11.06.18, 16:16
czyli statek NGO, zabral z okolic wod terytorialnych Libii uchodzcow i postanowil , starym zwyczajem, zamiast do najblizszego portu, podrzucic ich do Wloch.

Ale tym razem dzielni pomocnicy przemytnikow sie przyliczyli :

www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/statek-z-migrantami-aquarius-niewpuszczony-przez-wlochy-i-malte,844216.html
Szkoda tylko ze Hiszpania sie wylamala.
Edytor zaawansowany
  • ja.nusz 11.06.18, 19:11
    Mario, problem migracyjny niestety postrzegasz z bardzo dużymi emocjonalnymi klapkami na oczach.
    W tym zaślepieniu zapominasz, że chodzi tu LUDZKIE ŻYCIA.
    W tej konkretnej sytuacji zachowujesz się jak znienawidzony (?) przez Ciebie PiS...😒
    A dla Hiszpanii daję 👍
  • maria421 11.06.18, 19:33
    Janusz, w przemysle migracyjnym chodzi o duze pieniadze, dla przemytnikow ludzkie zycie sie nie liczy.

Statki NGO pomagaja w tym biznesie, nakrecaja ten biznes.

Kazdy statek ma obowiazek ratowac rozbitkow i dostarczyc ich do NAJBLIZSZEGO portu. Dla statkow NGO krazacych na granicach wod terytorialnych Libii najblizsze porty znajduja sie w Libii, a nie we Wloszech czy na Malcie.
    Nawet jezeli taki statek zawinie do wloskiego czy maltanskiego portu, to wcale nie znaczy ze Wlosi czy Maltanczycy musza wpuscic na lad zaloge i pasazerow statku, moga im udzielic pomocy humanitarnej na statku.
    Wiecej, statki przemytnikow sa konfiskowane....

Hiszpania glupio postapila, bo powinna pokazac europejska solidarnosc w walce z nielegalna imigracja. Sama zreszta sie odgradza wysokim murem.

U nas z kolei znow Merkel i Seehofer nie moga sie dogadac w sprawie odsylania uchodzcow na granicy. Seehofer chce szybkiego rozwiazania na poziomie krajowym, a Merkel upiera sie przy rozwiazaniu europejskim na ktore bedziemy latami czekac....

Ja nie bede pomstowala jak Alpepe na Merkel, ale czym predzej ta baba zniknie z niemieckiej polityki, tym lepiej.

• ja.nusz 11.06.18, 19:49
    I co z tego, że przemytnicy zarabiają?
    Wysadzenie tych ludzi w jakimkolwiek Libijskim porcie nie jest żadnym rozwiązaniem problemu.
    Walka z przemytnikami jest absolutnie konieczna, ale jeżeli już tych ludzi wyłowiono z morza, to należy im zapewnić pomoc w cywilizowany sposób a nie wyładować jak jakiś zbędny towar na plaży w zdziczałej Libii.
    Procedury są skomplikowane, ale nawet jeżeli wśód tych migrantów są potencjalni terroryści, to bogata Europa musi szukać humanitarnego rozwiązania - Twoje podejście do problemu jest dla mnie nie do przyjęcia.

Dla Hiszpanii daję ponownie👍
  • maria421 11.06.18, 20:13
    ja.nusz napisał:

> I co z tego, że przemytnicy zarabiają?
    > Wysadzenie tych ludzi w jakimkolwiek Libijskim porcie nie jest żadnym rozwiązan
    > iem problemu.

A co jest rozwiazaniem problemu?

Jezeli uchodzcy beda zawracani z powrotem do Libii, to przestana ryzykowac majatkiem i zyciem zeby sie dostac do Europy.

> Walka z przemytnikami jest absolutnie konieczna, ale jeżeli już tych ludzi wyło
    > wiono z morza, to należy im zapewnić pomoc w cywilizowany sposób a nie wyładowa
    > ć jak jakiś zbędny towar na plaży w zdziczałej Libii.

Nie na plazy, a w porcie.
    Co do "wylawiania z morza", to oczywiscie ze pomoc dla rozbitkow jest obowiazkiem. Ale czy obowiazkiem jest wyjezdzanie pod wody libijskie zeby przechwycic lajby z uchodzcami?

> Procedury są skomplikowane, ale nawet jeżeli wśód tych migrantów są potencjalni
    > terroryści, to bogata Europa musi szukać humanitarnego rozwiązania - Twoje pod
    > ejście do problemu jest dla mnie nie do przyjęcia.

Tyle bylo szumu i oburzenia jak Orban w 2015 roku zamknal granice.... Za nim poszly inne kraje i "szal balkanski" przestal funkcjonowac.
    Wiec moze jak kraje UE lezace nad Morzem Srodziemnym przestana przyjmowac statki naladowane uchodzcami, to uchodzcy po prostu zrezygnuja z wyprawy?

> Dla Hiszpanii daję ponownie👍

Za mur w Ceuta tez?
  • ja.nusz 11.06.18, 23:20
    Mario, moje zdanie na ten temat znasz - Twoja argumentacja pokrywa się niestety 1:1 z komentarzami TVPiS - to jest delikatnie mówiąc smutne...
  • maria421 12.06.18, 09:10
    ja.nusz napisał:

> Mario, moje zdanie na ten temat znasz - Twoja argumentacja pokrywa się niestety
    > 1:1 z komentarzami TVPiS - to jest delikatnie mówiąc smutne...

Na temat nielegalnej masowej imigracji do Europy mam swoje zdanie , niezmiennie takie samo od lat, obojetnie od tego kto w Polsce rzadzi i nie bede go zmieniac tylko dlatego ze akurat w tym punkcie PiS ma takie samo zdanie.

• maria421 14.06.18, 18:41
    Pare dotakowych informacji- Wlosi co prawda odmowili Aquariusowi przyjecia do wloskiego portu, ale natychmiast wyslali wlasne statki z pomoca lekarska i zywnoscia dla Aquariusa, a takze z propozycja przejecia osob chorych, kobiet i dzieci. Zaloga Aquariusa odrzucila te propozycje.
    Wloski statki eskortuja Aquariusa do portu w Valencia, w razie potrzeby sluzac pomoca.

Wczoraj, czy przedwczoraj, Wloski statek przywiozl do wloskiego portu ponad 900 uchodzcow wylowionych z morza.

Czyli- Wlosi beda przyjmowac do wlasnych portow tylko statki z uchodzcami plywajace pod wloska bandiera.

• alpepe 11.06.18, 23:27
    Tu druga dobra wiadomość www.zeit.de/politik/ausland/2018-06/daenemark-asylpolitik-asylzentren-europa-rechtspopulisten

--
    Tak walczę ze złem
    A zło rośnie we mnie z każdym dniem

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.