Dodaj do ulubionych

Nie ma spokoju nad trumna

28.09.12, 17:22
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,12571105,_To_byl_zamach____incydent_podczas_pogrzebu_Walentynowicz.html?lokale=lodz
Rozumiem rodzine s.p. Anny Walentynowicz. Rozumiem inne rodziny ktore maja watpliwosci czy w grobie na ktorym kwiaty skladaja i znicze zapalaja lezy naprawde ich bliski.

Nie rozumiem oszolomstwa.....

Obserwuj wątek
    • astra18 Re: Nie ma spokoju nad trumna 28.09.12, 18:01
      maria421 napisała:

> wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,12571105,_To_byl_zamach____incydent_podczas_pogrzebu_Walentynowicz.html?lokale=lodz
      > Rozumiem rodzine s.p. Anny Walentynowicz. Rozumiem inne rodziny ktore maja watp
      > liwosci czy w grobie na ktorym kwiaty skladaja i znicze zapalaja lezy naprawde
      > ich bliski.
      >
      > Nie rozumiem oszolomstwa.....
      >

Chyba jednak nic z tego nie rozumiesz.....
      Nie wystarczy przeczytać artykulik w coraz bardziej niszowej, upadającej gazetce aby mieć pogląd na to co się wydarzyło wcześniej.

• astra18 Re: Nie ma spokoju nad trumna 28.09.12, 18:03
      Oto odpowiedź na słowa premiera o podziale Polaków:

wpolityce.pl/dzienniki/dziennik-ludwika-dorna/37258-premierze-to-nie-tragedia-smolenska-dzieli-polakow-tylko-stosunek-do-niej-i-do-tego-co-sie-potem-stalo
        • astra18 Re: Nie ma spokoju nad trumna 28.09.12, 19:47
          maria421 napisała:

> Astro , ja tylko odnosze sie do tej delegacji z transparentem " To byl zamach"
          > na pogrzebie s.p. Anny Walentynowicz.

Może - niestosowne w takim miejscu? Ci, którzy używają nazwy którą użyłaś, są dziś przyłapywani na kłamstwie, czarno na białym, chocby biorąc pod uwagę wczorajsze wystapienia w sejmie czy konferencje z dziennikarzami. Więc lepiej ostrożnie z takim nazewnictwem...
          • maria421 Re: Nie ma spokoju nad trumna 29.09.12, 09:18
            astra18 napisała:

> Może - niestosowne w takim miejscu?

Astro a Ty sama bys poszla z takim transparentem na czyjs pogrzeb?

Ci, którzy używają nazwy którą użyłaś, są d
            > ziś przyłapywani na kłamstwie, czarno na białym, chocby biorąc pod uwagę wczora
            > jsze wystapienia w sejmie czy konferencje z dziennikarzami. Więc lepiej ostrożn
            > ie z takim nazewnictwem...

Zeby twierdzic ze to byl zamach trzeba miec dowody. Wszystko inne to tylko chore teorie spiskowe.
            • astra18 Re: Nie ma spokoju nad trumna 29.09.12, 09:25
              maria421 napisala:

"Astro a Ty sama bys poszla z takim transparentem na czyjs pogrzeb?"

Nie.Wyraziłam tylko dezaprobatę do nazywania tych ludzi oszołomami.

"Zeby twierdzic ze to byl zamach trzeba miec dowody. Wszystko inne to tylko chore teorie spiskowe. "

Na ten temat już sobie kiedyś pogadałyśmy, więc nie będę powielać wcześniej tego co napisałam.

P.S. Pozdrów tego miłego pana, który jest specjalistą na tym forum od obrzucania forumowiczów "łajnem" z bardzo prozaicznego powodu jakim jest odmienne zdania na jakis temat.
                • maria421 Re: Pospieszyłam się..... 29.09.12, 09:44
                  astra18 napisała:

> Żeby kategorycznie wykluczyć zamach trzeba mieć dostęp do WSZYSTKICH dowodów.

To jest zadanie dla tych, ktorzy maja kompetencje do tego zeby ustalac przyczyny katastrofy. To oni wiedza jakie dowody sa WSZYSTKIMI dowodami.

Ty i ja nie wiemy jakie dowody sa wystarczajace do poszlak ze katastrofa byla wynikiem zamachu i do podjecia dalszych badan w tym kierunku.

Ludzie ktorzy nie maja zielonego pojecia o tych sprawach a na transparentach TWIERDZA ze to byl zamach to sa oszolomy, ktorym sie wydaje ze samo podejrzenie wystarczy za dowod.
                  Teorie spiskowe biora sie stad, ze przypisuje sie domniemanemu sprawcy jak najgorsze intencje, zdolnosc do zbrodni, zamachu itp. To ze zdrowym rozsadkiem nie ma nic wspolnego.
                  • astra18 Re: Pospieszyłam się..... 29.09.12, 09:52
                    maria421 napisała:

"To jest zadanie dla tych, ktorzy maja kompetencje do tego zeby ustalac przyczyny katastrofy. To oni wiedza jakie dowody sa WSZYSTKIMI dowodami. "

Zgadzam się. I problem jest w tym, że osoby które są kompetentne różnia się w ocenie tej katastrofy.

"ktorym sie wydaje ze samo podejrzenie wystarczy za dowod. "

Ich reakcja jest pochopna, trochę na wyrost, ale sama piszesz o PODEJRZENIU, więc gdyby nie było wątpliwości nie byloby teorii, wg ciebie spiskowych, które MOGĄ, powtarzam MOGĄ okazać niespiskowymi. Problem polega w dostępności do pełnych informacji w środkach masowego przekazu, i bezgranicznej wiary w to, co ukazuje się w TVP, TVN, Polsat.
                        • maria421 Re: Pospieszyłam się..... 29.09.12, 10:31
                          astra18 napisała:

> maria421 napisała:
                          >
                          > > Astro, teoretycy spiskowi nie uwierza nawet w najbardziej ewidenty dowod.
                          >
                          > Ciebie też nie przekona żaden dowód :)

Jezeli oficjalnie zostanie stwierdzone ze to byl zamach, to bede przekonana o tym, ze to byl zamach.
                          • astra18 Re: Pospieszyłam się..... 29.09.12, 10:43
                            maria421 napisała:

> astra18 napisała:
                            >
                            > > maria421 napisała:
                            > >
                            > > > Astro, teoretycy spiskowi nie uwierza nawet w najbardziej ewidenty
                            > dowod.
                            > >
                            > > Ciebie też nie przekona żaden dowód :)
                            >
                            > Jezeli oficjalnie zostanie stwierdzone ze to byl zamach, to bede przekonana o t
                            > ym, ze to byl zamach.

Więc skoro nie ma jednoznacznych dowodów na to że nie był wstrzymajmy się od ostatecznych ocen.
                            • zbyfauch Re: Pospieszyłam się..... 29.09.12, 11:39
                              astra18 napisała:
                              > Więc skoro nie ma jednoznacznych dowodów na to że nie był wstrzymajmy się od os
                              > tatecznych ocen.

Takich dowodów nie ma i nie będzie, bo być, per definitione, nie może. :)
                              Na zamach mogą być jednoznaczne, na brak nie.

P.S.
                              Jak jednoznacznie mógłbym Ci udowodnić, że nie jestem agentem Służb Wielkiego Mongoła?
                              --
                              Pustelnia
                              • astra18 Re: Pospieszyłam się..... 29.09.12, 12:16
                                zbyfauch napisał:

> astra18 napisała:
                                > > Więc skoro nie ma jednoznacznych dowodów na to że nie był wstrzymajmy się
                                > od os
                                > > tatecznych ocen.
                                >
                                > Takich dowodów nie ma i nie będzie, bo być, per definitione, nie może. :)
                                > Na zamach mogą być jednoznaczne, na brak nie.
                                >
                                > P.S.
                                > Jak jednoznacznie mógłbym Ci udowodnić, że nie jestem agentem Służb Wielkiego M
                                > ongoła?

A dlaczego ma nie być? Wrak samolotu ,jak wszyscy wiemy, ciągle w łapach Rosjan.
                                Już "wyliftingowany" ( ciekawe po co ), co prawda, ale wciąż go nie oddają.
                              • astra18 Re: Pospieszyłam się..... 29.09.12, 14:00
                                maria421 napisała:

> astra18 napisała:
                                >
                                > > Więc skoro nie ma jednoznacznych dowodów na to że nie był wstrzymajmy się
                                > od os
                                > > tatecznych ocen.
                                >
                                > Jezeli nie ma wystarczajacych POSZLAK to co mowic o dowodach?

Są, tylko trzeba chcieć o nich przeczytać.
                                  • astra18 Re: Pospieszyłam się..... 29.09.12, 15:49
                                    maria421 napisała:

> astra18 napisała:
                                    >
                                    >
                                    > > Są, tylko trzeba chcieć o nich przeczytać.
                                    >
                                    > Astro, o poszlakach ze 9/11 to jest "inside job" tez mozna poczytac. Takie posz
                                    > laki sa czescia teorii spiskowej.

Tez mi porownanie. Czy w tamtej sprawie również ktoś opieral się w udostępnianiu dowodów?!
                                    Ileż razy rząd polski ma PROSIĆ o wydanie wraku?????Nie sądzisz chyba, że nasi bracia Moskale cały czas BADAJĄ wrak:(I w tym celu pocięli, wymyli.....
                                    Taki to cywilizowany, demokratyczny kraj, w którym cichcem do rodziny ofiary w Smoleńsku mówi się "panie, nie spuszczaj pan z oka zwłok"....barbarzyńskie metody, w którym nie ma poszanowania dla ludzkich zwłok i pakuje się do worka razem ze śmieciami...kraj, w którym głowny dowód rzeczowy tnie się na kawałki i przetrzymuje na swoim terytorium bezzasadnie....

A nasz rząd.....:
                                    pl.wikipedia.org/wiki/Trzy_m%C4%85dre_ma%C5%82py
                                    • maria421 Re: Pospieszyłam się..... 30.09.12, 08:39
                                      astra18 napisała:

> Tez mi porownanie. Czy w tamtej sprawie również ktoś opieral się w udostępniani
                                      > u dowodów?!
                                      > Ileż razy rząd polski ma PROSIĆ o wydanie wraku?????Nie sądzisz chyba, że nasi
                                      > bracia Moskale cały czas BADAJĄ wrak:(I w tym celu pocięli, wymyli.....

Czy strona polska nie miala zadnego dostepu do wraku i do czarnych skrzynek? Czy nikogo z polskiej strony nie wpuszczono na teren katastrofy?

> Taki to cywilizowany, demokratyczny kraj, w którym cichcem do rodziny ofiary w
                                      > Smoleńsku mówi się "panie, nie spuszczaj pan z oka zwłok"....barbarzyńskie meto
                                      > dy, w którym nie ma poszanowania dla ludzkich zwłok i pakuje się do worka razem
                                      > ze śmieciami...kraj, w którym głowny dowód rzeczowy tnie się na kawałki i prze
                                      > trzymuje na swoim terytorium bezzasadnie....

A co to ma do teorii o zamachu?

> A nasz rząd.....:
                                      > pl.wikipedia.org/wiki/Trzy_m%C4%85dre_ma%C5%82py

A gdyby rzadzil PiS byloby inaczej? Gwarantujesz ze nie byloby zamiany cial, ze wrak bylby sila wyrwany Rosjanom?
                                      • astra18 Re: Pospieszyłam się..... 30.09.12, 09:03
                                        maria421 napisala:

"Czy strona polska nie miala zadnego dostepu do wraku i do czarnych skrzynek? Czy nikogo z polskiej strony nie wpuszczono na teren katastrofy?"

Miała taki jak Kopacz ramię w ramię z rosyjskimi patologami była świadkiem sekcji zwłok:(

"A gdyby rzadzil PiS byloby inaczej? Gwarantujesz ze nie byloby zamiany cial, ze wrak bylby sila wyrwany Rosjanom? "

Ja ci mam dać gwarancje? Chyba żartujesz....Ja wiem czego nie zrobił rząd i z tego jest rozliczany.

"
                                        A co to ma do teorii o zamachu? "
                                        Uczepiłaś się mnie z tym zamachem, stwierdziłam, że Rosjanie mają - kolokwialnie i delikatnie mówiąc -sporo za uszami i z nieścisłości w dokumentach coraz liczniej się pojawiających wynika, że mają sporo do ukrycia. Zresztą nie pierwszy raz w historii naszych wzajemnych stosunków. Ale ja już ci o tym pisałam:)
                                          • astra18 Re: Pospieszyłam się..... 30.09.12, 10:07
                                            maria421 napisała:

> Astro, to nie ja sie "uczepilam z tym zamachem"! Uczepili sie ci, ktorzy trzyma
                                            > li transparent "To byl zamach" na pogrzebie Anny Walentynowicz.

Sa i tacy, którzy rzetelnie badają, czy takowe zdarzenie mogło miec miejsce.
                                            Zostaw już w spokoju tych starszych ludzi, którzy przyszli aby uczcić pamięć Anny Walentynowicz, zagolopowali się trochę - zostali zresztą przez rodzine poproszeni o wyjście, a ty jak z nurtem rzeki, czyli propagandą meanstreamowych mediów, lecisz z hasłem OSZOŁOMOSTWO, nie dostrzegając, że MOGĄ być wątpliwość, które nalezy albo wykluczyć albo niech prawda ujrzy światło dzienne. Nie widzisz szerszego kontekstu wszystkich wydarzeń bo nie wyrażasz chęci chociaz zapoznania się z opiniami środowisk przeciwnych polityce i "prawdzie"rządowej podawanej w mediach.
                                            W ten sposób to każdego mozna nazwać OSZOŁOMEM bo myśli i wyraża odmienne zdanie niż te oficjalne.

Ale to już było....kiedyś..."Nie pamięta wół...", bez urazy Mario za woła:)
                                            • maria421 Re: Pospieszyłam się..... 30.09.12, 10:20
                                              Astro, alez oczywiscie ze mozna miec rozne opinie, gorzej jednak jezeli wlasna opinie uwaza sie za fakt.
                                              Przedstawianie wlasnych podejrzen jako niezbitych faktow ("To BYL zamach") jest oszolomstwem, robienie tego na pogrzebie jest chamstwem.
                                              • astra18 Re: Pospieszyłam się..... 30.09.12, 10:30
                                                maria421 napisała:

> Astro, alez oczywiscie ze mozna miec rozne opinie, gorzej jednak jezeli wlasna
                                                > opinie uwaza sie za fakt.
                                                > Przedstawianie wlasnych podejrzen jako niezbitych faktow ("To BYL zamach") jest
                                                > oszolomstwem, robienie tego na pogrzebie jest chamstwem.

Byłabyś mniej zbulwersowana, gdyby na transparencie był napis " Nie wykluczajmy ZAMACHU", oczywiście nie w trakcie uroczystości pogrzebowych?
                                                • zbyfauch Re: Pospieszyłam się..... 30.09.12, 20:26
                                                  astra18 napisała:
                                                  > Byłabyś mniej zbulwersowana, gdyby na transparencie był napis " Nie wykluczajmy
                                                  > ZAMACHU", oczywiście nie w trakcie uroczystości pogrzebowych?

Dla mnie byłoby to równie durne, jak "nie wykluczajmy Kary Boskiej", albo "nie jesteśmy w stanie wykluczyć ingerencji Kosmitów".
                                                  Bo przecież nie ma dowodu nieistnienia ani Boga ani Kosmitów.
                                                  --
                                                  Pustelnia
                                                  • astra18 Re: Pospieszyłam się..... 01.10.12, 06:40
                                                    zbyfauch napisał:

> astra18 napisała:
                                                    > > Byłabyś mniej zbulwersowana, gdyby na transparencie był napis " Nie wyklu
                                                    > czajmy
                                                    > > ZAMACHU", oczywiście nie w trakcie uroczystości pogrzebowych?
                                                    >
                                                    > Dla mnie byłoby to równie durne, jak "nie wykluczajmy Kary Boskiej", albo "nie
                                                    > jesteśmy w stanie wykluczyć ingerencji Kosmitów".
                                                    > Bo przecież nie ma dowodu nieistnienia ani Boga ani Kosmitów.

Jak się bawić w takie przekombinowanie pojęć to można to rzeczywiście nazwać durną zabawą. Nie wykluczenie zamachu oznacza szukania dowodów również POD TYM KĄTEM.
                                                    Z GÓRY WYKLUCZENIE tej hipotezy prowadzi do zaniechania działań w tym zakresie.
                                                    Proste jak cep, i nie potrzeba do tego ekwilibrystyki słownej i umysłowej.
                                                  • maria421 Re: Pospieszyłam się..... 01.10.12, 09:04
                                                    astra18 napisała:

> Jak się bawić w takie przekombinowanie pojęć to można to rzeczywiście nazwać du
                                                    > rną zabawą. Nie wykluczenie zamachu oznacza szukania dowodów również POD TYM K
                                                    > ĄTEM.
                                                    > Z GÓRY WYKLUCZENIE tej hipotezy prowadzi do zaniechania działań w tym zakresie.
                                                    > Proste jak cep, i nie potrzeba do tego ekwilibrystyki słownej i umysłowej.

Ja sie na badaniach katastrof lotniczych nie znam, ale wydaje mi sie ze procedura ustalenia przyczyn nie przewiduje zadnych badan "pod katem". Tak wiec, albo w czasie badan znajda sie poszlaki wskazujace na zamach, albo nie.

• astra18 Re: Pospieszyłam się..... 01.10.12, 10:32
                                                    maria421 napisała:

> astra18 napisała:
                                                    >
                                                    > > Jak się bawić w takie przekombinowanie pojęć to można to rzeczywiście naz
                                                    > wać du
                                                    > > rną zabawą. Nie wykluczenie zamachu oznacza szukania dowodów również POD
                                                    > TYM K
                                                    > > ĄTEM.
                                                    > > Z GÓRY WYKLUCZENIE tej hipotezy prowadzi do zaniechania działań w tym zak
                                                    > resie.
                                                    > > Proste jak cep, i nie potrzeba do tego ekwilibrystyki słownej i umysłowej
                                                    > .
                                                    >
                                                    > Ja sie na badaniach katastrof lotniczych nie znam, ale wydaje mi sie ze procedu
                                                    > ra ustalenia przyczyn nie przewiduje zadnych badan "pod katem". Tak wiec, albo
                                                    > w czasie badan znajda sie poszlaki wskazujace na zamach, albo nie.

A dlaczego tak ci się wydaje?
                                                    >
                                                  • astra18 Re: Pospieszyłam się..... 01.10.12, 11:37
                                                    zbyfauch napisał:

> astra18 napisała:
                                                    > > A dlaczego tak ci się wydaje?
                                                    >
                                                    > Tu się nie ma co wydawać, gdyby był to zamach, nie trzebaby szukać nań dowodów
                                                    > tylko sprawców.

Na zasadzie - dajcie człowieka a paragraf sam się znajdzie??:)
                                                    >
                                                  • zbyfauch Re: Pospieszyłam się..... 01.10.12, 11:47
                                                    astra18 napisała:
                                                    > Na zasadzie - dajcie człowieka a paragraf sam się znajdzie??:)

Na tej zasadzie, że ślady zamachu byłyby tak oczywiste, że nie trzebaby wymyślać sztucznej mgły i bomby helowej.

--
                                                    Pustelnia
                                                  • astra18 Re: Pospieszyłam się..... 01.10.12, 11:59
                                                    zbyfauch napisał:

> astra18 napisała:
                                                    > > Na zasadzie - dajcie człowieka a paragraf sam się znajdzie??:)
                                                    >
                                                    > Na tej zasadzie, że ślady zamachu byłyby tak oczywiste, że nie trzebaby wymyśla
                                                    > ć sztucznej mgły i bomby helowej.

A jak wyglądają "slady oczywiste"???
                                                    >
                                                  • astra18 Re: Pospieszyłam się..... 01.10.12, 13:14
                                                    zbyfauch napisał:

> Pytania "co to Lud Smoleński", "co to Kaczor" czy to ostatnie świadczą, że prze
                                                    > komarzasz się dla samego droczenia się.

A ty uciekasz od mojego ostatniego pytania. Wnioskuję, że dla ciebie opis oczywistych śladów zamachu to bułka z masłem, więc prosiłam cię o podanie szczególów.
                                                    Patrz pan, w Lockerbie szukali 5 miesięcy więc taka wiedza jak twoja to skarb!
                                                    >
                                                    >
                                                  • astra18 Re: Pospieszyłam się..... 01.10.12, 13:47
                                                    maria421 napisała:

> astra18 napisała:
                                                    >
                                                    > > Patrz pan, w Lockerbie szukali 5 miesięcy więc taka wiedza jak twoja to s
                                                    > karb!
                                                    > > >
                                                    >
                                                    > W Lockerbie szukali 5 miesiecy, a w Polsce od razu niektorzy wiedzieli ze to "b
                                                    > yl" zamach".

Bo pocięli, pozamiatali jak leci gruzy ze szczątkami ( a co tam szacunek do szczątek!!! ) i wystawili raport, nie dopuszczając do dowodów Polaków. Bo te mizerne KOPIE które nam jak ochłapy rzucili to nie sądzisz chyba że to DOWODY?????
                                                    A wrak jak trzymają tak trzymają, trzeba będzie się zrzucić na klęcznik dla premiera.

Takie zachowanie przynajmniej MOŻE wzbudzać podejrzenia.
                                                  • maria421 Re: Pospieszyłam się..... 01.10.12, 17:25
                                                    astra18 napisała:

>
                                                    > Bo pocięli, pozamiatali jak leci gruzy ze szczątkami ( a co tam szacunek do szc
                                                    > zątek!!! ) i wystawili raport, nie dopuszczając do dowodów Polaków. Bo te mizer
                                                    > ne KOPIE które nam jak ochłapy rzucili to nie sądzisz chyba że to DOWODY?????
                                                    > A wrak jak trzymają tak trzymają, trzeba będzie się zrzucić na klęcznik dla pre
                                                    > miera.

Niektorzy juz nazajutrz po katastrofie wiedzieli ze to byl zamach.

> Takie zachowanie przynajmniej MOŻE wzbudzać podejrzenia.

Tylko u wysoce podejrzliwych.
                                                  • astra18 Re: Pospieszyłam się..... 01.10.12, 17:43
                                                    maria421 napisala:

"Niektorzy juz nazajutrz po katastrofie wiedzieli ze to byl zamach. "

A co to zmienia w kontekscie naszej dyskusji i faktów ukazujących tyle niejasności?
                                                    Czyżby ci "niektórzy" przewidzieli jak będzie wyglądać raport MAK-u i komisji Millera???

"Tylko u wysoce podejrzliwych."

U umiejących wyciągać wnioski nie tylko z historii ale i z "papki" propagandowej, opartej głownie na niechęci do nazwiska Kaczyński.
                                                  • maria421 Re: Pospieszyłam się..... 01.10.12, 17:50
                                                    astra18 napisała:

> A co to zmienia w kontekscie naszej dyskusji i faktów ukazujących tyle niejasno
                                                    > ści?
                                                    > Czyżby ci "niektórzy" przewidzieli jak będzie wyglądać raport MAK-u i komisji M
                                                    > illera???
                                                    >

Ci, ktorzy wiedzieli ze Ruskie specjalnie mgle rozpylili nie daliby sie przekonac zadnym dowodom ze to nie byl zamach.

> U umiejących wyciągać wnioski nie tylko z historii ale i z "papki" propagandowe
                                                    > j, opartej głownie na niechęci do nazwiska Kaczyński.

W sprawach katastrof wyciaganie wnioskow nalezy do ludzi, ktorzy sie na tym znaja.
                                                  • maria421 Re: Pospieszyłam się..... 01.10.12, 19:05
                                                    astra18 napisała:

> Podobno Anodina zna się na tym, a co to ma wspólnego z opisem rzeczywistości???

Astro, o czym my wlasciwie dyskutujemy? O rosyjskiej rzeczywistosci czy o tym czy katastrofa smolenska byla wynikiem zamachu?

Co do rosyjskiej rzeczywistosci, to kazdy widzi jaka jest.
                                                    Co do zamachu, to niech sie wypowiadaja ci, ktorzy naprawde sie na tym znaja.
                                                  • astra18 Re: Pospieszyłam się..... 01.10.12, 19:11
                                                    maria421 napisala:

"Astro, o czym my wlasciwie dyskutujemy? O rosyjskiej rzeczywistosci czy o tym czy katastrofa smolenska byla wynikiem zamachu? "

O tym czy katastrofa MOGŁA być wynikiem zamachu. A ostatnio o raporcie Anodiny i jak to się miało ze stanem faktycznym,pijanym generale, całkowitej winie Polaków itp bzdety.
                                                    A coś ci umknęło???
                                                  • maria421 Re: Pospieszyłam się..... 01.10.12, 20:03
                                                    astra18 napisała:

> O tym czy katastrofa MOGŁA być wynikiem zamachu. A ostatnio o raporcie Anodiny
                                                    > i jak to się miało ze stanem faktycznym,pijanym generale, całkowitej winie Pola
                                                    > ków itp bzdety.
                                                    > A coś ci umknęło???

Zeby moc dyskutowac czy katastrofa MOGLA byc wynikiem zamachu trzeba miec bardziej konkretne poszlaki niz wrednosc Ruskich.
                                                  • astra18 Re: Pospieszyłam się..... 01.10.12, 20:21
                                                    maria421 napisała:

> astra18 napisała:
                                                    >
                                                    > > O tym czy katastrofa MOGŁA być wynikiem zamachu. A ostatnio o raporcie An
                                                    > odiny
                                                    > > i jak to się miało ze stanem faktycznym,pijanym generale, całkowitej wini
                                                    > e Pola
                                                    > > ków itp bzdety.
                                                    > > A coś ci umknęło???
                                                    >
                                                    > Zeby moc dyskutowac czy katastrofa MOGLA byc wynikiem zamachu trzeba miec bardz
                                                    > iej konkretne poszlaki niz wrednosc Ruskich.

To nie wredność a celowe ukrywanie dowodów i fabrykowanie innych, m.in.w/w.

• astra18 Re: Pospieszyłam się..... 02.10.12, 06:52
                                                    maria421 napisała:

> astra18 napisała:
                                                    >
                                                    > > To nie wredność a celowe ukrywanie dowodów i fabrykowanie innych, m.in.w/
                                                    > w.
                                                    >
                                                    > Konkretnie?

Mario, nie kpij za mnie.Nie będę gonić własnego ogona. Już to przerobiłyśmy.
                                                    >
                                                  • maria421 Re: Pospieszyłam się..... 02.10.12, 07:22
                                                    astra18 napisała:

> Mario, nie kpij za mnie.Nie będę gonić własnego ogona. Już to przerobiłyśmy.

Jezeli dowodem jest wrak i czarne skrzynki, to przeciez nie byly one ukrywane przed polska strona i o tym juz pisalysmy.
                                                    A jakie dowody byly fabrykowane to nie wiem i o tym nie pisalysmy.
                                                  • astra18 Re: Pospieszyłam się..... 02.10.12, 17:10
                                                    maria421 napisała:

> astra18 napisała:
                                                    >
                                                    >
                                                    > > Mario, nie kpij za mnie.Nie będę gonić własnego ogona. Już to przerobiłyś
                                                    > my.
                                                    >
                                                    > Jezeli dowodem jest wrak i czarne skrzynki, to przeciez nie byly one ukrywane p
                                                    > rzed polska strona i o tym juz pisalysmy.
                                                    > A jakie dowody byly fabrykowane to nie wiem i o tym nie pisalysmy.

Pisałam. O KOPIACH stenogramów.Jak chcesz to sobie "przewiń" wątek.
                                                    Jeśli chodzi o fabrykowanie - to np.fałszerstwo dokumentów zgonu, sekcji...., nie mówiąc o godzinie katastrofy.Tylko nie proś mnie o linki bo to są wypowiedzi z programu telewizyjnego
                                                    ( "Tomasz Lis Na Żywo").
                                                  • maria421 Re: Pospieszyłam się..... 02.10.12, 20:11
                                                    astra18 napisała:

> Pisałam. O KOPIACH stenogramów.Jak chcesz to sobie "przewiń" wątek.
                                                    > Jeśli chodzi o fabrykowanie - to np.fałszerstwo dokumentów zgonu, sekcji...., n
                                                    > ie mówiąc o godzinie katastrofy.Tylko nie proś mnie o linki bo to są wypowiedzi
                                                    > z programu telewizyjnego
                                                    > ( "Tomasz Lis Na Żywo").

Astro, czy my nie mowimy o poszlakach wskazujacych na zamach?
                                                    Dokumenty zgonow, sekcji, godzina katastrofy to maja byc poszlaki wskazujace na zamach?

• zbyfauch Problem w tym, że 02.10.12, 20:27
                                                    rosyjskie śledztwo nadzorowały młoty tego samego gatunku, co przywódcy Ludu Smoleńskiego.
                                                    W Imię Boże zaciemniać wszystko, co mogłoby wskazywać na uchybienia gospodarzy, choćby nie miały najmniejszego wpływu na katastrofę, bo to przecież Mać Radnaja i należy nawet najdurniejszych wymówek nawyszukiwać, byle całkowita odpowiedzialność spadła na stronę polską. Odpowiedzialność prawdopodobnie leży w całości po tej stronie ale mentalność czekisty jest silniejsza od zdrowego rozsądku.
                                                    --
                                                    Pustelnia
                                                  • astra18 Re: Pospieszyłam się..... 03.10.12, 05:29
                                                    maria421 napisała:

> astra18 napisała:
                                                    >
                                                    > > Pisałam. O KOPIACH stenogramów.Jak chcesz to sobie "przewiń" wątek.
                                                    > > Jeśli chodzi o fabrykowanie - to np.fałszerstwo dokumentów zgonu, sekcji.
                                                    > ..., n
                                                    > > ie mówiąc o godzinie katastrofy.Tylko nie proś mnie o linki bo to są wypo
                                                    > wiedzi
                                                    > > z programu telewizyjnego
                                                    > > ( "Tomasz Lis Na Żywo").
                                                    >
                                                    > Astro, czy my nie mowimy o poszlakach wskazujacych na zamach?
                                                    > Dokumenty zgonow, sekcji, godzina katastrofy to maja byc poszlaki wskazujace na
                                                    > zamach?
                                                    >
                                                    To są dowody na to że Rosjanie mają coś do ukrycia, a poszlaki,że moze chodzić o zamach.
                                                    Powtarzam -MOŻE. O wraku już pisałam.

• astra18 Re: Pospieszyłam się..... 03.10.12, 05:47
                                                    Mały aneks - gdybys nadal nie widziała związku między fałszerstwami w dokumentach a poszlaką mogącą wskazywać na zamach lub błędy Rosjan popełnionych np.w trakcie sprowadzania samolotu, to pragnę ci donieść że NAWET w telewizji polskiej, NAWET na kanałach pro-, mówiono o tym, że wyniki sekcji zwłok ofiar stanowią jedną z podstawowych czynności badających przyczyny katastrofy. To, że samolot spadł i ofiary miały uszkodzenia wielonarządowe na skutek tego wydarzenia nie daje odpowiedzi na OSTATECZNĄ przyczynę śmierci. Na ten temat - w przypadku śp. Wassermana i wyników ekshumacji- wypowiada się jego córka mec. Małgorzata Wasserman. I nie jest to druk tylko nagranie z konferencji.
                                                  • maria421 Re: Pospieszyłam się..... 03.10.12, 07:54
                                                    Astro, to ze Ruscy chcieli sie wybielic i ukryc wlasne zaniedbania ktore mogly przyczynic sie do katastrofy, to nie ulega watpliwosci.

Jezeli jednak mowimy o poszlakach wskazujacych na zamach , to musimy mowic o konkretnych technicznych sprawach a nie o partactwie , zaniedbaniach i balaganie po katastrofie.
                                                  • astra18 Re: Pospieszyłam się..... 03.10.12, 13:48
                                                    maria421 napisała:

> Astro, to ze Ruscy chcieli sie wybielic i ukryc wlasne zaniedbania ktore mogly
                                                    > przyczynic sie do katastrofy, to nie ulega watpliwosci.
                                                    >
                                                    > Jezeli jednak mowimy o poszlakach wskazujacych na zamach , to musimy mowic o ko
                                                    > nkretnych technicznych sprawach a nie o partactwie , zaniedbaniach i balaganie
                                                    > po katastrofie.

No tak, słynna brzoza.....
                                                  • ja.nusz Re: Pospieszyłam się..... 01.10.12, 12:19
                                                    astra18 napisała:
                                                    >
                                                    > Na zasadzie - dajcie człowieka a paragraf sam się znajdzie??:)

Przecież wy już dawno i człowieka i paragraf ustaliliście - a teraz łazicie jak obłąkani po cmentarzach.
                                                  • astra18 Re: Pospieszyłam się..... 01.10.12, 13:22
                                                    ja.nusz napisał:

> astra18 napisała:
                                                    > >
                                                    > > Na zasadzie - dajcie człowieka a paragraf sam się znajdzie??:)
                                                    >
                                                    > Przecież wy już dawno i człowieka i paragraf ustaliliście - a teraz łazicie jak
                                                    > obłąkani po cmentarzach.

Towarzyszu, sentymenty na bok, dziś zwracając się do drugiej osoby mozna już spokooojnie mówić "per you".
                                                  • astra18 Re: Pospieszyłam się..... 01.10.12, 13:48
                                                    ja.nusz napisał:

> astra18 napisała:
                                                    >
                                                    > > Towarzyszu, sentymenty na bok, dziś zwracając się do drugiej osoby mozna
                                                    > już sp
                                                    > > okooojnie mówić "per you".
                                                    >
                                                    > A ja wolę z oszołomstwem trochę na dystans.

Maszynka ci się już zacięła.
                                                  • astra18 Re: Pospieszyłam się..... 01.10.12, 13:50
                                                    maria421 napisała:

> astra18 napisała:
                                                    >
                                                    > > A dlaczego tak ci się wydaje?
                                                    >
                                                    >
                                                    > Bo logika i zdrowy rozsadek mi podpowiada ze rutynowe badania przyczyny katastr
                                                    > ofy uwzgledniaja juz ewentualne zamierzone dzialania osob trzecich.

W tym wypadku nie można mówić nawet o rutynie.
                          • astra18 Re: Pospieszyłam się..... 29.09.12, 10:46
                            ja.nusz napisał:

> Rozpieprzył się samolot z ewidentnej winy Kaczyńskiego a ci kretyni dalej szuka
                            > ją wariata, któremu mogliby podłożyć tę świnię.

No patrz, facet nawet nie miał licencji pilota i miał czelność pilotować tutkę!!!
                              • astra18 Re: Pospieszyłam się..... 29.09.12, 11:56
                                ja.nusz napisał:

> Kaczor, pochowany pomyłkowo na Wawelu jest sprawcą katastrofy smoleńskiej - mas
                                > z jakieś wątpliwości?

Najważniejsze jest twoje dobre samopoczucie, że znasz przyczyny katastrofy.
                                BTW - a co to jest Kaczor?
                              • kqsh Re: Pospieszyłam się..... 01.10.12, 14:08
                                ja.nusz napisał:

> Kaczor, pochowany pomyłkowo na Wawelu jest sprawcą katastrofy smoleńskiej - mas
                                > z jakieś wątpliwości?

Nie obraź się, ale mam nieodparte wrażenie, że przez ostatnie lata byłeś w jakiejś dość intensywnej śpiączce. Tego typu komentarze były może zrozumiałe w czasie nasilonej produkcji przemysłu pogardy, czyli tuż po katastrofie i gdzieś do opublikowania wypocin Millera, ale DZISIAJ? Przecież pisanie podobnych żenujących głupot po prostu kompromituje piszącego. Taki cynizm trudno już nawet trudno znaleźć w TVN czy innym tam Newsweeku. Większość poważnych ekspertów coraz częściej i głośniej przyznaje, że całe to rusko-polskie (kolejność nieprzypadkowa) „śledztwo“ o kant tyłków Adoniny i Millera można roztrzaskać, o dziwnie przygaszonych Palikotach i innych, oglądających się z przerażeniem za przyszłymi imunitetami „mężykach stanu“ polskiej sceny POlitycznej, nawet nie wspominając, wali się jedno kłamstwo za drugim, a kolegę ja.nusza ciągle jeszcze dawno zdeaktualizowane żarty się trzymają. Więcej powagi, proszę. ;)
                                • ja.nusz Re: Pospieszyłam się..... 01.10.12, 14:43
                                  kqsh napisał:

> ja.nusz napisał:
                                  >
                                  > > Kaczor, pochowany pomyłkowo na Wawelu jest sprawcą katastrofy smoleńskiej
                                  > - mas
                                  > > z jakieś wątpliwości?
                                  >
                                  > Nie obraź się, ale mam nieodparte wrażenie................blablabla.......

Zanim się zakrztusisz w swoim pisiorskim zacietrzewieniu, zechcij z łaski swojej zauważyć, że mój powyższy tekst został zwyczajnie dopasowany do waszej chorej demagogii - nie mniej i nie więcej. Nie koniecznie oczekiwałem, że skumacie.

Np i może łaskawie wymieniłbyś kilku tych swoich "poważnych ekspertów", którzy popierają tę waszą urojoną "prawdę"?
                                  • kqsh Re: Pospieszyłam się..... 01.10.12, 14:57
                                    ja.nusz napisał:

> Zanim się zakrztusisz w swoim pisiorskim zacietrzewieniu, zechcij z łaski swoje
                                    > j zauważyć, że mój powyższy tekst został zwyczajnie dopasowany do waszej chorej
                                    > demagogii - nie mniej i nie więcej. Nie koniecznie oczekiwałem, że skumacie.

Niech on uzbroi się w cierpliwość, przy tym tempie kolejnych skandali i obalanych kłamstw, już niedługo będzie mógł nacieszyć się widokiem Jego „nie-demagogów“ na salach sądowych. ;)

> Np i może łaskawie wymieniłbyś kilku tych swoich "poważnych ekspertów", którzy
                                    > popierają tę waszą urojoną "prawdę"?

Niech on przeczyta porządne gazety, a nie szmatławce, to sam się dowie. Najlepiej te z ostatnich dwóch lat, bo na razie, to on ma poważne luki informacyjne.
                                    • ja.nusz Re: Pospieszyłam się..... 01.10.12, 15:16
                                      kqsh napisał:

> Niech on uzbroi się w cierpliwość, przy tym tempie kolejnych skandali i obalany
                                      > ch kłamstw, > cie.
                                      >już niedługo będzie mógł nacieszyć się widokiem Jego „nie-dem
                                      > agogów“ na salach sądowych. ;)

A wieszać będziecie publicznie czy po cichutku?

> Niech on przeczyta porządne gazety, a nie szmatławce, to sam się dowie. Najlepi
                                      > ej te z ostatnich dwóch lat, bo na razie, to on ma poważne luki informacyjne.

A może zlitowałbyś się waść jednak nad niedoinformowanym bliźnim i wymienił kilka tytułów tych porządnych gazet - czekam z zapartym stolcem.
                                      • jureek Re: Pospieszyłam się..... 01.10.12, 15:20
                                        ja.nusz napisał:

> A może zlitowałbyś się waść jednak nad niedoinformowanym bliźnim i wymienił kil
                                        > ka tytułów tych porządnych gazet - czekam z zapartym stolcem.

Ty naprawdę nie wiesz, że jedyne porządne gazety w Polsce to Gazeta Polska Codziennie i Nasz Dziennik?
                                        Jura
                                        • astra18 Re: Pospieszyłam się..... 01.10.12, 15:24
                                          jureek napisał:

> ja.nusz napisał:
                                          >
                                          > > A może zlitowałbyś się waść jednak nad niedoinformowanym bliźnim i wymien
                                          > ił kil
                                          > > ka tytułów tych porządnych gazet - czekam z zapartym stolcem.
                                          >
                                          > Ty naprawdę nie wiesz, że jedyne porządne gazety w Polsce to Gazeta Polska Codz
                                          > iennie i Nasz Dziennik?
                                          > Jura

Też:)
                                        • kqsh Re: Pospieszyłam się..... 01.10.12, 18:16
                                          jureek napisał:

> Ty naprawdę nie wiesz, że jedyne porządne gazety w Polsce to Gazeta Polska Codz
                                          > iennie i Nasz Dziennik?
                                          > Jura

Akurat te tytuły na początek odradzam. Do nich trzeba intelektualnie dorosnąć. Zacząłbym od czegoś łatwiejszego. Jest też dużo ciekawych portali w internecie, które dla ludzi wychowanych przez TVN, a więc nieprzyzwyczajonych do większych wysiłków myślowych i uciążliwych wędrówek do kiosku, mogą być jakąś sensowną, bezpieczną alternatywą.
                                          • jureek Re: Pospieszyłam się..... 01.10.12, 18:38
                                            kqsh napisał:

> Akurat te tytuły na początek odradzam. Do nich trzeba intelektualnie dorosnąć.
                                            > Zacząłbym od czegoś łatwiejszego. Jest też dużo ciekawych portali w internecie,
                                            > które dla ludzi wychowanych przez TVN, a więc nieprzyzwyczajonych do większych
                                            > wysiłków myślowych i uciążliwych wędrówek do kiosku, mogą być jakąś sensowną,
                                            > bezpieczną alternatywą.

Widzę, że masz wielką potrzebę dowartościowania się. No to niech Ci to wyjdzie na zdrowie. Niech Ci będzie, że intelektualnie nie dorosłem do takich wykwitów myśli, jak ND czy GPC. Niech Ci będzie, że ci, którzy nie podzielają Twoich poglądów, to niezdolne do wysiłku intelektualnego lemingi wychowane na papce z TVN. Niech Ci będzie, że wierzę w to, że Twoje teksty o lemingach to wyraz Twoich oryginalnych przemyśleń, a nie tylko powtarzanie tego, co napisały gazety dla intelektualistów.
                                            Jura

P.S. Mimo wszystko będę sobie jednak sam dobierał lektury i mimo tego, iż intelektualnie nie dorosłem, sięgnę czasem do wymienionych przeze mnie tytułów.
                                            • kqsh Re: Pospieszyłam się..... 01.10.12, 20:14
                                              jureek napisał:

> Widzę, że masz wielką potrzebę dowartościowania się. No to niech Ci to wyjdzie
                                              > na zdrowie. Niech Ci będzie, że intelektualnie nie dorosłem do takich wykwitów
                                              > myśli, jak ND czy GPC. Niech Ci będzie, że ci, którzy nie podzielają Twoich pog
                                              > lądów, to niezdolne do wysiłku intelektualnego lemingi wychowane na papce z TVN
                                              > . Niech Ci będzie, że wierzę w to, że Twoje teksty o lemingach to wyraz Twoich
                                              > oryginalnych przemyśleń, a nie tylko powtarzanie tego, co napisały gazety dla i
                                              > ntelektualistów.
                                              > Jura
                                              >
                                              > P.S. Mimo wszystko będę sobie jednak sam dobierał lektury i mimo tego, iż intel
                                              > ektualnie nie dorosłem, sięgnę czasem do wymienionych przeze mnie tytułów.

Hola! Akurat do Ciebie nie pisałem o tych rozkosznych gryzoniach, więc o co Ci chodzi?

Po prostu zgadzam się z Twoim słusznym spostrzeżeniem, że Gazeta Polska Codziennie i Nasz Dziennik to porządne polskie gazety, chociaż na pewno nie jedyne i dlatego pozwoliłem sobie na kilka bardzo ogólnych uwag, które w żadnym razie nie kieruję bezpośrednio do Ciebie. Ty przecież znasz te pisma i – jak sam przyznajesz – czytujesz je „czasem”, więc Ciebie moje uwagi nie dotyczą. Gdyby tak nie było, skąd wiedziałbyś, że są porządne?

Słusznie prawię? Alternatywą takiej analizy byłaby jedynie zasada nożyczek na stole, w który się uderza.

• jureek Re: Pospieszyłam się..... 01.10.12, 20:36
                                                kqsh napisał:

> Hola! Akurat do Ciebie nie pisałem o tych rozkosznych gryzoniach, więc o co Ci
                                                > chodzi?
                                                >
                                                > Po prostu zgadzam się z Twoim słusznym spostrzeżeniem, że Gazeta Polska Codzien
                                                > nie i Nasz Dziennik to porządne polskie gazety,

Naprawdę nie zauważyłeś, że to była ironia, czy tylko udajesz głupiego?
                                                Jura
                                                • kqsh Re: Pospieszyłam się..... 01.10.12, 22:49
                                                  jureek napisał:

> Naprawdę nie zauważyłeś, że to była ironia, czy tylko udajesz głupiego?
                                                  > Jura

Naprawdę nie zauważyłeś, że to była ironiczna odpowiedź i masz mnie za głupka, który nie jest w stanie rozpoznać brzęku nożyczek?
                                          • zbyfauch Re: Pospieszyłam się..... 01.10.12, 20:14
                                            kqsh napisał:
                                            > Akurat te tytuły na początek odradzam. Do nich trzeba intelektualnie dorosnąć. (...)

Jak zwał, tak zwał, żeby serio traktować wypisywane tam kocopoły trzeba kompletnie inaczej postrzegać rzeczywistość.
                                            --
                                            Pustelnia
                                            • astra18 Re: Pospieszyłam się..... 01.10.12, 20:26
                                              zbyfauch napisał:

> kqsh napisał:
                                              > > Akurat te tytuły na początek odradzam. Do nich trzeba intelektualnie doro
                                              > snąć. (...)
                                              >
                                              > Jak zwał, tak zwał, żeby serio traktować wypisywane tam kocopoły trzeba komplet
                                              > nie inaczej postrzegać rzeczywistość.

No tak, bez klapek na oczach jest wygodniej.

• kqsh Re: Pospieszyłam się..... 01.10.12, 18:03
                                        ja.nusz napisał:
                                        > A wieszać będziecie publicznie czy po cichutku?

Do wieszania, dorzynania watachy i wypatraszania bez sądu, on sobie wybrał swoich własnych piłkarzyków i innych mężyków stanu. Mord polityczny na polityku opozycyjnym też już jego obóz POlityczny ma na sumieniu, więc niech on lepiej tak brzydko demagogicznie nie podskatuje. ;)

> A może zlitowałbyś się waść jednak nad niedoinformowanym bliźnim i wymienił kil
                                        > ka tytułów tych porządnych gazet

„Waść” nie jest forumowym nauczycielem i wychodzi z założenia, że jego, jako „młodego, wykształconego i z wielkiego miasta” za rączkę do zródeł objektywnej informacji prowadzić nie trzeba. Niech poszuka i sam znajdzie. Niech się nie leni. Dobrze też, żeby wiedział, że objektywna informacja, to nie papka dla gryzoni i nieprzyzwyczajonym do myślenia może zaszkodzić. Więc niech sobie ją dawkuje.

- czekam z zapartym stolcem.

Zaparcia w powiązaniu z zaawansowaną lemingozą są bardzo groźne, więc niech on tego nie lekceważy. Niech usiądzie na nocniczek i prze, zamiast wypisywać głupoty. Obfite wypróżnienie czyni cuda. Byleby nie wypróżniał się na forum. ;)
                              • astra18 Re: Pospieszyłam się..... 29.09.12, 11:59
                                ja.nusz napisał:

>
                                > Muhamed Ata też nie miał licencji na politowanie Boeinga 767 i leciał - nawet d
                                > oleciał do celu, a Kaczor spieprzył sprawę od początku do końca. I ma na sumien
                                > iu 95 dusz.,

Opraw sobie to w ramki, a najlepiej do Sevre.
              • maria421 Re: Nie ma spokoju nad trumna 29.09.12, 09:35
                astra18 napisała:

> Nie.Wyraziłam tylko dezaprobatę do nazywania tych ludzi oszołomami.

A jak ich nazwac? Chamami? Bo takie wystepy na pogrzebie to chamstwo.

> P.S. Pozdrów tego miłego pana, który jest specjalistą na tym forum od obrzucani
                > a forumowiczów "łajnem" z bardzo prozaicznego powodu jakim jest odmienne zdania
                > na jakis temat.

Juz uzylam nozyc.
      • zbyfauch To, jak jak PiS 28.09.12, 19:54
        dzieli społeczeństwo polskie nie ma chyba precedensu w historii.
        Przeciwnikom politycznym, ba, każdemu, który bezkrytycznie nie stoi po stronie ichnich demagogów odmawia się polskości, oskarża o zdradę a w nieoficjalnych pyskówkach (np. na forum Gazety Polskiej) wręcz grozi śmiercią. Niesiołowski ma niewyparzoną gębę i trochę zastąpił Palikota ale on jest jedynie nieelegancki, mając rację mówiąc o cmentarnych hienach usiłujących zbić polityczny kapitał na trupach, ofiarach kreowanych cynicznie, bo z pełną świadomością bezsensu, na męczenników poległych w zamachu na Największego Prezydenta w Historii Polski. I to jest obrzydliwy skandal.
        --
        Pustelnia
        • astra18 Re: To, jak jak PiS 28.09.12, 20:05
          zbyfauch napisal:

"a w nieoficjalnych pyskówkach (np. na forum Gazety Polskiej) wręcz grozi śmiercią. "

Nieoficjalne pyskówki znajdziesz na innych forach i zwolenników innych partii niż PiS, wystarczy przejrzeć choćby GW, i nie sąszisz chyba że jest to miarodajny głos danej partii.

" cmentarnych hienach usiłujących zbić polityczny kapitał na trupach, "

A w jaki to niby sposob zbijają ten kapitał? Nazywając rzeczy po imieniu????

" z pełną świadomością bezsensu, na męczenników poległych w zamachu na Największego Prezydenta w Historii Polski. I to jest obrzydliwy skandal."

Obrzydliwe jest w twojej ocenie, która nie jest kompatybilna z faktami.
          --
          • zbyfauch Re: To, jak jak PiS 28.09.12, 20:20
            astra18 napisała:
            (...)
            > A w jaki to niby sposob zbijają ten kapitał? Nazywając rzeczy po imieniu????

Insynuując zdradę czy wręcz zbrodnię.

> Obrzydliwe jest w twojej ocenie, która nie jest kompatybilna z faktami.

Co konkretnie?
            To, że zamach jest absurdem czy to, że Kaczyński był mizernym prezydentem?

Inna rzecz, że prezydent w Polsce może niewiele, i bardzo dobrze.
            Moim zdaniem to urząd kompletnie zbędny.
            Ale to już inna historia.

--
            Pustelnia
            • astra18 Re: To, jak jak PiS 29.09.12, 07:07
              zbyfauch napisal:

"Insynuując zdradę czy wręcz zbrodnię. "

Z góry wykluczenie mozliwości dokonania zamachu- a takim działaniem było PRZYZWOLENIE na nie otwieranie trumien i przeprowadzenie sekcji zwłok w POLSCE, odrzucenie możliwości utworzenie międzynarodowej komisji śledczej, nie mówiąc już o zgodzie na bezprecedensowe obchodzenie się z głównym dowodem w sprawie jakim jest wrak samolotu, etc etc - sugeruje, że rządzący mają coś do ukrycia.

"Co konkretnie?
              To, że zamach jest absurdem czy to, że Kaczyński był mizernym prezydentem?"

Nie, nie jest absurdem ( może podasz choć JEDEN powód dlaczego akurat naszemu narodowi na ziemi rosyjskiej taki fakt nie mógłby się przytrafić ), nie należy jednak wykluczać takiej mozliwości, co wcale nie oznacza jednoznacznie, że tak było.
              Kaczyński może był mizerny, tzn. mizernej postury.

• zbyfauch o dowodach... 29.09.12, 10:13
      Śmiem twierdzić, że Lud Smoleński wcale nie chciałby upublicznienia wszystkich dowodów w sprawie bo ujawniłyby ich zaczadzenie i po prostu złą wolę.
      Po co Ludowi np. czarne skrzynki? Przecież jeżeli nie ma w nich dowodów zamachu to znaczy, że zostały zmanipulowane przez Putina i Tuska. Jeżeli na szczątkach samolotu nie ma śladów trafienia rakietą, czy innych oznak wybuchu "ręką zdrajcy" to znaczy, że wrak został zmanipulowany i umyty przez Tuska i Putina.
      Kopacz pojechała do Moskwy, żeby sprać z ubrań ofiar resztki trotylu i zakitować plasteliną dziury postrzałowe.
      Itp. itd.....
      --
      Pustelnia
      • maria421 Re: o dowodach... 29.09.12, 10:14
        zbyfauch napisał:

> Śmiem twierdzić, że Lud Smoleński wcale nie chciałby upublicznienia wszystkich
        > dowodów w sprawie bo ujawniłyby ich zaczadzenie i po prostu złą wolę.
        > Po co Ludowi np. czarne skrzynki? Przecież jeżeli nie ma w nich dowodów zamachu
        > to znaczy, że zostały zmanipulowane przez Putina i Tuska. Jeżeli na szczątkach
        > samolotu nie ma śladów trafienia rakietą, czy innych oznak wybuchu "ręką zdraj
        > cy" to znaczy, że wrak został zmanipulowany i umyty przez Tuska i Putina.
        > Kopacz pojechała do Moskwy, żeby sprać z ubrań ofiar resztki trotylu i zakitowa
        > ć plasteliną dziury postrzałowe.
        > Itp. itd.....

Dokladnie tak.
        • zbyfauch Re: o dowodach... 29.09.12, 10:46
          annajustyna napisała:
          > Ale fakt faktem, ze wrak przez 2 lata niszczal pod golym niebem?!

Gdyby został przetransportowany niezwłocznie po wypadku, Lud Smoleński orzekłby, że zrobiono to w pośpiechu, że brakujące części zlikwidowano, coby ukryć dowody zamachu.

Gdyby to był zamach, nikt by nie próbował żadnych śladów zacierać, nie byłoby to możliwe. ewentualne działania zadymiające (zakładając oczywisty absurd) koncentrowałyby się na rzekomych sprawcach. Putin kierowałby podejrzenia na Cygana a Tusk na Żyda, albo odwrotnie.
          --
          Pustelnia
          • kqsh Re: o dowodach... 01.10.12, 18:35
            zbyfauch napisał:

> Gdyby został przetransportowany niezwłocznie po wypadku, Lud Smoleński orzekłby
            > , że zrobiono to w pośpiechu, że brakujące części zlikwidowano, coby ukryć dowo
            > dy zamachu.

Jak ja lubię to lemingowe „gdybanie”! ;)

Po co gdybać i spekulować? Sprowadźta w końcu ten wrak i oddajta niezależnym od umoczonych w całą sprawę mężyków stanu, objektywnym ekspertom do zbadania. Póki tego nie zrobita, każda hipoteza jest do przyjęcia. Chłopy, nie zauważyliśta, że CAŁY Lud Smoleński błaga was o to! Powibijajta mu potem łoczy tymi ekspertyzami, ale przeprowaźta je w końcu do cholery, a nie zastanawiajta się, co bym on powiedzioł, „gdyby”!
            • zbyfauch Re: o dowodach... 01.10.12, 19:54
              kqsh napisał:
              > Jak ja lubię to lemingowe „gdybanie”! ;)

To nie gdybanie tylko pewność.
              Cynicznie manipulowany Lud Smoleński innej "prawdy" nie zaakceptuje.
              Lud Smoleński nie wyobraża sobie, że wykreowana post mortem na rzekomego męża stanu miernota polityczna, zginęła w tragicznym wypadku komunikacyjnym.
              Ba, oczywiście dorabiane żałosne legendy o rzekomo realnym zagrożeniu życia zmarłego.

Tak więc cały ten jazgot o konieczności przeprowadzenia jakichś obiektywnych badań jest tylko biciem piany.
              No niestety, nawet Waleczny Antoni, Marszałek Śledczy, nic nie wymyśli, nie sfabrykuje dowodów zamachu.
              --
              Pustelnia
              • zawszekacperek Re: o ... 01.10.12, 20:43
                "pierdolniętych geniuszem" :)
                Mylisz się Waść. Lud Smoleński łyknie wszystko. Nawet poniższe g... o.

niepoprawni.pl/blog/1601/lud-smolenski
                Przyjemnej lektury życzy
                Kacperek :):):)

zbyfauch napisał:

> kqsh napisał:
                > > Jak ja lubię to lemingowe „gdybanie”! ;)
                >
                > To nie gdybanie tylko pewność.
                > Cynicznie manipulowany Lud Smoleński innej "prawdy" nie zaakceptuje.
                > Lud Smoleński nie wyobraża sobie, że wykreowana post mortem na rzekomego męża s
                > tanu miernota polityczna, zginęła w tragicznym wypadku komunikacyjnym.
                > Ba, oczywiście dorabiane żałosne legendy o rzekomo realnym zagrożeniu życia zma
                > rłego.
                >
                > Tak więc cały ten jazgot o konieczności przeprowadzenia jakichś obiektywnych ba
                > dań jest tylko biciem piany.
                > No niestety, nawet Waleczny Antoni, Marszałek Śledczy, nic nie wymyśli, nie sfa
                > brykuje dowodów zamachu.

--
                t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRRbVVFsflAiqHjMOs5ih-3VgBfZGtn-uq2gNjKaXGjxhT_yOlwOw
                • kqsh Re: o ... 02.10.12, 13:13
                  zawszekacperek napisał:

> "pierdolniętych geniuszem" :)
                  > Mylisz się Waść. Lud Smoleński łyknie wszystko. Nawet poniższe g... o.
                  >
                  > niepoprawni.pl/blog/1601/lud-smolenski
                  > Przyjemnej lektury życzy
                  > Kacperek :):):)

W każdej, nawet najuczciwszej grupie społecznej, narodowościowej, światopoglądowej, w każdej formacji, partii politycznej czy związku wyznaniowym, znajdzie się kilka pojedyńczych arcykretynów. Wyciąganie takiego nawiedzonego dla ośmieszenia całej grupy, to chwyt iście gebbelsowski. Tak właśnie funkcjonowała propaganda nienawiści do Żydów, spośród których wyławiano najbardziej odrażające okazy i sprzedawano je jako powszechne i typowe dla tej mniejszości narodowej – vide „Ewige Jude“. Podobnie jest w tym wpisie. „Gratuluję“ zatem serdecznie pierwowzoru oraz niezwykle merytorycznej i etycznie nieskazitelnej metody polemiki z przeciwnikami politycznymi.

BTW. O popularności blogera świadczy m.i. ilość wpisów pod jego komentarzami. Pod zalinkowanym przez Ciebie i wszystkich pozostałych tego idiotycznego „ poety“ , co łatwo sprawdzić, każdorazowo wpisuje się oczywiście CAŁY Lud Smoleński, a jego cudowne „utwory“ zna na pamięć z pewnością każdy sympatyk o. Rydzyka i każdy wyborca PiS-u. Czyli średnio DWIE osoby na wpis. Jakiś skromny ten Lud Smolenski. ;)
                  • jureek Re: o ... 02.10.12, 15:28
                    kqsh napisał:

> W każdej, nawet najuczciwszej grupie społecznej, narodowościowej, światopoglądo
                    > wej, w każdej formacji, partii politycznej czy związku wyznaniowym, znajdzie si
                    > ę kilka pojedyńczych arcykretynów. Wyciąganie takiego nawiedzonego dla ośmiesze
                    > nia całej grupy, to chwyt iście gebbelsowski.

Kacperek, Ty Goebelsie, popraw się! :D
                    Jura

P.S. Ciekawe, czy kqsh słyszał o prawie Godwina.
                    • kqsh kolejnych 260 oszołomów 03.10.12, 14:12
                      jureek napisał:

> Kacperek, Ty Goebelsie, popraw się! :D
                      > Jura

Oto i następnych 260-ciu przedstawicieli oszołomskiego Ludu Smoleńskiego.

Samych tylko profesorów różnych uczelni naliczyłem się 113-tu.

Treść oświadczenia różni się co prawda znacznie od zalinkowanego przez Zawszekacperka wierszyka głupkowatego, niepoprawnego „poety“, ale chyba się nie pomylę, jak stwierdzę, że to przecież takie samo „g...o do łykania dla Ludu Smoleńskiego“, jak wszystko inne, prawda? W każdym razie dla niego i innych forumowiczów, perfidnie szydzących z uczciwych ludzi, przerażonych rozmiarami ujawiniającego się coraz bardziej kłamstwa smoleńskiego. Jeszcze trochę i będziecie się nieźle wstydzić.

PS. Ciekawe ilu też profesorów udałoby się namówić pani Kopacz czy innemu Arabskiemu do podpisania się pod petycją potwierdzającą tezę, że ekipa Tuska „zdała egzamin“? Zresztą może taka odezwa już istnieje? Chętnie poczytam, może ktoś zalinkuje?
                      • ja.nusz Re: kolejnych 260 oszołomów 03.10.12, 18:42
                        kqsh napisał:

> Oto i następnych 260-ciu przedstawicieli oszołomskiego Ludu Smoleńskiego. [/url
                        > ]
                        > Samych tylko profesorów różnych uczelni naliczyłem się 113-tu.

A od kiedy profesura wyklucza oszołomstwo?
                        Ty chyba też jesteś nienajgorzej wykształcony, a bredzisz jak schizofrenik.
                      • zawszekacperek Re: kolejnych 260 oszołomów 03.10.12, 21:45
                        Dzięki z linka z listą sygnatariuszy (Swego czasu w na innym forum w dyskursie na temat wydarzenia będącego tematem niniejszego wątku posiłkowałem się tym oświadczeniem.)
                        Ale ad rem. Szanowny Kolega napisał:
                        [...]Jeszcze trochę i będziecie się nieźle wstydzić.
                        I tu się Szanowny Kolega myli. Doświadczenie życiowe poucza mnie, że niezależnie od tego czy jakieś wydarzenie zostało wyświetlone zgodnie z prawdą obiektywną, czy też zostało perfidnie zafałszowane, to z upływem czasu zostanie wyparte z powszechnej świadomości społecznej i stanie się tylko suchym faktem historycznym - znanym nielicznym.
                        Śmierć Prezydenta RP w Smoleńsku (nawet 2 Prezydentów RP!) już dzisiaj obchodzi zdecydowaną większość społeczeństwa polskiego jak nie przymierzając zeszłoroczny śnieg.
                        Przypisywanie przez oszołomstwo Rosjanom maczania palców w spowodowaniu tej tragicznej katastrofy jest delikatnie mówiąc grubym nadużyciem. Prezydent Kaczyński nigdy nie był i nie mógł być zagrożeniem dla imperialnej polityki Rosji. Myślę, że wtedy nawet najdurniejszy polityk rosyjski zdawał sobie sprawę, że tenże Prezydent Kaczyński zginie samobójczą śmiercią polityczną w następnych wyborach. Na taką formę śmierci wskazywała właśnie jego "dziejowa wielkość".
                        "Melduję, że zadanie wykonane Panie Prezesie" - czy jakoś tam:)

Kacperek
                        --
                        t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRRbVVFsflAiqHjMOs5ih-3VgBfZGtn-uq2gNjKaXGjxhT_yOlwOw
                        • astra18 Re: kolejnych 260 oszołomów 04.10.12, 08:16
                          zawszekacperek napisał:

"to z upływem czasu zostanie wyparte z powszechnej świadomości społecznej i stanie się tylko suchym faktem historycznym - znanym nielicznym. "

Czyli nie końca wyparte, bo nawet suchy fakt historyczny ma miejsce w świadomości.

"Śmierć Prezydenta RP w Smoleńsku (nawet 2 Prezydentów RP!) już dzisiaj obchodzi zdecydowaną większość społeczeństwa polskiego jak nie przymierzając zeszłoroczny śnieg"

Idziesz pan w metodę "słowo przeciw słowu", a to taka mniemanologia stosowana w rozpaczliwej akcji bronienia swoich argumentów na oślep.

"Przypisywanie przez oszołomstwo Rosjanom maczania palców w spowodowaniu tej tragicznej katastrofy jest delikatnie mówiąc grubym nadużyciem"

Tak ogólnikowo argumentując tracisz swój cenny czas i talent:)
                          • ja.nusz Re: kolejnych 260 oszołomów 04.10.12, 14:19
                            Lud Smoleński za to argumetuje tak precyzyjnie, że już najwyższy czas spisać akt oskarżenia i posadzić sprawców zamachu na ławie.
                            A jak Lud Smoleński chce koniecznie zostać sam w najjaśniejszej, to Kaczyński musi zostać prezydentem a Macierewicz premierem - wówczas każdy normalny człowiek będzie spierdalał z tego kraju jak najdalej.
                            • astra18 Re: kolejnych 260 oszołomów 04.10.12, 15:42
                              ja.nusz napisał:

> Lud Smoleński za to argumetuje tak precyzyjnie, że już najwyższy czas spisać ak
                              > t oskarżenia i posadzić sprawców zamachu na ławie.
                              > A jak Lud Smoleński chce koniecznie zostać sam w najjaśniejszej, to Kaczyński m
                              > usi zostać prezydentem a Macierewicz premierem - wówczas każdy normalny człowie
                              > k będzie spierdalał z tego kraju jak najdalej.

Ciesz się swoim szczęściem,że cię tu nie ma.
                              • ja.nusz Re: kolejnych 260 oszołomów 04.10.12, 16:21
                                astra18 napisała:

> Ciesz się swoim szczęściem,że cię tu nie ma.

Ani to szczęście ani nieszczęście - cieszę się bo bywam kiedy mam na to ochotę - kiedy wy dorwiecie się do władzy będę po prostu bywał rzadziej.
                                Ale ponieważ jak śpiewał Niemen ..."bo ludzi dobrej woli jest więcej" wasze szanse na władzę są dzięki Bogu znikome.
                                • astra18 Re: kolejnych 260 oszołomów 04.10.12, 16:33
                                  ja.nusz napisal:

"cieszę się bo bywam kiedy mam na to ochotę"

Trwaj chwilo!!!!:)

" kiedy wy dorwiecie się do władzy będę po prostu bywał rzadziej. "

Mam inne, ciekawsze i lepiej platne zajęcia do roboty, towarzyszu.

"wasze szanse na władzę są dzięki Bogu znikome. "

Najpierw to tego Boga trzeba mieć w sercu.
                                  • ja.nusz Re: kolejnych 260 oszołomów 04.10.12, 17:06
                                    astra18 napisała:

> ja.nusz napisal:
                                    >
                                    > "cieszę się bo bywam kiedy mam na to ochotę"
                                    >
                                    > Trwaj chwilo!!!!:)

Nie musisz się niczego obawiać - oszołomstwo rozpoznaję po wyrazie twarzy i omijam z daleka.

> Mam inne, ciekawsze i lepiej platne zajęcia do roboty, towarzyszu.

No to jak już nabrałaś tyle powietrza w swą patriotyczną pierś, to zaszokuj bliźnich i pochwal się ile ci płacą w dziale propagandy Pisuaru - Region Północ.

> "wasze szanse na władzę są dzięki Bogu znikome. "
                                    >
                                    > Najpierw to tego Boga trzeba mieć w sercu.

Swięta prawda - lepiej w sercu niż pod beretem.

• kqsh Re: kolejnych 260 oszołomów 06.10.12, 16:15
                          zawszekacperek napisał:

> Dzięki z linka z listą sygnatariuszy (Swego czasu w na innym forum w dyskursie
                          > na temat wydarzenia będącego tematem niniejszego wątku posiłkowałem się tym ośw
                          > iadczeniem.)

Proszę uprzejmie.

> Ale ad rem. Szanowny Kolega napisał:
                          > [...]Jeszcze trochę i będziecie się nieźle wstydzić.
                          > I tu się Szanowny Kolega myli. Doświadczenie życiowe poucza mnie, że niezależni
                          > e od tego czy jakieś wydarzenie zostało wyświetlone zgodnie z prawdą obiektywną
                          > , czy też zostało perfidnie zafałszowane, to z upływem czasu zostanie wyparte z
                          > powszechnej świadomości społecznej i stanie się tylko suchym faktem historyczn
                          > ym - znanym nielicznym.

Jak sprawa Katynia, która po dziesiątkach lat trafiła do podręczników szkolnych, o której napisano niezliczoną ilość artykułów, prac historycznych, która dotarła na wokandy trybunałów międzynarodowych, na biurka polityków, na ekrany telewizorów i kin? Jeśli tak wygląda „wyparcie z powierzchni świadomości społecznej” i „znany tylko nielicznym fakt historyczny”, to bardzo życzyłbym sobie takiego „wyparcia” w sprawie tragedii smoleńskiej.

> Śmierć Prezydenta RP w Smoleńsku (nawet 2 Prezydentów RP!) już dzisiaj obchodzi
                          > zdecydowaną większość społeczeństwa polskiego jak nie przymierzając zeszłorocz
                          > ny śnieg.

Nie wydaje ci się, że stało się tak za sprawą zmasowanej antysmoleńskiej propagandy przestraszonej władzy i jej medialnych sługusów, poprzez nieustanne, zmasowane wbijanie ludziom do głów, że nie powinno ich to interesować, że to obciach i jazda na trumnach? Z tą zdecydowaną większością też bym na Twoim miejscu uważał. Bardzo wielu ludziom ta sprawa NIE zwisa, a ponieważ, jak zapewne zauważyłeś, powoli kończą się rządy PO, więc już wkrótce cała sprawa powróci na wokandę publiczną z jeszcze większym impetem, szczególnie gdy wyjdą na jaw manipulacje i oszustwa, jakimi tą „zdecydowaną większość” przez lata karmiono. Jeśli się okaże, że nakład i oglądalność można zwiększyć ujawniając kolejne krętactwa różnych Millerów, Arabskich i Klichów, nie ryzykując przy tym utraty dochodów z państwowych ogłoszeń reklamowych, albo nacisków i wezwań na dywanik do spolegliwego wobec PO szefa, media zmienią front, możesz mi wierzyć. Pecunia non olet, raty za domek czy auto można spłacać dokładnie tak samo, publikując prawdę i ujawniając machlojki i kłamstwa na zamówienie. Wszystko zależy od kierunku politycznego wiatru. Nie zapominaj, że transmisje i sprawozdania z procesów wielu ludziom podobają się bardziej niż najlepsze filmy fabularne, zwłaszcza jeśli odkarżonymi są prominenci...

> Przypisywanie przez oszołomstwo Rosjanom maczania palców w spowodowaniu tej tra
                          > gicznej katastrofy jest delikatnie mówiąc grubym nadużyciem. Prezydent Kaczyńsk
                          > i nigdy nie był i nie mógł być zagrożeniem dla imperialnej polityki Rosji. Myś
                          > lę, że wtedy nawet najdurniejszy polityk rosyjski zdawał sobie sprawę, że tenże
                          > Prezydent Kaczyński zginie samobójczą śmiercią polityczną w następnych wyborac
                          > h. Na taką formę śmierci wskazywała właśnie jego "dziejowa wielkość".

Proponuję poczekać do ustaleń autentycznego i uczciwego śledztwa.
                            • kqsh Re: A co powiecie na to 07.10.12, 15:41
                              kqsh napisał:

> ciekawe uzupelnienie?

Czytając komentarze pod tą sensacją (na pewno nie ostatnią!) aż wierzyć mi się nie chciało, że jestem na portalu Gazety Wyborczej... Czyżby to już pierwsze podmuchy odmiennego „wiatru“, o którym wspominałem w tekście powyżej? Najwidoczniej GW też powoli dochodzi do wniosku, że „już można“ publikować takie rzeczy i w ten sposób podnosić wskaźnik "poczytalności" gazety.

Rzeczywiście, temat „staje się coraz bardziej suchym faktem historycznym” , że pozwolę sobie sparafrazować stwierdzenie kolegi Zawszekacperka.
          • astra18 Re: o dowodach... 29.09.12, 14:01
            maria421 napisała:

> annajustyna napisała:
            >
            > > Ale fakt faktem, ze wrak przez 2 lata niszczal pod golym niebem?!
            >
            > Tego nikt nie neguje.

I to ci wystarczy. Nie zadajesz pytania - dlaczego?
            • maria421 Re: o dowodach... 29.09.12, 15:27
              astra18 napisała:

> I to ci wystarczy. Nie zadajesz pytania - dlaczego?

Tak, ale nie odpowiedam sobie sama na to pytanie "bo Ruskie chca dowody zamachu ukryc".
              • astra18 Re: o dowodach... 29.09.12, 15:51
                maria421 napisała:

> astra18 napisała:
                >
                >
                > > I to ci wystarczy. Nie zadajesz pytania - dlaczego?
                >
                > Tak, ale nie odpowiedam sobie sama na to pytanie "bo Ruskie chca dowody zamachu
                > ukryc".

Ich zachowanie wskazuje na to, że mają COŚ do ukrycia. Niekoniecznie zamach, ale to i tak wystarczy.
                • ja.nusz Re: o dowodach... 29.09.12, 16:07
                  Pytała co to takiego Lud Smoleński - niech przyjmie do wiadomości, że jest częścią składową tej chorej populacji.
                  Trzecia os lp jest spowodowana faktem, że nie znoszę bezpośrednio komunikować z oszołomstwem.
                  • astra18 Re: o dowodach... 29.09.12, 16:16
                    ja.nusz napisał:

> Pytała co to takiego Lud Smoleński - niech przyjmie do wiadomości, że jest częś
                    > cią składową tej chorej populacji.
                    > Trzecia os lp jest spowodowana faktem, że nie znoszę bezpośrednio komunikować z
                    > oszołomstwem.

Nie ciebie pytała więc spadaj z tą swoją dodatkową "zakąską".
      • astra18 Re: o dowodach... 29.09.12, 10:41
        zbyfauch napisal:

"Lud Smoleński "
        A co to za byt?

"wrak został zmanipulowany i umyty"
        Co zostalo potwierdzone zdjęciami i wypowiedziami polityków NAWET z PO.
        Mała korekta - słowo "zmanipulowany" zastąpiłabym "pocięty" . Chyba nie masz wątpliwości, że tak było?

"Kopacz pojechała do Moskwy,"
        No pojechała bo to jej psi obowiązek i płaci się jej za to m.in.z moich podatków.
        Juz przepraszała - oczywiście po udowodnieniu jej kłamstwa - że mijała się z prawdą i była nieprecyzyjna w przekazach informacji:(

A tak poza tym, ciebie to tak bardzo obchodzi???Odnioslam wrażenie, że i w polityka w Niemczech ci wisi i powiewa:)

• kqsh Nie ma spokoju nad trum...nami? 02.10.12, 20:28
      Nie ma spokoju nad trumanmi, oj, nie ma.

Oby tylko znowu nie doszło do gorszących intycentów na ponownym pogrzebie. Z winy oszołomstwa naturalnie, bo państwo polskie zdało przecież egzamin.

"może trep wyjść z Układu Warszawskiego, ale Układ Warszawski z trepa nigdy"; ciekawy komentarz.

• astra18 Re: Nie ma spokoju nad trum...nami? 03.10.12, 05:57
        W ostatnim programie Tomasz Lis Na Żywo - obejrzałam ze względu na obecność pani Merty- wdowa opowiadała, że w RZEKOMYCH DOKUMENTACH SEKCYJNYCH zgadza się tylko....płeć:(
        Tak więc prawdopodobnie jej wniosek o ekshumację będzie uwzględniony jako następny.
        • kqsh Re: Nie ma spokoju nad trum...nami? 03.10.12, 08:36
          To jest po prostu tragedia. Już nawet nie blamaż czy niechlujstwo, ale po prostu tragedia.
          Przecież tych wszystkich kłamstw, tych kolejnych insynuacji i oszczerstw, które teraz jedne po drugich upadają jak przysłowiowe domki z kart, były dziesiątki! Pozostaje obraz nędzy tego państwa i rozpaczy rodzin ofiar i wszystkich, którymi ona poruszyła. Jedyna nadzieja w ludzkiej pamięci i... nowoczesnej technice. Czasy, gdy, jak u Orwella, można było jakieś niewygodne wydarzenie wymazać bez śladu, należą na szczęście do przeszlości.

Tutaj jest anatomia jednego z tych kłamstw, powtarzanego przez całe miesiące do znudzenia i jego dalsze losy. Warto przypomnieć sobie, jak to wtedy wyglądało, bo dzisiaj coraz więcej dawnych oszczerców na siłę próbuje tamten fałsz wymazywać. Filmik polecam przede wszystkim słabo doinformowanemu ja.uszowi, który ciągle jeszcze ma czelność wypisywać podłe bzdety o rzekomej winie poległego pod Smoleńskiem prezydenta.

Cytat:
          “ Ale autorzy przemysłu pogardy to ludzie bez serc. Ale i bez rozumów. Oto zapisują jedną z najbardziej haniebnych kart po1989 roku i sądzą, że da się to wymazać. Zgłosić gdzieś tam żądanie wykasowania i będzie po sprawie. Zupełnie jak dziewczęta i chłopcy z TVN. Mylą się. To jest zapisane i spisane. Czyny i rozmowy. Do tego jeszcze, pewnie szybciej niż myślą, wrócimy.”

Oby jak najszybciej.

• ja.nusz Re: Nie ma spokoju nad trum...nami? 03.10.12, 09:11
            kqsh napisał:

Filmik polecam przede wszystkim słabo doinformowanemu ja.uszowi, który ciąg
            > le jeszcze ma czelność wypisywać podłe bzdety o rzekomej winie poległego pod Sm
            > oleńskiem prezydenta.

Polec to można na polu walki - ta miernota zginęła w wypadku lotniczym.
            • kqsh Re: Nie ma spokoju nad trum...nami? 03.10.12, 10:36
              ja.nusz napisał:

> Polec to można na polu walki - ta miernota zginęła w wypadku lotniczym.

Lech Kaczyński POLEGŁ w walce z nieustanną, agresywną kampanią nienawiści, której kulminacją była skandaliczna marginalizacja jego wizyty w Katyniu. A nienawiść ZAWSZE zabija. Czasem tylko czyjeś dobre imię, czyjąś godność i poczucie wartości, czyjąś przyszłość, ale czasem zabija też w sensie dosłownym. Jak było w przypadku poległego prezydenta, czas pokaże – tego możesz być pewny i spazmy nienawiści na trumnie poległego prezysenta nic tutaj nie pomogą.
              • ja.nusz Re: Nie ma spokoju nad trum...nami? 03.10.12, 11:45
                Nie ma najmniejszego powodu, dla którego miałbym nienawidzie Kaczyńskiego (żyjącego i "poległego") - uważam ich po prostu za miernych polityków, którzy, wspierani przez oszołomów z gatunku Macierewicza przynosili i prznoszą wstyd Polsce na całym świecie, jak nikt inny w historii tego nie robił.
              • zbyfauch Re: Nie ma spokoju nad trum...nami? 04.10.12, 14:35
                kqsh napisał: (...)

To też symptomatyczne dla Ludu Smoleńskiego, że źle się czuje w konwencji lekkiego dystansu w dialogu i prędzej czy później musi uciec w bogoojczyźniane patosy.
                To jedno.
                Drugie, zmarły wzbudzał co najwyżej wesołość bądź politowanie.
                Śmiechem raczej trudno strącić samolot.

--
                Pustelnia
                • astra18 Re: Nie ma spokoju nad trum...nami? 04.10.12, 15:52
                  zbyfauch napisał:

"To też symptomatyczne dla Ludu Smoleńskiego, że źle się czuje w konwencji lekkiego dystansu w dialogu i prędzej czy później musi uciec w bogoojczyźniane patosy. "

Lekki dystans to sobie możesz poczuć na pogawędce u cioci na imieninach.

"Drugie, zmarły wzbudzał co najwyżej wesołość bądź politowanie. "

Każdy ma taką rozrywkę na jaką go stać i nie przekłada się to na ogół uczuć obywateli.
    • kqsh I znowu o tych trumnach :( 10.10.12, 12:57
      Oglądaliście wczoraj o 23.30 ten program? Szkoda, że nadano go tak późno.

„Według nagranego ukrytą kamera przedsiębiorcy pogrzebowego współpracującego z MON, ktoś „skrobnął” na tym „lekką ręką” ok. 100 tys. zł.“

(...)

„Szef firmy SOS Piotr Godlewski nie chciał rozmawiać z „Superwizjerem”:

Pan zrobi ze mną wywiad i ja będę miał problemy. I to nie chodzi o to, że jestem człowiekiem mało ważnym, tylko… zobowiązałem się do czegoś i to wystarczy. (…) Ja ten temat mam, po prostu mam, jak gdyby cały w ramkach. Z każdej strony tych ramek jest napisane: „Omijać, milczeć, zapomnieć”. (…) Proszę porozmawiać z panem ministrem Stachańczykiem (wiceminister spraw wewnętrznych – przyp. red.). (…) Ja się na pewno nie wypowiem w tej sprawie. Nie zmusi mnie do tego nawet prezydent Komorowski, bo na to nie pozwala moje sumienie. (…) Nie wiem, dlaczego moja firma się tym zajęła. (…) Odebrałem telefon, tyle.“

Tu już nawet prokuratorska czy policyjna prowokacja nie była potrzebna. Panowie w mundurach i ci „z zaplecza” między sobą „skręcili te lody”.

Wpolityce na ten temat.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka