11.06.18, 16:16
czyli statek NGO, zabral z okolic wod terytorialnych Libii uchodzcow i postanowil , starym zwyczajem, zamiast do najblizszego portu, podrzucic ich do Wloch.

Ale tym razem dzielni pomocnicy przemytnikow sie przyliczyli :

www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/statek-z-migrantami-aquarius-niewpuszczony-przez-wlochy-i-malte,844216.html
Szkoda tylko ze Hiszpania sie wylamala.
Edytor zaawansowany
  • ja.nusz 11.06.18, 19:11
    Mario, problem migracyjny niestety postrzegasz z bardzo dużymi emocjonalnymi klapkami na oczach.
    W tym zaślepieniu zapominasz, że chodzi tu LUDZKIE ŻYCIA.
    W tej konkretnej sytuacji zachowujesz się jak znienawidzony (?) przez Ciebie PiS...😒
    A dla Hiszpanii daję 👍
  • maria421 11.06.18, 19:33
    Janusz, w przemysle migracyjnym chodzi o duze pieniadze, dla przemytnikow ludzkie zycie sie nie liczy.

Statki NGO pomagaja w tym biznesie, nakrecaja ten biznes.

Kazdy statek ma obowiazek ratowac rozbitkow i dostarczyc ich do NAJBLIZSZEGO portu. Dla statkow NGO krazacych na granicach wod terytorialnych Libii najblizsze porty znajduja sie w Libii, a nie we Wloszech czy na Malcie.
    Nawet jezeli taki statek zawinie do wloskiego czy maltanskiego portu, to wcale nie znaczy ze Wlosi czy Maltanczycy musza wpuscic na lad zaloge i pasazerow statku, moga im udzielic pomocy humanitarnej na statku.
    Wiecej, statki przemytnikow sa konfiskowane....

Hiszpania glupio postapila, bo powinna pokazac europejska solidarnosc w walce z nielegalna imigracja. Sama zreszta sie odgradza wysokim murem.

U nas z kolei znow Merkel i Seehofer nie moga sie dogadac w sprawie odsylania uchodzcow na granicy. Seehofer chce szybkiego rozwiazania na poziomie krajowym, a Merkel upiera sie przy rozwiazaniu europejskim na ktore bedziemy latami czekac....

Ja nie bede pomstowala jak Alpepe na Merkel, ale czym predzej ta baba zniknie z niemieckiej polityki, tym lepiej.

• ja.nusz 11.06.18, 19:49
    I co z tego, że przemytnicy zarabiają?
    Wysadzenie tych ludzi w jakimkolwiek Libijskim porcie nie jest żadnym rozwiązaniem problemu.
    Walka z przemytnikami jest absolutnie konieczna, ale jeżeli już tych ludzi wyłowiono z morza, to należy im zapewnić pomoc w cywilizowany sposób a nie wyładować jak jakiś zbędny towar na plaży w zdziczałej Libii.
    Procedury są skomplikowane, ale nawet jeżeli wśód tych migrantów są potencjalni terroryści, to bogata Europa musi szukać humanitarnego rozwiązania - Twoje podejście do problemu jest dla mnie nie do przyjęcia.

Dla Hiszpanii daję ponownie👍
  • maria421 11.06.18, 20:13
    ja.nusz napisał:

> I co z tego, że przemytnicy zarabiają?
    > Wysadzenie tych ludzi w jakimkolwiek Libijskim porcie nie jest żadnym rozwiązan
    > iem problemu.

A co jest rozwiazaniem problemu?

Jezeli uchodzcy beda zawracani z powrotem do Libii, to przestana ryzykowac majatkiem i zyciem zeby sie dostac do Europy.

> Walka z przemytnikami jest absolutnie konieczna, ale jeżeli już tych ludzi wyło
    > wiono z morza, to należy im zapewnić pomoc w cywilizowany sposób a nie wyładowa
    > ć jak jakiś zbędny towar na plaży w zdziczałej Libii.

Nie na plazy, a w porcie.
    Co do "wylawiania z morza", to oczywiscie ze pomoc dla rozbitkow jest obowiazkiem. Ale czy obowiazkiem jest wyjezdzanie pod wody libijskie zeby przechwycic lajby z uchodzcami?

> Procedury są skomplikowane, ale nawet jeżeli wśód tych migrantów są potencjalni
    > terroryści, to bogata Europa musi szukać humanitarnego rozwiązania - Twoje pod
    > ejście do problemu jest dla mnie nie do przyjęcia.

Tyle bylo szumu i oburzenia jak Orban w 2015 roku zamknal granice.... Za nim poszly inne kraje i "szal balkanski" przestal funkcjonowac.
    Wiec moze jak kraje UE lezace nad Morzem Srodziemnym przestana przyjmowac statki naladowane uchodzcami, to uchodzcy po prostu zrezygnuja z wyprawy?

> Dla Hiszpanii daję ponownie👍

Za mur w Ceuta tez?
  • ja.nusz 11.06.18, 23:20
    Mario, moje zdanie na ten temat znasz - Twoja argumentacja pokrywa się niestety 1:1 z komentarzami TVPiS - to jest delikatnie mówiąc smutne...
  • maria421 12.06.18, 09:10
    ja.nusz napisał:

> Mario, moje zdanie na ten temat znasz - Twoja argumentacja pokrywa się niestety
    > 1:1 z komentarzami TVPiS - to jest delikatnie mówiąc smutne...

Na temat nielegalnej masowej imigracji do Europy mam swoje zdanie , niezmiennie takie samo od lat, obojetnie od tego kto w Polsce rzadzi i nie bede go zmieniac tylko dlatego ze akurat w tym punkcie PiS ma takie samo zdanie.

• maria421 14.06.18, 18:41
    Pare dotakowych informacji- Wlosi co prawda odmowili Aquariusowi przyjecia do wloskiego portu, ale natychmiast wyslali wlasne statki z pomoca lekarska i zywnoscia dla Aquariusa, a takze z propozycja przejecia osob chorych, kobiet i dzieci. Zaloga Aquariusa odrzucila te propozycje.
    Wloski statki eskortuja Aquariusa do portu w Valencia, w razie potrzeby sluzac pomoca.

Wczoraj, czy przedwczoraj, Wloski statek przywiozl do wloskiego portu ponad 900 uchodzcow wylowionych z morza.

Czyli- Wlosi beda przyjmowac do wlasnych portow tylko statki z uchodzcami plywajace pod wloska bandiera.

• alpepe 11.06.18, 23:27
    Tu druga dobra wiadomość www.zeit.de/politik/ausland/2018-06/daenemark-asylpolitik-asylzentren-europa-rechtspopulisten

--
    Tak walczę ze złem
    A zło rośnie we mnie z każdym dniem
  • maria421 23.06.18, 09:49
    to nastepny statek NGO z uchodzcami na pokladzie, ktoremu Malta i Wlochy odmawiaja przyjecia do portu. Wlochy sa gotowe wpuscic Lifeline do portu , ale groza konfiskata statku.

Lifeline podaje ze jest pod holenderska bandiera, co Holandia dementuje....
    Czyli, jezeli ten statek nie jest zarejestrowany pod zadna bandiera, to jest to statek piracki.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.