Dodaj do ulubionych

Poszedłem na demonstrację KOD-u...

08.06.16, 18:20
... oderwany od koryta. Dlatego oderwany od koryta, bo na demo pojechaliśmy od razu po obiedzie, nawet pozmywać nie zdążyliśmy :)
Edytor zaawansowany
  • astra18 08.06.16, 18:30
    jureek napisał:

> ... oderwany od koryta. Dlatego oderwany od koryta, bo na demo pojechaliśmy od
    > razu po obiedzie, nawet pozmywać nie zdążyliśmy :)

Gdybyście obiadu nie zjedli, to wtedy mógłbyś się poczuć oderwany od koryta, a tak to pic na wodę, zwykła wymówka przed sprzataniem:)
  • jureek 08.06.16, 19:00
    astra18 napisał:

> Gdybyście obiadu nie zjedli, to wtedy mógłbyś się poczuć oderwany od koryta, a
    > tak to pic na wodę, zwykła wymówka przed sprzataniem:)

No dobra. W takim razie na demonstracji KOD-u nie byłem oderwany od koryta, bo jednak zdążyłem cały obiad zjeść, razem z deserem, za to na drugą demonstrację, o 18 pojechałem bez kolacji, czyli jednak oderwany od koryta. No i muszę stwierdzić, że ta druga demonstracja była zdecydowanie liczniejsza i głośniejsza, niż KOD-owski piknik.
  • astra18 08.06.16, 19:17
    jureek napisał:

> No dobra. W takim razie na demonstracji KOD-u nie byłem oderwany od koryta, bo
    > jednak zdążyłem cały obiad zjeść, razem z deserem, za to na drugą demonstrację,
    > o 18 pojechałem bez kolacji, czyli jednak oderwany od koryta. No i muszę stwie
    > rdzić, że ta druga demonstracja była zdecydowanie liczniejsza i głośniejsza, ni
    > ż KOD-owski piknik.

Po takim obiedzie z deserem chciałeś jeść kolację przed 18?:)
    Trochę się czepiam ale na siłę starasz się być oderwany od koryta:)))
    BTW, to aż dwie demonstracje KODu były? Do Opola się załapałeś na jeden gwizd?:)))
  • jureek 08.06.16, 23:47
    astra18 napisał:

> Trochę się czepiam ale na siłę starasz się być oderwany od koryta:)))

No bo chcę chodzić na KOD-owskie demonstracje, a tam według kurskiej telewizji tylko oderwani od koryta przecież chodzą.

> BTW, to aż dwie demonstracje KODu były? Do Opola się załapałeś na jeden gwizd?:

Jaki gwizd? Ten, którego komunistycznym zwyczajem nie pokazała telewizja Polonia? Sam nie oglądałem wygwizdania Kurskiego, bo akurat w tym czasie byłem gdzieś na autostradzie w drodze do Niemiec, ale żona mi mówiła, że jak Kurski miał wręczać nagrodę Szpakowi. Nie, w amfiteatrze nie byłem, ale gdybym był, to bym gwizdał.
    Druga demonstracja była nie KOD-owska lecz organizowana przez ludzi protestującym przeciw złodziejom z opolskiego ratusza, którzy mają w dupie odmienianego przez wszystkie przypadki suwerena i wbrew wynikom konsultacji społecznych na siłę forsują projekt zrabowania okolicznym gminom terenów przynoszących największe dochody z podatków.
    Z mojej gminy złodzieje z opolskiego ratusza chcą zabrać np. tylko teren, na którym zlokalizowane jest centrum handlowe. Nasz wójt i władze gminy wykonały czarną robotę, ściągnęli inwestorów, załatwili wszystkie zezwolenia i inne formalności, a teraz ratuszowi chcą zabrać to, do czego się w ogóle nie przyłożyli. To co robią, to jest kompletne rozpieprzanie samorządności lokalnej. Jedyny pomysł propisowskiego prezydenta Opola na rozwój miasta to rabunek sąsiednich gmin. O to chodziło w drugiej demonstracji.
  • jureek 08.06.16, 23:48
    jureek napisał:

> na autostradzie w drodze do Niemiec, ale żona mi mówiła, że jak Kurski miał wr
    > ęczać nagrodę Szpakowi.

... to były zakłócenia.
  • ja.nusz 09.06.16, 01:02
    Jura, Ty gorszy sorcie, gwizdałbyś w amfiteatrze na "dobre zmiany"?
    Ty chyba masz jakiś gen zdrady we krwi Twojej, że o ukrytej opcji niemieckiej nie wspomnę...
    Opanuj się człowieku, bo Cię forumowe pisuardesy klątwą wieczną obłożą, będziesz źle śnił po nocach i jeszcze zaczniesz się moczyć w łóżko - daj se spokój chopie, wystarczy, że Maria już połowę włosów sobie z głowy wyrwała....
  • astra18 09.06.16, 07:04
    jureek napisał:

> jureek napisał:
    >
    >
    > > na autostradzie w drodze do Niemiec, ale żona mi mówiła, że jak Kurski m
    > iał wr
    > > ęczać nagrodę Szpakowi.
    >
    > ... to były zakłócenia.

Obraz śnieżył czy żona nie wiedziała na kogo gwizdają - na Szpaka czy na Kurskiego.?:)
  • jureek 09.06.16, 07:28
    Obraz skakał i znikał
  • astra18 09.06.16, 07:36
    jureek napisał:

> Obraz skakał i znikał

Sabotaż jak nic:) Może warto jednak oglądać wiadomości z "prawdy całą dobę"?)
  • jureek 09.06.16, 09:30
    astra18 napisał:

> Sabotaż jak nic:)

Nie wiem. Może tylko nadgorliwość jakiegoś technika?

> Może warto jednak oglądać wiadomości z "prawdy całą dobę"?)

Chodzi Ci o te Wiadomości, które przez kilka dni nie informowały o strajku pielęgniarek? Nie lubię jak propaganda próbuje mną manipulować, nie mam syndromu sztokholmskiego, nie jestem jednym z tych, o których Kaczyński mówi "W Polsce za pomocą telewizji można wykreować obraz, jaki się chce, bo społeczeństwo nie analizuje tego, co tam widzi, tylko przyjmuje jako prawdziwe", więc jednak nie dam się namówić na oglądanie tych Wiadomości.
  • astra18 09.06.16, 09:37
    jureek napisał:

> > Może warto jednak oglądać wiadomości z "prawdy całą dobę"?)
    >
    > Chodzi Ci o te Wiadomości, które przez kilka dni nie informowały o strajku piel
    > ęgniarek?

Nie, w swojej "czołówce" mają je TVN24:)
    A o strajku informowały wszystkie media w Polsce.

Nie lubię jak propaganda próbuje mną manipulować,

nie mam syndromu sz
    > tokholmskiego,

No to nie chwał się że chodzisz na demonstracje KODu, co okazuje się zwykła ściema:)

nie jestem jednym z tych, o których Kaczyński mówi "W Polsce za
    > pomocą telewizji można wykreować obraz, jaki się chce, bo społeczeństwo nie ana
    > lizuje tego, co tam widzi, tylko przyjmuje jako prawdziwe", więc jednak nie dam
    > się namówić na oglądanie tych Wiadomości.

Ja w każdym razie nie namawiam Cię do oglądania Wiadomości.
    Przecież Ty w ogóle nie oglądasz tv:)
  • jureek 09.06.16, 10:10
    astra18 napisał:

> A o strajku informowały wszystkie media w Polsce.

Tylko nie główne wydanie Wiadomości.

> No to nie chwał się że chodzisz na demonstracje KODu, co okazuje się zwykła ści
    > ema:)

Byłem raz i jak będę miał możliwość, to znowu pójdę. O jaką więc ściemę Ci chodzi?

> Ja w każdym razie nie namawiam Cię do oglądania Wiadomości.

Pisałaś, że może warto oglądać, więc zrozumiałem to jako zachętę.
  • astra18 09.06.16, 11:13
    jureek napisał:

>
    > Tylko nie główne wydanie Wiadomości.

Owszem, informowaly.
    >

>
    > Byłem raz i jak będę miał możliwość, to znowu pójdę. O jaką więc ściemę Ci chod
    > zi?

O te z tytulu watku:)
    >
    >
    > Pisałaś, że może warto oglądać, więc zrozumiałem to jako zachętę.

Pisalam o tych wiadomosciach ktore reklamuja sie jako "prawda cala dobe", czyli TVN.
  • jureek 09.06.16, 11:56
    astra18 napisał:

> jureek napisał:
    >
    >
    > >
    > > Tylko nie główne wydanie Wiadomości.
    >
    > Owszem, informowaly.

Przez kilka dni nie informowały, potwierdza to sama Paczuska na twitterze.

> O te z tytulu watku:)

Twierdzisz, że kłamię i nie pojechałem na tę demonstrację?

> Pisalam o tych wiadomosciach ktore reklamuja sie jako "prawda cala dobe", czyli
    > TVN.

No ale to przecież też telewizja, a ja telewizji prawie wcale nie oglądam. Zaś co do TVN, to nigdy tej stacji nie oglądałem i oglądać nie zamierzam.
  • astra18 09.06.16, 17:43
    jureek napisał:

> > Owszem, informowaly.
    >
    > Przez kilka dni nie informowały, potwierdza to sama Paczuska na twitterze.

Potwierdziła, że informowali,na początku, skoro nic się nie działo nowego nie kontynuowali tematu czekając do jakiegoś przełomu. tak było Jurek.
    >
    > > O te z tytulu watku:)
    >
    > Twierdzisz, że kłamię i nie pojechałem na tę demonstrację?

Nie twierdzę że kłamiesz tylko się zastanawiam jak można w jeden wieczór obskoczyć dwie, chcąc być aktywnym uczestnikiem obu:)

• jureek 09.06.16, 18:01
    astra18 napisał:

> Potwierdziła, że informowali,na początku, skoro nic się nie działo nowego nie k
    > ontynuowali tematu czekając do jakiegoś przełomu. tak było Jurek.

No więc właśnie piszę, że przez kilka dni nie informowali, za to o KOD-zie było w prawie każdych wiadomościach, chociaż żadnego przełomu nie było.

> Nie twierdzę że kłamiesz tylko się zastanawiam jak można w jeden wieczór obskoc
    > zyć dwie, chcąc być aktywnym uczestnikiem obu:)

Jaki wieczór? Demonstracja KOD-u rozpoczęła się o 14:30 i po godzinie było po wszystkim. Zdążyłem jeszcze pojechać do mojej podopolskiej wsi i przyjechać ponownie do Opola na 18, kiedy zaczynała się demonstracja przeciw złodziejskim praktykom opolskich władz. Krótko po 20 i ta druga demonstracja dobiegła końca. Pomogłem Twojej wyobraźni, czy nadal sobie tego nie możesz wyobrazić?
  • astra18 09.06.16, 19:02
    jureek napisał:

> No więc właśnie piszę, że przez kilka dni nie informowali,

No ale POINFORMOWALI, czy nie?

za to o KOD-zie było
    > w prawie każdych wiadomościach, chociaż żadnego przełomu nie było.

Nie wiem czy masz na myśli temat dot. samego zapowiadanego marszu czy codziennych wypowiedzi Kijowskiego - bo facet się uwija z wywiadami że ho ho, jak mawiał klasyk.

> Jaki wieczór? Demonstracja KOD-u rozpoczęła się o 14:30 i po godzinie było po w
    > szystkim.

Juz po godzince?To chyba dluzej trwało "formowanie czoła" pochodu niż sam jego przebieg:)

Zdążyłem jeszcze pojechać do mojej podopolskiej wsi i przyjechać pono
    > wnie do Opola na 18, kiedy zaczynała się demonstracja przeciw złodziejskim prak
    > tykom opolskich władz. Krótko po 20 i ta druga demonstracja dobiegła końca. Pom
    > ogłem Twojej wyobraźni, czy nadal sobie tego nie możesz wyobrazić?

No teraz to jasne, myślałam że - zgodnie z zapowiedziami co do ilości uczestników - te pochody KODu to trwają znacznie dłużej.
    A po 20 to kolacji chyba sobie nie odmówiłeś?:)
  • jureek 09.06.16, 19:36
    astra18 napisał:

> No ale POINFORMOWALI, czy nie?

Poinformowali, a potem przez kilka dni nawet krótkiej wzmianki nie było, choć w innych serwisach (także publicznego radia) wiadomości o strajku podawane były w czołówkach dzienników.

> Nie wiem czy masz na myśli temat dot. samego zapowiadanego marszu

Mam na myśli np. spekulacje, jakie są wzajemne stosunki Schetyny i Kijowskiego, co w jednym z wydań Wiadomości zajęło prawie 5 minut (na wszelki wypadek dodam, że tych wiadomości nie oglądałem, tylko robiłem coś na komputerze i chcąc nie chcąc dochodził do moich uszu ich przekaz, bo żona oglądała)

> Juz po godzince?To chyba dluzej trwało "formowanie czoła" pochodu niż sam jego
    > przebieg:)

To jest Opole, a nie Warszawa. Na demonstrację KOD-u przyszło około 400 osób.

> No teraz to jasne, myślałam że - zgodnie z zapowiedziami co do ilości uczestni
    > ków - te pochody KODu to trwają znacznie dłużej.

Zależy gdzie.

> A po 20 to kolacji chyba sobie nie odmówiłeś?:)

Tak późno kolacji nie jadam, to niezdrowo i śnią się koszmary ;)
  • astra18 09.06.16, 19:47
    jureek napisał:

>
    > Mam na myśli np. spekulacje, jakie są wzajemne stosunki Schetyny i Kijowskiego,
    > co w jednym z wydań Wiadomości zajęło prawie 5 minut

Tak się składa że w Polsat News też o tym mówiono, nie liczyłam minut z zegarkiem w ręku....

(na wszelki wypadek dodam
    > , że tych wiadomości nie oglądałem, tylko robiłem coś na komputerze i chcąc nie
    > chcąc dochodził do moich uszu ich przekaz, bo żona oglądała)

..tak jak Ty to robisz za każdym razem, niby nie oglądając, bo coś tam coś tam na komputerze, ale chyba ze stoperem:)

• ja.nusz 09.06.16, 20:07
    jureek napisał:

> > Nie twierdzę że kłamiesz tylko się zastanawiam jak można w jeden wieczór
    > obskoc
    > > zyć dwie, chcąc być aktywnym uczestnikiem obu:)
    >
    > Jaki wieczór? Demonstracja KOD-u rozpoczęła się o 14:30 i po godzinie było po w
    > szystkim. Zdążyłem jeszcze pojechać do mojej podopolskiej wsi i przyjechać pono
    > wnie do Opola na 18, kiedy zaczynała się demonstracja przeciw złodziejskim prak
    > tykom opolskich władz. Krótko po 20 i ta druga demonstracja dobiegła końca. Pom
    > ogłem Twojej wyobraźni, czy nadal sobie tego nie możesz wyobrazić?

Jura nie wymagaj zbyt wiele - miałbyś więcej sukcesu, gdybyś to pytanie skierował do bydła rogatego na pastwisku.
  • ja.nusz 09.06.16, 08:33
    astra18 napisał:

> Obraz śnieżył czy żona nie wiedziała na kogo gwizdają - na Szpaka czy na Kurski
    > ego.?:)

Widzę, że "dobra zmiana" dotarła już nawet do "poprawnej" polszczyzny....
  • astra18 09.06.16, 07:02
    jureek napisał:

> No bo chcę chodzić na KOD-owskie demonstracje, a tam według kurskiej telewizji
    > tylko oderwani od koryta przecież chodzą.

Chodzą ci którym żal tych oderwanych od koryta jak i ci sami którzy nimi są, na dodatek wrzeszczący coś o złamanych zasadach demokracji. Paradne, nie wszyscy jednak mają syndrom sztokolmski.

> Jaki gwizd? Ten, którego komunistycznym zwyczajem nie pokazała telewizja Poloni
    > a?

Co Ty nie powiesz, ja się właśnie dowiedziałam z TVP o tych gwizdach:)Festiwalu nie oglądałam.

Sam nie oglądałem wygwizdania Kurskiego, bo akurat w tym czasie byłem gdzieś
    > na autostradzie w drodze do Niemiec, ale żona mi mówiła, że jak Kurski miał wr
    > ęczać nagrodę Szpakowi. Nie, w amfiteatrze nie byłem, ale gdybym był, to bym gw
    > izdał.

No widzisz, demokracja w Polsce ma się dobrze, aresztowań nie było, nikogo nie pałowali.
    Też by Ci włos z głowy nie spadł a co byś sobie pogwizdał to Twoje:)

> Druga demonstracja była nie KOD-owska lecz organizowana przez ludzi protestując
    > ym przeciw złodziejom z opolskiego ratusza, którzy mają w dupie odmienianego pr
    > zez wszystkie przypadki suwerena i wbrew wynikom konsultacji społecznych na sił
    > ę forsują projekt zrabowania okolicznym gminom terenów przynoszących największe
    > dochody z podatków.
    > Z mojej gminy złodzieje z opolskiego ratusza chcą zabrać np. tylko teren, na kt
    > órym zlokalizowane jest centrum handlowe. Nasz wójt i władze gminy wykonały cza
    > rną robotę, ściągnęli inwestorów, załatwili wszystkie zezwolenia i inne formaln
    > ości, a teraz ratuszowi chcą zabrać to, do czego się w ogóle nie przyłożyli. To
    > co robią, to jest kompletne rozpieprzanie samorządności lokalnej. Jedyny pomys
    > ł propisowskiego prezydenta Opola na rozwój miasta to rabunek sąsiednich gmin.
    > O to chodziło w drugiej demonstracji.

To bardzo dobrze że wyraziłeś swój sprzeciw, w dodatku "na głodnego".
    Nie znam dokładnie sprawy więc się nie wypowiadam, bo trzeba by posłuchać jakie argumenty przedstawia ratusz.
  • jureek 09.06.16, 10:04
    astra18 napisał:

> Chodzą ci którym żal tych oderwanych od koryta jak i ci sami którzy nimi są, na
    > dodatek wrzeszczący coś o złamanych zasadach demokracji.

No proszę, jak Ty lepiej ode mnie samego wiesz, dlaczego poszedłem na demonstrację. Muszę więc wyprowadzić Cię z błędu - nie, nie poszedłem dlatego, że żal mi tych oderwanych od koryta, poszedłem tam z powodu arogancji tych, którzy do koryta się dorwali.

> Paradne, nie wszyscy
    > jednak mają syndrom sztokolmski.

Ja nie mam takiego syndromu, dlatego nie żal mi tego kiedyś oderwanego od koryta, a teraz do tego koryta przywróconego, który mówił o ludziach, że to "ciemny lud, który wszystko kupi".

> Co Ty nie powiesz, ja się właśnie dowiedziałam z TVP o tych gwizdach:)Festiwalu
    > nie oglądałam.

Ja też poza koncertem debiutów nie oglądałem. Debiuty oglądałem, bo chciałem zobaczyć, jak wygląda Kortez, którego znałem tylko z radia.

> Sam nie oglądałem wygwizdania Kurskiego, bo akurat w tym czasie byłem gdzieś

> No widzisz, demokracja w Polsce ma się dobrze, aresztowań nie było, nikogo nie
    > pałowali.

Tylko odbierali chorągiewki w barwach narodowych i rzucali gdzieś na ziemię.

> Też by Ci włos z głowy nie spadł a co byś sobie pogwizdał to Twoje:)

Pogwizdałem sobie na demonstracji. Tej drugiej, gdy przechodziliśmy koło siedziby opolskiego wojewody - tchórza bez honoru.

> To bardzo dobrze że wyraziłeś swój sprzeciw, w dodatku "na głodnego".
    > Nie znam dokładnie sprawy więc się nie wypowiadam, bo trzeba by posłuchać jakie
    > argumenty przedstawia ratusz.

Argumenty ratusza są dokładnie takie same, jak wszystkich tych, którzy zamiast pracować wolą zabierać ziemie sąsiadów. "Wielkie Niemcy", "Wielka Rosja", "Wielka Serbia" i "Wielkie Opole". Oficjalnie chodzi niby o to, że Opole musi się powiększyć, żeby mogło się rozwijać, a tak naprawdę to w granicach miasta jest mnóstwo niezagospodarowanych terenów, a chodzi tylko i wyłącznie o skok na kasę. Przyłączane są te tereny, które przynoszą sąsiadującym gminom największe dochody z podatków. Ignoruje się przy tym kompletnie wyniki konsultacji społecznych, w których 91% opowiedziało się przeciw. Tak wygląda w praktyce szanowanie woli "suwerena".
  • astra18 09.06.16, 17:58
    jureek napisał:

> No proszę, jak Ty lepiej ode mnie samego wiesz, dlaczego poszedłem na demonstra
    > cję. Muszę więc wyprowadzić Cię z błędu - nie, nie poszedłem dlatego, że żal mi
    > tych oderwanych od koryta,

A nie jest Ci głupio że "firmuja" je ci którzy przez 8 lat narobili tyle bagna w Polsce?
    Afer tyle że formularz nie przyjmie w jednym wpisie, zagrabienie 150 mld kasy polskich obywateli - może Ciebie to nie dotyczyć bo nie wiem czy przystapiłeś do OFE...itd...

poszedłem tam z powodu arogancji tych, którzy do ko
    > ryta się dorwali.

Wolałabym konkrety.
    >
    > > Paradne, nie wszyscy
    > > jednak mają syndrom sztokolmski.
    >
    > Ja nie mam takiego syndromu,

Widać wiele spraw obywateli polskich Ciebie jednak bezpośrednio nie dotyczy.

dlatego nie żal mi tego kiedyś oderwanego od koryt
    > a, a teraz do tego koryta przywróconego, który mówił o ludziach, że to "ciemny
    > lud, który wszystko kupi".

Fakt, człowiek kontrowersyjny, ale do pewnych zadań są potrzebni tacy ludzie.
    Na razie - mówię w swoim imieniu - nie podpadł. Robi to czego oczekiwali ci, którzy chcieli zmian.

>
    > Tylko odbierali chorągiewki w barwach narodowych i rzucali gdzieś na ziemię.

Ja tam nie byłam i tego nie widziałam, Ty też nie.

> Argumenty ratusza są dokładnie takie same, jak wszystkich tych, którzy zamiast
    > pracować wolą zabierać ziemie sąsiadów. "Wielkie Niemcy", "Wielka Rosja", "Wiel
    > ka Serbia" i "Wielkie Opole". Oficjalnie chodzi niby o to, że Opole musi się po
    > większyć, żeby mogło się rozwijać, a tak naprawdę to w granicach miasta jest mn
    > óstwo niezagospodarowanych terenów, a chodzi tylko i wyłącznie o skok na kasę.

Jesli piszesz "skok na kasę" oznacza że miałyby wynikać z tego jakieś prywatne korzyści.
    Pamiętam jak się Słupsk buntował za przyłączeniem do województwa gdańskiego.

> Przyłączane są te tereny, które przynoszą sąsiadującym gminom największe dochod
    > y z podatków. Ignoruje się przy tym kompletnie wyniki konsultacji społecznych,
    > w których 91% opowiedziało się przeciw. Tak wygląda w praktyce szanowanie woli
    > "suwerena".

A poszła sprawa "wyżej"niż do wojewody?
  • jureek 09.06.16, 20:10
    astra18 napisał:

> A nie jest Ci głupio że "firmuja" je ci którzy przez 8 lat narobili tyle bagna
    > w Polsce?

Po pierwsze, nie uważam wcale, żeby rządy w ostatnich 8 latach jakoś specjalnie odstawały na minus od innych rządów po 1989 roku. Owszem były jakieś afery, ale ich skala wcale nie była większa niż w innych latach. O "ekranach" Szyszki zapomniałaś? Teraz znowu nam szykuje kolejny pasztet z "oczyszczaniem ziemi" za ciężką kasę w firemkach "krewnych i znajomych królika". Poza tym w opolskim KOD-zie akurat nie ma ludzi związanych z poprzednią ekipą. Gdyby na tej demonstracji np. taki Kostuś się pojawił, to może bym się zastanowił. Ale to są zupełnie inni ludzie.

> poszedłem tam z powodu arogancji tych, którzy do ko
    > > ryta się dorwali.
    >
    > Wolałabym konkrety.

Konkrety podałem np. na końcu mojego postu. Ponad 90% przeciw powiększaniu Opola, a władza i tak robi swoje, na zasadzie "mamy pana płaszcz i co nam pan zrobi".

> Widać wiele spraw obywateli polskich Ciebie jednak bezpośrednio nie dotyczy.

Co mnie niby nie dotyczy?

> Fakt, człowiek kontrowersyjny, ale do pewnych zadań są potrzebni tacy ludzie.
    > Na razie - mówię w swoim imieniu - nie podpadł. Robi to czego oczekiwali ci, kt
    > órzy chcieli zmian.

Oczekiwali propagandy zamiast wiadomości?

> > Tylko odbierali chorągiewki w barwach narodowych i rzucali gdzieś na ziem
    > ię.
    >
    > Ja tam nie byłam i tego nie widziałam, Ty też nie.

Słyszałem relacje i widziałem na wideo.

> Jesli piszesz "skok na kasę" oznacza że miałyby wynikać z tego jakieś prywatne
    > korzyści.
    > Pamiętam jak się Słupsk buntował za przyłączeniem do województwa gdańskiego.

To jest inna sytuacja. Wtedy powstały nowe województwa i nie zostało okrojone, kadłubowe województwo słupskie. Natomiast po zachachmęceniu przez Opole najbardziej łakomych kąsków okoliczne gminy zostaną, będą musiały wykonywać swoje zadania, ale z mocno okrojonym budżetem. Napiszę Ci, jak to wygląda np. w mojej gminie. Miasto Opole przez bardzo długi czas utrudniało powstanie w mieście nowych centrów handlowych poza Realem. Wyglądało to tak, jakby władzom miasta zależało, żeby Real jak najdłużej nie miał konkurencji. Chyba tak całkiem za darmo ten parasol ochronny nad Realem nie rozciągali, bo w pasażu Reala swoje butiki pootwierały co niektóre żony ratuszowych urzędników. Sytuację wykorzystał wójt sąsiedniej gminy Turawa i zaproponował inwestorom tereny blisko granic miasta ale należące do gminy. Osobiście jeździł po świecie, ściągał inwestorów, walczył z zezwoleniami i innymi urzędniczymi procedurami. Wreszcie centrum zaczęło działać, a za podatki tam zbierane gmina mogła wybudować oczyszczalnie ścieków, założyć w wioskach kanalizację itp. Teraz miast, które nie kiwnęło palcem, chce położyć łapę na podatkach z centrum handlowego, a za co gmina ma dalej utrzymywać te pobudowane oczyszczalnie, za co ma spłacać kredyty. Przecież to jest złodziejstwo w jasny dzień i zniechęcanie ludzi do jakiejkolwiek inicjatywy w samorządach lokalnych. Jedni wypracują, a inni zabierają.

> A poszła sprawa "wyżej"niż do wojewody?

Zgodę na przyłączenie tych gmin musi wydać ministerstwo i tam poszedł wniosek ratusza z zakłamaną opinią wojewody. Gdy jednak list do instytucji centralnych wysłali przeciwnicy powiększania z poszkodowanych gmin, to poseł Kłosowski od zdrajców ich wyzywał. Kłosowski w ogóle ma ciekawe podejście. Chciałby wszystko załatwić po cichu, ugadać się między politykami za plecami mieszkańców. Wójtowi gminy Dobrzeń Wielki proponowano stanowisko wiceprezydenta Opola, żeby tylko wezwał ludzi do zaprzestania protestów, ale facet ma jaja i nie dał się kupić. Tak to wygląda polityka na prowincji.
  • astra18 09.06.16, 20:26
    jureek napisał:

> Po pierwsze, nie uważam wcale, żeby rządy w ostatnich 8 latach jakoś specjalnie
    > odstawały na minus od innych rządów po 1989 roku. Owszem były jakieś afery, al
    > e ich skala wcale nie była większa niż w innych latach. O "ekranach" Szyszki za
    > pomniałaś?

Na taką skale ta afera była że mozna ją porównać do afer:hazardowych, ambergold, inwigilacji dziennikarzy, kradzieży 150mld z OFE w celu ratowania budżetu.....?

Teraz znowu nam szykuje kolejny pasztet z "oczyszczaniem ziemi" za c
    > iężką kasę w firemkach "krewnych i znajomych królika".

"Szykuje" się...ja piszę o faktach a Ty domniemaniach.

Poza tym w opolskim KOD-
    > zie akurat nie ma ludzi związanych z poprzednią ekipą. Gdyby na tej demonstracj
    > i np. taki Kostuś się pojawił, to może bym się zastanowił. Ale to są zupełnie i
    > nni ludzie.

Ale opolski KOD nie jest tylko "strukturą" regionalną.I na Opolu świat się nie kończy.

> Konkrety podałem np. na końcu mojego postu. Ponad 90% przeciw powiększaniu Opol
    > a, a władza i tak robi swoje, na zasadzie "mamy pana płaszcz i co nam pan zrobi
    > ".

Pytałam o konkrety dot. demonstracji KOD.

> Co mnie niby nie dotyczy?

To co napiałam powyżej. Np. OFE, no chyba że nie miałeś nic przeciw temu, jesli miałes tam swoje składki.

> Oczekiwali propagandy zamiast wiadomości?

Przecież Ty prawie nie oglądasz telewizji!!Skąd o tym wiesz?

> > Ja tam nie byłam i tego nie widziałam, Ty też nie.
    >
    > Słyszałem relacje i widziałem na wideo.

Widziałeś jak przed wejściem do amfiteatru odbierali te chorągiewki?

> To jest inna sytuacja. Wtedy powstały nowe województwa i nie zostało okrojone,
    > kadłubowe województwo słupskie.

No ale "kasa uciekła" do stolicy województwa.

Natomiast po zachachmęceniu przez Opole najbard
    > ziej łakomych kąsków okoliczne gminy zostaną, będą musiały wykonywać swoje zada
    > nia, ale z mocno okrojonym budżetem. Napiszę Ci, jak to wygląda np. w mojej gmi
    > nie. Miasto Opole przez bardzo długi czas utrudniało powstanie w mieście nowych
    > centrów handlowych poza Realem. Wyglądało to tak, jakby władzom miasta zależał
    > o, żeby Real jak najdłużej nie miał konkurencji. Chyba tak całkiem za darmo ten
    > parasol ochronny nad Realem nie rozciągali, bo w pasażu Reala swoje butiki poo
    > twierały co niektóre żony ratuszowych urzędników. Sytuację wykorzystał wójt sąs
    > iedniej gminy Turawa i zaproponował inwestorom tereny blisko granic miasta ale
    > należące do gminy. Osobiście jeździł po świecie, ściągał inwestorów, walczył z
    > zezwoleniami i innymi urzędniczymi procedurami. Wreszcie centrum zaczęło działa
    > ć, a za podatki tam zbierane gmina mogła wybudować oczyszczalnie ścieków, założ
    > yć w wioskach kanalizację itp. Teraz miast, które nie kiwnęło palcem, chce poło
    > żyć łapę na podatkach z centrum handlowego, a za co gmina ma dalej utrzymywać t
    > e pobudowane oczyszczalnie, za co ma spłacać kredyty. Przecież to jest złodziej
    > stwo w jasny dzień i zniechęcanie ludzi do jakiejkolwiek inicjatywy w samorząda
    > ch lokalnych. Jedni wypracują, a inni zabierają.
    >
    > > A poszła sprawa "wyżej"niż do wojewody?
    >
    > Zgodę na przyłączenie tych gmin musi wydać ministerstwo i tam poszedł wniosek r
    > atusza z zakłamaną opinią wojewody. Gdy jednak list do instytucji centralnych w
    > ysłali przeciwnicy powiększania z poszkodowanych gmin, to poseł Kłosowski od zd
    > rajców ich wyzywał. Kłosowski w ogóle ma ciekawe podejście. Chciałby wszystko z
    > ałatwić po cichu, ugadać się między politykami za plecami mieszkańców. Wójtowi
    > gminy Dobrzeń Wielki proponowano stanowisko wiceprezydenta Opola, żeby tylko we
    > zwał ludzi do zaprzestania protestów, ale facet ma jaja i nie dał się kupić. Ta
    > k to wygląda polityka na prowincji.
  • jureek 10.06.16, 11:06
    astra18 napisał:

> Na taką skale ta afera była że mozna ją porównać do afer:hazardowych, ambergold
    > , inwigilacji dziennikarzy, kradzieży 150mld z OFE w celu ratowania budżetu....

Za rządów PiS oczywiście nikogo nie inwigilowano, ani żadnych afer nie było. Jeśli chodzi o skalę afery, to jak chcesz to mierzyć. Według danych NIK budowa niepotrzebnych ekranów tylko na odcinku z Łodzi do Warszawy pochłonęła 200 mln złotych i podrożyła koszt budowy o 7%. Nie wiem, jak inne odcinki, ale samo to jest skandalem, że minister który był wtedy za tę aferę odpowiedzialny, znowu jest ministrem.

> Teraz znowu nam szykuje kolejny pasztet z "oczyszczaniem ziemi" za c
    > > iężką kasę w firemkach "krewnych i znajomych królika".
    >
    > "Szykuje" się...ja piszę o faktach a Ty domniemaniach.

Bardzo wysokie koszty budowy autostrad między innymi z powodu niepotrzebnych ekranów są faktem. Prace nad ustawą o oczyszczeniu ziemi też są faktem.

> Ale opolski KOD nie jest tylko "strukturą" regionalną.I na Opolu świat się nie
    > kończy.

No to którzy koordynatorzy KOD w innych województwach byli wcześniej w rządzie?

> > Konkrety podałem np. na końcu mojego postu. Ponad 90% przeciw powiększani
    > u Opol
    > > a, a władza i tak robi swoje, na zasadzie "mamy pana płaszcz i co nam pan
    > zrobi
    > > ".
    >
    > Pytałam o konkrety dot. demonstracji KOD.

Myślałem, że pytasz o konkrety w kontekście arogancji tych, którzy obecnie dorwali się do koryta. Bo to był mój motyw do pójścia na demonstrację, a nie współczucie dla oderwanych od koryta, jak wcześniej sugerowałaś.

> To co napiałam powyżej. Np. OFE, no chyba że nie miałeś nic przeciw temu, jesli
    > miałes tam swoje składki.

Nie miałem składek w OFE, ale gdybym miał, to byłoby mi dokładnie obojętne, czy moją emeryturę dostanę z OFE czy z ZUS, no chyba, że te emerytury z OFE byłyby dużo wyższe, ale tak akurat nie było, bo te emerytury z OFE były śmiesznie niskie, co wcale nie dziwi, jeśli weźmie się pod uwagę, ile te fundusze wydawały na administrację, jakie prowizje kasowali naganiacze do funduszy itd.

