Dodaj do ulubionych

Wyczuwalne efekty "dobrej zmiany"

15.02.18, 09:42
W innym watku Astra mi zarzucila ze nie odczulam na wlasnej skorze 8 lat rzadow PO-PSL.
Troche na "wlasnej skorze" odczulam bo to wlasnie od czasow rzadow PO-PSL moglam w koncu podrozowac do Poznania caly czas autostrada :-)

Pytanie glownie do Astry- skoro przecietny Polak taz strasznie na wlasnej skorze odczuwal rzady PO-PSL, to jakie sa dla przecietnego Polaka wyczuwalne efekty "dobrej zmiany" oprocz 500+ ?

Obserwuj wątek
    • astra18 Re: Wyczuwalne efekty "dobrej zmiany" 15.02.18, 10:47
      maria421 napisała:

> W innym watku Astra mi zarzucila ze nie odczulam na wlasnej skorze 8 lat rzadow
      > PO-PSL.

Nie mialam na mysli oczywiscie tylko aspektu ekonomicznego. No ale skoro juz-podwyzka podatku to chyba tak na co dzien Cie nie dotyczylo,prawda?

> Troche na "wlasnej skorze" odczulam bo to wlasnie od czasow rzadow PO-PSL mogla
      > m w koncu podrozowac do Poznania caly czas autostrada :-)

A ile km dzieki Twojej ulubionej koalicji zbudowano i jakie przekrety w zwiazku z tym wykryto?a ile firm zbankrutowalo dzieki parasolowi ochronnemu dla wykonawcow?
      >
      > Pytanie glownie do Astry- skoro przecietny Polak taz strasznie na wlasnej skorz
      > e odczuwal rzady PO-PSL, to jakie sa dla przecietnego Polaka wyczuwalne efekty
      > "dobrej zmiany" oprocz 500+ ?

Nie powielam wypowiedzi,czesc masz u "Wladka".
      I dlaczego dokonujesz porownan 8lat do 2.
      >
      >
      >
      >
        • astra18 Re: Wyczuwalne efekty "dobrej zmiany" 15.02.18, 17:26
          maria421 napisała:

> Astra, pytalam o wyczuwalne dla przecietnego Polaka efekty "dobrej zmiany".

Powtarzam - z wątku o Frasyniuku:

" Powiedz mi moze co sie zmienilo na lepiej przez te "dobra zmiane" oprocz tego z
          > e niektorzy dostaja 500+? "

Poprawa warunkow zycia rodzin uwazasz za "oprocz tego"?? To wskazuje na Twoje dyletanctwo w temacie,usprawiedliwione miejscem zamieszkania i niemozliwosci obserwowania na co dzien tych warunkow.

"Kolejki u lekarzy sie skrocily? Lekarstwa stanialy? "

Nie,kolejki sie nie skrocily,NFZ nie zostal zlikwidowany,jak zapowiadano,lekarstwa darmowe dla seniorow sa,dla mocih rodzicow stowa na miesiac w kieszeni zostaje,co dla nich jest odciazeniem w domowym budzecie.

Nie piszę z punktu przeciętnego Polaka, odpowiadając na Twoje pytanie, bo nie będe rzucać statystykami, tylko swoim.

• astra18 Re: Wyczuwalne efekty "dobrej zmiany" 15.02.18, 18:32
              maria421 napisała:

> O programie 500+ sama pisalam, wiec dokladam do tego tylko informacje o tym ze
              > osoby powyzej 75 roku zycia wiele lekarstw ma za darmo.
              >
              > Cos jeszcze?

Przecież pytałaś o odczuwalne, wg moich obserwacji znajomo- rodzinnych podałam te przykłady.
              Na efekty wprowadzanych reform - np.edukacji, sądów, przyjdzie czas na podsumowanie.
              Zobaczymy jak to będzie ze sprawa tak wychwalanej przez Ciebie autostrady A2, gdzie oplaty za przejazd są najwyższe w Europie, i zapowiedziami ich likwidacji.
              >
              • maria421 Re: Wyczuwalne efekty "dobrej zmiany" 15.02.18, 19:43
                astra18 napisał:

> Przecież pytałaś o odczuwalne, wg moich obserwacji znajomo- rodzinnych podałam
                > te przykłady.

Czyli tylko 500+ i niektore lekarstwa dla osob 75+.
                Niektorzy mowia ze 500 zl w momencie uruchomienia programu to dzisiaj juz tylko 490 zl i jeszcze cos opowiadaja ze 500+ przyspiesza inflacje, co odczuwaja tez niekorzystajacy z 500+, czyli rodziny z jednym dzieckiem, z dziecimi powyzej 18 lat, bezdzietni, osoby samotne.

> Na efekty wprowadzanych reform - np.edukacji, sądów, przyjdzie czas na podsumow
                > anie.

Jakich wyczuwalnych efektow sie spodziewasz?

> Zobaczymy jak to będzie ze sprawa tak wychwalanej przez Ciebie autostrady A2, g
                > dzie oplaty za przejazd są najwyższe w Europie, i zapowiedziami ich likwidacji.

Nie wychwalalam autrostrady A2 tylko fakt ze w ogole ja na tym odcinku pobudowano, bo akurat ten odcinek mnie dotyczy. Za czasow PO-PSL pobudowano tez wiele innych odcinkow drog i autostrad, o czym mialam okazje sie przekonac w czasie podrozy po Polsce jesienia ubieglego roku. To byl wyczuwalny nie tylko dla mnie w czasie tej podrozy, ale glownie dla czestych uczestnikow tych drog efekt rzadow PO-PSL.

• astra18 Re: Wyczuwalne efekty "dobrej zmiany" 15.02.18, 20:18
                  maria421 napisała:

>
                  > Czyli tylko 500+

nie tylko, bo wg ekspertów działanie programu ma przełożenie na wzrost PKB i napędzanie gospodarki.

i niektore lekarstwa dla osob 75+.

> Niektorzy mowia ze 500 zl w momencie uruchomienia programu to dzisiaj juz tylko
                  > 490 zl

..a za 10 lat może być już tylko 400. Czytałam. No ale to bedzie właśnie zależało od czynnika inflacji więc mowa tylko o prognozach.
                  Nawet te 490 to mieć a nie mieć chyba kończy dyskusje.:)

i jeszcze cos opowiadaja ze 500+ przyspiesza inflacje,

A jak to działa to musiałabyś już wyjaśnic.

co odczuwaja tez
                  > niekorzystajacy z 500+, czyli rodziny z jednym dzieckiem, z dziecimi powyzej 1
                  > 8 lat, bezdzietni, osoby samotne.
                  >
                  > > Na efekty wprowadzanych reform - np.edukacji, sądów, przyjdzie czas na po
                  > dsumow
                  > > anie.
                  >
                  > Jakich wyczuwalnych efektow sie spodziewasz?

Takich wg założeń których były wprowadzane.
                  Reforma edukacji - likwidacja problemów wych., które generowały gimnazja, powrót do 4 letnich liceów - podniesienie jakości poziomu wiedzy.
                  Reforma sądów -czy losowy przydział składów sędziowskich oraz nie zmieniony ich skład w toku całego postępowania wpłynie na skrócenie czasu rozpatrywania spraw.

> Nie wychwalalam autrostrady A2 tylko fakt ze w ogole ja na tym odcinku pobudowa
                  > no, bo akurat ten odcinek mnie dotyczy.

Ale wielu dotyczy większy odcinek i niespotykane w Europie ceny za przejazd.
                  Oczywiście nie sugeruję, że to wina poprzedniego rządu, tylko tajnych umów podpisanych w latach 90-tych z "imperium" Kulczyka.

Za czasow PO-PSL pobudowano tez wiele i
                  > nnych odcinkow drog i autostrad, o czym mialam okazje sie przekonac w czasie po
                  > drozy po Polsce jesienia ubieglego roku. To byl wyczuwalny nie tylko dla mnie
                  > w czasie tej podrozy, ale glownie dla czestych uczestnikow tych drog efekt rzad
                  > ow PO-PSL.

Ankietę robiłaś?:)
                  >
                  >
                  • maria421 Re: Wyczuwalne efekty "dobrej zmiany" 16.02.18, 08:44
                    astra18 napisał:

> nie tylko, bo wg ekspertów działanie programu ma przełożenie na wzrost PKB i na
                    > pędzanie gospodarki.

Czytalam ze mamy najwyzszy wzost PKB od 6 lat. Nie trzeba szukactabelek, zeby z tego wywnioskowac ze 6 lat temu wzrost PKB byl taki sam albo wiekszy. Bez 500+.

> ..a za 10 lat może być już tylko 400. Czytałam. No ale to bedzie właśnie zależa
                    > ło od czynnika inflacji więc mowa tylko o prognozach.
                    > Nawet te 490 to mieć a nie mieć chyba kończy dyskusje.:)

Jezeli 500+ nakreca inflacje, to odczuwaja ja na wlasnej skorze ci, ktorzy nie korzystaja z 500+.

> A jak to działa to musiałabyś już wyjaśnic.

Jezeli panstwo rzuca wiecej pieniedzy na rynek tym samym destabilizujac wlasny budzet, to jest to wlasnie jedna z przyczyn inflacji.

> Takich wg założeń których były wprowadzane.
                    > Reforma edukacji - likwidacja problemów wych., które generowały gimnazja, powró
                    > t do 4 letnich liceów - podniesienie jakości poziomu wiedzy.

Rozne sa systemy szkolnictwa obowiazkowego w Europie- dwupoziomowe lub trojpoziomowe. Poziom uzyskanej wiedzy nie zalezy od tego czy system jest dwupoziomowy czy trojpoziomowy, lecz od wielu innych rzeczy.

> Reforma sądów -czy losowy przydział składów sędziowskich oraz nie zmieniony ich
                    > skład w toku całego postępowania wpłynie na skrócenie czasu rozpatrywania spra
                    > w.

Tak tak, szczegolnie jak wprowadza "skargi nadzwyczajne" obejmujace wyroki z ostatnich 20 lat...
                    Juz pomine fakt ze przy uzaleznieniu sadow od politykow taki np.Sebastian K. nie ma szans .

> Ale wielu dotyczy większy odcinek i niespotykane w Europie ceny za przejazd.
                    > Oczywiście nie sugeruję, że to wina poprzedniego rządu, tylko tajnych umów podp
                    > isanych w latach 90-tych z "imperium" Kulczyka.

O ile mi wiadomo, to droga ktora dawniej sie jezdzilo od granicy do Poznania, przebiegajaca rownolegle do A2, nadal funkcjonuje.
                    Czytalam tez, ze roznica w cenie wynika tez z tego, ze na autostrade Kulczyka nalozone jest 23% VAT, a na autostrady panstwowe nie.

> Ankietę robiłaś?:)

Nie, ale Ty mozesz zrobic ankiete z pytaniem "Czy woli pan/pani jechac po dziurawej drodze czy po gladkiej?"

• astra18 Re: Wyczuwalne efekty "dobrej zmiany" 16.02.18, 09:25
                      maria421 napisała:

> astra18 napisał:
                      >

>
                      > Czytalam ze mamy najwyzszy wzost PKB od 6 lat. Nie trzeba szukactabelek, zeby z
                      > tego wywnioskowac ze 6 lat temu wzrost PKB byl taki sam albo wiekszy.
                      Bez 500+

Taki sam-po 4 latach rządów dla PO,po 2 z kawałkiem dla PiS.

> .
                      >

>

>
                      > > A jak to działa to musiałabyś już wyjaśnic.
                      >
                      > Jezeli panstwo rzuca wiecej pieniedzy na rynek tym samym destabilizujac wlasny
                      > budzet, to jest to wlasnie jedna z przyczyn inflacji.

Nie pytałam o inflacje,ale mniejsza z tym.
                      >
                      > > Takich wg założeń których były wprowadzane.
                      > > Reforma edukacji - likwidacja problemów wych., które generowały gimnazja,
                      > powró
                      > > t do 4 letnich liceów - podniesienie jakości poziomu wiedzy.
                      >
                      > Rozne sa systemy szkolnictwa obowiazkowego w Europie- dwupoziomowe lub trojpozi
                      > omowe. Poziom uzyskanej wiedzy nie zalezy od tego czy system jest dwupoziomowy
                      > czy trojpoziomowy, lecz od wielu innych rzeczy.

Statystyki i opinie na temat przygotowań abiturientów na wyższe uczelnie oraz nieproporcjonalny zakres materiału w stosunku do lat licealnych,wskazywał na jedna z przesłanek do powrotu 4 letniego liceum i 5 technikum .
                      >
                      >
                      > Tak tak, szczegolnie jak wprowadza "skargi nadzwyczajne" obejmujace wyroki z os
                      > tatnich 20 lat...

Ty zakładasz z góry czy tylko powatpiewasz,kopiując opinie np.prof.Matczaka?

> Juz pomine fakt ze przy uzaleznieniu sadow od politykow taki np.Sebastian K. ni
                      > e ma szans .

To gdzie podzieja sie ci sędziowie "niezależni",zmienia zawody czy co?
                      Weź pomysł a nie przepisuj opinii.
                      >
                      >
                      >
                      > O ile mi wiadomo, to droga ktora dawniej sie jezdzilo od granicy do Poznania, p
                      > rzebiegajaca rownolegle do A2, nadal funkcjonuje.

A autostrady są dla bogaczy?pospolstwo ma sobie jeździć powiatowa dróżka?:)

>
                      • maria421 Re: Wyczuwalne efekty "dobrej zmiany" 16.02.18, 10:11
                        Astra, nie, autostrady nie powinny byc dla bogaczy, powinny byc darmowe jak w Niemczech, oplacane z podatku drogowego.
                        W Polsce autostrady panstwowe, choc tansze od tej zbudowanej przez Kulczyka tez moga byc za drogie dla biedniejszych.

Powrot do dwupoziomowego systemu obowiazkowej edukacji nie jest zadna gwarancja na podwyzszenie jakosci nauczania .
                        Przy trojpoziomowym systemie Polska zajmowala calkiem niezla pozycje w badaniach PISA :

wiadomosci.wp.pl/pisa-2015-polska-na-22-miejscu-z-wynikiem-powyzej-sredniej-oecd-liderami-singapur-japonia-i-estonia-6066332503118977a
                        Poddanie sadow kontroli politykow jeszcze nigdy nikomu na dobre nie wyszlo (oprocz samej partii rzadzacej) ale pozostawiam Cie przy Twych zludzeniach ze sady pod kontrola PiSu beda idealne.

A teraz ide smazyc faworki, bo ciasto juz dojrzalo w lodowce :-)

• astra18 Re: Wyczuwalne efekty "dobrej zmiany" 16.02.18, 10:32
                          maria421 napisała:

>
                          > Powrot do dwupoziomowego systemu obowiazkowej edukacji nie jest zadna gwarancja
                          > na podwyzszenie jakosci nauczania .

Ja opierałam sie na opinii profesorów wyższych uczelni, wyrażonych po wieloletnich obserwacjach ilości wywołanych studentów po pierwszym semestrze, w najlepszym razie roku.
                          Ta ilość była wielokrotnie większa od przypadków z czasów przedgimnazjalnych.

> Przy trojpoziomowym systemie Polska zajmowala calkiem niezla pozycje w badaniac
                          > h PISA :

Znam te badania,ale wyniki te nie przekładają sie jak widać na poziom późniejszej wiedzy o czym napisałam powyżej.

>
                          >
                          > Poddanie sadow kontroli politykow jeszcze nigdy nikomu na dobre nie wyszlo (opr
                          > ocz samej partii rządzącej)

TK wywalić :)

ale pozostawiam Cie przy Twych zludzeniach ze sady

> pod kontrola PiSu beda idealne.

A ja nie mam złudzeń ze będą idealne,mam nadzieje ze założenia o których napisałam zostaną urzeczywistnione.

>
                          > A teraz ide smazyc faworki, bo ciasto juz dojrzalo w lodowce :-)

Smacznego:)
                          >
                          >
                          >
                          • maria421 Re: Wyczuwalne efekty "dobrej zmiany" 16.02.18, 13:30
                            astra18 napisał:

> Ja opierałam sie na opinii profesorów wyższych uczelni, wyrażonych po wieloletn
                            > ich obserwacjach ilości wywołanych studentów po pierwszym semestrze, w najlepsz
                            > ym razie roku.
                            > Ta ilość była wielokrotnie większa od przypadków z czasów przedgimnazjalnych.

A moze winna jest temu o wiele latwiejsza matura a nie 3 letnie zamiast 4 letniego liceum?

> Znam te badania,ale wyniki te nie przekładają sie jak widać na poziom późniejsz
                            > ej wiedzy o czym napisałam powyżej.

Ponownie stawiam teze ze poziom studentow zalezy od poziomu matury.

> A ja nie mam złudzeń ze będą idealne,mam nadzieje ze założenia o których napisa
                            > łam zostaną urzeczywistnione.

Czyli ze skroci sie czas rozpraw? Ale to nie zalezy tylko od reformy sadow, lecz od reformy kodeksow.

> Smacznego:)

Zapraszam :-)

• jureek Re: Wyczuwalne efekty "dobrej zmiany" 18.02.18, 20:01
                astra18 napisał:

> Zobaczymy jak to będzie ze sprawa tak wychwalanej przez Ciebie autostrady A2, g
                > dzie oplaty za przejazd są najwyższe w Europie, i zapowiedziami ich likwidacji.

Skończmy już z tą megalomanią, że u nas wszystko jest naj. I że jesteśmy jedyni, którym groziła kara śmierci za pomoc Żydom i jedyni, którzy Europę obronią i w ogóle och i ach i jacy to jesteśmy wspaniali i tylko wszyscy się na nas uwzięli, bo nam zazdroszczą
                • astra18 Re: Wyczuwalne efekty "dobrej zmiany" 18.02.18, 21:50
                  jureek napisał:

> astra18 napisał:
                  >
                  > > Zobaczymy jak to będzie ze sprawa tak wychwalanej przez Ciebie autostrady
                  > A2, g
                  > > dzie oplaty za przejazd są najwyższe w Europie, i zapowiedziami ich likwi
                  > dacji.
                  >
                  > Skończmy już z tą megalomanią, że u nas wszystko jest naj. I że jesteśmy jedyni
                  > , którym groziła kara śmierci za pomoc Żydom i jedyni, którzy Europę obronią i
                  > w ogóle och i ach i jacy to jesteśmy wspaniali i tylko wszyscy się na nas uwzię
                  > li, bo nam zazdroszczą

A co ma do Twojego wpisu sprawa cen za przejazd autostradą A2?
                    • astra18 Re: Wyczuwalne efekty "dobrej zmiany" 18.02.18, 22:35
                      jureek napisał:

> astra18 napisał:
                      >
                      > > A co ma do Twojego wpisu sprawa cen za przejazd autostradą A2?
                      >
                      > Nie napisałaś, że ceny za przejazd tą autostradą są najwyższe w Europie?

To ma być dowód na przejaw megalomanii polskiej czy krytyka skutkow umowy prywatyzacyjnej?
                      A może po prostu walnales post nie tam gdzie trzeba? Fora się panu nie pomyliły ?
                      • jureek Re: Wyczuwalne efekty "dobrej zmiany" 18.02.18, 23:18
                        astra18 napisał:

> To ma być dowód na przejaw megalomanii polskiej czy krytyka skutkow umowy prywa
                        > tyzacyjnej?

To jest po prostu nieprawda, a powtarzanie tej nieprawdy, że ceny te są najwyższe, podobnie jak powtarzanie innej nieprawdy, jakoby TYLKO w okupowanej Polsce groziła kara śmierci za ukrywanie Żydów, jest utrwalaniem stereotypu albo dowartościowywaniem się, jacy to my Polacy jesteśmy wyjątkowi.
                        • astra18 Re: Wyczuwalne efekty "dobrej zmiany" 18.02.18, 23:37
                          jureek napisał:

> astra18 napisał:
                          >
                          > > To ma być dowód na przejaw megalomanii polskiej czy krytyka skutkow umowy
                          > prywa
                          > > tyzacyjnej?
                          >
                          > To jest po prostu nieprawda, a powtarzanie tej nieprawdy, że ceny te są najwyżs
                          > ze, podobnie jak powtarzanie innej nieprawdy, jakoby TYLKO w okupowanej Polsce
                          > groziła kara śmierci za ukrywanie Żydów, jest utrwalaniem stereotypu albo dowar
                          > tościowywaniem się, jacy to my Polacy jesteśmy wyjątkowi.

A jaki związek ma cennik za autostradę A2 że stereotypem, dokładając do tego kwestie żydowska to już nie pytam.
                          A A2 jest najdrozsza.
                            • astra18 Re: Wyczuwalne efekty "dobrej zmiany" 19.02.18, 08:32
                              maria421 napisała:

> Ja nie wiem czy ceny za austosready w Polsce sa NAJwyzsze w Europie bo nie spra
                              > wdzalam. Astra prawdopodobnie tez nie sprawdzala, ale gdzies przeczytala i powt
                              > arza.
                              >
                              Pewnie tak samo jak Ty bys sprawdzala,czytajac gdzies.
                              Ale pal szesc autostrady, jak to powiazac z megalomania wg Jurka to jest pytanie!:))))
                              • maria421 Re: Wyczuwalne efekty "dobrej zmiany" 19.02.18, 16:35
                                astra18 napisał:

> Pewnie tak samo jak Ty bys sprawdzala,czytajac gdzies.

Nie sprawdzalam, dlatego nie wypowiadalam sie na temat relacji cen oplat za polskie i za inne autsostrady.

> Ale pal szesc autostrady, jak to powiazac z megalomania wg Jurka to jest pytani
                                > e!:))))

Duza czesc Polakow ma kompleksy na punkcie wlasnej narodowosci, objawiajace sie m.inn. megalomania.

• jureek Re: Wyczuwalne efekty "dobrej zmiany" 18.02.18, 20:13
      Ani ja, ani moi żyjący w Polsce krewni i znajomi "dobrej zmiany" pozytywnie nie odczuli. Podatki lekko wzrosły, opłaty za wodę i ścieki wzrosły znacznie, jak były śmieciówki, tak nadal są, jak nie było ustawy reprywatyzacyjnej, tak nadal nie ma, jak inspekcja pracy była fikcją, tak nadal jest, a zgodnie z proponowanymi zmianami w kodeksie pracy ma być jeszcze gorzej dla pracowników - na przykład zatrzymywanie przez pracodawców przez wiele miesięcy zapłaty dla pracowników za przepracowane przez nich nadgodziny i zwiększenie tygodniowego pensum dla niektórych grup pracowników do 48 godzin. Kolej jak była dziadowska, tak jest nadal, na drogach też nie jest bezpieczniej.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka