24.05.15, 22:35
Vox populi, vox dei.

Taka jest demokracja.

Ide spac.
Obserwuj wątek
    • zbyfauch Re: Duda 24.05.15, 22:41
      Wybory zostały sfałszowane. Tak dla niepoznaki, że niby jest demokracja, kiedy światem rządzi rzydokomóna, aborcja i eutanazja. No i żęder.
      --
      Pustelnia
      • maria421 Re: Duda 24.05.15, 22:45
        zbyfauch napisał:

> Wybory zostały sfałszowane. Tak dla niepoznaki, że niby jest demokracja, kiedy
        > światem rządzi rzydokomóna, aborcja i eutanazja. No i żęder.

Wiadomo ze wybory sa sfalszowane tylko wtedy, kiedy PiS przegrywa.

• maria421 Re: Duda 25.05.15, 09:12
        jurasberlinczyk49 napisał:

> maria421 napisała:
        >
        > > Ide spac.
        >
        > Przetańczyć całą noc, przet
        > ańczyć całą noc...

Juras, dobrze ze Ty mieszkasz w Berlinie. Rodacy mieszkajacy w Polsce beda teraz musieli chodzic w kaskach chroniac glowy przed zlota manna ktora na nich sie posypie :-)
    • maria421 Re: Duda 25.05.15, 09:16
      Osobiscie daje mu szanse.

Kto wie, moze sie okaze ze jednak nie jest wydmuszka, ze ma jakies wlasne zdanie i bedzie potrafil uniezaleznic sie od Prezesa?

• maria421 Plusy 25.05.15, 09:49
      jakich sie spodziewam :

Kaczynski nie bedzie urzadzal wiecow wyborczych przed Palacem Prezydenckim w kazda rocznice katastrofy smolenskiej

Wrak Tupolewa zostanie niezwlocznie sprowadzony do kraju

• astra18 Re: Plusy 25.05.15, 10:21
        maria421 napisała:

> jakich sie spodziewam :
        >
        > Kaczynski nie bedzie urzadzal wiecow wyborczych przed Palacem Prezydenckim w ka
        > zda rocznice katastrofy smolenskiej
        >
        > Wrak Tupolewa zostanie niezwlocznie sprowadzony do kraju

No widzisz, jak pięknie przekuć porażkę w sukces:)
        >
        >
        >
        • maria421 Re: Plusy 25.05.15, 10:33
          astra18 napisała:

> maria421 napisała:
          >
          > > jakich sie spodziewam :
          > >
          > > Kaczynski nie bedzie urzadzal wiecow wyborczych przed Palacem Prezydencki
          > m w ka
          > > zda rocznice katastrofy smolenskiej
          > >
          > > Wrak Tupolewa zostanie niezwlocznie sprowadzony do kraju
          >
          > No widzisz, jak pięknie przekuć porażkę w sukces:)
          > >
          Moment, Tupolewa jeszcze nie sprowadzili. Ale niebawem to zrobia, prawda?
          > >
          • astra18 Re: Plusy 25.05.15, 11:01
            maria421 napisała:

" Moment, Tupolewa jeszcze nie sprowadzili. Ale niebawem to zrobia, prawda?
            > > >

Moment, kolejnej rocznicy smoleńskiej jeszcze nie było:)
          • jurasberlinczyk49 Re: Plusy 25.05.15, 11:05
            maria421 napisała:

> Moment, Tupolewa jeszcze nie sprowadzili. Ale niebawem to zrobia, prawda?

Mario, a co ty z tym "tupolewem"? Miotają Tobą jakieś kompleksy, czy co? Czujesz się oszukana? Przecież to nie nadzieja na prawdę w sprawie smoleńskiej tragedii zdecydowała o wygranej pana Andrzeja Dudy... Przespałaś kampanię? Zejdź na ziemię, dziewczyno! ;)
            • maria421 Re: Plusy 25.05.15, 11:10
              jurasberlinczyk49 napisał:

> Mario, a co ty z tym "tupolewem"? Miotają Tobą jakieś kompleksy, czy co? Czujes
              > z się oszukana? Przecież to nie nadzieja na prawdę w sprawie smoleńskiej traged
              > ii zdecydowała o wygranej pana Andrzeja Dudy... Przespałaś kampanię? Zejdź na z
              > iemię, dziewczyno! ;)

Jednym z glownych zarzutow PiSu, a wiec i pana Dudy, wobec rzadow PO przecz ostatnie 5 lat bylo to, ze wrak Tupolewa jeszcze nie zostal sciagniety do Polski. Ten zarzut zostal tez postawiony Komorowskiemu przez Dude w pierwszej debacie.
              No to czekam ze Duda udowodni ze potrafi wiecej niz Komorowski w tym temacie.

Czy tez, Juras, w zwiazku z wygranymi przez Dude wyborami prezydenckimi sciagniecie Tupolewa do Polski juz nie jest priorytetem?
              • astra18 Re: Plusy 25.05.15, 11:13
                maria421 napisała:

"No to czekam ze Duda udowodni ze potrafi wiecej niz Komorowski w tym temacie. "

Mario, przez jedną noc miał to zrobić?:)
                Nawet ja takich wymagań nie mam.
                • astra18 Re: Plusy 25.05.15, 11:15
                  astra18 napisała:

> maria421 napisała:
                  >
                  > "No to czekam ze Duda udowodni ze potrafi wiecej niz Komorowski w tym temacie.
                  > "
                  >
                  > Mario, przez jedną noc miał to zrobić?:)
                  > Nawet ja takich wymagań nie mam.

A poza tym do 05.08 ma okazję to zrobić jeszcze PBK. Potrafił z niedzieli na poniedziałek ogłosić ustawy o referendach, więc dajmy mu jeszcze szansę:)
                  Więc nie gorączkuj się tak:)
                  • maria421 Re: Plusy 25.05.15, 11:17
                    astra18 napisała:

> > Mario, przez jedną noc miał to zrobić?:)
                    > > Nawet ja takich wymagań nie mam.
                    >
                    > A poza tym do 05.08 ma okazję to zrobić jeszcze PBK. Potrafił z niedzieli na po
                    > niedziałek ogłosić ustawy o referendach, więc dajmy mu jeszcze szansę:)
                    > Więc nie gorączkuj się tak:)

Ja jestem cierpliwa i cierpliwie poczekam....
                  • astra18 Re: Tylko nie to! 25.05.15, 11:18
                    maria421 napisała:

> wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,17977956.html#MT2
                    > Ludzie, czy Polska naprawde nie ma zadnego pozadnego potencjalu politycznego?

O matko, to co teraz będzie????Rozłam wśród wyborców-gejów ( vide Legierski ):)
                    • maria421 Re: Tylko nie to! 25.05.15, 11:23
                      astra18 napisała:

> O matko, to co teraz będzie????Rozłam wśród wyborców-gejów ( vide Legierski ):)

Byloby tak, ze czesc glosowalaby na Biedronia dlatego ze gej, a czesc by nie glosowala dlatego ze gej.
                      Kompetencje Biedronia bylyby drugorzedne.

Swoja droga to Biedron dba o lans, a to jest to, co teraz bardzo poplaca.
                      Zagladalas na jego stronena FB? Biedron jak gwiazda filmowa, a komentatorzy jak oszalale na jego punkcie nastolatki.
                      • astra18 Re: Tylko nie to! 25.05.15, 11:25
                        maria421 napisała:

> astra18 napisała:
                        >
                        > > O matko, to co teraz będzie????Rozłam wśród wyborców-gejów ( vide Legiers
                        > ki ):)
                        >
                        > Byloby tak, ze czesc glosowalaby na Biedronia dlatego ze gej, a czesc by nie gl
                        > osowala dlatego ze gej.
                        > Kompetencje Biedronia bylyby drugorzedne.
                        >
                        > Swoja droga to Biedron dba o lans, a to jest to, co teraz bardzo poplaca.
                        > Zagladalas na jego stronena FB? Biedron jak gwiazda filmowa, a komentatorzy ja
                        > k oszalale na jego punkcie nastolatki.

Mario, więc ciesz się tym co masz:)
                        • maria421 Re: Tylko nie to! 25.05.15, 11:27
                          astra18 napisała:

> Mario, więc ciesz się tym co masz:)

Mala to pociecha...

Tak sie zastanawiam, jakby wygladala Firt Lady gdyby Biedron zostal prezydentem :-)
                          • alpepe Re: Tylko nie to! 25.05.15, 16:15
                            Bardzo przystojny facet, tylko to chyba on jest mężczyzną w tym związku. Ale wygląd lepszy od matki narodu niejakiej Komorowskiej.
                            --
                            Tak walczę ze złem
                            A zło rośnie we mnie z każdym dniem
                            • maria421 Re: Tylko nie to! 25.05.15, 16:43
                              alpepe napisała:

> Bardzo przystojny facet, tylko to chyba on jest mężczyzną w tym związku. Ale wy
                              > gląd lepszy od matki narodu niejakiej Komorowskiej.

Nie w moim typie. Mowie o Biedroniu.

Mysle, ze Komorowska dosyc negatywnie wplynela na ogolny wizerunek swego meza- prezydenta.
                              Juz tu kiedys pisalam i powtorze- gdybym to ja dorobila sie (nie wiem w jaki sposob) takiej tuszy, to bym sie dla meza ministra, marszalka Sejmu, prezydenta poswiecila í schudla ze 30 kg.
                          • jureek Re: Tylko nie to! 25.05.15, 21:19
                            maria421 napisała:

> Tak sie zastanawiam, jakby wygladala Firt Lady gdyby Biedron zostal prezydentem
                            > :-)

Ech, Mario, jak Ty walniesz dowcipem, to normalnie boki zrywać :)
                            A jakie wysublimowane poczucie humoru!
                            • maria421 Re: Tylko nie to! 26.05.15, 08:45
                              jureek napisał:

> Ech, Mario, jak Ty walniesz dowcipem, to normalnie boki zrywać :)
                              > A jakie wysublimowane poczucie humoru!

Oooops, zapomnialam ze man nad soba stroza politycznej poprawnosci.
                              • jureek Re: Tylko nie to! 26.05.15, 11:06
                                maria421 napisała:

> Oooops, zapomnialam ze man nad soba stroza politycznej poprawnosci.

Stróża? Coś Ci się chyba pomyliło. Niczego ani nikogo nie usuwam, wyrażam tylko swoje zdanie.
                                Zaś co do politycznej poprawności, to mam ją gdzieś.
                                • maria421 Re: Tylko nie to! 26.05.15, 11:29
                                  jureek napisał:

> Stróża? Coś Ci się chyba pomyliło. Niczego ani nikogo nie usuwam,

Masz jakies wlasne forum z ktorego jeszcze niczego ani nikogo nie usunales? Na ktorym tolerujesz kazde chamstwo?

> wyrażam tylko swoje zdanie.

Ktore jest bardzo politycznie poprawne.

> Zaś co do politycznej poprawności, to mam ją gdzieś.

Mhm...
                                  • jureek Re: Tylko nie to! 26.05.15, 11:43
                                    maria421 napisała:

> > wyrażam tylko swoje zdanie.
                                    >
                                    > Ktore jest bardzo politycznie poprawne.

Może jest, może nie jest, nie wiem, bo jak już napisałem, polityczną poprawność mam gdzieś.
                                    Widzę, że starasz się jak możesz, żeby przylepić mi łatkę politycznej poprawności. A machaj sobie tą maczugą, skoro tak to lubisz.

• lepian4 Re: Tylko nie to! 26.05.15, 12:11
                                      Jureeku, wyciagnij ta twoja Nazikeule! Nie bedziesz musial wmawiac innym, ze wymachuja maczuga.

Daj sobie luzu. Januszek i tak wroci. Ja juz czuje zapach fiolkow.
                                    • maria421 Re: Tylko nie to! 26.05.15, 13:05
                                      jureek napisał:

> Może jest, może nie jest, nie wiem, bo jak już napisałem, polityczną poprawność
                                      > mam gdzieś.
                                      > Widzę, że starasz się jak możesz, żeby przylepić mi łatkę politycznej poprawnoś
                                      > ci. A machaj sobie tą maczugą, skoro tak to lubisz.

Jurku, Ty sobie na te latke sam solidnie zapracowales . Jak kiedys powiesz cos politycznie niepoprawnego, to moze zaczne zmieniac zdanie :)
                                      • jureek Re: Tylko nie to! 26.05.15, 13:10
                                        maria421 napisała:

> Jurku, Ty sobie na te latke sam solidnie zapracowales . Jak kiedys powiesz cos
                                        > politycznie niepoprawnego, to moze zaczne zmieniac zdanie :)

Pieprzysz.
                                        • maria421 Re: Tylko nie to! 26.05.15, 13:13
                                          jureek napisał:

> maria421 napisała:
                                          >
                                          > > Jurku, Ty sobie na te latke sam solidnie zapracowales . Jak kiedys powies
                                          > z cos
                                          > > politycznie niepoprawnego, to moze zaczne zmieniac zdanie :)
                                          >
                                          > Pieprzysz.

Zaczynasz robic za Janusza? :(
                                                • maria421 Re: Tylko nie to! 26.05.15, 14:05
                                                  jureek napisał:

> A naśmiewanie się z pedałów jest grzeczne?

Napisalam ze sie zastanawiam jakby wygladala Firts Lady gdyby Biedron zostal prezydentem.
                                                  To juz nawet zastanawianie sie jest niegrzeczne? I to w sytuacji kiedy w UE kraj po kraju legalizuje zwiazki jednoplciowe?

I to nie ja uzylam slowa "pedaly" wobec homoseksualistow, to Ty wlasnie zrobiles.
                                                  • jureek Re: Tylko nie to! 26.05.15, 14:09
                                                    maria421 napisała:

> I to nie ja uzylam slowa "pedaly" wobec homoseksualistow, to Ty wlasnie zrobiles

Ale to podobno ja jestem politycznie poprawny. Ciekawe, nie?

• maria421 Re: Tylko nie to! 26.05.15, 14:19
                                                    jureek napisał:

> Ale to podobno ja jestem politycznie poprawny. Ciekawe, nie?

Nie. Slowo "pedaly" jest tylko slowem lzacym.

Zeby cos bylo POLITYCZNIE niepoprawne, musi byc zwiazane z politycznym mainstreamem, oczywiscie Zachodu, nie innych obszarow swiata.

• jureek Re: Tylko nie to! 26.05.15, 14:23
                                                    maria421 napisała:

> Nie. Slowo "pedaly" jest tylko slowem lzacym.

> Zeby cos bylo POLITYCZNIE niepoprawne, musi byc zwiazane z politycznym mainstre
                                                    > amem, oczywiscie Zachodu, nie innych obszarow swiata.

Kombinujesz jak koń pod górkę.
                                                    No i dołożyłaś jeszcze jedno słowo wytrych dla pognębienia adwersarza, a mianowicie mainstream. Do kompletu maczug brakuje jeszcze tylko lewaka.
                                                  • maria421 Re: Tylko nie to! 26.05.15, 14:46
                                                    jureek napisał:

> Kombinujesz jak koń pod górkę.

Z czym sie nie zgadzasz?

> No i dołożyłaś jeszcze jedno słowo wytrych dla pognębienia adwersarza, a mianow
                                                    > icie mainstream. Do kompletu maczug brakuje jeszcze tylko lewaka.

Jureek, sam zaczales...
                                                  • jureek Re: Tylko nie to! 26.05.15, 14:58
                                                    maria421 napisała:

> jureek napisał:
                                                    >
                                                    > > Kombinujesz jak koń pod górkę.
                                                    >
                                                    > Z czym sie nie zgadzasz?

Z tym, że słowo pedał jest politycznie poprawne.

> Jureek, sam zaczales...

Zapamiętam sobie na przyszłość, że trzeba mieć takie samo poczucie humoru jak matka-założycielka, bo jak nie, to dostanie się łatkę politycznej poprawności.
                                                  • maria421 Re: Tylko nie to! 26.05.15, 15:58
                                                    jureek napisał:

> Z tym, że słowo pedał jest politycznie poprawne.

Slowo "pedal" bylo uwazane za lekcewazace jeszcze zanim ktokolwiek slyszal o politycznej poprawnosci.

> Zapamiętam sobie na przyszłość, że trzeba mieć takie samo poczucie humoru jak m
                                                    > atka-założycielka, bo jak nie, to dostanie się łatkę politycznej poprawności.

Nie wymagam od nikogo dzielenia ze mna poczucia humoru i nie od dzisiaj uwazam Cie za calkiem politycznie poprawnego.
                                                  • jureek Re: Tylko nie to! 26.05.15, 16:41
                                                    maria421 napisała:

> Slowo "pedal" bylo uwazane za lekcewazace jeszcze zanim ktokolwiek slyszal o po
                                                    > litycznej poprawnosci.

Czyli jak określano potocznie pedałów, żeby nie było w tym lekceważenia?
                                                    Używane przeze mnie określenia "Cygan" czy "Murzyn" też uważasz za politycznie poprawne?

> Nie wymagam od nikogo dzielenia ze mna poczucia humoru i nie od dzisiaj uwazam
                                                    > Cie za calkiem politycznie poprawnego.

Fakt pozostaje faktem, że z polityczną poprawnością w tym wątku zaczęłaś Ty, a nie ja.
                                                  • maria421 Re: Tylko nie to! 26.05.15, 16:47
                                                    jureek napisał:

> Czyli jak określano potocznie pedałów, żeby nie było w tym lekceważenia?

Homoseksualisci .

> Używane przeze mnie określenia "Cygan" czy "Murzyn" też uważasz za politycznie
                                                    > poprawne?

Nie pamietam, zebys ich uzywal, ale moze mnie pamiec zawodzi.

> Fakt pozostaje faktem, że z polityczną poprawnością w tym wątku zaczęłaś Ty, a
                                                    > nie ja.

Bo Ty, jako jedyny tutaj, poczules sie w obowiazku skrytykowania mojego poczucia humoru.
                                                  • jureek Re: Tylko nie to! 26.05.15, 17:43
                                                    maria421 napisała:

> Homoseksualisci .

Pytałem o określenie potoczne, a nie książkowe.

> > Używane przeze mnie określenia "Cygan" czy "Murzyn" też uważasz za polity
                                                    > cznie
                                                    > > poprawne?
                                                    >
                                                    > Nie pamietam, zebys ich uzywal, ale moze mnie pamiec zawodzi.

Zawsze możesz sobie pomóc wyszukiwarką :)

> Bo Ty, jako jedyny tutaj, poczules sie w obowiazku skrytykowania mojego poczuci
                                                    > a humoru.

Najpierw motywy politycznej poprawności mi wciskasz, teraz znowu jakieś poczucie obowiązku. Jedno i drugie to pudło. Ani nie z politycznej poprawności ten post napisałem, ani dlatego, że jakiś obowiązek jego napisania poczułem. Napisałem, bo nie lubię takiego typu poczucia humoru i napisałem to dobrowolnie, a nie z obowiązku.
                                                  • jureek Re: Tylko nie to! 26.05.15, 18:22
                                                    maria421 napisała:

> Jureek, jak dlugo sie znamy i to nie tylko z tego forum? Wiec nie mysl ze dopie
                                                    > ro dzisiaj zauwazylam u Ciebie polityczna poprawnosc.

Toż jak doskonale wiem, że wcale nie pierwszy raz dzisiaj wymyśliłaś u mnie polityczną poprawność ;)
                                                    To już recydywa jest.
                                                    A jak tam wyszukiwarka? Pomogła? Widzę bowiem, że gdy zaczynają się konkrety, coś, co można pokazać czarno na białym, to przestajesz się do tych konkretów ustosunkowywać, tylko uciekasz w jakieś trudne do zweryfikowania ogólniki.

• maria421 Re: Tylko nie to! 26.05.15, 19:21
                                                    jureek napisał:

> Toż jak doskonale wiem, że wcale nie pierwszy raz dzisiaj wymyśliłaś u mnie pol
                                                    > ityczną poprawność ;)
                                                    > To już recydywa jest.

Nie wymyslilam, tylko wywnioskowalam.

> A jak tam wyszukiwarka? Pomogła? Widzę bowiem, że gdy zaczynają się konkrety, c
                                                    > oś, co można pokazać czarno na białym, to przestajesz się do tych konkretów ust
                                                    > osunkowywać, tylko uciekasz w jakieś trudne do zweryfikowania ogólniki.

O mamma mia, przeciez mowilam "o ile mnie pamiec nie zawodzi" ! Nie oskarzalam Cie zebys sie dowodow ode mnie dopominal.

>
                                                  • maria421 Re: Tylko nie to! 27.05.15, 11:26
                                                    jureek napisał:

> I tak trudno potem napisać, że jednak pamięć zawiodła?

Jureek, jezeli Ci to jest absolutnie konieczne do twojej satysfakcji, to moge nawet przyznac ze mnie demencja starcza napadla :)
                                                  • jureek Re: Tylko nie to! 27.05.15, 15:04
                                                    maria421 napisała:

> Jureek, jezeli Ci to jest absolutnie konieczne do twojej satysfakcji, to moge n
                                                    > awet przyznac ze mnie demencja starcza napadla :)

Nie jest mi to potrzebne dla mojej satysfakcji. Nie sądź innych po sobie, bo ludzie są różni.
                                                  • maria421 Re: Tylko nie to! 27.05.15, 15:11
                                                    jureek napisał:

> Nie jest mi to potrzebne dla mojej satysfakcji.

A do czego bylo Ci to potrzebne?

> Nie sądź innych po sobie, bo ludzie są różni.

No wlasnie . Ja nie mam raczej w zwyczaju krytykowania poczucia humoru innych osob.
                                                  • jureek Re: Tylko nie to! 27.05.15, 17:49
                                                    maria421 napisała:

> A do czego bylo Ci to potrzebne?

Do niczego.

> No wlasnie . Ja nie mam raczej w zwyczaju krytykowania poczucia humoru innych
                                                    > osob.

Naprawdę? Nie przeszkadzają Ci sprośne czy wulgarne dowcipy? To Ty normalnie tolerantka jesteś ;)
                                                  • maria421 Re: Tylko nie to! 27.05.15, 18:11
                                                    jureek napisał:

> Naprawdę? Nie przeszkadzają Ci sprośne czy wulgarne dowcipy? To Ty normalnie to
                                                    > lerantka jesteś ;)

Wiesz ze przeszkadza mi chamstwo, wiec niepotrzebnie pytasz.
      • astra18 Re: Sa znaki na niebie i ziemi... 25.05.15, 17:49
        maria421 napisała:

> A.D. 2015- Andrzej Duda 2015, w dniu Zeslania Ducha Swietego!
        >
        > Wlasnie sie tego na FB dowiedzialam!
        >
        > Niebo nam Zbawce zeslalo!

A "koronacja" w Dniu Przemienienia Pańskiego:)
        Lepiej się przenieś na TT jak chcesz wiedzieć co naprawdę w trawie piszczy:)
        >
        • astra18 Re: Komunikat Kancelarii Prezydenta 25.05.15, 17:52
          wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114912,17978200,Andrzej_Duda_prezydentem__Trwa_goracy_powyborczy_poniedzialek.html?entry=1494013#MT
          Gorszego syfu wizerunkowego na koniec swojego urzędowania PBK nie mógł sobie zapewnić.
          Od rana strona kancelarii "świeciła pustkami", czekałam tylko na oficjalny komunikat.
            • astra18 Re: Komunikat Kancelarii Prezydenta 25.05.15, 18:46
              maria421 napisała:

> Czy to nie wszystko jedno ktory prezydent zainicjuje te reforme?
              >
              > Przeciez w koncu chodzi o REFORME, nie o jej autora.

Zgadzam się, ale PBK tym gestem pokazał figę wyborcom, i to jest właśnie przykład jego małostkowości i braku działań przez te 5 lat.
              • maria421 Re: Komunikat Kancelarii Prezydenta 25.05.15, 19:00
                astra18 napisała:

> Zgadzam się, ale PBK tym gestem pokazał figę wyborcom, i to jest właśnie przykł
                > ad jego małostkowości i braku działań przez te 5 lat.

To raczej wyborcy pokazali Komorowskiemu fige, nie?
                A moze pokazali, ze im na tej reformie wcale nie zalezy?

W kazdym razie, juz jest po wyborach, skonczyly sie hasla wyborcze. I co dalej ?

pieniadze.gazeta.pl/pieniadz/1,136200,17979700,Kielbasa_wyborcza_za_290_miliardow___Radzilbym_Dudzie_.html#Czolka3Img
                • astra18 Re: Komunikat Kancelarii Prezydenta 26.05.15, 06:51
                  maria421 napisała:

"To raczej wyborcy pokazali Komorowskiemu fige, nie?
                  > A moze pokazali, ze im na tej reformie wcale nie zalezy?"

A tym co na niego głosowali?
                  Skad wiesz że nie chcieli tej reformy? Takie gdybania..

" W kazdym razie, juz jest po wyborach, skonczyly sie hasla wyborcze. I co dalej
                  > ?
                  >
                  > rel="nofollow">pieniadze.gazeta.pl/pieniadz/1,136200,17979700,Kielbasa_wyborcza_za_290_miliardow___Radzilbym_Dudzie_.html#Czolka3Img"

Mario, dzis jest wtorek, dwa dni po wyborach..:)A realizacja tych planów zależy też od kolicji PO i PSL, nieprawdaż?Może przez 1,5 miesiąca, a może będzie jeszcze piękniej...:)
                  • maria421 Re: Komunikat Kancelarii Prezydenta 26.05.15, 08:44
                    astra18 napisała:

> Mario, dzis jest wtorek, dwa dni po wyborach..:)A realizacja tych planów zależy
                    > też od kolicji PO i PSL, nieprawdaż?

Taaaak? Nie od prezydenta? :-)))

>Może przez 1,5 miesiąca, a może będzie jes
                    > zcze piękniej...:)

Wiemy, pamietamy....
                    • astra18 Re: Komunikat Kancelarii Prezydenta 26.05.15, 09:05
                      maria421 napisała:

" > Mario, dzis jest wtorek, dwa dni po wyborach..:)A realizacja tych planów
                      > zależy
                      > > też od kolicji PO i PSL, nieprawdaż?
                      >
                      > Taaaak? Nie od prezydenta? :-)))"

No taaaak, masz przykład Komorowskiego który dzień po wyborach wycofał się z tego co dla jej potrzeb zdążył chlapnąć.
                      Duda jeszcze się z niczego nie wycofał.
                      • maria421 Re: Komunikat Kancelarii Prezydenta 26.05.15, 09:08
                        astra18 napisała:

> No taaaak, masz przykład Komorowskiego który dzień po wyborach wycofał się z te
                        > go co dla jej potrzeb zdążył chlapnąć.

Komorowski mowil o zlozeniu wniosku, nie o jego realizacji.

> Duda jeszcze się z niczego nie wycofał.

Ale mowil ze albo zrealizuje, albo sie poda do dymisji. Czyli tak, jakby wszystko od niego zalezalo.
                            • astra18 Re: Komunikat Kancelarii Prezydenta 27.05.15, 10:39
                              a000000 napisała:

> astra18 napisała:
                              >
                              > > Bo tak powiedział Petru?Balcerowicz?
                              >
                              > nie, bo tak świat postrzega azerka... Do tajemnic państwowych osoba z zewnątrz
                              > , jaką do tej pory był Duda, nie jest dopuszczana... Gdy pozna - inny świat uj
                              > rzy...

Ok, jak Azerka tak to widzi. Ja mówię - poczekam ( 3 doba po wyborach ), 06.08 zaprzysiężenie. No chyba że wydarzy się plan B - wcześniejsze wybory a wtedy wszystko może stanąć na głowie.
                              • astra18 Re:Plan C 27.05.15, 14:54
                                astra18 napisała:

" No chyba że wydarzy się plan B - wcześniejsze wybory a wtedy ws
                                > zystko może stanąć na głowie."

Pojawił się plan C:

wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/491489,marek-belka-zrezygnuje-by-komorowski-mogl-mianowac-nowegoefa-nbp.html
                                Po tym co narozrabiał PBK między I i II turą a i krótko po niej - wycofanie się z projektu emerytur po 40 latach pracy - wszystko jest możliwe.
                • a000000 Re: Komunikat Kancelarii Prezydenta 27.05.15, 10:18
                  maria421 napisała:

> To raczej wyborcy pokazali Komorowskiemu fige, nie?

nie, wyjątkowo tłumnie na niego głosowali, wziąwszy pod uwagę jego dokonania....

Wygląda na to, że Polska jest dokładnie podzielona na dwie równe części.... niezależnie od tego, co kto zrobi i powie....
    • astra18 Re: Cud niepamięci 26.05.15, 07:16
      ..posła Niesiołowskiego.

natemat.pl/143695,niesiolowski-krytykuje-prezesa-pis-za-nieobecnosc-na-wieczorze-wyborczym-swiety-franciszek-z-asyzu-sie-znalazl
      Niech sobie przypomni co robili jego koledzy, z Marszałkiem Sejmu włącznie, z Lechem Kaczyńskim.
      No i ten kuriozalny zarzut: dlaczego nie było Kaczyńskiego na ogłoszeniu wyników wyborów.
      Straszne przestępstwo:)
      • maria421 Re: Cud niepamięci 26.05.15, 08:48
        astra18 napisała:

> ..posła Niesiołowskiego.
        >
        > natemat.pl/143695,niesiolowski-krytykuje-prezesa-pis-za-nieobecnosc-na-wieczorze-wyborczym-swiety-franciszek-z-asyzu-sie-znalazl
        > Niech sobie przypomni co robili jego koledzy, z Marszałkiem Sejmu włącznie, z L
        > echem Kaczyńskim.
        > No i ten kuriozalny zarzut: dlaczego nie było Kaczyńskiego na ogłoszeniu wynikó
        > w wyborów.
        > Straszne przestępstwo:)

Faktem jest, ze po przegranej Kaczynskiego z Komorowskim PiS jatrzyl przeciw Komorowskiemu jakby to byl uzurpator a nie demokratycznie wybrany prezydent.
        • astra18 Re: Cud niepamięci 26.05.15, 09:02
          maria421 napisała:

> astra18 napisała:
          >
          > > ..posła Niesiołowskiego.
          > >
          > > natemat.pl/143695,niesiolowski-krytykuje-prezesa-pis-za-nieobecnosc-na-wieczorze-wyborczym-swiety-franciszek-z-asyzu-sie-znalazl
          > > Niech sobie przypomni co robili jego koledzy, z Marszałkiem Sejmu włączni
          > e, z L
          > > echem Kaczyńskim.
          > > No i ten kuriozalny zarzut: dlaczego nie było Kaczyńskiego na ogłoszeniu
          > wynikó
          > > w wyborów.
          > > Straszne przestępstwo:)
          >
          > Faktem jest, ze po przegranej Kaczynskiego z Komorowskim PiS jatrzyl przeciw Ko
          > morowskiemu jakby to byl uzurpator a nie demokratycznie wybrany prezydent.

Faktem są również słowa byłego Marszałka Sejmu Komorowskiego, na przykład.
          • maria421 Re: Cud niepamięci 26.05.15, 09:11
            astra18 napisała:

> Faktem są również słowa byłego Marszałka Sejmu Komorowskiego, na przykład.

Chcesz porownac jedno zdanie do regularnych manifestacji pod Palacem Prezydenckim?

O Kaczynskiego "Marszu na Belweder" w 1993 roku juz zapomnialas?

• astra18 Re: Cud niepamięci 26.05.15, 14:08
              maria421 napisała:

" Chcesz porownac jedno zdanie do regularnych manifestacji pod Palacem Prezydenck
              > im?

Jedno zdanie???W przypadku byłego Marszałka Sejmu zebraloby się kilka a dobitnych.
              Poza tym nie chodzi o ilość tylko jkość.
              O krzesełkach, samolotach, nie wspominając.
              PO robi z ludzi glupków nie pamiętających co się działo w przeszłości, jakie słowa padały i jakie numery wykręcali L.Kaczyńskiemu, nie mówiąc o układaniu się z obcym mocarstwem w celu dyskredytacji prezydenta własnego kraju!!!!!!

"O Kaczynskiego "Marszu na Belweder" w 1993 roku juz zapomnialas?"

Nie pamiętam, możesz przypomnieć.
              • maria421 Re: Cud niepamięci 26.05.15, 14:54
                astra18 napisała:

> Jedno zdanie???W przypadku byłego Marszałka Sejmu zebraloby się kilka a dobitny
                > ch.
                > Poza tym nie chodzi o ilość tylko jkość.

Jasne.

> O krzesełkach, samolotach, nie wspominając.

Jesli o krzeselka w Brukseli chodzi, to raczej prezydent premierowi podbieral, nie odwrotnie.

> PO robi z ludzi glupków nie pamiętających co się działo w przeszłości, jakie sł
                > owa padały i jakie numery wykręcali L.Kaczyńskiemu, nie mówiąc o układaniu się
                > z obcym mocarstwem w celu dyskredytacji prezydenta własnego kraju!!!!!!

Astra, prosze Cie...

> "O Kaczynskiego "Marszu na Belweder" w 1993 roku juz zapomnialas?"
                >
                > Nie pamiętam, możesz przypomnieć.

wiadomosci.onet.pl/jaroslaw-kaczynski
                Wtedy pod adresem Walesy byly okrzyki "Bolek do Moskwy", "Bolek do Tworek" , czy cos w tym sensie.

• astra18 Re: Cud niepamięci 26.05.15, 15:32
                  maria421 napisała:

"Jesli o krzeselka w Brukseli chodzi, to raczej prezydent premierowi podbieral,
                  > nie odwrotnie."

Tusk głową państwa nie był więc protokolarnie miejsce należało się Kaczyńskiemu.
                  To tak na marginesie.
                  A to słynne Tuska:"Prosić to ty sobie możesz?" na prośbę LK zrelacjonowania przebiegu obrad?

"Astra, prosze Cie... "

No nie proś, bo już czasu nie odwrócisz..to fakt.
                  • maria421 Re: Cud niepamięci 26.05.15, 16:23
                    astra18 napisała:

> Tusk głową państwa nie był więc protokolarnie miejsce należało się Kaczyńskiemu

Tak? A premier Jaroslaw Kaczynski to na zadnym szczycie UE nie byl? Sam, bez brata prezydenta?

> To tak na marginesie.
                    > A to słynne Tuska:"Prosić to ty sobie możesz?" na prośbę LK zrelacjonowania prz
                    > ebiegu obrad?

Jakis niewylaczony mikrofon? Tak jak z ta "mapla w czerwonym"?

> "Astra, prosze Cie... "
                    >
                    > No nie proś, bo już czasu nie odwrócisz..to fakt.

To jest "fakt" tak zwanych "niezaleznych mediow".
                    • astra18 Re: Cud niepamięci 26.05.15, 18:48
                      maria421 napisała:

" To jest "fakt" tak zwanych "niezaleznych mediow". "

A dzięki "rządowym" Komorowski przegrał wybory:) Coś czego się niedocenia albo udaje, że nie mają wpływu własnie tak się kończy.

" Jakis niewylaczony mikrofon? Tak jak z ta "mapla w czerwonym"?"

To Kaczyński tak się odezwał do premiera?????
                      • maria421 Re: Cud niepamięci 26.05.15, 19:25
                        astra18 napisała:

> A dzięki "rządowym" Komorowski przegrał wybory:) Coś czego się niedocenia albo
                        > udaje, że nie mają wpływu własnie tak się kończy.

Komorowski przegral wybory z innych powodow, ale to jest temat na osobny watek.

> " Jakis niewylaczony mikrofon? Tak jak z ta "mapla w czerwonym"?"
                        >
                        > To Kaczyński tak się odezwał do premiera?????

A to do premiera nie wolno, a do zwyklego czlowieka wolno??? Wolno "spieprzaj dziadu" do zwyklego czlowieka???
                        • astra18 Re: Cud niepamięci 26.05.15, 19:31
                          maria421 napisała:

" To Kaczyński tak się odezwał do premiera?????
                          >
                          > A to do premiera nie wolno, a do zwyklego czlowieka wolno??? Wolno "spieprzaj d
                          > ziadu" do zwyklego czlowieka???

Nie wolno, a tym bardziej do prezydenta. Nawet jak się jest premierem czy marszałkiem sejmu, nie mówiąc już o wypowiedzi do kamer.
                          • maria421 Re: Cud niepamięci 26.05.15, 19:35
                            astra18 napisała:

> Nie wolno, a tym bardziej do prezydenta. Nawet jak się jest premierem czy marsz
                            > ałkiem sejmu, nie mówiąc już o wypowiedzi do kamer.

Jasne ze nie wolno.
                            Nie powinno sie tez przypisywac arogancji tylko jednej stronie politycznej.
                            • astra18 Re: Cud niepamięci 26.05.15, 19:39
                              maria421 napisała:

> astra18 napisała:
                              >
                              > > Nie wolno, a tym bardziej do prezydenta. Nawet jak się jest premierem czy
                              > marsz
                              > > ałkiem sejmu, nie mówiąc już o wypowiedzi do kamer.
                              >
                              > Jasne ze nie wolno.
                              > Nie powinno sie tez przypisywac arogancji tylko jednej stronie politycznej.

Byłoby ok, gdyby nie fakt, kto taki "styl" zapoczątkował a teraz utyskuje na swój los.
                              • maria421 Re: Cud niepamięci 26.05.15, 19:42
                                astra18 napisała:

> Byłoby ok, gdyby nie fakt, kto taki "styl" zapoczątkował a teraz utyskuje na sw
                                > ój los.

Jaroslaw Kaczynski "Marszem na Belweder" w 1993 roku. Pozniej stwierdzeniem "MY tu gdzie zawsze stalismy, a ONI tam gdzie ZOMO". W miedzyczasie wyciagajac Tuskowi "dziadka z Wehrmachtu".
                                • astra18 Re: Cud niepamięci 26.05.15, 19:57
                                  maria421 napisała:

"Jaroslaw Kaczynski "Marszem na Belweder" w 1993 roku. "

To już wtedy był PiS?:)
                                  Przecież sama przyznałaś że niedokładnie pamiętasz o co chodziło:)

" Pozniej stwierdzeniem "MY
                                  > tu gdzie zawsze stalismy, a ONI tam gdzie ZOMO".

Prorok jaki czy co?Albo wiedział coś czego większość nie widziała. Metody Sienkiewicza pięknie się w to wpasują.

"W miedzyczasie wyciagajac Tus
                                  > kowi "dziadka z Wehrmachtu".

A czy to była nieprawda?
                                  • maria421 Re: Cud niepamięci 26.05.15, 20:03
                                    astra18 napisała:

> To już wtedy był PiS?:)

PiSu nie bylo, ale Kaczynscy juz byli w polityce.

> Przecież sama przyznałaś że niedokładnie pamiętasz o co chodziło:)

???
                                    Przeciez Ci poslalam link.

> Prorok jaki czy co?Albo wiedział coś czego większość nie widziała. Metody Sienk
                                    > iewicza pięknie się w to wpasują.

Dobry agitator, ktory wiedzial jak poszczuc swoich MY na innych ONI.

> A czy to była nieprawda?

To bylo swinstwo! Ktore Ty najwyrazniej usprawiedliwiasz bo sluzylo PiSowi.
                                    • astra18 Re: Cud niepamięci 26.05.15, 20:08
                                      maria421 napisała:

"To bylo swinstwo! Ktore Ty najwyrazniej usprawiedliwiasz bo sluzylo PiSowi. "

Jakie świństwo? Pytam - prawda czy fałsz? Wiesz że jestem Ślązaczką i znam dzieje mojego regionu i losów ludzi w czasie II WŚ, a także wcieleń do Wehrmachtu. I podobnie było z Kaszubami. Więc powiedz mi - czy to było kłamstwo?
                                      • maria421 Re: Cud niepamięci 26.05.15, 20:12
                                        astra18 napisała:

> Jakie świństwo? Pytam - prawda czy fałsz? Wiesz że jestem Ślązaczką i znam dzie
                                        > je mojego regionu i losów ludzi w czasie II WŚ, a także wcieleń do Wehrmachtu.
                                        > I podobnie było z Kaszubami. Więc powiedz mi - czy to było kłamstwo?

I co z tego ze nie to nie bylo klamstwo, jezeli i tak bylo SWINSTWEM smierdzacym az pod niebiosa?
                                        Swinstwem majacym zagrac na antyniemieckich nastrojach, tak chetnie podzeganych przez PiS, sugerujac ze Tusk, jako wnuczek zolnierza Wehrmachtu nie moze byc premierem Polski.
                                        • astra18 Re: Cud niepamięci 26.05.15, 20:23
                                          maria421 napisała:

> astra18 napisała:
                                          >
                                          > > Jakie świństwo? Pytam - prawda czy fałsz? Wiesz że jestem Ślązaczką i zna
                                          > m dzie
                                          > > je mojego regionu i losów ludzi w czasie II WŚ, a także wcieleń do Wehrma
                                          > chtu.
                                          > > I podobnie było z Kaszubami. Więc powiedz mi - czy to było kłamstwo?
                                          >
                                          > I co z tego ze nie to nie bylo klamstwo, jezeli i tak bylo SWINSTWEM smierdzacy
                                          > m az pod niebiosa?
                                          > Swinstwem majacym zagrac na antyniemieckich nastrojach, tak chetnie podzeganych
                                          > przez PiS, sugerujac ze Tusk, jako wnuczek zolnierza Wehrmachtu nie moze byc p
                                          > remierem Polski.

Dziwnie to pokrętne że prawda była świństwem.
                                            • astra18 Re: Cud niepamięci 26.05.15, 20:38
                                              maria421 napisała:

> astra18 napisała:
                                              >
                                              > > Dziwnie to pokrętne że prawda była świństwem.
                                              >
                                              > Prawda nie jest swinstwem, ale dyskredytowanie kogos z powodu jego dziadka jest
                                              > swinstwem.

Ale dyskredytowanie prezydenta swojego kraju na arenie międzynarodowej i przed przedstawicielem obcego mocarstwa to nie jest świństwo. To jest zdrada stanu.
                                              >
                                              >
                                              • maria421 Re: Cud niepamięci 26.05.15, 21:04
                                                astra18 napisała:

> Ale dyskredytowanie prezydenta swojego kraju na arenie międzynarodowej i przed
                                                > przedstawicielem obcego mocarstwa to nie jest świństwo. To jest zdrada stanu.

Prezydent sam sie dyskretytowal. Nikt mu jego przodkow nie wyciagal ze sztambucha.

• astra18 Re: Cud niepamięci 27.05.15, 06:50
                                                  maria421 napisała:

"Prezydent sam sie dyskretytowal."

Bo tak napisali w niemieckiej gazecie?To może troszkę od siebie.

"Nikt mu jego przodkow nie wyciagal ze sztambuc
                                                  > ha."

Normalna rzecz w przypadku na urząd prezydenta ( jak prześwietlają w USA ). A poza tym czego miał się wstydzić Tusk - historyk przecież, skoro znane były losy Ślązaków i Kaszubów podczas II WŚ?
                                                  • maria421 Re: Cud niepamięci 27.05.15, 09:10
                                                    astra18 napisała:

> Bo tak napisali w niemieckiej gazecie?To może troszkę od siebie.

Moze najpierw Ty napiszesz gdzie to i w jakich sytuacjach PO dyskretydowalo za granica polskiego prezydenta?

> Normalna rzecz w przypadku na urząd prezydenta ( jak prześwietlają w USA ). A p
                                                    > oza tym czego miał się wstydzić Tusk - historyk przecież, skoro znane były losy
                                                    > Ślązaków i Kaszubów podczas II WŚ?

Tusk nie ma sie czego wstydzic, bo Tusk nie odpowiada za czasy w ktorych go jeszcze nie bylo na swiecie.
                                                    Wstydzic sie powinni ci, ktorzy wyciagneli Tuskowego dziadka z Wehrmachtu jako karte przeciw Tuskowi.
                                                  • astra18 Re: Cud niepamięci 27.05.15, 10:29
                                                    maria421 napisała:

"Moze najpierw Ty napiszesz gdzie to i w jakich sytuacjach PO dyskretydowalo za
                                                    > granica polskiego prezydenta?"

Dwa posty temu chociażby. To tylko ułamek.

"Tusk nie ma sie czego wstydzic, bo Tusk nie odpowiada za czasy w ktorych go jes
                                                    > zcze nie bylo na swiecie.
                                                    > Wstydzic sie powinni ci, ktorzy wyciagneli Tuskowego dziadka z Wehrmachtu jako
                                                    > karte przeciw Tuskowi."

Nie będziemy gonić własnych ogonów. Ja już napisałam co miałam do powiedzenia w tej sprawie a Ty zaczynasz od nowa.
                                                    Przyjrzyj się kampanii prezydenckiej w USA w nastepnych wyborach.
                                                  • maria421 Re: Cud niepamięci 27.05.15, 11:34
                                                    astra18 napisała:

> Dwa posty temu chociażby. To tylko ułamek.

Wybacz, ale ten watek tak sie rozrosl, ze trudno juz cos znalezc. Chodzi Ci o szczyt w Brukseli i walke o krzesla? To sie pytam dlaczego obecnosc premiera Kaczynskiego na szczytach nie uwazasz za dyskredytacje prezydenta Kaczynskiego.

> Przyjrzyj się kampanii prezydenckiej w USA w nastepnych wyborach.

Prezydent USA ma inna wladze niz prezydent RP. Nie slyszalam nigdy o przypadku w ktorym w kampanii prezydenckiej w USA siegano do dziadka zeby zdyskredytowac kandydata. Nawet w wyborach McCain- Obama nie uzyto "muzulmanskiego dziadka", bo tym by sie McCain sam pogrzebal.
                                                    Ale jezeli masz inne wiadomosci, to je podaj.
                                                  • astra18 Re: Cud niepamięci 27.05.15, 14:42
                                                    maria421 napisała:

"To sie pytam dlaczego obecnosc premiera Kac
                                                    > zynskiego na szczytach nie uwazasz za dyskredytacje prezydenta Kaczynskiego.
                                                    >

Napisałam Ci o zachowaniu Tuska wobec LK, więc nie porównuj do JK.
                                                    "Ukoronowaniem" tej oszczerczej działalności obozu rządowego były "negocjacje" z Putinem o wyjazd do Katynia o czym już wielokrotnie dyskutowałyśmy, i co było zdradą stanu.
                                                    Koniec kropka, bo bedziemy soę po raz kolejny powtarzać .

"Prezydent USA ma inna wladze niz prezydent RP. "
                                                    Wg konstytucji rola jest taka sama.

" RP. Nie slyszalam nigdy o przypadku
                                                    > w ktorym w kampanii prezydenckiej w USA siegano do dziadka zeby zdyskredytowac
                                                    > kandydata. "

no to chba nie słyszałaś o poszukiwaniach korzeni Obamy, w obawie że nie urodził się w USA, a jak wiadomo jest to warunek przy ubieganiu się o prezydenturę.

"Nawet w wyborach McCain- Obama nie uzyto "muzulmanskiego dziadka", b
                                                    > o tym by sie McCain sam pogrzebal. "

Jakże nam dobrze znana polityczna poprawność.
                                                  • maria421 Re: Cud niepamięci 27.05.15, 14:52
                                                    astra18 napisała:

> Napisałam Ci o zachowaniu Tuska wobec LK, więc nie porównuj do JK.

Dlaczego? I jeden i drugi byli premierami w czasie prezydentury Lecha Kaczynskiego.
                                                    Ty uznalas za niestosowne ze Tusk pojechal na szczyt UE, ale nie uznalas za niestosowne kiedy J. Kaczynski tam jezdzil jako premier.
                                                    Bratu blizniakowi bylo wiecej wolno?

> "Ukoronowaniem" tej oszczerczej działalności obozu rządowego były "negocjacje"
                                                    > z Putinem o wyjazd do Katynia o czym już wielokrotnie dyskutowałyśmy, i co było
                                                    > zdradą stanu.
                                                    > Koniec kropka, bo bedziemy soę po raz kolejny powtarzać .

To jest bzdura ktora unkula "niezalezna prasa" po katastrofie smolenskiej. Pokaz mi JEDEN artykul SPRZED 10 kwietnia 2010 ktory by uznawal dwie wizyty w Smolenskui za zdrade stanu ze strony Tuska . Jeden, tylko jeden , prosze.

> Wg konstytucji rola jest taka sama.

Nie.

> no to chba nie słyszałaś o poszukiwaniach korzeni Obamy, w obawie że nie urodzi
                                                    > ł się w USA, a jak wiadomo jest to warunek przy ubieganiu się o prezydenturę.

Miejsce urodzenia jest WARUNKIEM dla kandydata na stanowisko prezydenta USA. Tak przewiduje amerykanskie prawo.

> "Nawet w wyborach McCain- Obama nie uzyto "muzulmanskiego dziadka", b
                                                    > > o tym by sie McCain sam pogrzebal. "
                                                    >
                                                    > Jakże nam dobrze znana polityczna poprawność.

W tym przypadku akurat nie, bo kontkandydaci maja sie zwalczac argumentami a nie pochodzeniem.
                                                  • astra18 Re: Cud niepamięci 28.05.15, 07:04
                                                    maria421 napisała:

"Dlaczego? I jeden i drugi byli premierami w czasie prezydentury Lecha Kaczynski
                                                    > ego.
                                                    > Ty uznalas za niestosowne ze Tusk pojechal na szczyt UE, ale nie uznalas za nie
                                                    > stosowne kiedy J. Kaczynski tam jezdzil jako premier.
                                                    > Bratu blizniakowi bylo wiecej wolno?

JK nie podkradał LK krzesełka, nie blokował samolotu, ostentacyjnie nie odmawiał relacji z obrad ( "prosić to ty sobie możesz" ), co jeszcze chcesz?

" To jest bzdura ktora unkula "niezalezna prasa" po katastrofie smolenskiej. Poka
                                                    > z mi JEDEN artykul SPRZED 10 kwietnia 2010 ktory by uznawal dwie wizyty w Smole
                                                    > nskui za zdrade stanu ze strony Tuska . Jeden, tylko jeden , prosze.
                                                    >

Już Ci kiedyś pisałam, że jak czegos nie ma w GW to nie znaczy że się nie zdarzyło.
                                                    Brak notatek, zapisów rozmów Arabskiego z przedstawicielami "negocjacyjnymi" Rosji w knajpie itp itd

" Wg konstytucji rola jest taka sama.
                                                    >
                                                    > Nie"

Dlaczego "nie"?

"Miejsce urodzenia jest WARUNKIEM dla kandydata na stanowisko prezydenta USA. Ta
                                                    > k przewiduje amerykanskie prawo. "

Pisałam w kontekście "przeczesywania" życiorysu kandydata.

"W tym przypadku akurat nie, bo kontkandydaci maja sie zwalczac argumentami a ni
                                                    > e pochodzeniem. "

No proszę, jak przeswietlano działalność Rajmunda Kaczyńskiego to było ok.
                                                  • maria421 Re: Cud niepamięci 28.05.15, 09:39
                                                    astra18 napisała:

> JK nie podkradał LK krzesełka, nie blokował samolotu, ostentacyjnie nie odmawia
                                                    > ł relacji z obrad ( "prosić to ty sobie możesz" ), co jeszcze chcesz?

Gdzies w tym watku napisalas, ze poniewaz prezydent jest wazniejsza osoba w panstwie, to prezydent powinien jechac na szczyt UE, a nie premier. Okazuje sie jednak ze J. Kaczynski tez jezdzil na szczyzy UE w czasie kiedy L. Kaczynski byl prezydentem. Wiec jak to jest, Astro? Jezeli na szczyt UE jedzie J. Kaczynski to nie podkrada krzesla prezydentowi L. Kaczynskiemu, a jezeli jeczie premier Tusk to podkrada?

> Już Ci kiedyś pisałam, że jak czegos nie ma w GW to nie znaczy że się nie zdarz
                                                    > yło.
                                                    > Brak notatek, zapisów rozmów Arabskiego z przedstawicielami "negocjacyjnymi" Ro
                                                    > sji w knajpie itp itd

A jezeli cos jest w "mediach niezaleznych", to znaczy ze naprawde sie tak zdarzylo?

> Dlaczego "nie"?

Sprawdz uprawnienia prtezydenta RP i prezydenta USA i porownaj.

> Pisałam w kontekście "przeczesywania" życiorysu kandydata.

Zlozenie dokumentu urodzenia jest wymogiem formalnym w USA, nie przeczesywaniem zyciorysu.

> No proszę, jak przeswietlano działalność Rajmunda Kaczyńskiego to było ok.

To, co robi prasa to jest jedno. To, co wykorzystuje sztab wyborczy to jest co innego.
                                                  • astra18 Re: Cud niepamięci 28.05.15, 10:07
                                                    maria421 napisała:

" Gdzies w tym watku napisalas, ze poniewaz prezydent jest wazniejsza osoba w pan
                                                    > stwie, to prezydent powinien jechac na szczyt UE, a nie premier. "
                                                    Nie, nie napisałam tak jak Ty sugerujesz.
                                                    Napisałam, że prezydent jest najwyższym rangą przedstawicielem kraju w RP.

"Okazuje sie je
                                                    > dnak ze J. Kaczynski tez jezdzil na szczyzy UE w czasie kiedy L. Kaczynski byl
                                                    > prezydentem. Wiec jak to jest, Astro? Jezeli na szczyt UE jedzie J. Kaczynski t
                                                    > o nie podkrada krzesla prezydentowi L. Kaczynskiemu, a jezeli jeczie premier Tu
                                                    > sk to podkrada? "

Jest tak że premier JK nie dyskredytował pozycji prezydenta LK na szczytach unijnych.

"A jezeli cos jest w "mediach niezaleznych", to znaczy ze naprawde sie tak zdarz
                                                    > ylo?
                                                    Historia dowodzi że jak dotąd tak jest:)

"To, co robi prasa to jest jedno. To, co wykorzystuje sztab wyborczy to jest co
                                                    > innego. "

Sztab wyborczy stwierdził fakt, a prasa - jak sama twierdzisz - zrobiła co innego.
                                                    Bardzo dobrze kojarzysz - resztę domalowała GW.
                                                  • maria421 Re: Cud niepamięci 28.05.15, 10:28
                                                    astra18 napisała:

> Nie, nie napisałam tak jak Ty sugerujesz.
                                                    > Napisałam, że prezydent jest najwyższym rangą przedstawicielem kraju w RP.

Napisalas tak :
                                                    Tusk głową państwa nie był więc protokolarnie miejsce należało się Kaczyńskiemu.
                                                    No wiec dlaczego na szczyty jezdzil J. Kaczysnki, skoro protokolarnie miejsce nalezalo sie L. Kaczysnkiemu?

> Jest tak że premier JK nie dyskredytował pozycji prezydenta LK na szczytach uni
                                                    > jnych.

Jak go dyskretytowal na szczytach unijnych? Konkrety prosze.

> Historia dowodzi że jak dotąd tak jest:)

Konkrety poprosze. Czy przed 10 kwietnia 2010 roku ktokolwiek cos mowil o ukladaniu sie Tuska z obcym mocarstwem czyli z Rosja? Czy ktos z "niezaleznej prasy" protestowal przeciw rozdzieleniu wizyt?

>Sztab wyborczy stwierdził fakt, a prasa - jak sama twierdzisz - zrobiła co inne
                                                    > go.
                                                    > Bardzo dobrze kojarzysz - resztę domalowała GW.

Autorem "dziadka z Wehrmachtu" jest Kurski, a on w GW nie pracuje.
                                                  • maria421 Re: Cud niepamięci 28.05.15, 10:54
                                                    lepian4 napisał:

> Marycha, a goodlowalas juz na ten temat, czy tylko sprawdzilas archiwum wyborcz
                                                    > ej?

Temat krzesel w Brukseli, czy temat rozdzielenia wizyt w Smolensku?
                                                  • astra18 Re: Cud niepamięci 28.05.15, 11:10
                                                    maria421 napisała:

"Napisalas tak :
                                                    > Tusk głową państwa nie był więc protokolarnie miejsce należało się Kaczyńsk
                                                    > iemu.

> No wiec dlaczego na szczyty jezdzil J. Kaczysnki, skoro protokolarnie miejsce n
                                                    > alezalo sie L. Kaczysnkiemu? "

Ale nie napisałam że premiera tam nie mialo być.

"Jak go dyskretytowal na szczytach unijnych? Konkrety prosze."

Już pisałam.

" Konkrety poprosze. Czy przed 10 kwietnia 2010 roku ktokolwiek cos mowil
                                                    > o ukladaniu sie Tuska z obcym mocarstwem czyli z Rosja? Czy ktos z "niezalezne
                                                    > j prasy" protestowal przeciw rozdzieleniu wizyt?"

A co ma z tym wspólnego co pisano "przed"?Szczegóły na ten t "negocjacji" znajdziesz w necie, sama sobie szukaj a nie wyręczaj się innymi.

"Autorem "dziadka z Wehrmachtu" jest Kurski, a on w GW nie pracuje. "

Nie powiem żeby to było bingo:)))Jeden pracuje.
                                                    Jacek Kurski stwierdził fakt a GW zrobiła z tego otoczkę, czy Ci się to podoba czy nie.
                                                  • maria421 Re: Cud niepamięci 28.05.15, 11:34
                                                    astra18 napisała:

> Ale nie napisałam że premiera tam nie mialo być.

To wlasciwie o co Ci chodzi?

> Już pisałam.

Nie pisalas w jaki sposon Tusk zdyskredytowal L. Kaczynskiego na szczytach (uzylas slowa w liczbie mnogiej) unijnych.

> A co ma z tym wspólnego co pisano "przed"?Szczegóły na ten t "negocjacji" znajd
                                                    > ziesz w necie, sama sobie szukaj a nie wyręczaj się innymi.

Alez to "przed" jest wlasnie bardzo istotne! Jezeli nikt PRZED nie protestowal przeciw rozdzieleniu wizyt, to znaczy ze obie strony sie z tym godzily.

> Nie powiem żeby to było bingo:)))Jeden pracuje.
                                                    > Jacek Kurski stwierdził fakt a GW zrobiła z tego otoczkę, czy Ci się to podoba
                                                    > czy nie.

Nie przerzucaj odpowiedzialnosci z Kurskiego na GW.
                                                  • lepian4 Re: Cud niepamięci 28.05.15, 13:33
                                                    Marycha: chyba nie wierzysz sama w to co glosisz?

Rzad Tuska mial 3 lata na rozstrzygniecie przetragu na samoloty dla VIP-ow. Wybor na prosowiecki zlom, ktorym szczodrze obdarzyl prezydenta L. Kaczynskiego spotkal sie z fala protestow. Nawet wybiorcza o tym burzliwe donosila.

Od jesieni 2009 r. probowal wyeliminowac Lecha Kaczynskiego z udzialu w ochodach smolenskich. W tym celu prowadzil dziwne zmagania dyplomatyczne z Rosja. I w tym przypadku wybiorcza upierala sie, ze wszystko jest w porzadku, tylko Kaczynski stawial sie okoniem. I choc juz wtedy strona polska ustalila z przedstawicielami Rosji, ze dojdzie do dwoch odrebnych wizyt, to do ostatniej chwili ukrywano to przed opinia publiczna. Niezalezna prasa i w tym przypadku szarzowala z praniem mozgu. To bylo olbrzymie wydarzenie medialne, dziwie sie tobie, ze tego wtedy nie dostrzeglas.

Niestety nie wiem, jakich protestow i demonstracji oczekiwalas?
                                                    Zres´zta jest to malo istotne.
                                                    Skupmy uwage na demonstracje po katastrofie smolenskiej. Najpozniej wtedy moglas w twych mediach ujrzec tych, ktoryz byli niezadowoleni z caloksztaltu poczynan PO. Ale wtedy okazalo sie, ze ciemnogrod wyszedl na ulice i reszte godnosci zamieciono pod dywan
                                                  • maria421 Re: Cud niepamięci 28.05.15, 16:46
                                                    lepian4 napisał:

> Rzad Tuska mial 3 lata na rozstrzygniecie przetragu na samoloty dla VIP-ow. Wyb
                                                    > or na prosowiecki zlom, ktorym szczodrze obdarzyl prezydenta L. Kaczynskiego s
                                                    > potkal sie z fala protestow. Nawet wybiorcza o tym burzliwe donosila.

Tupolew to nie byl Air Force One , tylko do uzytku prezydenta. To byl samolot ktorym Tusk tez latal.

> Od jesieni 2009 r. probowal wyeliminowac Lecha Kaczynskiego z udzialu w ochodac
                                                    > h smolenskich. W tym celu prowadzil dziwne zmagania dyplomatyczne z Rosja. I w
                                                    > tym przypadku wybiorcza upierala sie, ze wszystko jest w porzadku, tylko Kaczyn
                                                    > ski stawial sie okoniem. I choc juz wtedy strona polska ustalila z przedstawic
                                                    > ielami Rosji, ze dojdzie do dwoch odrebnych wizyt, to do ostatniej chwili ukryw
                                                    > ano to przed opinia publiczna. Niezalezna prasa i w tym przypadku szarzowala z
                                                    > praniem mozgu. To bylo olbrzymie wydarzenie medialne, dziwie sie tobie, ze tego
                                                    > wtedy nie dostrzeglas.

Ukrywano przed opinia publiczna, ale Lepien i tak wie jak bylo...

> Niestety nie wiem, jakich protestow i demonstracji oczekiwalas?
                                                    > Zres´zta jest to malo istotne.
                                                    > Skupmy uwage na demonstracje po katastrofie smolenskiej. Najpozniej wtedy mogla
                                                    > s w twych mediach ujrzec tych, ktoryz byli niezadowoleni z caloksztaltu poczyna
                                                    > n PO. Ale wtedy okazalo sie, ze ciemnogrod wyszedl na ulice i reszte godnosci z
                                                    > amieciono pod dywan

Faktem jest, ze PO zostalo wybrane na druga kadencje.
                                                  • a000000 Re: Cud niepamięci 27.05.15, 10:31
                                                    maria421 napisała:

> Wstydzic sie powinni ci, ktorzy wyciagneli Tuskowego dziadka z Wehrmachtu jako
                                                    > karte przeciw Tuskowi.

i tak i nie.... gdyby chodziło o obywatela Tuska , to atmosfera w jakiej się obywatel ów wychował jest jego prywatną sprawą. NATOMIAST. Jeśli chodzi o osobę premiera lub prezydenta,czy innego marszałka od którego decyzji będą zależeć losy państwa, sprawa nabiera zupełnie innego koloru. Dziadkowie Tuska byli Gdańszczanami ( nie Kaszubami!!!) w domu których mówiło się po niemiecku (wówczas rzecz naturalna, ale dziś,po krwawej wojnie, jest to pewnego rodzaju rysa...) , której jednak PIERWSZY OBYWATEL posiadać nie powinien. Chodzi o poczucie interesu narodowego, którego u Tuska nie widzę.

• maria421 Re: Cud niepamięci 27.05.15, 11:37
                                                    a000000 napisała:

> i tak i nie.... gdyby chodziło o obywatela Tuska , to atmosfera w jakiej się ob
                                                    > ywatel ów wychował jest jego prywatną sprawą. NATOMIAST. Jeśli chodzi o osobę
                                                    > premiera lub prezydenta,czy innego marszałka od którego decyzji będą zależeć lo
                                                    > sy państwa, sprawa nabiera zupełnie innego koloru. Dziadkowie Tuska byli Gdańs
                                                    > zczanami ( nie Kaszubami!!!) w domu których mówiło się po niemiecku (wówczas rz
                                                    > ecz naturalna, ale dziś,po krwawej wojnie, jest to pewnego rodzaju rysa...) , k
                                                    > tórej jednak PIERWSZY OBYWATEL posiadać nie powinien. Chodzi o poczucie interes
                                                    > u narodowego, którego u Tuska nie widzę.

Azerko, po pierwsze WITAJ, stesknilam sie za Toba.

Po drugie, kryteria jakie musi spelnic kandydat na najwyzsze miejsca w panstwie sa scisle prawnie okreslone.
                                                    Te kryteria dotycza samego kandydata, a nie jego pochodzenia czy tego kim byli jego przodkowie.
                                                    Tak wiec dziadek Tuska czy to jakim jezykiem sie u nich w domu mowilo nie ma nic do rzeczy.
                                                  • astra18 Re: Cud niepamięci 27.05.15, 14:48
                                                    maria421 napisała:

"Po drugie, kryteria jakie musi spelnic kandydat na najwyzsze miejsca w panstwie
                                                    > sa scisle prawnie okreslone.
                                                    > Te kryteria dotycza samego kandydata, a nie jego pochodzenia czy tego kim byli
                                                    > jego przodkowie. "

No to podaj ŹRÓDŁO tych kryteriów.
                                                  • maria421 Re: Cud niepamięci 27.05.15, 14:56
                                                    astra18 napisała:

> maria421 napisała:
                                                    >
                                                    > "Po drugie, kryteria jakie musi spelnic kandydat na najwyzsze miejsca w panstwi
                                                    > e
                                                    > > sa scisle prawnie okreslone.
                                                    > > Te kryteria dotycza samego kandydata, a nie jego pochodzenia czy tego kim
                                                    > byli
                                                    > > jego przodkowie. "
                                                    >
                                                    > No to podaj ŹRÓDŁO tych kryteriów.

www.sejm.gov.pl/prawo/konst/polski/5.htm
                                                  • a000000 Re: Cud niepamięci 27.05.15, 15:38
                                                    maria421 napisała:

> rel="nofollow">www.sejm.gov.pl/prawo/konst/polski/5.htm

nie. Konstytucja nie mówi o warunkach wymagalnych dla KANDYDATA na prezydenta.
                                                    O tym mówi Kodeks Wyborczy.

1. Ma mieć ukończone 35 lat.
                                                    2. Ma mieć pełnię praw obywatelskich.
                                                    3. Ma mieć poparcie na piśmie 100 000 obywateli.

Czyli nie musi być Polakiem nawet.... wystarczy obywatelstwo.

• maria421 Re: Cud niepamięci 27.05.15, 16:16
                                                    a000000 napisała:

> Czyli nie musi być Polakiem nawet.... wystarczy obywatelstwo.

Tez na to zwrocilam uwage i uwazam ze jest to luka prawna ktora nalezy usunac.
                                                    Kandydat na prezydenta RP powinien byc urodzony w Polsce.
                                                    Obecnie, zgodnie z prawem, nawet posel Godson moze kandydowac.
                                                  • a000000 Re: Cud niepamięci 27.05.15, 15:46
                                                    maria421 napisała:

.....

ech! chyba ziemia się kręci coraz szybciej, bo mam coraz mniej czasu....

oczywiście , teoretycznie nie ma znaczenia, czy Kandydat był wychowywany w hitlerjugend na nazistę, czy w OHP na komunistę, czy w klasztorze na dewota.... Ale , niestety, wychowanie rzutuje dość wyraźnie na charakter, wyznawane wartości, sposób widzenia świata... dlatego ważnym jest jaki człowiek się ubiega... czy uważa swoją nację za nadludzi, czy wierzy w Boga, czy wyznaje zasady ważne dla danej wspólnoty....

• maria421 Re: Cud niepamięci 27.05.15, 16:13
                                                    a000000 napisała:

> maria421 napisała:
                                                    >
                                                    > .....
                                                    >
                                                    > ech! chyba ziemia się kręci coraz szybciej, bo mam coraz mniej czasu....
                                                    >
                                                    > oczywiście , teoretycznie nie ma znaczenia, czy Kandydat był wychowywany w hitl
                                                    > erjugend na nazistę, czy w OHP na komunistę, czy w klasztorze na dewota.... Al
                                                    > e , niestety, wychowanie rzutuje dość wyraźnie na charakter, wyznawane wartości
                                                    > , sposób widzenia świata... dlatego ważnym jest jaki człowiek się ubiega... cz
                                                    > y uważa swoją nację za nadludzi, czy wierzy w Boga, czy wyznaje zasady ważne dl
                                                    > a danej wspólnoty....

Azerko, podobno z czlowiekiem trzeba razem worek soli zjesc zeby go poznac. Ja nie przesadzalabym o charakterze na podstawie tego w jakim domu kto sie wychowal.

Zaden wnuk nie dziedziczy win dziadka zaden syn nie dziedziczy win ojca.
                                                    Oczywiscie, odpowiedzialny czlowiek, ktory ma nieszczescie byc synem np. gubernatora Franka, powinien sam sie wykazac inteligencja i nie startowac w polityce.
                                                    No ale we Wloszech wnuczka Mussoliniego, Alessandra Mussolini, robila kariere w polityce...
                                                    Pod tym samym nazwiskiem.
                                                  • lepian4 Re: Cud niepamięci 28.05.15, 13:42
                                                    W Polsce pann Stolzmann tez zrobil kariere polityczna, tylko pod innym nazwiskiem. Jest wiecej takich politycznych kameleonow.

Nie mozna jednak o tym z toba podyskutowac, poniewaz kasujesz wszystko na ten temat.

Brak w tym logiki: mozna opowiadac o dzieciach nazistowskich dygnitarzy. O zydokomunistycznych siepaczach musimy milczec?
      • stephen_s A propos Niesiołowskiego 26.05.15, 13:52
        Niesiołowski uważa, że PO powinno bojkotować prezydenta Dudę:

www.tvn24.pl/andrzej-duda-prezydentem-niesiolowski-i-kowal-w-tvn24,545581,s.html

Przez pięć lat PO powtarzało (słusznie), że bojkotowanie Komorowskiego przez PiS jest niewłaściwe, a teraz PO ma robić to samo? Niesiołowski powinien już naprawdę przejść na emeryturę, bo się zapętlił w swojej złości...

Swoją drogą, to generalnie nie podoba mi się, że Duda wygrał. Ale obserwowanie szoku wśród polityków PO sprawia jednak pewną satysfakcję... Macie, drodzy państwo, na co sobie zapracowaliście!
          • stephen_s Re: A propos Niesiołowskiego 26.05.15, 14:27
            > Witaj, Stefan, gdzie sie podziewales?

Trochę się zmęczyłem naszymi dyskusjami, ale wybory mnie przyciągnęły z powrotem :)

> Jak widzisz, bojkotowanie Komorowskiego przez PiS zaowocowalo wyborem Dudy, wie
            > c moze Po po prostu sie uczy?

Jak dla mnie, jeśli teraz PO zacznie stosować metody PiSu, to już totalnie się skompromituje...
            • maria421 Re: A propos Niesiołowskiego 26.05.15, 14:45
              stephen_s napisał:

> Trochę się zmęczyłem naszymi dyskusjami, ale wybory mnie przyciągnęły z powrote
              > m :)

Ale poza ytm wszystko OK u Ciebie?

> Jak dla mnie, jeśli teraz PO zacznie stosować metody PiSu, to już totalnie się
              > skompromituje...

Nie zacznie, bo w PO nie ma drugiego Kaczynskiego.
              • stephen_s Re: A propos Niesiołowskiego 26.05.15, 14:56
                > Ale poza ytm wszystko OK u Ciebie?

Bez zmian w żadną stronę. Nie wiem, czy nie będę musiał znowu szukać pracy, bo w aktualnej cokolwiek spadła mi pensja. Poza tym, generalnie OK.

Naprawdę, nie zniknąłem z żadnego dramatycznego powodu :)

> Nie zacznie, bo w PO nie ma drugiego Kaczynskiego.

Jeśli zaczną bojkotować Dudę, to to będą dokładnie metody Kaczyńskiego.
                • maria421 Re: A propos Niesiołowskiego 26.05.15, 15:55
                  stephen_s napisał:

> Naprawdę, nie zniknąłem z żadnego dramatycznego powodu :)

To dobrze, bo juz zaczynalam sie martwic.

> Jeśli zaczną bojkotować Dudę, to to będą dokładnie metody Kaczyńskiego.

Metody Kaczynskiego to Marsz na Belweder i wiece wyborcze pod Palacem Prezydenckim.
                  Nie widze nikogo z PO kto moglby podobne imprezy urzadzac.
                  • stephen_s Re: A propos Niesiołowskiego 26.05.15, 16:12
                    > To dobrze, bo juz zaczynalam sie martwic.

:)))) A to w sumie miłe :)

> Metody Kaczynskiego to Marsz na Belweder i wiece wyborcze pod Palacem Prezydenc
                    > kim.
                    > Nie widze nikogo z PO kto moglby podobne imprezy urzadzac.

Ale to tylko jedna z metod wynikających z generalnego podejścia pt. "Prezydent z PO jest uzurpatorem". Jeśli teraz Niesiołowski proponuje, by PO się na Dudę obraziło, to jest to taka sama antypaństwowa postawa, jaką wcześniej prezentowało PiS. Jeśli PO w to pójdzie, to dla mnie są skończeni.

Ciekawostki zasłyszane w TV: wczoraj poseł PO Biernat oświadczył, że PO nie przegrało wyborów, bo Komorowski nie był ich kandydatem. Z kolei inna posłanka zapytana, czy będą rozliczenia po przegranej, zdumionych głosem odpowiedziała coś w stylu "Rozliczenia? Po co?". No tak, bo nic się nie stało... :)

Aczkolwiek nikt w poklęskowym samozadowoleniu nie przebije Millera, który udaje, że wcale się nie skompromitował, forsując Ogórek...
                    • maria421 Re: A propos Niesiołowskiego 26.05.15, 16:27
                      stephen_s napisał:
                      >
                      > Ale to tylko jedna z metod wynikających z generalnego podejścia pt. "Prezydent
                      > z PO jest uzurpatorem". Jeśli teraz Niesiołowski proponuje, by PO się na Dudę o
                      > braziło, to jest to taka sama antypaństwowa postawa, jaką wcześniej prezentował
                      > o PiS. Jeśli PO w to pójdzie, to dla mnie są skończeni.

PO w to nie pojdzie.
                      Ale ja sie bardziej boje o to, w co pojdzie Duda jako prezydent. Bedzie blokowal rzad PO zeby potem pokazac jaki to kiepski rzadß

> Ciekawostki zasłyszane w TV: wczoraj poseł PO Biernat oświadczył, że PO nie prz
                      > egrało wyborów, bo Komorowski nie był ich kandydatem. Z kolei inna posłanka zap
                      > ytana, czy będą rozliczenia po przegranej, zdumionych głosem odpowiedziała coś
                      > w stylu "Rozliczenia? Po co?". No tak, bo nic się nie stało... :)

Kaczynski po przegranych wyborach prezydenckich zwolnil szefowa kampanii wyborczej. Pamietasz?
                      Komorowski pewno tego nie zrobi.

> Aczkolwiek nikt w poklęskowym samozadowoleniu nie przebije Millera, który udaje
                      > , że wcale się nie skompromitował, forsując Ogórek...

Ogorek sama sobie winna ze sie ludzila ze ma szanse.
                      • stephen_s Re: A propos Niesiołowskiego 26.05.15, 16:36
                        > PO w to nie pojdzie.

No, Niesiołowski już idzie...

> Ale ja sie bardziej boje o to, w co pojdzie Duda jako prezydent. Bedzie blokowa
                        > l rzad PO zeby potem pokazac jaki to kiepski rzad

A tego też się boję... Nie mówię, że Duda jako prezydent mnie cieszy.

> Kaczynski po przegranych wyborach prezydenckich zwolnil szefowa kampanii wyborc
                        > zej. Pamietasz?
                        > Komorowski pewno tego nie zrobi.

Fakt. Aczkolwiek, to po prawdzie, to powinien :) Bo kampanię wyborczą sztab położył równo. Kandydat zresztą też (przyznaję, że nawet mnie szlag trafił za "Zmienić pracę, wziąć kredyt").

> Ogorek sama sobie winna ze sie ludzila ze ma szanse.

Ale Miller naprawdę mógł poszukać kogoś lepszego. Ogórek ośmieszyła całe SLD. Skoro nawet członkowie władz SLD nie byli w stanie zmusić się, by na nią zagłosować...
                        • maria421 Re: A propos Niesiołowskiego 26.05.15, 16:40
                          stephen_s napisał:

> No, Niesiołowski już idzie...

Niesiolowski jest znany z wysokow za ktorymi nic nie idzie.

> Fakt. Aczkolwiek, to po prawdzie, to powinien :) Bo kampanię wyborczą sztab poł
                          > ożył równo. Kandydat zresztą też (przyznaję, że nawet mnie szlag trafił za "Zmi
                          > enić pracę, wziąć kredyt").

Szef kampanii wyborczej nie jest odpowiedzialny za porazke kandydata.

> Ale Miller naprawdę mógł poszukać kogoś lepszego. Ogórek ośmieszyła całe SLD. S
                          > koro nawet członkowie władz SLD nie byli w stanie zmusić się, by na nią zagłoso
                          > wać...

Postawil na "nowa twarz" i na kobiete.
                          • stephen_s Re: A propos Niesiołowskiego 26.05.15, 17:08
                            > Niesiolowski jest znany z wysokow za ktorymi nic nie idzie.

Nie wiem. Ja się dziwię, że oni go jeszcze w tym PO tolerują. Jakby był w mojej partii, to bym go wyrzucił :)

> Szef kampanii wyborczej nie jest odpowiedzialny za porazke kandydata.

Jeśli popełnia ewidentne błędy, to jest. A wszyscy przyznają, że kampania Komorowskiego była beznadziejna.

> Postawil na "nowa twarz" i na kobiete.

I strzelił kulą w płot :)
                          • astra18 Re: A propos Niesiołowskiego 26.05.15, 19:01
                            maria421 napisała:

"Niesiolowski jest znany z wysokow za ktorymi nic nie idzie."

Ale poszczuć w TV sobie może, a i na kobietę z łapami rzucić, bo jest z PO...

" Szef kampanii wyborczej nie jest odpowiedzialny za porazke kandydata. "

To po cholerę jest w ogóle szef kampanii?
                            • maria421 Re: A propos Niesiołowskiego 26.05.15, 19:16
                              astra18 napisała:

> maria421 napisała:
                              >
                              > "Niesiolowski jest znany z wysokow za ktorymi nic nie idzie."
                              >
                              > Ale poszczuć w TV sobie może, a i na kobietę z łapami rzucić, bo jest z PO...
                              >
                              > " Szef kampanii wyborczej nie jest odpowiedzialny za porazke kandydata. "
                              >
                              > To po cholerę jest w ogóle szef kampanii?

Zeby prowadzic kampanie.
                              • astra18 Re: A propos Niesiołowskiego 26.05.15, 19:26
                                maria421 napisała:

"To po cholerę jest w ogóle szef kampanii?
                                >
                                > Zeby prowadzic kampanie."

Acha. A jak zostaje się np. szefem gazety, to kto odpowiada za spadek jej popularności?:)
                                Jak dostaje się tak funkcję to razem z odpowiedzialnością za jej wyniki.
                                • maria421 Re: A propos Niesiołowskiego 26.05.15, 19:28
                                  astra18 napisała:

> Acha. A jak zostaje się np. szefem gazety, to kto odpowiada za spadek jej popul
                                  > arności?:)
                                  > Jak dostaje się tak funkcję to razem z odpowiedzialnością za jej wyniki.

A kto, wobec tego, jest odpowiedzialny za kleske partii w wyborach do parlamentu? Czy to nie jest przypadkiem szef partii? Czy nie powinien podac sie do dymisji?
                                  • astra18 Re: A propos Niesiołowskiego 26.05.15, 19:32
                                    maria421 napisała:

> astra18 napisała:
                                    >
                                    > > Acha. A jak zostaje się np. szefem gazety, to kto odpowiada za spadek jej
                                    > popul
                                    > > arności?:)
                                    > > Jak dostaje się tak funkcję to razem z odpowiedzialnością za jej wyniki.
                                    >
                                    > A kto, wobec tego, jest odpowiedzialny za kleske partii w wyborach do parlament
                                    > u? Czy to nie jest przypadkiem szef partii? Czy nie powinien podac sie do dymis
                                    > ji?

To zależy od tego kto jest jej założycielem.
                                    • maria421 Re: A propos Niesiołowskiego 26.05.15, 19:39
                                      astra18 napisała:

> To zależy od tego kto jest jej założycielem.

A jezeli zalozyciel partii juz dawno nie zyje? Tak jak niemieckiej SPD?

Za kleske wyborcza partii odpowiada jej szef, niazaleznie od tego jak dlugo byl jej szefem.

Kaczynski zwolnil Kluzik- Rostkowska za przegranie wyborow prezydenckich, ale sam siebie nie zwolnil za przegranie parlamentarnych.

Swoja droga- skoro PiS (Duda) dazy do obnizenia wieku emerytalnego, do nieblokowania miejsc pracy mlodym, to moze 66 letni Kaczynski powinien dac przyklad i przejsc na emeryture?
                                      • astra18 Re: A propos Niesiołowskiego 26.05.15, 19:48
                                        maria421 napisała:

"A jezeli zalozyciel partii juz dawno nie zyje? Tak jak niemieckiej SPD? "

Ale chyba rozmawiamy o takim, który jeszcze żyje?

" Kaczynski zwolnil Kluzik- Rostkowska za przegranie wyborow prezydenckich, ale s
                                        > am siebie nie zwolnil za przegranie parlamentarnych.
                                        >

Mario, jak Ci spadnie popularność Twojego, własnoręcznie założonego forum, oddaj go w inne ręce:)

"Swoja droga- skoro PiS (Duda) dazy do obnizenia wieku emerytalnego, do niebloko
                                        > wania miejsc pracy mlodym, to moze 66 letni Kaczynski powinien dac przyklad i p
                                        > rzejsc na emeryture? "

Bo partia to nie zakład pracy.
                                        • maria421 Re: A propos Niesiołowskiego 26.05.15, 19:51
                                          astra18 napisała:

> Ale chyba rozmawiamy o takim, który jeszcze żyje?

Czyli zalozyciel partii ma zagwarantowana pozycje szefa az do smierci? Jak jakis absolutny krol? A gdzie demokracja w partii?

> Mario, jak Ci spadnie popularność Twojego, własnoręcznie założonego forum, odda
                                          > j go w inne ręce:)

Ja nie startuje w zadnym konkursie forow:-)

> Bo partia to nie zakład pracy.

Wiem , ale przyklad moglby dac, nie?
                                          • astra18 Re: A propos Niesiołowskiego 26.05.15, 20:00
                                            maria421 napisała:

" Czyli zalozyciel partii ma zagwarantowana pozycje szefa az do smierci? Jak jaki
                                            > s absolutny krol? A gdzie demokracja w partii?"

A ktoś na siłe zaciąga do tej partii?

" Mario, jak Ci spadnie popularność Twojego, własnoręcznie założonego forum
                                            > , odda
                                            > > j go w inne ręce:)
                                            >
                                            > Ja nie startuje w zadnym konkursie forow:-)

Nie rozumiem co tu ma konkurs do rzeczy ale odnieś to sobie do założycielstwa.

" Wiem , ale przyklad moglby dac, nie? "

Niestety nie ma spadkobiercy:)
                                            • maria421 Re: A propos Niesiołowskiego 26.05.15, 20:06
                                              astra18 napisała:

> A ktoś na siłe zaciąga do tej partii?

Nie, dlatego nie wiem jak ktos sie moze do PiSu zapisac:)

> Nie rozumiem co tu ma konkurs do rzeczy ale odnieś to sobie do założycielstwa.

To jest zupelnie cos innego. Forum jest PRYWATNE, partia nie.

> Niestety nie ma spadkobiercy:)

I to jest jego straszliwy blad, bo powinien szykowac wlasnego partyjnego spadkobierce, kogos, komu moglby kiedys partie powierzyc. Komus, kogo inni czlownkowie by zaakceptowali jako spadkobierce.
                                              • astra18 Re: A propos Niesiołowskiego 26.05.15, 20:16
                                                maria421 napisała:

" Nie, dlatego nie wiem jak ktos sie moze do PiSu zapisac:)"

I Ty także jak ta Marysia z Połanieckich bielmem w wyborców?:)

"To jest zupelnie cos innego. Forum jest PRYWATNE, partia nie."

Mario, ten kto jest założycielem określa warunki. Ten kto chce w tym uczestniczyć bierze razem z dobrodziejstwem inwentarza:)

"I to jest jego straszliwy blad, bo powinien szykowac wlasnego partyjnego spadko
                                                > bierce, kogos, komu moglby kiedys partie powierzyc. Komus, kogo inni czlownkowi
                                                > e by zaakceptowali jako spadkobierce. "

Może szykuje, co nagle może być po diable. A jak nawet nie szykuje to jest to jego sprawa, na razie nic nie wskazuje żeby ta partia zniknęła ze sceny politycznej.Zobaczymy co się wydarzy jesienią.
                                                • maria421 Re: A propos Niesiołowskiego 26.05.15, 20:26
                                                  astra18 napisała:

> Mario, ten kto jest założycielem określa warunki. Ten kto chce w tym uczestnicz
                                                  > yć bierze razem z dobrodziejstwem inwentarza:)

Warunki okresla zdaje sie statut partii, prawda? Sa partie ktore nie maja jednego zalozyciela, lecz grupe zalozycieli.
                                                  PiS jest partia wodzowska, niezbyt dobrze to swiadczy o pojmowaniu demokracji przez te partie.

> Może szykuje, co nagle może być po diable. A jak nawet nie szykuje to jest to j
                                                  > ego sprawa, na razie nic nie wskazuje żeby ta partia zniknęła ze sceny politycz
                                                  > nej.Zobaczymy co się wydarzy jesienią.

"Co nagle to po diable"? Jak dlugo istnieje juz PiS?
                                                  • astra18 Re: A propos Niesiołowskiego 26.05.15, 20:34
                                                    maria421 napisała:

" Warunki okresla zdaje sie statut partii, prawda? Sa partie ktore nie maja jedne
                                                    > go zalozyciela, lecz grupe zalozycieli. "

A co, masz pod ręką ten statut? PiS ma teraz jednego żyjącego założyciela - gdybyś nie pamiętała, że był kiedys drugi.

"PiS jest partia wodzowska, niezbyt dobrze to swiadczy o pojmowaniu demokracji p
                                                    > rzez te partie."

Lepiej stawiać sprawę jasno niż udawać - jak to cały czas robiło PO - że jest inaczej.

"
                                                    > "Co nagle to po diable"? Jak dlugo istnieje juz PiS? "

A co Ci do tego? Przeciez na nich nie głosujesz, odmawiasz innym akceptacji takiego stanu rzeczy?
                                                  • maria421 Re: A propos Niesiołowskiego 26.05.15, 21:11
                                                    astra18 napisała:

> A co, masz pod ręką ten statut?

Wlasnie sprawdzilam.
                                                    PiS ma teraz jednego żyjącego założyciela - gdy
                                                    > byś nie pamiętała, że był kiedys drugi.

Cos Ty sie tak tego zalozyciela uczepila? To jest tylko zwykla partia jak wiel ktore juz bylo, minelo i jak wiele ktore jeszcze powstana.

> Lepiej stawiać sprawę jasno niż udawać - jak to cały czas robiło PO - że jest i
                                                    > naczej.

PiS tez jasno tej sparwy nie stawia. Zajrzyj do statutu :-)

> A co Ci do tego? Przeciez na nich nie głosujesz, odmawiasz innym akceptacji tak
                                                    > iego stanu rzeczy?

To swiadczy o podejsciu partii i jej szefa do demokracji , dlatego mnie to interesuje.
                                                  • maria421 Re: A propos Niesiołowskiego 27.05.15, 09:11
                                                    astra18 napisała:

> maria421 napisała:
                                                    >
                                                    > "PiS tez jasno tej sparwy nie stawia. Zajrzyj do statutu :-)"
                                                    >
                                                    > No i?
                                                    > Jak Tusk wywalał Gowina to było demokratyczne:)

Chodzi o pozycje szefa, bo o tym rozmawiamy.