>
    > > Oczekiwali propagandy zamiast wiadomości?
    >
    > Przecież Ty prawie nie oglądasz telewizji!!Skąd o tym wiesz?

Mało oglądam, ale dużo słucham, bo w moim niemieckim domu nie mam osobnego gabinetu i jeśli pracuję na komputerze, to w tym samym pokoju, gdzie żona ogląda TV. To wystarczy, żeby wyrobić sobie zdanie o propagandzie serwowanej przez Wiadomości. Szczytem wszystkiego było sprytne zasugerowanie telewidzowi związku między groźbą zamachów bombowych a KOD-em. Wprost tego nie powiedzieli, ale "ciemny lud", jak prezes TV elegancko to określa, mógł sobie wyciągnąć wniosek, że za próbami zamachów na radiowozy stoi KOD.

> Widziałeś jak przed wejściem do amfiteatru odbierali te chorągiewki?

Czy ja niewyraźnie napisałem? Osobiście nie widziałem, bo mnie tam nie było, ale słyszałem to od ludzi, którzy tam byli, i widziałem to na wideo, jak ochroniarze odbierają biało-czerwone chorągiewki.
  • a000000 10.06.16, 11:38
    jureek napisał:

że za
    > próbami zamachów na radiowozy stoi KOD.

no przestań..... za zamachami na radiowozy stoi Młodzież Wszechpolska i cała nacjonalistyczna prawica..... budkę pod rosyjską ambasadą też prawica podpalała....
    Biały Francuz wiozący arsenał to też wredny prawicowiec który chciał się zamachnąć na kolorowych i na globalistów.... na pewno katol.... bo to tylko katol jest nienawistnikiem....

A wiesz, że prezes TVP powiedział szczerą prawdę???? faktycznie ciemny lud wszystko kupi....
    Na tej zasadzie opiera się cała teoria o wizerunku, marketingu i reklamie....
  • jureek 10.06.16, 12:36
    a000000 napisała:

> no przestań..... za zamachami na radiowozy stoi Młodzież Wszechpolska i cała n
    > acjonalistyczna prawica.....

Gdzie takie sugestie słyszałaś?
  • a000000 10.06.16, 15:12
    jureek napisał:

> Gdzie takie sugestie słyszałaś?

jeszcze rok temu ta wersja była oficjalnie obowiązująca... oczywiście ze wskazaniem na PiS jako na pociągającego za sznurki...
  • jureek 10.06.16, 16:53
    a000000 napisała:

> jureek napisał:
    >
    >
    > > Gdzie takie sugestie słyszałaś?
    >
    > jeszcze rok temu ta wersja była oficjalnie obowiązująca...

Jakie pół roku temu? Przecież te zamachy na radiowozy są sprawą dużo świeższą.
    Z dawniejszych spraw pamiętam tego typa, który chciał Sejm w powietrze wysadzić i nie było wtedy w głównym wydaniu wiadomości żadnych sugestii, że to PiS za nim stoi.
    Nie twierdzę, że nie było wtedy w telewizji w ogóle propagandy, owszem, była, ale nie tak ordynarna i nachalna jak dzisiaj.
  • maria421 10.06.16, 17:03
    jureek napisał:

> Jakie pół roku temu? Przecież te zamachy na radiowozy są sprawą dużo świeższą.

No wlasnie.

> Z dawniejszych spraw pamiętam tego typa, który chciał Sejm w powietrze wysadzić
    > i nie było wtedy w głównym wydaniu wiadomości żadnych sugestii, że to PiS za n
    > im stoi.

Za to "niezelezne" PiSowskie media doszukiwaly sie w tym roboty ABW :

niezalezna.pl/74153-sad-orzekl-brunon-kwiecien-szykowal-zamach-na-sejm
    Czyli- jak zwykle "to wina Tuska". Czy Brunon K. szykuje zamach na Sejm w czasach rzadow PO, czy ktos atakuje radiowozy w czasach rzadow PiS, to jest zawsze "wina Tuska".

> Nie twierdzę, że nie było wtedy w telewizji w ogóle propagandy, owszem, była, a
    > le nie tak ordynarna i nachalna jak dzisiaj.

Jak widzisz na przykladzie ktory zamiescilam w linku, zawsze byla ordynarna propaganda PiSowskich mediow.
    I wiesz co? Oni tym wygrywaja!
  • a000000 10.06.16, 18:24
    > jureek napisał:
    >
    > > Jakie pół roku temu? Przecież te zamachy na radiowozy są sprawą dużo świe
    > ższą.

tak się składa, że zamachy na radiowozy były są i będą. O te ostatnie sprzed paru dni są podejrzewani prawicowcy.

> Czyli- jak zwykle "to wina Tuska"

zależy kto mówi.... bo równie często jest to wina Kaczora.

> Jak widzisz na przykladzie ktory zamiescilam w linku, zawsze byla ordynarna pro
    > paganda PiSowskich mediow.

równie często propaganda PO-wskich mediów jest ordynarna.

Przykre to, ale w takich czasach przyszło nam żyć. Fakty się nie liczą, liczy się tylko to, w co wierzy wyborca.

• maria421 10.06.16, 18:28
    a000000 napisała:

> równie często propaganda PO-wskich mediów jest ordynarna.
    >
    > Przykre to, ale w takich czasach przyszło nam żyć. Fakty się nie liczą, liczy s
    > ię tylko to, w co wierzy wyborca.

Masz jakis przyklad z nie-PiSowskich mediow na to ze za Brunonem K. stoi PiS?

Masz jakis przyklad z nie-PiSowskich mediow na to, ze za zamachowcem z Wroclawia stoja sluzby specjalne?
  • a000000 10.06.16, 18:32
    maria421 napisała:

> Masz jakis przyklad z nie-PiSowskich

a które to media są pisowskie a które niepisowskie?
  • maria421 10.06.16, 18:36
    a000000 napisała:

> a które to media są pisowskie a które niepisowskie?

PiSowskie to sa te, ktore sie nazywaja "polskimi " i "niezaleznymi", a nawet "narodowymi".

Nie-PiSowskie media to cala reszta.
  • a000000 10.06.16, 21:03
    maria421 napisała:

> PiSowskie to sa te, ktore sie nazywaja "polskimi " i "niezaleznymi", a nawet "n
    > arodowymi".

dziwnie to dzielisz. Np Wyborcza..... da się posiekać, że jest gazetą polską.... ale czy pisowską?

Ja bym raczej powiedziała, że nie przymiotniki a szerzone poglądy świadczą o sympatiach.
  • ja.nusz 10.06.16, 21:21
    Pisuarski beton nigdy nie pojmie, że GW jest najlepszym POLSKIM dziennikiem, któremu wasze szmatławce do pięt nie dorastają.
    A nie pojmiecie tego, bo macie przez te szmatławce kompletnie sprane mózgi - o ile je kiedekolwiek posiadaliście.

• maria421 10.06.16, 21:57
    a000000 napisała:

> dziwnie to dzielisz. Np Wyborcza..... da się posiekać, że jest gazetą polską...
    > . ale czy pisowską?

Wyborcza z pewnoscia PiSowska nie jest.
    PiSowskie sa wszystkie media braci Karnowskich, te wszystkie spolki sponsorowane przez SKOK Holding, te wszystkie "niezalezne" , Gazeta Polska" itp. Pro-PiSowskie sa media Ojca Rydzykla, czyli Radio Maryja, TVTrwam, Nasz Dziennik. No i od czasow wyborow TVP nazywana obenie TVPiS.

> Ja bym raczej powiedziała, że nie przymiotniki a szerzone poglądy świadczą o sy
    > mpatiach.

Tu nie chodzi o sympatie, tu chodzi o to kto ma kontrole nad mediami.

• astra18 10.06.16, 22:16
    maria421 napisała:

>
    > Wyborcza z pewnoscia PiSowska nie jest.
    > PiSowskie sa wszystkie media braci Karnowskich, te wszystkie spolki sponsorowan
    > e przez SKOK Holding

Wskaz akcjonariuszy, konkrety a nie plotki.
    Wskaz akcjonariuszy Agory.
    Dziekuje za uwage:)

, te wszystkie "niezalezne" , Gazeta Polska" itp. Pro-PiSow
    > skie sa media Ojca Rydzykla, czyli Radio Maryja, TVTrwam, Nasz Dziennik. No i o
    > d czasow wyborow TVP nazywana obenie TVPiS.

Jak sobie nazywaja to najwiecej maja do powiedzenia ci ktorzy nie maja skali porownawczej z tym co bylo, teraz przynamniej jest pluralizm w tv:)
    Ach, zapomnialam ze Ty nie odbierasz TVN24:)
    >

>
    >
    >
  • maria421 11.06.16, 09:24
    astra18 napisał:

> Wskaz akcjonariuszy, konkrety a nie plotki.

Media Karnowskich naleza do Fratria a ta nalezy do Apella a ta z kolei jest finansowana przez SKOK Holding.

I to sa ustalenia KNF.

> Wskaz akcjonariuszy Agory.

Prosze bardzo. Agora, w przeciwienstwie do sieci powiazac biznesowych SKOK Holding jest calkiem przejrzysta :

www.stockwatch.pl/gpw/AGORA,akcjonariat,wyniki.aspx
    > Jak sobie nazywaja to najwiecej maja do powiedzenia ci ktorzy nie maja skali po
    > rownawczej z tym co bylo, teraz przynamniej jest pluralizm w tv:)
    > Ach, zapomnialam ze Ty nie odbierasz TVN24:)

Tak tak, ja nie mieszkam w Niemczech wiec w ogole nie mam pojecia na temat polskich mediow.

• astra18 11.06.16, 09:47
    maria421 napisała:

> astra18 napisał:
    >
    > > Wskaz akcjonariuszy, konkrety a nie plotki.
    >
    > Media Karnowskich naleza do Fratria a ta nalezy do Apella a ta z kolei jest fin
    > ansowana przez SKOK Holding.

Fratria - grupa medialna,należy do Apelli -tzn. Apella jest właścicielem? akcjonariuszem????:) - firmy zajmijacej ię obsługą marketingową.......idziesz dalej???:))

>
    > Prosze bardzo. Agora, w przeciwienstwie do sieci powiazac biznesowych SKOK Hold
    > ing jest calkiem przejrzysta :
    >
    > www.stockwatch.pl/gpw/AGORA,akcjonariat,wyniki.aspx

Ten akcjonariusz z 11% jest już nam wzystkim znany:))))

Wystarczy się postarać i pogmerać paluszkami na klawiaturze a nie pisać androny o braku przyjrzystości:
    www.infoveriti.pl/firma-krs/Fratria,Gdynia,Raport,o,firmie,KRS,0000429681.html
    > > Jak sobie nazywaja to najwiecej maja do powiedzenia ci ktorzy nie maja sk
    > ali po
    > > rownawczej z tym co bylo, teraz przynamniej jest pluralizm w tv:)
    > > Ach, zapomnialam ze Ty nie odbierasz TVN24:)
    >
    > Tak tak, ja nie mieszkam w Niemczech wiec w ogole nie mam pojecia na temat pol
    > skich mediow.

A możesz porównać na bieżąco merytorycznie wiadomości z TVN z wiadomościami TVP?
    Taki sobie jeden z przykładów. A może z POlsatNews? A może ze Superstacją?
    >
  • maria421 11.06.16, 10:05
    Astra, dzieki za ten link o Fratria , zauwazylas tam nazwisko G. Bierecki ? :-)))

Co do TVP to moge porownywac poziom wiadomosci sprzed roku do poziomu wiadomosci obecnie, czyli kiedy TVP stala sie "narodowa" czyli TVPiS.
  • astra18 11.06.16, 10:17
    maria421 napisała:

> Astra, dzieki za ten link o Fratria , zauwazylas tam nazwisko G. Bierecki ? :-)
    > ))

A zauważyłaś co reprezentuje to nazwisko?:))
    Nie bądź jak Jasiu co mu się wyszystko z ....kojarzy:)
    Ale link prima sort, nie? Przejrzysty czy dla Ciebie nie dość?:)
    Nie to co firma za którą się "nie" kryje się nazwisko Sorosa ,obecnie jednego z akcjonariuszy
    > Agory..

> Co do TVP to moge porownywac poziom wiadomosci sprzed roku do poziomu wiadomosc
    > i obecnie, czyli kiedy TVP stala sie "narodowa" czyli TVPiS.

Żeby napisać że coś jest propagandą trzeba mieć skalę porównawczą różnych mediów tv a Ty ich nie masz.Sorry.
    Co do poziomu sprzed roku a obecnego - to co chcesz porównać? Sposób prowadzenia, modulację głosu, ubranie redaktorów......
  • astra18 11.06.16, 10:22
    Idźmy dalej, bo chyba wg Twojej wiedzy Mario, media prawicowe kończą się na Karnowskich i Sakiewiczu:)

DORZeczy:
    pl.wikipedia.org/wiki/Do_Rzeczy

Sorosa brak:)
  • maria421 11.06.16, 10:24
    Astra, jakbys nie kombinowala, w spolce Fratria pojawia sie nazwisko G. Bierecki. Czy to aby nie przypadkiem ten senator PiSu ktory jest tez szefem SKOK Holding w Luksemburgu?

I czy w spolce Forum , tej od Gazety Polskiej , Ryszard Czarnecki to przypadkiem nie jest ten Ryszard Czarnecki polityk PiS?

Co do mediow- przeciez mowie ze mam skale porownawcza miedzy tym co bylo jeszcze rok temu a tym co jest teraz. Mowie oczywiscie o TVP.
  • astra18 11.06.16, 10:42
    maria421 napisała:

> Astra, jakbys nie kombinowala, w spolce Fratria pojawia sie nazwisko G. Biereck
    > i. Czy to aby nie przypadkiem ten senator PiSu ktory jest tez szefem SKOK Holdi
    > ng w Luksemburgu?
    >
    > I czy w spolce Forum , tej od Gazety Polskiej , Ryszard Czarnecki to przypadkie
    > m nie jest ten Ryszard Czarnecki polityk PiS?

zaraz zaraz.....czy ja gdzieś pisałam że powyższe media nie są propisowskie?

Odniosłam się do tezy o POLSKICH mediach, z polskim kapitałem.
    >
    > Co do mediow- przeciez mowie ze mam skale porownawcza miedzy tym co bylo jeszcz
    > e rok temu a tym co jest teraz. Mowie oczywiscie o TVP.

Czyli coś na kształt "zawartość cukru w cukrze":)
    Więc pytałam Cię w poprzednim poście na czym ta różnica polega...:))))
    Będzie odpowiedź na moje pytanie?

Co do porównań TVP z innymi stacjami -dam Ci podpowiedź - rok temu TVP i TVN , TVN24- bo to są w Polsce dwa wiodące źródła telewizyjnych wiadomości - "gadały jednym głosem":)
  • maria421 11.06.16, 11:34
    Astra, pro PiSowskie sa media Ojca Rydzyka.

Madia spolek Forum czy Fratria sa PiSowskie bo zarzadzane przez politykow PiSu.
    Polskie media, czyli media z polskim kapitalem wcale nie sa gwarancja obiektywizmu politycznego.

Przyznasz chyba ze jest jednak roznica miedzy "Rzeczpospolita" a "WPolityce"?

Pytasz na czym polega roznica miedzy TVP a TVPiS? Na tym ze TVP nie uprawiala propagandy w stylu PRLowskim jak robi to TVPiS. To samo mowi Ci Jureek, ale Ty mu zarzucasz ze on z doskoku i jednym uchem slucha.
  • astra18 11.06.16, 18:54
    maria421 napisała:

> Astra, pro PiSowskie sa media Ojca Rydzyka.
    >
    > Madia spolek Forum czy Fratria sa PiSowskie bo zarzadzane przez politykow PiSu.
    > Polskie media, czyli media z polskim kapitalem wcale nie sa gwarancja obiektywi
    > zmu politycznego.
    >
    > Przyznasz chyba ze jest jednak roznica miedzy "Rzeczpospolita" a "WPolityce"?

Raczej niewielka, Warzecha, Mazurek, Fijołek bardzo często są krytuczni w swoich artykułach w Wpolityce do poczynań obecnego rządu.
    A co do obiektywizmu RZepy... no cóż, słynne rozmowy Hajdarowicza z Grasiem w kontekście wyrzucenia Gmyza, Lisickiego, Wróblewskiego....przypomnij sobie.
    >
    > Pytasz na czym polega roznica miedzy TVP a TVPiS? Na tym ze TVP nie uprawiala p
    > ropagandy w stylu PRLowskim jak robi to TVPiS. To samo mowi Ci Jureek, ale Ty m
    > u zarzucasz ze on z doskoku i jednym uchem slucha.

To nie jest odpowiedź na moje pytanie, bo to że z doskoku Jureek słucha czasem to żaden argument. Jesli opierasz się tylko na jego zdaniu to znaczy że nie masz swojego i klepiesz to samo co on, bo nie wskazal porównanaia materiałów i sposobu ich przekazywania.
    >
  • jureek 11.06.16, 20:38
    astra18 napisał:

> to żaden argument. Jesli opierasz się tylko na jego zdaniu to znaczy że nie mas
    > z swojego i klepiesz to samo co on, bo nie wskazal porównanaia materiałów i spo
    > sobu ich przekazywania.

Co nie wskazałem? Przecież dałem Ci przykład, jak w głównym wydaniu wiadomości jednym tchem podawano informację o próbie zamachu na zaparkowane policyjne radiowozy i zaraz po tym, jaki to KOD jest be. Przecież to jest czysta propaganda.
  • astra18 11.06.16, 20:44
    jureek napisał:

> Co nie wskazałem? Przecież dałem Ci przykład, jak w głównym wydaniu wiadomości
    > jednym tchem podawano informację o próbie zamachu na zaparkowane policyjne radi
    > owozy i zaraz po tym, jaki to KOD jest be. Przecież to jest czysta propaganda.

Jaki przykład? Podano że za zamachem stoi KOD? Czy Ci kolejność nie odpowiada?
  • maria421 11.06.16, 21:00
    astra18 napisał:

> Raczej niewielka, Warzecha, Mazurek, Fijołek bardzo często są krytuczni w swoic
    > h artykułach w Wpolityce do poczynań obecnego rządu.
    > A co do obiektywizmu RZepy... no cóż, słynne rozmowy Hajdarowicza z Grasiem w k
    > ontekście wyrzucenia Gmyza, Lisickiego, Wróblewskiego....przypomnij sobie.

Jest bardzo duza roznica w poziomie.
    No i Rzepa oczywiscie stara sie byc obiektywna, natomiast "WPolityce" nawet nie usiluje sprawiac wrazenia obiektywizmu.

> To nie jest odpowiedź na moje pytanie, bo to że z doskoku Jureek słucha czasem
    > to żaden argument. Jesli opierasz się tylko na jego zdaniu to znaczy że nie mas
    > z swojego i klepiesz to samo co on, bo nie wskazal porównanaia materiałów i spo
    > sobu ich przekazywania.

Jezeli juz dwoje rozmowcow Ci mowi to samo, to znaczy ze cos w tym jest.

• astra18 11.06.16, 21:20
    maria421 napisała:

> .
    >
    > Jest bardzo duza roznica w poziomie.

Nie polemizuje w sprawie subiektywnych odczuc.

> No i Rzepa oczywiscie stara sie byc obiektywna, natomiast "WPolityce" nawet nie
    > usiluje sprawiac wrazenia obiektywizmu.

Wlasnie podalam Ci przyklad nazwisk dziennikarzy z Wpolityce ktorzy sa sceptyczni w sprawie dzialan obecnego rxadu, widocznie nie czytasz i stad Twoja nieprawdziwa ocena.
    >
    >
    > Jezeli juz dwoje rozmowcow Ci mowi to samo, to znaczy ze cos w tym jest.

To zastosuj to w stosunku do mnie i Azerki:)
    >
  • maria421 12.06.16, 09:00
    astra18 napisał:

> > Jezeli juz dwoje rozmowcow Ci mowi to samo, to znaczy ze cos w tym jest.
    >
    > To zastosuj to w stosunku do mnie i Azerki:)

Zawsze przyjmuje serio odczucia innych osob , z odczuciami nie dyskutuje i nie wymagam zeby je "udowodniono", jak Ty kiedys ode mnie :-)
  • astra18 12.06.16, 09:10
    maria421 napisała:

> astra18 napisał:
    >
    > > > Jezeli juz dwoje rozmowcow Ci mowi to samo, to znaczy ze cos w tym
    > jest.
    > >
    > > To zastosuj to w stosunku do mnie i Azerki:)
    >
    > Zawsze przyjmuje serio odczucia innych osob , z odczuciami nie dyskutuje i nie
    > wymagam zeby je "udowodniono", jak Ty kiedys ode mnie :-)

Ciekawa filozofia - "inni" mają odczucia a Ty masz dowody polegające na odczuciach tych "po linii":)))
  • maria421 12.06.16, 09:12
    astra18 napisał:

> Ciekawa filozofia - "inni" mają odczucia a Ty masz dowody polegające na odczuc
    > iach tych "po linii":)))

Ty, nawet jak mam odczucia potrafisz zadac zebym przedstawila dowody na moje odczucia :-)
  • ja.nusz 11.06.16, 10:52
    Mario, poszukaj sobie jakiegoś ślepca w sąsiedztwie i pogadaj sobie z nim o kolorach - efekt będzie identyczny jak tutaj.
  • a000000 11.06.16, 11:18
    maria421 napisała:

przeciez mowie ze mam skale porownawcza miedzy tym co bylo jeszcz
    > e rok temu a tym co jest teraz. Mowie oczywiscie o TVP.

zmiana nastąpiła TYLKO w mediach publicznych, czyli TVP, co jest oczywiste, gdyż stacje TVP zawsze trzymały kurs prorządowy. Ktokolwiek rządził.
    Stacje TVN nadają bez zmian, Polsat bez zmian, odnoszę wrażenie że troszkę się zmieniło w Superstacji, na korzyść rządu. Nie są tak agresywni w kierunku PiS, no i mniej zachwyceni platformą....
    Media internetowe bez zmian. Media pisane - bez zmian.
  • maria421 11.06.16, 11:41
    a000000 napisała:

> maria421 napisała:
    >
    > przeciez mowie ze mam skale porownawcza miedzy tym co bylo jeszcz
    > > e rok temu a tym co jest teraz. Mowie oczywiscie o TVP.
    >
    > zmiana nastąpiła TYLKO w mediach publicznych, czyli TVP, co jest oczywiste, gdy
    > ż stacje TVP zawsze trzymały kurs prorządowy. Ktokolwiek rządził.

Ktokolwiek przedtem rzadzil nie dokonal takiej czystki w TVP jak PiS.
    Ktokolwiek przedtem rzadzil nie uzywal TVP jako swojej tuby propagandowej.
  • a000000 11.06.16, 15:11
    maria421 napisała:

> Ktokolwiek przedtem rzadzil nie dokonal takiej czystki w TVP jak PiS.
    > Ktokolwiek przedtem rzadzil nie uzywal TVP jako swojej tuby propagandowej.

każda ekipa dokonywała czystki, każda ekipa miała tubę propagandową. Różnica polega na tym, że wówczas między ekipami nie było aż tak wielkiej różnicy poglądowej jak teraz, gdy po liberałach władzę przejęła konserwatywna prawica. Więc różnica widoczna okiem nieuzbrojonym.
    Między PO a PiS mamy przepaść polityczno-gospodarczą, trudno więc wymagać, aby rząd pozostawił media w rękach poprzedników.
  • maria421 11.06.16, 15:46
    Azerko, tu masz liste 60 osob ktore zniknely z TVP w pare miesiecy po objeciu wladzy przez PiS. Niektore z tych osob zlozyly wymowienia, inne zostaly usuniete lub pozbawione programow.

jastrzabpost.pl/newsy/dziennikarze-zwolnieni-z-telewizji-polskiej-59-nazwisk_291813.html

Moze zanim napisalas ze "kazda ekipa dokonywala czystki" powinnas byla sprawdzic jak naprawde bylo? Poszukac moze podobnej ilosciowo listy dziennikarzy usunietych z TVP w pierwszych miesiacach
    wladzy jakiegokolwiek poprzedniego rzadu, lacznie z pierwszym rzadem PiS?
  • a000000 11.06.16, 16:10
    maria421 napisała:

Poszukac moze podobnej ilosciowo listy dziennikarzy usunie
    > tych z TVP w pierwszych miesiacach

ilość ZAWSZE jest wprost proporcjonalna do różnicy poglądowej nowej ekipy w stosunku do starej.
    W ciągu 27 lat przemian, obecna zmiana jest największa.
  • maria421 11.06.16, 16:25
    a000000 napisała:

> ilość ZAWSZE jest wprost proporcjonalna do różnicy poglądowej nowej ekipy w st
    > osunku do starej.

Z tego wynika, ze PO przejmujace wladze po PiS w 2007 roku wcale sie tak bardzo nie roznilo od PiSu, skoro nie dokonalo takiej czystki. Znaczy to rowniez ze przez ostatnie 8 lat PiS sie bardzo zradykalizowal.
    Zgodzisz sie z tym?

> W ciągu 27 lat przemian, obecna zmiana jest największa.

I najgorsza.

• a000000 11.06.16, 17:46
    maria421 napisała:

> Z tego wynika, ze PO przejmujace wladze po PiS w 2007 roku wcale sie tak bardzo
    > nie roznilo od PiSu, skoro nie dokonalo takiej czystki. Znaczy to rowniez ze p
    > rzez ostatnie 8 lat PiS sie bardzo zradykalizowal.
    > Zgodzisz sie z tym?

zgodzę się, że w 2007 r różnice były niewielkie. I wcale nie dlatego że czystka była malutka, tylko dlatego że ich poglądy były prawie zbieżne.
    Nie zgadzam się, że to PiS się zradykalizował, bo zmiany nastąpiły i w PiS i w PO. A najbardziej te dwa stronnictwa się poróżniły walcząc o władzę. Przemysł pogardy i katastrofa zrobiły swoje.

> > W ciągu 27 lat przemian, obecna zmiana jest największa.
    >
    > I najgorsza.

wziąwszy pod uwagę poziom wzajemnej nienawiści, chyba masz rację.

• maria421 11.06.16, 18:38
    Azerko, Kaczynski mial 8 lat na przygotowanie sie do objecia wladzy i jak widac tych lat nie tracil.
    Przygotowal sobie swietna machine propagandowa , ktorej w roku 2005 nie posiadal, i zaczal dzialac wedlug maksymy "jak masz zrobic swinstwo, to zrob je zaraz", czyli zrob zaraz czystki w TVP i uczyn ja "telewizja narodowa". Zrob zaraz skok na TK, jak najwiecej stanowisk w korpusie cywilnym i gdzie sie da obsadz swoimi...
    Ludzie sie przyzwyczaja i po pierwszej kadencji nie beda juz tego pamietac, szczegolnie jezeli dasz im pare marchewek do schrupnaia typu 500+.
  • a000000 11.06.16, 20:05
    maria421 napisała:

> Azerko, Kaczynski mial 8 lat na przygotowanie sie do objecia wladzy i jak widac
    > tych lat nie tracil.

owszem, nie tracił. Pochował brata, matkę, odbył żałobę, poszukiwał przyczyn śmierci brata.... Sądzisz, że miał głowę do przygotowywania się do wygrania wyborów, zwłaszcza gdy zewsząd słyszał drwiny, że kolejne wybory przegrane , a Tusk to nawet nie ma z kim przegrać....

> Przygotowal sobie swietna machine propagandowa , ktorej w roku 2005 nie posiadał

no cóż, uczył się od najlepszych propagandzistów....

• maria421 11.06.16, 21:04
    a000000 napisała:

> owszem, nie tracił. Pochował brata, matkę, odbył żałobę, poszukiwał przyczyn śm
    > ierci brata.... Sądzisz, że miał głowę do przygotowywania się do wygrania wybo
    > rów, zwłaszcza gdy zewsząd słyszał drwiny, że kolejne wybory przegrane , a Tusk
    > to nawet nie ma z kim przegrać....

Azerko, przeciez on byl caly czas aktywny politycznie! Startowal nawet do wyborow prezydenckich w 2010 roku, przygotowywal PiS do wyborow parlamentarnych w 2011 roku, do samorzadowych w 2014 roku, wyciagnal Dude z kapelusza jako kandydata na prezydenta i Szydlo jako premierowa.
    A Ty piszesz tak jakby on sie przez te 8 lat gdzies schowal i wcale byl niewidoczny.

> no cóż, uczył się od najlepszych propagandzistów....

Wlasnie- widac ze uzywa jezyka Gomulki.

• astra18 11.06.16, 19:18
    maria421 napisała:

> Azerko, tu masz liste 60 osob ktore zniknely z TVP w pare miesiecy po objeciu w
    > ladzy przez PiS. Niektore z tych osob zlozyly wymowienia, inne zostaly usuniete
    > lub pozbawione programow.
    >
    > jastrzabpost.pl/newsy/dziennikarze-zwolnieni-z-telewizji-polskiej-59-nazwisk_291813.html

No to ja naliczyłam 27 zwolnionych. Gdzie masz wobec tego te czystki nieporównywalne z tym co zrobiła PO za swoich rzadów?

Reszta sama się zwolniła bo im się nowe władze nie podobały.
    Owsiak się zwolnił bo mu się nie podobało zatrudnienie dziennikarza Frondy, choć nic nie miał wspólnego z programem Owsiaka, Młynarska we łzach pożegnała widzów wierszem swojego ojca, choć wiadomo że po prostu format programu znika z anteny i inni prowadzący też nie będą na wizji, i tym podobnych incydentów było jeszcze wiele, ale "męczenników" ofiar nowej władzy na pęczki.
  • jureek 11.06.16, 19:21
    astra18 napisał:

> Reszta sama się zwolniła bo im się nowe władze nie podobały.
    > Owsiak się zwolnił bo mu się nie podobało zatrudnienie dziennikarza Frondy, cho
    > ć nic nie miał wspólnego z programem Owsiaka, Młynarska we łzach pożegnała widz
    > ów wierszem swojego ojca, choć wiadomo że po prostu format programu znika z ant
    > eny i inni prowadzący też nie będą na wizji, i tym podobnych incydentów było je
    > szcze wiele, ale "męczenników" ofiar nowej władzy na pęczki.

Zimoch też sam się zwolnił, nie?
  • astra18 11.06.16, 19:24
    jureek napisał:

> Zimoch też sam się zwolnił, nie?

Tak,sam zwolnił się. Robota w TVN już dawno czekała, potrzebna była tylko odpowiednia oprawa do tego.
  • maria421 11.06.16, 21:06
    Astra, a moze Ty mi przedstaw jakas liste nawet tylko 27 dziennikarzy zwolnionych przez jakikolwiek poprzedni rzad w ciagu pierwszych paru miesiecy rzadzenia?

• astra18 11.06.16, 21:24
    maria421 napisała:

> Astra, a moze Ty mi przedstaw jakas liste nawet tylko 27 dziennikarzy zwolniony
    > ch przez jakikolwiek poprzedni rzad w ciagu pierwszych paru miesiecy rzadzenia?

Juz o tym byla dyskusja, nawet o roznicy miedzy tym w jakim okresie sie to dzialo.
    Oczywiscie o naciskach rzadu Tuska na Rzepe w sprawie zwolnienia dziennikarzy milczysz.
    >
  • maria421 11.06.16, 21:31
    astra18 napisał:

> Juz o tym byla dyskusja, nawet o roznicy miedzy tym w jakim okresie sie to dzia
    > lo.
    > Oczywiscie o naciskach rzadu Tuska na Rzepe w sprawie zwolnienia dziennikarzy m
    > ilczysz.
    > >

Liste przynajmniej 29 dziennikarzy zwolnionych z TVP w ciagu PIERWSZYCH PARU MIESIECY od przejecia wladzy przez PO masz?

Nie masz?

To najwyzszy czas zebys przyznala ze PiS poczynil niespotykane dotad czystki wsrod dziennikarzy TVP.

• astra18 11.06.16, 21:40
    maria421 napisała:

> astra18 napisał:

> > Juz o tym byla dyskusja, nawet o roznicy miedzy tym w jakim okresie sie t
    > o dzia
    > > lo.
    > > Oczywiscie o naciskach rzadu Tuska na Rzepe w sprawie zwolnienia dziennik
    > arzy m
    > > ilczysz.

>
    > Liste przynajmniej 29 dziennikarzy zwolnionych z TVP w ciagu PIERWSZYCH PARU MI
    > ESIECY od przejecia wladzy przez PO masz?
    >
    > Nie masz?
    >
    > To najwyzszy czas zebys przyznala ze PiS poczynil niespotykane dotad czystki ws
    > rod dziennikarzy TVP.
    >
    Najwyzszy czas zebys przestala innym pisac co maja przyznac a co nie abys czula sie usatysfakcjonowana nawet kosztem zgodnosci z faktami.
    Przypominam Ci ze nie ma ZADNeJ roznicy okres w jakim to nastapilo,bo moglo sie to wiazac z kontraktami i odszkodowaniami za ich zerwanie, tylko z faktem ze PO wywalalo rowno i nie ma moralnego prawa zarzucac teraz ze nastapily zmiany.

• maria421 12.06.16, 09:04
    astra18 napisał:

> Najwyzszy czas zebys przestala innym pisac co maja przyznac a co nie abys czula
    > sie usatysfakcjonowana nawet kosztem zgodnosci z faktami.
    > Przypominam Ci ze nie ma ZADNeJ roznicy okres w jakim to nastapilo,bo moglo sie
    > to wiazac z kontraktami i odszkodowaniami za ich zerwanie, tylko z faktem ze P
    > O wywalalo rowno i nie ma moralnego prawa zarzucac teraz ze nastapily zmiany.

Oczywiscie ze czas jest bardzo wazny! Nie chcesz tego nazwac "czystka", to nazwij to "masowymi zwolnieniami". Tego PO nigdy nie zrobilo!.
    Chcesz porownywac zmiany personale w ciagu 8 lat do zmian personalnych w ciagu 3 miesiecy? Serio???

• astra18 12.06.16, 09:15
    maria421 napisała:

> Oczywiscie ze czas jest bardzo wazny! Nie chcesz tego nazwac "czystka", to nazw
    > ij to "masowymi zwolnieniami". Tego PO nigdy nie zrobilo!.

Ach, przeprowadzili tzw. aksamitną rewolucję w mediach:)
    Przy śmietniku też:)

> Chcesz porownywac zmiany personale w ciagu 8 lat do zmian personalnych w ciagu
    > 3 miesiecy? Serio???

Tak, nie widzę żadnej różnicy. Liczy się ten sam fakt.
    Wskaż mi sytuację w której prominentny polityk PiS umawia się z właściecielem gazety w celu zrobienia czystki w redakcji, po której wylatuje parę osób, z szefem włącznie.
    Proszę, włala!
    >
  • maria421 12.06.16, 09:22
    Astra, ja wiem ze Ty nie zauwazasz roznicy w zwolnieniu kilkudziesieciu osob w ciagu trzech miesiecy przez PiS a zwolnieniu ... ILU? osob w ciagu 8 lat przez PO, bo musialabys przyznac ze PiS jednak dokonalw TVP czystki jakiej przedtem nie dokonal zaden rzad, a na to Cie nie stac.

Wiesz juz ILE osob zostalo zwolnionych z TVP w czasie 8 lat rzadow PO?
  • astra18 12.06.16, 09:39
    maria421 napisała:

> Astra, ja wiem ze Ty nie zauwazasz roznicy w zwolnieniu kilkudziesieciu osob w
    > ciagu trzech miesiecy przez PiS a zwolnieniu ... ILU? osob w ciagu 8 lat przez
    > PO, bo musialabys przyznac ze PiS jednak dokonalw TVP czystki jakiej przedtem
    > nie dokonal zaden rzad, a na to Cie nie stac.

Na razie jedno co muszę przyznać to Twoje wykręcanie się od odpowiedzi.
    I na pewno muszę przyznać, że PO zrobiło czystki, dokonało nacisku, skutczengo, na wydawcę jednej z największych gazet w Polsce po której wyleciała cała redakcja.
    >
    > Wiesz juz ILE osob zostalo zwolnionych z TVP w czasie 8 lat rzadow PO?

Wiem, bo o tym była mowa kiedyś, w kontekście wystąpienia Lichockiej w sejmie.
    Jak dodasz do tego sytuację opisaną przeze mnie wyżej, to już lepiej nie zadawaj sojego pytania o różnicę ze względu na rozłożenie w czasie bo to jest śmieszne.
    I na koniec - nie znam faktu aby wtedy byli tacy diennikarze, którzy się sami zwolninli a robiono propagandę o wyrzuconych.
  • maria421 12.06.16, 10:19
    Astra, Ty to jednak masz tupet...

Ja Cie pytam po raz kolejny ILU dziennikarzy zostalo zwolnionych z TVP w ciagu 8 lat rzadow PO. a Ty mi zarzucasz ze to ja sie wykrecam od odpowiedzi...

Moja droga, na mnie propaganda polegajacy na zalozeniu ze klamstwo powtorzone sto razy staje sie prawda nie dziala. Wiec mozesz sobie powtarzac ze to PO robilo czystki w TVP a nie PiS, moze ktos Ci w to uwierzy, ale z pewnoscia nie ja.

Fakty sa faktami.

ZADEN poprzedni rzad nie dokonal takiej czystki w TVP jak obecny rzad PiS.

• astra18 12.06.16, 11:05
    maria421 napisała:

> Astra, Ty to jednak masz tupet...

Widzę że nie da się ad personam.....żenujące.
    >
    > Ja Cie pytam po raz kolejny ILU dziennikarzy zostalo zwolnionych z TVP w ciagu
    > 8 lat rzadow PO. a Ty mi zarzucasz ze to ja sie wykrecam od odpowiedzi...

A ja Ci napisałam że o tym była dyskusja na forum przy okazji wystąpienia Lichockiej w sejmie,to była moja odpowiedź. Nic nie pisałam że masz tupet aby nie odpowiadać na moje pytania.
    >
    > Moja droga, na mnie propaganda polegajacy na zalozeniu ze klamstwo powtorzone s
    > to razy staje sie prawda nie dziala. Wiec mozesz sobie powtarzac ze to PO robil
    > o czystki w TVP a nie PiS, moze ktos Ci w to uwierzy, ale z pewnoscia nie ja.

Ja nie napisałam że PiS NIE ROBI czystki! Gdzie, proszę wskaż. Jeśli masz tupet oczywiscie, czego z góry nie zakładam.

Pisałam że PO robiło TO SAMO. A nawet więcej - ze skandalicznym zwolnieniem prawie całej redakcji Rzepy, po naciskach Grasia na Hajdarowicza.

> ZADEN poprzedni rzad nie dokonal takiej czystki w TVP jak obecny rzad PiS.

Nie polemizuję z odczuciami.
    >
  • maria421 12.06.16, 13:16
    Astra, jezeli twierdzisz ze PiS robi "TO SAMO" co PO, to pokaz mi wreszcie liste przynajmniej 29 dziennikarzy zwolnionych z TVP przez PO w ciagu pierwszych trzech miesiecy rzadow.

Jezeli nie potrafisz takiej listy przedstawic, to przestan w koncu opowiadac zer PiS robi "TO SAMO" co PO.
  • astra18 12.06.16, 17:47
    maria421 napisała:

> Astra, jezeli twierdzisz ze PiS robi "TO SAMO" co PO, to pokaz mi wreszcie list
    > e przynajmniej 29 dziennikarzy zwolnionych z TVP przez PO w ciagu pierwszych tr
    > zech miesiecy rzadow.

Nie wiem czy czytasz co piszę czy tylko udajesz że nie dociera do Ciebie to co napisałam.

>
    > Jezeli nie potrafisz takiej listy przedstawic, to przestan w koncu opowiadac ze
    > r PiS robi "TO SAMO" co PO.

Lista była przedstawiona przy okazji dyskusji - po raz 3 dzisiejszego dnia piszę to samo - o wystapieniu Lichockiej w sejmie. I nie przestanę pisać o tym o czym jestem przekonana tylko dlatego żeby Ci się podobało. Włącz forumowa wyszukiwarkę i nie wyręczaj się mną.
    Poza tym jak Ci podam wzystkie nazwiska to nie wszystkie będą dla Ciebie znane, włącznie z korespondentami, bo niby skąd masz je znać.

• maria421 12.06.16, 20:36
    astra18 napisał:

> Lista była przedstawiona przy okazji dyskusji - po raz 3 dzisiejszego dnia pisz
    > ę to samo - o wystapieniu Lichockiej w sejmie. I nie przestanę pisać o tym o cz
    > ym jestem przekonana tylko dlatego żeby Ci się podobało. Włącz forumowa wyszuki
    > warkę i nie wyręczaj się mną.
    > Poza tym jak Ci podam wzystkie nazwiska to nie wszystkie będą dla Ciebie znane,
    > włącznie z korespondentami, bo niby skąd masz je znać.

Astra- jeszcze raz : " TO SAMO" to jest zwolnienie takiej samej liczby dziennikarzy w takim samym czasie. Jasne?

Wiec nie krec juz wiecej.
  • astra18 12.06.16, 22:04
    maria421 napisała:

>
    > Astra- jeszcze raz : " TO SAMO" to jest zwolnienie takiej samej liczby dziennik
    > arzy w takim samym czasie. Jasne?

Wytlumacz mi wobec tego Twoje usprawiedliwienie dla zwolnienia dziennikarzy za rzadow PO rozlozone w dluzszym czasie niz zrobil to PiS.
    >
    > Wiec nie krec juz wiecej.

Daruj sobie juz te puste podsumowania.
  • maria421 13.06.16, 17:12
    astra18 napisał:

> Wytlumacz mi wobec tego Twoje usprawiedliwienie dla zwolnienia dziennikarzy za
    > rzadow PO rozlozone w dluzszym czasie niz zrobil to PiS.

Nie wyszlo ze 8 lat to nie jest "TO SAMO" co trzy miesiace wiec zmieniasz temat na "usprawiedliwienia"???
  • astra18 13.06.16, 19:07
    maria421 napisała:

> astra18 napisał:
    >
    > > Wytlumacz mi wobec tego Twoje usprawiedliwienie dla zwolnienia dziennikar
    > zy za
    > > rzadow PO rozlozone w dluzszym czasie niz zrobil to PiS.
    >
    > Nie wyszlo ze 8 lat to nie jest "TO SAMO" co trzy miesiace wiec zmieniasz temat
    > na "usprawiedliwienia"???

Bo dla mnie nie ma różnicy MERYTORYCZNEJ czy odbyło się to w 3 miesiące czy w przeciągu paru lat. Chodzi o sam fakt ZWOLNIENIA.
    Dla Ciebie jest różnica bo PO rozciągnęło to w czasie, kończąc to co robiło "kadencją doskonałą" jaką było wywalenie 76 pracowników do firmy leasingowej TEAM, szumnie nazywając " transferem".
    Więc lepiej nie pytaj więcej o ilość.
    Może teraz odpowiesz na moje pytanie.
  • maria421 13.06.16, 19:29
    astra18 napisał:

> Bo dla mnie nie ma różnicy MERYTORYCZNEJ czy odbyło się to w 3 miesiące czy w p
    > rzeciągu paru lat. Chodzi o sam fakt ZWOLNIENIA.
    > Dla Ciebie jest różnica bo PO rozciągnęło to w czasie, kończąc to co robiło "ka
    > dencją doskonałą" jaką było wywalenie 76 pracowników do firmy leasingowej TEAM,
    > szumnie nazywając " transferem".
    > Więc lepiej nie pytaj więcej o ilość.
    > Może teraz odpowiesz na moje pytanie.

Astra, to dlaczego dla Ciebie nie ma roznicy merytorycznej miedzy :

-dziennikarzem a pracownikiem TVP
    -forma zatrudnienia przez TVP (outsourcing, czy leasing jak wolisz) a zwolnieniem z TVP
    -trzema miesiacami a 8 latami

pozostaje tylko tajemnica Twojego postrzegania swiata...

Ja na to nic nie moge :-)
  • astra18 13.06.16, 19:35
    maria421 napisała:

>
    > Astra, to dlaczego dla Ciebie nie ma roznicy merytorycznej miedzy :
    >
    > -dziennikarzem a pracownikiem TVP
    > -forma zatrudnienia przez TVP (outsourcing, czy leasing jak wolisz) a zwolnieni
    > em z TVP
    > -trzema miesiacami a 8 latami

A skąd taki wniosek?
    >
    > pozostaje tylko tajemnica Twojego postrzegania swiata...

Świata bym do tego nie mieszała:)
    Jeśli jest to próba odwrócenia uwagi od mojego pytania, na które nie odpowiadasz to niestety Ci się nie udało. Kakao:)
  • maria421 13.06.16, 19:41
    astra18 napisał:

> maria421 napisała:
    >
    >
    > >
    > > Astra, to dlaczego dla Ciebie nie ma roznicy merytorycznej miedzy :
    > >
    > > -dziennikarzem a pracownikiem TVP
    > > -forma zatrudnienia przez TVP (outsourcing, czy leasing jak wolisz) a zwo
    > lnieni
    > > em z TVP
    > > -trzema miesiacami a 8 latami
    >
    > A skąd taki wniosek?

Z tych glupot ktore tu z uporem wypisujesz :-)
  • astra18 13.06.16, 19:55
    maria421 napisała:

> Z tych glupot ktore tu z uporem wypisujesz :-)

Widzę że kakao zadziałało:)

• a000000 10.06.16, 22:59
    maria421 napisała:

> Tu nie chodzi o sympatie, tu chodzi o to kto ma kontrole nad mediami.

Kontrolę, powiadasz.... czyli sądzisz, że właściciel decyduje o profilu.... to kto jest właścicielem GW?

albo kto ma kontrolę nad tą prasą????:

pl.wikipedia.org/wiki/Polska_Press
  • maria421 11.06.16, 09:12
    a000000 napisała:

> Kontrolę, powiadasz.... czyli sądzisz, że właściciel decyduje o profilu.... to
    > kto jest właścicielem GW?

Przeciez wiesz ze Agora SPA.

Azerko, czesto juz pisalam, ze nie wlasciciel a naczelny redaktor decyduje. Tak wiec w przypadku GW o jej profilu decyduje Adam Michnik.

> albo kto ma kontrolę nad tą prasą????:
    >
    > pl.wikipedia.org/wiki/Polska_Press

Sama Merkel! Noca czyta czy wszystkie artykuly sa po jej mysli. Szczegolnie "Tele Magazyn":-)

• astra18 10.06.16, 18:46
    jureek napisał:

> Nie twierdzę, że nie było wtedy w telewizji w ogóle propagandy, owszem, była, a
    > le nie tak ordynarna i nachalna jak dzisiaj.

Bardzo dużo piszesz o tej tv którą słuchasz jednym uchem....
    Nie tylko w tv ale i w innych serwisach oficjalnie oskarżono prawicę o spalenie budki rosyjskiej i o odszkodowaniu które Polska będzie musiała za to wypłacić Rosjanom, co okazało się ordynarną prowokacją Sienkiewicza.
    O napadach na squoty przez uczestników MArszu Niepodległości....

• jureek 11.06.16, 20:35
    astra18 napisał:

> Nie tylko w tv ale i w innych serwisach oficjalnie oskarżono prawicę o spalenie
    > budki rosyjskiej i o odszkodowaniu które Polska będzie musiała za to wypłacić
    > Rosjanom, co okazało się ordynarną prowokacją Sienkiewicza.

W sprawie afery ekranowej Szyszki prosiłaś mnie o jakieś wyroki, w takim razie poproszę o wyrok skazujący Sienkiewicza za tę prowokację.
  • astra18 11.06.16, 20:42
    jureek napisał:

> W sprawie afery ekranowej Szyszki prosiłaś mnie o jakieś wyroki, w takim razie
    > poproszę o wyrok skazujący Sienkiewicza za tę prowokację.

Wątek się rozrósł i nie pamiętam abym prosiła Cię o dowód w sprawie wyroku nt. afery ekranowej. No ale mniejsza z tym.
    Co do meritum - na potwierdzednie są nagrania rozmowy Wojtunika z Bieńkowską, co do autentyczności nagrań nie ma jak do tej pory żadnych wątpliwości.
  • jureek 12.06.16, 09:19
    astra18 napisał:

> Co do meritum - na potwierdzednie są nagrania rozmowy Wojtunika z Bieńkowską, c
    > o do autentyczności nagrań nie ma jak do tej pory żadnych wątpliwości.

Nakłanianie do spalenia budki jest przestępstwem. Pytam o wyrok, a nie o jakieś nagrania.
  • astra18 12.06.16, 09:42
    jureek napisał:

> astra18 napisał:
    >
    > > Co do meritum - na potwierdzednie są nagrania rozmowy Wojtunika z Bieńkow
    > ską, c
    > > o do autentyczności nagrań nie ma jak do tej pory żadnych wątpliwości.
    >
    > Nakłanianie do spalenia budki jest przestępstwem.

Jest.

Pytam o wyrok, a nie o jakieś
    > nagrania.

Wyrok niby kiedy miałby zapaść?:) Za czasów rządów PO?:)
  • ja.nusz 12.06.16, 10:23
    Pisowski lud na tym forum podkreśla z uporem maniaka że, mieszkający za granicą, nie mają pojęcia o styuacji w Polsce - a więc morda w kubeł.
    Tragedią tego kraju, są właśnie ci, którzy tam mieszkają i nie widzą tego syfu, który aktualnie się dzieje.
    Bliskość do pralni mózgów jednak swoje robi - żałosne ciotki.
  • a000000 12.06.16, 11:11
    jureek napisał:

> Nakłanianie do spalenia budki jest przestępstwem. Pytam o wyrok, a nie o jakieś
    > nagrania.

do spalenia budki przyznano się na nagraniach. NIELEGALNYCH. A więc dla polskiego prawa - sprawy nie ma. DOWÓD jest dowodem gdy jest oryginalny ( nie kopia) i legalny (jeśli podsłuch to za zezwoleniem sądu) .
    Oficjalnie budkę spalili ci, którzy ją spalić mieli. Czyli narodowcy.
    A więc o jaki wyrok pytasz?????

• jureek 13.06.16, 16:52
    a000000 napisała:

> do spalenia budki przyznano się na nagraniach. NIELEGALNYCH. A więc dla polskie
    > go prawa - sprawy nie ma.

Na pewno nie ma sprawy? To dlaczego na podstawie tak samo nielegalnie nagranych taśm prokuratura wszczęła jednak postępowanie:
    www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1612972,Rozmowa-Pawla-Grasia-z-Janem-Kulczykiem-Sledczy-sprawdza-czy-doszlo-do-przestepstwa
    > DOWÓD jest dowodem gdy jest oryginalny ( nie kopia) i
    > legalny (jeśli podsłuch to za zezwoleniem sądu) .
    > Oficjalnie budkę spalili ci, którzy ją spalić mieli. Czyli narodowcy.
    > A więc o jaki wyrok pytasz?????

Pytam o wyrok na Sienkiewicza za nakłanianie do spalenia budki, czyli za to, co mu zarzucacie. Pokazałem, że sama nielegalność taśm nie jest przeszkodą do wszczęcia postępowania.
  • astra18 13.06.16, 19:12
    jureek napisał:

> Pytam o wyrok na Sienkiewicza za nakłanianie do spalenia budki, czyli za to, co
    > mu zarzucacie. Pokazałem, że sama nielegalność taśm nie jest przeszkodą do wsz
    > częcia postępowania.

Wygląda na to że sprawa wciąż jest w prokuraturze:

"Doniesienie do prokuratury
    W związku z publikacją "Do Rzeczy" Ruch Narodowy poinformował, że w imieniu stowarzyszenia "Marsz Niepodległości" zawiadomił warszawską prokuraturę okręgową o możliwości popełnienia przestępstwa przez Sienkiewicza.
    Prok. Renata Mazur, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, która prowadzi śledztwo ws. nielegalnego podsłuchiwania i nagrywania rozmów m.in. polityków w dwóch stołecznych restauracjach, poinformowała, że dziennikarz Cezary Gmyz stawił się w poniedziałek w PO Warszawa-Praga i wydał na żądanie prokuratora nośnik z nagraniem. Został też przesłuchany w charakterze świadka. Ujawniła ona też, że w obecnej sytuacji Bieńkowska i Wojtunik zostaną ponownie przesłuchani w tym śledztwie i zapytani, czy chcą ścigania podsłuchujących."

www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1444826,Afera-ze-spalona-budka-straznicza-przed-ambasada-Rosji
  • jureek 13.06.16, 19:30
    astra18 napisał:

> Wygląda na to że sprawa wciąż jest w prokuraturze:

No proszę, od roku w prokuraturze bez efektów, a Ty piszesz o tym, jakby to była "oczywista oczywistość", że Sienkiewicz kazał podpalić budkę.
  • astra18 13.06.16, 19:41
    jureek napisał:

> No proszę, od roku w prokuraturze bez efektów, a Ty piszesz o tym, jakby to był
    > a "oczywista oczywistość", że Sienkiewicz kazał podpalić budkę.

Bez efektów by było gdyby śledztwo zostało umorzone.
    Czy jest "sprawa Szyszki" w prokuraturze, skoro piszesz że szykuje się przekręt?
  • jureek 13.06.16, 19:57
    astra18 napisał:

> Bez efektów by było gdyby śledztwo zostało umorzone.

A jaki jest efekt, skoro piszesz, że nie jest bez efektów?

> Czy jest "sprawa Szyszki" w prokuraturze, skoro piszesz że szykuje się przekrę
    > t?

Nie, nic mi nie wiadomo, żeby sprawa Szyszki była w prokuraturze.
  • astra18 13.06.16, 20:14
    jureek napisał:

> A jaki jest efekt, skoro piszesz, że nie jest bez efektów?

Śledztwo jest w toku.Sprawa nie jest zamknięta.
    >
    > > Czy jest "sprawa Szyszki" w prokuraturze, skoro piszesz że szykuje się p
    > rzekrę
    > > t?
    >
    > Nie, nic mi nie wiadomo, żeby sprawa Szyszki była w prokuraturze.

No widzisz, a Ty już wiesz że jest afera.
  • jureek 13.06.16, 20:31
    astra18 napisał:

> Śledztwo jest w toku.Sprawa nie jest zamknięta.

Czyli efektem jest to, że śledztwo jest w toku. Od roku. No to faktycznie imponujące efekty.

> No widzisz, a Ty już wiesz że jest afera.

Tak, taka jest moja ocena jego działań. Tym bardziej, że Szyszko nie pierwszy raz "robi dobrze" jakiejś wybranej grupce przedsiębiorstw.
  • astra18 13.06.16, 20:47
    jureek napisał:

> astra18 napisał:
    >
    > > Śledztwo jest w toku.Sprawa nie jest zamknięta.
    >
    > Czyli efektem jest to, że śledztwo jest w toku. Od roku. No to faktycznie impon
    > ujące efekty.

Wielu spraw może dotyczyc Twoja ocena, ale nie to jest przedmiotem dykusji.
    >
    > > No widzisz, a Ty już wiesz że jest afera.
    >
    > Tak, taka jest moja ocena jego działań.

I niech tak pozostanie na razie.

Tym bardziej, że Szyszko nie pierwszy r
    > az "robi dobrze" jakiejś wybranej grupce przedsiębiorstw.

"Tym bardziej" nie byłoby chyba istotne dla podjęcia śledztwa.
    Najpierw dowody, a przynajmniej przesłanki.

• a000000 13.06.16, 19:27
    jureek napisał:

To dlaczego na podstawie tak samo nielegalnie nagranych
    > taśm prokuratura wszczęła jednak postępowanie:

nie na podstawie. Postępowanie jest w toku od dawna, w sprawie prywatyzacji Ciechu, a nagranie spadło śledczym z nieba...

> Pytam o wyrok na Sienkiewicza za nakłanianie do spalenia budki, czyli za to, co
    > mu zarzucacie.

MY? zarzucamy? ktoś z tych MY został nagrany na tych taśmach? Czy może sami zainteresowani rozmawiając między sobą potajemnie , przypadkiem się zdradzili....
    Wyroku nie będzie, bo nielegalne nagranie nie jest dowodem.

• jureek 13.06.16, 19:31
    a000000 napisała:

> MY? zarzucamy?

WY, czyli konkretnie Ty i Astra. To miałem na myśli pisząc w drugiej osobie liczby mnogiej.
  • a000000 13.06.16, 20:35
    jureek napisał:

> WY, czyli konkretnie Ty i Astra. To miałem na myśli pisząc w drugiej osobie lic
    > zby mnogiej.

co zarzucamy? to że ktoś tam się wygadał???? a ktoś drugi podsłuchał?
    To są informacje powszechnie dostępne i znane.
    Nie pamiętam, abym w donosie do prokuratury zarzucała cokolwiek komukolwiek....
  • jureek 14.06.16, 07:40
    a000000 napisała:

> jureek napisał:
    >
    > > WY, czyli konkretnie Ty i Astra. To miałem na myśli pisząc w drugiej osob
    > ie lic
    > > zby mnogiej.
    >
    > co zarzucamy? to że ktoś tam się wygadał???? a ktoś drugi podsłuchał?
    > To są informacje powszechnie dostępne i znane.

Zarzucacie, że Sienkiewicz kazał spalić budkę.
    Nie przeczę, że są to informacje powszechnie znane. Pisowska propaganda robi swoje. Powszechność jakiś informacji to jednak nie dowód, że tak naprawdę było.
  • a000000 14.06.16, 09:26
    jureek napisał:

> Zarzucacie, że Sienkiewicz kazał spalić budkę.

A Ty zarzucasz, że Szyszko wspiera kolesi budżetową kasą.

> Pisowska propaganda robi swoje.

posłaniec przyniósł złą wiadomość? zabić posłańca!

Jeśli ta wiadomość okaże się prawdą, to sprawcę należy oblać smołą, wytarzać w pierzu i obwozić po wioskach.... Nawet nie umiem nazwać tego czynu. Z jednej strony atakuje sąsiednie mocarstwo, czym sprowadza na kraj niebezpieczeństwo, z drugiej strony majstruje przy niszczeniu opozycji....
  • jureek 14.06.16, 09:32
    a000000 napisała:

> > Pisowska propaganda robi swoje.
    >
    > posłaniec przyniósł złą wiadomość? zabić posłańca!

Nie chodzi o złą wiadomość, lecz o celowe nagłaśnianie w celach propagandowych wiadomości niesprawdzonej.
  • a000000 14.06.16, 19:01
    jureek napisał:

> Nie chodzi o złą wiadomość, lecz o celowe nagłaśnianie w celach propagandowych
    > wiadomości niesprawdzonej.

informację nazywasz propagandą?

Co takiego jest niesprawdzonego w tej informacji? Że dwóch prominentnych polityków opowiadało sobie, jak to pan minister zorganizował prowokację????
    Jeśli to nieprawda, to pretensje zanieś do tych polityków.
  • jureek 14.06.16, 20:41
    a000000 napisała:

> informację nazywasz propagandą?

Napisałem za mało wyraźnie, co nazywam propagandą?
    Nie samą informację nazywam propagandą, ale nachalne jej powtarzanie i sugerowanie, że Sienkiewicz naprawdę zlecił taką prowokację.
    Gdyby naraz wszystkie media zaczęły nachalnie powtarzać, że rodzice Kaczyńskich dostali od stalinowskich władz willę na Żoliborzu, to też nazwałbym to propagandą, chociaż dla Ciebie pewnie nie byłaby to żadna propaganda, a tylko informacja.

> Co takiego jest niesprawdzonego w tej informacji?

Niesprawdzone jest to, że Sienkiewicz rzeczywiście zlecił taką prowokację, a taki przekaz idzie z tej propagandy. Prokuratura sprawdza to od ponad roku i jakoś sprawdzić nie może.

> Że dwóch prominentnych polity
    > ków opowiadało sobie, jak to pan minister zorganizował prowokację????
    > Jeśli to nieprawda, to pretensje zanieś do tych polityków.

O co mam mieć pretensje? Że dali się podsłuchać w prywatnej rozmowie i w ten sposób dali pretekst do takich interpretacji, jakby Sienkiewicz naprawdę kazał podpalić budkę? Różne rzeczy opowiada się w prywatnych rozmowach i nie wymagam od polityków, żeby w każdej sytuacji mówili tak, jakby mieli zakładać, że będzie to upublicznione.
  • astra18 14.06.16, 10:19
    jureek napisał:

>
    >
    >
    > Zarzucacie, że Sienkiewicz kazał spalić budkę.
    > Nie przeczę, że są to informacje powszechnie znane. Pisowska propaganda robi sw
    > oje. Powszechność jakiś informacji to jednak nie dowód, że tak naprawdę było.

A Ty sie czepiasz Szyszki zarzucając mu przekręt choć śledztwo sie nie toczy wobec niego.No tak, to Twoja opinia. Co byś tu napisał gdyby sprawa Sienkiewicza dotyczyła tylko opinii.
    To co Ty robisz to nie propaganda, to co jest przedmiotem śledztwa propaganda już jest bo jest pisowska.
    Dobrze sie czujesz?:)
  • jureek 14.06.16, 10:29
    astra18 napisał:

> A Ty sie czepiasz Szyszki zarzucając mu przekręt choć śledztwo sie nie toczy wo
    > bec niego.No tak, to Twoja opinia. Co byś tu napisał gdyby sprawa Sienkiewicza
    > dotyczyła tylko opinii.

Tak dokładnie to nie zarzucam mu przekrętu tylko tworzenie rozporządzeń i ustaw, które z powodu zawyżonych norm przynoszą wymierne korzyści dla określonego kręgu firm (budujących ekrany czy zajmujących się oczyszczaniem gleby). Nie wiem, czy robi to celowo i sam osiąga przy tym korzyści, czy tylko ulega pewnym lobbystom. Nie jest on zresztą wcale jedyny w takim "robieniu dobrze" wybranym firmom. Przypomina mi się uchwalony przez Sejm nakaz używania świateł mijania nawet w warunkach dobrej widoczności (tu akurat wielu posłów PiS głosowało przeciw, ale teraz gdy są u władzy, to jakoś zmieniać tego nie chcą). Wystarczy popatrzeć na mapę, gdzie takie doświetlanie słońca obowiązuje i widać wyraźnie, że są to poza krajami skandynawskimi wyłącznie kraje środkowej i wschodniej Europy, gdzie lobbyści mogą stosunkowo tanio kupować ustawy.

> To co Ty robisz to nie propaganda, to co jest przedmiotem śledztwa propaganda j
    > uż jest bo jest pisowska.

Nie uprawiam propagandy, tylko przedstawiam swoje zdanie. Chyba po to jest forum, czyż nie?
  • astra18 14.06.16, 17:54
    jureek napisał:

> Tak dokładnie to nie zarzucam mu przekrętu tylko tworzenie rozporządzeń i ustaw
    > , które z powodu zawyżonych norm przynoszą wymierne korzyści dla określonego kr
    > ęgu firm (budujących ekrany czy zajmujących się oczyszczaniem gleby).

Chyba nieprecyzyjnie się wyraziłeś w takim razie, skoro napisałeś "szykuje się przekręt":)

> > To co Ty robisz to nie propaganda, to co jest przedmiotem śledztwa propag
    > anda j
    > > uż jest bo jest pisowska.
    >
    > Nie uprawiam propagandy, tylko przedstawiam swoje zdanie. Chyba po to jest foru
    > m, czyż nie?

Wobec tego nie rozumiem dlaczego wobec mnie stawiasz zarzut propagandy, skoro w sprawie spalonej ruskiej budki toczy sie śledztwo.
  • jureek 14.06.16, 20:43
    astra18 napisał:

> Wobec tego nie rozumiem dlaczego wobec mnie stawiasz zarzut propagandy, skoro w
    > sprawie spalonej ruskiej budki toczy sie śledztwo.

Postawiłem Ci zarzut propagandy? Owszem, postawiłem ten zarzut pisowskim mediom, ale nie Tobie. No chyba że uważasz się za pisowskie medium.
  • astra18 14.06.16, 21:01
    jureek napisał:

> astra18 napisał:
    >
    > > Wobec tego nie rozumiem dlaczego wobec mnie stawiasz zarzut propagandy, s
    > koro w
    > > sprawie spalonej ruskiej budki toczy sie śledztwo.
    >
    > Postawiłem Ci zarzut propagandy? Owszem, postawiłem ten zarzut pisowskim mediom
    > , ale nie Tobie.

OK, było tak jak piszesz.
    Nie rozumiem jednak dlaczego nazywasz propagandą ujawnienie nagrań i toczącym się śledztwem.

• jureek 14.06.16, 21:05
    astra18 napisał:

> Nie rozumiem jednak dlaczego nazywasz propagandą ujawnienie nagrań i toczącym s
    > ię śledztwem.

Ile razy mam powtarzać, że samo ujawnienie nie byłoby jeszcze propagandą. Propagandą jest wielokrotne podawanie tych wiadomości w taki sposób, jakby był to już fakt stwierdzony, że Sienkiewicz kazał podpalić budkę.
  • astra18 13.06.16, 20:55
    jureek napisał:

> mu zarzucacie. Pokazałem, że sama nielegalność taśm nie jest przeszkodą do wsz
    > częcia postępowania.

Nie ma wyroku, jest śledztwo.
    Ty w sprawie Szyszki już mu zarzucasz przekręt choć nie ma nawet śledztwa.
    Widzisz różnicę?
  • maria421 10.06.16, 13:46
    a000000 napisała:

> no przestań..... za zamachami na radiowozy stoi Młodzież Wszechpolska i cała n
    > acjonalistyczna prawica..... budkę pod rosyjską ambasadą też prawica podpalała.
    > ...
    > Biały Francuz wiozący arsenał to też wredny prawicowiec który chciał się zamach
    > nąć na kolorowych i na globalistów.... na pewno katol.... bo to tylko katol jes
    > t nienawistnikiem....

Azerko, bialy Francuz tez moze byc terrorysta. Kiedy uslyszalam o zamachach w Norwegii przez glowe mi nie przeszlo ze moga byc dzielem bialego Norwega.

• astra18 10.06.16, 18:40
    jureek napisał:

.
    >
    > Za rządów PiS oczywiście nikogo nie inwigilowano,

Masz jakiś dowód w postaci wszczęcia śledztwa przez prokuraturę?

ani żadnych afer nie było

Ja piszę o SKALI.

. Je
    > śli chodzi o skalę afery, to jak chcesz to mierzyć. Według danych NIK budowa ni
    > epotrzebnych ekranów tylko na odcinku z Łodzi do Warszawy pochłonęła 200 mln zł
    > otych i podrożyła koszt budowy o 7%. Nie wiem, jak inne odcinki, ale samo to je
    > st skandalem, że minister który był wtedy za tę aferę odpowiedzialny, znowu jes
    > t ministrem.

Było śledzwo w tej sprawie w ciągu 8 lat poprzednich rządów?

> Bardzo wysokie koszty budowy autostrad między innymi z powodu niepotrzebnych ek
    > ranów są faktem. Prace nad ustawą o oczyszczeniu ziemi też są faktem.

No to chętnie zapoznam się ze szczegółami dot. szykowanego "przekrętu".

> No to którzy koordynatorzy KOD w innych województwach byli wcześniej w rządzie?

A gdzie ja napisałam że koordynatorzy byli w rządzie? Pisałam o osobach stojących obok Kijowskiego: Schetyna, Kosiniak-Kamysz.
    A ostatnio Komorowski.

> Myślałem, że pytasz o konkrety w kontekście arogancji tych, którzy obecnie dorw
    > ali się do koryta. Bo to był mój motyw do pójścia na demonstrację, a nie współc
    > zucie dla oderwanych od koryta, jak wcześniej sugerowałaś.

I podtrzymuję to co napisałam wcześniej i powyżej, to co dotyczy osób które wykrzykują o obronie demokracji, o Schetynie ktory pomagał Kijowskiemu - sam to przyznał - zwieźć demonstrantow na marsz do Warszawy.

>
    > Nie miałem składek w OFE, ale gdybym miał, to byłoby mi dokładnie obojętne, czy
    > moją emeryturę dostanę z OFE czy z ZUS, no chyba, że te emerytury z OFE byłyby
    > dużo wyższe, ale tak akurat nie było, bo te emerytury z OFE były śmiesznie nis
    > kie, co wcale nie dziwi, jeśli weźmie się pod uwagę, ile te fundusze wydawały n
    > a administrację, jakie prowizje kasowali naganiacze do funduszy itd.

Spekulacje na temat prognoz nie mają nic do rzeczy, to obyawtele decydowali czy chcą tam umiecić swoje oszczędności.
    Ci którzy mieli i zabrano im aby łatać budżet rządu Tuska mają prawo czuć się okradzionymi.

> Mało oglądam, ale dużo słucham, bo w moim niemieckim domu nie mam osobnego gabi
    > netu i jeśli pracuję na komputerze, to w tym samym pokoju, gdzie żona ogląda TV
    > . To wystarczy, żeby wyrobić sobie zdanie o propagandzie serwowanej przez Wiado
    > mości.

Trzeba mieć skalę porównawczą żeby móc się wypowiedzieć na ten temat.

Szczytem wszystkiego było sprytne zasugerowanie telewidzowi związku międ
    > zy groźbą zamachów bombowych a KOD-em. Wprost tego nie powiedzieli, ale "ciemny
    > lud", jak prezes TV elegancko to określa, mógł sobie wyciągnąć wniosek, że za
    > próbami zamachów na radiowozy stoi KOD.

Sam sobie dopisujesz teorię do swoich domysłów więc nie jest to pole do dyskusji.

> Czy ja niewyraźnie napisałem? Osobiście nie widziałem, bo mnie tam nie było, al
    > e słyszałem to od ludzi, którzy tam byli, i widziałem to na wideo, jak ochronia
    > rze odbierają biało-czerwone chorągiewki.

Ciekawi mnie cel odbierania tych chorągiewek, znajomi Ci powiedzieli?
    >
  • a000000 10.06.16, 21:30
    jureek napisał:

Jeśli chodzi o skalę afery, to jak chcesz to mierzyć. Według danych NIK budowa niepotrzebnych ekranów tylko na odcinku z Łodzi do Warszawy pochłonęła 200mln złotych i podrożyła koszt budowy o 7%. Nie wiem, jak inne odcinki, ale samo to jest skandalem, że minister który był wtedy za tę aferę odpowiedzialny, znowu jest ministrem.

owszem, ekranów jest tam pod dostatkiem, a nawet więcej.
    Tyle, że ekrany stawia się na sam koniec - odcinek oddawano w 2012 roku, czyli w piątym roku rządów PO..... kto nie wykreślił owych nadmiernych ekranów z planu????

• jureek 11.06.16, 19:12
    a000000 napisała:

> owszem, ekranów jest tam pod dostatkiem, a nawet więcej.
    > Tyle, że ekrany stawia się na sam koniec - odcinek oddawano w 2012 roku, czyli
    > w piątym roku rządów PO..... kto nie wykreślił owych nadmiernych ekranów z plan
    > u????

Nie można ich było wykreślić z planu, bo obowiązywały normy ustanowione w rozporządzeniu Szyszki. Masz rację, że rządy PO o wiele za późno zlikwidowały to rozporządzenie. Nie zmienia to faktu, że rozporządzenie nabijające kasę producentom ekranów wydał Szyszko. Ten sam Szyszko, który aktualnie przymierza się do rozporządzenia nabijającego kasę firmom badającym i oczyszczającym glebę, nie mówiąc już o przemyśle drzewnym.
    Tutaj ciekawostka, jacy to "ekolodzy" popierają Szyszki pomysł na wyrąb puszczy. Znowu okazuje się, że jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze:
    polska.newsweek.pl/organizacja-santa-czyli-kim-sa-ekolodzy-ktorzy-chca-wycinki-puszczy-bialowieskiej,artykuly,387004,1.html
  • a000000 11.06.16, 21:34
    jureek napisał:

Ten sam Szyszko, który aktualnie przymierza się do roz
    > porządzenia nabijającego kasę firmom badającym i oczyszczającym glebę, nie mówi
    > ąc już o przemyśle drzewnym.

o co chodzi z tym oczyszczaniem ziemi? jeśli chodzi o toksyny i inne trutki w glebie, na której rośnie żywność, to jestem za.

Jeśli chodzi o wycinkę drzew, to uważam, że chore drzewa należy usuwać. Dla ratowania pozostałych, bo inaczej za parę lat na miejscu puszczy Białowieszczańskiej będziemy mieć step.

A pan Szyszko, tak ogólnie, nie podoba mi się.

• lepian4 09.06.16, 09:18
    Na obiad zjadles pewnie kluski slaskie, wiec nie mozesz byc oderwany od koryta. Koryto oferowalo osmiorniczki, wino, swawole i hulanke.

Mnie martwi zupelnie co innego: twoja "sumienna praca" na home office! Toz to jest skandal! Ale coz, wszod szKODownikow czules sie pewnie wybornie. Im tez nie zalezy na sumiennej pracy, a donosiciele i ubeccy kapusie naleza do ich najwiekszych autorytetow spolecznych
  • jureek 09.06.16, 09:23
    lepian4 napisał:

> Na obiad zjadles pewnie kluski slaskie, wiec nie mozesz byc oderwany od koryta.
    > Koryto oferowalo osmiorniczki, wino, swawole i hulanke.

Z nowych kartofli kluski śląskie się nie udają, więc były młode ziemniaczki, a nie kluski.

> Mnie martwi zupelnie co innego: twoja "sumienna praca" na home office! Toz to j
    > est skandal! Ale coz, wszod szKODownikow czules sie pewnie wybornie.

Nie wiem, jak Ty, ale ja w soboty nie pracuję. Ani w niedziele. Ani w święta.

> Im tez nie
    > zalezy na sumiennej pracy, a donosiciele i ubeccy kapusie naleza do ich najwie
    > kszych autorytetow spolecznych

Święte słowa. Właśnie widać powyżej, jak co niektórzy, zamiast zostawić to szefom, sami bardzo interesują się tym, jak inni pracują.
  • lepian4 09.06.16, 10:22
    Martwie sie o twoje morale nie o twojego szefa.

Niewielu was tam bylo. Mizernie to jakos wyglada na wybiorczych zdjeciach.
    Jakos ciezko jest ciebie odnalez w tej niewielkiej grupce sprawiedliwych. Pewnie jadles jeszcze obiad, gdy wybiorczy dziennikarze dokumentowali ten szlachetny zryw naiwnosci i antydemokratycznych postaw spolecznych.

• jureek 09.06.16, 10:28
    lepian4 napisał:

> Martwie sie o twoje morale nie o twojego szefa.

Wytłumaczysz, co demonstracja KOD-u ma wspólnego z moją pracą? Ty martw się lepiej o swoje morale, a nie jak komuniści o cudze.
  • lepian4 09.06.16, 11:11
    KOD jest wlasnie ostatnina komunistyczna ostoja. Nie potrafia uszanowac demokrytycznych wyborow, sieja zamet, chaos... Chronia komunistycznych lajdakow i przestepcow... Jak tu nie martwic sie o twoje morale. Jureeku? Nie mowie tego zlosiwie, ale ty jestes dla mnie ostatnia osoba, ktora doszukiwalbym na tych kameralno- ulicznych popierdziuchach
  • jureek 09.06.16, 12:37
    lepian4 napisał:

> KOD jest wlasnie ostatnina komunistyczna ostoja. Nie potrafia uszanowac demokry
    > tycznych wyborow, sieja zamet, chaos...

Korzystanie z obywatelskiego prawa do demonstracji, to dla Ciebie sianie zamętu i chaosu? Chciałbyś zakazu demonstracji? Przecież zakaz demonstracji to jest właśnie komuna.

> Chronia komunistycznych lajdakow i prze
    > stepcow...

Na tej demonstracji nie było haseł broniących takich komunistów jak np. Kryże, Piotrowicz czy Czabański, więc coś Ci się pomyliło.

> Jak tu nie martwic sie o twoje morale. Jureeku?

Pytałem Cię, co demonstracja w dzień wolny od pracy ma wspólnego z moją pracą. Bo o tym pisałeś, a teraz wijesz się jak piskorz, żeby tylko nie odpowiedzieć na pytanie.
  • lepian4 09.06.16, 13:25
    Jureeku, poczules zapach krwi i bedziesz sie teraz nade mna pastwil.
    Nie wiedzialem, ze Kumoterscy Obroncy Donosicieli blakaja sie jedynie w soboty w poszukiwaniu utraconej godnosci. Mnie ten cyrk juz jedynie smieszy. Wybacz laskawie, ze nie wykazalem sie wiekszym zainteresowaniem w tej sprawie. Wytlumacz nam prosze, dlaczego nie ma ciebie na zadnym zdjeciu w tym sztucznym "tlumie" skaladajacym sie z garstki ludzi?
  • jureek 09.06.16, 19:40
    lepian4 napisał:

> w poszukiwaniu utraconej godnosci. Mnie ten cyrk juz jedynie smieszy. Wybacz la
    > skawie, ze nie wykazalem sie wiekszym zainteresowaniem w tej sprawie.

Skoro tak bardzo chciałeś mi dociąć, że niby byłem na demonstracji zamiast pracować, to wypadałoby jednak sprawdzić, zanim postawi się taki zarzut. No dobra, kończę ten wątek.

> Wytlumacz
    > nam prosze, dlaczego nie ma ciebie na zadnym zdjeciu w tym sztucznym "tlumie"
    > skaladajacym sie z garstki ludzi?

Na tych zdjęciach widać może 50-100 demonstrantów, a było nas tam około 400. Nie mam parcia na szkło, do wypitki też się nie pchałem.
  • maria421 09.06.16, 19:50
    lepian4 napisał:

> KOD jest wlasnie ostatnina komunistyczna ostoja. Nie potrafia uszanowac demokry
    > tycznych wyborow, sieja zamet, chaos... Chronia komunistycznych lajdakow i prze
    > stepcow... Jak tu nie martwic sie o twoje morale. Jureeku? Nie mowie tego zlosi
    > wie, ale ty jestes dla mnie ostatnia osoba, ktora doszukiwalbym na tych kameral
    > no- ulicznych popierdziuchach

Lepian , jestes zagubiony w czasie i w przestrzeni :) Produkujesz jakies teksty jakich by sie zaden PZPRowski aparatczyk nie powstydzil, z ta roznica ze zamiast "syjonistow, warcholow, wichrzycieli" atakujesz urojomych "komunistow".
  • a000000 09.06.16, 20:02
    maria421 napisała:

> Lepian , jestes zagubiony w czasie i w przestrzeni

problem w tym, że to nie Lepian jest zagubiony, tylko KOD - który demonstruje w sprawach w których kompletnie nie jest zorientowany... a chodzi wyłącznie o to, że wilk jest zły i ma koślawe zębiska.... może i zeza.... a na pewno jest kurduplem....
    Rozmawiałam z KOD-owcami przy okazji zbierania podpisów pod projektem nowej ustawy o TK.... nie mają pojęcia jak się rzecz ma i o czym konstytucja mówi. Ale wiedzą, że należy natychmiast kurdupla od władzy odsunąć.
  • maria421 09.06.16, 20:05
    a000000 napisała:

> problem w tym, że to nie Lepian jest zagubiony, tylko KOD - który demonstruje w
    > sprawach w których kompletnie nie jest zorientowany... a chodzi wyłącznie o to
    > , że wilk jest zły i ma koślawe zębiska.... może i zeza.... a na pewno jest kur
    > duplem....
    > Rozmawiałam z KOD-owcami przy okazji zbierania podpisów pod projektem nowej ust
    > awy o TK.... nie mają pojęcia jak się rzecz ma i o czym konstytucja mówi. Ale
    > wiedzą, że należy natychmiast kurdupla od władzy odsunąć.

Azerko, zaloze sie ze wsrod przeciwnikow KODu tez malo kto wie jak sie ma rzecz i o czym konstytucja mowi i uwazaja ze demokracja polega na tym , ze kto wygra ten rzadzi jak chce.
  • astra18 09.06.16, 20:08
    a000000 napisała:

Ale
    > wiedzą, że należy natychmiast kurdupla od władzy odsunąć.

I na tych "oddolnych inicjatywach społecznych" już nawet sięm z ty nie kryją - vide apel Petru o przedterminowe wybory. I tu się już zaczynają wyścigi na "lidera opozycji".
    A sam Kijowski tak przypadkowo - "przechodząc z tragarzami" - wpadł do Brukseli na foto z Tuskiem:))))
  • maria421 09.06.16, 20:11
    astra18 napisał:

> I na tych "oddolnych inicjatywach społecznych" już nawet sięm z ty nie kryją -
    > vide apel Petru o przedterminowe wybory. I tu się już zaczynają wyścigi na "lid
    > era opozycji".
    > A sam Kijowski tak przypadkowo - "przechodząc z tragarzami" - wpadł do Brukseli
    > na foto z Tuskiem:))))

Straszne rzeczy! Straszne rzeczy! Kijowski z Tuskiem sie sfotografowal! Petru cos powiedzial o "przedterminowych wyborach"! A powinni zgodnym chorem spiewac na nute PiSu :-)
  • astra18 09.06.16, 20:29
    maria421 napisała:

>
    > Straszne rzeczy! Straszne rzeczy! Kijowski z Tuskiem sie sfotografowal!

Nie straszne, śmieszna ta "inicjatywa spoleczna', nie polityczna:)

Petru c
    > os powiedzial o "przedterminowych wyborach"! A powinni zgodnym chorem spiewac
    > na nute PiSu :-)

Nie muszą, może zamiast ciągłego kierowania wniosków o przerwę w obradach sejmu zabrali się do roboty, bo jak temat TK troche przycichnie to skończy się "paliwo", ba, tlen!!!!
  • maria421 09.06.16, 20:34
    astra18 napisał:

> Nie straszne, śmieszna ta "inicjatywa spoleczna', nie polityczna:)

Ten sie smieje, kto sie smieje ostatni :-)
    >
    > Nie muszą, może zamiast ciągłego kierowania wniosków o przerwę w obradach sejmu
    > zabrali się do roboty, bo jak temat TK troche przycichnie to skończy się "pali
    > wo", ba, tlen!!!!

Niech sie lepiej w koncu PiS zabierze do roboty i uzdrowi sluzbe zdrowia.
  • astra18 09.06.16, 20:39
    maria421 napisała:

>
    > Niech sie lepiej w koncu PiS zabierze do roboty i uzdrowi sluzbe zdrowia.

No Ty to masz żądania uzdrowienia w 9 miesięcy to czego nie udało się zrobić w 8 lat:)
  • maria421 09.06.16, 20:42
    astra18 napisał:

> No Ty to masz żądania uzdrowienia w 9 miesięcy to czego nie udało się zrobić w
    > 8 lat:)

Juz wykrety ? :-)

Nie mowie ze PiS juz powinien byl uzdrowic, tylko zeby sie wreszcie zabral do roboty i uzdrowil.
    Przeciez obiecal "dobra zmiane", czyzby sluzbna zdrowia byla z niej wyjeta?
  • astra18 09.06.16, 20:58
    maria421 napisała:

> Juz wykrety ? :-)

W gorącej wodzie kąpana?:)
    >
    > Nie mowie ze PiS juz powinien byl uzdrowic, tylko zeby sie wreszcie zabral do r
    > oboty i uzdrowil.

No to nie słuchasz albo nie czytasz wiadomości - jest projekt, co z tego wyjdzie, zobaczymy.
    Program jest na 4 lata a nie 9 miesięcy rządów:)

> Przeciez obiecal "dobra zmiane", czyzby sluzbna zdrowia byla z niej wyjeta?

Słabo się orientujesz:)
  • maria421 09.06.16, 21:03
    Ech, Astra..... uzdrowic sluzbe zdrowia jest jednak o wiele trudniej niz sparalizowac TK...

• astra18 09.06.16, 21:08
    maria421 napisała:

> Ech, Astra..... uzdrowic sluzbe zdrowia jest jednak o wiele trudniej niz sparal
    > izowac TK...

Trudny i niewdzięczny resort, ale jak się ma 8 lat rządów to chyba dało się, tylko.....
    TK "się sparaliżował" rok temu. Niedlugo bolesna rocznica.
    >
  • maria421 09.06.16, 21:13
    astra18 napisał:

> Trudny i niewdzięczny resort, ale jak się ma 8 lat rządów to chyba dało się, ty
    > lko.....

Ty ciagle o tym co PO nie zrobilo??? Ciagle wymowki, ciagle wykrety?
    Niech PiS najpierw pokaze co potrafi i czy potrafi lepiej.

> TK "się sparaliżował" rok temu. Niedlugo bolesna rocznica.

TK zostal sparalizowany a rocznica dopiero 25 listopada bedzie.

• a000000 09.06.16, 21:42
    maria421 napisała:

> Niech PiS najpierw pokaze co potrafi i czy potrafi lepiej.

niech najpierw opozycja przestanie miny rozkładać.... uważam, że odejście pielęgniarek od łóżek chorych DZIECI (!!!!) kwalifikuje te panie do dyscyplinarki i wilczego biletu.
    A sytuacja gnije od wielu lat. Kto winien? NFZ oraz kolejne rządy.
    Brak lekarzy, brak pielęgniarek???? kto winien? Rządy liberalne które kształcą kadry dla silnych państw unijnych, za pieniądze polskich podatników.... Jestem za wprowadzeniem zasady - chcesz jechać za granicę? oddaj kasę, którą wziąłeś ode mnie, POLSKIEGO PODATNIKA, na swoje wykształcenie.
    Już sobie wyobrażam ten wrzask KOD i blokady uliczne w obronie demokracji i przeciw łamaniu praw człowieka.... Bo ktoś, kto wykształcony w Polsce na koszt podatników wyjeżdża budować cudzą pomyślność, to człowiek który ma prawa... a ktoś kto zostaje w kraju i płaci za to wykształcenie, to frajer, taki nie podpada pod "prawa człowieka"....

• ja.nusz 09.06.16, 21:51
    a000000 napisała:

Jestem
    > za wprowadzeniem zasady - chcesz jechać za granicę? oddaj kasę, którą wziąłeś o
    > de mnie, POLSKIEGO PODATNIKA, na swoje wykształcenie.
    > Już sobie wyobrażam ten wrzask KOD i blokady uliczne w obronie demokracji i prz
    > eciw łamaniu praw człowieka.... Bo ktoś, kto wykształcony w Polsce na koszt po
    > datników wyjeżdża budować cudzą pomyślność, to człowiek który ma prawa... a kto
    > ś kto zostaje w kraju i płaci za to wykształcenie, to frajer, taki nie podpada
    > pod "prawa człowieka"....

Bardziej idiotycznego "argumentu" najstarsi Górale nie pamiętają.
    Co się jednak dziwić - z tej samej klawiatury padały żądania przywrócenia kary śmierci i wprowadzenia zasady oko za oko - pralnia prezesa robi swoje....
  • maria421 09.06.16, 22:02
    a000000 napisała:
    >
    > niech najpierw opozycja przestanie miny rozkładać.... uważam, że odejście piel
    > ęgniarek od łóżek chorych DZIECI (!!!!) kwalifikuje te panie do dyscyplinarki i
    > wilczego biletu.

Podobno wcale nie odeszly od lozek pacjentow.

> A sytuacja gnije od wielu lat. Kto winien? NFZ oraz kolejne rządy.
    > Brak lekarzy, brak pielęgniarek???? kto winien? Rządy liberalne które kształcą
    > kadry dla silnych państw unijnych, za pieniądze polskich podatników.... Jestem
    > za wprowadzeniem zasady - chcesz jechać za granicę? oddaj kasę, którą wziąłeś o
    > de mnie, POLSKIEGO PODATNIKA, na swoje wykształcenie.
    > Już sobie wyobrażam ten wrzask KOD i blokady uliczne w obronie demokracji i prz
    > eciw łamaniu praw człowieka.... Bo ktoś, kto wykształcony w Polsce na koszt po
    > datników wyjeżdża budować cudzą pomyślność, to człowiek który ma prawa... a kto
    > ś kto zostaje w kraju i płaci za to wykształcenie, to frajer, taki nie podpada
    > pod "prawa człowieka"....

I w tym widzisz caly problem? Czyli, jak lekarze i pielegniarki przestana wyjezdzac do pracy za granica to juz sie sluzba zdrowia naprawi?
  • a000000 09.06.16, 22:37
    maria421 napisała:

> Podobno wcale nie odeszly od lozek pacjentow.

odeszły. Pozostały nieliczne - dzieci trzeba było przewieść do innych szpitali , a cztery oddziały zamknąć.

> I w tym widzisz caly problem? Czyli, jak lekarze i pielegniarki przestana wyjez
    > dzac do pracy za granica to juz sie sluzba zdrowia naprawi?

Nie jest to CAŁY problem, bo pozostaje sprawa wynagrodzeń za naprawdę ważną i ciężką pracę.
    Ale gdy większość wykształconych za nasze pieniądze ludzi wyjeżdża, mamy do czynienia z drenażem naszych podatków. Ludzi na siłę nie przywiążesz.. nie chce w kraju pracować - drzwi otwarte.... ale kasa ma wrócić na kształcenie tych, którzy chcą TU pracować.
  • maria421 10.06.16, 08:36
    a000000 napisała:

> Nie jest to CAŁY problem, bo pozostaje sprawa wynagrodzeń za naprawdę ważną i c
    > iężką pracę.
    > Ale gdy większość wykształconych za nasze pieniądze ludzi wyjeżdża, mamy do czy
    > nienia z drenażem naszych podatków. Ludzi na siłę nie przywiążesz.. nie chce w
    > kraju pracować - drzwi otwarte.... ale kasa ma wrócić na kształcenie tych, któr
    > zy chcą TU pracować.

Mozna od razu wprowadzic odplatne studia.
  • ja.nusz 10.06.16, 08:53
    maria421 napisała:

> Mozna od razu wprowadzic odplatne studia.

Oczywiście tylko dla gorszego sortu....
  • lepian4 10.06.16, 11:00
    Popieram, pomysl jest wyborny. W ten sposob nie bedziemy stwarzac patologicznych ukladow dla azylanckich oszustow . Dzis juz w calej Europie muzulmanscy terrorysci studjuja za frajer na niby. W ten sposob nie mozna ich wyrzucic, gdyz chroni ich status studenta. Studjuja kilka kierunkow, zadnego nie skoncza... Trwa to az do poslubienia naiwnej idiotki, ktora bedzie sobie wmawiala, ze jej krolewicz z bajki, jest inny, niz reszta tych owlosionych kozojebow.

Jednoczesnie uczciwi podatnicy ponosza olbrzymie oplaty za miejsca w przedszkolach dla swoich dzieci . Tak wyglada ta lewacka socjalna sprawiedliwosc!
  • a000000 10.06.16, 11:27
    maria421 napisała:

> Mozna od razu wprowadzic odplatne studia.

Nie można. Ludzie za biedni.
    W ten sposób odbiera się szansę często bardzo inteligentnym i mądrym jednostkom.

Można też powiedzieć, że aby rozwiązać kłopoty służby zdrowia - wprowadźmy leczenie odpłatne... tylko kogo będzie stać na to leczenie?
    Bo widzisz Mario.... nie jest ważne ile złotówek zarabia Polak ..... ważne jest ile tych złotówek mu pozostaje po opłaceniu podstawowych kosztów życia.... i jaką siłę nabywczą ma to, co mu pozostaje...
  • maria421 10.06.16, 13:40
    a000000 napisała:

> Nie można. Ludzie za biedni.
    > W ten sposób odbiera się szansę często bardzo inteligentnym i mądrym jednostko
    > m.

Dla tych mozna ufundowac stypendia. Mozna tez dawac niskooprocentowane pozyczki do splacania po studiach.

> Można też powiedzieć, że aby rozwiązać kłopoty służby zdrowia - wprowadźmy lecz
    > enie odpłatne... tylko kogo będzie stać na to leczenie?

Koszty sluzby zdrowia powinno solidarnie ponosic cale spoleczenstwo . Ten kto jest zdrowy placi na tego, kto jest chory.
    Finansowanie sluzby zdrowia tylko z budzetu panstwa nie rozwiaze sprawy, bo kazdy rzad moze znalezc pilniejsze wydatki i oszczedzac kosztem zdrowia obywateli.
    Dlatego konieczne sa kasy chorych, NFZ, nazwij to jak chcesz, ale jakis fundusz przeznaczony tylko na sluzbe zdrowia plus dofinansowanie budzetowe .

> Bo widzisz Mario.... nie jest ważne ile złotówek zarabia Polak ..... ważne jest
    > ile tych złotówek mu pozostaje po opłaceniu podstawowych kosztów życia.... i
    > jaką siłę nabywczą ma to, co mu pozostaje...

W Niemczech skladka na kase chorych wynosi ponad 15% , z czego polowe placi pracodawca. Czyli pracownik ze swojego brutto placi ok 8%, w Polsce zdaje sie 9% , czyli niewielka roznica procentowa dla pracownika, ale pewnie duza dla funduszu jezeli pracodawca sie do niego nie doklada.

• a000000 10.06.16, 16:59
    maria421 napisała:

> Koszty sluzby zdrowia powinno solidarnie ponosic cale spoleczenstwo . Ten kto j
    > est zdrowy placi na tego, kto jest chory.

tez tak uważam. Dlatego jestem przeciwna prywatyzacji służby zdrowia, bo to otwiera furtkę którą wyciekają podatki do prywatnych kieszeni.
    Oczywiście, gdy ktoś chce sobie prywatny szpital zbudować i działać na takich samych zasadach jak i szpitale państwowe - to jego sprawa.... ale przekazywanie państwowych jednostek w prywatne ręce to złodziejstwo. Dlaczego? bo najpierw taki szpital się wyposaża w drogi sprzęt, potem doprowadza do bankructwa a następnie oddaje a symboliczną złotówkę...

> Dlatego konieczne sa kasy chorych,

owszem. Ale powinno się zmienić status szpitali - to nie może być firma, która ma wypracować zysk .... żerowanie na cudzym zdrowiu to prostytucja. Takie jest moje zdanie.

w Polsce zdaje sie 9%
    > , czyli niewielka roznica procentowa dla pracownika, ale pewnie duza dla fundus
    > zu jezeli pracodawca sie do niego nie doklada.

tyle, że te niewielkie 2% dla wielu to ciężar zbyt wielki.
  • a000000 09.06.16, 20:52
    maria421 napisała:

> Niech sie lepiej w koncu PiS zabierze do roboty i uzdrowi sluzbe zdrowia.

PiS ma naprawiać? przecież to banda nieudaczników.... trzeba PO przywrócić do władzy... sprywatyzują i nastanie era powszechnej szczęśliwości.
  • maria421 09.06.16, 20:57
    a000000 napisała:

> PiS ma naprawiać? przecież to banda nieudaczników.... trzeba PO przywrócić do w
    > ładzy... sprywatyzują i nastanie era powszechnej szczęśliwości.

Azerko, nie zalezy Ci na uzdrowieniu sluzby zdrowia? Czy tez akurat w tym temacie nie pokladasz nadziei w PiSie?
  • a000000 09.06.16, 21:26
    maria421 napisała:

> Azerko, nie zalezy Ci na uzdrowieniu sluzby zdrowia? Czy tez akurat w tym temac
    > ie nie pokladasz nadziei w PiSie?

Pokładam nadzieję. Że opozycja w końcu się opamięta i przestanie przeszkadzać, bo tu nie o PiS chodzi tylko o cały kraj.
    Jeśli TK będzie systematycznie uwalał kolejne ustawy, to nici i z nadziei i z reform.
  • maria421 09.06.16, 21:59
    a000000 napisała:

> Pokładam nadzieję. Że opozycja w końcu się opamięta i przestanie przeszkadzać,
    > bo tu nie o PiS chodzi tylko o cały kraj.
    > Jeśli TK będzie systematycznie uwalał kolejne ustawy, to nici i z nadziei i z
    > reform.

TK nie moze uwalic ZADNEJ ustawy budzetowej, a sluzba zdrowia w duzej mierze zalezy od budzetu.

Opozycja nie ma ZADNYCH mozliwosci zeby przeszkodzic PiSowi w uzdrowieniu sluzby zdrowia.
  • astra18 09.06.16, 22:40
    maria421 napisała:
    >
    >
    > TK nie moze uwalic ZADNEJ ustawy budzetowej, a sluzba zdrowia w duzej mierze za
    > lezy od budzetu.
    >
    A dlaczego nie moze - mozesz rozwinac mysl?:)

• maria421 10.06.16, 08:19
    astra18 napisał:

> A dlaczego nie moze - mozesz rozwinac mysl?:)

Ustawa budzetowa jest wyjatkowa w tym sensie ze Senat sie musi zgodzic, prezydent musi podpisac i nawet gdyby prezydentowi przyszla do glowy konsultacja z TK, ( co jeszcze chyba zadnemu do glowy nie przyszlo), to i tak Sejm pracuje na podstawie prowizorium.

• a000000 09.06.16, 22:46
    maria421 napisała:

> TK nie moze uwalic ZADNEJ ustawy budzetowej, a sluzba zdrowia w duzej mierze za
    > lezy od budzetu.

od budżetu? to po kiego mamy NFZ i podpisywanie kontraktów, wycenę świadczeń medycznych????

> Opozycja nie ma ZADNYCH mozliwosci zeby przeszkodzic PiSowi w uzdrowieniu sluzb
    > y zdrowia.

ma. PRZESZKADZA. W warunkach takich awantur trudno się pracuje.. zwłaszcza, gdy opozycja jest TOTALNA. Czyli bezmyślnie neguje wszystko. Czym wprowadza ferment w głowy ludzi mniej zorientowanych.

Jeśli zacznę remontować dom, a Ty mi będziesz w tym przeszkadzać, psuć narzędzia, potajemnie materiały podmieniać na gorsze, buntować robotników.... to jak sądzisz? uda mi się dom wyremontować porządnie?

• ja.nusz 09.06.16, 23:08
    a000000 napisała:

> maria421 napisała:

> Jeśli zacznę remontować dom, a Ty mi będziesz w tym przeszkadzać, psuć narzęd
    > zia, potajemnie materiały podmieniać na gorsze, buntować robotników.... to jak
    > sądzisz? uda mi się dom wyremontować porządnie?

To może ja spróbuję odpowiedzieć, choć wiem, że betoniarce to zwisa.

PiS nie remontuje domu, PiS ten dom konsekwentnie rozpierdziela - zaczynając od fundamentów.
  • maria421 10.06.16, 07:58
    a000000 napisała:

> od budżetu? to po kiego mamy NFZ i podpisywanie kontraktów, wycenę świadczeń me
    > dycznych????

Przeciez wiesz ze srodki NFZ sa niewystarczajace i musza miec dofinansowanie budzetowe.

> ma. PRZESZKADZA. W warunkach takich awantur trudno się pracuje.. zwłaszcza, gdy
    > opozycja jest TOTALNA. Czyli bezmyślnie neguje wszystko. Czym wprowadza ferme
    > nt w głowy ludzi mniej zorientowanych.

"Zlej tanecznicy przeszkadza rabek u spodnicy".... Biedny PiS, ma wiekszosc w Sejmie, ale nie moze pracowac w warunkach totalnej opozycji.... Tak czy inaczej, winna jest zawsze PO, czy to u wladzy, czy w opozycji, ale nigdy, przenigdy PiS.

• a000000 10.06.16, 11:15
    maria421 napisała:

> Przeciez wiesz ze srodki NFZ sa niewystarczajace i musza miec dofinansowanie bu
    > dzetowe.

i dlatego corocznie NFZ rozdaje swoim nagrody za "oszczędności" ????

Ale zgadzam się z tym, że wobec potrzeb - kasy jest za mało. Cała rzesza ludzi biednych płaci małe składki (procentowe od ich mizernych zarobków) a leczenie biedaków jest tak samo kosztowne jak i bogaczy. Kto winien? ano ci, którzy urządzali ten kraj.

Biedny PiS, ma wiekszosc w S
    > ejmie, ale nie moze pracowac w warunkach totalnej opozycji....

dobrze wiesz, że ta większość sejmowa jest bardzo krucha i mizerna.

• maria421 10.06.16, 11:38
    a000000 napisała:

> i dlatego corocznie NFZ rozdaje swoim nagrody za "oszczędności" ????
    >
    > Ale zgadzam się z tym, że wobec potrzeb - kasy jest za mało. Cała rzesza ludzi
    > biednych płaci małe składki (procentowe od ich mizernych zarobków) a leczenie
    > biedaków jest tak samo kosztowne jak i bogaczy. Kto winien? ano ci, którzy urzą
    > dzali ten kraj.

Bogacze na ogol lecza sie prywatnie, wiec odciazaja NFZ.

> dobrze wiesz, że ta większość sejmowa jest bardzo krucha i mizerna.

Nikt do tej pory nie mial takiej stabilnej wiekszosci sejmowej jak aktualnie PiS.
    >
  • a000000 10.06.16, 11:43
    maria421 napisała:

> Bogacze na ogol lecza sie prywatnie, wiec odciazaja NFZ.

prywatnie to można się leczyć gdy dokuczają drobiazgi... poważne choroby , te wymagające wielkich nakładów i wiedzy - to służba państwowa.... znasz prywatną klinikę onkologiczną?

> Nikt do tej pory nie mial takiej stabilnej wiekszosci sejmowej jak aktualnie Pi
    > S.

owszem, do tej pory. Ale to nie oznacza, że większość jest stabilna. Wystarczy, że kilku ministrów (będących posłami) będzie miało ważniejsze zajęcia....

• maria421 10.06.16, 13:44
    a000000 napisała:

> prywatnie to można się leczyć gdy dokuczają drobiazgi... poważne choroby , te
    > wymagające wielkich nakładów i wiedzy - to służba państwowa.... znasz prywatną
    > klinikę onkologiczną?

Pisalas o "bogaczach", jak widzisz Kulczyk na operacje zalozenia bypassow pojechal do Wiednia. Mojemu bratu , nie "bogaczowi" zalozyli z lepszym efektem bypassy w Poznaniu.

> owszem, do tej pory. Ale to nie oznacza, że większość jest stabilna. Wystarczy,
    > że kilku ministrów (będących posłami) będzie miało ważniejsze zajęcia....

W tak komfortowej sytuacji jaka ma PiS obecnie, naprawde nie moze zrzucac winy na opozycje.
  • astra18 09.06.16, 21:01
    a000000 napisała:

> maria421 napisała:
    >
    > > Niech sie lepiej w koncu PiS zabierze do roboty i uzdrowi sluzbe zdrowia.
    >
    >
    > PiS ma naprawiać? przecież to banda nieudaczników.... trzeba PO przywrócić do w
    > ładzy... sprywatyzują i nastanie era powszechnej szczęśliwości.

I na pewno zmniejszą dług CZD który urósł z w ciągu 8 lat rządów PO-PSL z ok.40mln do ponad 300.
    I zrobią to migusiem - w 9 miesięcy:)
  • jureek 12.06.16, 17:36
    ... umieszczam ten link do filmiku z drugiej demonstracji przeciw powiększaniu Opola kosztem sąsiednich gmin:

www.youtube.com/watch?v=irzhMAD1yDc&feature=youtu.be
    Co prawda nie pchałem się przed kamery, ale na tym filmie mnie widać.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka