Dodaj do ulubionych

Fajna sprawa taka niehandlowa niedziela

11.03.18, 16:35
Jechałem dziś koło południa do Opola odstawić rower na stojak koło dworca (niech sobie tam stoi na wypadek, gdybym przyjechał z Niemiec o takiej porze, że nie ma już żadnego autobusu do mojej wsi) i było to niesamowite wrażenie. Pierwszy raz poczułem w Polsce, że jest niedziela. Ruch na ulicach o połowę mniejszy, zupełnie inna atmosfera. Tu muszę PiS pochwalić, że wzięli się za to.
Edytor zaawansowany
  • stephen_s 12.03.18, 07:49
    Nonsens. Powiedz to tym wszystkim ludziom, którzy potrzebują zrobić zakupy w niedzielę, bo w tygodniu nie zdążają.

Są ludzie, którzy tylko w weekend mogą jechać np. do IKEI. Teraz będą mieli trudniej, ale hura! Liczy się atmosfera.

Poza tym, powtórzę: ten cały zakaz jest podyktowany w dużej mierze religijnie.
  • maria421 12.03.18, 08:09
    Stefan, ja wlasciwie przez cale moje zycie znam tylko niehandlowe niedziele i calkiem mi z tym dobrze. Zakupy mozna zrobic w sobote, to tez jest dzien wolny od pracy.
  • jureek 12.03.18, 08:33
    stephen_s napisał:

> Nonsens. Powiedz to tym wszystkim ludziom, którzy potrzebują zrobić zakupy w ni
    > edzielę, bo w tygodniu nie zdążają.

Tak. Powiem to tym ludziom, żeby zastanowili się, jaki sens ma taka harówa po kilkanaście godzin dziennie i jeszcze w soboty. To z taką patologią pracy trzeba coś zrobić, a nie kombinować, jakie stworzyć warunki ułatwiające tę patologię.

> Są ludzie, którzy tylko w weekend mogą jechać np. do IKEI. Teraz będą mieli tru
    > dniej, ale hura! Liczy się atmosfera.

Tak. Ten jeden dzień w tygodniu bez gonitwy, gdy można się wyciszyć, jest bardzo ważny choćby dla higieny psychicznej.

> Poza tym, powtórzę: ten cały zakaz jest podyktowany w dużej mierze religijnie.

No i co z tego? Czy wszystko co religijne musi być z definicji złe? Wiele religijnych nakazów i zakazów ma jak najbardziej racjonalny pierwiastek, w tym i ten nakaz, żeby nie harować na okrągło.
  • astra18 12.03.18, 11:26
    stephen_s napisał:

> Są ludzie, którzy tylko w weekend mogą jechać np. do IKEI. Teraz będą mieli tru
    > dniej, ale hura! Liczy się atmosfera.

Przeciez soboty sa handlowe. KAZDA.
    Poza tym to wolne, przede wszystkim nie od zakupow dla "zabieganych" ale dla pracownikow.

• jureek 12.03.18, 11:43
    astra18 napisał:

> Poza tym to wolne, przede wszystkim nie od zakupow dla "zabieganych" ale dla pr
    > acownikow.

Histeria na fejsie jest taka, że można pomyśleć, że mamy wyjątkowo wysoki procent zakupoholików, Tylko czekać, aż pojawią się "galeriany wyklęte".
  • maria421 12.03.18, 16:42
    jureek napisał:

> Histeria na fejsie jest taka, że można pomyśleć, że mamy wyjątkowo wysoki proce
    > nt zakupoholików, Tylko czekać, aż pojawią się "galeriany wyklęte".

Po prostu ludzie sie przyzwyczaili ze moga w niedziele robic zakupy i chca miec nadal taka mozliwosc.
  • zbyfauch 12.03.18, 09:42
    jest mi cokolwiek obojętny.
    Ale wymarłe miasta mi się nie podobają.

--
    Pustelnia
  • jureek 12.03.18, 10:40
    zbyfauch napisał:

> jest mi cokolwiek obojętny.
    > Ale wymarłe miasta mi się nie podobają.

Wiem, dlatego tak ciągnie Cię do Azji. Ja zaś źle czuję się w mrowiskach. Paryż z jego ruchem samochodowym po dwóch dniach zaczął mnie męczyć. Wolę Pragę (oprócz starego miasta, gdzie tłumy turystów jak na odpuście).
    Opole wczoraj nie było wymarłe, samochodów było dużo mniej, ale ludzi było widać na ulicach, tylko nie byli tacy zabiegani jak zwykle.
  • wkkr 12.03.18, 14:32
    Od samego początku ten pomysł uważam za dobry.
    Ale...
    Oczywiście pismeni nie byli by sobą gdyby nie wpisali do ustawy 1500 wyjątków.
    No i dochodzi do takich qriozów że biedronka na dworcu centralnym jest otwarta a inne nie.
    Moim zdaniem zakaz handlu powinien być bardzo ostry. W zasadzie to handlować powinny jedynie apteki 24 godzinne oraz stacje benzynowe.
    Zakaz powinien obejmować także sklepiki parafialne i kwiaciarnie.

--
    Ceterum censeo Russia delendam esse
  • maria421 13.03.18, 07:54
    W Polsce po to jest prawo, zeby je omijac :

m.superbiz.se.pl/wiadomosci-biz/sklep-miesny-na-stacji-benzynowej-lotos-pierwszy-taki-w-polsce_1043846.html

Faktycznie, swieze mieso to jest akurat to, czego podrozujacy najbardziej potrzebuje :-)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.