Dodaj do ulubionych

Imieniny Pietrzaka

24.06.17, 23:28
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,22005663,imieniny-jana-pietrzaka-w-tvp-na-koncercie-m-in-prezes-tvp2.html
Tych fraszek Wolskiego to by się przedwojenny "Stuermer" w Niemczech nie powstydził! :(((( Sorry, ale to trzeba jasno powiedzieć: to jest otwarta propaganda nienawiści. Tych, co tego nie widzą, błagam o przebudzenie!

Nota bene, ten ustęp o "postępowych parafiach" - czyli co, pierwszy otwarty prawicowy atak na stanowisko Kościoła ws. uchodźców? W sumie bardziej to uczciwe niż stanowisko rządu i Dudy, którzy zapytani o stanowisko Kościoła bezczelnie kręcą i tłumaczą, czemu ich poglądy nie są z nim sprzeczne...

PS. Wpis na FB Piotra Osęki, historyka, sprzed kilku dni:

"Po raz pierwszy odmówiłem wystąpienia przed kamerami TVP. Nie to, żebym wcześniej zasypywano mnie propozycjami, ale zdarzały się prośby o jakiś rocznicowy komentarz (głównie dla TVP Historia) i nie odmawiałem. Oczywiście, już od początku 2016 r. było jasne, że to telewizja partyjna, propagandowe „ramię dobrej zmiany” – ale mimo to nadal traktowałem ją jako element dobra wspólnego i uważałem, że popularyzowanie historii jest jednym z zobowiązań przypisanych do roli badacza.
Ten sam akademicki etos teraz nie pozwala mi pokazywać się pod logo TVP, bez względu na to, jaki byłby temat audycji. Nie chcę choćby najmniejszej mierze legitymizować seansów etnicznej nienawiści, którymi epatują „Wiadomości”. To jest dopiero „przemysł pogardy”! To wzbudzanie lęku i odrazy wobec obcych, rozbudzanie najpodlejszych emocji i najniższych resentymentów, żeby przekuć je na sondażowe słupki.
Historyczne analogie nasuwają się same i nie trzeba nawet sięgać do hitlerowskich Niemiec. Nacjonalistyczna prasa w II RP robiło dokładnie to samo: straszyła „żydostwem”, które zaleje Polskę, zaprowadzi bolszewicki terror i zniewoli chrześcijanki. Mam silne przekonanie, że bez tych gazet – od „Falangi” po „Warszawski Dziennik Narodowy” - nie byłoby ani Jedwabnego ani okupacyjnych Judenjagd-ów.
Oby tym razem skończyło się na hańbie."
www.facebook.com/jan.kran.7/posts/1362764790481190?pnref=story
Obserwuj wątek
  • maria421 Re: Imieniny Pietrzaka 25.06.17, 08:59
   Stefan, Ty blagasz o przebudzenie tych, ktorzy nie widza co PiS robi i w jakim kierunku zmierza....

   PiSowi w wygraniu wyborow w 2015 roku pomogla w pewnym stopniu Merkel wpuszczajac niekontrolowane masy imigrantow i potem arbitralnie uznajac ze jest to wspolny europejski problem i ze wszystkie kraje UE musza przyjac imigrantow. Tym wlasnie Merkel dala PiSowi propagandowa orez, ktora PiS uzywa przy kazdej okazji- w Sejmie w czasie kiedy sie dyskutuje o wotum nieufnosci dla Macierewicza, w Oswiecimiu, wszedzie.

   PiS zawsze potrzebowal wroga. Byly i sa to Niemcy ktorzy chcieli nas wykupic, skolonializowac i teraz sieja wroga propagande poprzez niemieckie polskojezyczne media. Byla i jest to Rosja odpowiedzialna za zamch smolenski (razem z Tuskiem, oczywiscie) i jak tylko upora sie z Ukraina zaatakuje i Polske. Byla i jest to UE ktora zamiast sie dostosowac do Polski chce zeby to Polska do UE sie dostosowala.

   Teraz tym wrogiem sa uchodzcy przed ktorymi jedynie PiS Polske obroni...

   Moja opinia na temat relokacji uchodzcow jest tu znana , ale powtorze- jestem przeciw.

   Nie mniej jednak przeraza mnie ze taka propaganda, takie fraszki sa nadawane w panstwowej telewizji! W telewizji ktora ma funkcje informacyjna , dydaktyczna, rozrywkowa, funkcje szerzenia KULTURY a nie funkcje kreowania wroga.

   Stefan, obawiam sie ze zwolennicy PiSu sie nie obudza. Dla nich gorszym wrogiem jest Bodnar za jedna niefortunna wypowiedz za ktora zreszta przeprosil....


Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka