.02.12, 17:50
                                                    Po tych idiotyzmach, które tu wypisujesz widać, że w zalinkowanym przez ciebie artykule
                                                    z Zeit Online zabrnąłeś maksymalnie do tytułu "Andere Rasse, andere Pille" - i to rozbudziło w tobie wystaczająco bujną fantazję.
                                                  • ja.nusz Re: Nic nowego 13.02.12, 19:18
                                                    lepian4 napisał:

> Jak dobrze, ze ty potrafisz za mnie myslec i z takim zapalem to czynisz!

No i poraz kolejny dotarliśmy do punktu, w którym lepian zaczyna udawać idiotę - klasyk

• lepian4 Re: Nagonka na Geerta Wildersa 13.02.12, 16:01
                                                    Ktos tu nabaknal, ze byli dawno temu tacy specjalisci, ktorzy twierdzili cos innego.
                                                    Kiedys naukowcy twierdzili tez, ze ziemia jest kwadratowa. Z tego okresu pozostala roza wiatrow, cztery kierunki... Ale jakos nikomu nie chce sie nikomu pisac duza litera o tej figurze geometrycznej.
                                                  • lepian4 Re: Nagonka na Geerta Wildersa 13.02.12, 20:40
                                                    No tak, znasz sie na rzeczy. W Mossad nauczyli ciebie argumentowac madrze, choc zwykle nie na temat. Gdybyscie tyle nie klamali, towarzyszu, by powiedziec prawde, nikt dzis nie ekscytowalby sie nad waszymi blazenadami o mydlach, komorach gazowych... Pojedz do tego miejsca, ktore wyzwolil dziadek Obamy. Zapisz sie na wycieczke. Zdziwisz sie, gdy w malym krematorium, z izolatka na odwszanie ubran, wmawiac ci beda, ze znajdujesz sie w komorze gazowej. Gdy sie spytasz po co wiec obok jest Sciana Smierci. gdzie podziala sie rampa, tory...? Wylecisz na zbity leb i za bilet ci nie zwroca. A mozna szczerze powiedziec ze twoi krajanie zza Buga zrobili po wojnie tam atrape, by zdjecie z wiszacym komendantem lepiej wygladalo.

No, mam wrazenie, ze bedziesz mogl dzis spac spokojnie. Znowu zdemaskowales faszyste. Jestes wspanialy. Podaj namiary do twojego przelozonego w Mossad. Zloze oficjalnie wniosek o nadanie ci honorowego odznaczenia
                                                  • ja.nusz Re: Nagonka na Geerta Wildersa 13.02.12, 21:03
                                                    lepian4 napisał:

> No tak, znasz sie na rzeczy. W Mossad nauczyli ciebie argumentowac madrze, choc
                                                    > zwykle nie na temat. Gdybyscie tyle nie klamali, towarzyszu, by powiedziec pra
                                                    > wde, nikt dzis nie ekscytowalby sie nad waszymi blazenadami o mydlach, komorach
                                                    > gazowych...

Cytuję tylko fragment, bo przy więcej może mnie znów zebrać na wymioty.
                                                    Tak pisze osobnik, który twierdzi o sobie, że historię ma w małym palcu - jak mały musi być ten palec, a co dopiero mózg.
                                                  • a000000 Re: Nagonka na Geerta Wildersa 13.02.12, 14:05
                                                    ja.nusz napisał:

> W podobnej formie ostrzegano przed Zydami.

FORMIE. Bo treść ostrzeżenia była zupełnie innego autoramentu. Przede wszystkim nie miała przełożenia w FAKTACH, była owocem domniemań.
                                                    A zagrożenie islamem płynie bezpośrednio z samej doktryny, ma umocowanie w islamskim prawie.
                                                  • jureek Re: Nagonka na Geerta Wildersa 13.02.12, 14:16
                                                    a000000 napisała:

> A zagrożenie islamem płynie bezpośrednio z samej doktryny, ma umocowanie w isla
                                                    > mskim prawie.

A mało to antysemitów wywodzących rzekomą przewrotność Żydów bezpośrednio z Talmudu?
                                                    Jura
                                                  • a000000 Re: Nagonka na Geerta Wildersa 13.02.12, 14:32
                                                    jureek napisał:

> A mało to antysemitów wywodzących rzekomą przewrotność Żydów bezpośrednio z Tal
                                                    > mudu?

przewrotność to wręcz uczucie przyjaźni wobec tego, co można wyczytać w Koranie.

Co do przymiotnika "rzekomy". Talmud jest księgą mającą wielu autorów. Są tam wypowiedzi interpretujące słowo "bliźni", które oznacza NIE-goja. Poza tym, judaizm jest religią INTROwersyjną, zamkniętą dla obcych. Jahwe ICH wybrał i IM dał Prawo - stąd przekonanie o własnej inności, wyjątkowości.... Stąd inne prawo dla nich, inne dla obcych. A poza tym Żydzi talmudyczni żyli w diasporze, byli rozproszeni.... mieszkali często pośród ludzi o zupełnie innym światopoglądzie i niezbyt im przychylnych - nie ma się co dziwić, że te dwa światy (MY-żydzi i ONI - goje) były rozdzielone nie tylko obyczajami ale i prawem. I nie ma się co dziwić, że celem ochrony własnej nacji - niektórzy rabini preferowali tą "przewrotność".

Islam nie preferuje, islam wprost stosuje takiję. Tyle, że islam jest religią ekstrawersyjną i w tym momencie stanowi zagrożenie dla INNYCH. Żydzi takiego zagrożenia nie stanowią, gdyż na INNYCH nie dybią zbrojnie. Jedynie się bronią - a to chyba jest dozwolone w każdym systemie światopoglądowym jako obrona konieczna.

reasumując: zagrożenie ze strony żydowskiej było wirtualne. Zagrożenie ze strony islamu - realne.

• maria421 Re: Nagonka na Geerta Wildersa 13.02.12, 14:34
                                                    jureek napisał:

> a000000 napisała:
                                                    >
                                                    > > A zagrożenie islamem płynie bezpośrednio z samej doktryny, ma umocowanie
                                                    > w isla
                                                    > > mskim prawie.
                                                    >
                                                    > A mało to antysemitów wywodzących rzekomą przewrotność Żydów bezpośrednio z Tal
                                                    > mudu?
                                                    > Jura

Jureek, wybacz, ale piszesz bez sensu.
                                                    My tu nie mowimy o przewrotnosci muzulmanow, czy o jakiejkolwiek cesze muzulmanow, my mowimy o IDEOLOGII islamu.
                                                  • maria421 Re: Nagonka na Geerta Wildersa 13.02.12, 15:03
                                                    a000000 napisała:

> MARIO!!!!
                                                    >
                                                    > co to jest rangetop/stovetop ????

A ja juz sie przestraszylam ze jakies straszne literowki porobilam w jakims tekscie :-)))

Range top, (the top of the range) to jest dla mnie cos co stoi w czolowce listy. Czyli, w odniesieniu do garnkow jakas super jakosc.

Stove top (the top of the stove) to jest powierzchnia pieca.
                                                  • maria421 Re: Nagonka na Geerta Wildersa 13.02.12, 15:25
                                                    a000000 napisała:

> no to wiszę i kwiczę...
                                                    >
                                                    > a czy to może oznaczać, że ten gar można postawić bezpośrednio na ogniu?

W angielskim jest np. okreslenie stovetop espresso maker, chodzi o to:

http://www.kaffeemaschine-mit-thermoskanne.com/images/Bialetti%20Espressokocher.jpg

To mozesz stawiac bezposrrednio na piecu, ale nie wiem czy " bezposrednio na piecu" w odniesieniu do garnkow szklanych oznacza bezposrednio na ogniu (gazie) , czy jest tez odnosi sie to do np. plyty ceramicznej czy indukcyjnej.

Ja takowych nie posiadam, wiec nie wiem.
                                                  • ja.nusz Re: Nagonka na Geerta Wildersa 13.02.12, 15:14
                                                    maria421 napisała:

> My tu nie mowimy o przewrotnosci muzulmanow, czy o jakiejkolwiek cesze muzulman
                                                    > ow, my mowimy o IDEOLOGII islamu.

Takie kampanie, jakie prowadzi ten wypłowiały latający Holender pod płaszczykiem krytyki ideologi islamu, demonizują całe grupy społeczne i każdego z ich członków z osobna.
                                                    Zdecydowana większość żyjących w Europie muzułmanów nie ma z tzw. islamizacją nic wspólnego. A tych, którzy rzeczywiście knują takie podstępne plany, należy zwalczać w ramach obowiązującego prawa. Ponieważ jest to jednak tylko garstka nawiedzonych idotów, to nie potrzebne są do tego take Wildersy i jemu podoni. Nasza najlepsza pd słońcem cywilzacja obroni się przed nimi sama.

• maria421 Re: Nagonka na Geerta Wildersa 13.02.12, 15:32
                                                    ja.nusz napisał:

> Takie kampanie, jakie prowadzi ten wypłowiały latający Holender pod płaszczykie
                                                    > m krytyki ideologi islamu, demonizują całe grupy społeczne i każdego z ich czło
                                                    > nków z osobna.
                                                    > Zdecydowana większość żyjących w Europie muzułmanów nie ma z tzw. islamizacją n
                                                    > ic wspólnego. A tych, którzy rzeczywiście knują takie podstępne plany, należy z
                                                    > walczać w ramach obowiązującego prawa. Ponieważ jest to jednak tylko garstka na
                                                    > wiedzonych idotów, to nie potrzebne są do tego take Wildersy i jemu podoni. Na
                                                    > sza najlepsza pd słońcem cywilzacja obroni się przed nimi sama.

Jezeli wiekszosc muzulmanow nie ma nic wspolnego z islamizacja to dlaczego tak malo z nich buntuje sie przeciw tej "garstce nawiedzonych idiotow"???

Zobacz, Niemcy buntuja sie przeciw garstce "nawiedzonych idiotow" spod znaku swastyki, dlaczego muzulmanie tego nie robia? Gdzie ich protesty?
                                                  • maria421 Re: Nagonka na Geerta Wildersa 13.02.12, 14:30
                                                    ja.nusz napisał:

> W podobnej formie ostrzegano przed Zydami.

Bzdura! Hitler mial wizje rasistowskiego podzialu ludzi na nadludzi (rasy germanskiej), podludzi (rasy np. slowianskiej) i nieludzi (Unmenschen) czyli Zydow.

My dajemy muzulmanom takie same Prawa Czlowieka jakie nam przysluguja. Nie ma prawa zabraniajacego chrzescijance wyjsc za maz za muzulmanina, ale wedlug prawa koranicznego muzulmanka nie moze wyjsc za niemuzulmanina. Tak jak kiedys Niemka nie mogla wyjsc za Zyda czy Zyd nie mogl ozenic sie z Niemka.

To prawo koraniczne jest bardziej podobne do norymberskich Ustaw Rasowych.
                                                  • ja.nusz Re: Nagonka na Geerta Wildersa 13.02.12, 13:53
                                                    maria421 napisała:

> ja.nusz napisał:
                                                    >
                                                    > > Możesz podać jakieś konkretne przykłady, gdzie w Europie islam zagraża de
                                                    > mokrac
                                                    > > ji, państwowości, porządkowi publicznemu?
                                                    > > Oczywiście istnieje zagrożenie terrorem ze strony fanatycznych wyznawców
                                                    > istam
                                                    > > u, i to należy zwalczać.
                                                    >
                                                    > WSZEDZIE! Islam jest sprzeczny z demokratycznym porzadkiem panstwa jest sprzecz
                                                    > ny z Prawami Czlowieka (zadne islamskie panstwo ich z tego powodu nie uznalo) ,
                                                    > jest sprzeczny z naszymi konstytucjami.
                                                    > Nie tylko terroryzm, czyli bomby stanowia zagrozenie, lecz wprowadzanie w Europ
                                                    > ie rownoleglego sadownictwa opartego na szariacie jest zagrozeniem. Samo glosze
                                                    > nie prawa koranicznego sprzecznego z naszym prawem jest zagrozeniem.

To nie są przykłady konkretnego zagrożenia - to są starszaki używane przez tzw. "krytyków" islamu - demagogia od A do Z.
                                                  • maria421 Re: Nagonka na Geerta Wildersa 13.02.12, 14:23
                                                    ja.nusz napisał:

> To nie są przykłady konkretnego zagrożenia - to są starszaki używane przez tzw.
                                                    > "krytyków" islamu - demagogia od A do Z.

Jasne, to wszystko to jest tylko demagogiczny wymysl "krytykow islamu":

Sady koraniczne istnieja juz oficjalnie w Wielkiej Brytanii :
                                                    www.nachrichten.at/nachrichten/politik/aussenpolitik/art391,308734
                                                    i nieoficjalnie w Niemczech ( a prawdopodobnie tez w innych krajach europejskich)
                                                    www.welt.de/kultur/literarischewelt/article13613800/Richter-von-Allahs-Gnaden-erodieren-deutsche-Justiz.html

• ja.nusz Re: Nagonka na Geerta Wildersa 13.02.12, 14:51
                                                    Mario, przykład z z Wysp Brytyjskich to czysty kabaret - uważasz, że jakieś muzułmańskie rozwody są wstanie zachwiać suwerenność Zjednoczonego Królestwa? Nie rozśmieszaj mnie.

A przykład z Niemiec jest równie źle trafiony - toć to najzwyklejsze metody kryminalne, którymi cosa nostra posługuje się już od dziesięcioleci ( ale w międzyczasie spowiadają się z tego i regularnie przystępują do komunii świętej - a mamma jest najważniejsza).
                                                    Bandy z Kosowa i z Rosji stosują te same metody
                                                  • maria421 Re: Nagonka na Geerta Wildersa 13.02.12, 14:56
                                                    ja.nusz napisał:

> Mario, przykład z z Wysp Brytyjskich to czysty kabaret - uważasz, że jakieś muz
                                                    > ułmańskie rozwody są wstanie zachwiać suwerenność Zjednoczonego Królestwa? Nie
                                                    > rozśmieszaj mnie.

Oficjalnie sa to tylko rozwody. Nieoficjalnie moze byc tak, jak o tym donosza w Niemczech, ze np. ktos kto zostal ciezko pobity nie sklada skargi do sadu zeby sprawce pobicia zamknieto w kryminale, tylko idzie z tym do imama i rodzina sprawcy sklada sie na odszkodowanie. A sprawca dziala bezkarnie dalej...

> A przykład z Niemiec jest równie źle trafiony - toć to najzwyklejsze metody kry
                                                    > minalne, którymi cosa nostra posługuje się już od dziesięcioleci ( ale w między
                                                    > czasie spowiadają się z tego i regularnie przystępują do komunii świętej - a ma
                                                    > mma jest najważniejsza).
                                                    > Bandy z Kosowa i z Rosji stosują te same metody

Swietne porownanie z mafia!
                                                    PANSTWO Z MAFIA WALCZY!!!!
                                                    Dlaczego wiec mialoby pozwalac na rownolegla "sprawiedliwosc" islamska zamiast z nia walczyc???
                                                  • jureek Re: Nagonka na Geerta Wildersa 13.02.12, 15:02
                                                    maria421 napisała:

> Dlaczego wiec mialoby pozwalac na rownolegla "sprawiedliwosc" islamska zamiast
                                                    > z nia walczyc???

Zgadzam się, że państwo powinno z nią walczyć, jeżeli wchodzi te równoległe sądy wchodzą w kompetencje państwa. Bo jeśli nie wchodzą, jak np. sądy kanoniczne w sprawach kościelnego unieważnienia małżeństwa, to nie ma potrzeby działania.
                                                    Jura
                                                  • maria421 Re: Nagonka na Geerta Wildersa 13.02.12, 15:08
                                                    jureek napisał:

> Zgadzam się, że państwo powinno z nią walczyć, jeżeli wchodzi te równoległe sąd
                                                    > y wchodzą w kompetencje państwa. Bo jeśli nie wchodzą, jak np. sądy kanoniczne
                                                    > w sprawach kościelnego unieważnienia małżeństwa, to nie ma potrzeby działania.
                                                    > Jura

Nie mozna zostawic sadom koranicznym nawet spraw takich jak malzenstwo, bo prawo koraniczne nie chroni kobiety w malzenstwie tak jak nasze prawa cywilne. Wedlug prawa koranicznego do rozwodu wystarczy tylko ze maz powie w obecnosci swiadka trzy razy slowo "Talaq" , wtedy kobieta musi odczekac 3 miesiace (jezeli jest w wieku rozrodczym) , pozniej zabiera swoje manatki (czyli swoj posag) i juz nie jest zona. Zadnych alimentow, zadnego podzialu majatku, nic.
                                                    Nie mozna im tez zostawic spraw spadkowych, bo wtedy corka dziedziczy polowe tego co syn.
                                                  • ja.nusz Re: Nagonka na Geerta Wildersa 13.02.12, 15:18
                                                    maria421 napisała:

> Swietne porownanie z mafia!
                                                    > PANSTWO Z MAFIA WALCZY!!!!
                                                    > Dlaczego wiec mialoby pozwalac na rownolegla "sprawiedliwosc" islamska zamiast
                                                    > z nia walczyc???

Państwo walczy z każdą mafią - również z tą. Czy może kalif z Kolonii dobrowolnie opuścił Niemcy?
                                                  • maria421 Re: Nagonka na Geerta Wildersa 13.02.12, 15:36
                                                    ja.nusz napisał:

> Państwo walczy z każdą mafią - również z tą. Czy może kalif z Kolonii dobrowoln
                                                    > ie opuścił Niemcy?

Kalif z Kolonii nie zostal wydalony dlatego ze marzylo mu sie utworzenie kalifatu, lecz dlatego ze byl zamieszany w morderstwo rywalizujacego "kalifa". On byl wydalony ze zwyklych kryminalnych przyczyn, nie z powodow ideologicznych.

• ja.nusz Re: Nagonka na Geerta Wildersa 13.02.12, 15:44
                                                    maria421 napisała:

> ja.nusz napisał:

> Kalif z Kolonii nie zostal wydalony dlatego ze marzylo mu sie utworzenie kalifa
                                                    > tu, lecz dlatego ze byl zamieszany w morderstwo rywalizujacego "kalifa". On byl
                                                    > wydalony ze zwyklych kryminalnych przyczyn, nie z powodow ideologicznych.

A utrudnianie śledztwa, chronienie sprawców itd to nie kryminał?

"Zu einer weiteren Radikalisierung der Bewegung Kaplans kommt es durch einen Aufruf Kaplans vom 14. Mai 1998: „Mobilisierungsruf zum allgemeinen Glaubenskampf"

• maria421 Re: Nagonka na Geerta Wildersa 13.02.12, 15:49
                                                    ja.nusz napisał:

> A utrudnianie śledztwa, chronienie sprawców itd to nie kryminał?
                                                    >
                                                    > "Zu einer weiteren Radikalisierung der Bewegung Kaplans kommt es durch einen Au
                                                    > fruf Kaplans vom 14. Mai 1998: „Mobilisierungsruf zum allgemeinen Glauben
                                                    > skampf"
                                                    >
                                                    Wlasnie potwierdziles, ze go wywalono z powodow kryminalnych, nie ideologicznych.
                                                  • koelscher Re: Nagonka na Geerta Wildersa 13.02.12, 19:38
                                                    Przykladow, zacny ja.nuszu, masz mnostwo iscie nieprzebrane, na kazdym kroku, i w ktora to strone nie chcialbys Twego caput zwrocic; pdam Ci pierwszy z brzegu:

Dyrektorka szkoly, do ktorej uczeszcza syn mojego pracownika zawarla umowe z firma cateringowa o dostarczanie cieplych posilkow. Warunkiem podpisania umowy bylo pisemne zobowiazanie sie firmy, ze w dostarczanych posilkach nie bedzie nie tylko wolowiny jako takiej, lecz zadnego skladnika (np. w produktach typu maggi fix), ktory moglby pochodzic od krowki.
                                                    Pewno interesowaloby Cie, jaki procent uczniow stanowia muzulmanie? Chetnie Ci odpowiem - ok. 18%. W taki oto sposob sprzedajemy - bez zadnej przyczyny - nasza kulture, chocby byla to tylko kultura kulinarna.
                                                    Przykladow na to, ze dzis (jeszcze) mniejszosci, i nie mowie tu w zadnym wypadku tylko o muzulmanach - probuja narzucic sposob zycia wiekszosci. W ten wlasnie sposob rozmywa sie naczelna zasade demokracji.

k-r
                                                    ja.nusz napisał:

> Możesz podać jakieś konkretne przykłady, gdzie w Europie islam zagraża demokrac
                                                    > ji, państwowości, porządkowi publicznemu?

--
                                                  • koelscher Re: Nagonka na Geerta Wildersa 13.02.12, 20:18
                                                    Bystra jestes!!! :-) Podmien na wieprzowine i wszystko bedzie jasne... (mialem w glowie to, do czego zmusza sie 82% dzieciakow, tzn. do jedzenia wylacznie wolowiny).

k-r

a000000 napisała:

> koelscher napisał:
                                                    >
                                                    > >nie bedzie nie tylko wolowiny jako takiej,
                                                    >
                                                    > ???? a dlaczego muzułmanie w Niemczech nie jedzą wołowiny?

--
                                                  • ja.nusz Re: Nagonka na Geerta Wildersa 13.02.12, 20:23
                                                    koelscher napisał:
                                                    koelscher napisał:

> Bystra jestes!!! :-) Podmien na wieprzowine i wszystko bedzie jasne... (mialem
                                                    > w glowie to, do czego zmusza sie 82% dzieciakow, tzn. do jedzenia wylacznie wol
                                                    > owiny).
                                                    >
                                                    > k-r

Kolejna bzdura - każdy wie, że młode jadą w 99%-ach na paluszkach rybnych i kurczaczku.
                                                    Pierwszy kontakt z wołowiną (lub raczej pseudowołowiną) twoje 82% miewa zazwyczaj w sieci pewnej pseudorestauracji z USA.
                                                  • ja.nusz Re: Nagonka na Geerta Wildersa 13.02.12, 20:18
                                                    koelscher napisał:

> Dyrektorka szkoly, do ktorej uczeszcza syn mojego pracownika zawarla umowe z fi
                                                    > rma cateringowa o dostarczanie cieplych posilkow. Warunkiem podpisania umowy by
                                                    > lo pisemne zobowiazanie sie firmy, ze w dostarczanych posilkach nie bedzie nie
                                                    > tylko wolowiny jako takiej, lecz zadnego skladnika (np. w produktach typu magg
                                                    > i fix), ktory moglby pochodzic od krowki.
                                                    > Pewno interesowaloby Cie, jaki procent uczniow stanowia muzulmanie? Chetnie Ci
                                                    > odpowiem - ok. 18%. W taki oto sposob sprzedajemy - bez zadnej przyczyny - nasz
                                                    > a kulture, chocby byla to tylko kultura kulinarna.
                                                    > Przykladow na to, ze dzis (jeszcze) mniejszosci, i nie mowie tu w zadnym wypadk
                                                    > u tylko o muzulmanach - probuja narzucic sposob zycia wiekszosci. W ten wlasnie
                                                    > sposob rozmywa sie naczelna zasade demokracji.
                                                    >
                                                    > k-r

Kiedy przeczytałem "wołowiny", to myślałem, że się kropnąłeś, ale później padła jeszcze "krówka" - to wystarczyło mi aby nabrać przekonania, że nie wiesz o czym piszesz. Podobno masz coś wspólnego z gastronomią - i taka pomyłka? - raczej wykluczone.

Ale zakładając, że chodziło ci jednak o wieprzowinę (pochodzi od świni domowej) należy dodać, że nie ma żadnego prawa, które zmuszałoby dyrekcję szkoły do zamawiania wyłącznie potraw bez świniny. Jeżeli ktoś to robi to jest to jego dobra (lub zła wola).
                                                  • a000000 Re: Nagonka na Geerta Wildersa 13.02.12, 20:25
                                                    ja.nusz napisał:

>Jeżeli ktoś to robi to jest to jego dobra (lub zła wola).

i robi słusznie, bo wieprzowina, pominąwszy wszelkie koszery i halale, jest po prostu bardzo niezdrowa. Ponoć biochemicznie coś tam z człowiekiem nie gra.... więc dla dzieci rozwijających się niejedzenie wieprzowego jest pozytywem.
                                                  • lepian4 Re: Nagonka na Geerta Wildersa 13.02.12, 20:31
                                                    Swinia jest niezdrowa? Takie obawy istnialy, gdy nie bylo lodowek. Mieso wieprzowe jest tluste, ergo szybciej sie psuje. Dlatego taki zakaz na pustyni mial swego czasu nawet sens. Dzis jest to juz jednak tylko belkot!
                                                  • ja.nusz Re: Nagonka na Geerta Wildersa 13.02.12, 21:15
                                                    lepian4 napisał:

> Swinia jest niezdrowa? Takie obawy istnialy, gdy nie bylo lodowek. Mieso wieprz
                                                    > owe jest tluste, ergo szybciej sie psuje.

Klasyczna półprawda - jak na lepiana to i tak sensacja.

Wieprzowina należy w rzeczy samej do smaczniejszych gatunków mięsa.
                                                    To że ze względu na większą zawartość tłuszczu szybciej się psuje, jest jednak najzwyklejszą bzdurą.
                                                  • ja.nusz Re: Nagonka na Geerta Wildersa 13.02.12, 21:29
                                                    a000000 napisała:

> lepian4 napisał:
                                                    >
                                                    > > Swinia jest niezdrowa? Takie obawy istnialy, gdy nie bylo lodowek.
                                                    >
                                                    > owszem, niezdrowa biochemicznie. To jest zdanie lekarza kardiologa. Chodzi o ch
                                                    > emiczny skład mięsa.

Zmień kardiologa i trzymaj się zwykłej zasady - co za dużo to niezdrowo.
                                                  • koelscher Re: Nagonka na Geerta Wildersa 13.02.12, 20:41
                                                    Daj spokoj, a6zer! Najbardziej niezdrowe jest uporczywe zwazanie na to, co jest - rzekomo - niezdrowe...
                                                    k-r

a000000 napisała:

> ja.nusz napisał:
                                                    >
                                                    > >Jeżeli ktoś to robi to jest to jego dobra (lub zła wola).
                                                    >
                                                    > i robi słusznie, bo wieprzowina, pominąwszy wszelkie koszery i halale, jest po
                                                    > prostu bardzo niezdrowa. Ponoć biochemicznie coś tam z człowiekiem nie gra....
                                                    > więc dla dzieci rozwijających się niejedzenie wieprzowego jest pozytywem.

--
                                                  • maria421 Re: Nagonka na Geerta Wildersa 13.02.12, 20:43
                                                    a000000 napisała:

> i robi słusznie, bo wieprzowina, pominąwszy wszelkie koszery i halale, jest po
                                                    > prostu bardzo niezdrowa. Ponoć biochemicznie coś tam z człowiekiem nie gra....
                                                    > więc dla dzieci rozwijających się niejedzenie wieprzowego jest pozytywem.

Azerko, kanapka z szynka albo parowka jeszcze zadnemu dziecku nie zaszkodzila.
                                                    A co do halal czy kosher to czytalam gdzies ostatnio ze wcale nie sa zdrowe, gdyz zwierze powoli zabijane wytwarza w tym czasie bardzo duzo hormonow stressowych.
                                                  • a000000 Re: Nagonka na Geerta Wildersa 13.02.12, 21:30
                                                    maria421 napisała:

> Azerko, kanapka z szynka albo parowka jeszcze zadnemu dziecku nie zaszkodzila.

ale jedzona codziennie przez 20 lat - zaszkodzi.

Nie wiem w jaki sposób rytualnie się zabija zwierzęta.... wiem, że gdy zwierzę się boi czy cierpi - to w mięsie się wydzielają TOKSYNY.
                                                  • maria421 Re: Nagonka na Geerta Wildersa 13.02.12, 22:20
                                                    a000000 napisała:

> ale jedzona codziennie przez 20 lat - zaszkodzi.

Od mleka pitego codziennie tez mozna alergii dostac.

> Nie wiem w jaki sposób rytualnie się zabija zwierzęta.... wiem, że gdy zwierzę
                                                    > się boi czy cierpi - to w mięsie się wydzielają TOKSYNY.

Podzyna im sie gardla i umieraja przez wykrwawienie.