Dodaj do ulubionych

„Z Brukseli do celi“ :)

27.08.15, 13:00
Szykuje się następna odsłona?

wpolityce.pl/polityka/263463-czerska-probuje-detonowac-bombe-tasmowa-gw-tusk-z-kulczykiem-zostali-nagrani-w-strzezonej-willi-premiera-czy-nagranie-ujrzy-swiatlo-dzienne
Oczywiście tzw. służby “nic nie wiedzą”

wpolityce.pl/polityka/263484-alez-tam-sie-kotluje-abw-odpowiada-wyborczej-nasi-oficerowie-nie-sa-zwiazani-z-handlem-tasmami
Chociaż istnieje jakiaś zadziwiająca zbieżność czasowa pomiędzy "planem energetycznym" Jana Kulczyka, a Unią Energetyczną Donalda Tuska...

wpolityce.pl/polityka/263478-zadziwiajaca-zbieznosc-czasowa-pomiedzy-planem-energetycznym-jana-kulczyka-a-unia-energetyczna-donalda-tuska
Pora zaopatrzyć się w popcorn i rozsiąść wygodnie w fotelu.

;-)
Obserwuj wątek
  • jurasberlinczyk49 by Mother Chanterelle 27.08.15, 21:10
   "Wiedeńska masakra kelnerem i cyrylicą – PO zjedzie poniżej 20%

   Ludziom głupim, bo tak trzeba nazywać wszelkiej maści wyznawców teorii bez spisków, każde ułożenie faktów i wniosków kojarzy się z… głupotą. Oni muszą mieć podane w „dzienniku”, że zielone ludziki to w rzeczywistości bandyci z Armii Czerwonej, inaczej nie przyjmą do wiadomości banałów. W dwóch przypadkach podaje się niemądrym odbiorcom komunikatów, że spiski jednak istnieją. Pierwsza okolicznością jest korzyść, zarobek lub inna gratyfikacja dla autorów demaskujących tajemnicę. Druga wiąże się z brakiem innego wyjścia i z tym mamy do czynienia w przypadku „taśm kelnerów”. Po szokowym ujawnieniu treści rozmów, kolejne sensacje są rozładowywane przy pomocy zaprzyjaźnionych mediów. Dyżurny funkcjonariusz z Gazety Wyborczej, niejaki Wojciech Czuchnowski dostał zlecenie i wysmarował artykulik przygotowujący publikę do tajnych rozmów Tuska z Kulczykiem. Panika musi być olbrzymia, ponieważ w ramocie Czuchnowskiego znajdujemy podstawowe informacje na temat przebiegu rozmów. Dzięki temu można się dowiedzieć rzeczy niebywałych, jak na gazetę wypraną z rozumu i teorii spiskowych. Autor pisze wprost, że Kulczyk obawiał się długiego ramienia Moskwy i prosił o zabezpieczenie ze strony polskich służb specjalnych. Niesamowite prawda? Oto w Wyborczej czytamy, że FSB i GRU najzwyczajniej w świecie kasuje niewygodnych dla siebie ludzi, zupełne przeciwieństwo kpin z rusofobów i pochwały dobrosąsiedzkich stosunków gospodarczych. Dalej jest jeszcze ciekawiej, bo Czuchnowski podaje, że za taśmami stoją byli polscy bezpieczniacy tzw. „grupa wiedeńska”. Mieli oni szantażować i Tuska i Kulczyka setkami godzin nagrań i przede wszystkim podsłuchaną rozmową tych dwóch „bohaterów”.

   Przypomnę, że Kulczyk został wykończony w Wiedniu i jak donoszą zachodnie gazety nie było żadnego zakrzepu, zawału i innej komplikacji, ale w czasie prostego zabiegu przecięto mu tętnicę udową. Czegoś takiego nie zrobiłby znachor i student zaoczny I roku medycyny, a sławom wiedeńskiej chirurgii jednak ręka się omsknęła. Spisek goni spisek i to z taką siłą, że Tusk musiał szukać ratunku pod spódnicą kanclerz Andżeli i trzeba to traktować dosłownie, Tusk walczył i walczy o życie. Nadal nie mam pojęcia kto stoi za taśmami i bezczelnym wykończeniem Kulczyka, ale to nie są „kelnerzy” w znaczeniu sportowym, bo z kelnerami od Sowy w ogóle nie ma co się wygłupiać. Ktoś gra o potężną stawkę i sam jest potężny, o czym świadczy charakter działań. W bezpiece każdy gest ma znaczenie. Litwinienkę Putin wykończył radioaktywnym polonem za milion dolców, w biały dzień i potem jeszcze ośmieszył Wielką Brytanię, która dała obywatelstwo byłemu agentowi Rosji. Kulczyka skasowano dużo taniej, ale z taką samą ostentacją, żeby wszyscy zainteresowanie wiedzieli kto tu rządzi i jak bardzo się nie przejmuje konkurencją. Rozbrajanie miny przez Czuchnowskiego zalatuje pełną amatorszczyzną i to dodatkowy sygnał wyczytany między wierszami. Robotę dostał od przerażonych, nie od wykonawców, w najlepszym razie od płotek, które same nie wiedzą co się dzieje, dla przykładu można wymienić prokuraturę.

   Nic nie powstrzyma nowego etapu, „grupa wiedeńska” pociąga za powrozy, które mają być widoczne gołym okiem, także cały ten cyrk z kampanią wyborczą i Pendolino jest tylko i wyłącznie kopiowaniem wyczynu orkiestry z Tytanica. Coś trzeba robić, żeby nie zwariować i zachować jakiś kadłubkowy byt polityczny. Aby tak się stało potrzebni są najgłupsi z najgłupszych, czyli betonowy elektorat. Dla nich Wyborcza produkuje ściągi i gotowce i to wbrew pozorom ma sens. Beton bez wiedzy i rozumu połknie każdą paćkę i jeszcze będzie przekonany, że sięgnął intelektualnych wyżyn. Przytomni ludzie szerzej otworzą oczy, zwłaszcza, że za chwilę wypłyną świeże nagrania, gdzie Tusk z Kulczykiem będą prowadzić identyczne rozmowy, jak Belka z Sikorskim, a do tego kaliber interesów prowadzi prosto do Trybunał Stanu. Tak czy inaczej Czuchnowskiemu jestem wdzięczny podwójnie, po pierwsze potwierdzają się moje wcześniejsze interpretacje na temat śmierci Kulczyka i całej akcji na najwyższym bezpieczniackim poziomie. Po drugie zmieniam diagnozę, sprawy poszły tak daleko, że podobnymi pokazami saperskimi, jakie urządza Czuchnowski i pozostali funkcjonariusze, PO musi zejść poniżej 20%. Każdy towar ma swojego nabywcę, ale nie da się wcisnąć masowej klienteli gówna zawiniętego w kolorowy papierek, które śmierdzi z kilometra i rozlewa się na wszystkie strony."


   Oczywiście "by Mother Chanterelle".

   ;-)

    • jurasberlinczyk49 Re: Prawo watahy. 28.08.15, 07:25
     jureek napisał:

     > Śnił Ci się Tusk?

     Ha, ha, ha ! Masz poczucie humoru, nie ma co! :-)))))))))

     Jak wiesz, sny, to przede wszystkim oczyszczanie podświadomości z nagromadzonych tam stresujących doznań, a popcorn, wygodny fotel i szpas w obserwowaniu nabierającego tempa spektaklu pt. "Z Brukseli do celi", do stresujących doznań z całą pewnością nie należą.

     :-))))))))

     A tak już na poważnie, naprawdę nie widzisz zbierających się chmur nad Słoneczkiem Peru?

     Domalewski pisze:

     " Tusk ma na sumieniu wiele. Tuszowanie ogromnej ilości afer, których przypominanie nie ma sensu, bo wystarczy kliknąć w słowo afery. Zbudowanie państwa kolesi, rządzonego przez zdemoralizowanych cyników, nieudaczników i lokalnych hersztów. Stworzenie bizantyjskiego systemu, w którym publiczne pieniądze traktowane są, jak zdobycz przez najeźdźcę. Te miliony wydawane na piątkowo – poniedziałkowe przeloty stały się przykładem do powszechnego naśladownictwa w nieszanowaniu publicznego pieniądza. I w żadnym przypadku nie należy zapominać o destrukcyjnym działaniu podczas prób tworzenia koalicji z PiS. Przecież tylko chore ambicje Tuska zadecydowały o niepowodzeniu. Torpedował każdą próbę uzgodnienia stanowisk. Jan Rokita wie o tym dość dużo i trochę już opowiedział.

     Niebotyczne zadłużenie Polski, sięgające biliona złotych nie rozpłynie się we mgle. I to powinno być głównym motywem działań wołających o Trybunał Stanu. Grabież pieniędzy OFE, to też jego sprawka. Sterroryzowana przez Tuska większość sejmowa wszystko klepała na poczekaniu. To też obraz dzisiejszej demokracji."


     Uważasz, że przesadza?
     • astra18 Re: Prawo watahy. 28.08.15, 08:09
      jurasberlinczyk49 napisał:


      k już na poważnie, naprawdę nie widzisz zbierających się chmur nad Słoneczk
      > iem Peru?

      Na konferencji w sprawie pierwszych, ujawnionych taśm, Tusk powiedział że nie spotkał się z Kulczykiem, tym bardziej w sprawach dot. energetyki.
      Nagrania o których donosi wczorajszy tekst z GW temu przeczą.
      W nocy informacje na wszystkich paskach o planach prokuratury w sprawie zawieszenia immunitetu prezeowi NIK Kwiatkowskiemu i z PSL Buremu.
      Ostatnie raporty NIK ostro uderzają w działalność rządu.
      A tu wsadzają takie "kapiszony" jak "kilometrówka" Dudy:)))
      >
      > Domalewski pisze:
      >
      > " Tusk ma na sumieniu wiele. Tuszowanie ogromnej ilości afer, których przypo
      > minanie nie ma sensu, bo wystarczy kliknąć w słowo afery. Zbudowanie państwa ko
      > lesi, rządzonego przez zdemoralizowanych cyników, nieudaczników i lokalnych her
      > sztów. Stworzenie bizantyjskiego systemu, w którym publiczne pieniądze traktowa
      > ne są, jak zdobycz przez najeźdźcę. Te miliony wydawane na piątkowo –
      > poniedziałkowe przeloty stały się przykładem do powszechnego naśladownictwa w n
      > ieszanowaniu publicznego pieniądza.
      I w żadnym przypadku nie należy zapomin
      > ać o destrukcyjnym działaniu podczas prób tworzenia koalicji z PiS. Przecież ty
      > lko chore ambicje Tuska zadecydowały o niepowodzeniu. Torpedował każdą próbę uz
      > godnienia stanowisk. Jan Rokita wie o tym dość dużo i trochę już opowiedział.
      >
      > Niebotyczne zadłużenie Polski, sięgające biliona złotych nie rozpłynie się we m
      > gle. I to powinno być głównym motywem działań wołających o Trybunał Stanu. Grab
      > ież pieniędzy OFE, to też jego sprawka. Sterroryzowana przez Tuska większość se
      > jmowa wszystko klepała na poczekaniu. To też obraz dzisiejszej demokracji."

      >
      > Uważasz, że przesadza?
   • maria421 To jest wlasnie caly PiS 28.08.15, 08:57
    Akty oskarzenia pisza bloggerzy albo zurnalisci ze szmatlawca "WPolityce" finansowanego z pieniedzy SKOKow (ulubionego dziecka PiSu) wyprowadzonych do Luksemburga celem "optamalizacji podatkow! !

    Tymi "aktami oskarzenia" zachlystuja sie wyznawcy PiS i czekaja na slodka zemste na PO , na Tusku ktory osmielil sie wygrac dwa razy z J. Kaczynskim, na Komorowskim ktory osmielil sie wygrac z J. Kaczynskim (choc tu okolicznoscia lagodzaca o ktorej mowil prawnik Kaczynski bylo "nieporotumienie") , na wszystkich tych ktorzy jeszcze nie dostrzegli ze J. Kaczynski jest jedynym "mezem stanu" a PiS jedyna sluszna partia.

    Tymczasem sie okazuje ze s.p. L. Kaczynski "najlepszy ze wszystkich prezydentow", ulaskawil jakiegos aferowicza , kumpla swego ziecia, w czasach kiedy A. Duda pracowal w jego kancelarii. Dokumenty "znikly" . Okazuje sie ze sam ziec s.p. L. Kaczynskiego byl "capo dei capi" i robil przekrety na ogromna skale. Okazuje sie , ze A. Duda , posel z okregu krakowskiego , wypelnial swe "poselskie obowiazki" w Poznaniu, ktory tylko przypadkowo znajduje sie 60 km od Nowego Tomysla, gdzie byl wykladowca.

    No i te SKOKi ktore sie bronily jak diabel swieconej wody panstwowego nadzoru....

    • astra18 Re: To jest wlasnie caly PiS 28.08.15, 10:25
     maria421 napisała:

     > Akty oskarzenia pisza bloggerzy albo zurnalisci ze szmatlawca "WPolityce" finan
     > sowanego z pieniedzy SKOKow (ulubionego dziecka PiSu) wyprowadzonych do Luksemb
     > urga celem "optamalizacji podatkow! !

     Nie ma to jak paszkwile z gazetki sponsorowanej przymusowo w przeważającej częsci dotacyjnej, z pieniędzy podatników.
     Nie twoich więc Ci wsio ryba.
     >
     > Tymi "aktami oskarzenia" zachlystuja sie wyznawcy PiS i czekaja na slodka zemst
     > e na PO , na Tusku ktory osmielil sie wygrac dwa razy z J. Kaczynskim, na Komor
     > owskim ktory osmielil sie wygrac z J. Kaczynskim (choc tu okolicznoscia lagodza
     > ca o ktorej mowil prawnik Kaczynski bylo "nieporotumienie") , na wszystkich ty
     > ch ktorzy jeszcze nie dostrzegli ze J. Kaczynski jest jedynym "mezem stanu" a P
     > iS jedyna sluszna partia.

     "Akty oskarzenia" sa w IPN-ie, doktórrych Złotko nie jest w stanie dotrzć nawet poprzez publikację, bo kto by Ci to miał wyłożyć? :)Twoja ulubiona GW i Polityka?
     >
     > Tymczasem sie okazuje ze s.p. L. Kaczynski "najlepszy ze wszystkich prezydentow
     > ", ulaskawil jakiegos aferowicza , kumpla swego ziecia, w czasach kiedy A. Duda
     > pracowal w jego kancelarii. Dokumenty "znikly"

     Szukałaś i nie znalazłaś:) A to pech, czy Czuchnowski nawalił?

     . Okazuje sie ze sam ziec s.p.
     > L. Kaczynskiego byl "capo dei capi" i robil przekrety na ogromna skale. Okazuje
     > sie , ze A. Duda , posel z okregu krakowskiego , wypelnial swe "poselskie obow
     > iazki" w Poznaniu, ktory tylko przypadkowo znajduje sie 60 km od Nowego Tomysla
     > , gdzie byl wykladowca.

     Kurcze, jednemu j piewcy PO za kasę i klimę, już teatr padł, a tak się starał,bo sponsorzy się wycofali, drugi walczy do ostatniej krwi za 120tys. ze środków z abonamentu telewizji publicznej w której od wielu lat prowadzi kampanię Twojej ulubionej partii.
     >
     > No i te SKOKi ktore sie bronily jak diabel swieconej wody panstwowego nadzoru..

     No i co dalej???:)
     > ..
     >
     • maria421 Re: To jest wlasnie caly PiS 28.08.15, 10:48
      astra18 napisała:

      > Nie ma to jak paszkwile z gazetki sponsorowanej przymusowo w przeważającej częs
      > ci dotacyjnej, z pieniędzy podatników.
      > Nie twoich więc Ci wsio ryba.

      Astro, gdyby "WPolityce" zaczelo wychodzic w Polsce jako gazeta i zyskalo taki naklad jak GW, to tez by moglo liczyc na "dofinansowanie" poprzez reklamy panstwowe.
      Karnowskich zazdrosc zzera, czy co?

      > "Akty oskarzenia" sa w IPN-ie, doktórrych Złotko nie jest w stanie dotrzć nawet
      > poprzez publikację, bo kto by Ci to miał wyłożyć? :)Twoja ulubiona GW i Polity
      > ka?

      Chodzi mi o ten "akt oskarzenia" Tuska :
      Tusk ma na sumieniu wiele. Tuszowanie ogromnej ilości afer, których przypominanie nie ma sensu, bo wystarczy kliknąć w słowo afery. Zbudowanie państwa kolesi, rządzonego przez zdemoralizowanych cyników, nieudaczników i lokalnych hersztów. Stworzenie bizantyjskiego systemu, w którym publiczne pieniądze traktowane są, jak zdobycz przez najeźdźcę. Te miliony wydawane na piątkowo – poniedziałkowe przeloty stały się przykładem do powszechnego naśladownictwa w nieszanowaniu publicznego pieniądza. I w żadnym przypadku nie należy zapominać o destrukcyjnym działaniu podczas prób tworzenia koalicji z PiS. Przecież tylko chore ambicje Tuska zadecydowały o niepowodzeniu. Torpedował każdą próbę uzgodnienia stanowisk. Jan Rokita wie o tym dość dużo i trochę już opowiedział.


      Taki "akt oskarzenia" kazdy prokurator do kosza wyrzuci, ale dla ciemnego ludu to wystarczy zeby uznac Tuska za winnego nawet tegorocznej suszy i domagac sie , gdzie tam Trybunalu, zaraz szubienicy dla niego.

      > Kurcze, jednemu j piewcy PO za kasę i klimę, już teatr padł, a tak się starał,b
      > o sponsorzy się wycofali, drugi walczy do ostatniej krwi za 120tys. ze środków
      > z abonamentu telewizji publicznej w której od wielu lat prowadzi kampanię Twoje
      > j ulubionej partii.

      Astro, takie fakty o Dudzie, Kaczynskim wystarczylyby jakiemus innemu "KarnowskiemU2 zeby zrobic z nich to, co oni robia z Tuska.

      > > No i te SKOKi ktore sie bronily jak diabel swieconej wody panstwowego nad
      > zoru..
      >
      > No i co dalej???:)

      Moze sie jeszcze okaze.
      • astra18 Re: To jest wlasnie caly PiS 28.08.15, 14:54
       maria421 napisała:

       > Chodzi mi o ten "akt oskarzenia" Tuska :
       > Tusk ma na sumieniu wiele. Tuszowanie ogromnej ilości afer, których przypomi
       > nanie nie ma sensu, bo wystarczy kliknąć w słowo afery. Zbudowanie państwa kole
       > si, rządzonego przez zdemoralizowanych cyników, nieudaczników i lokalnych hersz
       > tów. Stworzenie bizantyjskiego systemu, w którym publiczne pieniądze traktowane
       > są, jak zdobycz przez najeźdźcę. Te miliony wydawane na piątkowo – ponie
       > działkowe przeloty stały się przykładem do powszechnego naśladownictwa w niesza
       > nowaniu publicznego pieniądza. I w żadnym przypadku nie należy zapominać o dest
       > rukcyjnym działaniu podczas prób tworzenia koalicji z PiS. Przecież tylko chore
       > ambicje Tuska zadecydowały o niepowodzeniu. Torpedował każdą próbę uzgodnienia
       > stanowisk. Jan Rokita wie o tym dość dużo i trochę już opowiedział.
       >

       >
       > Taki "akt oskarzenia" kazdy prokurator do kosza wyrzuci, ale dla ciemnego ludu
       > to wystarczy zeby uznac Tuska za winnego nawet tegorocznej suszy i domagac sie
       > , gdzie tam Trybunalu, zaraz szubienicy dla niego.

       Mario, sama nazwałaś to "aktem oskarżenia", gazeta nie musi wykładać tego nawet wg logiki cepa, bo obywatele w Polsce wiedzą ile było afer, kradzież OFE i innych napusanych w powyższym tekście. Problem mają Ci którzy akceptują działania rządu, a wcześniej Tuska, zamykają oczy bo w telewizji jakaś niunia jedna z drugą albo Niesiołowski na pierwszym froncie straszą PiS-em. Problem mają własnie oni i Ty, choć w niektórych sprawach Ciebie to nie dotyczy, bo nic nie wiesz o codziennej sytuacji w służbie zdrowia, kolejkach do specjaisty, czy skandalicznych warunkach w niektórych szkołach do których już za pare dni muszą wejść 6 latki, m.in. dlatego aby jeden z drugim nauczyciel nie stracił pracy.
       >
       > > Kurcze, jednemu j piewcy PO za kasę i klimę, już teatr padł, a tak się st
       > arał,b
       > > o sponsorzy się wycofali, drugi walczy do ostatniej krwi za 120tys. ze śr
       > odków
       > > z abonamentu telewizji publicznej w której od wielu lat prowadzi kampanię
       > Twoje
       > > j ulubionej partii.
       >
       > Astro, takie fakty o Dudzie, Kaczynskim wystarczylyby jakiemus innemu "Karnowsk
       > iemU2 zeby zrobic z nich to, co oni robia z Tuska.

       Lepiej nie poruszajmy tego tematu - tylko za Smoleńsk to mu się nalezy TS.
       Ja - powtarzam, ja, moje zdanie - mu już daruję kasę z OFE, afery hazardową, Amber Gold.
       To w jaki sposób sprzedał suwerenność Polski.
       >
       > > > No i te SKOKi ktore sie bronily jak diabel swieconej wody panstwowe
       > go nad
       > > zoru..
       > >
       > > No i co dalej???:)
       >
       > Moze sie jeszcze okaze.

       No może....
       • jureek Re: To jest wlasnie caly PiS 28.08.15, 15:02
        astra18 napisała:

        > > Astro, takie fakty o Dudzie, Kaczynskim wystarczylyby jakiemus innemu "Ka
        > rnowsk
        > > iemU2 zeby zrobic z nich to, co oni robia z Tuska.
        >
        > Lepiej nie poruszajmy tego tematu -

        Wcale się nie dziwię, że wolisz nie poruszać tematu mend i hien Karnowskich. Po tym, co na ich portalu ukazało się o chorym Turskim, są dla mnie skończeni jako dziennikarze.
        • astra18 Re: To jest wlasnie caly PiS 28.08.15, 15:22
         jureek napisał:

         > astra18 napisała:
         >
         > > > Astro, takie fakty o Dudzie, Kaczynskim wystarczylyby jakiemus inne
         > mu "Ka
         > > rnowsk
         > > > iemU2 zeby zrobic z nich to, co oni robia z Tuska.
         > >
         > > Lepiej nie poruszajmy tego tematu -
         >
         > Wcale się nie dziwię, że wolisz nie poruszać tematu mend i hien Karnowskich. Po
         > tym, co na ich portalu ukazało się o chorym Turskim, są dla mnie skończeni jak
         > o dziennikarze.

         A Ty nie bierz niechlubnego przykładu z Marii i nie wycinaj mojej wypowiedzi z kontekstu.
         Żaden Karnowski - ani jeden ani drugi - nie musi mi walić zdjęciem po oczach albo artykułem żeby wiedzieć co mysleć o tym człowieku. Zaprzańcu i złodzieju.
         To są MOJE słowa.
         • jureek Re: To jest wlasnie caly PiS 28.08.15, 15:32
          astra18 napisała:

          > A Ty nie bierz niechlubnego przykładu z Marii i nie wycinaj mojej wypowiedzi z
          > kontekstu.
          > Żaden Karnowski - ani jeden ani drugi - nie musi mi walić zdjęciem po oczach al
          > bo artykułem żeby wiedzieć co mysleć o tym człowieku. Zaprzańcu i złodzieju.
          > To są MOJE słowa.

          Co sądzisz o Tusku, to dla mnie żadna nowina. Ciekawsze byłoby, gdybyś napisała, co sądzisz o hienach Karnowskich.
          Zaś co do Tuska, to złodziejem nazywasz go pewnie ze względu na OFE, a zaprzańcem? Kogo czy czego się zaparł?
          • astra18 Re: To jest wlasnie caly PiS 28.08.15, 15:37
           jureek napisał:           > Co sądzisz o Tusku, to dla mnie żadna nowina. Ciekawsze byłoby, gdybyś napisała
           > , co sądzisz o hienach Karnowskich.

           Nie znam hien, znam "pióro" i działalność dziennikarską Karnowskich.
           Do tej pory "hienami dziennikarskimi" z nominacji przez SDP zostali m.in.dziennikarze z GW

           > Zaś co do Tuska, to złodziejem nazywasz go pewnie ze względu na OFE, a zaprzańc
           > em? Kogo czy czego się zaparł?

           Dobra interesów własnego państwa.
           • jureek Re: To jest wlasnie caly PiS 28.08.15, 16:19
            astra18 napisała:

            > Nie znam hien, znam "pióro" i działalność dziennikarską Karnowskich.

            Z obecnej działalności znam tylko odpryski, ale za samo to, co zrobili ze śmiertelnie chorym Turskim, należy im się tytuł hieny.

            > Do tej pory "hienami dziennikarskimi" z nominacji przez SDP zostali m.in.dzienn
            > ikarze z GW

            I dlatego Karnowskich nie mam prawa tak tytułować?

            > Dobra interesów własnego państwa.

            OK. Przyjmuje do wiadomości tę Twoją opinię. Co nie znaczy, że ją podzielam.
            • maria421 Re: To jest wlasnie caly PiS 28.08.15, 16:25
             jureek napisał:

             > Z obecnej działalności znam tylko odpryski, ale za samo to, co zrobili ze śmier
             > telnie chorym Turskim, należy im się tytuł hieny.

             Za to zdjecie Tuska z Putinem i insynuacje ze oni sie ciesza ze im sie zamach udal tez.
            • astra18 Re: To jest wlasnie caly PiS 29.08.15, 10:13
             jureek napisał:

             > astra18 napisała:
             >
             > > Nie znam hien, znam "pióro" i działalność dziennikarską Karnowskich.
             >
             > Z obecnej działalności znam tylko odpryski, ale za samo to, co zrobili ze śmier
             > telnie chorym Turskim, należy im się tytuł hieny.

             OK, w wydaniu "Panoramy" ukazało się sprostowanie z przeprosinami, na dodatek spotkała ich kara, jaką było zablokowanie emisji programu Pospieszalskiego z udziałem jednego z nich.
             Jesli to ma ją być standardy w tv publicznej, dobrze byłoby stosować je do wszystkich - szczególnie w stosunku do Lisa i jego programu, których dalsze emisje, o ile się nie mylę, nie zostały zablokowane, a na "otarcie łez" wyprodukowano przeprosiny w imieniu TVP za propgram Pospieszalskiego, których sam nie wystosował bo nie było za co.
             >
             > > Do tej pory "hienami dziennikarskimi" z nominacji przez SDP zostali m.in.
             > dzienn
             > > ikarze z GW
             >
             > I dlatego Karnowskich nie mam prawa tak tytułować?

             A czy ja gdzieś wyrażam sugestię że nie masz prawa?
             >
             > > Dobra interesów własnego państwa.
             >
             > OK. Przyjmuje do wiadomości tę Twoją opinię. Co nie znaczy, że ją podzielam.
             • jureek Re: To jest wlasnie caly PiS 29.08.15, 21:16
              astra18 napisała:

              > OK, w wydaniu "Panoramy" ukazało się sprostowanie z przeprosinami,

              Możesz coś więcej o tych przeprosinach? Tak sami z siebie przeprosili, czy zostali do tego zmuszeni wyrokiem sądu?
              • astra18 Re: To jest wlasnie caly PiS 30.08.15, 18:28
               jureek napisał:

               > astra18 napisała:
               >
               > > OK, w wydaniu "Panoramy" ukazało się sprostowanie z przeprosinami,
               >
               > Możesz coś więcej o tych przeprosinach? Tak sami z siebie przeprosili, czy zost
               > ali do tego zmuszeni wyrokiem sądu?

               Nie było żadnego wyroku sądu, sprostowanie i przeprosiny ukazały się po wyjasnieniu sytuacji z Turskim.
               • jureek Re: To jest wlasnie caly PiS 30.08.15, 18:33
                astra18 napisała:

                > Nie było żadnego wyroku sądu, sprostowanie i przeprosiny ukazały się po wyjasni
                > eniu sytuacji z Turskim.

                Przed jego śmiercią, czy po śmierci? Gdzie mogę znaleźć te przeprosiny?
                • astra18 Re: To jest wlasnie caly PiS 30.08.15, 18:54
                 jureek napisał:

                 > astra18 napisała:
                 >
                 > > Nie było żadnego wyroku sądu, sprostowanie i przeprosiny ukazały się po w
                 > yjasni
                 > > eniu sytuacji z Turskim.
                 >
                 > Przed jego śmiercią, czy po śmierci? Gdzie mogę znaleźć te przeprosiny?

                 Z tego co mi wiadomo, po śmierci. Nie wiem jak sprawa sie obecnie przedstawia bo TVP zapowiedziało pozew wobec jednego z Karnowskich, a co z tym dalej się dzieje nie wiem.
                 Gdyby był wyrok sądu pewnie o tym byłoby głośno.
                 Sprostowanie i przeprosiny wystosowała TVP.
       • maria421 Re: To jest wlasnie caly PiS 28.08.15, 15:07
        astra18 napisała:

        > Mario, sama nazwałaś to "aktem oskarżenia", gazeta nie musi wykładać tego nawet
        > wg logiki cepa, bo obywatele w Polsce wiedzą ile było afer, kradzież OFE i inn
        > ych napusanych w powyższym tekście. Problem mają Ci którzy akceptują działania
        > rządu, a wcześniej Tuska, zamykają oczy bo w telewizji jakaś niunia jedna z dru
        > gą albo Niesiołowski na pierwszym froncie straszą PiS-em. Problem mają własnie
        > oni i Ty, choć w niektórych sprawach Ciebie to nie dotyczy, bo nic nie wiesz o
        > codziennej sytuacji w służbie zdrowia, kolejkach do specjaisty, czy skandaliczn
        > ych warunkach w niektórych szkołach do których już za pare dni muszą wejść 6 la
        > tki, m.in. dlatego aby jeden z drugim nauczyciel nie stracił pracy.

        Astro, Tuska juz w polskiej polityce nie ma, czyli ci, ktorzy tak strasznie za jego rzadow cierpieli wreszcie sie go, przedterminowo, pozbyli.

        Ale przemyslowi nienawisci nakrecanemu przez "niezalezne media" Karnowskich to nie wystarczy. Jurasowi to nie wystarczy. Oni chca Tuska "z Brukseli do celi" !
        Za co konkretnie? Za zlamanie jakiego prawa?
        To jest dla "WPolityce" niewazne bo to byloby dla ciemnego ludu zbyt skomplikowane.

        > Lepiej nie poruszajmy tego tematu - tylko za Smoleńsk to mu się nalezy TS.

        Za to ze to nie on polecial w sobote, tak?

        > Ja - powtarzam, ja, moje zdanie - mu już daruję kasę z OFE, afery hazardową, A
        > mber Gold.
        > To w jaki sposób sprzedał suwerenność Polski.

        Suwerennosc Polski to, moja droga, sprzedal prezydent Kaczynski podpisujac Traktat Lizbonski.

        • astra18 Re: To jest wlasnie caly PiS 28.08.15, 15:34
         maria421 napisała:


         > Astro, Tuska juz w polskiej polityce nie ma, czyli ci, ktorzy tak strasznie za
         > jego rzadow cierpieli wreszcie sie go, przedterminowo, pozbyli.

         My się go pozbyliśmy wysyłając go do Brukseli?:) Na żarty Ci się zebrało, ale może osobny wątek załóż z żartami.
         Jest nadal obywatelem polskim i jakaś odpowiedzialność za swoje złe decyzje na nim ciąży.
         >
         > Ale przemyslowi nienawisci nakrecanemu przez "niezalezne media" Karnowskich to
         > nie wystarczy. Jurasowi to nie wystarczy. Oni chca Tuska "z Brukseli do celi" !

         Przemysł nienawiści to specjalność ekipy Tuska i jego Pluszaka, między innymi.
         >
         > Za co konkretnie? Za zlamanie jakiego prawa?

         Za oddanie śledztwa Rosjanom bez żadnych wymaganych przy takich porozumieniach dokumentacji dyplomatycznej i porozumień.

         > To jest dla "WPolityce" niewazne bo to byloby dla ciemnego ludu zbyt skomplikow
         > ane.

         Oni opisują tylko to co mysli wiele obywateli w Polsce. A nie dają wytyczne.
         >
         > > Lepiej nie poruszajmy tego tematu - tylko za Smoleńsk to mu się nalezy TS
         > .
         >
         > Za to ze to nie on polecial w sobote, tak?

         Sama się baw w takie ukłądanie pytań. Może "Twój "lud to kupi.
         >
         > > Ja - powtarzam, ja, moje zdanie - mu już daruję kasę z OFE, afery hazard
         > ową, A
         > > mber Gold.
         > > To w jaki sposób sprzedał suwerenność Polski.
         >
         > Suwerennosc Polski to, moja droga, sprzedal prezydent Kaczynski podpisujac Trak
         > tat Lizbonski.

         Tylko Polska go podpisała? Na czyje wyraźne życzenie?
         >
         • maria421 Re: To jest wlasnie caly PiS 28.08.15, 15:44
          astra18 napisała:

          > My się go pozbyliśmy wysyłając go do Brukseli?:) Na żarty Ci się zebrało, ale m
          > oże osobny wątek załóż z żartami.

          A w jaki inny sposob chcesz sie go pozbyc ? Fizyczny?

          > Jest nadal obywatelem polskim i jakaś odpowiedzialność za swoje złe decyzje na
          > nim ciąży.

          Od kiedy to obywateli polskich karze sie za podejmowanie zlych decyzji?

          > Przemysł nienawiści to specjalność ekipy Tuska i jego Pluszaka, między innymi.

          Gorszych hien jak Karnowscy nie ma!

          > Za oddanie śledztwa Rosjanom bez żadnych wymaganych przy takich porozumieniach
          > dokumentacji dyplomatycznej i porozumień.

          Z jakiego paragrafu chcesz go skarzyc?

          > Oni opisują tylko to co mysli wiele obywateli w Polsce. A nie dają wytyczne.

          Oni sa OPINIOTWORCZY.
          Według analiz Instytutu Monitorowania Mediów, w maju 2013 portal wPolityce zajmował pierwsze miejsce w kategorii "Najbardziej opiniotwórcze portale internetowe
          (Wikipedia)

          > Sama się baw w takie ukłądanie pytań. Może "Twój "lud to kupi.

          To mi przedstaw PARAGRAF!

          > Tylko Polska go podpisała? Na czyje wyraźne życzenie?

          Czy to cos zmienia ze tylko Polska podpisala?
          Faktem jest ze L. Kaczynski go podpisal.
           • astra18 Re: To jest wlasnie caly PiS 29.08.15, 11:32
            maria421 napisała:

            > To jest wlasnie PiS!
            >
            > wyborcza.pl/1,75478,18647384,obozowe-zarty-radnego-pis.html#MTstream

            Skoro piszesz wskazując jako ogół to dobrze by było gdybyś znalazła takie stanowisko w programie wyborczym PiS.
            Może być nawet z 2005 roku.
            Odnośnie wpisu tego kretyna - po prostu kretyn.

          • astra18 Re: To jest wlasnie caly PiS 29.08.15, 11:27
           maria421 napisała:

           >
           >
           > A w jaki inny sposob chcesz sie go pozbyc ? Fizyczny?

           A gdzie ja napisałam,że chcę się go POZBYĆ? Mozesz mi zacytować?
           >
           > > Jest nadal obywatelem polskim i jakaś odpowiedzialność za swoje złe decyz
           > je na
           > > nim ciąży.
           >
           > Od kiedy to obywateli polskich karze sie za podejmowanie zlych decyzji?

           Gdyby obywatel Tusk pozbył się obywatelstwa polskiego, mógłby być objęty "parasolem" ekstradycyjnym innego kraju - w tym sensie piszę o obywatelu a nie każdym polskim Kowalskim
           >
           > > Przemysł nienawiści to specjalność ekipy Tuska i jego Pluszaka, między in
           > nymi.
           >
           > Gorszych hien jak Karnowscy nie ma!

           Twoja opinia.
           >
           > > Za oddanie śledztwa Rosjanom bez żadnych wymaganych przy takich porozumie
           > niach
           > > dokumentacji dyplomatycznej i porozumień.
           >
           > Z jakiego paragrafu chcesz go skarzyc?

           Kolejny wątek na ten sam temat? OK - krótko - zdrada stanu.
           >
           > > Oni opisują tylko to co mysli wiele obywateli w Polsce. A nie dają wytycz
           > ne.
           >
           > Oni sa OPINIOTWORCZY.
           > Według analiz Instytutu Monitorowania Mediów, w maju 2013 portal wPolityce z
           > ajmował pierwsze miejsce w kategorii "Najbardziej opiniotwórcze portale interne
           > towe

           > (Wikipedia)
           >
           > > Sama się baw w takie ukłądanie pytań. Może "Twój "lud to kupi.
           >
           > To mi przedstaw PARAGRAF!

           Podałam wyżej.
           >
           > > Tylko Polska go podpisała? Na czyje wyraźne życzenie?
           >
           > Czy to cos zmienia ze tylko Polska podpisala?

           Tak, jeśli było to traktowane jako przyjęcie do pewnej wspólnoty.
           > Faktem jest ze L. Kaczynski go podpisal.
             • astra18 Re: Jakie te PeOwce glupie! 29.08.15, 14:31
              maria421 napisała:

              > Popatrz jakie te PeOwce glupie! Organizuja akcje podsluchiwana przez Karnowskic
              > h :-))))
              >
              > P.S. Zdjecie Komorowskiego sciskajacego tego typa na odleglosc smierdzi fotoszo
              > pem.


              kulisy24.com/upload/files/170/1080x700/pap201505010CR.jpg
              to też fotoszop?
              • maria421 Re: Jakie te PeOwce glupie! 29.08.15, 14:38
               astra18 napisała:

               > kulisy24.com/upload/files/170/1080x700/pap201505010CR.jpg
               > to też fotoszop?

               Nie wyglada na fotoszop.

               Tylko czego to dowodzi? Ilu ludziom Komorowski czy Duda sciskali rece? Ilu ludzi rzucalo czy probowalo rzucac sie Komorowskiemu czy Dudzie na szyje? Ilu ludzi Komorowski czy Duda sciskali?

               W Toruniu jakies facet probowal sie rzucic na Komorowskiego. Prawdopodobnie taki sam oszolom jak ten caly Hadacz. Gdyby probowal sie rzucic na Dude, to dopiero Karnowscy urzadziliby jazgot!

               www.tvp.info/20160962/atak-na-komorowskiego-podczas-wizyty-w-toruniu
               • astra18 Re: Jakie te PeOwce glupie! 29.08.15, 14:46
                maria421 napisała:


                >
                > Nie wyglada na fotoszop.
                >
                > Tylko czego to dowodzi? Ilu ludziom Komorowski czy Duda sciskali rece?

                Dowodzi tylko że zdjęcie które podejrzewałas jest fotoszopem machnięte, jest autentyczne.

                Ilu ludz
                > i rzucalo czy probowalo rzucac sie Komorowskiemu czy Dudzie na szyje? Ilu ludzi
                > Komorowski czy Duda sciskali?

                Artykuł nie jet skierowany przeciwko Komorowskiemu bezpośrednio tylko sztabowi wyborczemu PO, że posunęli ię do takich technik manipulacyjnych.
                Podobną akcję - juz o tym wspominałam kilka razy - przeprowadzono po katastrofie smoleńskiej na Krakowski Przedmieściu, a "bohaterką"niej była tzw.Joanna spod krzyża, której zdjęcie z Joanna Kacik ( "przytul panią")podczas kampanii wyborczej Komrowskiego znaleziono .
                >
                > W Toruniu jakies facet probowal sie rzucic na Komorowskiego. Prawdopodobnie tak
                > i sam oszolom jak ten caly Hadacz. Gdyby probowal sie rzucic na Dude, to dopier
                > o Karnowscy urzadziliby jazgot!

                Bo o to chodziło żeby PiS-owcy rzucili się na biednego Andrzejka, i taki miał być przekaz o agresywności tego elektoratu.
                >
                > www.tvp.info/20160962/atak-na-komorowskiego-podczas-wizyty-w-toruniu
                • maria421 Re: Jakie te PeOwce glupie! 29.08.15, 14:57
                 astra18 napisała:

                 > Artykuł nie jet skierowany przeciwko Komorowskiemu bezpośrednio tylko sztabowi
                 > wyborczemu PO, że posunęli ię do takich technik manipulacyjnych.
                 > Podobną akcję - juz o tym wspominałam kilka razy - przeprowadzono po katastrofi
                 > e smoleńskiej na Krakowski Przedmieściu, a "bohaterką"niej była tzw.Joanna spod
                 > krzyża, której zdjęcie z Joanna Kacik ( "przytul panią")podczas kampanii wybor
                 > czej Komrowskiego znaleziono .

                 Ten facet Hadacz to jest zwykly mitoman :

                 www.youtube.com/watch?v=2ZGSVUZw-LM

                 Kazdy idiota moze gadac do kamery ze do niego osobiscie zadzwonil prof. Nalecz i podobne pierdoly. Ciemny lud to kupi.

                 > Bo o to chodziło żeby PiS-owcy rzucili się na biednego Andrzejka, i taki miał b
                 > yć przekaz o agresywności tego elektoratu.

                 Ach tak? To nawet jakby Komorowski oberwal, to i tak on sam bylby winny, a PiS jak zwykle ofiara ? :-)))

                 Wracajac jednak do rewelacji Karnowskich- BRZYDZE sie pismem ktore pisze ze ma jakies tasmy, zna tresc roznych prywatnych rozmow.
                 BRZYDZE sie tym !
                 • astra18 Re: Jakie te PeOwce glupie! 29.08.15, 15:04
                  maria421 napisała:


                  >
                  > Ten facet Hadacz to jest zwykly mitoman :

                  Wybrali takiego żeby łatwiej nim sterować, obiecując mieszkanie.
                  >


                  >
                  > Ach tak? To nawet jakby Komorowski oberwal, to i tak on sam bylby winny, a PiS
                  > jak zwykle ofiara ? :-)))

                  Mario, prowokacja była zrealizowana po debacie, w stronę Dudy.

                  >
                  > Wracajac jednak do rewelacji Karnowskich- BRZYDZE sie pismem ktore pisze ze ma
                  > jakies tasmy, zna tresc roznych prywatnych rozmow.
                  > BRZYDZE sie tym !

                  To brzydź się też Michnikiem który nagrał Rywina.
                  • maria421 Re: Jakie te PeOwce glupie! 29.08.15, 15:22
                   astra18 napisała:

                   > Wybrali takiego żeby łatwiej nim sterować, obiecując mieszkanie.

                   Tak tak, wybrali, Nalecz do niego osobiscie dzwonil. No same glupki w tym PO.

                   > To brzydź się też Michnikiem który nagrał Rywina.

                   Rywin przyszedl do Michnika z propozycja korupcji.

                   Do Karnowskich nikt nie przyszedl z propozycja korupcji. Widzisz roznice?

                   • astra18 Re: Jakie te PeOwce glupie! 29.08.15, 18:32
                    maria421 napisała:


                    > Tak tak, wybrali, Nalecz do niego osobiscie dzwonil. No same glupki w tym PO.

                    Pan Tyszkiewicz, szef kampanii PO.
                    >
                    > > To brzydź się też Michnikiem który nagrał Rywina.
                    >
                    > Rywin przyszedl do Michnika z propozycja korupcji.

                    A na tę okoliczność miał Rywin przygotowany magnetofonik:) Wiedział po co przjdzie Rywin.
                    >
                    > Do Karnowskich nikt nie przyszedl z propozycja korupcji. Widzisz roznice?

                    Nie, nie ma różnicy.
                    >
                    • maria421 Re: Jakie te PeOwce glupie! 29.08.15, 18:37
                     astra18 napisała:

                     > A na tę okoliczność miał Rywin przygotowany magnetofonik:) Wiedział po co przjd
                     > zie Rywin.

                     Michnik mial dyktafon, normalne wyposazenie biura.

                     > > Do Karnowskich nikt nie przyszedl z propozycja korupcji. Widzisz roznice?
                     >
                     > Nie, nie ma różnicy.

                     Jasne. Nie ma zadnej roznicy nagrac kogos na dyktafon we wlasnym biurze a zalozyc komus podsluch w restauracji.

                     No chyba zeby to PiS byl podsluchiwany to wtedy bylaby roznica :-)
                     • astra18 Re: Jakie te PeOwce glupie! 29.08.15, 18:39
                      maria421 napisała:


                      >
                      > Michnik mial dyktafon, normalne wyposazenie biura.

                      A co za różnica jaki nośnik? Ważne do czego go użył.
                      >
                      > > > Do Karnowskich nikt nie przyszedl z propozycja korupcji. Widzisz ro
                      > znice?
                      > >
                      > > Nie, nie ma różnicy.
                      >
                      > Jasne. Nie ma zadnej roznicy nagrac kogos na dyktafon we wlasnym biurze a zaloz
                      > yc komus podsluch w restauracji.

                      A co zrobił z nagraniem na dyktafonie?
                      >
                      > No chyba zeby to PiS byl podsluchiwany to wtedy bylaby roznica :-)
                     • a000000 Re: Jakie te PeOwce glupie! 29.08.15, 18:56
                      maria421 napisała:

                      > No chyba zeby to PiS byl podsluchiwany to wtedy bylaby roznica

                      gdyby to PiS rządził, pewnie byłby podsłuchiwany....

                      Mario, tu nie chodzi o jakieś tam partyjki... tu chodzi o władzę i DUUUUŻĄ forsę. Takie podsłuchanie planów co do polityki energetycznej to cymes... Nie na darmo się mówi o biznesmenach że to rekiny..... zażrą przeciwnika przy pierwszej okazji.
                      • maria421 Re: Jakie te PeOwce glupie! 29.08.15, 19:05
                       a000000 napisała:


                       > gdyby to PiS rządził, pewnie byłby podsłuchiwany....

                       Kiedy PiS rzadzil tez byla "afera tasmowa" .

                       > Mario, tu nie chodzi o jakieś tam partyjki... tu chodzi o władzę i DUUUUŻĄ for
                       > sę. Takie podsłuchanie planów co do polityki energetycznej to cymes... Nie na
                       > darmo się mówi o biznesmenach że to rekiny..... zażrą przeciwnika przy pierwsze
                       > j okazji.

                       Jestem przeciw nielegalnym podsluchom, szczegolnie przeciw takim jak u "Sowa i przyjaciele" gdzie podsluchy byly zakladane "na wszelki przypadek" , bez konkretnego podejrzenia wobec konkretnej osoby.
                       • a000000 Re: Jakie te PeOwce glupie! 29.08.15, 19:21
                        maria421 napisała:

                        > Jestem przeciw nielegalnym podsluchom, szczegolnie przeciw takim jak u "Sowa i
                        > przyjaciele" gdzie podsluchy byly zakladane "na wszelki przypadek"

                        w państwie w którym urzędnicy są podatni na korupcję a interesy się "załatwia" zawsze będą podsłuchy na wszelki wypadek, może się co przyda.
                       • astra18 Re: Jakie te PeOwce glupie! 29.08.15, 19:23
                        maria421 napisała:

                        > a000000 napisała:
                        >
                        >
                        > > gdyby to PiS rządził, pewnie byłby podsłuchiwany....
                        >
                        > Kiedy PiS rzadzil tez byla "afera tasmowa" .

                        Tylko jedna????Poszukaj w swojej pamięci może jeszcze coś tam z niej "wyskrobiesz".
                        Bo nie raz przytaczana była tu ilość afer PO i to jak widać wcale nie powala cię na kolana.
                        Widać taka karma...


                        >
                        > Jestem przeciw nielegalnym podsluchom, szczegolnie przeciw takim jak u "Sowa i
                        > przyjaciele" gdzie podsluchy byly zakladane "na wszelki przypadek" , bez konkre
                        > tnego podejrzenia wobec konkretnej osoby.

                        a przeciw temu co na tych taśmach już nie? To tak jak z łapówkarą Sawicką - winna ale Kamiński - wbrew 2 wyroków uniewinniających w tej samej sprawie, nie w apelacji, - skazany.
                        • maria421 Re: Jakie te PeOwce glupie! 29.08.15, 19:31
                         astra18 napisała:

                         > maria421 napisała:
                         >
                         > > a000000 napisała:
                         > >
                         > >
                         > > > gdyby to PiS rządził, pewnie byłby podsłuchiwany....
                         > >
                         > > Kiedy PiS rzadzil tez byla "afera tasmowa" .
                         >
                         > Tylko jedna????Poszukaj w swojej pamięci może jeszcze coś tam z niej "wyskrobie
                         > sz".
                         > Bo nie raz przytaczana była tu ilość afer PO i to jak widać wcale nie powala ci
                         > ę na kolana.
                         > Widać taka karma...

                         Znow sie pogubilas? Mowimy o podsluchiwaniu PiSu kiedy rzadzil PiS. Wtedy byla jedna "afera tasmowa" . Kojarzysz ? Renata Beger i poslowie z PiS?

                         > a przeciw temu co na tych taśmach już nie? To tak jak z łapówkarą Sawicką - w
                         > inna ale Kamiński - wbrew 2 wyroków uniewinniających w tej samej sprawie, nie
                         > w apelacji, - skazany.

                         Zalezy co jest na tasmach.
                         • astra18 Re: Jakie te PeOwce glupie! 29.08.15, 19:37
                          maria421 napisała:
                          >
                          > Znow sie pogubilas?

                          "Znowu"? ile razy i przy jakiej okazji?

                          Mowimy o podsluchiwaniu PiSu kiedy rzadzil PiS. Wtedy byla
                          > jedna "afera tasmowa" . Kojarzysz ? Renata Beger i poslowie z PiS?

                          Kojarzę, pamiętam.
                          >
                          > > a przeciw temu co na tych taśmach już nie? To tak jak z łapówkarą Sawic
                          > ką - w
                          > > inna ale Kamiński - wbrew 2 wyroków uniewinniających w tej samej sprawie
                          > , nie
                          > > w apelacji, - skazany.
                          >
                          > Zalezy co jest na tasmach.

                          Od czego zależy? Jakieś porno, sprawy osobiste były wyciagane na wierzch, czy co?
            • astra18 Re: Akcja prowokacyjna zorganizowana przez PO 31.08.15, 14:40
             astra18 napisała:

             > wpolityce.pl/polityka/263677-wsieci-ujawniamy-tasmy-brudnej-kampanii-poznaj-kulisy-prowokacji-przeciwko-andrzejowi-dudzie
             > pbs.twimg.com/media/CNktMELUsAAi5g3.jpg:large

             A tu "prowadzący" akcją prowokacyjną z Hadaczem - 24 maja 2015 - sztab wyborczy Komorowskiego:

             pbs.twimg.com/media/CNu8nyhWEAEyGkY.jpg:large
  • maria421 "Zemsta, zemsta na wroga"... 29.08.15, 11:41
   "Zemsta, zemsta na wroga, z Bogiem i choćby mimo Boga".

   Pisal Mickiewicz w Dziadach.

   Kiedy czytam Jurasowe "Z Brukseli do celi" i Astre ktora ciagle zada zeby Tuska postawic przed sadem za "zdrade stanu" , choc jej juz raz odpowiednie paragrafy cytowalam i udowodnilam ze nie ma czegos takiego jak "zdrada stanu" w polskim prawie, to nie widze nic innego jak chec ZEMSTY.

   Brrrr :- (((
   • astra18 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 29.08.15, 12:01
    maria421 napisała:

    > "Zemsta, zemsta na wroga, z Bogiem i choćby mimo Boga".
    >
    > Pisal Mickiewicz w Dziadach.
    >
    > Kiedy czytam Jurasowe "Z Brukseli do celi" i Astre ktora ciagle zada zeby Tuska
    > postawic przed sadem za "zdrade stanu" , choc jej juz raz odpowiednie paragraf
    > y cytowalam i udowodnilam ze nie ma czegos takiego jak "zdrada stanu" w polskim
    > prawie, to nie widze nic innego jak chec ZEMSTY.

    Ciekawie się czyta jak zwykle coś co mi nie udowodniono:))))
    I tak działa logika PeOwska:)))))))
    >
    > Brrrr :- (((

    A fuj, fuj,fuj.............żeby tak popierać "poklepywanie po pleckach.."
    • maria421 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 29.08.15, 12:27
     Oczywiscie ze Ci udowodnilam ze w polskim prawie nie ma pojecia "zdrada panstwa", za ktora Ty chcesz postawic Tuska przed sad.

     Ale, prosze bardzo, jeszcze raz :

     www.arslege.pl/kodeks-karny/k1/s195/
     Zaloz okulary, wez lupe i poszukaj tam przestepstwa "zdrada stanu"..

     Potem powieddz jakie INNE przestepstwa z tych paragrafow Tusk popelnil.

     Boze, jak chec zemsty moze czlowieka zaslepic !
     • astra18 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 29.08.15, 13:18
      maria421 napisała:

      > Oczywiscie ze Ci udowodnilam ze w polskim prawie nie ma pojecia "zdrada panstwa
      > ", za ktora Ty chcesz postawic Tuska przed sad.
      >
      > Ale, prosze bardzo, jeszcze raz :
      >
      > www.arslege.pl/kodeks-karny/k1/s195/
      > Zaloz okulary, wez lupe i poszukaj tam przestepstwa "zdrada stanu"..
      >
      > Potem powieddz jakie INNE przestepstwa z tych paragrafow Tusk popelnil.
      >
      > Boze, jak chec zemsty moze czlowieka zaslepic !

      portalwiedzy.onet.pl/87298,,,,zdrada_stanu,haslo.html
      Czy zdrada i zamach nie są uzyte wymiennie?
      • maria421 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 29.08.15, 14:03


       Astro, s probuj zlozyc jakas skarge na Tuska do jakiegos prokuratora, pokaz ten portal i upieraj sie ze "zdrada stanu" i "zamach stanu" to sa pojecie wymienne :-)

       Potem jeszcze trzeba bedzie udowodnic ze Tusk :

       mając na celu pozbawienie niepodległości, oderwanie części obszaru lub zmianę przemocą konstytucyjnego ustroju Rzeczypospolitej Polskiej, podejmuje w porozumieniu z innymi osobami działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu,

       Powodzenia :-))))


       • astra18 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 29.08.15, 14:19
        maria421 napisała:

        >
        >
        > Astro, s probuj zlozyc jakas skarge na Tuska do jakiegos prokuratora, pokaz te
        > n portal i upieraj sie ze "zdrada stanu" i "zamach stanu" to sa pojecie wymienn
        > e :-)o

        Przecież ja Ci ZADAŁAM PYTANIE czy nie jest to stosowane wymiennie.
        >
        > Potem jeszcze trzeba bedzie udowodnic ze Tusk :
        >
        > mając na celu pozbawienie niepodległości, oderwanie części obszaru lub zmia
        > nę przemocą konstytucyjnego ustroju Rzeczypospolitej Polskiej, podejmuje w poro
        > zumieniu z innymi osobami działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistni
        > enia tego celu,

        >
        > Powodzenia :-))))

        Skoro stoiz na stanowisku że Tusk nie zrobił nic co zasługiwałoby - ja to nazwałam - zdradą stanu - w takim razie art.129 myślę że będzie satysfakcjonujący dla Ciebie pod względem moich zarzutów.
        >
        >
        >
        • maria421 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 29.08.15, 14:26
         astra18 napisała:

         > Skoro stoiz na stanowisku że Tusk nie zrobił nic co zasługiwałoby - ja to nazwa
         > łam - zdradą stanu - w takim razie art.129 myślę że będzie satysfakcjonujący dl
         > a Ciebie pod względem moich zarzutów.

         Dobrze ze wreszcie sie polapalas sie Tusk nie popelnil zadnej zdrady stanu.
         Ale widze pedzona zadza zemsty przyjmujesz teraz postewe " Dajcie mi czlowieka. a ja na niego znajde paragraf" :-)

         No to przyjrzyjmy sie temu art 129 :

         Kto, będąc upoważniony do występowania w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej w stosunkach z rządem obcego państwa lub zagraniczną organizacją, działa na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej,
         podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.


         A teraz prosze o konkretne dowody jakich to wymiernych szkod dla RP dokonal Tusk wystepujac w imieniu RP w stosunkach z rzadem obcego panstwa lub zagraniczna organizacja.


         • astra18 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 29.08.15, 14:35
          maria421 napisała:


          >
          > Dobrze ze wreszcie sie polapalas sie Tusk nie popelnil zadnej zdrady stanu.
          > Ale widze pedzona zadza zemsty przyjmujesz teraz postewe " Dajcie mi czlowieka.
          > a ja na niego znajde paragraf" :-)

          Nie kochana, ten człowiek wczesniej zalazł za skórę państwu polskiemu i jego obywatelom.
          >
          > No to przyjrzyjmy sie temu art 129 :
          >
          > Kto, będąc upoważniony do występowania w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej w
          > stosunkach z rządem obcego państwa lub zagraniczną organizacją, działa na szko
          > dę Rzeczypospolitej Polskiej,
          > podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

          >
          > A teraz prosze o konkretne dowody jakich to wymiernych szkod dla RP dokonal Tus
          > k wystepujac w imieniu RP w stosunkach z rzadem obcego panstwa lub zagraniczna
          > organizacja.

          Całkowite oddanie sprawy katastrofy smoleńskiej, bez uzgodnien z organami konstytucyjnymi RP, bez stosownych dokumentów takiego porozumienia.
          >
          >
          • maria421 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 29.08.15, 14:42
           astra18 napisała:

           > Nie kochana, ten człowiek wczesniej zalazł za skórę państwu polskiemu i jego ob
           > ywatelom.

           Widze ze na "zachodzenie za skore " jeszcze nie znalazlas paragrafu :-)

           > Całkowite oddanie sprawy katastrofy smoleńskiej, bez uzgodnien z organami kons
           > tytucyjnymi RP, bez stosownych dokumentów takiego porozumienia.

           Jakie byly WYMIERNE SZKODY dla RP z tego tytulu?


           • astra18 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 29.08.15, 14:52
            maria421 napisała:

            > astra18 napisała:
            >
            > > Nie kochana, ten człowiek wczesniej zalazł za skórę państwu polskiemu i j
            > ego ob
            > > ywatelom.
            >
            > Widze ze na "zachodzenie za skore " jeszcze nie znalazlas paragrafu :-)

            Kradzież.
            >
            > > Całkowite oddanie sprawy katastrofy smoleńskiej, bez uzgodnien z organam
            > i kons
            > > tytucyjnymi RP, bez stosownych dokumentów takiego porozumienia.
            >
            > Jakie byly WYMIERNE SZKODY dla RP z tego tytulu?

            Zafałszowanie przyczyn katastrofy, w której zginął m.in.prezydent państwa.
            Nie dbanie o wizerunek i dobro państwa w relacjach zagarnicznych,pomimo wewnętrzenych konfliktów.Czyli przekładanie własnego dobra nad ....itd itd

            >
            >
            • maria421 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 29.08.15, 15:01
             astra18 napisała:

             > Kradzież.

             Jeszcze nie zglosilas na policje?

             > Zafałszowanie przyczyn katastrofy, w której zginął m.in.prezydent państwa.

             Przyczyny katastrofy sa znane. Nie bylo zamachu.

             > Nie dbanie o wizerunek i dobro państwa w relacjach zagarnicznych,pomimo wewnętr
             > zenych konfliktów.Czyli przekładanie własnego dobra nad ....itd itd

             Konkretnie JAK ucierpial wizerunek i dobro panstwa w relacjach zagranicznych.
             W JAKIM obcym panstwie RP stracila dobry wizerunek z powodu Tuska?
             • astra18 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 29.08.15, 15:08
              maria421 napisała:


              >
              > Jeszcze nie zglosilas na policje?

              Chyba do prokuratury, nie?
              Nie, nie zgłosiłam.
              >
              > > Zafałszowanie przyczyn katastrofy, w której zginął m.in.prezydent państwa
              > .
              >
              > Przyczyny katastrofy sa znane. Nie bylo zamachu.

              Nie, nie są do końca wyjasnione. Uniki prokuratury, brak wszystkich dowodów, nie mówiąc o zachowaniu członków komisji Laska same prozą się o podejrzliwość.
              >
              > > Nie dbanie o wizerunek i dobro państwa w relacjach zagarnicznych,pomimo w
              > ewnętr
              > > zenych konfliktów.Czyli przekładanie własnego dobra nad ....itd itd
              >
              > Konkretnie JAK ucierpial wizerunek i dobro panstwa w relacjach zagranicznych.

              Dyskredytacja głowy własnego państwa. Temat przemaglowany, więc uznaj to za wyczerpującą odpowiedź.

              > W JAKIM obcym panstwie RP stracila dobry wizerunek z powodu Tuska?

              Na całym świecie.
              • maria421 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 29.08.15, 15:25
               astra18 napisała:

               > Chyba do prokuratury, nie?
               > Nie, nie zgłosiłam.

               No to najwyzszy czas zebys to zrobila!

               > Nie, nie są do końca wyjasnione. Uniki prokuratury, brak wszystkich dowodów, ni
               > e mówiąc o zachowaniu członków komisji Laska same prozą się o podejrzliwość.

               Nie bylo zamachu. Pogodz sie z tym.

               > Dyskredytacja głowy własnego państwa. Temat przemaglowany, więc uznaj to za wyc
               > zerpującą odpowiedź.

               Konkretnie GDZIE, w JAKIM PANSTWIE Tusk zdyskredytowal L. Kaczynskiego i jak to zrobil?

               > > W JAKIM obcym panstwie RP stracila dobry wizerunek z powodu Tuska?
               >
               > Na całym świecie.

               Astra, a te glupoty to skad masz? Z "niezaleznej prasy" Karnowskich?
               • astra18 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 29.08.15, 18:37
                maria421 napisała:


                > Nie bylo zamachu. Pogodz sie z tym.

                Twoje zaklinanie nic tu nie ma do rzczey.
                Matactwo wskazuje że jest wiele spraw które nie mogą ujrzeć światła dziennego.
                >
                > > Dyskredytacja głowy własnego państwa. Temat przemaglowany, więc uznaj to
                > za wyc
                > > zerpującą odpowiedź.
                >
                > Konkretnie GDZIE, w JAKIM PANSTWIE Tusk zdyskredytowal L. Kaczynskiego i jak to
                > zrobil?

                Znowu mamy wracać do tego samego? Np. w Brukseli.
                >
                > > > W JAKIM obcym panstwie RP stracila dobry wizerunek z powodu Tuska?
                > >
                > > Na całym świecie.
                >
                > Astra, a te glupoty to skad masz? Z "niezaleznej prasy" Karnowskich?

                A Ty skąd czerpiesz wiedzę informacyjną,co????GW jet dla Ciebie krynicą wiedzy, z przysłowiowym Błasikiem w kokpicie.
                • maria421 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 29.08.15, 19:09
                 astra18 napisała:

                 > Twoje zaklinanie nic tu nie ma do rzczey.
                 > Matactwo wskazuje że jest wiele spraw które nie mogą ujrzeć światła dziennego.

                 Wiem ze bys bardzo chciala zeby to byl zamach, ale zamachu nie bylo. Pogodz sie z tym.

                 > Znowu mamy wracać do tego samego? Np. w Brukseli.

                 Kaczynski tam chcial zdyskredytowac Tuska i mu nie wyszlo.

                 > A Ty skąd czerpiesz wiedzę informacyjną,co????GW jet dla Ciebie krynicą wiedzy,
                 > z przysłowiowym Błasikiem w kokpicie.

                 Nie wyobrazaj sobie ze Polska to jest jakis pepek swiata i ze sie wszyscy niczym innym tylko Polska interesuja :-)
                 Na to, czy Tusk szkodzil wizerunkowi Polski za granica szukaj dowodow w zagranicznej prasie, nie u Karnowskich.
                 • a000000 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 29.08.15, 19:26
                  maria421 napisała:

                  > Wiem ze bys bardzo chciala zeby to byl zamach, ale zamachu nie bylo. Pogodz sie
                  > z tym.

                  boję się takiej alternatywy że to zamach... ale niestety, NIC jeszcze nie jest wiadome. Trzeba zbadać wrak. Albo raczej to co po nim zostało. I odpowiedzieć na wiele pytań.

                  > Kaczynski tam chcial zdyskredytowac Tuska i mu nie wyszlo.

                  sytuacja była upokarzająca dla Polski. Gdyby wówczas Tusk ustąpił, miałby u mnie duży plus.

                  > Na to, czy Tusk szkodzil wizerunkowi Polski za granica

                  wojując z własnym prezydentem - szkodził.
                  • maria421 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 29.08.15, 19:35
                   a000000 napisała:

                   > boję się takiej alternatywy że to zamach... ale niestety, NIC jeszcze nie jest
                   > wiadome. Trzeba zbadać wrak. Albo raczej to co po nim zostało. I odpowiedzieć n
                   > a wiele pytań.

                   Azerko, niech najpierw Macuerewicz odpowie na pytanie dlaczego samolot lecial tak nisko w tak dalekiej odleglosci od pasa, dlaczego wlaczyl sie TAWS i PULL UP.

                   > sytuacja była upokarzająca dla Polski.

                   Wcale nie.

                   Gdyby wówczas Tusk ustąpił, miałby u mni
                   > e duży plus.

                   Ale to nie znaczyloby ze Polska mialaby jakikolwiek plus w UE.

                   > wojując z własnym prezydentem - szkodził.

                   Azerko, nie! Polska naprawde nie jest pepkiem swiata i zagranice wcale nie obchodzilo to, ze Tusk i Kaczynski patrzec na siebie nie mogli.
                   • astra18 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 29.08.15, 19:44
                    maria421 napisała:                    > Azerko, niech najpierw Macuerewicz odpowie na pytanie dlaczego samolot lecial t
                    > ak nisko w tak dalekiej odleglosci od pasa, dlaczego wlaczyl sie TAWS i PULL UP

                    Może jak w końcu przeczytasz raport z II Konferencji ZP to przestaniesz jak katarynka zadawać jedne i te same pytania.


                   • a000000 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 29.08.15, 19:56
                    maria421 napisała:

                    > Azerko, niech najpierw Macuerewicz odpowie na pytanie dlaczego samolot lecial t
                    > ak nisko w tak dalekiej odleglosci od pasa, dlaczego wlaczyl sie TAWS i PULL UP

                    coś Ty się tak uczepiła tego Macierewicza???? uważasz go za wiarygodnego eksperta, czy co?

                    dlaczego samolot był tam gdzie był już wiadomo. Byli "na ścieżce i na kursie". Gdyby nie mgła - skorygowaliby położenie, jak to zrobiła załoga JAKa.

                    Aparatura włączyła się prawidłowo, tylko że piloci spodziewając się płyty lotniska, byli spokojni...

                    > Azerko, nie! Polska naprawde nie jest pepkiem swiata

                    akurat to jest bez znaczenia.
                    Premier na forum międzynarodowym szykanuje własnego Prezydenta!!!! to jest w dyplomacji niesłychane! Od razu nawet ci, którzy nie mają u nas żadnych interesów i nie znają realiów, spychają Prezydenta Rzeczpospolitej na margines. Jako kartofla.

                    • maria421 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 29.08.15, 20:02
                     a000000 napisała:

                     > coś Ty się tak uczepiła tego Macierewicza???? uważasz go za wiarygodnego eksp
                     > erta, czy co?

                     Ja nie. Ale Juras, Astra i jak widze teraz -rowniez Ty . uznajecie go za takiego.

                     > dlaczego samolot był tam gdzie był już wiadomo. Byli "na ścieżce i na kursie".
                     > Gdyby nie mgła - skorygowaliby położenie, jak to zrobiła załoga JAKa.
                     >
                     > Aparatura włączyła się prawidłowo, tylko że piloci spodziewając się płyty lotni
                     > ska, byli spokojni...
                     >
                     To wszystko przeczy teorii "trzech wybuchow" Macierewicza.

                     > akurat to jest bez znaczenia.
                     > Premier na forum międzynarodowym szykanuje własnego Prezydenta!!!! to jest w d
                     > yplomacji niesłychane! Od razu nawet ci, którzy nie mają u nas żadnych interesó
                     > w i nie znają realiów, spychają Prezydenta Rzeczpospolitej na margines. Jako ka
                     > rtofla.

                     Nie, Azerko. To Tusk ze swoimi pracownikami przygotowywal sie do tego szczytu na ktorym nagle zapragnal byc Kaczynski zeby pokazac "kto tu rzadzi".

                     Gauck by nigdy Merkelowej takiego numeru nie wycial.
                     • a000000 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 29.08.15, 20:51
                      maria421 napisała:

                      > To wszystko przeczy teorii "trzech wybuchow" Macierewicza.

                      a to jak? przecież te wybuchy miały być, gdy samolot już od paru chwil był alarmowany przez aparaturę o bliskiej ziemi.... w ostatnich sekundach lotu.

                      > Gauck by nigdy Merkelowej takiego numeru nie wycial.

                      ???? przecież Niemcy mają system KANCLERSKI. Tam decyduje kanclerz.

                      > a ktorym nagle zapragnal byc Kaczynski zeby pokazac "kto tu rzadzi".

                      bardzo możliwe. Tylko co z tego?
                      • maria421 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 29.08.15, 21:29
                       a000000 napisała:

                       > a to jak? przecież te wybuchy miały być, gdy samolot już od paru chwil był ala
                       > rmowany przez aparaturę o bliskiej ziemi.... w ostatnich sekundach lotu.

                       Rozlega sie sygnal TAWS i dopiero wtedy bomby wybuchaja?

                       > > Gauck by nigdy Merkelowej takiego numeru nie wycial.
                       >
                       > ???? przecież Niemcy mają system KANCLERSKI. Tam decyduje kanclerz.

                       W Polsce w sprawach zagranicznych decyduje rzad. Prezydent tylko wspoldziala,

                       > > a ktorym nagle zapragnal byc Kaczynski zeby pokazac "kto tu rzadzi".
                       >
                       > bardzo możliwe. Tylko co z tego?

                       To ze tego, ze w Polsce nie ma systemu prezydenckiego wiec prezydent nie rzadzi.
                       Po drugie, jak mozna miec pretensje do Tuska za to ze Kaczysnki chcial mu pokazac kto tu rzadzi?

                       • a000000 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 29.08.15, 21:44
                        maria421 napisała:

                        > Rozlega sie sygnal TAWS i dopiero wtedy bomby wybuchaja?

                        sygnałów TAWS było 38. Co do bomb - nie wiem, czy wybuchały, czy były... w tym zakresie śledztwa nie było.

                        > Po drugie, jak mozna miec pretensje do Tuska za to ze Kaczysnki chcial mu pokaz
                        > ac kto tu rzadzi?

                        po incydencie z samolotem - wszystko możliwe. Kaczyński musiał być nieźle wkurzony.
                        Ale to Tusk wojenkę zaczął.


                        > To ze tego, ze w Polsce nie ma systemu prezydenckiego wiec prezydent nie rzadzi

                        ale prezydent ma silne umocowanie jako Głowa Państwa, premier nawet nie jest tym drugim, bo drugim jest marszałek sejmu, trzecim marszałek senatu, czwartym premier dopiero.
                        Premier winien okazywać szacunek, a nie gadać: chcieć to ty se możesz...

                 • astra18 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 29.08.15, 19:41
                  maria421 napisała:


                  >
                  > Wiem ze bys bardzo chciala zeby to byl zamach, ale zamachu nie bylo. Pogodz sie
                  > z tym.

                  Nie bardzo, bo to straszny wstyd dla Polski by był, że rząd tego kraju maczał palce w zatuszowaniu.
                  >
                  > > Znowu mamy wracać do tego samego? Np. w Brukseli.
                  >
                  > Kaczynski tam chcial zdyskredytowac Tuska i mu nie wyszlo.

                  A co mu nie wyszło? Wypchnął Tuska za drzwi?Palnął jakieś nieprzyjemne słówko jak to zrobił premier?
                  >
                  > > A Ty skąd czerpiesz wiedzę informacyjną,co????GW jet dla Ciebie krynicą w
                  > iedzy,
                  > > z przysłowiowym Błasikiem w kokpicie.
                  >
                  > Nie wyobrazaj sobie ze Polska to jest jakis pepek swiata i ze sie wszyscy niczy
                  > m innym tylko Polska interesuja :-)
                  > Na to, czy Tusk szkodzil wizerunkowi Polski za granica szukaj dowodow w zagrani
                  > cznej prasie, nie u Karnowskich.

                  Szczególnie w niemieckiej, pisanej ręką niezaleznych "dziennikarzy" wysłanych z Czerskiej:)
                  • maria421 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 29.08.15, 19:45
                   astra18 napisała:

                   > Nie bardzo, bo to straszny wstyd dla Polski by był, że rząd tego kraju maczał p
                   > alce w zatuszowaniu.

                   Nie mozna zatuszowac czegos, czego nie bylo.

                   > A co mu nie wyszło? Wypchnął Tuska za drzwi?Palnął jakieś nieprzyjemne słówko j
                   > ak to zrobił premier?

                   Nie wyszlo mu bo tam jednak Tusk sie bardziej liczyl :)

                   > Szczególnie w niemieckiej, pisanej ręką niezaleznych "dziennikarzy" wysłanych z
                   > Czerskiej:)

                   Mozesz siegnac do nie-niemieckiej, skoro uwierzylas w kolejna teorie spiskowa ze cala prasa niemiecka jest pisana dluga reka Michnika :-)
                   Zajrzyj do jakiejs prasy angielskiej, amerykanskiej, francuskiej, wloskiej, co chcesz.
                    • maria421 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 29.08.15, 20:04
                     a000000 napisała:

                     > no właśnie! mimo tego, że obecność PREZYDENTA ma wyższą rangę niż premiera....
                     > DLACZEGO w Brukseli ten niższy stał wyżej?

                     Azerko, w Brukseli na szczycie liczy sie ten, kto sie do niego przygotowal, a przygotowywal sie Tusk ze swoimi, bo to bylo JEGO ZADANIE!

                     Jak juz powiedzialam- Gauck by Merkelowej takiego numeru nie wycial bo ma do niej zaufanie i nie zalezy mu zeby pokazywac ze on sie od niej bardziej (konstytucyjnie) liczy.
                     • astra18 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 29.08.15, 20:17
                      maria421 napisała:


                      >
                      > Azerko, w Brukseli na szczycie liczy sie ten, kto sie do niego przygotowal, a p
                      > rzygotowywal sie Tusk ze swoimi, bo to bylo JEGO ZADANIE!

                      A Kaczyński się nie przygotował?
                      >
                      > Jak juz powiedzialam- Gauck by Merkelowej takiego numeru nie wycial bo ma do ni
                      > ej zaufanie i nie zalezy mu zeby pokazywac ze on sie od niej bardziej (konstytu
                      > cyjnie) liczy.

                      Macie tam chyba system kanclerski, nie? więc porównanie do....no wiadomo czego.
                      • maria421 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 29.08.15, 20:21
                       astra18 napisała:

                       > A Kaczyński się nie przygotował?

                       A przygotowal sie?

                       > Macie tam chyba system kanclerski, nie? więc porównanie do....no wiadomo czego.

                       W Polsce natomiast mamy konstytucje ktora dokladnie mowi kto prowadzi polityke zagraniczna i ze jest to rzad, a nie prezydent.
                       • astra18 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 29.08.15, 20:32
                        maria421 napisała:

                        > astra18 napisała:
                        >
                        > > A Kaczyński się nie przygotował?
                        >
                        > A przygotowal sie?

                        Pytam czy się nie przygotował.
                        >
                        > > Macie tam chyba system kanclerski, nie? więc porównanie do....no wiadomo
                        > czego.
                        >
                        > W Polsce natomiast mamy konstytucje ktora dokladnie mowi kto prowadzi polityke
                        > zagraniczna i ze jest to rzad, a nie prezydent.

                        Pozycja prezydenta w Polsce jest znacznie ważniejsza niż analogicznie w Niemczech, nie myle się, prawda? Więc Twoje porównanie do Gaucka i Merkel jest nie trafione.
                        • maria421 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 29.08.15, 21:34
                         astra18 napisała:

                         > Pozycja prezydenta w Polsce jest znacznie ważniejsza niż analogicznie w Niemcze
                         > ch, nie myle się, prawda? Więc Twoje porównanie do Gaucka i Merkel jest nie tra
                         > fione.

                         Ale w Polsce nie mamy systemu prezydenckiego, wiec prezydent nie rzadzi.
                         • astra18 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 30.08.15, 06:39
                          maria421 napisała:

                          > astra18 napisała:
                          >
                          > > Pozycja prezydenta w Polsce jest znacznie ważniejsza niż analogicznie w N
                          > iemcze
                          > > ch, nie myle się, prawda? Więc Twoje porównanie do Gaucka i Merkel jest n
                          > ie tra
                          > > fione.
                          >
                          > Ale w Polsce nie mamy systemu prezydenckiego, wiec prezydent nie rzadzi.

                          Jest głową państwa, czy Ci się podoba czy nie. W Niemczech kanclerz, więc nie ma porównania.Gauck to rzeczywiście może Angeli "skoczyć".
                       • a000000 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 29.08.15, 20:53
                        maria421 napisała:

                        > W Polsce natomiast mamy konstytucje ktora dokladnie mowi kto prowadzi polityke
                        > zagraniczna i ze jest to rzad, a nie prezydent.

                        nie. Politykę zagraniczną prowadzi rząd w POROZUMIENIU z prezydentem. Tusk w tym punkcie złamał konstytucję.
                        • maria421 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 29.08.15, 21:37
                         a000000 napisała:

                         > nie. Politykę zagraniczną prowadzi rząd w POROZUMIENIU z prezydentem. Tusk w t
                         > ym punkcie złamał konstytucję.

                         Azerko, juz tyle razy cytowalam, ale jeszcze raz zacytuje Konstytucje:

                         Rozdział VI
                         RADA MINISTRÓW I ADMINISTRACJA RZĄDOWA

                         Art. 146.

                         1. Rada Ministrów prowadzi politykę wewnętrzną i zagraniczną Rzeczypospolitej Polskiej.

                         Rozdział V
                         PREZYDENT RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

                         Art. 133.

                         1. Prezydent Rzeczypospolitej jako reprezentant państwa w stosunkach zewnętrznych:

                         1) ratyfikuje i wypowiada umowy międzynarodowe, o czym zawiadamia Sejm i Senat,

                         2) mianuje i odwołuje pełnomocnych przedstawicieli Rzeczypospolitej Polskiej w innych państwach i przy organizacjach międzynarodowych,

                         3) przyjmuje listy uwierzytelniające i odwołujące akredytowanych przy nim przedstawicieli dyplomatycznych innych państw i organizacji międzynarodowych.

                         2. Prezydent Rzeczypospolitej przed ratyfikowaniem umowy międzynarodowej może zwrócić się do Trybunału Konstytucyjnego z wnioskiem w sprawie jej zgodności z Konstytucją.

                         3. Prezydent Rzeczypospolitej w zakresie polityki zagranicznej współdziała z Prezesem Rady Ministrów i właściwym ministrem.


                         Tusk nie zlamal konstytucji.
                         • maria421 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 29.08.15, 21:59
                          a000000 napisała:

                          > czy narada w Brukseli dotyczyła stosunków zewnętrznych?

                          Tu znalazlam tematy :
                          Dwudniowy szczyt UE, czyli spotkanie Rady Europejskiej w Brukseli zaplanowane na 15-16 października, poświęcono głównie sprawom ekonomicznym, w szczególności światowemu kryzysowi na rynkach finansowych, ale także pakietowi klimatyczno-energetycznemu oraz sprawom imigracyjnym. W porządku obrad znalazło się także wystąpienie premiera Irlandii omawiającego propozycję porozumienia w sprawie Traktatu Lizbońskiego.

                          www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/270698,1,spor-premiera-i-prezydenta-o-szczyt-ue.read
                          Pamietaj ze polityke wewnetrzna kraju , zgodnie z konstytucja, tez prowadzi rzad, nie prezydent.
                         • a000000 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 29.08.15, 22:11
                          maria421 napisała:

                          > Pamietaj ze polityke wewnetrzna kraju ,

                          o ile się orientuję, spraw wewnętrznych kraju nie rozpatruje się w Brukseli.

                          z zalinkowanego artykułu wynika, że cała ta heca to był błąd Tuska.
                         • maria421 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 30.08.15, 08:21
                          a000000 napisała:

                          > maria421 napisała:
                          >
                          > > Pamietaj ze polityke wewnetrzna kraju ,
                          >
                          > o ile się orientuję, spraw wewnętrznych kraju nie rozpatruje się w Brukseli.

                          No wlasnie, wiec nie rozumiem dlaczego zadalas pytanie jakie sprawy rozpatrywano w Brukseli.

                          > z zalinkowanego artykułu wynika, że cała ta heca to był błąd Tuska.

                          Nie znalazlam w tym artykule niczego co by na to wskazywalo.
                         • a000000 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 30.08.15, 21:51
                          maria421 napisała:


                          > Nie znalazlam w tym artykule niczego co by na to wskazywalo.

                          mówię o tym:

                          Polityka.pl rozmawia z dr. Wojciechem Jabłońskim*, specjalistą od wizerunku polityków

                          - Jak się panu podoba ta przepychanka między prezydentem a premierem o samolot?

                          - To był ewidentny błąd premiera. Wprawdzie cieszy się on sporym poparciem, o wiele większym niż prezydent, ale to niedobry moment na prężenie wizerunkowych muskułów. Nie tylko dlatego, że premier kładzie na pokerowy stolik swoje wysokie notowania (które z powodu tego konfliktu mogą zmaleć), ale także dlatego, że taką rozgrywką wzmacnia słabego wizerunkowo prezydenta.Kaczyński i tak nie wypada najlepiej, bo nie zna języków obcych, nie potrafi posługiwać się językiem ciała, np. na spotkaniach z przywódcami światowymi widać, że to oni ustawiają go do zdjęcia. Prowadząc publiczną przepychankę z prezydentem, premier - wbrew swoim intencjom - zapewnia mu publicity, nobilituje go.

                          - Ale wydaje się, że to prezydent przegrał tę rozgrywkę, to on musiał wyczarterować samolot. Kto tu w końcu jest zwycięzcą?

                          - Dla Tuska może to być pyrrusowe zwycięstwo. W takim długim konflikcie zwykle tracą obie strony, przy czym prezydent, mając niskie notowania, może stracić mniej. Tusk, jeśli bierze pod uwagę prezydenturę, już dziś musi trzymać klasę.

                          - Czyli to było zachowanie bez klasy?

                          - Niestety. Byłoby dla niego lepiej, gdyby dalej bombardował polityką miłości. Czyli z jednej strony marchewka, a poza polem widzenia kamer - walenie kijem. W obecnej sytuacji: mógł wziąć prezydenta do Brukseli, a tam zostawić go samego.


                         • maria421 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 31.08.15, 11:06
                          Azerko, ale w tym co zacytowalas jest mowa o wizerunku, nie o konstytucji.

                          Wyszlo tak, ze L. Kaczynski "wyrazil chec" uczestnictwa w szczycie w Brukseli, choc NIGDY wczesniej tego nie robil, choc nie bylo dla niego akredytacji, ale wina spadla na Tuska....
                   • astra18 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 29.08.15, 20:15
                    maria421 napisała:


                    >
                    > Nie mozna zatuszowac czegos, czego nie bylo.

                    A to się jeszcze okaże, podobno sledztwo jeszcze trwa.
                    >
                    > > A co mu nie wyszło? Wypchnął Tuska za drzwi?Palnął jakieś nieprzyjemne sł
                    > ówko j
                    > > ak to zrobił premier?
                    >
                    > Nie wyszlo mu bo tam jednak Tusk sie bardziej liczyl :)

                    A jak bardziej się liczył?Więcej rąk uścisnął niż Kaczyński?
                    >
                    > > Szczególnie w niemieckiej, pisanej ręką niezaleznych "dziennikarzy" wysła
                    > nych z
                    > > Czerskiej:)
                    >
                    > Mozesz siegnac do nie-niemieckiej, skoro uwierzylas w kolejna teorie spiskowa z
                    > e cala prasa niemiecka jest pisana dluga reka Michnika :-)

                    Ja nie musze brać tego na wiarę, większość tekstów niby z prasy niemieckiej na temat Polski jest pisana właśnie w ten sposób:)

                    > Zajrzyj do jakiejs prasy angielskiej, amerykanskiej, francuskiej, wloskiej, co
                    > chcesz.
                    • maria421 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 29.08.15, 20:20
                     astra18 napisała:

                     > A to się jeszcze okaże, podobno sledztwo jeszcze trwa.

                     Chcialabys zeby sie okazalo, nie?

                     > A jak bardziej się liczył?Więcej rąk uścisnął niż Kaczyński?

                     Dlatego ze Tusk tam polecial wykonywac swoje obowiazki sluzbowe, a nie tylko od parady.

                     > Ja nie musze brać tego na wiarę, większość tekstów niby z prasy niemieckiej na
                     > temat Polski jest pisana właśnie w ten sposób:)

                     Nie wiedzialam ze jest "niby prasa" niemiecka. No ale Tobie Juras powiedzial , to ty juz wiesz , sprawdzac nie musisz :-)
                     • astra18 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 29.08.15, 20:29
                      maria421 napisała:


                      >
                      > Chcialabys zeby sie okazalo, nie?

                      Nie, nie jest potrzebna opinia o Polakach mających kiedyś przez 8 lat takiego beznadziejnego premiera. Zaprzańca.Złodzieja.
                      >
                      > > A jak bardziej się liczył?Więcej rąk uścisnął niż Kaczyński?
                      >
                      > Dlatego ze Tusk tam polecial wykonywac swoje obowiazki sluzbowe, a nie tylko od
                      > parady.

                      Mody na selfie jeszcze wtedy nie było. Prezydent miał prawo tam być.
                      >
                      > > Ja nie musze brać tego na wiarę, większość tekstów niby z prasy niemiecki
                      > ej na
                      > > temat Polski jest pisana właśnie w ten sposób:)
                      >
                      > Nie wiedzialam ze jest "niby prasa" niemiecka.

                      Znowu kombinujesz czy źle zrozumiałaś? Przyjmuję za dobrą monetę że to drugie - napisałam "niby z prasy niemieckiej" a nie "niby prasa niemiecka".

                      No ale Tobie Juras powiedzial ,
                      > to ty juz wiesz , sprawdzac nie musisz :-)
                      >
                      Nic nie musiał mi Juras mówić, mam dostep do ciekawych informacji, jak wiele innych obywateli w tym kraju, którzy "papkę" z GW mają w głębokim poważaniu.
                      • maria421 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 29.08.15, 21:41
                       astra18 napisała:

                       > Nie, nie jest potrzebna opinia o Polakach mających kiedyś przez 8 lat takiego b
                       > eznadziejnego premiera. Zaprzańca.Złodzieja.

                       Dalej, pouzywaj sobie, wylej jescze troche zolci u jadu na Tuska! "Zemsta, zemsta na wroga" :-)))

                       > Mody na selfie jeszcze wtedy nie było. Prezydent miał prawo tam być.

                       Nie negowalam jego prawa do wyjazdu naszczyt w Brukseli, tylko sens korzystania z tego prawa.

                       > Nic nie musiał mi Juras mówić, mam dostep do ciekawych informacji, jak wiele in
                       > nych obywateli w tym kraju, którzy "papkę" z GW mają w głębokim poważaniu.

                       Wiem , wiem, masz dostep do "niezaleznej prasy" :-))

                       • astra18 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 30.08.15, 06:46
                        maria421 napisała:


                        >
                        > Dalej, pouzywaj sobie, wylej jescze troche zolci u jadu na Tuska! "Zemsta, zems
                        > ta na wroga" :-)))

                        To nie jad i żłóć, tylko prawda.
                        >
                        > > Mody na selfie jeszcze wtedy nie było. Prezydent miał prawo tam być.
                        >
                        > Nie negowalam jego prawa do wyjazdu naszczyt w Brukseli, tylko sens korzystania
                        > z tego prawa.

                        Skoro miał prawo, pytanie o sens nie ma sensu. Korzystał z konstytucyjnych praw, Tusk swoim zachowaniem chciał tę rangę zdecydowanie obniżyć.
                        >
                        > > Nic nie musiał mi Juras mówić, mam dostep do ciekawych informacji, jak wi
                        > ele in
                        > > nych obywateli w tym kraju, którzy "papkę" z GW mają w głębokim poważaniu
                        > .
                        >
                        > Wiem , wiem, masz dostep do "niezaleznej prasy" :-))

                        Wszyscy mamy. Nie tylko do prasy ale i innych mediów.
                        >
                        • maria421 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 30.08.15, 08:23
                         astra18 napisała:

                         > To nie jad i żłóć, tylko prawda.

                         Tak wlasnie usprawiedliwiasz Twoja nienawisci.

                         > Skoro miał prawo, pytanie o sens nie ma sensu. Korzystał z konstytucyjnych praw

                         Ze swoich konstytucyjnych praw do czego????

                         > , Tusk swoim zachowaniem chciał tę rangę zdecydowanie obniżyć.

                         Odwrotnie. To Kaczysnki swoim zachowaniem chcial obnizyc role Tuska.

                         • astra18 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 30.08.15, 09:17
                          maria421 napisała:


                          >
                          > Tak wlasnie usprawiedliwiasz Twoja nienawisci.

                          I pisze to osoba, której u Kaczyńskiego nawet czarny żałobny krawat przeszkadza:)
                          A tego Macierewicza to najchętniej.......bo śmiał "ruszyc" tak ważny organ jak WSI...
                          >
                          > > Skoro miał prawo, pytanie o sens nie ma sensu. Korzystał z konstytucyjnyc
                          > h praw
                          >
                          > Ze swoich konstytucyjnych praw do czego????

                          Do udziału w polityce zagranicznej i wewnetrznej.
                          >
                          > > , Tusk swoim zachowaniem chciał tę rangę zdecydowanie obniżyć.
                          >
                          > Odwrotnie. To Kaczysnki swoim zachowaniem chcial obnizyc role Tuska.

                          Dobdzie, dobdzie:))))
                          >
                         • astra18 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 30.08.15, 09:29
                          maria421 napisała:

                          > astra18 napisała:
                          >
                          > > Do udziału w polityce zagranicznej i wewnetrznej.
                          >
                          > Do "wspoldzialania z rzadem" . Do WSPOLDZIALANIA, nie do kontrolowania, czy dzi
                          > alania wbrew.
                          >
                          A co Kaczyński zrobił WBREW?
                         • maria421 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 30.08.15, 10:05
                          astra18 napisała:

                          > > Do "wspoldzialania z rzadem" . Do WSPOLDZIALANIA, nie do kontrolowania, c
                          > zy dzi
                          > > alania wbrew.
                          > >
                          > A co Kaczyński zrobił WBREW?

                          Pojechal tam wbrew prosbom rzadu. Na wspoldzialanie z rzadem z jego strony to nie wskazuje.
                         • astra18 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 30.08.15, 18:32
                          maria421 napisała:

                          > astra18 napisała:
                          >
                          > > > Do "wspoldzialania z rzadem" . Do WSPOLDZIALANIA, nie do kontrolowa
                          > nia, c
                          > > zy dzi
                          > > > alania wbrew.
                          > > >
                          > > A co Kaczyński zrobił WBREW?
                          >
                          > Pojechal tam wbrew prosbom rzadu. Na wspoldzialanie z rzadem z jego strony to n
                          > ie wskazuje.

                          A co to znaczy wbrew prośbom rządu? To też ma umiejscowienie w konstytucji?
                          Dlaczego nie powinien był tam jechać skoro rządy innych panstw przyjeżdzały z delegacją "podwójna"?
                         • maria421 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 30.08.15, 19:27
                          astra18 napisała:

                          > A co to znaczy wbrew prośbom rządu? To też ma umiejscowienie w konstytucji?
                          > Dlaczego nie powinien był tam jechać skoro rządy innych panstw przyjeżdzały z d
                          > elegacją "podwójna"?

                          "Radę Europejską tworzą głowy państw lub szefowie rządów Unii Europejskiej. Najczęściej są to premierzy, ale w przypadku Francji i Cypru w szczytach uczestniczą prezydenci (często towarzyszą im także pierwsi ministrowie). W przeszłości zdarzało się, iż także Austrię i Finlandię reprezentowali zarówno prezydent, jak i premier. - O składzie tych delegacji decydują państwa członkowskie, w naszym przypadku premier - mówi Marek Ostrowski, szef działu zagranicznego „Polityki". "

                          www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/270698,1,spor-premiera-i-prezydenta-o-szczyt-ue.read
                          Ale , oczywiscie, Astro, jak tylko prezydent Kaczynski zazyczyl sobie pojechac na szczyt w Brukseli (na ktorym, o ile wiadomo wcale glosu nie zabieral) , to Tusk powinien natychmiast ustapic mu miejsca.
                          Bo, jak wiadomo, prezydentow Kaczysnkiemu nalezaly sie inne przywileje niz kazdemu innemu prezydnetowi, jakiemus tam TW-Bolkowi Walesie czy nie-magistrowi Kwasniewskiemu.

                          Mam nadzieje ze wreszcie jestes zadowolona z odpowiedzi :-)
                         • astra18 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 30.08.15, 19:35
                          maria421 napisała:


                          > Ale , oczywiscie, Astro, jak tylko prezydent Kaczynski zazyczyl sobie pojechac
                          > na szczyt w Brukseli (na ktorym, o ile wiadomo wcale glosu nie zabieral) , to T
                          > usk powinien natychmiast ustapic mu miejsca.

                          Przecież LK żadnego miejsca mu nie zabrał!Czy LK żadał lub prosił o USTĄPIENIE?

                          > Bo, jak wiadomo, prezydentow Kaczysnkiemu nalezaly sie inne przywileje niz kazd
                          > emu innemu prezydnetowi, jakiemus tam TW-Bolkowi Walesie czy nie-magistrowi Kwa
                          > sniewskiemu.
                          >
                          > Mam nadzieje ze wreszcie jestes zadowolona z odpowiedzi :-)

                          nie jestem bo nie było mowy o jakimś USTĄPIENIU miejsca przez Tuska na rzecz LK!
                         • maria421 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 30.08.15, 19:49
                          astra18 napisała:

                          > Przecież LK żadnego miejsca mu nie zabrał!Czy LK żadał lub prosił o USTĄPIENIE?

                          > nie jestem bo nie było mowy o jakimś USTĄPIENIU miejsca przez Tuska na rzecz LK
                          > !

                          "Kiedy Boeing z prezydentem był w powietrzu, media podchwyciły problem z akredytacją dla głowy państwa. Z Brukseli jednak szybko napłynęły krzepiące doniesienia, że polska delegacja, pododbnie jak rumuńska - w drodze wyjątku - może otrzymać cztery, a nie tylko trzy przepustki"
                          (cytuje z wyzej juz linkowanego artykulu Polityki)

                          Poniewaz dla delegacji polskiej byly 3 przepustki, a czwarta w ostatnim momencie skombinowano dla Kaczysnkiego, to znaczy ze jedna z 3 osob dla ktorych byly przepustki musialaby ja odstapic Kaczynskiemu.

                          A teraz powiec- po co Kaczynski tam jechal skoro slowa tam nie powiedzial? Na kolacje? Zrobic sobie fotke z Sarkozym?

                         • astra18 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 30.08.15, 20:08
                          maria421 napisała:


                          > "Kiedy Boeing z prezydentem był w powietrzu, media podchwyciły problem z akr
                          > edytacją dla głowy państwa. Z Brukseli jednak szybko napłynęły krzepiące donies
                          > ienia, że polska delegacja, pododbnie jak rumuńska - w drodze wyjątku - może ot
                          > rzymać cztery, a nie tylko trzy przepustki"

                          > (cytuje z wyzej juz linkowanego artykulu Polityki)
                          >
                          > Poniewaz dla delegacji polskiej byly 3 przepustki, a czwarta w ostatnim momenci
                          > e skombinowano dla Kaczysnkiego, to znaczy ze jedna z 3 osob dla ktorych byly p
                          > rzepustki musialaby ja odstapic Kaczynskiemu.

                          A więc mozna było "skombinować" jeszcze jedną przepustkę! Nie było to niemożliwe.
                          Tak jak w przypadku Rumunii.Nikt nikomu nie zabierał miejsca tylko to Tusk nie chciał aby LK leciał na szczyt.
                          >
                          > A teraz powiec- po co Kaczynski tam jechal skoro slowa tam nie powiedzial? Na k
                          > olacje? Zrobic sobie fotke z Sarkozym?
                          >
                          A dlaczego głowa państwa, tak jak w przypadku innych krajów, nie miałaby na ten szczyt jechać?Tamci prezydenci tez chcieli sobie fotkę cyknąć?
                         • maria421 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 30.08.15, 21:15
                          Przepusten sie nie "kombinuje"! Ustala sie sklad delegacji na dlugo przed szczytem, te trzy przepustki dla Polski byly ustalone zanim L.Kaczynski wyrazil chec pojechania na szczyt.

                          Pytalam po co Kaczynski tam sie pchal, ale widocznie nie potrafisz na to pytanie odpowiedziec.

                         • maria421 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 31.08.15, 11:07
                          a000000 napisała:

                          > może chciał się zorientować ile takie szczyty są warte w procesie realizacji ce
                          > lów krajowych?

                          A wczesniej, kiedy na takie szczyty jezdzil jego brat premier J. Kaczynski, nigdy nie mial takich pragnien?
                         • astra18 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 31.08.15, 06:24
                          maria421 napisała:

                          > Przepusten sie nie "kombinuje"! Ustala sie sklad delegacji na dlugo przed szczy
                          > tem, te trzy przepustki dla Polski byly ustalone zanim L.Kaczynski wyrazil chec
                          > pojechania na szczyt.

                          Skąd wiesz że Tusk nie wiedział że LK chce jechać na szczyt?
                          >
                          > Pytalam po co Kaczynski tam sie pchal, ale widocznie nie potrafisz na to pytani
                          > e odpowiedziec.

                          Odpowiedziałam Ci pytając a niby dlaczego tam nie miał jechać skoro konstytucyjnie nie jest to niewskazane.
                          Prezydent jako głowa państwa ma prawo uczestniczyć w rozmowach dot. spraw Polski.
                          Skoro tak bardzo naciskasz na słowo "współdziałanie" to taki ruch LK jak wyjazd na szczyt nim był.
                          >
                          >
                          >
                          >
                          >
                         • maria421 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 31.08.15, 11:09
                          astra18 napisała:

                          > Skąd wiesz że Tusk nie wiedział że LK chce jechać na szczyt?

                          Nic na to nie wskazuje. ale jezeli masz inne wiadomosci, to je przedstaw.

                          > Odpowiedziałam Ci pytając a niby dlaczego tam nie miał jechać skoro konstytucyj
                          > nie nie jest to niewskazane.
                          > Prezydent jako głowa państwa ma prawo uczestniczyć w rozmowach dot. spraw Polsk
                          > i.
                          > Skoro tak bardzo naciskasz na słowo "współdziałanie" to taki ruch LK jak wyjazd
                          > na szczyt nim był.
                          > >

                          To nie jest odpowiedz na pytanie po co L. Kaczynski tam sie pchal.

                          > >
                          > >
                          > >
                         • astra18 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 31.08.15, 14:03
                          maria421 napisała:

                          astra18 napisała:
                          >
                          " Skąd wiesz że Tusk nie wiedział że LK chce jechać na szczyt?"
                          >
                          > Nic na to nie wskazuje. ale jezeli masz inne wiadomosci, to je przedstaw.

                          Moje pytanie ma taki sam "ciężar garunkowy" jak Twoja odpowiedź "nie wskazująca", więc w tym punkcie jet raczej constans:)
                          >
                          > > Odpowiedziałam Ci pytając a niby dlaczego tam nie miał jechać skoro konst
                          > ytucyj
                          > > nie nie jest to niewskazane.
                          > > Prezydent jako głowa państwa ma prawo uczestniczyć w rozmowach dot. spraw
                          > Polsk
                          > > i.
                          > > Skoro tak bardzo naciskasz na słowo "współdziałanie" to taki ruch LK jak
                          > wyjazd
                          > > na szczyt nim był.
                          > > >
                          >
                          > To nie jest odpowiedz na pytanie po co L. Kaczynski tam sie pchal.

                          No to powtórzę:


                          > > Prezydent jako głowa państwa ma prawo uczestniczyć w rozmowach dot. spraw
                          > Polsk
                          > > i.
                          > > Skoro tak bardzo naciskasz na słowo "współdziałanie" to taki ruch LK jak
                          > wyjazd
                          > > na szczyt nim był.
                          > > >
                          > > >
                          > > >
                          > > >
                         • astra18 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 31.08.15, 14:30
                          maria421 napisała:

                          > Astro, tylko jedno : jezeli prezydent sie wpycha na czwartego tam gdzie sa tylk
                          > o trzy miejsca, to nie jest to zadne "wspoldzialanie"..
                          >
                          > Ale przyjmuje ze sama nie wiesz po co on tam jechal, skoro glosu nie zabieral.

                          To ja przyjmuję że nie wiesz dlaczego prezydent nie mógł/powinien tam jechać.
                          Jeśli poproszenie o jezcze jednej akredytacji nie stanowi problemu ( przykład innych państw) tzn,że ten problem miał Tusk.
                         • maria421 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 31.08.15, 15:24
                          astra18 napisała:

                          > To ja przyjmuję że nie wiesz dlaczego prezydent nie mógł/powinien tam jechać.
                          > Jeśli poproszenie o jezcze jednej akredytacji nie stanowi problemu ( przykład i
                          > nnych państw) tzn,że ten problem miał Tusk.

                          Napisalam ze nie negowalam PRAWA Kaczynskiego w udziale w szczycie europejskim.
                          Pisalam ze nie widze SENSU jego obecnosci w tym szczycie.

                          Z tego co piszesz wynika, ze dla Ciebie nie jest wazne czy jego podroz na szczyt miala jakis sens, cokolwiek wniosla do samego szczytu, cokolwiek dala oprocz tego ze Kaczysnki byl na kolacji i sie z Sarkozym sfotografowal. Dla Ciebie jest wazne ze prezydent CHCIAL i MIAL PRAWO, wiec wszyscy powinni temu bezsensowi przyklasnac, a jak nie to jest ich wina.
                         • astra18 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 31.08.15, 18:12
                          maria421 napisała:


                          >
                          > Napisalam ze nie negowalam PRAWA Kaczynskiego w udziale w szczycie europejskim.
                          > Pisalam ze nie widze SENSU jego obecnosci w tym szczycie.
                          >
                          > Z tego co piszesz wynika, ze dla Ciebie nie jest wazne czy jego podroz na szczy
                          > t miala jakis sens, cokolwiek wniosla do samego szczytu, cokolwiek dala oprocz
                          > tego ze Kaczysnki byl na kolacji i sie z Sarkozym sfotografowal. Dla Ciebie jes
                          > t wazne ze prezydent CHCIAL i MIAL PRAWO, wiec wszyscy powinni temu bezsensowi
                          > przyklasnac, a jak nie to jest ich wina.

                          NAWET jeżeli było tak jak piszesz powyżej, Tusk, jako 4 czwarta osoba w państwie nie miał prawa się tak zachowywać w stosunku do prezydenta.
                          Gdyby nie fochy Tuska ,całej sprawy by nie było, ale wyżej s...niz d...miał.
                         • maria421 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 31.08.15, 19:06
                          astra18 napisała:

                          > NAWET jeżeli było tak jak piszesz powyżej, Tusk, jako 4 czwarta osoba w państwi
                          > e nie miał prawa się tak zachowywać w stosunku do prezydenta.
                          > Gdyby nie fochy Tuska ,całej sprawy by nie było, ale wyżej s...niz d...miał.

                          Nie wazny jest numer kolejnosci waznosci w panstwie, wazne jest ze na szczyt jezdza premierzy, a Tusk byl wtedy premierem.
                          J. Kaczysnki, jako premier tez jedzil na szczyty i nikt mu wtedy nie bruzdzil.
                         • astra18 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 31.08.15, 19:25
                          maria421 napisała:                          >
                          > Nie wazny jest numer kolejnosci waznosci w panstwie, wazne jest ze na szczyt je
                          > zdza premierzy, a Tusk byl wtedy premierem.

                          Trybunał Konstytucyjny miał inne zdanie.                          > J. Kaczysnki, jako premier tez jedzil na szczyty i nikt mu wtedy nie bruzdzil.

                          TS też miałby inne zdanie niz Ty gdyby LK chciał pojechać a JK by mu samolocik zabrał.


                         • maria421 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 31.08.15, 19:37
                          astra18 napisała:

                          > Trybunał Konstytucyjny miał inne zdanie.

                          W jakiej kwestii? Ze Tusk jest premierem? :-))))

                          > TS też miałby inne zdanie niz Ty gdyby LK chciał pojechać a JK by mu samolocik
                          > zabrał.

                          JK tez by reagowal jak Tusk gdyby LK mu samolot zabral :-)
                          >
                         • astra18 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 31.08.15, 19:52
                          maria421 napisała:

                          > astra18 napisała:
                          >
                          > > Trybunał Konstytucyjny miał inne zdanie.
                          >
                          > W jakiej kwestii? Ze Tusk jest premierem? :-))))

                          W kwestii reprezentacji na szczytach unijnych. Tusk nie miał prawa odmawiać obecności LK w rozmowach w Brukseli.
                          >
                          > > TS też miałby inne zdanie niz Ty gdyby LK chciał pojechać a JK by mu samo
                          > locik
                          > > zabrał.
                          >
                          > JK tez by reagowal jak Tusk gdyby LK mu samolot zabral :-)

                          LK nie mógby zabrać samolotu JK bo flota nalezy do kancelarii premiera.
                          No chyba że chodzi o jakis samolocik z dzieciństwa:)
                          > >
                         • maria421 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 31.08.15, 20:16
                          astra18 napisała:

                          > W kwestii reprezentacji na szczytach unijnych. Tusk nie miał prawa odmawiać obe
                          > cności LK w rozmowach w Brukseli.

                          Tu nie chodzilo o sama obecnosc Kaczynskiego na szczycie, tylko o jego obecnosc w polskiej delegacji. Premier przeciez nie moze "delegowac" prezydenta na konferencje, ani "zabrac go ze soba" w delegacje.

                          > LK nie mógby zabrać samolotu JK bo flota nalezy do kancelarii premiera.
                          > No chyba że chodzi o jakis samolocik z dzieciństwa:)

                          To dlaczego LK mowil ze jezeli ktos ma wyczarterowac samolot to nie prezydent?

                          Konflikt zaostrzył się w ostatni weekend, kiedy okazało się, że jeden z pilotów jest chory i do dyspozycji polskiej delegacji jest tylko jeden samolot. Lech Kaczyński oświadczył wówczas, że jeśli ktoś w tej sytuacji powinien czarterować przelot, to nie prezydent
                          (zrodlo-Polityka)

                          No i sie skonczylo na tym, ze jednak Kaczynski polecial wyczarterowanym samolotem, za chyba 150 tys zlotych (podatnika!) po to zeby zjesc kolacje i zrobic se fotke z Sarkozym...

                          I zeby potem "niezalezne media" mogdy ujadac jaki ten Tusk jest paskudny....
                         • astra18 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 01.09.15, 06:29
                          maria421 napisała:


                          >
                          > Tu nie chodzilo o sama obecnosc Kaczynskiego na szczycie, tylko o jego obecnosc
                          > w polskiej delegacji.

                          A w jakiej innej miał być?:)

                          Premier przeciez nie moze "delegowac" prezydenta na konf
                          > erencje, ani "zabrac go ze soba" w delegacje.

                          Właśnie tak orzekł TS że nie Tusk nie miał prawa odmawiać mu udziału w delegacji.
                          >
                          > > LK nie mógby zabrać samolotu JK bo flota nalezy do kancelarii premiera.
                          > > No chyba że chodzi o jakis samolocik z dzieciństwa:)
                          >
                          > To dlaczego LK mowil ze jezeli ktos ma wyczarterowac samolot to nie prezydent?
                          >
                          > Konflikt zaostrzył się w ostatni weekend, kiedy okazało się, że jeden z pilo
                          > tów jest chory i do dyspozycji polskiej delegacji jest tylko jeden samolot. Lec
                          > h Kaczyński oświadczył wówczas, że jeśli ktoś w tej sytuacji powinien czarterow
                          > ać przelot, to nie prezydent

                          > (zrodlo-Polityka)

                          Może to była riposta na tłumaczenia ilości pilotów do dyspozycji.
                          Jeden pilot????Chory???To już więcej nie mieliśmy "na stanie"?
                          >
                          > No i sie skonczylo na tym, ze jednak Kaczynski polecial wyczarterowanym samolot
                          > em, za chyba 150 tys zlotych (podatnika!) po to zeby zjesc kolacje i zrobic se
                          > fotke z Sarkozym...

                          Poleciał czarterem bo Tusk, wbrew zapisom konstytucyjnym, zrobił to co zapowiedział.
                          Dopiero TS musiał przywołąć go do porządku.
                          >
                          > I zeby potem "niezalezne media" mogdy ujadac jaki ten Tusk jest paskudny....

                          To byłby pikuś, działął niezgodnie z konstytucją.
                         • maria421 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 01.09.15, 08:48
                          astra18 napisała:

                          > Właśnie tak orzekł TS że nie Tusk nie miał prawa odmawiać mu udziału w delegacj
                          > i.

                          Kiedy L. Kaczynski "wyrazil chec" wziecia udzialu w szczycie brukselskim????
                          Jezeli juz po tym jak Tusk ustalil sklad delegacji to bylo to ZA POZNO!
                          Poniewaz wiec premier nie moze "delegowac" prezydenta, czy zabierac go ze soba w delegacjie, to znaczy ze prezydent, jezeli chce brac udzial w delegacji musi sie odpowiednio wczesnie umowic z premierem a nie pakowac sie w delegacje kiedy jej sklad juz jest ustalony i trzeba zabiegac w Brukseli o dodatkowa akredytacje.

                          > Może to była riposta na tłumaczenia ilości pilotów do dyspozycji.
                          > Jeden pilot????Chory???To już więcej nie mieliśmy "na stanie"?

                          Nie wiem, dowiedz sie.

                          > Poleciał czarterem bo Tusk, wbrew zapisom konstytucyjnym, zrobił to co zapowied
                          > ział.

                          Nie ma zadnych zapisow konstytucyjnych co do samolotu.

                          > To byłby pikuś, działął niezgodnie z konstytucją.

                          CO bylo niezgodne z konstyucja? Jest tam gdzies cos o samolotach?

                          Jeszcze raz: L. Kaczynski polecial na szczyt UE po to zeby tam zjesc kolacje i sfotografowac sie z Sarkozym i wydal na to 150 tys zlotych podatnika , tylko dlatego ze tak chcial.

                          Ale Ty go bronisz jak jakiegos krola ktorego kazdy kaprys ma byc spelniony i kto go nie spelni ten jest potepiony.


                          I wiecej na ten temat nie mam nic do powiedzenia . Koniec.
                         • astra18 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 01.09.15, 09:12
                          maria421 napisała:


                          >
                          > Kiedy L. Kaczynski "wyrazil chec" wziecia udzialu w szczycie brukselskim????
                          > Jezeli juz po tym jak Tusk ustalil sklad delegacji to bylo to ZA POZNO!
                          > Poniewaz wiec premier nie moze "delegowac" prezydenta, czy zabierac go ze soba
                          > w delegacjie, to znaczy ze prezydent, jezeli chce brac udzial w delegacji musi
                          > sie odpowiednio wczesnie umowic z premierem a nie pakowac sie w delegacje kiedy
                          > jej sklad juz jest ustalony i trzeba zabiegac w Brukseli o dodatkowa akredytac
                          > je.

                          Przyjmuję do wiadomości, że TS swoje a Ty swoje.
                          >
                          > > Może to była riposta na tłumaczenia ilości pilotów do dyspozycji.
                          > > Jeden pilot????Chory???To już więcej nie mieliśmy "na stanie"?
                          >
                          > Nie wiem, dowiedz sie.

                          Skoro korzystam z Twojego linku "Polityki" a tam nic nie napisane, więc po co go przytaczasz?
                          >
                          > > Poleciał czarterem bo Tusk, wbrew zapisom konstytucyjnym, zrobił to co za
                          > powied
                          > > ział.
                          >
                          > Nie ma zadnych zapisow konstytucyjnych co do samolotu.

                          Do samochodu i dorożki też nie.
                          >
                          > > To byłby pikuś, działął niezgodnie z konstytucją.
                          >
                          > CO bylo niezgodne z konstyucja? Jest tam gdzies cos o samolotach?

                          Odmowa premiera współdziałania z prezydentem.
                          >
                          > Jeszcze raz: L. Kaczynski polecial na szczyt UE po to zeby tam zjesc kolacje
                          > i sfotografowac sie z Sarkozym i wydal na to 150 tys zlotych podatnika , tylko
                          > dlatego ze tak chcial.
                          >
                          > Ale Ty go bronisz jak jakiegos krola ktorego kazdy kaprys ma byc spelniony i kt
                          > o go nie spelni ten jest potepiony.

                          >
                          Bronię jego konstytucyjnych praw.

                          > I wiecej na ten temat nie mam nic do powiedzenia . Koniec.

                          Właśnie widzę, że teza o wpychaniu się LK na szczyt Ci nie wypaliła.

            • jurasberlinczyk49 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 29.08.15, 15:25
             astra18 napisała:

             > Zafałszowanie przyczyn katastrofy, w której zginął m.in.prezydent państwa.
             > Nie dbanie o wizerunek i dobro państwa w relacjach zagarnicznych,pomimo wewnętr
             > zenych konfliktów.Czyli przekładanie własnego dobra nad ....itd itd

             Astro, z rasowym, fanatycznym lemingem nie wygrasz! Proponuję wyrozumiale przytakiwać i póki co archiwować te wszystkie "Tusk nic nie zrobił", "PiS chce zemsty", "to była zwykła katastrofa", "wszystko wyjaśniono i udowodniono", "jakie afery?", "związki Komorowskiego z WSI to kalumie", "ZA CO stawiać Tuska przed Trybunałem stanu?", te wszystkie "brrrr!" i "ach!"... Daj się lemingowi wyszumieć, czas biegnie tak szybko.... ;-)

             Problem leminga polega na tym, że bezgranicznie poddaje się psychozie stada i zafiksowuje się "na amen" na "jedynie słusznej tezie" bezkrytycznie i całkowicie. Produkuje "pewniki", które kiedyś niechybnie obrócą się przeciw niemu. To tylko kwestia czasu i cierpliwości.

             Przez ostatnie dni "biję się z myślami", żeby przestać wpisów na tym forum, aż do czasu, kiedy na lemingów zwali się ta cała konstrukcja "pewników" i "proroctw", kiedy nagle powypadają trupy z szaf ich ulubieńców. I dopiero wtedy wkleić linki do tych wszystkich dzisiejszych "futrzakowych" egzaltowanych wypowiedzi...

             Tylko czy to forum będzie jeszcze istniało? Nie spali się ze wstydu?

             :-)

             • maria421 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 29.08.15, 15:39
              Juras, taki dorosly facet a jeszcze ma "wet dreams" na mysl o tym, ze kiedy wygra jedynie sluszna partia PiS to wreszcie sprawi ze ten usilnie poszukiwany dowod na zamach na Tupolewa sie znajdzie!

              A wtedy Tusk "z Brukseli do celi" za to, ze to nie on lecial w sobote, PeOwcy do obozu koncentracyjnego, takjak ten radny PiSu sobie marzy , a L. Kaczynski na oltarze!

              Snij dalej !

              • astra18 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 29.08.15, 18:48
               maria421 napisała:

               > Juras, taki dorosly facet a jeszcze ma "wet dreams" na mysl o tym, ze kiedy w
               > ygra jedynie sluszna partia PiS to wreszcie sprawi ze ten usilnie poszukiwany d
               > owod na zamach na Tupolewa sie znajdzie!
               >
               > A wtedy Tusk "z Brukseli do celi" za to, ze to nie on lecial w sobote, PeOwcy
               > do obozu koncentracyjnego, takjak ten radny PiSu sobie marzy , a L. Kaczynski n
               > a oltarze!
               >
               > Snij dalej !

               Akcja z Andrzejem Hadaczem to nie sen moja droga:)
               Burak radny beknął między jedną zakąską a drugą, pani Igras "zwymiotowała" na FB..takie miki są i będą się zdarzały, bo nie każdy jest świadomy potęgi internetu.
               Akcja prowokacyjna przygotowana przez sztab wyborczy Komorowskiego jest nieporównywalna z pojedynczymi wyskokami radnych, z obu stron.
               >
             • jurasberlinczyk49 A wiesz Astro, 29.08.15, 16:26
              z czego bierze się ta moja pewność, że "trupy" w szafach szeroko pojętego establishmentu (łącznie z władzą) już naciskają na drzwi trzeszcząych szaf? Z genezy tego całego pomagdalenkowego szajsu. Z "trefnych" prapoczątków. Tych, o których tak trafnie i bezpośrednio pisze Witold Gadowski w swoim dzienniku "chuligana":

              "Złodzieizm.

              Coraz mocniej utwierdzam się w przekonaniu, że "okrągły stół" nie był żadną szachową rozgrywką. Ot po prostu komuniści zaproponowali wytypowanym przez siebie ugodowcom zwykły układ: Polska jest "podstawem sukna" i jak będziecie grzeczni, to wspólnie sobie z niego pourywamy, to co będziemy chcieli.

              Musimy mieć świadomość, że przy "okrągłym stole" nie siedzieli żadni ideowi marksiści, tylko zwykła klika, która zrozumiała, że już dłużej nie uda się ludzi tumanić marksistowską nowomową, pustym bolszewickim rytuałem i najlepsze, co mogą w takiej sytuacji zrobić, to tak porozdzielać wpływy, żeby sie nachapać i zapewnić sobie nietykalność.

              Negocjacje były tym bardziej proste, że mieli przed sobą ludzi, na których - w większości - posiadali haki. Mieli przed sobą gołodupców, dla których perspektywa nagłego nabicia sobie kabzy i udziału we władzy była daleko bardziej kusząca, niz wysublimowane ideologie.

              Gangsterzy z grupy Czesława Kiszczaka szybko znaleźli wspólny język z ludźmi Michnika.
              Jeśli uda sie "ciemny naród" utrzymać z daleka od strategicznych decyzji, to Trzecia RP będzie naszą wspólną własnością - a jest się z czego nakraść - przekonywali zapewne ludzie PZPR, współczesne fauściki, o powierzchowności i umysłowości zapomnianego diabła z opowieści pana Drdy.

              To co nastąpiło po słynnym magdalenkowym piciu wódki nie było żadną nową propozycją ideową, żadnym projektem na większą skalę. Byla to po prostu zmowa drobnych cwaniaczków, którzy wykorzystali okazję do zarzucenia społeczeństwu skutecznego kagańca na twarz.

              Trudno sie zatem dziwić "dorobkowi" Trzeciej RP. Teorie o kompradorstwie elit, o postkolonialności nie wyjaśniają wszystkiego.

              To co nastąpiło po 1989 roku, to był po prostu zwykły złodzieizm.

              Mutacja esbeckiego cynizmu i nuworyszowskich ciągotek tych, których Kiszczak łaskawie dopuścił do strołu.

              Symbolem złodzieizmu stały się nagłe kariery polskich "mistrzów kapitału". Kilku z nich właśnie zamknęło oczy.

              Polska rzeczywistość przybrała twarz cynicznego cwaniaka, bezideowego bubka, który dobrze wie, gdzieś schowane są konfitury.

              Pewnie kiedyś pokuszę się o bardziej analityczny tekst, metodycznie rozkładający na pierwiastki, to co utworzyło "polską magmę".

              Warto jednak spojrzeć na minione dwudziestolecie z realnej - operacyjnej - perspektywy.

              Analizujemy złodzieizm, ustrój w którym ludziom władzy pozwala się bezkarnie kraść.

              To, że grupa władzy miała dotąd dwa skrzydła - "nasze" i ich - jest przy tym zupełnie naturalne.

              Nawet jednak w tej perspektywie smuci fakt, że "czerwonym" udało się ukraść tyle, że do dziś obdzielają swoimi faworami ubogich krewnych z "solidarnościowej" strony. Nawet cwaniaki z "opozycji" maja przy nich twarz kuzynki Bietki.

              Ekstensywna kradzież dobiega jednak końca, owce wystrzyżone są do gołej skóry.

              Trzeba zrobić pieriedyszkę. Pozwolić owcom spokojnie pożyć. By potem znów je ogolić....

              Wiem, ze patrzę na to z niezbyt wysublimowanej perspektywy, ale czasem najprostsze mechanizmy znacznie lepiej tłumaczą złożone - na pozór - procesy.

              Przełomem w odbudowie polskiego państwa może bowiem okazać się dojście do władzy ludzi, którzy po prostu wstrzymają bezkarna kradzież. To już będzie niesamowity przełom.

              Odrobina etyki może wprawić polskie sprawy w zupełnie nowy obrót.

              Jak myślicie: uda się to zrobić?

              Kres złodzieizmu może być początkiem nowego myślenia. Potrzebnym oddechem dla znękanych, ciągłym goleniem, owiec.


              Źródło.
              • maria421 Nie jestem Astra, 29.08.15, 17:03
               moge skomentowac?

               Rozkoszny artykul!
               "Komunisci zaproponowali wytypowanym przez siebie ugodowcom zwykly uklad"

               Na liscie tych "wytypowanych" przez komunistow byli Lech i Jaroslaw Kaczynscy.

               Tuska i Komorowskiego tam nie bylo :

               pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Uczestnicy_Okr%C4%85g%C5%82ego_Sto%C5%82u_%28strona_solidarno%C5%9Bciowa%29
               • a000000 Re: Nie jestem Astra, 29.08.15, 17:37
                maria421 napisała:


                > "[i]Komunisci zaproponowali wytypowanym przez siebie ugodowcom zwykly uklad

                sugerujesz, że wszyscy z uczestników to ugodowcy wytypowani przez komunistów?
                • jurasberlinczyk49 Re: Nie jestem Astra, 29.08.15, 17:41
                 a000000 napisała:

                 > sugerujesz, że wszyscy z uczestników to ugodowcy wytypowani przez komunistów?

                 Niech zacytuję komuszego kalsyka: "Prawdziwego mężczyznę poznaje się nie po tym jak zaczyna, ale jak kończy" - (copy right by Leszek Miller.)

                 :-))))))

                 • maria421 Re: Nie jestem Astra, 29.08.15, 18:02
                  jurasberlinczyk49 napisał:

                  > a000000 napisała:
                  >
                  > > sugerujesz, że wszyscy z uczestników to ugodowcy wytypowani przez komunis
                  > tów?
                  >
                  > Niech zacytuję komuszego kalsyka: "Prawdziwego mężczyznę poznaje się nie po
                  > tym jak zaczyna, ale jak kończy"
                  - (copy right by Leszek Miller.)
                  >
                  > :-))))))

                  Juras, znow zachlysnales sie jakims idiotycznym wodolejstwem jakiegos autora zamiast sprawdzic, poszukac, pomyslec....
                • maria421 Re: Nie jestem Astra, 29.08.15, 17:59
                 a000000 napisała:

                 > maria421 napisała:
                 >
                 >
                 > > "[i]Komunisci zaproponowali wytypowanym przez siebie ugodowcom zwykly ukl
                 > ad
                 >
                 > sugerujesz, że wszyscy z uczestników to ugodowcy wytypowani przez komunistów?

                 To nie ja sugeruje, lecz autor artykulu zamieszczonego przez Jurasa.
   • a000000 Re: "Zemsta, zemsta na wroga"... 29.08.15, 22:17
    maria421 napisała:


    choc jej juz raz odpowiednie paragraf
    > y cytowalam i udowodnilam ze nie ma czegos takiego jak "zdrada stanu" w polskim
    > prawie,


    Zdrada stanu w polskim Kodeksie karnym

    Problematykę zdrady stanu regulują art. 127 i 128 Kodeksu karnego:

    Art. 127.
    § 1. Kto, mając na celu pozbawienie niepodległości, oderwanie części obszaru lub zmianę przemocą konstytucyjnego ustroju Rzeczypospolitej Polskiej, podejmuje w porozumieniu z innymi osobami działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 10, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.
    § 2. Kto czyni przygotowania do popełnienia przestępstwa określonego w § 1, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.
    Art. 128.
    § 1. Kto, w celu usunięcia przemocą konstytucyjnego organu Rzeczypospolitej Polskiej, podejmuje działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.
    § 2. Kto czyni przygotowania do popełnienia przestępstwa określonego w § 1, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. (...).

    pl.wikipedia.org/wiki/Kodeks_karny_%281997%29
    • maria421 @Azerko 30.08.15, 08:18
     Art. 127 to jest "Zamach stanu".

     www.arslege.pl/zamach-stanu/k1/a156/
     Jest "zdrada dyplomatyczna" w artykile 129.

     Tusk nie popelnil zadnego z tych przestepstw.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka