26.04.13, 17:01
stosowalo totalitarne metody.

Bardzo ciekawy wyrok :

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13814302,Sad__CBA_testowalo_uczciwosc_podstepnymi_metodami_.html?lokale=lodz#BoxWiadTxt
Obserwuj wątek
      • astra18 Re: CBA 26.04.13, 19:31
        astra18 napisała:

> maria421 napisała:
        >
        > " Bardzo ciekawy wyrok :"
        >
        > Kuriozalny. Oskarżona winna, nalezy się nagana. Za łapówkę.

Sędzia Tuleya przetarł szlaki.
        • maria421 Re: CBA 26.04.13, 19:40
          astra18 napisała:

> Sędzia Tuleya przetarł szlaki.

W panstwach prawa dowody musza byc zbierane w sposob zgodny z prawem. Na przyklad zeznania wymuszone torturami nie maga byc uzyte w sadzie.
          • astra18 Re: CBA 27.04.13, 06:13
            maria421 napisała:

> astra18 napisała:
            >
            > > Sędzia Tuleya przetarł szlaki.
            >
            > W panstwach prawa dowody musza byc zbierane w sposob zgodny z prawem. Na przykl
            > ad zeznania wymuszone torturami nie maga byc uzyte w sadzie.

Pani Sawicka nie zostałą torturowana po to aby potem brać łapówkę. Nie idź tą drogą,Mario, jak mawiał "klasyk".
            • jureek Re: CBA 27.04.13, 09:16
              astra18 napisała:

> > W panstwach prawa dowody musza byc zbierane w sposob zgodny z prawem. Na
              > przykl
              > > ad zeznania wymuszone torturami nie maga byc uzyte w sadzie.
              >
              > Pani Sawicka nie zostałą torturowana po to aby potem brać łapówkę.

Mam wrażenie, że nie rozumiesz, co znaczy "na przykład".
              Jura
              • astra18 Re: CBA 27.04.13, 09:20
                jureek napisał:

> astra18 napisała:
                >
                > > > W panstwach prawa dowody musza byc zbierane w sposob zgodny z prawe
                > m. Na
                > > przykl
                > > > ad zeznania wymuszone torturami nie maga byc uzyte w sadzie.
                > >
                > > Pani Sawicka nie zostałą torturowana po to aby potem brać łapówkę.
                >
                > Mam wrażenie, że nie rozumiesz, co znaczy "na przykład".
                > Jura

Rozumiem, mój wpis miał na względzie podkreślenie bezużyteczności takiego porównania.
                • jureek Re: CBA 27.04.13, 09:32
                  astra18 napisała:

> Rozumiem, mój wpis miał na względzie podkreślenie bezużyteczności takiego porów
                  > nania.

Istotą tego porównania jest to, że zarówno tortury, jaki i wodzenie na pokuszenie przez pięknego agenta Tomka są metodami niedopuszczalnymi.
                  Jura
                  • kqsh Re: CBA 27.04.13, 13:21
                    jureek napisał:

> Istotą tego porównania jest to, że zarówno tortury, jaki i wodzenie na pokuszen
                    > ie przez pięknego agenta Tomka są metodami niedopuszczalnymi.

I od dzisiaj każdy podatny „na pokuszenie“ polityk, naturalnie po „właściwej“ stronie sceny politycznej, a takich w Polsce pana premiera Tuska jest WIĘKSZOŚĆ, wie, że wystarczy się tylko przed kamerami wzruszająco posmarkać, potem zatrudnić obrotnych adwokatów i „rehabilitację“ ma się jak w banku, ba, otwierają się nawet perspektywy wystąpienia o odpowiednie zadośćuczynienie. Wszystko wbrew temu, co się wygadywało przed ukrytą kamerą, wberw wołającemu o pomstę do nieba cynizmowi, pazerności, zwykłemu chamstwu i bucie...

Wyobrażasz sobie w Niemczech uniewinnienie takiej osoby?

I nie opowiadaj mi tutaj o „nielegalnych metodach“, które ZGODNIE Z PRAWEM wobec tej kutej na cztery nogi specjalistki od „kręcenia lodów“ zastosowano. Że taka operacja z przystojnym agentem w Niemczech by nie przeszła. Argumentujący w ten sposób zapominają, że Niemcy, to kraj, gdzie prezydent odchodzi za sfinansowanie obiadu przez biznesmena, ba, jeszcze mu za to, już jako byłemu prezydentowi, sprawę sądową o „korupcję“ wytaczają, a w tuskowej Polsce afera goni aferę, byli prezydenci (i równocześnie byli agenci SB), niezależnie czy ci „wykładowcy“ w krótkich gaciach na tle wacianego orła, czy ci z filipińską chorobą, doradzający azjatyckim satrapom, uchodzą za autorytety, filmy się o nich robi, nowe partie polityczne zakładają...

No, ale skoro nawet sam pan premier na ucieczkę przed własnym narodem wybiera zupełnie przypadkowo akurat Nigerię, gdzie również zupełnie „przypadkowo“ największe interesy prowadzi pan Kulczyk, to czemu dziwić się różnym drobnym „lodziarom“ Sawickim? Ci pazerni cwaniacy na wszystkich szczeblach władzy po wygranych w 2007 roku wyborach bardzo szybko zrozumieli, że po „ciężkiej“, „dusznej“ atmosferze IV RP z jej krwiożerczą CBA, teraz wolno kraść ile wlezie, ba, trzeba się nawet spieszyć, bo przecież Polska to kraj „demokratyczny“, w którym władza nie jest dziedziczona z ojca na syna, więc kiedyś się zostanie odsuniętym od koryta i ile człowiek zdąży nachapać, to jego... Od uniewinnienia Sawickiej wiedzą ponadto, że włos im za to z głowy nie spadnie. Nawet gdyby prawica doszła do władzy, są jeszcze przecież „odważni“ sędziowie, medialny main stream, no i niezatapialny salon...

Na miejscu Tuska, po ostatecznym dogryllowaniu Gowina, w ramach rehabilitacji za doznane „krzywdy“, mianowałbym tą kryształowo czystą panią ministrą sprawiedliowści... A co? Nie wolno mu?

• kqsh Oto Polska 27.04.13, 13:50
                      i jej „wyczulone na afery“ main stream’owe media, Polska, w której rozkochowanie w sobie pazernej, skorumpowanej lodziary z torbą pełną łapówkarskich banknotów, okazuje się „niedopuszczalne“...
                      • maria421 Re: Oto Polska 27.04.13, 14:12
                        kqsh napisał:

> i jej „wyczulone na afery“
                        > main stream’owe media
                        , Polska, w której rozkochowanie w sobie p
                        > azernej, skorumpowanej lodziary z torbą pełną łapówkarskich banknotów, okazuje
                        > się „niedopuszczalne“...

Sawicka jest glupia gesia, idiotka i mozesz powiedziec na nia co chcesz. Ale ona dzialala tylko dla siebie i odpowiada wlasna twarza za wlasna glupote.
                        Natomiast agent Tomek, gigolak, dzialal w imieniu panstwa...

Wyczuwasz roznice?
                        • astra18 Re: Oto Polska 27.04.13, 14:55
                          maria421 napisała:

" Natomiast agent Tomek, gigolak, dzialal w imieniu panstwa..."

No właśnie, i to pąnstwo wydało zgodę na te działania.
                          • maria421 Re: Oto Polska 27.04.13, 14:57
                            astra18 napisała:

> No właśnie, i to pąnstwo wydało zgodę na te działania.

I o to wlasnie chodzi, Astro! O to, ze panstwo dopuscilo sie takich metod!
                            • astra18 Re: Oto Polska 27.04.13, 15:01
                              maria421 napisała:

> astra18 napisała:
                              >
                              > > No właśnie, i to pąnstwo wydało zgodę na te działania.
                              >
                              > I o to wlasnie chodzi, Astro! O to, ze panstwo dopuscilo sie takich metod!

Państwo zostało pozwane w związku z tymi działaniami????Podaj mi przykład konsekwencji prawnych tych działań.
                              • maria421 Re: Oto Polska 27.04.13, 15:36
                                astra18 napisała:

> Państwo zostało pozwane w związku z tymi działaniami????Podaj mi przykład konse
                                > kwencji prawnych tych działań.

Nie zawsze to, co da sie zmiescic w granicach prawa, miesci sie w granicach moralnosci i przyzwoitosci.

• astra18 Re: Oto Polska 27.04.13, 16:46
                                  maria421 napisała:

> astra18 napisała:
                                  >
                                  > > Państwo zostało pozwane w związku z tymi działaniami????Podaj mi przykład
                                  > konse
                                  > > kwencji prawnych tych działań.
                                  >
                                  > Nie zawsze to, co da sie zmiescic w granicach prawa, miesci sie w granicach mor
                                  > alnosci i przyzwoitosci.

Ale sąd orzekł w sprawie NIELELEGALNOŚCI działań,więc mamy tu do czynienia z prawem a nie rozważaniami na temat moralności. Najpierw prokuratura, w osobnym orzeczeniu, potem sąd wydał wyrok o LEGALNOŚCI.
                                  >
                                  • maria421 Re: Oto Polska 27.04.13, 16:57
                                    astra18 napisała:

> Ale sąd orzekł w sprawie NIELELEGALNOŚCI działań,więc mamy tu do czynienia z p
                                    > rawem a nie rozważaniami na temat moralności. Najpierw prokuratura, w osobnym o
                                    > rzeczeniu, potem sąd wydał wyrok o LEGALNOŚCI.

Astro, jeszcze raz- nie zawsze to, co legalne, jest moralne.

Znow uzyje PRZYKLADU, i prosze nie rob z tego porownania- tzw. "sciezki zdrowia" w PRL-u tez byly legalne.
                                    • astra18 Re: Oto Polska 27.04.13, 17:06
                                      maria421 napisała:
                                      "astra18 napisała:
                                      >
                                      > > Ale sąd orzekł w sprawie NIELELEGALNOŚCI działań,więc mamy tu do czynien
                                      > ia z p
                                      > > rawem a nie rozważaniami na temat moralności. Najpierw prokuratura, w oso
                                      > bnym o
                                      > > rzeczeniu, potem sąd wydał wyrok o LEGALNOŚCI.
                                      >
                                      > Astro, jeszcze raz- nie zawsze to, co legalne, jest moralne."
                                      No i gadał dziad do obrazu.
                                      Ostatni raz - sąd orzekł o NIELEGALNOŚCI działań CBA, nie odnosząc się do strony moralnej, czego uparcie się trzymasz.O NIELEGALNOŚCI, co stoi w sprzeczności z wcześniejszymi postanowieniami prokuratury, następnie sądu, nie mając w ręku nowych dowodów na rzekomą nielegalność.

" Znow uzyje PRZYKLADU, i prosze nie rob z tego porownania- tzw. "sciezki zdrowia
                                      > " w PRL-u tez byly legalne"
                                      No jak ty mi tu Tuleyą zalatujesz to nic na to nie poradzę. Wystarczy mi jednak jak w sprawie takich porównań wypowiedzieli się historycy i świadkowie tamtych wydarzeń.
                                      • maria421 Re: Oto Polska 27.04.13, 17:10
                                        OK. Astro, przyjmuje do wiadomosci, ze za czasow PiSu i jego CBA legalnie i za panstwowe pieniadze mozna bylo naslac lovelasa celem uwiedzenia przekwitajacej kobiety.

Jezeli tak miala wygladac moralna i sprawiedliwa IV RP, to dobrze ze nie powstala.
                                        • astra18 Re: Oto Polska 27.04.13, 17:21
                                          maria421 napisała:

" OK. Astro, przyjmuje do wiadomosci, ze za czasow PiSu i jego CBA legalnie i za
                                          > panstwowe pieniadze mozna bylo naslac lovelasa celem uwiedzenia przekwitajacej
                                          > kobiety."

Już ci napisałam w innym poście - taka rzecz nie miała miejsca.
                                          Lovelas i przekwitająca kobieta, to tylko tyle ci utkwiło z tej całej historii, więc nie dziwię się, że masz takie zdanie jakie mi przedstawiasz.

"Jezeli tak miala wygladac moralna i sprawiedliwa IV RP, to dobrze ze nie powsta
                                          > la."
                                          No właśnie tak nie mogła wyglądać, bo miałaś niekompletne dane.
                                          • jureek Re: Oto Polska 27.04.13, 17:54
                                            astra18 napisała:

> maria421 napisała:
                                            >
                                            > " OK. Astro, przyjmuje do wiadomosci, ze za czasow PiSu i jego CBA legalnie i z
                                            > a
                                            > > panstwowe pieniadze mozna bylo naslac lovelasa celem uwiedzenia przekwita
                                            > jacej
                                            > > kobiety."
                                            >
                                            > Już ci napisałam w innym poście - taka rzecz nie miała miejsca.

Agent Tomek nie uwodził Sawickiej? Te SMS-y są sfałszowane?
                                            Jura
                                            • astra18 Re: Oto Polska 27.04.13, 18:11
                                              jureek napisał:

> astra18 napisała:
                                              >
                                              > > maria421 napisała:
                                              > >
                                              > > " OK. Astro, przyjmuje do wiadomosci, ze za czasow PiSu i jego CBA legaln
                                              > ie i z
                                              > > a
                                              > > > panstwowe pieniadze mozna bylo naslac lovelasa celem uwiedzenia prz
                                              > ekwita
                                              > > jacej
                                              > > > kobiety."
                                              > >
                                              > > Już ci napisałam w innym poście - taka rzecz nie miała miejsca.
                                              >
                                              > Agent Tomek nie uwodził Sawickiej? Te SMS-y są sfałszowane?
                                              > Jura

Przeczytaj ten inny post a zrozumiesz co miałam na myśli pisząc, że taki fakt nie miał miejsca.
                                              • astra18 Re: Oto Polska 27.04.13, 18:21
                                                jureek napisał:

" Agent Tomek nie uwodził Sawickiej? Te SMS-y są sfałszowane?
                                                > > Jura"

Post z 17:17, znajdziesz tam powiązanie z twoim pytaniem.
                                          • maria421 Re: Oto Polska 27.04.13, 19:23
                                            astra18 napisała:

> Już ci napisałam w innym poście - taka rzecz nie miała miejsca.

Moze jej nie uwiodl, ale ja uwodzil.

> Lovelas i przekwitająca kobieta, to tylko tyle ci utkwiło z tej całej historii,
                                            > więc nie dziwię się, że masz takie zdanie jakie mi przedstawiasz.

Dla Ciebie to nie ma znaczenia?

> "Jezeli tak miala wygladac moralna i sprawiedliwa IV RP, to dobrze ze nie powst
                                            > a
                                            > > la."
                                            > No właśnie tak nie mogła wyglądać, bo miałaś niekompletne dane.

Nie bylo agenta Tomka?
                                            • astra18 Re: Oto Polska 27.04.13, 19:41
                                              maria421 napisała:

" Moze jej nie uwiodl, ale ja uwodzil. "

Nie zrozumiałas mnie. Kontekst tych spotkań byl zupełnie odmienny, dobrze o tym wiesz,niz ten, który starasz mi się tu wmówić.
                                              "
                                              "> Lovelas i przekwitająca kobieta, to tylko tyle ci utkwiło z tej całej his
                                              > torii,
                                              > > więc nie dziwię się, że masz takie zdanie jakie mi przedstawiasz.
                                              >
                                              > Dla Ciebie to nie ma znaczenia?"

Nie ma żadnego, bo ta "przekwitająca" kobieta - w świetle prawa ma to jakieś znaczenie? - była posłem,funkcjonariuszem publicznym, który złożył uroczyste ślubowanie, m.in przestrzegania konstytucji i innych praw RP. Więc proszę cię, nie epatuj mnie już więcej tym czysto ginekologicznym wizerunkiem byłej posłanki.
                                              >
                                              • maria421 Re: Oto Polska 27.04.13, 19:48
                                                astra18 napisała:

> Nie zrozumiałas mnie. Kontekst tych spotkań byl zupełnie odmienny, dobrze o tym
                                                > wiesz,niz ten, który starasz mi się tu wmówić.

Bylas przy nich?

> Nie ma żadnego, bo ta "przekwitająca" kobieta - w świetle prawa ma to jakieś zn
                                                > aczenie? - była posłem,funkcjonariuszem publicznym, który złożył uroczyste ślub
                                                > owanie, m.in przestrzegania konstytucji i innych praw RP. Więc proszę cię, nie
                                                > epatuj mnie już więcej tym czysto ginekologicznym wizerunkiem byłej posłanki.

I dlatego mozna ja bylo "kontrolowac" (prowokowac) nawet jezeli nie bylo podstaw?
                                                • astra18 Re: Oto Polska 27.04.13, 19:55
                                                  maria421 napisała:

"astra18 napisała:
                                                  >
                                                  > > Nie zrozumiałas mnie. Kontekst tych spotkań byl zupełnie odmienny, dobrze
                                                  > o tym
                                                  > > wiesz,niz ten, który starasz mi się tu wmówić.
                                                  >
                                                  > Bylas przy nich?
                                                  >
                                                  Mam być naocznym świadkiem każdego przestępstwa w Polsce by móc się wypowiadać??To co ty tu jeszcze robisz????

"I dlatego mozna ja bylo "kontrolowac" (prowokowac) nawet jezeli nie bylo podst
                                                  > aw?"
                                                  Cos podobnego!Maria stwierdza, ze nie było podstaw, a taka głupia prokuratura i sąd twierdzą odwrotnie:)
                                                  • maria421 Re: Oto Polska 27.04.13, 19:57
                                                    astra18 napisała:

> Mam być naocznym świadkiem każdego przestępstwa w Polsce by móc się wypowiadać
                                                    > ??To co ty tu jeszcze robisz????

To skad wiesz ze nie bylo uwodzenia?

> Cos podobnego!Maria stwierdza, ze nie było podstaw, a taka głupia prokuratura i
                                                    > sąd twierdzą odwrotnie:)

Napisalam nawet jezeli nie bylo podstaw. Byly podstawy ?
                                                  • astra18 Re: Oto Polska 27.04.13, 20:09
                                                    maria421 napisała:

" astra18 napisała:
                                                    >
                                                    > > Mam być naocznym świadkiem każdego przestępstwa w Polsce by móc się wypo
                                                    > wiadać
                                                    > > ??To co ty tu jeszcze robisz????
                                                    >
                                                    > To skad wiesz ze nie bylo uwodzenia?

A co to ma do rzeczy?

" Napisalam nawet jezeli nie bylo podstaw. Byly podstawy ?"
                                                    Gonisz swój ogon?
                                                  • maria421 Re: Oto Polska 27.04.13, 20:11
                                                    astra18 napisała:

> A co to ma do rzeczy?

Uwodzenie nie ma nic do rzeczy? Mozna kogos uwiesc zeby go wpakowac w korupcje?

> " Napisalam nawet jezeli nie bylo podstaw. Byly podstawy ?"
                                                    > Gonisz swój ogon?

Nie, po prostu pytam czy byly konkretne podejrzenia ze Sawicka bierze lapowki.
                                                  • astra18 Re: Oto Polska 28.04.13, 07:32
                                                    maria421 napisała:

" Uwodzenie nie ma nic do rzeczy? Mozna kogos uwiesc zeby go wpakowac w korupcje?"

Nie można, ale to nie odnosi się do przypadku Sawickiej. I tu odnoszę się do swojego stwierdzenia, że gonisz własny ogon, bo kręcisz się wokół stwierdzenia, na które ja ci już odpisałam. Wobec działań Sawickiej, mających znamiona korupcyjne, po obserwacji, wszczęto odpowiednie kroki. Nie wybrano jej osoby losowo, bo takie widzimisię miała CBA lub zapotrzebowanie polityczne, co potwierdził wyrok sądu w Lublinie, na wniosek samej Sawickiej, odrzucając jej interpelację w tej sprawie.

"Nie, po prostu pytam czy byly konkretne podejrzenia ze Sawicka bierze lapowki."

Pośrednio odpowiedziałam na twoje pytanie wyżej, te działania są objęte tajemnicą i o tym mówił Ziobro, że w związku z wyrokiem należałoby ja odtajnić.
                                                  • maria421 Re: Oto Polska 28.04.13, 09:29
                                                    astra18 napisała:

> Nie można, ale to nie odnosi się do przypadku Sawickiej.

Dlaczego upierasz sie ze Sawicka nie bnyla uwodzona?

I tu odnoszę się do sw
                                                    > ojego stwierdzenia, że gonisz własny ogon, bo kręcisz się wokół stwierdzenia, n
                                                    > a które ja ci już odpisałam. Wobec działań Sawickiej, mających znamiona korupcy
                                                    > jne, po obserwacji, wszczęto odpowiednie kroki. Nie wybrano jej osoby losowo, b
                                                    > o takie widzimisię miała CBA lub zapotrzebowanie polityczne, co potwierdził wyr
                                                    > ok sądu w Lublinie, na wniosek samej Sawickiej, odrzucając jej interpelację w t
                                                    > ej sprawie.

Ale Sad Apelacyjny stwierdzil inaczej.

> Pośrednio odpowiedziałam na twoje pytanie wyżej, te działania są objęte tajemni
                                                    > cą i o tym mówił Ziobro, że w związku z wyrokiem należałoby ja odtajnić.

Dobrze by bylo.
                                                  • astra18 Re: Oto Polska 28.04.13, 09:39
                                                    maria421 napisała:

"Dlaczego upierasz sie ze Sawicka nie bnyla uwodzona?"

Nie była uwodzona w takim znaczeniu o którym piszesz. A do czego zmierzasz? Do wynurzeń o moralności czy zjawiska jakim jest pzrestępstow korupcji i drodze do jego udowodnienia?

"Ale Sad Apelacyjny stwierdzil inaczej."

Ale nie stwierdził, ze w ogóle nie było działań obserwacyjnych przed spotkaniem z agentem.

• maria421 Re: Oto Polska 28.04.13, 09:56
                                                    astra18 napisała:

> Nie była uwodzona w takim znaczeniu o którym piszesz.

Skad wiesz? Skad ta Twoja pewnosc?

A do czego zmierzasz? Do
                                                    > wynurzeń o moralności czy zjawiska jakim jest pzrestępstow korupcji i drodze do
                                                    > jego udowodnienia?

Do tego, ze CBA stosowalo niemoralne metody za pieniadze podatnika.

> Ale nie stwierdził, ze w ogóle nie było działań obserwacyjnych przed spotkaniem
                                                    > z agentem.

I co z tego? Same dzialania obserwacyjne nie przesadzaja jeszcze o niczym.
                                • kqsh Re: Oto Polska 27.04.13, 17:30
                                  maria421 napisała:

> Nie zawsze to, co da sie zmiescic w granicach prawa, miesci sie w granicach mor
                                  > alnosci i przyzwoitosci.

Państwo, a raczej powołane do tego służby, powinny skutecznie, zgodnie z obowiązującymi procedurami i w ramach obowiązującego prawa zwalczać największą i najcięższą patologię kręgów politycznych; jaką jest korupcja. Powoływanie się tutaj na „moralność“ czy „przyzwoitość“ stosowanych metod nie ma absolutnie nic do rzeczy, pomijając już fakt, że w jeszcze większym stopniu tą „moralność“ i „przyzwoitość“ w dupie miała przyłapana na ewidentnej korupcji, nie wiadomo jak długo już i jak skutecznie skręcająca lody, pani poseł.
                                  • maria421 Re: Oto Polska 27.04.13, 19:25
                                    kqsh napisał:

> Państwo, a raczej powołane do tego służby, powinny skutecznie, zgodnie z obowią
                                    > zującymi procedurami i w ramach obowiązującego prawa zwalczać największą i najc
                                    > ięższą patologię kręgów politycznych; jaką jest korupcja. Powoływanie się tutaj
                                    > na „moralność“ czy „przyzwoitość“ stosowanych metod ni
                                    > e ma absolutnie nic do rzeczy, pomijając już fakt, że w jeszcze większym stopni
                                    > u tą „moralność“ i „przyzwoitość“ w dupie miała przyłap
                                    > ana na ewidentnej korupcji, nie wiadomo jak długo już i jak skutecznie skręcają
                                    > ca lody, pani poseł.

Czyli- cel uswieca srodki, tak , Jurku? Ale oczywiscie tylko wtedy gdy rzadzi PiS.
                                      • jureek Re: Oto Polska 27.04.13, 20:50
                                        ja.nusz napisał:

> Dorzucę do tego, że eksterminacja Zydów i innych narodów w III Rzeszy też odbyw
                                        > ała się w ramach obowiązującego prawa....

Tym porównaniem to już załapałeś się na prawo Godwina :D
                                        Jura
                                  • jureek Re: Oto Polska 27.04.13, 20:53
                                    kqsh napisał:

> Państwo, a raczej powołane do tego służby, powinny skutecznie, zgodnie z obowią
                                    > zującymi procedurami i w ramach obowiązującego prawa zwalczać największą i najc
                                    > ięższą patologię kręgów politycznych; jaką jest korupcja.

Zgadzam się, że państwo powinno zwalczać korupcję. Ale tej istniejącej korupcji jest tyle, że nie trzeba jeszcze dodatkowo wodzić ludzi na pokuszenie i sprawdzać, kto się oprze, a kto słaby się nie oprze. Państwo jest od zwalczania istniejącej korupcji, a nie wystawiania ludzi na próbę.
                                    Jura
                    • maria421 Re: CBA 27.04.13, 13:59
                      Jurku, insynuacja ze chlipanie Sawickiej przed kamerami wplynelo na wyrok idzie za daleko. Poza tym, kazdy ma prawo do zatrudnienia obrotnych adwokatow, rowniez Sawicka.

Ja sobie w Niemczech nie wyobrazam takich metod jakie stosowalo CBA za pomoca agenta Tomka, wiec nie wyobrazam sobie czy taka niemiecka Sawicka bylaby tu uniewninniona czy nie.
                      Jezeli jednak pamietasz sprawe Susanne Klatten szantazowanej przez zigolaka, to pamietasz ze opinia publiczna byla po jej stronie. Wiem, nie chodzilo tu o przekupstwo tylko o jej prywatny majatek. Pamietaj ze w Niemczech kobieta jest zawsze bardziej chroniona niz mezczyzna, ze media zawsze staja po stronie kobiety. Przypomnij sobie sprawe Kachelmanna, albo Türka. Sa to kariery zrujnowane przez nieudowodnione oskarzenia kobiet.

Co do procesu ex-prezydenta Wulffa to, pomimo ze Wulffa nie lubie i uwazam ze byl fatalnym prezydentem, to uwazam tez za szczyt absurdu marnowanie setek tysiecy z kieszeni podatnika na dochodzenie i proces o pare Euro.

Wiem, ze Tuska nie lubisz, ale przypisywanie mu "ucieczki przed wlasnym narodem" do Nigerii jest , powiedzmy delikatnie, wielce przesadzone, bo ani "narod" Tuska nie scigal, ani "narod" sie nie ogranicza do tych, co zamiast uczcic rocznice katastrofy smolenskiej zaloba, urzadzili w ten dzien polityczna agitke przed Palacem prezydenckim.
                      • kqsh Re: CBA 27.04.13, 17:29
                        maria421 napisała:

> Jurku, insynuacja ze chlipanie Sawickiej przed kamerami wplynelo na wyrok idzie za daleko.

Nie, na pierwszy, sprawiedliwy wyrok na szczęście nie wpłynęło, ale przy szerokim wsparciu main streamu, salonu i załamującej nad biedną „uwiedzioną“ „starzejącą się“ lodziarę wadzuni, bardzo skutecznie przygotowało grunt pod skandaliczny wyrok tulejopodobnego sądu drugiej instancji...

> Poza tym, kazdy ma prawo do zatrudnienia obrotnych adwokatow, rowniez Sawicka.

No pewnie! Zwłaszcza jak się człowiek skutecznie „dorobi“ na skręcaniu lodów.

> Ja sobie w Niemczech nie wyobrazam takich metod jakie stosowalo CBA za pomoca agenta Tomka, wiec nie wyobrazam sobie czy taka niemiecka Sawicka bylaby tu uniewninniona czy nie.

I oto właśnie chodzi! Ja też sobie nie wyobrażam, żeby politykami w Niemczech mogliby być Krenz, Szabowski, Margot Honecker i Co. Nie wyobrażam sobie niemieckiego polityka w rodzaju Palikota, Niesiołowskiego, senatora Kutza, akloholika Kwaśniewskiego, agenta Bolka i setek innych... I dlatego w Niemczech TAKIE metody są po prostu NIEPOTRZEBNE. W Polsce „ludzi honoru“ w rodzaju Kiszczaka i Jaruzelskiego, mafijnych postkomuszych struktur, w Polsce gdzie tylko ryby w zabrudzonej Wiśle „nie biorą“ sprawa wygląda już nieco inaczej...

> Jezeli jednak pamietasz sprawe Susanne Klatten szantazowanej przez zigolaka, to pamietasz ze opinia publiczna byla po jej stronie. Wiem, nie chodzilo tu o przekupstwo tylko o jej prywatny majatek.

Jeśli wiesz, to czemu przytaczasz tak absurdalne porównanie? Co ma legalnie działający zgodnie z procedurami i obowiązującym prawem agent CBA, którego zadanie polegało na sprawdzeniu uczciwości zwobowiązanej do tejże uczciwości przysięgą poselską lodziary, z szantażującym gziącą się „wyzwoloną“ milionerkę żigolakiem????

> Pamietaj ze w Niemczech kobieta jest zawsze bardziej chroniona niz mezczyzna, ze media zawsze staja po stronie kobiety. Przypomnij sobie sprawe Kachelmanna, albo Türka. Sa to kariery zrujnowane przez nieudowodnione oskarzenia kobiet.

Pierdolca Niemców na tle różnych „kwot“ i „prawa do własnych macic i pochw“ wyzwolonych kobiet, tłumaczyć mi nie musisz, ale zważ proszę, że w przytoczonych przez Ciebie przykładach chodzi o sprawy OBYCZAJOWE, natomiast Sawicką wsadzono za UDOWODNIONĄ korupcję.

> Co do procesu ex-prezydenta Wulffa to, pomimo ze Wulffa nie lubie i uwazam ze byl fatalnym prezydentem, to uwazam tez za szczyt absurdu marnowanie setek tysiecy z kieszeni podatnika na dochodzenie i proces o pare Euro.

Ja też tak uważam, ale jakoś sobie nie przypominam, żeby posmarkana pani Sawicka przepraszała wyborców, ba, nawet własnych partyjnych kolegów, za skręcanie lodów; o ile wiem, nie zrzekła się też dobrowolnie mandatu poselskiego... Wulff zrezygnował dobrowolnie, wiedząc, że bez względu na wynik śledztwa, do polityki NIE MA JUŻ CO WRACAĆ. Co do politycznej przyszłości w państwie Tuska uniewinnionej lodziary nie jestem taki pewny...

> Wiem, ze Tuska nie lubisz, ale przypisywanie mu „ucieczki przed wlasnym narodem“ do Nigerii jest , powiedzmy delikatnie, wielce przesadzone, bo ani „narod“ Tuska nie scigal, ani „narod“ sie nie ogranicza do tych, co zamiast uczcic rocznice katastrofy smolenskiej zaloba, urzadzili w ten dzien polityczna agitke przed Palacem prezydenckim.

Jeśli już nawet oficjalne sondaże mówią, iż przeszło 70 % Polaków nie jest zadowolone z rządów Tuska, a jego osobiście popiera jedynie ok. 20 % ankietowanych, to chyba jednak powoli można już mówić o „narodzie“, prawda? Odnośnie „żałoby“ (ws wyniku której udało się zagarnąć na lata całą polityczną pulę) w trzecią rocznicę Smoleńska powiem tylko tyle, że bez wyjaśnienia przyczyn tej narodowej tragedii Polska nigdy nie będzie normalnym, demokratycznym krajem. Powoli dociera to już co coraz większej części Polaków (znowu polecam sondaże!), więc imputowanie tym bardziej aktywnym „politycznych hupc“ nic tu nie zmieni... Las smoleński coraz bliżej....

• maria421 Re: CBA 27.04.13, 19:39
                          kqsh napisał:

> Nie, na pierwszy, sprawiedliwy wyrok na szczęście nie wpłynęło, ale przy szerok
                          > im wsparciu main streamu, salonu i załamującej nad biedną „uwiedzionąR
                          > 20; „starzejącą się“ lodziarę wadzuni, bardzo skutecznie przygotowa
                          > ło grunt pod skandaliczny wyrok tulejopodobnego sądu drugiej instancji...

Rozumiem. Sedzia skazujaca po Twojej mysli byl niezalezny, natomiast Tuleja i sedzia SA dali sie zmanipulowac. Bardzo latwe rozwiazanie.

> No pewnie! Zwłaszcza jak się człowiek skutecznie „dorobi“ na skręca
                          > niu lodów.

Jurku, wez przestan, bo to sie z Twoja poboznoscia wcale nie godzi.

> I oto właśnie chodzi! Ja też sobie nie wyobrażam, żeby politykami w Niemczech m
                          > ogliby być Krenz, Szabowski, Margot Honecker i Co. Nie wyobrażam sobie niemieck
                          > iego polityka w rodzaju Palikota, Niesiołowskiego, senatora Kutza, akloholika K
                          > waśniewskiego, agenta Bolka i setek innych... I dlatego w Niemczech TAKIE metod
                          > y są po prostu NIEPOTRZEBNE. W Polsce „ludzi honoru“ w rodzaju Kisz
                          > czaka i Jaruzelskiego, mafijnych postkomuszych struktur, w Polsce gdzie tylko r
                          > yby w zabrudzonej Wiśle „nie biorą“ sprawa wygląda już nieco inacze
                          > j...

Za to masz pedofila Cohn-Bendita, pro-pedofila Volkera Becka , adwokata terrorystow Ströbele i paru innych.

> Jeśli wiesz, to czemu przytaczasz tak absurdalne porównanie? Co ma legalnie dzi
                          > ałający zgodnie z procedurami i obowiązującym prawem agent CBA, którego zadanie
                          > polegało na sprawdzeniu uczciwości zwobowiązanej do tejże uczciwości przysięgą
                          > poselską lodziary, z szantażującym gziącą się „wyzwoloną“ milioner
                          > kę żigolakiem????

Jurku, jezeli nie pohamujesz jezyka, to bede musiala ciac rowniez Twoje posty.

Pisales o wolywie mediow na Sad Apelacyjny czy nie? No to Ci mowie ze media w Niemczech ROWNIEZ bralyby strone kobiety, bo zawsze to robia.

> Pierdolca Niemców na tle różnych „kwot“ i „prawa do własnych
                          > macic i pochw“ wyzwolonych kobiet, tłumaczyć mi nie musisz, ale zważ pros
                          > zę, że w przytoczonych przez Ciebie przykładach chodzi o sprawy OBYCZAJOWE, nat
                          > omiast Sawicką wsadzono za UDOWODNIONĄ korupcję.
                          > [i]

Ktora to korupcje SPROWOKOWANO bez dowodow na to, ze Sawicka juz wczesniej brala lapowki.

> Ja też tak uważam, ale jakoś sobie nie przypominam, żeby posmarkana pani Sawick
                          > a przepraszała wyborców, ba, nawet własnych partyjnych kolegów, za skręcanie lo
                          > dów; o ile wiem, nie zrzekła się też dobrowolnie mandatu poselskiego... Wulff z
                          > rezygnował dobrowolnie, wiedząc, że bez względu na wynik śledztwa, do polityki
                          > NIE MA JUŻ CO WRACAĆ. Co do politycznej przyszłości w państwie Tuska uniewinnio
                          > nej lodziary nie jestem taki pewny...
                          > [i]

Ty chyby nie chcesz porownywac bylego prezydenta do byle prowincjonalnej poslanki?

> Jeśli już nawet oficjalne sondaże mówią, iż przeszło 70 % Polaków nie jest zado
                          > wolone z rządów Tuska, a jego osobiście popiera jedynie ok. 20 % ankietowanych,
                          > to chyba jednak powoli można już mówić o „narodzie“, prawda?

Jezeli tak jest, to Tusk przegra wybory. Na tym polega demokracja. Ale Ty przeciez mowieles ze "uciekl" przed narodem. Jak uciekl, skoro zaraz wrocil?

Odnoś
                          > nie „żałoby“ (ws wyniku której udało się zagarnąć na lata całą poli
                          > tyczną pulę) w trzecią rocznicę Smoleńska powiem tylko tyle, że bez wyjaśnienia
                          > przyczyn tej narodowej tragedii Polska nigdy nie będzie normalnym, demokratycz
                          > nym krajem. Powoli dociera to już co coraz większej części Polaków (znowu polec
                          > am sondaże!), więc imputowanie tym bardziej aktywnym „politycznych hupc&#
                          > 8220; nic tu nie zmieni... Las smoleński coraz bliżej....

Przyczyny juz sa wyjasnione, pare technicznych detali ich nie zmieni.

A propos- dzisiaj odnaleziono w Nowym Yorku czesci jednego z Boeingow ktore sie rozbily o WTC. Ciekawe co na to teoretycy spiskowi.

Nasz rodzimy teoretyk spiskowy Macierewicz ma jakos problemy z przedstawieniem dowodow na to ze 3 osoby "przezyly" katastrofe.
                          • jureek Re: CBA 27.04.13, 21:01
                            maria421 napisała:

> Jurku, wez przestan, bo to sie z Twoja poboznoscia wcale nie godzi.

To on jest pobożny, a o kobiecie mówi per "lodziara"?
                            Jura
                            • kqsh Re: CBA 27.04.13, 22:17
                              jureek napisał:

> To on jest pobożny, a o kobiecie mówi per "lodziara"?

A pod jakie prawo podpada mówienie o obecnych w trzeciej osobie?

„Lodziara“ od „skręcania lodów“ – tego określenia użyła sama zainteresowana. Za cudze odmienne interpretacje tego terminu nie biorę odpowiedzialności. Każdy sam odpowiada za swoje erotyczne skojarzenia, chociaż kto wie jakich to tam „tortur“ dopuszczano się w czasie tego „wodzenia na pokuszenie“ naiwnej „przekwitające gąski“, więc może Twoje skojarznia są nawet bliższe prawdy...

;)

• jureek Re: CBA 27.04.13, 22:31
                                kqsh napisał:

> „Lodziara“ od „skręcania lodów“ – tego określenia
                                > użyła sama zainteresowana. Za cudze odmienne interpretacje tego terminu nie bi
                                > orę odpowiedzialności. Każdy sam odpowiada za swoje erotyczne skojarzenia, choc
                                > iaż kto wie jakich to tam „tortur“ dopuszczano się w czasie tego &#
                                > 8222;wodzenia na pokuszenie“ naiwnej „przekwitające gąski“, w
                                > ięc może Twoje skojarznia są nawet bliższe prawdy...

Co Ty mi tu z jakimiś rzekomo moimi erotycznymi skojarzeniami wyskakujesz, nie o żaden erotyzm mi chodziło, tylko o to, że określenie "lodziara" w stosunku do kobiety używane jest raczej w kręgach dresiarskich, a nie pobożnych katolików. Do czego to prowadzą sojusze z kibolami.
                                Jura
                                • kqsh Re: CBA 28.04.13, 00:05
                                  jureek napisał:

> Do czego to prowadzą sojusze z kibolami.

Mea culpa! Mea maxima culpa!
                                  Co fakt, to fakt, od tych szalikowców tylko głupot się człowiek uczy...

• kqsh Re: CBA 27.04.13, 23:37
                            maria421 napisała:

> Rozumiem. Sedzia skazujaca po Twojej mysli byl niezalezny, natomiast Tuleja i sedzia SA dali sie zmanipulowac. Bardzo latwe rozwiazanie.

Moja myśl nie ma tu nic do rzeczy. Prześledź raz jeszcze posty Astry i zastanów się, dlaczego wniosek o kasację tego habiebnego wyroku ma realną sansę powodzenia.

> No pewnie! Zwłaszcza jak się człowiek skutecznie „dorobi“ na skręca
                            > niu lodów.

> Jurku, wez przestan, bo to sie z Twoja poboznoscia wcale nie godzi.

Terminu "skręcanie lodów" użyła sama zaniteresowana, za cudze erotyczne skojarznia nie odpowiadam...

> Za to masz pedofila Cohn-Bendita, pro-pedofila Volkera Becka , adwokata terrorystow Ströbele i paru innych.

Wszystko to tylko „obyczajówka“ i lewactwo, a nie korupcja... Co oczywiście nie oznacza, że i ta w Niemczech nie istnieje, ale nie jest tak powszechna i bezczelna jak w kraju „ludzi honoru“ w ciemnych okularach.

> Jurku, jezeli nie pohamujesz jezyka, to bede musiala ciac rowniez Twoje posty.

A tnij, nie żałuj sobie! To Ty przywołałaś przykład uwiedzionej milionerki, ja tylko bardziej dosadnie nazwałem rzecz po imieniu. Zabrakło merytorycznych argumentów, więc czepiasz się formy wypowiedzi? Co do „lodziary“ – patrz wyżej.

> Pisales o wplywie mediow na Sad Apelacyjny czy nie? No to Ci mowie ze media w Niemczech ROWNIEZ bralyby strone kobiety, bo zawsze to robia.

I zupełnie przypadkowo w Polsce nad nieszczęsnym losem uwiedzionej „biedaczki“ załamywały ręce TYLKO media main stream’owe, salon, władza i jej pochlebcy... Inne kobiety- posłanki, jak np. taka pani profesor Pawłowicz już na obronę nie zasługują, chociaż nigdy lodów nie skręcały... Nawiasem mówiąc, teraz te media są już ostrożniejsze, o pani od „skręcania lodów“ mówi się tylko „była poseł“, bez określenia przynależności partyjnej. Tak na wszelki wypadek, ma się rozumieć.

> Ktora to korupcje SPROWOKOWANO bez dowodow na to, ze Sawicka juz wczesniej brala lapowki.

Po prostu wybrano sobie głupią „przekwitającą gąskę“, bo najbardziej nadawała się do prowokacji? Oj Mario, Mario, chyba jednak za dużo filmów sensacyjnych się na oglądałaś...
                            Tak przy okazji, ktoś decydujący się na zawód polityka MUSI liczyć się z tym, że go sprawdzą pod kątem korupcji. Nawet wtedy, gdy jest stuprocentowym idealistą.

> Ty chyby nie chcesz porownywac bylego prezydenta do byle prowincjonalnej poslanki?

A niby dlaczego nie? Oboje są, czy raczej byli profesjonalnymi politykami i obowiązywał ich TEN SAM kodeks zawodowy, zwłaszcza w zakersie wyczulenia na korupcję.

> Jezeli tak jest, to Tusk przegra wybory. Na tym polega demokracja. Ale Ty przeciez mowieles ze "uciekl" przed narodem. Jak uciekl, skoro zaraz wrocil?

No dla dobra Polski (niekoniecznie mojego ;) ) dobrze byłoby, gdyby przegrał. Mógłby też rzeczywiście sobie uciec na ten czarny ląd i nie wracać...

Co do użytego przeze mnie określenia, mam pytanie: gdy „uciekniesz“ przed deszczem do najbliższej, zadaszonej bramy jakiejś kamienicy, to koniecznie musisz tam pozostać na zawsze, czy może jak deszcz przestanie padać, wrócisz do domu?

> Przyczyny juz sa wyjasnione, pare technicznych detali ich nie zmieni.

Takich „detali“ jak ta kefalowa brzoza, która odcięła skrzydło na wysokości (5m?, 6,66m?, 7,20m?), po czym samolot jak rakieta wzbił się na wysokość 30 metrów, tam zrobił półbeczkę (gdyby był niżej, nawet tym obciętym skrzydłem zaryłby się w ziemię) i roztrzaskał się na dziesiątki tysięcy kawałków... Albo jak ten inny „detal“ o trotylu, którego „pełno, a jakoby wcale nie było“...

> A propos- dzisiaj odnaleziono w Nowym Yorku czesci jednego z Boeingow ktore sie rozbily o WTC.

No popatrz! Co za durni Amerykanie! Tyle lat minęło, miejscowi „Millerzy“ końcowe raporty powydawali, a oni dalej grzebią się w tych zamachach, szukają „ludzkich szczątków“, chociaż cały teren podobno „przekopano na metr w głąb“... Po prostu „rzygać się już chce“ od tego ciągłego jątrzenia wokół 9/11!

> Ciekawe co na to teoretycy spiskowi.

???

> Nasz rodzimy teoretyk spiskowy Macierewicz ma jakos problemy z przedstawieniem dowodow na to ze 3 osoby "przezyly" katastrofe.

A czy Pan Macierewicz kiedykolwiek twierdził, że: „przeżyły trzy osoby“? Już kiedyś o tym pisałem, że gdyby tak było, musiałby być naocznym świadkiem tego „przeżycia“. Pan Macierewicz stwierdził jedynie, że są zeznania świadków z trzech niezależnych od siebie źródeł, do których dotarły takie informacje, a prokuratura te wątki po prostu zlekceważyła. Co zersztą teraz próbuje nadrobić...
                            • kqsh Dodatkowo... 28.04.13, 00:28
                              ...polecam ciekwy artykul Piotra Zaremby.

Cytat: "Zobaczyłem w TVN-owskich „Faktach” prawników dowodzących, że policyjna prowokacja ma za zadanie jedynie potwierdzić inne, zebrane już dowody. Ale jeśli inne dowody są już zebrane, to po co prowokacja?"
                              • maria421 Re: Dodatkowo... 28.04.13, 09:54
                                kqsh napisał:

> ...polecam ciekwy artykul Piotra Zaremby.
                                >
                                > Cytat: "Zobaczyłem w TVN-owskich „Faktach” prawników dowodzących
                                > , że policyjna prowokacja ma za zadanie jedynie potwierdzić inne, zebrane już
                                > dowody. Ale jeśli inne dowody są już zebrane, to po co prowokacja?"

Tobie tez polecam ten artykul swietnie wyjasniajacy kiedy prowokacja policyjna jest dopuszczalna.
                                prowokacjawprawie.blogspot.de/
                            • maria421 Re: CBA 28.04.13, 09:48
                              kqsh napisał:

> Moja myśl nie ma tu nic do rzeczy. Prześledź raz jeszcze posty Astry i zastanów
                              > się, dlaczego wniosek o kasację tego habiebnego wyroku ma realną sansę powodze
                              > nia.

Z Astra dyskutuje od wczoraj i nie widze w jej postach niczego konkretnego oprocz tego co wiadomo, tzn. ze sedzia SA zastosowal prawo bedace dopiero w konstrukcji.
                              A to, ze znow okreslacz wyrok jako "haniebny" potwierdza tylko ze jest on nie po Twojej mysli.

> Terminu "skręcanie lodów" użyła sama zaniteresowana, za cudze erotyczne skojarz
                              > nia nie odpowiadam...

Ale odpowiadasz za powtarzanie ich.

> Wszystko to tylko „obyczajówka“ i lewactwo, a nie korupcja... Co oc
                              > zywiście nie oznacza, że i ta w Niemczech nie istnieje, ale nie jest tak powsze
                              > chna i bezczelna jak w kraju „ludzi honoru“ w ciemnych okularach.

Czyli lepsza pedofilia od korupcji? To chciales powiedziec?

> A tnij, nie żałuj sobie! To Ty przywołałaś przykład uwiedzionej milionerki, ja
                              > tylko bardziej dosadnie nazwałem rzecz po imieniu. Zabrakło merytorycznych argu
                              > mentów, więc czepiasz się formy wypowiedzi? Co do „lodziary“ –
                              > ; patrz wyżej.

Jako administratorka mam prawo czepiac sie rowniez FORMY wypowiedzi.
                              Po Tobie akurat takiego poziomu sie nie spodziewalam.

> I zupełnie przypadkowo w Polsce nad nieszczęsnym losem uwiedzionej „bieda
                              > czki“ załamywały ręce TYLKO media main stream’owe, salon, władza i
                              > jej pochlebcy... Inne kobiety- posłanki, jak np. taka pani profesor Pawłowicz j
                              > uż na obronę nie zasługują, chociaż nigdy lodów nie skręcały... Nawiasem mówiąc
                              > , teraz te media są już ostrożniejsze, o pani od „skręcania lodów“
                              > mówi się tylko „była poseł“, bez określenia przynależności partyjne
                              > j. Tak na wszelki wypadek, ma się rozumieć.

Zrozum ze krytyka czy atak na metody CBA nie rowna sie obronie Sawickiej.
                              Nawet sedzia SA mowil ze jest ona odpowiedzialna moralnie i etycznie.
                              Pokaz mi na tym forum JEDEN post broniacy Sawickiej.

Powiedz, Jurku, Ciebie metody agenta Tomka nie brzydza?

> Po prostu wybrano sobie głupią „przekwitającą gąskę“, bo najbardzie
                              > j nadawała się do prowokacji? Oj Mario, Mario, chyba jednak za dużo filmów sens
                              > acyjnych się na oglądałaś...

Ty chyby tez, dlatego uwazasz agenta Tomka jako szlachetnego rycerza walczacego z korupcja, a nie jako zwyklego zigolaka lecacego na panstwowa kase.

> Tak przy okazji, ktoś decydujący się na zawód polityka MUSI liczyć się z tym, ż
                              > e go sprawdzą pod kątem korupcji. Nawet wtedy, gdy jest stuprocentowym idealist
                              > ą.
                              > [i]

To nie sa metody demokratycznego panstwa! To sa metody totalitarne! Nie ma w Niemczech takiej instytucji ktora by "sprawdzala" politykow prowokujac ich.

> Co do użytego przeze mnie określenia, mam pytanie: gdy „uciekniesz“
                              > przed deszczem do najbliższej, zadaszonej bramy jakiejś kamienicy, to konieczn
                              > ie musisz tam pozostać na zawsze, czy może jak deszcz przestanie padać, wrócisz
                              > do domu?

Ale przed czym wlasciwie uciekal? Przeciez 10 kwietnia byl na Powazkach!

> Takich „detali“ jak ta kefalowa brzoza, która odcięła skrzydło na w
                              > ysokości (5m?, 6,66m?, 7,20m?), po czym samolot jak rakieta wzbił się na wysoko
                              > ść 30 metrów, tam zrobił półbeczkę (gdyby był niżej, nawet tym obciętym skrzydł
                              > em zaryłby się w ziemię) i roztrzaskał się na dziesiątki tysięcy kawałków... Al
                              > bo jak ten inny „detal“ o trotylu, którego „pełno, a jakoby w
                              > cale nie było“...

To JEST mozliwe, ale Ty, zapatrzony w Macierewicza, odrzucasz te mozliwosc.

> > Ciekawe co na to teoretycy spiskowi.
                              >
                              > ???

Ci, ktorzy "dowodza" ze WTC zawalily sie na skutek konstrolowanego wysadzenia.

> A czy Pan Macierewicz kiedykolwiek twierdził, że: „przeżyły trzy osoby
                              > 220;? Już kiedyś o tym pisałem, że gdyby tak było, musiałby być naocznym świadk
                              > iem tego „przeżycia“. Pan Macierewicz stwierdził jedynie, że są zez
                              > nania świadków z trzech niezależnych od siebie źródeł, do których dotarły takie
                              > informacje, a prokuratura te wątki po prostu zlekceważyła. Co zersztą t
                              > eraz próbuje nadr
                              > obić
                              ...

Jasne. Pan teoretyk spiskowy Macierewicz nie musi niczego udowadniac. Na tym polega rola teoretyka spiskowego. Pan teoretyk spiskowy Macierewicz ma tylko puszczac bujdy w eter dla podtrzymania swoich spiskowych teorii.
                              • astra18 Re: CBA 28.04.13, 09:54
                                maria421 napisała:

"Z Astra dyskutuje od wczoraj i nie widze w jej postach niczego konkretnego opro
                                > cz tego co wiadomo, tzn. ze sedzia SA zastosowal prawo bedace dopiero w konstru
                                > kcji."

Czyli? Zastosował się do prawa które NIE ISTNIEJE w prawodawstwie polskim. Jaki wniosek?
                                • maria421 Re: CBA 28.04.13, 09:58
                                  astra18 napisała:

> Czyli? Zastosował się do prawa które NIE ISTNIEJE w prawodawstwie polskim. Jaki
                                  > wniosek?

Ze jezeli nowe prawo wejdzie do kodeksu przed kasacja, to wyrok SA zostanie potwierdzony.
                                  • astra18 Re: CBA 28.04.13, 10:04
                                    maria421 napisała:

" Ze jezeli nowe prawo wejdzie do kodeksu przed kasacja, to wyrok SA zostanie pot
                                    > wierdzony."

AL e wyrok SA zapadł PRZED planowaną nowelizacją. Wniosek nasuwa się sam.
                                    Inną sprawą jest czy prokuratura wniesie o kasację, a to już inny temat.
                                    • maria421 Re: CBA 28.04.13, 10:21
                                      astra18 napisała:

> AL e wyrok SA zapadł PRZED planowaną nowelizacją. Wniosek nasuwa się sam.
                                      > Inną sprawą jest czy prokuratura wniesie o kasację, a to już inny temat.

Jezeli Sawicka wedlug starego prawa zostalaby skazana na kare smierci, to po nowelizacji prawa polegajacej na zniesieniu kary smierci tego wyroku by na niej nie wykonano.

Astro, to jest znowu TYLKO PRZYKLAD, nie porownanie :)
                                      • astra18 Re: CBA 28.04.13, 10:25
                                        maria421 napisała:

"Jezeli Sawicka wedlug starego prawa zostalaby skazana na kare smierci, to po no
                                        > welizacji prawa polegajacej na zniesieniu kary smierci tego wyroku by na niej n
                                        > ie wykonano."

I jesteś PEWNA, że dotyczy to wszystkich poprzednich wyroków czy tych, w których orzeczono karę śmierci?A co z zasadą, że prawo nie działa wstecz? Pytam, bo nie wiem, a ty wiesz?
                                        • maria421 Re: CBA 28.04.13, 10:30
                                          astra18 napisała:

> I jesteś PEWNA, że dotyczy to wszystkich poprzednich wyroków czy tych, w któryc
                                          > h orzeczono karę śmierci?A co z zasadą, że prawo nie działa wstecz? Pytam, bo n
                                          > ie wiem, a ty wiesz?

Skoro nie dziala wstecz to znaczy ze stosuje sie prawo panujace w momencie wydania wyroku, nie w momencie popelnienia przestepstwa.
                                          • astra18 Re: CBA 28.04.13, 10:37
                                            maria421 napisała:

"Skoro nie dziala wstecz to znaczy ze stosuje sie prawo panujace w momencie wyda
                                            > nia wyroku, nie w momencie popelnienia przestepstwa. "

No więc jakie prawo, którym kierował się sędzia SA, panowało 26.04.2013???

• maria421 Re: CBA 28.04.13, 13:21
                                              astra18 napisała:

> No więc jakie prawo, którym kierował się sędzia SA, panowało 26.04.2013???

To tez mowimy ze zastosowal prawo ktore jest dopiero w projekcie.
                                              • astra18 Re: CBA 28.04.13, 14:50
                                                maria421 napisała:

> astra18 napisała:
                                                >
                                                > > No więc jakie prawo, którym kierował się sędzia SA, panowało 26.04.2013??
                                                > ?
                                                >
                                                > To tez mowimy ze zastosowal prawo ktore jest dopiero w projekcie.

A więc wracamy do początku wątku, w którym to poście otwierającym go określiłaś ten wyrok ciekawym a ja kuriozalnym, a prof. Kruszyński orzekł że z tego powodu nadaje się do kasacji.
                                                Basta!:)
                                                • ja.nusz Re: CBA 29.04.13, 08:38
                                                  astra18 napisała:

> A więc wracamy do początku wątku, w którym to poście otwierającym go określiłaś
                                                  > ten wyrok ciekawym a ja kuriozalnym, a prof. Kruszyński orzekł że z tego powod
                                                  > u nadaje się do kasacji.
                                                  > Basta!:)

Sąd orzekł - prof. Kruszyński ma gówno do orzekania, może wyrazić własną opinię na temat wyroku wydanego przez sędziego - co zrobił tak, jak nie jeden i jedna na tym forum.
                              • kqsh Re: CBA 28.04.13, 10:31
                                maria421 napisała:

No widzę, że znowu będę musiał odpuścić i przerwać tą pyskówkę, więc tylko jeszcze kilka krótkich uwag na zakończenie.

> Z Astra dyskutuje od wczoraj i nie widze w jej postach niczego konkretnego oprocz tego co wiadomo, tzn. ze sedzia SA zastosowal prawo bedace dopiero w konstrukcji.
                                A to, ze znow okreslacz wyrok jako "haniebny" potwierdza tylko ze jest on nie po Twojej mysli.

Przeczytaj sobie tekst, który wkleiłem o praworządności w III RP. To TYMI patologiami powinni Polacy zająć się w pierwszej linii. Wtedy takich „stosujących prawo będące dopiero w konstrukcji“ sędziów-nadgorliwców w OGÓLE by nie było.

> Czyli lepsza pedofilia od korupcji? To chciales powiedziec?

A o czym jest wątek? O pedofilach czy o korupcji? To co w końcu ta Sawicka była nieletnia, czy przekwitająca, jak ją ten „obrzydliwy“ agent Tomek „torturował“, bo już zupełnie zgłupiałem?

> Jako administratorka mam prawo czepiac sie rowniez FORMY wypowiedzi.

Zwłaszcza jak Ci brakuje argumentów.

> Po Tobie akurat takiego poziomu sie nie spodziewalam.

Entspann’ Dich, meine Liebe! Ein bisschen mehr Humorsinn würde Dir nicht schaden! Znamy się od lat i dobrze wiesz, że lubię cięty język... W sumie wszystko traktuję na zasadzie zabawy i wydawało mi się że z Tobą jest podobnie. Nikomu tymi kilkoma wulgaryzmami nie zaszkodzę, bo wątpię, aby pani posłanka od „skręcania lodów“ czytywała forum Pro & Contra. Chociaż akurat w jej przypadku nie miałbym nic przeciwko temu, aby ten wątek sobie przejrzała. ;)

> Zrozum ze krytyka czy atak na metody CBA nie rowna sie obronie Sawickiej.
                                Nawet sedzia SA mowil ze jest ona odpowiedzialna moralnie i etycznie.

Czy ten sędzia w ogóle wie, co to moralność i etyka? Ponownie odsyłam do zalinkowanej przeze mnie analizy praworządności III RP.

> Powiedz, Jurku, Ciebie metody agenta Tomka nie brzydza?

Nawet sobie nie wyobrażasz wykonywanie ilu przeróżnych zawodów mnie brzydzi! Weźmy np. takiego rzeźnika wstrzeliwującego setkom krów bolce w łeb, albo „szambonurka“, czyli gościa, który wypompowywuje fekalia... Jako duży chłopiec wiem wszakże, że ktoś te brudne zawody wykonywać MUSI. „Oto życie“, jak powiadają Francuzi...

> To nie sa metody demokratycznego panstwa! To sa metody totalitarne!

Najpierw trzeba by zacząć od przywrócenia podstawowych zasad praworządności, w tym „demokratycznym“ państwie, w którym DO DZISIAJ komuszy mordercy i mafiosi ustalają reguły gry, a ich przeciwnicy są sądzeni przez komuszy wymiar sprawiedliwości...

> Ale przed czym wlasciwie uciekal? Przeciez 10 kwietnia byl na Powazkach!

O piątej trzydzieści rano? Boże, co za odwaga!!!

> To JEST mozliwe, ale Ty, zapatrzony w Macierewicza, odrzucasz te mozliwosc.

Natomiast to Twoje „JEST“ pochodzi od wiary w głupoty astrofizyka, „wysoko wykwalifikowanego“ pilota...

• ja.nusz Re: CBA 28.04.13, 10:41
                                  kqsh napisał:

> No widzę, że znowu będę musiał odpuścić i przerwać tą pyskówkę, więc tylko jesz
                                  > cze kilka krótkich uwag na zakończenie.

Bogu niech będą dzięki!!!

• maria421 Re: CBA 28.04.13, 13:36
                                  kqsh napisał:

> No widzę, że znowu będę musiał odpuścić i przerwać tą pyskówkę, więc tylko jesz
                                  > cze kilka krótkich uwag na zakończenie.

Pyskowke?
                                  Wlasciwie masz racje, kto uparcie okresla kobiete "lodziara", ten nie dyskutuje lecz pyskuje.

> Przeczytaj sobie tekst, który wkleiłem o praworządności w III RP. To TYMI patol
                                  > ogiami powinni Polacy zająć się w pierwszej linii.

Dla Ciebie teksty z tego zrodla sa jak widac alfa i omega. Dla mnie nie.

Wtedy takich „stosując
                                  > ych prawo będące dopiero w konstrukcji“ sędziów-nadgorliwców w OGÓLE by n
                                  > ie było.

Gdyby nie tacy sedziowie to moze prawo wcale by sie nie zmienialo?

> A o czym jest wątek? O pedofilach czy o korupcji? To co w końcu ta Sawicka była
                                  > nieletnia, czy przekwitająca, jak ją ten „obrzydliwy“ agent Tomek
                                  > „torturował“, bo już zupełnie zgłupiałem?

Watek jest o Sawickeij, ale to Ty wspomniales o paskudnych polskich politykach przeciwstawiajac im nieskalanych politykow niemieckich. Wiec Ci przypomnialam jacy sa niektorzy niemieccy politycy.

> Zwłaszcza jak Ci brakuje argumentów.

Jurku, nie obrazaj mnie! Wielokrotnie wycinalam posty Janusza , ostatni raz dzis rano, bo ten post obrazal Ciebie i Astre.
                                  Gdzie sa Twoje argumenty? Czy argumentem z Twoejej strony jest nazywanie Sawickiej "lodziara"?
                                  >
                                  > Entspann’ Dich, meine Liebe! Ein bisschen mehr Humorsinn würde Dir nic
                                  > ht schaden!
                                  Znamy się od lat i dobrze wiesz, że lubię cięty język...

Dlatego ze sie znamy jest mi przykro ze tak obnizasz wlasny poziom. Ciety jezyk nie musi byc wulgarny. Ciety jezyk nie polega na wyrazaniu pogadry wobec kogokolwiek.

W sumi
                                  > e wszystko traktuję na zasadzie zabawy i wydawało mi się że z Tobą jest podobni
                                  > e. Nikomu tymi kilkoma wulgaryzmami nie zaszkodzę, bo wątpię, aby pani posłanka
                                  > od „skręcania lodów“ czytywała forum Pro & Contra. Chociaż akurat
                                  > w jej przypadku nie miałbym nic przeciwko temu, aby ten wątek sobie przejrzała.
                                  > ;)

Kilkoma wulgaryzmami szkodzisz glownie sobie samemu, bo psujesz samemu sobie opinie.

> Czy ten sędzia w ogóle wie, co to moralność i etyka?

Alez skad! Tylko PiS wie co to moralnosc i etyka, i ze moralnie jest poslac Sawickiej zigolaka- prowokatora.

Ponownie odsyłam do zalink
                                  > owanej przeze mnie analizy praworządności III RP.

Ty serio uznajesz ten krotki artykul za jakakolwiek analize???

> Nawet sobie nie wyobrażasz wykonywanie ilu przeróżnych zawodów mnie brzydzi! We
                                  > źmy np. takiego rzeźnika wstrzeliwującego setkom krów bolce w łeb, albo „
                                  > szambonurka“, czyli gościa, który wypompowywuje fekalia... Jako duży chło
                                  > piec wiem wszakże, że ktoś te brudne zawody wykonywać MUSI. „Oto życie
                                  > 220;, jak powiadają Francuzi...

Czyli przyznajesz, ze CBA pod rzadami PiSu robilo brudna robote!

> Najpierw trzeba by zacząć od przywrócenia podstawowych zasad praworządności, w
                                  > tym „demokratycznym“ państwie, w którym DO DZISIAJ komuszy mordercy
                                  > i mafiosi ustalają reguły gry, a ich przeciwnicy są sądzeni przez komuszy wymi
                                  > ar sprawiedliwości...

Jasne, a tego dokona tylko PiS! :-)))

> O piątej trzydzieści rano? Boże, co za odwaga!!!

O piatej trzydziesci bylo juz tak widno, ze go fotografowano bez reflektorow?

> Natomiast to Twoje „JEST“ pochodzi od wiary w głupoty astrofizyka, „wysoko wykwalifikowanego“ pilota
                                  > ...

Jurku, w tamtym watku najdokladniej potwierdziles ze dla Ciebie nie liczy sie NIKT kto nie wchodzi w sklad zespolu Macierewicza.
                                  Bo Macierewicz ma najdoskonalszych doradcow ktorym inni tylko "teczki moga nosic"...
            • maria421 Re: CBA 27.04.13, 09:35
              astra18 napisała:

> Pani Sawicka nie zostałą torturowana po to aby potem brać łapówkę. Nie idź tą d
              > rogą,Mario, jak mawiał "klasyk".

Podalam przyklad kiedy zeznania nie moga byc dowodem w sprawie, nie porownywalam sprawy Sawickiej do wymuszania zeznan przez tortury.
              • astra18 Re: CBA 27.04.13, 13:43
                maria421 napisała:

> astra18 napisała:
                >
                > > Pani Sawicka nie zostałą torturowana po to aby potem brać łapówkę. Nie id
                > ź tą d
                > > rogą,Mario, jak mawiał "klasyk".
                >
                > Podalam przyklad kiedy zeznania nie moga byc dowodem w sprawie, nie porownywala
                > m sprawy Sawickiej do wymuszania zeznan przez tortury.

Te "tortury" to zaloty agenta może były?
                • maria421 Re: CBA 27.04.13, 14:13
                  astra18 napisała:

> Te "tortury" to zaloty agenta może były?

Uzylam tortur jako przykladu na niedopuszczalne zbieranie dowodow w sprawie. Moglam byla rownie dobrze zamiast tortur napisac o nielegalnym podsluchu.
      • maria421 Re: CBA 26.04.13, 19:38
        astra18 napisała:

> Kuriozalny. Oskarżona winna, nalezy się nagana. Za łapówkę.

Winna w sensie moralnym ale nie w sensie prawa z powodu metod stosowanych przez CBA.

• zawszekacperek Re: CBA 26.04.13, 21:50
          Koleżanka astra18 ma specyficzne poczucie humoru. Przypomnę więc jej, że te "służby" próbowały wrobić w podobny sposób jak b. posłankę Sawicką urzędującego konstytucyjnego wicepremiera ś.p. A. Leppera.
          Dlatego wyrok Sądu Apelacyjnego w sprawie Sawickiej jest słuszny i sprawiedliwy.
          Co nie oznacza, że zachowanie b. posłanki było słuszne.

Kacperek
          --
          t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRRbVVFsflAiqHjMOs5ih-3VgBfZGtn-uq2gNjKaXGjxhT_yOlwOw
          • astra18 Re: CBA 27.04.13, 06:20
            zawszekacperek napisał:

"Koleżanka astra18 ma specyficzne poczucie humoru. Przypomnę więc jej, że te "sł
            > użby" próbowały wrobić w podobny sposób jak b. posłankę Sawicką urzędującego ko
            > nstytucyjnego wicepremiera ś.p. A. Leppera."

A kolega kacperek zamiast posługiwać się dowodami roznosi plotki.

" Dlatego wyrok Sądu Apelacyjnego w sprawie Sawickiej jest słuszny i sprawiedliwy"
            Pożiwiom, uwidim. Zobaczymy, czy dojdzie do kasacji.
            • maria421 Re: CBA 27.04.13, 09:47
              astra18 napisała:

> Pożiwiom, uwidim. Zobaczymy, czy dojdzie do kasacji.

Jezeli dojdzie do kasacji i wyrok zostanie podwazony bo np. stwierdzi sie ze nie istnieja niepodwazalne podstawy prawne do uniewinnienia Sawickiej, to niezaleznie od tego jak to sie dla Sawickiej skonczy, ten wyrok moze byc podstawa do zmiany w prawie polegajacej na dokladnym okresleniu granic dzialalnosci "agentow Tomkow".
        • astra18 Re: CBA 27.04.13, 06:10
          maria421 napisała:

> astra18 napisała:
          >
          > > Kuriozalny. Oskarżona winna, nalezy się nagana. Za łapówkę.
          >
          > Winna w sensie moralnym ale nie w sensie prawa z powodu metod stosowanych przez
          > CBA.

Metod, które w żaden sposób nie zostały zakwestionowane przez SO, jak i przez prokuraturę, która wydała zgodę.Tuleya został zdyskredytowany, bo jakoś słuch zaginął po jego obiecankach cacankach, więc" precedens" musiał wypłynąć teraz.
          Od dziś w Polsce można w takim razie brać łapówy, a w razie wsypy powołać się w sądzie na casus Sawickiej. Sędzia SA NIE ZAKWESTIONOWAŁ przecież,że taki fakt miał miejsce.
          Przeżyjmy to jeszcze raz:
          wpolityce.pl/artykuly/52320-beata-sawicka-uniewinniona-przez-sad-od-zarzutu-korupcji-posluchajmy-jednak-sami-co-mowila-jest-cos-do-wziecia
          >
            • jureek Re: CBA 27.04.13, 09:18
              astra18 napisała:

> Dobre podsumowanie:
              >
              > seaman.salon24.pl/503388,uniewinniona-niemoralnosc-i-sedzia-moralista

Ano tak, sąd sądem, ale sprawiedliwość ma być po naszej stronie.
              Jura
              • astra18 Re: CBA 27.04.13, 09:27
                jureek napisał:

> astra18 napisała:
                >
                > > Dobre podsumowanie:
                > >
                > > seaman.salon24.pl/503388,uniewinniona-niemoralnosc-i-sedzia-moralista
                >
                > Ano tak, sąd sądem, ale sprawiedliwość ma być po naszej stronie.
                > Jura

To kompilacja wypowiedzi prawników na temat tego wyroku, m. in. prof. Kruszyńskiego.
          • maria421 Re: CBA 27.04.13, 09:41
            astra18 napisała:

> Od dziś w Polsce można w takim razie brać łapówy, a w razie wsypy powołać się w
            > sądzie na casus Sawickiej. Sędzia SA NIE ZAKWESTIONOWAŁ przecież,że taki fakt
            > miał miejsce.

Lapowek nie bylo mozna i nie bedzie mozna brac, ale panstwo nie bedzie moglo stosowac nieograniczonej prowokacji obywatela do popelnienia czynu zabronionego.
            • astra18 Re: CBA 27.04.13, 13:57
              maria421 napisała:

> astra18 napisała:
              >
              > > Od dziś w Polsce można w takim razie brać łapówy, a w razie wsypy powołać
              > się w
              > > sądzie na casus Sawickiej. Sędzia SA NIE ZAKWESTIONOWAŁ przecież,że taki
              > fakt
              > > miał miejsce.
              >
              > Lapowek nie bylo mozna i nie bedzie mozna brac, ale panstwo nie bedzie moglo st
              > osowac nieograniczonej prowokacji obywatela do popelnienia czynu zabronionego.

Jakoś poprzednie sądy nie dopatrzyły się uchybień w działaniu CBA, ia i organ ten miał pozwolenie prokuratury na te działania.
              Poza tym idąc twoim tokiem myślenia Rywin powinien wystąpić do sądu o rehabilitację, a Michnik odpowiadać za "nieuprawnione" działania w celu prowokacji do zabronionego czynu.
              Piszesz,że nie będzie można brać łapówek - a ja się pytam dlaczego? SO i SA uznały dokonanie czynu przestępczego, a Sawicka jest na wolności.Proste pytanie - dokonała przestępstwa czy nie???
              • maria421 Re: CBA 27.04.13, 14:17
                astra18 napisała:

> Jakoś poprzednie sądy nie dopatrzyły się uchybień w działaniu CBA, ia i organ t
                > en miał pozwolenie prokuratury na te działania.

Konkretnie na uwodzenie przekwitajacej kobiety przez mlodego zigolaka?

> Poza tym idąc twoim tokiem myślenia Rywin powinien wystąpić do sądu o rehabilit
                > ację, a Michnik odpowiadać za "nieuprawnione" działania w celu prowokacji do za
                > bronionego czynu.

Niech robia co chca.

> Piszesz,że nie będzie można brać łapówek - a ja się pytam dlaczego?

Bo to bylo, jest i bedzie zabronione. I jedno uniewinnienie Sawickiej prawa nie zmieni.

> SO i SA uzn
                > ały dokonanie czynu przestępczego, a Sawicka jest na wolności.Proste pytanie -
                > dokonała przestępstwa czy nie???

Slyszalas cos o okolicznosciach lagodzacych? O tym, ze czasami nawet ktos , kto zabije czlowieka (czyli dokonure przestepstwa) jest uniewinniany?
                • astra18 Re: CBA 27.04.13, 14:53
                  maria421 napisała:

> Bo to bylo, jest i bedzie zabronione. I jedno uniewinnienie Sawickiej prawa nie
                  > zmieni.

Ale jest zaprzeczeniem ustalonego prawa.

" Slyszalas cos o okolicznosciach lagodzacych? O tym, ze czasami nawet ktos , kto
                  > zabije czlowieka (czyli dokonure przestepstwa) jest uniewinniany?"
                  Jaki to ma się do Sawickiej tego tylko twoje myśli mogą odgadnąć.
                  Gdyby kobita brała łapówy bo potzrebowałaby kasę dla nieuleczalnie chorego dziecka...może, sam bym sie ulitowała...

"Konkretnie na uwodzenie przekwitajacej kobiety przez mlodego zigolaka?"
                  A to określenie wieku Sawickiej to okoliczność łagodząca?
                  Mieli zgodę na działania w celu wykrycia korupcji. Coś na podobieństwo zakupu kontrolowanego.
                  • maria421 Re: CBA 27.04.13, 15:01
                    astra18 napisała:

> Ale jest zaprzeczeniem ustalonego prawa.

Wyrok uniewinniajacy dotyczy jednej osoby i nie jest zaprzeczeniem calego prawa.

> Jaki to ma się do Sawickiej tego tylko twoje myśli mogą odgadnąć.
                    > Gdyby kobita brała łapówy bo potzrebowałaby kasę dla nieuleczalnie chorego dzie
                    > cka...może, sam bym sie ulitowała...

Ja sie nad te glupia gesia Sawicka nie lituje. Ja tylko sie buntuje przeciw naslylaniu agentow-zigolakow na przekwitajace kobiety w celu skorumpowanie ich.

> A to określenie wieku Sawickiej to okoliczność łagodząca?

Manipulacja psychiczna moze byc okolicznoscia lagodzaca.

> Mieli zgodę na działania w celu wykrycia korupcji. Coś na podobieństwo zakupu k
                    > ontrolowanego.

I akurat musieli zigolaka poslac?
                    • astra18 Re: CBA 27.04.13, 15:06
                      maria421 napisała:

" Wyrok uniewinniajacy dotyczy jednej osoby i nie jest zaprzeczeniem calego prawa"

Ale stwarza precedens.

"I akurat musieli zigolaka poslac? "
                      Nawet gdyby dziad z laską to był kasa dla Sawickiej byłaby ofertą nie do odrzucenia.

"Ja tylko sie buntuje przeciw nas
                      > lylaniu agentow-zigolakow na przekwitajace kobiety w celu skorumpowanie ich."

I to się mieści wg ciebie w opisaniu jako metod totalitarnych?
                      • maria421 Re: CBA 27.04.13, 15:44
                        astra18 napisała:

> Ale stwarza precedens.

Polskie prawodawstwo nie wywodzi sie z Common Law i nie opiera sie na precedensach.

> Nawet gdyby dziad z laską to był kasa dla Sawickiej byłaby ofertą nie do odrzuc
                        > enia.

I wtedy nie byloby powodow do rewizji ani ostatniego wyroku :)

> I to się mieści wg ciebie w opisaniu jako metod totalitarnych?

Panstwo prawa musi sie opierac na zasadach moralnych. Pieknie o tym mowil Benedykt XVI w Bundestagu. Samo prawo , oderwane od zasad moralnych, robi z rzadzacych bande rozbojnikow, tak powiedzial.
                        • astra18 Re: CBA 27.04.13, 16:49
                          maria421 napisała:

" Polskie prawodawstwo nie wywodzi sie z Common Law i nie opiera sie na precedens
                          > ach."

Ale pan sędzia w Polsce je właśnie stworzył.!

"Panstwo prawa musi sie opierac na zasadach moralnych. Pieknie o tym mowil Bened
                          > ykt XVI w Bundestagu. Samo prawo , oderwane od zasad moralnych, robi z rzadzacy
                          > ch bande rozbojnikow, tak powiedzial."
                          Pięknie powiedziane ale dopasowane przez ciebie do niewłaściwego przykładu.
                          Bo zwolnienie z aresztu Sawicką przeczy tej pięknej myśli.
                          • astra18 Re: CBA 27.04.13, 16:53
                            astra18 napisała:

> maria421 napisała:
                            >
                            > " Polskie prawodawstwo nie wywodzi sie z Common Law i nie opiera sie na precede
                            > ns
                            > > ach."
                            >
                            > Ale pan sędzia w Polsce je właśnie stworzył.!

"prof. Piotr Kruszyński w wywiadzie dla TVP Info. Stwierdził on, że sąd wydający wyrok w sprawie Beaty Sawickiej „wyprzedził epokę”: zastosował prawo, które obowiązuje co prawda w USA, ale które w Polsce jest na razie w fazie projektów zmian kodeksu karnego."
                            • maria421 Re: CBA 27.04.13, 17:07
                              astra18 napisała:

> "prof. Piotr Kruszyński w wywiadzie dla TVP Info. Stwierdził on, że sąd wydając
                              > y wyrok w sprawie Beaty Sawickiej „wyprzedził epokę”: zastosował pr
                              > awo, które obowiązuje co prawda w USA, ale które w Polsce jest na razie w fazie
                              > projektów zmian kodeksu karnego."

"Wyprzedzil epoke" znaczy zastosowal prawo ktore jest w fazie projektu. Nic wiecej.
                              Precedensu nie stworzyl, bo wedlug polskiego prawa zaden sedzia nie wydaje wyroku na podstawie innego wyroku w podobnej sprawie.
                              • astra18 Re: CBA 27.04.13, 17:24
                                maria421 napisała:

" "Wyprzedzil epoke" znaczy zastosowal prawo ktore jest w fazie projektu. Nic wie
                                > ce"
                                Nie Mario, tzn. zastosował prawo, którego w Polsce jeszcze nie ma.
                                • maria421 Re: CBA 27.04.13, 19:06
                                  astra18 napisała:

> Nie Mario, tzn. zastosował prawo, którego w Polsce jeszcze nie ma.

Jezeli jest w fazie projektu, to oczywiscie ze jeszcze nie obowiazuje.
                          • maria421 Re: CBA 27.04.13, 17:04
                            astra18 napisała:

> Ale pan sędzia w Polsce je właśnie stworzył.!

Jeszcze raz- polskie prawodawstwo wywodzi sie z prawa rzymskiego i z napoleonskiego Code Civil i jest to prawo PISANE, a nie precedensowe, jak anglosaskie Common Law.
                            Tak wiec sedzia zadnego precedensu nie stwarza, bo na ten wyrok nie bedzie sie mogl powolac zaden nastepny sedzia orzekajacy w podobnej sprawie,

> Pięknie powiedziane ale dopasowane przez ciebie do niewłaściwego przykładu.

Czyli uwazasz uwodzenie przekwitajacej kobiety przez lovelasa ktory za to bierze pieniadze od panstwa za moralne?

> Bo zwolnienie z aresztu Sawicką przeczy tej pięknej myśli.

Najlepiej ja jeszcze pod pregierz. A agentowi Tomkowi medal.
                            • astra18 Re: CBA 27.04.13, 17:17
                              maria421 napisała:

" Czyli uwazasz uwodzenie przekwitajacej kobiety przez lovelasa ktory za to bierz
                              > e pieniadze od panstwa za moralne?"
                              To jest pytanie na ktore ci nie odpowiem, bo rzecz taka nie miała miejsca.
                              Chyba że uzupełnisz je o następujące słowa:
                              "Czy uważasz, że uwodzenie kobiety, co do której istnieją poważne podejrzenia o korupcję, w celu udowodnienia jej przestępczego czynu, choćby przez osobę noszącej znamiona "lovelasa" i biorącego za to pieniądze, bo jest to elemeny jego pracy, uważasz za moralne?"
                              Wtedy ci odpowiem.
                              I jeszcze raz, ostatni, przypominam ci o działaniach stosowanych na całym świecie - "zakup" kontrolowany.

" Najlepiej ja jeszcze pod pregierz."
                              Wystarczy sprawiedliwy wyrok.
                              • maria421 Re: CBA 27.04.13, 19:21
                                astra18 napisała:

> I jeszcze raz, ostatni, przypominam ci o działaniach stosowanych na całym świec
                                > ie - "zakup" kontrolowany.

Moze najpierw doinformujesz sie na temat "zakupu kontrolowanego" i "prowokacji policyjnej"?

"Przepis art. 19a ustawy o Policji wprowadza instytucję tzw. „zakupu kontrolowanego” nazywanego prowokacją policyjną21. Istotne dla prowokacji w rozumieniu art. 24 K. k. będzie porównanie z ustępem 1 i 2 art. 19a ustawy o Policji, który stanowi: „1. W sprawach o przestępstwa określone w art. 19 ust. 1 czynności operacyjno-rozpoznawcze zmierzające do sprawdzenia uzyskanych wcześniej wiarygodnych informacji o przestępstwie oraz ustalenia sprawców i uzyskania dowodów przestępstwa mogą polegać na dokonaniu w sposób niejawny nabycia, zbycia lub przejęcia przedmiotów pochodzących z przestępstwa, ulegających przepadkowi, albo których wytwarzanie, posiadanie, przewożenie lub którymi obrót są zabronione, a także przejęciu lub wręczeniu korzyści majątkowej"

"Czynności o których mówi ust. 1 i 2 art. 19a ustawy o Policji mogą mieć następujące cele: po pierwsze sprawdzenie uzyskanych wcześniej, wiarygodnych informacji o przestępstwie, po drugie wykrycie sprawców przestępstwa i po trzecie – uzyskanie dowodów, a ściślej, uzyskanie informacji mogących mieć znaczenie dowodowe w późniejszym procesie23."

prowokacjawprawie.blogspot.de/
                                Czy CBA mialo "uzyskane wczesniej wiarygodne informacje" ze Sawicka bierze lapowki zanim naslano na nia agenta Tomka?

> Wystarczy sprawiedliwy wyrok.

Czyli po Twojej mysli.
                                • astra18 Re: CBA 27.04.13, 19:32
                                  maria421 napisała:
                                  " Czy CBA mialo "uzyskane wczesniej wiarygodne informacje" ze Sawicka bierze lapo
                                  > wki zanim naslano na nia agenta Tomka?"

Ten materiał ma być odtajniony, jak się zarzeka Ziobro,bo chyba nie powiesz mi,że ty wiesz, a jak wiesz to podaj wiarygodne źródło, natomiast otrzymaliśmy informacje, że Sawicka była obserwowana od jakiegoś czasu z powodu zachowań mających znamiona korupcji.
                                  A ty myślisz, że agent przyszedł na szkolenia do rad nadzorczych i drogą "na marynarza" wytypowal sobie Sawicką do korumpowania?:)

"
                                  >
                                  • maria421 Re: CBA 27.04.13, 19:46
                                    astra18 napisała:

> Ten materiał ma być odtajniony, jak się zarzeka Ziobro,bo chyba nie powiesz mi,
                                    > że ty wiesz, a jak wiesz to podaj wiarygodne źródło, natomiast otrzymaliśmy in
                                    > formacje, że Sawicka była obserwowana od jakiegoś czasu z powodu zachowań mając
                                    > ych znamiona korupcji.
                                    > A ty myślisz, że agent przyszedł na szkolenia do rad nadzorczych i drogą "na ma
                                    > rynarza" wytypowal sobie Sawicką do korumpowania?:)
                                    >

A jezeli naprawde bylo tak :?

m.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,117915,12959015,Dlaczego_Weronika_Marczuk_stala_sie_ofiara_agenta.html
                                    >
                                    > "
                                    > >
                                    • astra18 Re: CBA 27.04.13, 20:01
                                      maria421 napisała:

" A jezeli naprawde bylo tak :?
                                      >
                                      > rel="nofollow">m.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,117915,12959015,Dlaczego_Weronika_Marczuk_stala_sie_ofiara_agenta.html
                                      > > "

Gdybamy i czytamy fairy tales and stories???:)
                                      Czytałam, o ile sobie przypominasz te odgrzewane kotlety,i nawet o tym dyskutowałyśmy, kiedy trwała akcja weekendowa GW nt.: Agent Tomek, odsłona w 10, 11, czy ilus tam, aktach:)
                                      • maria421 Re: CBA 27.04.13, 20:12
                                        astra18 napisała:

> Gdybamy i czytamy fairy tales and stories???:)
                                        > Czytałam, o ile sobie przypominasz te odgrzewane kotlety,i nawet o tym dyskutow
                                        > ałyśmy, kiedy trwała akcja weekendowa GW nt.: Agent Tomek, odsłona w 10, 11, cz
                                        > y ilus tam, aktach:)

Gdybamy bo nie wiemy czy byly konkretne podejrzenia ze Sawicka brala lapowki ZANIM naslano na nia Tomka, czy tez nie.

• astra18 Re: CBA 28.04.13, 07:36
                                          maria421 napisała:

"Gdybamy bo nie wiemy czy byly konkretne podejrzenia ze Sawicka brala lapowki ZA
                                          > NIM naslano na nia Tomka, czy tez nie."

Już na to odpowiedziałam - sąd w Lublinie odrzucił zarzut Sawickiej, że CBA działało w je sprawie bezpodstawnie, i na tej przesłance należy opierać wniosek, że jej osoba nie została wybrana "losowo".
                                          • maria421 Re: CBA 28.04.13, 09:28
                                            astra18 napisała:

> Już na to odpowiedziałam - sąd w Lublinie odrzucił zarzut Sawickiej, że CBA dzi
                                            > ałało w je sprawie bezpodstawnie, i na tej przesłance należy opierać wniosek, ż
                                            > e jej osoba nie została wybrana "losowo".

A Sad Apelecyjny ustalil co innego.
                        • zawszekacperek Re: CBA 27.04.13, 17:05
                          Dear Maria,

Twoi czcigodni interlokutorzy (astra18 i kqsh) nie rozumieją istoty procedowania Sądu Apelacyjnego w Polsce. Sąd Apelacyjny nie zajmuje się badaniem "dowodów" pod kątem ich prawdziwości lub nieprawdziwości lecz zajmuje się badaniem czy sąd niższej instancji nie popełnił błędów proceduralnych przy ocenie materiału dowodowego, w oparciu o które tenże sąd niższej instancji wydał wyrok. W przypadku b. posłanki Sawickiej SA słusznie zauważył, że została ona skazana na podstawie dowodów uzyskanych przez organa ścigania metodami prawem obowiązującym w Polsce niedozwolonymi.
                          W przypadku b. posłanki błąd popełnił Sąd Okręgowy, który wydał wyrok w oparciu o "szemrane dowody". Gdyby SO odesłał akta Sawickiej do prokuratury celem uzupełnienia ich, bądź uwiarygodnienia materiału dowodowego w inny sposób to sprawa Sawickiej wyglądałaby dziś inaczej.

A tak na marginesie, "źli komuniści" mieli w kk bata na niepokornych w postaci kary "pozbawienia praw publicznych i honorowych". Mimo, że ta regulacja nadal znajduje się w kk (kodeks karny, żeby niektórzy nie pomyśleli o wiadomym kościele :)), to jakoś współczesne sądy nie sięgają ostatnio po tę represję. Dziwne hmmmm - w rzeczy samej.

maria421 napisała:

> astra18 napisała:
                          >
                          > > Ale stwarza precedens.
                          >
                          > Polskie prawodawstwo nie wywodzi sie z Common Law i nie opiera sie na precedens
                          > ach.
                          >
                          > > Nawet gdyby dziad z laską to był kasa dla Sawickiej byłaby ofertą nie do
                          > odrzuc
                          > > enia.
                          >
                          > I wtedy nie byloby powodow do rewizji ani ostatniego wyroku :)
                          >
                          > > I to się mieści wg ciebie w opisaniu jako metod totalitarnych?
                          >
                          > Panstwo prawa musi sie opierac na zasadach moralnych. Pieknie o tym mowil Bened
                          > ykt XVI w Bundestagu. Samo prawo , oderwane od zasad moralnych, robi z rzadzacy
                          > ch bande rozbojnikow, tak powiedzial.
                          >

--
                          t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRRbVVFsflAiqHjMOs5ih-3VgBfZGtn-uq2gNjKaXGjxhT_yOlwOw
                          • maria421 Re: CBA 27.04.13, 17:15
                            zawszekacperek napisał:

> Dear Maria,
                            >
                            > Twoi czcigodni interlokutorzy (astra18 i kqsh) nie rozumieją istoty procedowani
                            > a Sądu Apelacyjnego w Polsce. Sąd Apelacyjny nie zajmuje się badaniem "dowodów"
                            > pod kątem ich prawdziwości lub nieprawdziwości lecz zajmuje się badaniem czy s
                            > ąd niższej instancji nie popełnił błędów proceduralnych przy ocenie materiału d
                            > owodowego, w oparciu o które tenże sąd niższej instancji wydał wyrok. W przypad
                            > ku b. posłanki Sawickiej SA słusznie zauważył, że została ona skazana na podsta
                            > wie dowodów uzyskanych przez organa ścigania metodami prawem obowiązującym w Po
                            > lsce niedozwolonymi.

Tu jest wlasnie problem, bo zdaje sie sedzia SA zaaplikowal prawo ktore jest dopiero w konstrukcji. Wedlug dotychczas obowiazujacego ponoc byly to legalne metody.

> W przypadku b. posłanki błąd popełnił Sąd Okręgowy, który wydał wyrok w oparciu
                            > o "szemrane dowody". Gdyby SO odesłał akta Sawickiej do prokuratury celem uzup
                            > ełnienia ich, bądź uwiarygodnienia materiału dowodowego w inny sposób to sprawa
                            > Sawickiej wyglądałaby dziś inaczej.

Moze.

> A tak na marginesie, "źli komuniści" mieli w kk bata na niepokornych w postaci
                            > kary "pozbawienia praw publicznych i honorowych". Mimo, że ta regulacja nadal z
                            > najduje się w kk (kodeks karny, żeby niektórzy nie pomyśleli o wiadomym kościel
                            > e :)), to jakoś współczesne sądy nie sięgają ostatnio po tę represję. Dziwne hm
                            > mmm - w rzeczy samej.

I dobrze ze nie siagaja.
                            • astra18 Re: CBA 27.04.13, 17:43
                              maria421 napisała:

"> Tu jest wlasnie problem, bo zdaje sie sedzia SA zaaplikowal prawo ktore jest do
                              > piero w konstrukcji. Wedlug dotychczas obowiazujacego ponoc byly to legalne met
                              > ody.

Nawet niech ci się nie zdaje bo tak jest, przeczytaj dłuższą wypowiedź specjalisty prawa karnego, prof. Kruszyńskiego:

niezalezna.pl/40796-mecenas-kruszynski-dla-niezaleznapl-wyrok-ws-sawickiej-do-kasacji
                      • jureek Re: CBA 27.04.13, 21:29
                        astra18 napisała:

> "I akurat musieli zigolaka poslac? "
                        > Nawet gdyby dziad z laską to był kasa dla Sawickiej byłaby ofertą nie do odrzuc
                        > enia.

Jeśli tak, to czemu nie wysłali na nią dziada z laską?
                        Jura
                        • zawszekacperek Re: CBA 27.04.13, 22:36
                          Nie mieli takowego na etacie w CBA. Ustawa przedłużająca wiek emerytalny rodziła się dopiero w "bulach" i "nadzieji". :)

Kacperek

jureek napisał:

>
                          > Jeśli tak, to czemu nie wysłali na nią dziada z laską?
                          > Jura

--
                          • kqsh Re: CBA 27.04.13, 23:53
                            zawszekacperek napisał:

> Nie mieli takowego na etacie w CBA. Ustawa przedłużająca wiek emerytalny rodził
                            > a się dopiero w "bulach" i "nadzieji". :)

:DDDD
                        • astra18 Re: CBA 28.04.13, 07:40
                          jureek napisał:

" astra18 napisała:
                          >
                          > > "I akurat musieli zigolaka poslac? "
                          > > Nawet gdyby dziad z laską to był kasa dla Sawickiej byłaby ofertą nie do
                          > odrzuc
                          > > enia.
                          >
                          > Jeśli tak, to czemu nie wysłali na nią dziada z laską? "

Czy jest to z twojej strony sugestia, że akcja nie miałaby wtedy szans na powodzenie?
                          Czemu tak się zostało pozostaje tajemnicą operacyjną.
                          • ja.nusz Re: CBA 28.04.13, 09:31
                            Myślisz Mario, że swoim łagodnym tonem dotrzesz do tych zakutych łbów.
                            Możesz argumentować do usranej śmierci - lud smoleński jest odportny na wszystko.
                            Ten post możesz też wyciąć i męcz się dalej z tymi pojebami.
                            • maria421 Re: CBA 28.04.13, 10:01
                              ja.nusz napisał:

> Myślisz Mario, że swoim łagodnym tonem dotrzesz do tych zakutych łbów.
                              > Możesz argumentować do usranej śmierci - lud smoleński jest odportny na wszystk
                              > o.
                              > Ten post możesz też wyciąć i męcz się dalej z tymi pojebami.

Myslisz ze cos uzyskasz obrazajach ich?

Na moim forum nie zycze sobie obrazania forumowiczow !
                              • astra18 Re: CBA 28.04.13, 10:07
                                maria421 napisała:

> ja.nusz napisał:
                                >
                                > > Myślisz Mario, że swoim łagodnym tonem dotrzesz do tych zakutych łbów.
                                > > Możesz argumentować do usranej śmierci - lud smoleński jest odportny na w
                                > szystk
                                > > o.
                                > > Ten post możesz też wyciąć i męcz się dalej z tymi pojebami.
                                >
                                > Myslisz ze cos uzyskasz obrazajach ich?
                                >
                                > Na moim forum nie zycze sobie obrazania forumowiczow !

Mario, to prawda, że to twój cyrk i twoje małpy:)
                                • ja.nusz Re: CBA 28.04.13, 10:37
                                  astra18 napisała:

> Mario, to prawda, że to twój cyrk i twoje małpy:)

Nie musiała się tak oficjalnie przyznawać do przynależności do stada.

• kqsh Praworządność w III RP 28.04.13, 09:49
      Doskonała analiza polskiej praworządności ery III RP, którą pozwalam sobie tutaj wyjątkowo wkleić prawie w całości:

Sądownictwo to jeden z najbardziej patologicznych obszarów polskiego państwa oraz ustroju. To środowisko, w dużej mierze przejęte po PRLu, i podejmowane przez nie decyzje są dziś coraz częstszym źródłem oburzenia opinii publicznej. Sposób działania sądów III RP wzmacnia poczucie niesprawiedliwości. Pokazały to dwa ostatnie wyroki – ws. Sawickiej oraz Grudnia 70. U podstaw obu leży ta sama pogarda dla prawa, państwa oraz Narodu. Po raz kolejny okazuje się, że sądownictwo wcale nie służy dobru wspólnemu – ma swoich panów, którzy bynajmniej nie mają interesów takich samych jak Polacy.

Ten fatalny dla kraju stan rzeczy istnieje od początków tzw. transformacji. Dzięki niej współczesna Polska jest kontynuatorką zbrodniczej władzy i rzeczywistości powojennego zniewolenia Polski. Sądownictwo jest zaś jednym z najważniejszych filarów trzymających mocno korzenie III RP w PRLowskim bezprawiu.

Przez tę łączność bezprawia, braku szacunku dla dobra wspólnego oraz praworządności możliwe są w Polsce tak skandaliczne wyroki jak ten na Mirosława G., w czasie którego najcięższe słowa padły nie po adresem skazanego, ale CBA, czy ostatni na Sawicką oraz komunistów ws. Grudnia 1970 ( ... ) .

To dzięki systemowi bezprawia, jaki obecny jest w Polsce możliwe jest włączenie się wymiaru sprawiedliwości w działania da facto przestępcze, jakie obrazuje historia biznesmenów pokazana w filmie „Układ zamknięty”. Polski wymiar sprawiedliwości jest coraz bliżej wymiaru bezprawia. I to na wielu poziomach.

Czy dziś obywatele mogą czuć się bezpieczni, mogą czuć, że państwo strzeże ich interesów, skoro w najbardziej newralgicznym obszarze życia publicznego widać tak daleko idącą patologię? To pytanie retoryczne – i chyba coraz więcej osób zdaje sobie z tego sprawę.

Dziś obywatele nie mogą czuć się zabezpieczeni nawet w oczywistych sprawach. Kolejną przynosi ostatni numer tygodnika „Wprost”. W nim znajduje się m.in. wywiad z „nawróconym gangsterem” Masą. Ten mafiozo w rozmowie z gazetą stwierdza to, co w Polsce powtarza się od lat:

[Byliśmy mafią] trzepakową, bo[b] prawdziwa mafia to były Wojskowe Służby Informacyjne, stare SB, ludzie, którzy zostali źle zweryfikowani, nie kontynuowali służby i musieli się gdzieś podziać. I to była ta prawdziwa mafia. Lata 90. to było polskie eldorado.[/b]

We fragmencie, który publikuje „Wprost” w internecie Masa opowiada o tym, jak WSI współpracowało z innym gangsterem, Pershingiem w sprawie handlu sprzętem wojskowym do Syrii.

Podobne tezy, jakie dziś wygłasza Masa w Polsce słychać od lat. Sprawę przestępczych działań WSI obrazuje Raport z weryfikacji tej formacji. Przekaz Masy oraz dokumentacja zebrana przez komisję weryfikacyjną oraz głosy wielu komentatorów jest tożsamy.

I co? Gdzie akty oskarżenia? Gdzie procesy? Gdzie wyroki sądów w sprawie przestępczych działań służb?

Nie ma. Choć fakt panoszących się patologii w WSI jest czymś oczywistym sądy nie skazują, prokuratura nie ściga, politycy nie wspierają walki z patologiami. Jest wręcz odwrotnie – prokuratura ściga tych, którzy patologie ujawnili oraz zatrzymali, sądy uniewinniają winnych, wypłacane są im odszkodowania, a politycy broniący publicznie WSI są promowani. Symbolicznym wydaje się fakt, że jedynym politykiem PO, który głosował przeciwko rozwiązaniu WSI, jest obecny prezydent Bronisław Komorowski.

Dziś obrona WSI jest sposobem na karierę. W normalnym kraju demokratycznym zarówno taka formacja jak WSI, jak i jej publiczni obrońcy zapewne zostaliby zmieceni z życia publicznego.

Sprawa WSI jest kolejnym obszarem, w którym rzeczywistość zaprojektowana przy okrągłym stole, pokazuje swoje prawdziwe oblicze. Niestety coraz lepiej i dobitniej widać, że jednym z elementów współczesnej Polski jest oficjalne państwowe przyzwolenie na przestępcze działania. Jednym z gwarantów tego mechanizmu są sądy.

Zbudowanie niezawisłych sądów na środowisku umoczonym w zbrodniczy system, w system bestialski daje zatrute owoce. I m.in. te owoce zatruwają Polskę i Polaków.

/Źródło/
      • maria421 Re: Praworządność w III RP 28.04.13, 10:06
        I jaka jest rada na ten "zbrodniczy, bestialski system"? Rzady PiSu i Ziobro, ktory jako minister sprawiedliwosci zapomnial ze oskarzony jest tak dlugo niewinny dopoki niezawisly sad nie stwierdzi jego winy? Mowie tu o pamietnym wystapieniu Ziobry w TV w ktorym powiedzial ze "ten pan (dr.G) juz nikogo nie zabije".

Oh, pardon, zapomnialam ze Ziobro juz opuscil Prezesa...
      • zawszekacperek Re: Praworządność w III RP 28.04.13, 10:49
        Szanowny Kolego, mój śp. Mistrz Prof. K. Maleczyński na nasze naiwne studenckie pytanie: Co to jest sprawiedliwość? - odpowiedział: "Sprawiedliwość, to jest taka misternie utkana pajęczyna. Bąk się przez nią przebije, a mucha zatrzyma."

I tyle w temacie.
        Kacperek
        --
    • kqsh Re: CBA 29.04.13, 08:06
      maria421 napisała:

> Bardzo ciekawy wyrok :

No i po co w pocie czoła „skręcać lody“? Narażać się na „tortury“ przystojnego agenta „totalitarnego“ CBA? W tuskowej Polsce wystarczy posmarkać się po ewidentnym przestępstwie przed kamerami, nająć cwanych adwokatów, odczekać na jakiegoś postkomuszego, tulejopodobnego sędziego i po zawodach! Co tam jakieś korupcyjne banknoty w torebce! Co tam kompromitujące stwierdzenia przed ukrytą kamerą! Co tam uczciwość poselska! Koń by się uśmiał! Kasa, Misiu, kasa! Śmierć frajerom! Niech żyje Partia Miłości, niech żyje Tuskoland!

Zaiste, Mario, bardzo CIEKAWY wyrok... Nic, tylko dawać się korumpować. ;)

• ja.nusz Re: CBA 29.04.13, 08:47
        kqsh napisał:

> No i po co w pocie czoła „skręcać lody“? Narażać się na „tort
        > ury“ przystojnego agenta „totalitarnego“ CBA? W tuskowej Pols
        > ce wystarczy posmarkać się po ewidentnym przestępstwie przed kamerami, nająć cw
        > anych adwokatów, odczekać na jakiegoś postkomuszego, tulejopodobnego sędziego i
        > po zawodach! Co tam jakieś korupcyjne banknoty w torebce! Co tam kompromitują
        > ce stwierdzenia przed ukrytą kamerą! Co tam uczciwość poselska! Koń by się uśmi
        > ał! Kasa, Misiu, kasa! Śmierć frajerom!
        > Niech żyje Partia Miłości, niech żyje Tuskoland!

Wypuścili kobitę na wolność, bo doszukano się rażących uchybień ze strony organów ścigania. Zastosowane metody są zwyczajnie niedopuszczalne - zastanawiam się, kiedy ta dziecinnie prosta prawda dotrze też do obywateli Moherlandu.

PS.
        Proponuję Smerfom z Moherlandu dokładnie sprawdzić tego sędziego - nie da się wykluczyć, że to jakiś agent nasłany przez Agorę a może nawet na cztery kopyta kuty Zyd.....
        • kqsh "Napalony" sędzia Paweł Rysiński 29.04.13, 12:53
          ja.nusz napisał:

> Proponuję Smerfom z Moherlandu dokładnie sprawdzić tego sędziego - nie da się wykluczyć, że to jakiś agent nasłany przez Agorę a może nawet na cztery kopyta kuty Zyd.....

Towarzyszu Ja.nusz, Wasza prośba jest dla Arcymohera jak rozkaz! Już się robi! Przyjrzyjmy się więc bliżej sędziemu, wydającemu „CIEKAWE“ wyroki i jego dotychczasowym osiągnięciom. Tekst nie jest coprawda mój, ale podpisuję się pod nim wszystkimi możliwymi członkami. ;)

Sędzia Paweł Rysiński nie rozgrzany, ale napalony: FOZZ, „Bolek”, Sawicka Doktor G., Olewnik

Nie takie rzeczy robiło się w składzie sędziowskim pod przewodnictwem sędziego Pawła Rysińskiego, jak ta ostania z płaczącą degustatorską lodów w roli głównej. Gdy tylko spojrzałem na siwy włos sędziego i wysłuchałem mowy trawy, byłem pewien, że to ani pierwszy numer, ani ostatni numer towarzysza, który staż zaczynał w czasach Jaruzelskiego i ma się świetnie w czasach Komorowskiego i póki co Tuska.

Właściwie nie wiadomo od czego zacząć, tak bogaty dorobek ma sędzia Rysiński, przy którym Sawicka jest zaledwie rozgrzewką. Może zacznijmy od afery FOZZ i wyroku sądu apelacyjnego, który nie mógł pójść na całość i uniewinnić, ale wspaniałomyślnie zmniejszył kary: Grzegorzowi Żemkowi, Janinie Chim, Dariuszowi Przywieczerskiemu, Zbigniewi Olawie oraz Irene Ebbinghaus. W uzasadnieniu Rysiński wygłosił następującą homilię: „Sąd zdecydował o przedawnieniu części zarzutów, bo uznał, że sędzia Andrzej Kryże, który orzekał w sprawie, nie był bezstronny co do zarzutów zagrożonych przedawnieniem.” Teraz się zastanawiam, czy przypadkiem nie palnąłem głupstwa ustawiając w ten sposób hierarchię wyczynów, wszak równie znana jest sprawa „Doktora G.”, a mało znana rola w tej sprawie sędziego Pawła Rysińskiego. Kto zgadł o jaką rolę chodzi? Brawo, chociaż to nie było trudne, sędzia wydał decyzję w sprawie kaucji i aresztu, w obu przypadkach nakazał odstąpić od represji i wypuścić pana „chirurga”.

Dorobek sędziego dziwnym trafem nie idzie w parze ze sławą medialną, pomimo tego, że do wspomnianych hitów trzeba dołożyć wyrok uniewinniający „Bolka”, który też jest dziełem Pawła Rysińskiego, nawet arcydziełem biorąc pod uwagę uzasadnienie: „Nie ma żadnego dowodu, który potwierdzałby fakt współpracy Lecha Wałęsy z byłą SB jako tajnego współpracownika o pseudonimie „Bolek”, lub też podawał by w wątpliwość prawdziwość złożonego przez pana Lecha Wałęsę oświadczenia lustracyjnego. Materiał dowodowy, który został przez sąd w tej sprawie zgromadzony, pozwala na graniczące z pewnością stwierdzenie, że najprawdopodobniej materiały oryginalne nigdy nie istniały.” Wałęsa został szczególnie obdarowany przez Rysińskiego, bo przed uniewinnieniem „Bolka”, dostał Lech od tego samego sędziego status pokrzywdzonego. Trofea sędziego wyglądały imponująco, nim się ktokolwiek dowiedział o najnowszym osiągnięciu, które dla porządku trzeba przytoczyć: „Notatki operacyjne, nagrania obrazu i dźwięku i zeznania osób zaangażowanych w tę sprawę czynności operacyjnych, są dowodami skażonymi pierwotnie. Te czynności stosowane przez CBA wobec Sawickiej do 16 czerwca wykonywane były wbrew prawu i nie mogą stanowić podstawy faktycznej i prawnej dla kontynuacji działań operacyjnych i legalizacji uzyskanych w ich wyniku już po 16 czerwca materiałów operacyjnych”.

Podsumujmy, żeby żaden szlagier nie uszedł: FOZZ, Doktor G, „Bolek”, Sawicka. Robi wrażenie? A jak powiem, że to dopiero połowa, którą roboczo nazywam „sędzia surowy dla prokuratury, wyrozumiały dla przestępców”, to nie zostanę uznany za oszołoma? Trudno, zaryzykuje, ponieważ uważam, że warto poznać pełen profil sędziego. Pan Paweł Rysiński nie zawsze miał tak surowe podejście do prokuratury i tak łagodne do oskarżonych. Powyższe przypadki sędzia uznał za karygodne zaniedbania oskarżycieli, natomiast… i tu aż się boję, bo znów hit muszę wymienić… w sprawie Olewnika, sędzia Paweł Rysiński nie dopatrzył się żadnych uchybień prokuratury i utrzymał wyrok dożywocia dla samobójcy Olewnika, niejakiego Pazika i utrzymał wyroki dla pozostałych 8 „zabójców”. Byłby koniec, jednak przed końcem będzie zwieńczenie, taka klamra spinająca decyzje surowe z decyzjami łagodnymi. Wstańcie i wysłuchajcie wyroku w sprawie Olewnika, który „idealnie koresponduje” z wyrokami w sprawie „Bolka, FOZZ, Doktor G., Sawickiej: „Sąd przypomniał, że apelacja nie służy do ponownego rozpatrzenia winy, a jedynie do kontroli wyroku. Ocenił, iż sąd pierwszej instancji uznał oskarżonych za winnych na podstawie całego zgromadzonego materiału dowodowego.” Jak podejrzewam sąd pierwszej instancji, który urobił się jak durny, by wykazać, że złodziejka jest złodziejką, powiesi sobie nad łóżkiem to motto. Oby nam się! Przepraszam. Oby im się! A tam w ogóle, to czym my się nieboracy podniecamy, to nie wymiar sprawiedliwości i nie „Układ zamknięty”, to jest zakład pogrzebowy, o którym się wspomina tylko przy okazji bardziej znanego trupa, wyciągniętego z szafy.“

/Źródło/
          • maria421 Re: "Napalony" sędzia Paweł Rysiński 29.04.13, 13:34
            Jurku, Ty naprawde takie amatorskie dziennikarskie "analizy" (to juz druga jaka zamieszczasz) bierzesz za Alfe i Omege?

Teksz , ktory zanim "przeanalizuje" sprawy prowadzone przez sedziego wyjasnia :

"Gdy tylko spojrzałem na siwy włos sędziego i wysłuchałem mowy trawy, byłem pe
            wien, że to ani pierwszy numer, ani ostatni numer towarzysza, który staż zaczyn
            ał w czasach Jaruzelskiego i ma się świetnie w czasach Komorowskiego i póki co
            Tuska."

bierzesz za obiektywna ocene????

Siwy wlos sedziego ktory zaczynal staz w czasach Jaruzelskiego ma okreslac profesjonalnosc sedziego???
            A Ty, i ja tez, to za jakich czasow robilismy staze, jezeli nie za czasow PRLu???
            Kaczynski nie ma siwych wlosow? J. Kaczynski nie studiowal przypadkiem prawa w czasach PRLu?

• kqsh Mario, 29.04.13, 15:07
              czasem miałbym ochotę umówić się z Tobą na kawę, tylko po to, żeby się przekonać, czy Ty rzeczywiście w realu jesteś tak kompletnie pozbawiona poczucia humoru, jak to czasem prezentujesz na forach...

Matka Kurka w sposób dowcipny opisuje „osiągnięcia“ sędziego, które dosłownie obnażają go jako archaiczne, postkomusze, prawnicze kuriozum i kompletnego przydupasa aktualnej władzy, a Ty, zamiast się w jakiś sposób do tych zarzutów odnieść, albo po prostu NIC nie pisać, uczepiłaś się całkiem nieistotnych, humorystycznie potraktowanych przez blogera „siwych włosów“ i rozwodzisz się nad jego „niskim poziomem“, przy okazji próbując zdyskredytować mnie za „takie“ autorytety... Zupełnie jakbym musiać Ci się tłumaczyć z moich lektur...

Jakby przez przypadek, następny felieton tego w/g mnie niezwykle błyskotliwego blogera dotyczy „argumentacji“ w/g listy Schopenhauera w sprawie uniewinnienia Sawickiej. Facet przytacza przykłady najczęstszych wypowiedzi wszelkiej maści politycznych i medialnych obrońców tego skandalicznego wyroku, a ja mam wrażenie, jakbym raz jeszcze czytał wszystkie forumowe wpisy Marii w polemice z Astrą i ze mną...

Oczywiście także i mnie bardzo często przytrafia się „zahaczyć“ o listę Schopenhauera i chyba nikt z nas tak całkowicie wolny od tego nie jest, ale akurat w tym wątku to właśnie Ty bijesz dosłownie wszystkie rekordy...

Mario, ja się cały czas UŚMIECHAM! Naprawdę nie potraktuj tego wspisu jako ataku ad personam (pkt. 32 listy), ale jako przyjacielską uwagę starego (dosłownie!) forumowego „kumpla“. :)

A teraz spadam na jakiś czas, bo przez ten nieustanny uśmieszek jeszcze jakichś zajadów na gębie dostanę... Trzeba na nowo zająć się poważniejszymi sprawami. ;)
              • maria421 Jurku 29.04.13, 15:38
                najwyrazniej diametralnie sie roznimy poczuciem humoru.

W opisach autorstwa nicka Matka Kurka nie ma nic dowcipnego, jest zwykle dowalanie przeciwnikowi.

Zarzucasz mi ze sie nie odnosze do zarzutow stawianych sedziemu przez nick Matka Kurka.
                Nie odnosze sie do nich, bo BRAK MI WIEDZY tak na temat procesow, jak i wiedzy prawniczej do oceniania sedziego.

Makta Kurka jest prawnikiem? Studiowal akta spraw? Ma kompetencje do oceny wyrokow?
                Ty znasz akta? Masz wiedze prawnicza? Czy tez wierzysz ze Matka Kurka ma racje, bo pasuje Ci to do Twojej koncepcji sprawiedliwego wyroku?

Moja corka jest prawniczka. Wiesz czego ja uczyli na pierwszym semestrze? Ze nie chodzi o to zeby wyrok byl "sprawiedliwy", wyrok ma byc zgodny z prawem, nawet jezeli mialby byc niezgodny ze spolecznym poczuciem sprawiedliwosci. Uczyli ja tez ze jej wlasne zdanie nie ma zadnego znaczenia w sprawie, liczy sie tylko litera prawa. W czasie egzaminow sformulowanie "wedlug mojej opinii" dyskwalifikuje studenta.

Blogger moze miec wlasne opinie na temat wyroku, ja i Ty tez mozemy. Ale nasze opinie nie maja na szczescie zadnego znaczenia dla prawa.
      • maria421 Re: CBA 29.04.13, 09:49
        kqsh napisał:

> No i po co w pocie czoła „skręcać lody“? Narażać się na „tort
        > ury“ przystojnego agenta „totalitarnego“ CBA? W tuskowej Pols
        > ce wystarczy posmarkać się po ewidentnym przestępstwie przed kamerami, nająć cw
        > anych adwokatów, odczekać na jakiegoś postkomuszego, tulejopodobnego sędziego i
        > po zawodach! Co tam jakieś korupcyjne banknoty w torebce! Co tam kompromitują
        > ce stwierdzenia przed ukrytą kamerą! Co tam uczciwość poselska! Koń by się uśmi
        > ał! Kasa, Misiu, kasa! Śmierć frajerom!
        > Niech żyje Partia Miłości, niech żyje Tuskoland!
        >
        > Zaiste, Mario, bardzo CIEKAWY wyrok... Nic, tylko dawać się korumpować. ;)

Jurku, skoro tak latwo w "Tuskolandzie" wykrecic sie od odpowiedzialnosci karnej za korupcje to dlaczego skazany Wadolowski sie nie odwolywal? Glupi czy co?

I co powiesz na temat posla PiSu, Tomasza Kaczmarka ktory jako agent Tomek probowal wrobic w korupcje jeszcze jedna kobiete, ale mu sie nie udalo?

pl.wikipedia.org/wiki/Weronika_Marczuk
        Co powiesz na temat posla PiSu, Tomasza Kaczmarka przeciwko ktoremu prokuratura prowadzi postepowanie karne?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka