Dodaj do ulubionych

To tez jest "przemysl nienawisci"?

23.08.15, 16:57
wyborcza.pl/1,75478,18615334,newsweek-jak-posel-andrzej-duda-z-delegacjami-kombinowal.html#MTstream
czy poszukiwanie prawdy?
Obserwuj wątek
      • maria421 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 23.08.15, 20:12
        a000000 napisała:

> a skąd wiadomo, że przy okazji nie miał spotkań poselskich?

W Nowym Tomyslu???

> Dociekanie prawdy jest słuszne.
        > Natomiast dociekanie w celu znajdowania "haka" to przemysł nienawiści.

A jezeli szukajac haka znajduja go?

To nie jest przeciez zadna prowokacja tylko zwykle dziennikarskie grzebanie w zciorysie ZAWODOWYM polityka.

• a000000 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 23.08.15, 20:19
          maria421 napisała:

> A jezeli szukajac haka znajduja go?

byłabym zdziwiona, gdyby nie znaleźli. Taki poseł byłby kandydatem na ołtarze.

Nie jestem za grzebaniem w przeszłości. Jeśli ten hak ma wpływ na teraźniejszość, to należy się przyjrzeć.... ale jeśli nie ma związku, to po co dziadka z Wehrmachtu wyciągać?
          • maria421 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 23.08.15, 20:35
            a000000 napisała:

> byłabym zdziwiona, gdyby nie znaleźli. Taki poseł byłby kandydatem na ołtarze.
            >
            > Nie jestem za grzebaniem w przeszłości. Jeśli ten hak ma wpływ na teraźniejszoś
            > ć, to należy się przyjrzeć.... ale jeśli nie ma związku, to po co dziadka z We
            > hrmachtu wyciągać?

To sa jednak dwie rozne sprawy.

Za dziadka zaden wnuk nie jest odpowiedzialny. Za wlasna dzialalnosc ZAWODOWA natomiast tak.

Ja bylabym przeciwna gdyby grzebali w jego zyciu prywatnym, gdyby mu nagle jakas kochanke znalezli czy jakies zdjecia z zakraplanej imprezy. Ale jezeli chodzi o dzialalnosc zawodowa- niech szukaja.
            • a000000 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 23.08.15, 21:06
              maria421 napisała:

>niech szukaja.

niech. Tylko po co? Facet i tak przez 5 lat będzie prezydentem. Głowa Państwa , niezależnie od aktualnego nazwiska, jest prawem chroniona. Prezydent ma być jak żona cezara, o nim dobrze albo wcale.
              Pomyje zostawić na czas, gdy skończy się kadencja.
              Takie podważanie autorytetu urzędującego już prezydenta nie jest pożyteczne dla państwa.
              • astra18 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 23.08.15, 21:48
                a000000 napisała:

>
                > niech. Tylko po co? Facet i tak przez 5 lat będzie prezydentem.

No niekoniecznie. Może cała nadzieja w kilometrówkach - może jakiś "impiczment"?
                Tak łatwo niektórzy nie zapominają spotkań w holu AxelSpringer

>
                > Takie podważanie autorytetu urzędującego już prezydenta nie jest pożyteczne dla
                > państwa.

Takie "miki" jak kilometrówki???? Sikorski prywatnego samochodu nie używał a "wyjeździł" ze ho,ho,ho, a może i jeszcze więcej:)"interes" się rozkręca, zobaczysz, w końcu to jeszcze nie to samo co zabawa w samolocik - dam, nie dam; ślepy snajper nie trafił?

• maria421 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 24.08.15, 08:19
                a000000 napisała:

> niech. Tylko po co? Facet i tak przez 5 lat będzie prezydentem. Głowa Państwa ,
                > niezależnie od aktualnego nazwiska, jest prawem chroniona. Prezydent ma być ja
                > k żona cezara, o nim dobrze albo wcale.
                > Pomyje zostawić na czas, gdy skończy się kadencja.
                > Takie podważanie autorytetu urzędującego już prezydenta nie jest pożyteczne dla
                > państwa.

Azerko, a kiedy tak bylo?
                Przynajmniej kiedy w III RP tak bylo?
                Dlaczego wiec w tym przypadku ma byc inaczej?
        • lepian4 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 25.08.15, 15:05
          Dlaczego tego nie czyna stosowne urzedy, tylko politycy w przedwyborczym ferrorze walki?
          Tak przy okazji, kto placi za kolejowe wycieczki pani premier dr medycyny Kopacz? Kto zaplacil za transport wyborczych kukielek Bronka? Ile pani prmier dr medycyny Kopacz wydala na szkolenia przejsciowych ministrow? Itd. itd.
    • astra18 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 23.08.15, 20:52
      maria421 napisała:

> wyborcza.pl/1,75478,18615334,newsweek-jak-posel-andrzej-duda-z-delegacjami-kombinowal.html#MTstream
      > czy poszukiwanie prawdy?

Oczywiście, przede wszystkim poszukiwać prawdy:

telewizjarepublika.pl/jak-zostac-polakiem-w-dwa-dni-ekspresowe-obywatelstwo-dla-ziecia-kopacz,22963.html
      niezalezna.pl/69931-jak-komorowski-zadbal-o-odprawy-dla-swoich
      kulisy24.com/nasze-sledztwa/dyplomatyczny-folwark#.VdoIUdF_IkM.twitter
          • astra18 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 23.08.15, 22:05
            astra18 napisała:

> maria421 napisała:
            >
            > > Na ekspresowym obywatelstwie dla ziecia Kopacz podatnik nic nie traci.
            >
            > A gdzie sprawiedliwość społeczna i nie uleganie nepotyzmowi?

Nie mówiąc o kolejności wpływu dokumentów:
            04.08 - wpływ wniosku o pilne nadanie obywatelstwa
            05.08 - podpis BK pod wnioskiem
            06.08 - wpływ UZASADNIENIA owego wniosku, podpisane prze wojewodę świętokrzyskiego
            > >
          • maria421 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 24.08.15, 08:49
            astra18 napisała:

> A gdzie sprawiedliwość społeczna i nie uleganie nepotyzmowi?

Tutaj :

wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Rodzina-i-dzieci-znajomych-Jaroslawa-Kaczynskiego-robia-kariere-w-Brukseli,wid,17372631,wiadomosc.html?ticaid=115758
            ;.)
            • astra18 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 24.08.15, 09:22
              maria421 napisała:

> astra18 napisała:
              >
              > > A gdzie sprawiedliwość społeczna i nie uleganie nepotyzmowi?
              >
              > Tutaj :
              >
              > wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Rodzina-i-dzieci-znajomych-Jaroslawa-Kaczynskiego-robia-kariere-w-Brukseli,wid,17372631,wiadomosc.html?ticaid=115758
              > ;.)

I to tak za jednym machnięciem podpisu??:)
              Na radnego też się zostaje w taki sposób?
              • maria421 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 24.08.15, 09:43
                astra18 napisała:

> I to tak za jednym machnięciem podpisu??:)
                > Na radnego też się zostaje w taki sposób?

Z nadania obywatelstwa polskiego jakiemus Kanydyjczykowi z ukrainskimi korzeniami nie czerpie korzysci nikt oprocz samego zainteresowanego i jego rodziny, nikt tez na tym nie traci.

Nie mozna tego porownywac do tworzenia "rodzinnych struktur" w jednej partii.
                • astra18 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 24.08.15, 09:47
                  maria421 napisała:

> astra18 napisała:
                  >
                  > > I to tak za jednym machnięciem podpisu??:)
                  > > Na radnego też się zostaje w taki sposób?
                  >
                  > Z nadania obywatelstwa polskiego jakiemus Kanydyjczykowi z ukrainskimi korzenia
                  > mi nie czerpie korzysci nikt oprocz samego zainteresowanego i jego rodziny, nik
                  > t tez na tym nie traci.

Czy wszyscy cudzoziemcy mogą liczyć na taki "jednodniowy" podpis?
                  Nie mówiąc o pominięciu procedur?
                  >
                  > Nie mozna tego porownywac do tworzenia "rodzinnych struktur" w jednej partii.

A ja Cię zapytałam czy radnym zostaje się wskutek jednego podpisu czy taki kandydat musi stanąć do wyborów.
                  • maria421 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 24.08.15, 10:02
                    Astra, mozna by powiedziec: "kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamieniem"...
                    Kto w Polsce sam nigdy przenigdy nie korzystal z mozliwosci bycia przyjetym poza kolejka niech rzuci kamieniem.

Na Twoje pytanie czy radnym sie zostaje wskutek jednego podpisu odpowiadam : nie.

Poniewaz juz odpowiedzialam, wiec nie bedziesz mnie gonila do jutra postami "nie odpowiedzialas na moje pytanie", to teraz ja mam pytanie :

Czy to ze krewni Prezesa kandyduja akurat pod szyldem jego partii to jest tylko przypadek?
                    • astra18 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 24.08.15, 10:08
                      maria421 napisała:

>
                      >
                      > Na Twoje pytanie czy radnym sie zostaje wskutek jednego podpisu odpowiadam : ni
                      > e.
                      >
                      > Poniewaz juz odpowiedzialam, wiec nie bedziesz mnie gonila do jutra postami "ni
                      > e odpowiedzialas na moje pytanie", to teraz ja mam pytanie :

A ja mam nadzieję, ze nie będziesz sobie wycinać z mojej wypowiedzi co Ci pasuje do Twojej teorii, w ten sposób manipulować sensem mojej wypowiedzi.
                      >
                      > Czy to ze krewni Prezesa kandyduja akurat pod szyldem jego partii to jest tylko
                      > przypadek?

Nie sądzę. Jeżeli dochowane są procedury nie widzę nic zdrożnego w tym.
                      Wdowa po Gosiewskim została posłanką z ramienia PiS, uważasz że to przekręt ?
                      • maria421 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 24.08.15, 10:14
                        astra18 napisała:

> A ja mam nadzieję, ze nie będziesz sobie wycinać z mojej wypowiedzi co Ci pasuj
                        > e do Twojej teorii, w ten sposób manipulować sensem mojej wypowiedzi.

Nie kasuje niczego, kazdy tu moze sprawdzic kto najpierw twierdzil ze jest mozliwosc wytworzenia sztucznej mgly a potem nie mogac tego udowodnic zwalal wine na mnie.

Chcesz dalej to ciagnac, to zaloz osobny watek.

> Nie sądzę. Jeżeli dochowane są procedury nie widzę nic zdrożnego w tym.

Od kiedy to protekcja wymaga procedur?

> Wdowa po Gosiewskim została posłanką z ramienia PiS, uważasz że to przekręt ?

Nie, bo Gosiewski nie mial juz na to wplywu.
                        • astra18 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 24.08.15, 10:23
                          maria421 napisała:

> astra18 napisała:
                          >
                          > > A ja mam nadzieję, ze nie będziesz sobie wycinać z mojej wypowiedzi co Ci
                          > pasuj
                          > > e do Twojej teorii, w ten sposób manipulować sensem mojej wypowiedzi.
                          >
                          > Nie kasuje niczego, kazdy tu moze sprawdzic kto najpierw twierdzil ze jest mozl
                          > iwosc wytworzenia sztucznej mgly a potem nie mogac tego udowodnic zwalal wine n
                          > a mnie.

Nie sądze aby to każdego interesowało, ja nie potrzebuję adwokatów.Odpowiadam sama za słowa tu napisane. I to co napisałam o Twojej manipulacji PODTRZYMUJĘ.
                          Koniec.
                          >
                          > Chcesz dalej to ciagnac, to zaloz osobny watek.

Moja Droga, chyba Ty zaczęłaś ten temat pytaniem do mnie czy będę Cię odsyłaś do jutra z moim pytaniem.

>
                          > > Nie sądzę. Jeżeli dochowane są procedury nie widzę nic zdrożnego w tym.
                          >
                          > Od kiedy to protekcja wymaga procedur?

Protekcja na radnego?Czy to nie w wyników wyborów nim się zostaje?
                          >
                          > > Wdowa po Gosiewskim została posłanką z ramienia PiS, uważasz że to przekr
                          > ęt ?
                          >
                          > Nie, bo Gosiewski nie mial juz na to wplywu.

A gdyby miał to sam Gosiewski by jej głosy wyborców skombinował?
                          • maria421 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 24.08.15, 10:29
                            astra18 napisała:

> Nie sądze aby to każdego interesowało, ja nie potrzebuję adwokatów.Odpowiadam s
                            > ama za słowa tu napisane. I to co napisałam o Twojej manipulacji PODTRZYMUJĘ.
                            > Koniec.

A ja podrzymuje ´ze to Ty manipulujesz.

Dalej tego idiotycznego ping-ponga nie mam ochoty ciagnac, przyczep sie do kogos innego.

> Protekcja na radnego?Czy to nie w wyników wyborów nim się zostaje?

Protekcja w umieszczeniu na liscie wyborczej.

> A gdyby miał to sam Gosiewski by jej głosy wyborców skombinował?

Wyborcow nie, ale miejsce na liscie wyborczej moglby.
                          • jureek Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 24.08.15, 10:40
                            astra18 napisała:

> Protekcja na radnego?Czy to nie w wyników wyborów nim się zostaje?

Oni startowali w okręgach jednomandatowych, czy w takich, gdzie są listy partyjne. Jeśli w tych drugich, to nie czarujmy się. Na to, czy zostanie się radnym mniejszy wpływ mają wyborcy, a dużo większy kierownictwo partii ustalające, które miejsce na liście dostanie kandydat.
                            To jest właśnie choroba polskiej polityki, że posłowie i radni bardziej muszą uważać, żeby nie podpaść szefowi partii, niż żeby nie podpaść wyborcom. Bo to szefostwo partii decyduje o tym, czy będą kandydować i z jakiego miejsca.
                            • astra18 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 24.08.15, 10:59
                              jureek napisał:

> astra18 napisała:
                              >
                              > > Protekcja na radnego?Czy to nie w wyników wyborów nim się zostaje?
                              >
                              > Oni startowali w okręgach jednomandatowych, czy w takich, gdzie są listy partyj
                              > ne. Jeśli w tych drugich, to nie czarujmy się. Na to, czy zostanie się radnym m
                              > niejszy wpływ mają wyborcy, a dużo większy kierownictwo partii ustalające, któr
                              > e miejsce na liście dostanie kandydat.

Ale to od wyborców zależy ile zbierze taki kandydat głosów.

> To jest właśnie choroba polskiej polityki, że posłowie i radni bardziej muszą u
                              > ważać, żeby nie podpaść szefowi partii, niż żeby nie podpaść wyborcom. Bo to sz
                              > efostwo partii decyduje o tym, czy będą kandydować i z jakiego miejsca.

No i wyborcy mogą się z taką polityką nie zgodzić i dać "faka" takiemu kandydatowi.
                              Tak jak to miało miejsce w Gdańsku, w przypadku męża posłanki Pomaskiej, który starował do samorządu z jedynki. Nie dostał się.
              • astra18 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 24.08.15, 09:43
                natemat.pl/152421,radna-po-skandalicznie-o-beacie-szydlo-spiewa-recytuje-d-daje-i-haftuje
                Jest takie pewne przysłowie, kiedy człowiek wychodzi ze wsi, ale nie zawsze wieś wyjdzie z człowieka.

Swoją drogą kiepska ta kampania z gruntowaniem.
                • maria421 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 24.08.15, 09:56
                  astra18 napisała:

> natemat.pl/152421,radna-po-skandalicznie-o-beacie-szydlo-spiewa-recytuje-d-daje-i-haftuje
                  > Jest takie pewne przysłowie, kiedy człowiek wychodzi ze wsi, ale nie zawsze wie
                  > ś wyjdzie z człowieka.
                  >
                  > Swoją drogą kiepska ta kampania z gruntowaniem.

I to Lis tak pania z PO krytykuje? No popatrz!
                  • astra18 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 24.08.15, 09:59
                    maria421 napisała:

> astra18 napisała:
                    >
                    > > natemat.pl/152421,radna-po-skandalicznie-o-beacie-szydlo-spiewa-recytuje-d-daje-i-haftuje
                    > > Jest takie pewne przysłowie, kiedy człowiek wychodzi ze wsi, ale nie zaws
                    > ze wie
                    > > ś wyjdzie z człowieka.
                    > >
                    > > Swoją drogą kiepska ta kampania z gruntowaniem.
                    >
                    > I to Lis tak pania z PO krytykuje? No popatrz!

Mleko się rozlało w tych internetach:)
                  • astra18 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 24.08.15, 10:56
                    jureek napisał:

> astra18 napisała:
                    >
                    > > Jest takie pewne przysłowie, kiedy człowiek wychodzi ze wsi, ale nie zaws
                    > ze wie
                    > > ś wyjdzie z człowieka.
                    >
                    > Jestem ze wsi. Mam się tego wstydzić?

Niczego takiego nie twierdzę i nie ja jestem autorem tego powiedzenia.

• jureek Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 24.08.15, 17:48
                        astra18 napisała:

> Jak już szukamy prawdy, to szukajmy dalej.
                        > blogpublika.com/2015/08/24/wbrew-temu-co-twierdzi-newsweek-plany-wykladow-pad-na-wspia-nie-pokrywaja-sie-z-datami-wyjazdow-do-poznania-na-koszt-sejmu/

Jesteś niesamowita! 10 minut po publikacji bloga już zamieszczasz link do niego na forum. Szybkość godna podziwu.
                        • astra18 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 24.08.15, 17:57
                          jureek napisał:

> astra18 napisała:
                          >
                          > > Jak już szukamy prawdy, to szukajmy dalej.
                          > > blogpublika.com/2015/08/24/wbrew-temu-co-twierdzi-newsweek-plany-wykladow-pad-na-wspia-nie-pokrywaja-sie-z-datami-wyjazdow-do-poznania-na-koszt-sejmu/
                          >
                          > Jesteś niesamowita! 10 minut po publikacji bloga już zamieszczasz link do niego
                          > na forum. Szybkość godna podziwu.

A widzisz, a niektórym się wydaje tu na forum, że prawicowe media to niezalezna i wpolityce:)))Tacy są "obeznani".....
                          Uprzedzam, nie jestem tą "brzozą", nawet pancerną:)
                      • maria421 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 24.08.15, 18:16
                        astra18 napisała:

> Jak już szukamy prawdy, to szukajmy dalej.
                        > blogpublika.com/2015/08/24/wbrew-temu-co-twierdzi-newsweek-plany-wykladow-pad-na-wspia-nie-pokrywaja-sie-z-datami-wyjazdow-do-poznania-na-koszt-sejmu/
                        > Prokuratura robi swoje a my swoje:)

No i co z tego wynika? Ze A. Duda mial w roku akademickim 2012-2013 tylko wyklady 15 i 16 marca a w roku akademickim 2014-2015 tylko 6 i 7 grudnia?

Dziwne tez ze A. Duda jezdzil do Poznania na konsultacje prawnicze w sprawie " projektu zmian w Kodeksie Karnym" , czyli w sprawie ktora dotyczy chyba komisji sejmowych?

wyborcza.pl/1,91446,16927863,Komisja_sejmowa__prace_nad_projektem_zmian_w_polityce.html
                        • astra18 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 24.08.15, 18:23
                          maria421 napisała:

> astra18 napisała:
                          >
                          > > Jak już szukamy prawdy, to szukajmy dalej.
                          > > blogpublika.com/2015/08/24/wbrew-temu-co-twierdzi-newsweek-plany-wykladow-pad-na-wspia-nie-pokrywaja-sie-z-datami-wyjazdow-do-poznania-na-koszt-sejmu/
                          > > Prokuratura robi swoje a my swoje:)
                          >
                          > No i co z tego wynika? Ze A. Duda mial w roku akademickim 2012-2013 tylko wykla
                          > dy 15 i 16 marca a w roku akademickim 2014-2015 tylko 6 i 7 grudnia?

Wynika to co jest w tytule.
                          >
                          > Dziwne tez ze A. Duda jezdzil do Poznania na konsultacje prawnicze w sprawie "
                          > projektu zmian w Kodeksie Karnym" , czyli w sprawie ktora dotyczy chyba komisji
                          > sejmowych?

Nie wiem czy dziwne, ale jak udowodnić że tak nie było?
                          >
                          > wyborcza.pl/1,91446,16927863,Komisja_sejmowa__prace_nad_projektem_zmian_w_polityce.html
                          • maria421 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 24.08.15, 18:36
                            astra18 napisała:

> > No i co z tego wynika? Ze A. Duda mial w roku akademickim 2012-2013 tylko
                            > wykla
                            > > dy 15 i 16 marca a w roku akademickim 2014-2015 tylko 6 i 7 grudnia?
                            >
                            > Wynika to co jest w tytule.

Moze co najwyzej wynikac ze w dwoch przypadkach sie nie pokrywa.

> Nie wiem czy dziwne, ale jak udowodnić że tak nie było?

Oczywiscie ze sie nie da. Oczywiscie ze teraz kazdy poznanski PiSowski partyjniak potwierdzi ze prezydent jest czysty jak lza.

Pozostaje jednak pytanie- dlaczego Duda musial jezdzic do Poznania na konsultacje w spawie zmian w kodeksie prawnym nad ktorymi pracowaly komisje w Sejmie, a ten wiadomo, znajduje sie w Warszawie? Czy to raczej ten poznanski PiSowski prawnik nie powinien byc wezwany do Warszawy na konsultacje?
                            • astra18 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 24.08.15, 18:41
                              maria421 napisała:

>
                              >

>
                              > Oczywiscie ze sie nie da. Oczywiscie ze teraz kazdy poznanski PiSowski partyjni
                              > ak potwierdzi ze prezydent jest czysty jak lza.

Przecież jestesmy na etapie poszukiwania Mario, a Ty jesteś NIEUPRZEDZONA:)
                              >
                              > Pozostaje jednak pytanie- dlaczego Duda musial jezdzic do Poznania na konsultac
                              > je w spawie zmian w kodeksie prawnym nad ktorymi pracowaly komisje w Sejmie, a
                              > ten wiadomo, znajduje sie w Warszawie? Czy to raczej ten poznanski PiSowski pra
                              > wnik nie powinien byc wezwany do Warszawy na konsultacje?

Może, może, poszukujemy prawdy...
                                    • astra18 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 24.08.15, 19:28
                                      maria421 napisała:

> astra18 napisała:
                                      >
                                      > > Tzn.jesli umorzy a smród pozostanie, to o to chodziło?
                                      >
                                      > Tak samo jak w sprawie kilometrowek Sikorskiego, nie?

Sikorski pobrał kasę za prywatny samochód a w tym czasie poruszał się służbowym lub przebywał za granicą pełniąc obowiązki ministra.

• maria421 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 24.08.15, 19:33
                                        astra18 napisała:

> Sikorski pobrał kasę za prywatny samochód a w tym czasie poruszał się służbowym
                                        > lub przebywał za granicą pełniąc obowiązki ministra.

A prokuratura uznala ze to w ramach tam jakiegos limitu bylo.

Duda placil prywatne podroze do Poznania na wyklady w Nowym Tomyslu pieniedzmi sejmowymi, ale sie pewno okaze ze tez byl jakis limit, albo ze w Poznaniu przez dwa lata PiS debatowal nad zmiana Kodeksu Karnego i prokuratura umorzy sledztwo.

Tak mi moja szklana kula pokazuje :-)
                                        • astra18 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 24.08.15, 19:49
                                          maria421 napisała:

> astra18 napisała:
                                          >
                                          > > Sikorski pobrał kasę za prywatny samochód a w tym czasie poruszał się słu
                                          > żbowym
                                          > > lub przebywał za granicą pełniąc obowiązki ministra.
                                          >
                                          > A prokuratura uznala ze to w ramach tam jakiegos limitu bylo.

Czyli bon się należał choć żadnego podróżowania prywatnym samochodem nie było:)
                                          Ale jaja, ale jaja.....
                                          >
                                          > Duda placil prywatne podroze do Poznania na wyklady w Nowym Tomyslu pieniedzmi
                                          > sejmowymi,

Najpierw to trzeba udowodnić, z zestawienia które wkleiłam to co piszesz powyżej na razie wychodzi lipa. No chyba że jeszcze coś się znajdzie.

ale sie pewno okaze ze tez byl jakis limit, albo ze w Poznaniu przez
                                          > dwa lata PiS debatowal nad zmiana Kodeksu Karnego i prokuratura umorzy sledztw
                                          > o.

Ale to nie to samo co przy pachnącym kotleciku, z pustym samolotem nad pendolino, co nie?:)
                                          >
                                          > Tak mi moja szklana kula pokazuje :-)

Rozłóż jeszcze tarota:)

• a000000 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 24.08.15, 19:33
                                      maria421 napisała:

> Tak samo jak w sprawie kilometrowek Sikorskiego, nie?

A co? pan Sikorski jeździł w kolumnie, coby wróg chcący się zamachnąć nie wiedział w którym pojeździe siedzi ważna persona? Tego pyszałka stać na takie ekstrawagancje, jak jednoczesne angażowane kilku pojazdów.
                                      • astra18 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 24.08.15, 19:51
                                        a000000 napisała:

>
                                        >
                                        > A co? pan Sikorski jeździł w kolumnie, coby wróg chcący się zamachnąć nie wied
                                        > ział w którym pojeździe siedzi ważna persona? Tego pyszałka stać na takie ekstr
                                        > awagancje, jak jednoczesne angażowane kilku pojazdów.

A jaką pyszną pizze BOR dowoził, mmmm, mniam, mniam:)
                                          • astra18 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 24.08.15, 20:10
                                            maria421 napisała:

> Astra, Azerka, Sikorski juz sie nie liczy! Teraz mamy pana prezydenta ktory mus
                                            > i sie tlumaczyc :-)

A dlaczego się nie liczy? Jeśli to co robił z "kilometrówkami" to była lipa, to fakt,że się "wylogował" z jedyneczki, jest tematem zamkniętym?
                                            • maria421 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 24.08.15, 20:15
                                              astra18 napisała:

> A dlaczego się nie liczy? Jeśli to co robił z "kilometrówkami" to była lipa, to
                                              > fakt,że się "wylogował" z jedyneczki, jest tematem zamkniętym?

A co chcesz mu zrobic skoro prokuratura umorzyla sledztwo? Co oprocz rozpylania smrodu ktory po tym zostal?

Ale wracajac do pana prezydenta, jego kancelaria wydala tylko takie oswiadczenie :

Duda "od samego początku swojej działalności publicznej kładł nacisk przede wszystkim na spotkania z rodakami i rzetelne wykonywanie powierzonych mu obowiązków".

To on nie jezdzil do Poznania konsultowac sie z prawnikiem PiSu w sprawie nalezacej do komisji sejmowych tylko zeby sie "spotykac z rodakami"????

W ramach jakiej funkcji- posla czy wykladowcy uczelni?
                                              • astra18 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 24.08.15, 20:21
                                                maria421 napisała:

>
                                                >
                                                > A co chcesz mu zrobic skoro prokuratura umorzyla sledztwo? Co oprocz rozpylania
                                                > smrodu ktory po tym zostal?
                                                >
                                                No właśnie, takiemu to nawet smród na rękę:)

> Ale wracajac do pana prezydenta, jego kancelaria wydala tylko takie oswiadczeni
                                                > e :
                                                >
                                                > Duda "od samego początku swojej działalności publicznej kładł nacisk przede
                                                > wszystkim na spotkania z rodakami i rzetelne wykonywanie powierzonych mu obowi
                                                > ązków".

>
                                                > To on nie jezdzil do Poznania konsultowac sie z prawnikiem PiSu w sprawie nalez
                                                > acej do komisji sejmowych tylko zeby sie "spotykac z rodakami"????
                                                >

A "powierzone obowiązki" to pies?

> W ramach jakiej funkcji- posla czy wykladowcy uczelni?

A jedno wyklucza drugie w sprawie rzetelności?
                                                • maria421 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 24.08.15, 21:04
                                                  astra18 napisała:

> A "powierzone obowiązki" to pies?

Jakie?

> A jedno wyklucza drugie w sprawie rzetelności?

W sprawie rzetelnosci wykonywania obowiazkow nie, ale nalezy odroznic wykonywanie "powierzonych obowiazkow" przez... no wlasnie, przez kogo? od obowiazkow wynikajacych z zatrudnienia na uczelni.
                                                  • astra18 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 25.08.15, 06:22
                                                    maria421 napisała:

> astra18 napisała:
                                                    >
                                                    > > A "powierzone obowiązki" to pies?
                                                    >
                                                    > Jakie?

Poselskie.
                                                    >
                                                    > > A jedno wyklucza drugie w sprawie rzetelności?
                                                    >
                                                    > W sprawie rzetelnosci wykonywania obowiazkow nie, ale nalezy odroznic wykonywan
                                                    > ie "powierzonych obowiazkow" przez... no wlasnie, przez kogo? od obowiazkow wyn
                                                    > ikajacych z zatrudnienia na uczelni.

Niech się najpierw wytłumaczy Lis z tego "pudła" , w którym brak korelacji z brakiem wykładów w dniu pobytu Dudy w Poznaniu, zanim postawi następne pytanie.

• maria421 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 25.08.15, 09:09
                                                    astra18 napisała:

> Poselskie.

To on byl poslem z okregu poznanskiego?

> Niech się najpierw wytłumaczy Lis z tego "pudła" , w którym brak korelacji z br
                                                    > akiem wykładów w dniu pobytu Dudy w Poznaniu, zanim postawi następne pytanie.

Dlaczego "najpierw"? Bo Ty tak chcesz?
                                                  • astra18 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 25.08.15, 09:20
                                                    maria421 napisała:

> astra18 napisała:
                                                    >
                                                    > > Poselskie.
                                                    >
                                                    > To on byl poslem z okregu poznanskiego?

A posłowi z Krakowa nie wolno jeździć do Poznania? Podaj mi taki przepis.
                                                    >
                                                    > > Niech się najpierw wytłumaczy Lis z tego "pudła" , w którym brak korelacj
                                                    > i z br
                                                    > > akiem wykładów w dniu pobytu Dudy w Poznaniu, zanim postawi następne pyta
                                                    > nie.
                                                    >
                                                    > Dlaczego "najpierw"? Bo Ty tak chcesz?

Tak, ja. Artykuły w prasie są dla wiedzy społeczeństwa.
                                                  • jureek Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 25.08.15, 09:34
                                                    astra18 napisała:

> A posłowi z Krakowa nie wolno jeździć do Poznania? Podaj mi taki przepis.

Za swoje to niech sobie jeździ, dokąd chce. Łatwiej jednak uzasadnić podróże do swojego okręgu wyborczego wykonywaniem obowiązków poselskich.
                                                  • astra18 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 25.08.15, 09:41
                                                    jureek napisał:

> astra18 napisała:
                                                    >
                                                    > > A posłowi z Krakowa nie wolno jeździć do Poznania? Podaj mi taki przepis.
                                                    >
                                                    > Za swoje to niech sobie jeździ, dokąd chce. Łatwiej jednak uzasadnić podróże do
                                                    > swojego okręgu wyborczego wykonywaniem obowiązków poselskich.

No to udowodnij, że nie wykonał tych podrózy z powodu obowiązków poselskich.:
                                                    pbs.twimg.com/media/CNMootHWsAAieII.png:large
                                                  • jureek Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 25.08.15, 09:47
                                                    astra18 napisała:

> No to udowodnij, że nie wykonał tych podrózy z powodu obowiązków poselskich.:
                                                    > pbs.twimg.com/media/CNMootHWsAAieII.png:large

Oj, pokrętne te tłumaczenia, jak na mój rozum. Konsultują przez wiele dni projekt, którego w końcu postanawiają nie przedstawiać.
                                                  • astra18 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 25.08.15, 10:02
                                                    jureek napisał:

> astra18 napisała:
                                                    >
                                                    > > No to udowodnij, że nie wykonał tych podrózy z powodu obowiązków poselski
                                                    > ch.:
                                                    > > pbs.twimg.com/media/CNMootHWsAAieII.png:large
                                                    >
                                                    > Oj, pokrętne te tłumaczenia, jak na mój rozum. Konsultują przez wiele dni proje
                                                    > kt, którego w końcu postanawiają nie przedstawiać.

Czyli facet zwyczajnie kłamie? To też chyba trzeba udowodnić, jeśli nawet piszesz coś "na swój nos".
                                                  • jureek Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 25.08.15, 10:07
                                                    astra18 napisała:

> Czyli facet zwyczajnie kłamie? To też chyba trzeba udowodnić, jeśli nawet pisze
                                                    > sz coś "na swój nos".

Żeby napisać, że kłamie, musiałbym to udowodnić, a nie siedzę w tej sprawie. Natomiast mam prawo do własnej oceny wiarygodności jakiejś wypowiedzi, bez konieczności przedstawiania dowodów. I takiej oceny właśnie dokonałem. Dla mnie te tłumaczenia są niezbyt wiarygodne, bo przecież przyczyny, dla których projektu w końcu nie przedstawiono, były takie same, jak w momencie, gdy rozpoczynano konsultacje tego projektu.
                                                  • astra18 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 25.08.15, 10:15
                                                    jureek napisał:

>
                                                    > Dla mnie te tł
                                                    > umaczenia są niezbyt wiarygodne, bo przecież przyczyny, dla których projektu w
                                                    > końcu nie przedstawiono, były takie same, jak w momencie, gdy rozpoczynano kons
                                                    > ultacje tego projektu.

Niekoniecznie, był zamysł wniesienia zmian, skoro jednak w międzyczasie PO wywaliła je z obrad komisji, nie było sensu ciągnąć tego dalej.
                                                  • a000000 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 25.08.15, 10:46
                                                    jureek napisał:

> Oj, pokrętne te tłumaczenia, jak na mój rozum. Konsultują przez wiele dni proje
                                                    > kt, którego w końcu postanawiają nie przedstawiać.

a co w tym pokrętnego? przecież w wyniku konsultacji i przemyśleń mogli dojść do wniosku, że projekt nie ma racji bytu, przyniesie więcej strat niż pożytku, nie mieści się w ramach konstytucji.... i co tam jeszcze....
                                                  • jureek Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 25.08.15, 11:08
                                                    a000000 napisała:

> a co w tym pokrętnego? przecież w wyniku konsultacji i przemyśleń mogli dojść
                                                    > do wniosku, że projekt nie ma racji bytu, przyniesie więcej strat niż pożytku,
                                                    > nie mieści się w ramach konstytucji.... i co tam jeszcze....

W oświadczeniu zalinkowanym przez Astrę przedstawia się to inaczej. Poseł mówi, że projektu nie przedstawiono z powodu taktyki legislacyjnej PO, która nie przyjmowała projektów przedstawianych przez opozycję. O tym, że PO tak właśnie postępuje (to niestety fakt, który zaliczam na minus tej partii), wiadomo było przed rozpoczęciem konsultacji.
                                                  • a000000 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 25.08.15, 12:18
                                                    jureek napisał:

Poseł mówi,
                                                    > że projektu nie przedstawiono z powodu taktyki legislacyjnej PO, która nie prz
                                                    > yjmowała projektów przedstawianych przez opozycję.

i to się mieści w punkcie "i co tam jeszcze".

O tym, że PO tak właśnie pos
                                                    > tępuje (to niestety fakt, który zaliczam na minus tej partii), wiadomo było prz
                                                    > ed rozpoczęciem konsultacji.

opozycja nie może leżeć do góry brzuchem tylko dlatego, że partia rządząca ma mankamenty w pojmowaniu demokracji.
                                                  • jureek Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 25.08.15, 12:35
                                                    a000000 napisała:

> opozycja nie może leżeć do góry brzuchem tylko dlatego, że partia rządząca ma m
                                                    > ankamenty w pojmowaniu demokracji.

Też tak uważam. Dlatego właśnie niezrozumiałe i podejrzane jest, że nie wnieśli projektu powstałego w wyniku tych konsultacji. Przypomniał mi się dowcip o Mośku, który skarży się u Pana Boga, że jego sąsiad już kilka wygrał w totka, a on jeszcze nigdy. Na to Pan Bóg: "Mosiek, ty daj mi szansę, ty wypełnij i oddaj kupon".
                                                  • a000000 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 25.08.15, 17:06
                                                    jureek napisał:

Dlatego właśnie niezrozumiałe i podejrzane jest, że nie wnieśli
                                                    > projektu powstałego w wyniku tych konsultacji.

jeszcze nigdy nie powstał żaden projekt zmian kodeksu karnego w wyniku kilku konsultacji. Nad tym pracuje sztab ludzi, bo zmiana nie może kolidować z resztą przepisów, a gdy jest na tyle istotna, że się ją pomimo kolizji wprowadza, to trzeba wskazać te inne przepisy do zmiany.

nie wiemy, czy projekt wniesiony, czy przygotowany do wniesienia...
                                                  • maria421 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 25.08.15, 09:40
                                                    astra18 napisała:

> A posłowi z Krakowa nie wolno jeździć do Poznania? Podaj mi taki przepis.

Alez wolno, wolno. Tylko ze potrzebuje wtedy jakas delegacje, czy cos, nie?

> Tak, ja. Artykuły w prasie są dla wiedzy społeczeństwa.

No to napisz do Lisa.
                                                  • astra18 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 25.08.15, 09:46
                                                    maria421 napisała:

> astra18 napisała:
                                                    >
                                                    > > A posłowi z Krakowa nie wolno jeździć do Poznania? Podaj mi taki przepis.
                                                    >
                                                    > Alez wolno, wolno. Tylko ze potrzebuje wtedy jakas delegacje, czy cos, nie?

Delegacja dla posłą który ma uprawnienia?:))))
                                                    >
                                                    > > Tak, ja. Artykuły w prasie są dla wiedzy społeczeństwa.
                                                    >
                                                    > No to napisz do Lisa.

Nie trzeba. Inni już to robią za mnie.
                                                    Sam przyznaje, że to są niepotwierdzone ale przypuszczalne informacje, ale prezydentowi już każe się tłumaczyć.
                                                  • a000000 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 25.08.15, 10:43
                                                    maria421 napisała:

> Alez wolno, wolno. Tylko ze potrzebuje wtedy jakas delegacje, czy cos, nie?

nic nie potrzebuje. Każdy poseł jeździ za darmo po całej Polsce, samolotami, pociągami, autobusami, ponoć nawet taksówkami.

Poseł Duda ponoć jeździł do Poznania na konsultacje potrzebne do prac nad zmianą jakichś przepisów prawnych. Są na to dowody w postaci wypowiedzi z tamtych czasów przed kamerą.

Do szkoły jeździł w innych terminach. Na kilkanaście lotów z bezpłatnego biletu skorzystał kilka razy.

Oberszkodnik Lis włączył się w kampanię wyborczą.... błotem rzucić tak, aby coś w tle pozostało... Założę się, że do dużej części obywateli dotrze tylko to, że jest jakiś smród.

Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.

• maria421 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 25.08.15, 13:21
                                                    a000000 napisała:

> nic nie potrzebuje. Każdy poseł jeździ za darmo po całej Polsce, samolotami, po
                                                    > ciągami, autobusami, ponoć nawet taksówkami.

Bez limitu, jak chce? Czy jednak musi jakos udowodnic ze podrozowal w celach zwiazanych z mandatem poselskim, a nie do cioci na imieniny?

> Poseł Duda ponoć jeździł do Poznania na konsultacje potrzebne do prac nad zmian
                                                    > ą jakichś przepisów prawnych. Są na to dowody w postaci wypowiedzi z tamtych cz
                                                    > asów przed kamerą.

> Do szkoły jeździł w innych terminach. Na kilkanaście lotów z bezpłatnego biletu
                                                    > skorzystał kilka razy.
                                                    > Oberszkodnik Lis włączył się w kampanię wyborczą.... błotem rzucić tak, aby coś
                                                    > w tle pozostało... Założę się, że do dużej części obywateli dotrze tylko to, ż
                                                    > e jest jakiś smród.
                                                    > Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.

Azerko STOP! Zanim zaczniesz zarzucac Lisowi ze daje "falszywe swiadectwo" zobacz to :

Dnia 6 listopada 2014 r. GW informuje ze prace nad projektem zmiany w kodeksie karnym odbeda sie bez PiSu :

wyborcza.pl/1,91446,16927863,Komisja_sejmowa__prace_nad_projektem_zmian_w_polityce.html
                                                    A miesiac pozniej, czyli 6 i 7 grudnia 2014 roku Duda jedzie na konsultacje do Poznania w sprawie zmian w KK ????

I jeszcze jedno- jezeli obrady odbywaja sie w komisjach sejmowych, to chyba eksperta-prawnika PiS z Poznania nalezalo sciagnac do Warszawy zamiast posylac posla Dude do Poznania, nie?

• astra18 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 25.08.15, 15:01
                                                    maria421 napisała:

>
                                                    >
                                                    > Azerko STOP! Zanim zaczniesz zarzucac Lisowi ze daje "falszywe swiadectwo" zoba
                                                    > cz to :
                                                    >
                                                    > Dnia 6 listopada 2014 r. GW informuje ze prace nad projektem zmiany w kodeksie
                                                    > karnym odbeda sie bez PiSu :
                                                    >
                                                    > wyborcza.pl/1,91446,16927863,Komisja_sejmowa__prace_nad_projektem_zmian_w_polityce.html
                                                    > A miesiac pozniej, czyli 6 i 7 grudnia 2014 roku Duda jedzie na konsultacje do
                                                    > Poznania w sprawie zmian w KK ????

A co w tym dziwnego?Zakończyły się prace w komisji?Opozycja ma nic nie robić i nie przedstawiać własnych wniosków? Nawet jeśli Kownacki wyszedł z tego posiedzenia wcale nie oznacza że nie pracowali nad swoim projektem.
                                                    >
                                                    > I jeszcze jedno- jezeli obrady odbywaja sie w komisjach sejmowych, to chyba eks
                                                    > perta-prawnika PiS z Poznania nalezalo sciagnac do Warszawy zamiast posylac pos
                                                    > la Dude do Poznania, nie?

O komisji mowa w listopadzie, Duda jest w Poznaniu w grudniu, to skąd go mieli ściągać w listopadzie?:)
                                                    >
                                                  • astra18 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 25.08.15, 15:24
                                                    zbyfauch napisał:

> astra18 napisała:
                                                    > (...)
                                                    >
                                                    > Dlaczego stajesz w obronie Dudy?

Bo rzekome dowody, jak sam Lis przyznaje, są prawdopodobne, więc skoro szukamy prawdy w tym wątku, pojawiają się nieścisłości w oskarżeniach Newsweeka.. Dlaczego tylko do mnie kierujesz to pytanie?
                                                  • zbyfauch Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 25.08.15, 15:33
                                                    astra18 napisała:
                                                    > Bo rzekome dowody, jak sam Lis przyznaje, są prawdopodobne, więc skoro szukamy
                                                    > prawdy w tym wątku, pojawiają się nieścisłości w oskarżeniach Newsweeka.. Dlacz
                                                    > ego tylko do mnie kierujesz to pytanie?

Pytanie nie dotyczy jedynie tego wątku.
                                                    Dlaczego generalnie opowiadasz się po jego stronie?
                                                    A Ciebie pytam bo jesteś jedyną osobą sympatyzującą z PiSem na tym forum, mimo oczywistego skażenia misją, z którą chce mi się gadać.
                                                    --
                                                    Pustelnia
                                                  • astra18 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 25.08.15, 15:52
                                                    zbyfauch napisał:

>
                                                    >
                                                    > Pytanie nie dotyczy jedynie tego wątku.
                                                    > Dlaczego generalnie opowiadasz się po jego stronie?

Już o tym pisałam - jeszcze niczego nie spieprzył. Może trochę za bardzo macha rękami ale da się to skorygować.
                                                    Poza tym prezydentem jest jest 2,5 tygodnia i możesz sobie zobaczyć jak przebiega jego ocena w mediach, które trudno posądzać o sympatię do niego: referendum, "kilometrówki", kogo zabiera na pokład samolotu do Berlina ( niezly ubaw, następna afera o samolot ale to może na osobny wątek ), format "normandzki" - i głos Schetyny, pouczający Dudę co można a czego nie można. Mam nadzieję że z Dudy twardy chłop a nie "mientki" jak LK.

> A Ciebie pytam bo jesteś jedyną osobą sympatyzującą z PiSem na tym forum, mimo
                                                    > oczywistego skażenia misją, z którą chce mi się gadać.

Żadna misja, tylko poglądy. Zainteresowanie polityką.
                                                  • maria421 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 25.08.15, 17:11
                                                    astra18 napisała:

> A co w tym dziwnego?Zakończyły się prace w komisji?Opozycja ma nic nie robić i
                                                    > nie przedstawiać własnych wniosków? Nawet jeśli Kownacki wyszedł z tego posiedz
                                                    > enia wcale nie oznacza że nie pracowali nad swoim projektem.

Czytasz to co linkujesz? Zalinkowalas wycinek z tekstem z ktorego sie dowiadujemy m.inn. ze to sam A. Duda podjal decyzje ze proponowane zmiany nie beda wnoszone do Sejmu w tej kadencji...Podjal je sam w Poznaniu? 6 lub 7 grudnia 2014 roku czyli miesiac po tym, jak bylo wiadomo o "wyjsciu" PiSu? Dwa miesiace przed uchwaleniem ustawy?

> O komisji mowa w listopadzie, Duda jest w Poznaniu w grudniu, to skąd go mieli
                                                    > ściągać w listopadzie?:)

Jezeli ekspert-prawnik PiSu byl z Poznania, to eksperta-prawnika z Poznania powinni go do Warszawy sciagac. Nie wazne kiedy, czy w listopadzie, w grudniu czy w innym miesiacu.

• a000000 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 25.08.15, 17:14
                                                    maria421 napisała:

> Bez limitu, jak chce? Czy jednak musi jakos udowodnic ze podrozowal w celach zw
                                                    > iazanych z mandatem poselskim, a nie do cioci na imieniny?

bez limitu, ale nie do cioci na imieniny. Choć w TV są i tacy, którzy twierdzą, że do cioci też.
                                                    Trudno udowodnić, że poseł u cioci nie agitował na rzecz publiczny.

> Dnia 6 listopada 2014 r. GW informuje ze prace nad projektem zmiany w kodeksie
                                                    > karnym odbeda sie bez PiSu :

z tekstu wynika, że PiS żąda cofnięcia projektu do podkomisji.. a tam siedzą posłowie PiS i pracują nad zmianami. Nie widzę niczego dziwnego w tym, że posłowie nadal pracują nad ważnym dla nich projektem. Może chcieli sami złożyć nowy projekt?

jezeli obrady odbywaja sie w komisjach sejmowych, to chyba eks
                                                    > perta-prawnika PiS z Poznania nalezalo sciagnac do Warszawy zamiast posylac pos
                                                    > la Dude do Poznania, nie?

nie. Wybiera się tego eksperta do którego ma się zaufanie i o którym się ma wysokie mniemanie co do jego wiedzy.

• maria421 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 25.08.15, 17:26
                                                    a000000 napisała:

> bez limitu, ale nie do cioci na imieniny. Choć w TV są i tacy, którzy twierdzą,
                                                    > że do cioci też.
                                                    > Trudno udowodnić, że poseł u cioci nie agitował na rzecz publiczny.

Jezeli bez limitu, to co jest na rzeczy z kilometrowkami Sikorskiego?

> z tekstu wynika, że PiS żąda cofnięcia projektu do podkomisji.. a tam siedzą po
                                                    > słowie PiS i pracują nad zmianami. Nie widzę niczego dziwnego w tym, że posłowi
                                                    > e nadal pracują nad ważnym dla nich projektem. Może chcieli sami złożyć nowy pr
                                                    > ojekt?

Z tego linku jaki zamiescila Astra wynika, ze A. Duda postanowil (nie wiadomo kiedy) ze PiS nie wniesie projektu w tej kadencji Sejmu :

pbs.twimg.com/media/CNMootHWsAAieII.png:large
                                                    > nie. Wybiera się tego eksperta do którego ma się zaufanie i o którym się ma wys
                                                    > okie mniemanie co do jego wiedzy.

Azerciu, przeczytalas te notatke? Tam pada nazwisko Dziuba, posel PiS , szef PiS W Poznaniu.
                                                    Dziuba nie jest prawnikiem.
                                                    pl.wikipedia.org/wiki/Tadeusz_Dziuba

• maria421 Konsultacje prawnicze A. Dudy w Poznaniu 25.08.15, 18:16
                                                    z kim???

Radny PiS Michal Boruczkowski, ktorego notatke Astra tu linkowala ma zaledwie 33 lata, jest co prawda absolwentem prawa, ale nie jest zadnym doktorem prawa, zadnym ekspertem w dziecinie prawa do ktorego dr. prawa A. Duda mialby jezdzic po konsultacje w sprawie nowelizacji kodeksu karnego:

www.portalsamorzadowy.pl/ocen-radnych/osoba/michal-boruczkowski,1596.html
                                                    Posel Tadeusz Dziuba , szef poznanskiego PiS nie ma zadnego wyksztalcenia prawniczego :

pl.wikipedia.org/wiki/Tadeusz_Dziuba
                                                    Wiec do kogo A. Duda jezdzil na konsultacje prawnicze w sprawie nowelizacji kodeksu karnego?
                                                    I dlaczego akurat do Poznania, czyli 60 km od uczelni gdzie byl wykladowca, a nie do Lublina albo Szczecina?

• astra18 Re: Konsultacje prawnicze A. Dudy w Poznaniu 25.08.15, 18:24
                                                    maria421 napisała:

> z kim???
                                                    >
                                                    > Radny PiS Michal Boruczkowski, ktorego notatke Astra tu linkowala ma zaledwie 3
                                                    > 3 lata, jest co prawda absolwentem prawa, ale nie jest zadnym doktorem prawa,
                                                    > zadnym ekspertem w dziecinie prawa do ktorego dr. prawa A. Duda mialby jezdzic
                                                    > po konsultacje w sprawie nowelizacji kodeksu karnego:

Nie "po" tylko "na".
                                                    >
                                                    >
                                                    >
                                                    >
                                                    > Wiec do kogo A. Duda jezdzil na konsultacje prawnicze w sprawie nowelizacji kod
                                                    > eksu karnego?
                                                    > I dlaczego akurat do Poznania, czyli 60 km od uczelni gdzie byl wykladowca, a n
                                                    > ie do Lublina albo Szczecina?

Ale jak to połączyć z teza że wykorzystał "kilometrówki" skoro w tym czasie nie było wykładów na tamtej uczelni.
                                                    >
                                                    >
                                                    >
                                                    >
                                                  • maria421 Re: Konsultacje prawnicze A. Dudy w Poznaniu 25.08.15, 18:35
                                                    astra18 napisała:

> Nie "po" tylko "na".

Czepisz sie slowek bo zaczynasz rozumiec ze takie konsultacje doktora prawa i wykladowcy prawa A. Dudy z mlodym magistrem prawa i dr. nauk technicznych nie wnosza NIC do prac komisji sejmowej nad nowelizacja kodeksu karnego?

> Ale jak to połączyć z teza że wykorzystał "kilometrówki" skoro w tym czasie nie
                                                    > było wykładów na tamtej uczelni.

Moze mial jakis prywatny interes?
                                                  • astra18 Re: Konsultacje prawnicze A. Dudy w Poznaniu 25.08.15, 18:42
                                                    maria421 napisała:

>
                                                    > Czepisz sie slowek bo zaczynasz rozumiec ze takie konsultacje doktora prawa i w
                                                    > ykladowcy prawa A. Dudy z mlodym magistrem prawa i dr. nauk technicznych nie wn
                                                    > osza NIC do prac komisji sejmowej nad nowelizacja kodeksu karnego?

Witamy w domku:)Maria ponownie pisze że zaczynam rozumieć coś czego nawet nie sugerowałam. A minęło niewiele ponad 48 godzin od ostatniego razu.
                                                    Nie czepiam się słówek tylko to ma znaczenie dla kontekstu wypowiedzi.
                                                    Twoje "po" konsultację ja zamieniam "na" - nie widzisz różnicy w znaczeniu tego zdania?
                                                    Z Twojego "po" wynikałoby że Duda jechał po poradę, z mojego "na" - na naradę.
                                                    >
                                                    >
                                                    > > Ale jak to połączyć z teza że wykorzystał "kilometrówki" skoro w tym czas
                                                    > ie nie
                                                    > > było wykładów na tamtej uczelni.
                                                    >
                                                    > Moze mial jakis prywatny interes?

To "może" czy na pewno, to miał w końcu te wykłady, na które pobrał kasę z sejmu, czy ich nie miał?
                                                  • maria421 Re: Konsultacje prawnicze A. Dudy w Poznaniu 25.08.15, 19:04
                                                    astra18 napisała:

> Witamy w domku:)Maria ponownie pisze że zaczynam rozumieć coś czego nawet nie s
                                                    > ugerowałam. A minęło niewiele ponad 48 godzin od ostatniego razu.
                                                    > Nie czepiam się słówek tylko to ma znaczenie dla kontekstu wypowiedzi.
                                                    > Twoje "po" konsultację ja zamieniam "na" - nie widzisz różnicy w znaczeniu tego
                                                    > zdania?
                                                    > Z Twojego "po" wynikałoby że Duda jechał po poradę, z mojego "na" - na naradę.

OK, Duda jechal tam na narade.
                                                    Doktor i wykladowca prawa jechal na narade w sprawie nowelizacji kodeksu karnego z mlodym absolwentem prawa i dr. nauk technicznych, akurat w Poznaniu, czyli 60 km od miejsca gdzie prowadzil wyklady na uczelni...

:-))))))))))))))))
                                                  • astra18 Re: Konsultacje prawnicze A. Dudy w Poznaniu 25.08.15, 19:09
                                                    maria421 napisała:

>
                                                    >
                                                    > OK, Duda jechal tam na narade.
                                                    > Doktor i wykladowca prawa jechal na narade w sprawie nowelizacji kodeksu karne
                                                    > go z mlodym absolwentem prawa i dr. nauk technicznych, akurat w Poznaniu, czyl
                                                    > i 60 km od miejsca gdzie prowadzil wyklady na uczelni...
                                                    >
                                                    > :-))))))))))))))))

.....w której w tym czasie nie miał wykładów:))))))))))))))))))))))))))))))))
                                                  • maria421 Re: Konsultacje prawnicze A. Dudy w Poznaniu 25.08.15, 19:22
                                                    astra18 napisała:
                                                    >
                                                    > > OK, Duda jechal tam na narade.
                                                    > > Doktor i wykladowca prawa jechal na narade w sprawie nowelizacji kodeksu
                                                    > karne
                                                    > > go z mlodym absolwentem prawa i dr. nauk technicznych, akurat w Poznaniu
                                                    > , czyl
                                                    > > i 60 km od miejsca gdzie prowadzil wyklady na uczelni...
                                                    > >
                                                    > > :-))))))))))))))))
                                                    >
                                                    > .....w której w tym czasie nie miał wykładów:))))))))))))))))))))))))))))))))

Jasne. A w ogole to A. Duda mial przeciez wyklady TYLKO w jeden weekend w ciagu roku akademickiego, za co pobieral niesamowita kase :-))))
                                                  • astra18 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 25.08.15, 18:20
                                                    maria421 napisała:

>
                                                    >
                                                    > Jezeli bez limitu, to co jest na rzeczy z kilometrowkami Sikorskiego?

Ile razy będziesz pytać o to samo?Brał kasę na prywatny samochód choć w tym czasie pomykał służbowym albo przebywał za granicą.
                                                    >
                                                    >
                                                    > >
                                                    >
                                                    > Z tego linku jaki zamiescila Astra wynika, ze A. Duda postanowil (nie wiadomo k
                                                    > iedy) ze PiS nie wniesie projektu w tej kadencji Sejmu :
                                                    >
                                                    > pbs.twimg.com/media/CNMootHWsAAieII.png:large

Przeceiż wyjście Kownackiego z posiedzenia komisji nie oznaczało przerwanie w tym moencie prac nad ustawą ze strony PiSu. O czym czytaliśmy w Twoim linku ( listopad ).
                                                    > >
                                                    >
                                                  • maria421 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 25.08.15, 18:29
                                                    astra18 napisała:

> Ile razy będziesz pytać o to samo?Brał kasę na prywatny samochód choć w tym cza
                                                    > sie pomykał służbowym albo przebywał za granicą.

wiadomosci.radiozet.pl/Wiadomosci/Kraj/Radoslaw-Sikorski-Marszalek-nie-odpowie-za-kilometrowki-00004523
                                                    > Przeceiż wyjście Kownackiego z posiedzenia komisji nie oznaczało przerwanie w t
                                                    > ym moencie prac nad ustawą ze strony PiSu. O czym czytaliśmy w Twoim linku ( li
                                                    > stopad ).

Jasne. PiS pracowal nad tym dalej i dlatego dr. prawa A. Duda, wykladowca prawa na UJ i na WSPiA musial jezdzic do Poznania zeby sprawy nowelizacji kodeksu karnego konsultowac ze "szczunem" (jak to w Poznaniu mowia) Boruczkowskim i z dr. nauk technicznych Dziuba....

• astra18 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 25.08.15, 18:44
                                                    maria421 napisała:

>
                                                    >
                                                    >
                                                    > Jasne. PiS pracowal nad tym dalej i dlatego dr. prawa A. Duda, wykladowca prawa
                                                    > na UJ i na WSPiA musial jezdzic do Poznania zeby sprawy nowelizacji kodeksu k
                                                    > arnego konsultowac ze "szczunem" (jak to w Poznaniu mowia) Boruczkowskim i z dr
                                                    > . nauk technicznych Dziuba....

Pewnie pojechał do kochanki, skoro teza o wykładach padła i ściele się trupem gęsto.
                                                    >
                                                  • maria421 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 25.08.15, 19:26
                                                    astra18 napisała:

> Pewnie pojechał do kochanki, skoro teza o wykładach padła i ściele się trupem g
                                                    > ęsto.

Podsumujmy wiec:

A. Duda wykladal na WSPiA w Nowym Tomyslu tylko w jeden weekend w roku akademickim 2012/2013 i w jeden weekend w roku akademickim 2014/2015 za co bral ogromna kase.

Poza tym, doktor i wykladowca prawa jezdzil do Poznania ( tylko przypadkowo znajdujacego sie 60 km od miejsca gdzie znajdowala sie uczelnia na ktorej wykladal), na konsultacje z mlodym absolwentem prawa i z dr nauk technicznych w sprawie nowelizacji kodeksu karnego!

• astra18 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 25.08.15, 19:46
                                                    maria421 napisała:

>
                                                    > Podsumujmy wiec:
                                                    >
                                                    > A. Duda wykladal na WSPiA w Nowym Tomyslu tylko w jeden weekend w roku akademic
                                                    > kim 2012/2013 i w jeden weekend w roku akademickim 2014/2015 za co bral ogromna
                                                    > kase.
                                                    >
                                                    > Poza tym, doktor i wykladowca prawa jezdzil do Poznania ( tylko przypadkowo zna
                                                    > jdujacego sie 60 km od miejsca gdzie znajdowala sie uczelnia na ktorej wykladal
                                                    > ), na konsultacje z mlodym absolwentem prawa i z dr nauk technicznych w sprawie
                                                    > nowelizacji kodeksu karnego!

Podsumujmy tak: brak dowodów na to, że pobrał kasę sejmową za dojazd na wykłądy bo w tym czasie ich nie było. To jest punkt wyjściowy.
                                                    >
                                                    >
                                                  • astra18 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 25.08.15, 20:02
                                                    maria421 napisała:

> astra18 napisała:
                                                    >
                                                    > > Podsumujmy tak: brak dowodów na to, że pobrał kasę sejmową za dojazd na w
                                                    > ykłądy
                                                    > > bo w tym czasie ich nie było. To jest punkt wyjściowy.
                                                    >
                                                    > Ty jestes szybsza od prokuratury :-)

Gdzież bym śmiała odbierać Ci palmę pierwszeństwa:)
                                                  • a000000 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 25.08.15, 18:36
                                                    maria421 napisała:

> Jezeli bez limitu, to co jest na rzeczy z kilometrowkami Sikorskiego?

oszustwo. Nie da się jednocześnie użytkować w celach poselskich dwóch samochodów.

> Dziuba nie jest prawnikiem.

do konsultacji nad zmianą kodeksu np co do skutków czy aby zabezpieczyć ewentualne luki potrzebni są nie tylko prawnicy. Jeśli przepis dotyczy np prawa budowlanego - to potrzebni są fachowcy od budowania.

• maria421 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 25.08.15, 19:20
                                                    a000000 napisała:

> do konsultacji nad zmianą kodeksu np co do skutków czy aby zabezpieczyć ewentua
                                                    > lne luki potrzebni są nie tylko prawnicy. Jeśli przepis dotyczy np prawa budow
                                                    > lanego - to potrzebni są fachowcy od budowania.

Azerciu kochana....
                                                    Tu jest tekst :
                                                    orka.sejm.gov.pl/proc7.nsf/ustawy/2024_u.htm
                                                    Zadnej konsultacji z doktorem nauk technicznych nie wymagal...

A nawet gdyby, to sie takiego fachowca sciaga do Warszawy na prawdziwe konsultacje w ciagu ktorych rozni inni fachowcy wymieniaja sie miedzy soba wiedza.
                                                  • astra18 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 25.08.15, 19:33
                                                    maria421 napisała:

> Zadnej konsultacji z doktorem nauk technicznych nie wymagal...
                                                    >
                                                    > A nawet gdyby, to sie takiego fachowca sciaga do Warszawy na prawdziwe konsulta
                                                    > cje w ciagu ktorych rozni inni fachowcy wymieniaja sie miedzy soba wiedza.

Maria wie co powinno się robić w takich sytuacjach:)))))))))))
                                                    Żeby Lis się nie czepiał:)
                                                  • astra18 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 25.08.15, 19:42
                                                    maria421 napisała:

> astra18 napisała:
                                                    >
                                                    > > Maria wie co powinno się robić w takich sytuacjach:)))))))))))
                                                    > > Żeby Lis się nie czepiał:)
                                                    >
                                                    > Natomiast Ty w sytuacjach kiedy nie wiesz jak bronic Dudy czy kogos z Pisu, cze
                                                    > piasz sie Marii :-)))

Bo Maria wie najlepiej jak jest, pomimo dowodów na to, że tak nie jest:)
                                                  • maria421 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 25.08.15, 19:53
                                                    astra18 napisała:

> Bo Maria wie najlepiej jak jest, pomimo dowodów na to, że tak nie jest:)

Przepraszam, przeciez dowody na to ze dr i wykladowca prawa A. Duda jezdzil na konsultacje w sprawie nowelizacji kodeksu karnego z mlodym absolwentem prawa i z dr. nauk technicznych do Poznania (tylko przypadkowo znajdujacego sei 60 km od siedziby uczelni na ktorej wykladal) , Ty sama dostarczylas!

• astra18 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 25.08.15, 20:35
                                                    maria421 napisała:

> astra18 napisała:
                                                    >
                                                    > > Bo Maria wie najlepiej jak jest, pomimo dowodów na to, że tak nie jest:)
                                                    >
                                                    > Przepraszam, przeciez dowody na to ze dr i wykladowca prawa A. Duda jezdzil na
                                                    > konsultacje w sprawie nowelizacji kodeksu karnego z mlodym absolwentem prawa i
                                                    > z dr. nauk technicznych do Poznania (tylko przypadkowo znajdujacego sei 60 km
                                                    > od siedziby uczelni na ktorej wykladal) , Ty sama dostarczylas!

Przeciwko Twoim że jeździł tam po to by skoczyć na wykłady do Nowego Tomyśla.
                                                    >
                                                    >
                                                  • maria421 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 25.08.15, 20:43
                                                    astra18 napisała:

> Przeciwko Twoim że jeździł tam po to by skoczyć na wykłady do Nowego Tomyśla.

I to, Twoim zdaniem, sa wiarygodne dowody?

Czy Ty sama wierzysz w to, ze dr i wykladowca prawa jezdzi na konsultacje z mlodym absolwentem prawa i z dr nauk technicznych w sprawie nowelizacji kodeksu karnego?
                                                    I to akurat do miasta polozonego o 60 km od miasta do ktorego dojezdza na wyklady?

• astra18 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 26.08.15, 07:21
                                                    maria421 napisała:

> astra18 napisała:
                                                    >
                                                    > > Przeciwko Twoim że jeździł tam po to by skoczyć na wykłady do Nowego Tomy
                                                    > śla.
                                                    >
                                                    > I to, Twoim zdaniem, sa wiarygodne dowody?
                                                    >
                                                    > Czy Ty sama wierzysz w to, ze dr i wykladowca prawa jezdzi na konsultacje z mlo
                                                    > dym absolwentem prawa i z dr nauk technicznych w sprawie nowelizacji kodeksu ka
                                                    > rnego?
                                                    > I to akurat do miasta polozonego o 60 km od miasta do ktorego dojezdza na wykla
                                                    > dy?

A jaki masz inny dowód, poza swoją intuicją, że jednak był tam na wykładach, skoro grafik zajęć pokazuje że ich nie było?
                                                    >
                                                  • maria421 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 26.08.15, 08:38
                                                    astra18 napisała:

> A jaki masz inny dowód, poza swoją intuicją, że jednak był tam na wykładach, sk
                                                    > oro grafik zajęć pokazuje że ich nie było?

Jezeli brac pod uwage tylko ten grafik ktory Ty zamiescilas, to mozna z niego wywnioskowac to, co na co juz wczesniej wskazywalam- ze Duda mial tam wyklady tylko w jeden weekend w roku akademickim 2012/13 i w jeden weekend 2014/15, co oczywiscie jest bzdura.

Wierzysz w to, ze Duda mial tym wyklady tylko raz na rok akademicki? Za taka kase? Gdyby tak naprawde bylo to dopiero bylaby afera!

• astra18 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 26.08.15, 08:44
                                                    maria421 napisała:

> Jezeli brac pod uwage tylko ten grafik ktory Ty zamiescilas, to mozna z niego w
                                                    > ywnioskowac to, co na co juz wczesniej wskazywalam- ze Duda mial tam wyklady ty
                                                    > lko w jeden weekend w roku akademickim 2012/13 i w jeden weekend 2014/15, co oc
                                                    > zywiscie jest bzdura.

Ja pytam o dowody a nie intuicję.
                                                    >
                                                    >
                                                  • astra18 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 26.08.15, 09:46
                                                    maria421 napisała:

> astra18 napisała:
                                                    >
                                                    > > Ja pytam o dowody a nie intuicję.
                                                    >
                                                    > Dowody Ty przedstawilas. Z tych dowodow wynika ze A. Duda wykladal przez jeden
                                                    > weekend na rok akademicki.

No i gitara. A dowód że w tym czasie wykładał w Nowym Tomyślu?
                                                    >
                                                  • maria421 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 26.08.15, 09:52
                                                    astra18 napisała:

> No i gitara. A dowód że w tym czasie wykładał w Nowym Tomyślu?

"W tym czasie", czyli w te dwa weekendy? Przeciez Ty go przedstawilas w postaci planu zajec, choc wlasciwie potrzebny bylby podpis na liscie obecnosci czy cos w tym stylu.
                                                    Ja przeciez nie twierdzilam ze on w te dwa weekendy nie byl w Nowym Tomyslu.

• astra18 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 26.08.15, 09:58
                                                    maria421 napisała:

> astra18 napisała:
                                                    >
                                                    > > No i gitara. A dowód że w tym czasie wykładał w Nowym Tomyślu?
                                                    >
                                                    > "W tym czasie", czyli w te dwa weekendy? Przeciez Ty go przedstawilas w postaci
                                                    > planu zajec, choc wlasciwie potrzebny bylby podpis na liscie obecnosci czy co
                                                    > s w tym stylu.
                                                    > Ja przeciez nie twierdzilam ze on w te dwa weekendy nie byl w Nowym Tomyslu.

To był czy nie był?
                                                    >
                                                    >
                                                  • maria421 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 26.08.15, 10:02
                                                    astra18 napisała:

> > Ja przeciez nie twierdzilam ze on w te dwa weekendy nie byl w Nowym Tomys
                                                    > lu.
                                                    >
                                                    > To był czy nie był?

Astra, Ty zadajesz pytanie tylko po to zeby je zadawac?

Zobacz, specjalnie zostawilam moje zdanie ze "nigdy nie twierdzilam ze on w te dwa weekendy nie byl w Nowym Tomyslu".
                                                    Czego jeszcze ode mnie chcesz?
                                                    Zapytaj w Nowym Tomyslu czy na 100% tam wtedy byl czy nie.

• astra18 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 26.08.15, 10:20
                                                    maria421 napisała:

> astra18 napisała:
                                                    >
                                                    > > > Ja przeciez nie twierdzilam ze on w te dwa weekendy nie byl w Nowym
                                                    > Tomys
                                                    > > lu.
                                                    > >
                                                    > > To był czy nie był?
                                                    >
                                                    > Astra, Ty zadajesz pytanie tylko po to zeby je zadawac?

Nie, żeby uzyskać konkretną odpowiedź. Esej nie jest mi potrzebny.
                                                    >
                                                    > Zobacz, specjalnie zostawilam moje zdanie ze "nigdy nie twierdzilam ze on w te
                                                    > dwa weekendy nie byl w Nowym Tomyslu".

Nie rozumiem: "nigdy nie twierdziłam,że on w te weekendy ..."i to zestawienie: nie był czy był?Twierdziłas że był bo tak ci intuicja podpowiedała, czy się mylę?

> Zapytaj w Nowym Tomyslu czy na 100% tam wtedy byl czy nie.

Nie rozśmieszaj mnie tymi zwrotami typu: zapytaj Lisa, zapytaj w Nowym Tomyślu.

>
                                                  • a000000 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 26.08.15, 11:24
                                                    maria421 napisała:

> Zadnej konsultacji z doktorem nauk technicznych nie wymagal...

tego to nie wiemy,gdyż opracowywana poprawka nie weszła do projektu ustawy.

> A nawet gdyby, to sie takiego fachowca sciaga do Warszawy na prawdziwe konsulta
                                                    > cje w ciagu ktorych rozni inni fachowcy wymieniaja sie miedzy soba wiedza.

byłabym daleka od narzucania innym metod ich pracy.

Mario, odnoszę wrażenie,że byłabyś szczęśliwa, gdyby Dudzie udowodniono jakiś przekręcik.
                                                    Emocje to zły doradca.

• maria421 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 26.08.15, 11:35
                                                    a000000 napisała:

> tego to nie wiemy,gdyż opracowywana poprawka nie weszła do projektu ustawy.

Azerciu , NAWET jezeli konsultacja z dr. nauk technicznych bylaby potrzebna , to nalezalo go wezwac do Warszawy. A poza tym, zerknij do kodeksu karnego o zobacz na ile on sie zajmuje sprawami technicznymi.

> byłabym daleka od narzucania innym metod ich pracy.

Przeciez to sa normalne metody pracy! Nienormalne jest to, ze dr i wykladowca prawa jezdzi do Poznania na konsultacje w sprawie nowelizacji kodeksu karnego z dr. nauk technicznych i mlodym absolwentem prawa. To jest nienormalne!

> Mario, odnoszę wrażenie,że byłabyś szczęśliwa, gdyby Dudzie udowodniono jakiś p
                                                    > rzekręcik.
                                                    > Emocje to zły doradca.

Azerko, mnie takie przekrety Dudy nie sa do szczescia potrzebne.

• a000000 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 26.08.15, 15:46
                                                    maria421 napisała:

> Przeciez to sa normalne metody pracy

normalne -nienormalne... a któż to decyduje jakie sposoby pracy są dla kogo normalne?
                                                    Miał zaufanie do pana z Poznania, chciał skonsultować jakiś pomysł, to i tam się udał. Wówczas był zwykłym młodym posłem, który raczej nie wzywa... Dziś jako prezydent na pewno eksperta wezwie...

> Azerko, mnie takie przekrety Dudy nie sa do szczescia potrzebne.

no to co Ci tak zależy na tym, aby wykazać że szuja i szczeżuja?
                                                  • maria421 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 26.08.15, 15:55
                                                    a000000 napisała:

> normalne -nienormalne... a któż to decyduje jakie sposoby pracy są dla kogo no
                                                    > rmalne?

Azerciu....wszedzie istnieje jakas hierarchia.

> Miał zaufanie do pana z Poznania, chciał skonsultować jakiś pomysł, to i tam s
                                                    > ię udał.

Mial zaufanie do mlodego absolwenta prawa w sprawach nowelizacji kodeksu karnego???

Wówczas był zwykłym młodym posłem, który raczej nie wzywa... Dziś jak
                                                    > o prezydent na pewno eksperta wezwie...

Mowimy o roku latach 2012- 2015. Duda wtedy nie byl zadnym "mlodym poslem", mial juz za soba taka kariere :

1 sierpnia 2006 na wniosek ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry został powołany przez premiera na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. W resorcie odpowiadał za legislację, współpracę międzynarodową i przebieg informatyzacji sądów i prokuratur. Kandydował bez powodzenia w wyborach do Sejmu w 2007 z ostatniego miejsca na liście PiS w okręgu tarnowskim, otrzymując 11 158 głosów[10]. W jego ówczesną kampanię zaangażował się Zbigniew Ziobro[11]. Z funkcji wiceministra został odwołany przez Jarosława Kaczyńskiego 15 listopada 2007 w związku z wyborem przez Sejm w skład Trybunału Stanu.

16 stycznia 2008 Lech Kaczyński powołał go na stanowisko podsekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP

> no to co Ci tak zależy na tym, aby wykazać że szuja i szczeżuja?

A Tobie daleczego tak zalezy na tym, zeby wykazac ze jest niewinny ?
                                                  • a000000 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 26.08.15, 16:10
                                                    maria421 napisała:

>
                                                    > A Tobie daleczego tak zalezy na tym, zeby wykazac ze jest niewinny ?

wprawdzie nie odpowiedziałaś na pytanie, ale trudno, ja odpowiadam: bo cała sprawa wydaje mi się dęta, przypomina czasy nagonki na Kaczyńskiego... jakaś taka powtórka z rozrywki...
                                                    Facet jeszcze dobrze nie usiadł na tronie, a już mu życzliwi robią koło pióra.
                                                  • astra18 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 26.08.15, 16:20
                                                    a000000 napisała:

> bo cała spr
                                                    > awa wydaje mi się dęta, przypomina czasy nagonki na Kaczyńskiego... jakaś taka
                                                    > powtórka z rozrywki...
                                                    > Facet jeszcze dobrze nie usiadł na tronie, a już mu życzliwi robią koło pióra.

Ale ma doświadczenie z wydarzeń tamtych czasów.I cała w tym nadzieja, że nie da się podpuscić jak czasami zdarzało się LK. Poza tym - popatrz na sondaże, pali się PO, PSL już przybiera "piórka" niezależnej partii, by nie pójsć w odstawkę, skoro przez tyle lat tak dobrze czuje się w roli przystawki.
                                                    Brutalna gra się zaczęła.

• maria421 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 26.08.15, 17:11
                                                    astra18 napisała:

> Ale ma doświadczenie z wydarzeń tamtych czasów.I cała w tym nadzieja, że nie da
                                                    > się podpuscić jak czasami zdarzało się LK. Poza tym - popatrz na sondaże, pali
                                                    > się PO, PSL już przybiera "piórka" niezależnej partii, by nie pójsć w odstawkę
                                                    > , skoro przez tyle lat tak dobrze czuje się w roli przystawki.
                                                    > Brutalna gra się zaczęła.

Ta brutalna gra zaczela sie juz duzo wczesniej. Z Komorowskiego zrobili agenta WSI i jakos Ci to wcale wtedy nie przeszkadzalo.
                                                  • astra18 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 26.08.15, 17:51
                                                    maria421 napisała:

> astra18 napisała:
                                                    >
                                                    > > Ale ma doświadczenie z wydarzeń tamtych czasów.I cała w tym nadzieja, że
                                                    > nie da
                                                    > > się podpuscić jak czasami zdarzało się LK. Poza tym - popatrz na sondaże
                                                    > , pali
                                                    > > się PO, PSL już przybiera "piórka" niezależnej partii, by nie pójsć w od
                                                    > stawkę
                                                    > > , skoro przez tyle lat tak dobrze czuje się w roli przystawki.
                                                    > > Brutalna gra się zaczęła.
                                                    >
                                                    > Ta brutalna gra zaczela sie juz duzo wczesniej. Z Komorowskiego zrobili agenta
                                                    > WSI i jakos Ci to wcale wtedy nie przeszkadzalo.

Moja Droga, rozpocznijmy od wypowiedzi Tuska w sejmie i jego "moherowej koalicji", poprzez sprawę z samolotem, krzesełkami, "irasiadem", rechotu z wyjazdu LK do Gruzji, i wiele innych, nie mówiąc o Palikocie, za którego nikt z ekipy rządzącej nie przeprosił, o całej akcji z podstawioną Joanna od krzyża, Andrzejkiem Hadaczem, na katastrofie smoleńskiej kończąc.
                                                    To co zrobiono z raportem, jak oddano śledztwo, bez ŻADNYCH DOKUMENTÓW nt porozumienia miezy Polską a Rosją...itd,itd

O związkach Komorowskiego z WSI jest w aktach IPN i sławnym aneksie, dla którego tak pędził do objęcia władzy omijając konstytucję.
                                                  • maria421 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 26.08.15, 18:09
                                                    astra18 napisała:

> Moja Droga, rozpocznijmy od wypowiedzi Tuska w sejmie i jego "moherowej koalicj
                                                    > i", poprzez sprawę z samolotem, krzesełkami, "irasiadem", rechotu z wyjazdu LK
                                                    > do Gruzji, i wiele innych,

A propos krzeselek w Brukseli to proponuje zajrzec do tego co konstytucja mowi na temat KTO jest odpowiedzialny za polityke zagraniczna panstwa.

nie mówiąc o Palikocie, za którego nikt z ekipy rząd
                                                    > zącej nie przeprosił, o całej akcji z podstawioną Joanna od krzyża, Andrzejkiem
                                                    > Hadaczem, na katastrofie smoleńskiej kończąc.
                                                    > To co zrobiono z raportem, jak oddano śledztwo, bez ŻADNYCH DOKUMENTÓW nt poroz
                                                    > umienia miezy Polską a Rosją...itd,itd
                                                    >
                                                    > O związkach Komorowskiego z WSI jest w aktach IPN i sławnym aneksie, dla któreg
                                                    > o tak pędził do objęcia władzy omijając konstytucję.

Innej odpowiedzi sie nie spodziewalam :)

Czyli- wszystkie domniemania wobec Komowskiego to jest najprawdziwsza prawda, wszystkie domniemania dotyczace Dudy to jest ataka na autorytet prezydenta :-)

• astra18 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 26.08.15, 18:20
                                                    maria421 napisała:

>
                                                    >
                                                    >
                                                    > A propos krzeselek w Brukseli to proponuje zajrzec do tego co konstytucja mowi
                                                    > na temat KTO jest odpowiedzialny za polityke zagraniczna panstwa.

Nic nie ma o tym że prezydent nie może uczestniczyć w spotkaniach.
                                                    >
                                                    > nie mówiąc o Palikocie, za którego nikt z ekipy rząd
                                                    > > zącej nie przeprosił, o całej akcji z podstawioną Joanna od krzyża, Andrz
                                                    > ejkiem
                                                    > > Hadaczem, na katastrofie smoleńskiej kończąc.
                                                    > > To co zrobiono z raportem, jak oddano śledztwo, bez ŻADNYCH DOKUMENTÓW nt
                                                    > poroz
                                                    > > umienia miezy Polską a Rosją...itd,itd
                                                    > >
                                                    > > O związkach Komorowskiego z WSI jest w aktach IPN i sławnym aneksie, dla
                                                    > któreg
                                                    > > o tak pędził do objęcia władzy omijając konstytucję.
                                                    >
                                                    > Innej odpowiedzi sie nie spodziewalam :)

Mam kłamać?
                                                    >
                                                    > Czyli- wszystkie domniemania wobec Komowskiego to jest najprawdziwsza prawda, w
                                                    > szystkie domniemania dotyczace Dudy to jest ataka na autorytet prezydenta :-)

Nie ma domniemywań w sprawie Komorowskiego i związków z WSI, są akta w IPN.
                                                    >
                                                  • maria421 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 26.08.15, 18:31
                                                    astra18 napisała:

> Nic nie ma o tym że prezydent nie może uczestniczyć w spotkaniach.

Moze. Ale poniewaz to rzad jest konstytucyjnie odpowiedzialny za polityke zagraniczna a prezydent ma w tym punkcie z rzadem wspolpracowac, to zaden prezydent nie powinien sie wciskac w kompetencje premiera na arenie miedzynarodowej.

> Mam kłamać?

Skoro nie widzialas Komorowskiego "pedzacego" po dokumenty a twierdzisz ze "pedzil", to jest to klamstwo...

> Nie ma domniemywań w sprawie Komorowskiego i związków z WSI, są akta w IPN.

Widzialas je?
                                                  • astra18 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 26.08.15, 19:18
                                                    maria421 napisała:

>
                                                    >
                                                    > >
                                                    >
                                                    > Skoro nie widzialas Komorowskiego "pedzacego" po dokumenty a twierdzisz ze "ped
                                                    > zil", to jest to klamstwo...

Wystarczy, że przejął władzę bez potwierdzenia śmierci prezydenta.
                                                    >
                                                    > > Nie ma domniemywań w sprawie Komorowskiego i związków z WSI, są akta w IP
                                                    > N.
                                                    >
                                                    > Widzialas je?

Ja nie, na kwerendę trzeba mieć specjalne uprawnienia, mają je ci którzy opisali te akta.
                                                  • astra18 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 26.08.15, 19:57
                                                    maria421 napisała:

> astra18 napisała:
                                                    >
                                                    > > Tak się składa że opisy zawierają kopie ze zdjęciami akt.
                                                    >
                                                    > Jasne, i to Ci wystarczy. Jakies kopie ze zdjeciami akt opublikowane gdzies tam
                                                    > wystarcza.
                                                    > Natomiast Newsweek nie wystarcza :-)

Bo Newsweek niczego nie udowodnił:)
                                                  • astra18 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 27.08.15, 09:32
                                                    maria421 napisała:

> astra18 napisała:
                                                    >
                                                    > > Bo Newsweek niczego nie udowodnił:)
                                                    >
                                                    > Natomiast Macierewicz w raporcie WSI wszystko udowodnil :-) Do tego stopnia ze
                                                    > mial za to kilka przegranych procesow :-)

Nie Macierewicz tylko MON szybciutko wyłożył pieniążki:)
                                                  • a000000 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 26.08.15, 19:23
                                                    maria421 napisała:

w
                                                    > szystkie domniemania dotyczace Dudy to jest ataka na autorytet prezydenta

właściwie to tak. Znamy już owoce ataków na prezydenta - tak bardzo naruszony autorytet, że cała machina urzędnicza lekceważąc osobę doprowadziła do katastrofy. To jest lekcja która powinna dać wiele do myślenia oponentom. No ale jak widzę, PO nadal cwałuje na swym koniu.
                                                  • maria421 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 26.08.15, 19:26
                                                    a000000 napisała:

> właściwie to tak. Znamy już owoce ataków na prezydenta - tak bardzo naruszony a
                                                    > utorytet, że cała machina urzędnicza lekceważąc osobę doprowadziła do katastrof
                                                    > y. To jest lekcja która powinna dać wiele do myślenia oponentom. No ale jak wid
                                                    > zę, PO nadal cwałuje na swym koniu.

Azerko, czy mozemy o tym dyskutowac dalej w watku o konstytucji? Bo ten sie juz niesamowicie rozrosl.
                                                  • maria421 Re: To tez jest "przemysl nienawisci"? 26.08.15, 17:09
                                                    a000000 napisała:

> wprawdzie nie odpowiedziałaś na pytanie, ale trudno, ja odpowiadam: bo cała spr
                                                    > awa wydaje mi się dęta, przypomina czasy nagonki na Kaczyńskiego... jakaś taka
                                                    > powtórka z rozrywki...
                                                    > Facet jeszcze dobrze nie usiadł na tronie, a już mu życzliwi robią koło pióra.

Fakt, powinni lepiej go przejrzec przed wyborami. Chociaz nie wiem co by to dalo, bo ktos kto wierzy w PiS nigdy nie uwierzy ze Duda moze byc tak samo lasy na panstwowe pieniadze jak wielu innych politykow KAZDEJ masci.