21.10.18, 21:35
Rany, Trzaskowski wygrywa u mnie w pierwszej turze??? Błagam, niech się te sondaże utrzymają!

Zdanowska 70%. No to szykujemy się na ciekawy spektakl, jak PiS będzie próbował ją odstrzelić i wprowadzić do Łodzi komisarza...

W Krakowie niepokojąco dobry wynik Aqua-Girl. Hm.
Edytor zaawansowany
  • stephen_s 21.10.18, 21:38
    ... PiS wygrywa z 30% w skali kraju, ale KO z 24% też ładnie. Natomiast strategia Razem pt. "Idziemy osobno" sprawdziła się kolejny raz znakomicie - 1,4%, to robi wrażenie ;)
  • gumpel 21.10.18, 22:15
    :) Jest dobrze, w porywach bardzo dobrze. Jeszcze parę miesięcy temu brałbym takie wyniki w ciemno ...

stephen_s napisał:
    > W Krakowie niepokojąco dobry wynik Aqua-Girl.

Dlaczego Aqua-Girl?

G.

--
    ... quaero usque ...
  • stephen_s 21.10.18, 22:20
    > W Krakowie niepokojąco dobry wynik Aqua-Girl.

Od nazwiska. Przepraszam :)
  • zbyfauch 21.10.18, 22:38
    stephen_s napisał:

> > W Krakowie niepokojąco dobry wynik Aqua-Girl.
    >
    > Od nazwiska. Przepraszam :)

Właściwie to powinna się nazywać Wasserfrau. A w ogóle to Niemiec powiedziałby: "was für eine Verschwendung", znaczy taka ładna kobieta, a taka głupia.

--
    Pustelnia
  • maria421 22.10.18, 08:50
    Ciesze sie z wynikow, najbardziej z wygranej Trzaskowskiego w pierwszej turze. Ciesze sie ze Jakiemu nie pomoglo ani partyjne zaplecze finansowe, ani poparcie PiSowsko- publicznych mediow, ani nawet sztuczka z wypisaniem sie z partii na pare dni przed wyborami, ani tez ta cala jego "Komisja Weryfikacyjna" stworzona jako instrument przeciw HGW i "ukladowi PO" w stolecznym ratuszu, nie tykajaca takich samych procedur z czasow prezydentury Lecha Kaczynskiego.

Trzaskowski niech nie zmarnuje szansy.

• maria421 22.10.18, 09:05
    Kaczynski odlecial :-)

www.tvn24.pl/kaczynski-wygralismy-z-wynikiem-ktory-dobrze-wrozy,877823,s.html?fbclid=IwAR1E21X32ijRLs9hk_Xq4yUoPXterbcFwxWjZdvnyhGYPj9ntdqzR3VWvTE

Jezeli takie wyniki sie utrzymaja w przyszlym roku, to PiS straci wiekszosc Sejmowa i nawet koalicja z Kukizem mu jej nie da.

No ale dla PiSu wynik 27:1 to tez bylo zwyciestwo :-)

• stephen_s 22.10.18, 13:40
    Najbardziej to odleciała Pawłowicz i co po niektórzy jej zwolennicy na Twitterze: wyszło im, że Jaki przegrał, bo komisje w Warszawie opanował KOD i sfałszował wybory. :) No i oczywiście też wina leży po stronie "niepolskich" mediów", które zrobiły Warszawiakom wodę z mózgu...
  • maria421 22.10.18, 15:15
    stephen_s napisał:

> Najbardziej to odleciała Pawłowicz i co po niektórzy jej zwolennicy na Twitterz
    > e: wyszło im, że Jaki przegrał, bo komisje w Warszawie opanował KOD i sfałszowa
    > ł wybory. :) No i oczywiście też wina leży po stronie "niepolskich" mediów", kt
    > óre zrobiły Warszawiakom wodę z mózgu...

PiS juz dawno zapowiada "repolonizacje mediow", czyli odebranie koncesji TVN, czy zamkniecie Onetu czy Newsweeka.
    Musieliby jednak jeszcze zamknac dostep do internetu.

Pawlowicz , jak zwykle, zadnej winy PiSu nie dostrzega.
  • a000000 23.10.18, 12:41
    maria421 napisała:

> PiS juz dawno zapowiada "repolonizacje mediow", czyli odebranie koncesji TVN, c
    > zy zamkniecie Onetu czy Newsweeka.,

a co???? masz jakieś wiadomości, że powyższe podmioty złamały umowę koncesyjną????

tu masz nieco o prawnych realiach:

======================

Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej przewiduje dwa rodzaje cofnięcia koncesji – obligatoryjny i fakultatywny. Ten pierwszy określa sytuację, kiedy organ koncesyjny ma obowiązek cofnąć koncesję, drugi zaś – kiedy organ ma takie uprawnienie, ale nie obowiązek.

Organ koncesyjny cofa koncesję, w przypadku gdy:
    1) wydano prawomocne orzeczenie zakazujące przedsiębiorcy wykonywania działalności gospodarczej objętej koncesją;
    2) przedsiębiorca nie podjął w wyznaczonym terminie działalności objętej koncesją, mimo wezwania organu koncesyjnego,
    3) przedsiębiorca trwale zaprzestał wykonywania działalności gospodarczej objętej koncesją.

Ponadto, organ koncesyjny cofnie koncesję lub zmieni jej zakres, jeżeli przedsiębiorca:
    1) rażąco narusza warunki określone w koncesji lub inne warunki wykonywania koncesjonowanej działalności gospodarczej, określone przepisami prawa;
    2) w wyznaczonym terminie nie usunął stanu faktycznego lub prawnego niezgodnego z warunkami określonymi w koncesji lub z przepisami regulującymi działalność gospodarczą objętą koncesją.

Organ koncesyjny może cofnąć koncesję albo zmienić jej zakres ze względu na zagrożenie obronności lub bezpieczeństwa państwa lub bezpieczeństwa obywateli.

Cofnięcie koncesji możliwe jest również w razie ogłoszenia upadłości przedsiębiorcy.

===================

Nie sądzę, że właściciele owych działalności są aż tak durni, że nie znają owych warunków koncesyjnych i wpadną w jakąś matnię. Mogąc ewentualnie sprzedać.....

> Musieliby jednak jeszcze zamknac dostep do internetu.

chyba przydałby Ci się zimny kompres na głowę..... chyba odlatujesz w swej nienawiści do pisu.... owszem, są tam głupki, ale nie aż takie....

> Pawlowicz , jak zwykle, zadnej winy PiSu nie dostrzega.

a co? wspomniała szczaw i mirabelki?

• maria421 23.10.18, 12:48
    Azerko, napisalam tylko ze Pawlowicz od dawna zapowiada "repolonizacje mediow" i mowi o cofnieciu koncesji.
    Pytania jak to chce zrobic kieruj do niej.

Pawlowicz zapowiada "repolonizacje mediow", a Ty mi z tego powodu zarzuczasz nienawisc do PiSu i proponujesz zimny kompres na glowe????
  • a000000 23.10.18, 13:05
    maria421 napisała:

> Pawlowicz zapowiada "repolonizacje mediow", a Ty mi z tego powodu zarzuczasz ni
    > enawisc do PiSu i proponujesz zimny kompres na glowe????

tia...... a gdy Niesiołowski kazał głodnym dzieciom jeść szczaw i mirabelki to podkreślałaś, że oto kolejny oszołom coś wyprodukował paszczą?????

• maria421 23.10.18, 16:37
    a000000 napisała:

> tia...... a gdy Niesiołowski kazał głodnym dzieciom jeść szczaw i mirabelki to
    > podkreślałaś, że oto kolejny oszołom coś wyprodukował paszczą?????

Poniewaz ponad 5 lat temu nie skrytykowalam wypowiedzi Niesiolowskiego, to teraz nie mam prawa skrytykowac wypowiedzi Pawlowicz?

Jestem mlodsza od Niesiolowskiego, ale pamietam czasy PRLu i Ty chyba tez. W tamtych czasach nie marnowalo sie zywnosci, a rodzice dbali o to, zeby bylo co do garnka wlozyc. Robienie zapasow ziemniakow na zime, kiszenie kapusty, suszenie owocow, robienie przetworow bylo powszechne. Co jest zlego w tym, zeby zrywac dziko rosnacy szczaw na zupe albo zbierac do nikogo nie nalezace mirabelki z ziemi?

• a000000 23.10.18, 17:45
    maria421 napisała:

. Co jest zlego w tym, zeby zrywac
    > dziko rosnacy szczaw na zupe albo zbierac do nikogo nie nalezace mirabelki z ziemi?

NIC, zupełnie nic.

Zło czaiło się w kontekście wypowiedzi.

• wkkr 22.10.18, 14:09
    A masz pewność że podali mu prawdziwe wyniki?
    On od dawna sprawia wrażenie kogoś kto żyje w świecie równoległym

--
    Ceterum censeo Russia delendam esse
  • maria421 22.10.18, 15:45
    wkkr napisał:

> A masz pewność że podali mu prawdziwe wyniki?

Nie mam podstaw zeby przypuszczac nie podali mu prawdziwych wynikow.

> On od dawna sprawia wrażenie kogoś kto żyje w świecie równoległym

Dobrze ze chociaz tym razem nie powiedzial ze wybory byly sfalszowane.

• stephen_s 22.10.18, 13:08
    > Właściwie to powinna się nazywać Wasserfrau.

Może być jeszcze Pani Jeziora ;)

> A w ogóle to Niemiec powiedziałby: "was für eine Verschwendung", znaczy taka ładna kobieta, a taka głupia.

Osobiście nie uważam MW za osobę głupią...
  • ja.nusz 22.10.18, 13:26
    Jak ktoś zgrabnie skomentował - duże miasta obroniły się przed najazdem mongołów.
  • ja.nusz 22.10.18, 13:30
    A w Wawie to na pewno fałszerstwo Gronkowca-Walca i spółka🤪
  • maria421 22.10.18, 13:38
    ja.nusz napisał:

> A w Wawie to na pewno fałszerstwo Gronkowca-Walca i spółka🤪

Pawlowicz juz napisala na TT :

Kody przewodniczyły komisjom chuliganeria i zadymiarze liczyli w Warszawie głosy.Nie mam zaufania do ich uczciwości.Sprowadzili do głosowania spoza Warszawy wiele osób.Nie chce mi się wierzyć w ten wynik,sądząc po liczebn spotkań z Jakim i zerowe u Trzaskowsk

• stephen_s 22.10.18, 13:41
    Poczytałem sobie właśnie, co pisze Pawłowicz i jej zwolennicy na TT. Czysty obłęd.
  • stephen_s 22.10.18, 13:46
    Obejrzyjcie wideo i przypatrzcie się :)))

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24076180,wyniki-wyborow-sprawily-ze-piotr-guzial-prawie-plakal-sie.html

Dobrze mu tak, nie znoszę tego faceta.
  • maria421 23.10.18, 11:27
    Jakis Wyszkowski, podobno kiedys opozycjonista, napisal ze Trzaskowskiego wybrali Niemcy.

Niech tak dalej obrazaja wyborcow, a zobacza jaki to bedzie mialo dla PiSu skutek.
  • a000000 23.10.18, 13:03
    maria421 napisała:

> Jakis Wyszkowski, podobno kiedys opozycjonista, napisal ze Trzaskowskiego wybra
    > li Niemcy.

Nie jakiś, tylko ten, którzy się po sądach pieni z Wałęsą. Nie wiem wywiódł taki wniosek, ale wydaje mi się, że chodzi o to, że ci wyborcy czytają wyłącznie media które są w rękach niemieckich i zostali manipulowani.

> Niech tak dalej obrazaja wyborcow, a zobacza jaki to bedzie mialo dla PiSu skut
    > ek.

wyborcy sami się obrazili głosując na Trzaskowskiego. To głosowanie winno być poddane analizom naukowym, gdyż psychologicznie jest niewytłumaczalne.... czyżby syndrom sztokholmski? A może większość warszawiaków jest umoczona w różnych przekrętach?
    Bo trudno mi uwierzyć, że nienawiść do pisu rozum odebrała.... wszak było pełno innych kandydatów..... a i ostatecznie można było nie głosować na żadnego.

Przypomina mi to sytuację, gdy lewacy sprowadzają do Europy islam w nadziei, że ten zniszczy katolików. Czy Trzaskowski zniszczy PiS???? nie sądzę. Gdy wpadnie w wir problemów miasta - z polityki wypadnie....

A warszawiakom życzę nieskończonych kilometrów ścieżek rowerowych i lotniska w Berlinie....

Zaś Jakiemu bym powiedziała: synku, mierz zamiar na siły..... i nie obiecuj po próżnicy bo co za dużo to niezdrowo.

Obydwaj kandydaci do luftu - jeden obiecał wszystko, drugi - nic. Warszawiacy wybrali NIC. Powiem jak pewna pani - no cóż, taki mamy klimat....
  • maria421 23.10.18, 16:47
    a000000 napisała:

> Nie jakiś, tylko ten, którzy się po sądach pieni z Wałęsą. Nie wiem wywiódł tak
    > i wniosek, ale wydaje mi się, że chodzi o to, że ci wyborcy czytają wyłącznie m
    > edia które są w rękach niemieckich i zostali manipulowani.

TVPiS, media PiSowskie czy O. Rydzyka oczywiscie nie manipuluja :-)

> wyborcy sami się obrazili głosując na Trzaskowskiego. To głosowanie winno być p
    > oddane analizom naukowym, gdyż psychologicznie jest niewytłumaczalne.... czyżby
    > syndrom sztokholmski? A może większość warszawiaków jest umoczona w różnych pr
    > zekrętach?
    > Bo trudno mi uwierzyć, że nienawiść do pisu rozum odebrała.... wszak było pełno
    > innych kandydatów..... a i ostatecznie można było nie głosować na żadnego.

Jak to fajnie wszystko sobie nienawiscia do PiSu tlumaczyc....

> Przypomina mi to sytuację, gdy lewacy sprowadzają do Europy islam w nadziei, że
    > ten zniszczy katolików. Czy Trzaskowski zniszczy PiS???? nie sądzę. Gdy wpadn
    > ie w wir problemów miasta - z polityki wypadnie....

Zadaniem Trzaskowskiego jako prezydenta Warszawy wcale nie jest niszczenie PiSu.

> A warszawiakom życzę nieskończonych kilometrów ścieżek rowerowych i lotniska w
    > Berlinie....

Przeciez budowa lotniska nie zalezy od wladz miasta.

> Zaś Jakiemu bym powiedziała: synku, mierz zamiar na siły..... i nie obiecuj po
    > próżnicy bo co za dużo to niezdrowo.
    > Obydwaj kandydaci do luftu - jeden obiecał wszystko, drugi - nic. Warszawiacy w
    > ybrali NIC. Powiem jak pewna pani - no cóż, taki mamy klimat....

Gdybym miala wybierac miedzy kandydatem ktory obiecuje wszystko i ktory nic nie obiecuje, tez wybralabym tego, ktory nic nie obiecuje.
  • a000000 23.10.18, 17:55
    maria421 napisała:

> TVPiS, media PiSowskie czy O. Rydzyka oczywiscie nie manipuluja :-)

czy jest to usprawiedliwienie?

> Jak to fajnie wszystko sobie nienawiscia do PiSu tlumaczyc....

tłumaczenie z nienawiścią w tle wcale nie jest fajne.

> Zadaniem Trzaskowskiego jako prezydenta Warszawy wcale nie jest niszczenie PiSu

to wiem ja, to wiesz Ty.... ale nie jestem przekonana, że to wiedzą platfusy.
    > .

> Przeciez budowa lotniska nie zalezy od wladz miasta.

to wiemy my, ale nie pan Trzaskowski.

> Gdybym miala wybierac miedzy kandydatem ktory obiecuje wszystko i ktory nic nie
    > obiecuje, tez wybralabym tego, ktory nic nie obiecuje.

przyznam, że wybór trudny. Typowa dżuma i cholera. Kierowanie się sympatiami politycznymi w sytuacji gdy chodzi o samorząd, jest przejawem niezwykłej głupoty. Burmistrz ma być gospodarzem, nie politykiem.

Dobrze, że w moim mieście takich dylematów nie ma. Mamy bezpartyjnego gospodarza.
    No ale gdybym musiała zagłosować w Warszawie - wybrałabym Jakubiaka z Kukiz15.
  • maria421 23.10.18, 18:20
    a000000 napisała:

> czy jest to usprawiedliwienie?

Nic nie jest usprawiedliwieniem manipulacji mediow.
    Zwalanie winy za przegrane wybory na media jest pojsciem na latwizne, jest szukaniem winy wszedzie, tylko nie u samych siebie.

> to wiem ja, to wiesz Ty.... ale nie jestem przekonana, że to wiedzą platfusy.

Wszyscy wyborcy Trzaskowskiego to "platfusy"? Azerko, wiekszosc Warszawiakow po prostu Jakiego nie chciala.

> to wiemy my, ale nie pan Trzaskowski.

On wie to lepiej niz Jaki, ktory obiecywal Warszawie wiele inwestycji ktore nie sa w gestii miasta.

> przyznam, że wybór trudny. Typowa dżuma i cholera. Kierowanie się sympatiami po
    > litycznymi w sytuacji gdy chodzi o samorząd, jest przejawem niezwykłej głupoty.
    > Burmistrz ma być gospodarzem, nie politykiem.

Zgoda ze burmistrz ma byc gospodarzem, ale Jaki jest politykiem, wiceministrem sprawiedliwosci.

> Dobrze, że w moim mieście takich dylematów nie ma. Mamy bezpartyjnego gospodarz
    > a.
    > No ale gdybym musiała zagłosować w Warszawie - wybrałabym Jakubiaka z Kukiz15.

Ja bym glosowala na kogos, kto ma realne szanse, czyli na Trzaskowskiego.

• a000000 23.10.18, 19:36
    maria421 napisała:

> Wszyscy wyborcy Trzaskowskiego to "platfusy"? Azerko, wiekszosc Warszawiakow po
    > prostu Jakiego nie chciala.

nie wiadomo, czy większość.... wszak połowa Warszawy jest na emigracji wewnętrznej i nie głosowała.

> On wie to lepiej niz Jaki, ktory obiecywal Warszawie wiele inwestycji ktore nie
    > sa w gestii miasta.

czyli?

> Ja bym glosowala na kogos, kto ma realne szanse, czyli na Trzaskowskiego.

?????? głosujesz na realne szanse, nie patrząc na to, co dana osoba sobą przedstawia????

przecież Trzaskowski jest niesamodzielny - rządzić Warszawą będzie komitet centralny PO.
  • maria421 23.10.18, 19:42
    a000000 napisała:

> nie wiadomo, czy większość.... wszak połowa Warszawy jest na emigracji wewnętrz
    > nej i nie głosowała.

54% to jest wiekszosc, Azerko.

> czyli?

Np. mosty

> > Ja bym glosowala na kogos, kto ma realne szanse, czyli na Trzaskowskiego.
    >
    > ?????? głosujesz na realne szanse, nie patrząc na to, co dana osoba sobą przeds
    > tawia????

Mowie o wyborach w Warszawie. Trzaskowski przedstawia soba o wiele wyzszy poziom niz Jaki.

> przecież Trzaskowski jest niesamodzielny - rządzić Warszawą będzie komitet cent
    > ralny PO.

A Jakim rzadzi Kaczynski.

• a000000 23.10.18, 22:28
    maria421 napisała:

> 54% to jest wiekszosc, Azerko.

taka ciut ciut większość.

> Np. mosty

mosty? Oczywiście, że mosty są w gestii miasta. Oprócz tych autostradowych.
    To miasto planuje, robi przetarg, decyduje o miejscu.... a kasa na budowę pochodzi i z miasta i z samorządu i z budżetu....

> Mowie o wyborach w Warszawie. Trzaskowski przedstawia soba o wiele wyzszy pozio
    > m niz Jaki.

o jakim "poziomie" mowa? intelektualnym? kulturalnym? niewątpliwie piękniej czaruje....

> A Jakim rzadzi Kaczynski.

gdyby to była prawda to Jaki by wygrał. Gdyż prezes by mu narzucił więcej rozsądku.

Osobiście rządy PO w Warszawie przeżyłam na własnej skórze - i nie mam dobrych doświadczeń. Miasto trudne dla mieszkańców.

• maria421 24.10.18, 09:13
    a000000 napisała:

> mosty? Oczywiście, że mosty są w gestii miasta. Oprócz tych autostradowych.
    > To miasto planuje, robi przetarg, decyduje o miejscu.... a kasa na budowę pocho
    > dzi i z miasta i z samorządu i z budżetu....

To dlaczego Morawiecki mowi o budowie mostow a nie prezydenci tych miast ktorym Morawiecki te mosty obiecuje?

> o jakim "poziomie" mowa? intelektualnym? kulturalnym? niewątpliwie piękniej cz
    > aruje....

Poziom wyksztalcenia.
    Jaki to jest wyszczekany nieuk- karierowicz, ktory powie wszystko to, co jemu akurat w danym momencie moze pomoc w karierze, nic wiecej.

> gdyby to była prawda to Jaki by wygrał. Gdyż prezes by mu narzucił więcej rozsą
    > dku.

Przeceniasz mozliwosci prezesa.

> Osobiście rządy PO w Warszawie przeżyłam na własnej skórze - i nie mam dobrych
    > doświadczeń. Miasto trudne dla mieszkańców.

Ja widzialam Warszawe w 2006 po rzadach L. Kaczynskiego i w 2014 w czasie rzadow HGW i nie moglam sie nadziwic jak Warszawa przez te 8 lat wypiekniala. Pisalam juz o tym tutaj w 2014.

Kaczynski krotko przed Wyborami powiedzial ze "Warszawa osiagnela dno". Warszawiacy nie dali sie na to nabrac tak jak kiedys czesc Polakow dala sie nabrac na "Polske w ruinie". Jest pewna granica klamstwa, poza ktora klamca staje sie juz tylko smieszny i zalosny.

• a000000 24.10.18, 10:28
    maria421 napisała:

> To dlaczego Morawiecki mowi o budowie mostow a nie prezydenci tych miast ktorym
    > Morawiecki te mosty obiecuje?

mosty to bardzo wielka inwestycja. Bez budżetowej kasy to ledwo kładkę rowerową można postawić.

>
    > > o jakim "poziomie" mowa? intelektualnym? kulturalnym? niewątpliwie piękn
    > iej cz
    > > aruje....
    >
    > Poziom wyksztalcenia.

i jeden i drugi - nauki polityczne. Czyli wróżenie z fusów na temat - jak zrobić w konia wyborcę.

> Jaki to jest wyszczekany nieuk- karierowicz, ktory powie wszystko to, co jemu a
    > kurat w danym momencie moze pomoc w karierze, nic wiecej.

opisujesz w tej chwili całą klasę polityczną, nie tylko w Polsce.

> Przeceniasz mozliwosci prezesa.

czyżby piekło zamarzło????? dotychczas twierdziłaś, że światem Kaczor rządzi!!!!!

>
    > Ja widzialam Warszawe w 2006 po rzadach L. Kaczynskiego i w 2014 w czasie rzado
    > w HGW i nie moglam sie nadziwic jak Warszawa przez te 8 lat wypiekniala. Pisala
    > m juz o tym tutaj w 2014.

co tam wypiękniało???? te kamienice ukradzione przez współczesnych szmalcowników? Trzy lata tam mieszkałam, chodziłam po krzywych pamiętających pewnie Gomułę chodnikach, a nawet korzystałam z komunikacji miejskiej.... szukałam tych wielkich pieniędzy unijnych i kredytowych..... Od roku 2000 zbudowano dwa mosty - Siekierkowski i Północny - się chwali - ale to wszystko mało..... miasto nadal zatkane. Brak miejsc parkingowych!!!! zamiast place złodziejom dawać, trzeba budować wielopiętrowe parkingi. Ech, nie wiem, co może zachwycać w Warszawie.... może Łazienki i mnóstwo czarnych wron na drzewach.... aż strach jak one z wrzaskiem jednocześnie się z tych drzew podnosiły....
    Bardzo męczące miasto.

> Kaczynski krotko przed Wyborami powiedzial ze "Warszawa osiagnela dno". Warsza
    > wiacy nie dali sie na to nabrac tak jak kiedys czesc Polakow dala sie nabrac na
    > "Polske w ruinie". Jest pewna granica klamstwa, poza ktora klamca staje sie ju
    > z tylko smieszny i zalosny.

owszem, mentalnie Warszawa osiągnęła dno..... jeśli ulicami idzie 60 tys faszystów,a policja ich nie pałuje, to jest to dno.

Dziwi mnie Twa postawa.... przecież wedle Ciebie Kaczor już od dawna jest śmieszny i żałosny, więc o co chodzi?
  • maria421 24.10.18, 11:46
    a000000 napisała:

> mosty to bardzo wielka inwestycja. Bez budżetowej kasy to ledwo kładkę rowerową
    > można postawić.

Wiec potwierdzasz ze budowa mostow nie zalezy od decyzji prezydenta miasta, czyli ze Jaki obiecujac ze zbuduje (trzy nowe, czy juz nie pamietam ile) mosty w Warszawie, obiecywal gruszki na wierzbie.

> i jeden i drugi - nauki polityczne. Czyli wróżenie z fusów na temat - jak zrobi
    > ć w konia wyborcę.

Z zyciorysu Trzaskowskiego w Wikipedii :

Jest absolwentem Kolegium Europejskiego w Natolinie, a także Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Był stypendystą Oxford University (1996) oraz paryskiego Instytutu Unii Europejskiej ds. Badań nad Bezpieczeństwem (2002). W 2004 uzyskał stopień naukowy doktora nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW na podstawie pracy pt. Dynamika reformy instytucjonalnej w Unii Europejskiej[1].

Chcesz to porownac z wyksztalceniem Jakiego, ktory nie wiadomo jak studia skonczyl skoro juz wtedy dzialal w polityce?

> opisujesz w tej chwili całą klasę polityczną, nie tylko w Polsce.

Nie. Opisuje Jakiego. Nie powiedzialabym nigdy czegos takiego o Czaputowiczu, ktory ma o wiele wyzszy poziom od Jakiego.

> czyżby piekło zamarzło????? dotychczas twierdziłaś, że światem Kaczor rządzi!!
    > !!!

Nie twierdzilam ze rzadzi swiatem, tylko ze rzadzi Polska z fotela w drugim rzedzie.

> co tam wypiękniało???? te kamienice ukradzione przez współczesnych szmalcownik
    > ów? Trzy lata tam mieszkałam, chodziłam po krzywych pamiętających pewnie Gomułę
    > chodnikach, a nawet korzystałam z komunikacji miejskiej.... szukałam tych wie
    > lkich pieniędzy unijnych i kredytowych..... Od roku 2000 zbudowano dwa mosty -
    > Siekierkowski i Północny - się chwali - ale to wszystko mało..... miasto nadal
    > zatkane. Brak miejsc parkingowych!!!! zamiast place złodziejom dawać, trzeba
    > budować wielopiętrowe parkingi. Ech, nie wiem, co może zachwycać w Warszawie...
    > . może Łazienki i mnóstwo czarnych wron na drzewach.... aż strach jak one z wrz
    > askiem jednocześnie się z tych drzew podnosiły....
    > Bardzo męczące miasto.

Wszystko wypieknialo! Poczawszy od Dworca Centralnego, a skonczywszy na autobusach komunikacji miejskiej.

> owszem, mentalnie Warszawa osiągnęła dno..... jeśli ulicami idzie 60 tys faszy
    > stów,a policja ich nie pałuje, to jest to dno.

O tym Kaczynski nie mowil :-)

> Dziwi mnie Twa postawa.... przecież wedle Ciebie Kaczor już od dawna jest śmies
    > zny i żałosny, więc o co chodzi?

Ile razy mysle ze nie moze juz byc bardziej smieszny i zalosny, tyle razy mnie zaskakuje i pokazuje ze jednak potrafi :-)
  • a000000 24.10.18, 13:11
    maria421 napisała:

>
    > Wiec potwierdzasz ze budowa mostow nie zalezy od decyzji prezydenta miasta, czy
    > li ze Jaki obiecujac ze zbuduje (trzy nowe, czy juz nie pamietam ile) mosty w W
    > arszawie, obiecywal gruszki na wierzbie.

budowa czegokolwiek na terenie miasta zależy od władz miasta.

> Z zyciorysu Trzaskowskiego w Wikipedii :

daj spokój! co to za wykształcenie? jakieś kursy, stypendia roczne.... a ten instytut do spraw badań nad bezpieczeństwem unii to jakaś kpina.... studiował w Paryżu problem bezpieczeństwa i nie widzi zagrożenia w migracji milionów obcych kulturowo ludzi do Europy?????

Co to za doktorat na temat: Dynamika reformy instytucjonalnej w Unii Europejskiej ???????
    Toż za MOICH czasów nikt nawet nie przeczuwał, że za podobne bzdety będą tytuły naukowe nadawane....

>
    > Chcesz to porownac z wyksztalceniem Jakiego, ktory nie wiadomo jak studia skonc
    > zyl skoro juz wtedy dzialal w polityce?

podobne do studiów Trzaskowskiego. Tak samo byle jakie i o niczym.

> Nie. Opisuje Jakiego. Nie powiedzialabym nigdy czegos takiego o Czaputowiczu, k
    > tory ma o wiele wyzszy poziom od Jakiego.

to są wyjątki. Opisałaś OGÓŁ, światowy.

> Nie twierdzilam ze rzadzi swiatem, tylko ze rzadzi Polska z fotela w drugim rze
    > dzie.

to już nie wierzysz, że wszechmocny Kaczor ma wpływ na wszystko? Zaczynasz w nim widzieć człowieka???? czyli piekło zamarzło.

> Wszystko wypieknialo! Poczawszy od Dworca Centralnego, a skonczywszy na autobus
    > ach komunikacji miejskiej.

dworzec Ci się podoba??????????????????????????????????

> Ile razy mysle ze nie moze juz byc bardziej smieszny i zalosny, tyle razy mnie
    > zaskakuje i pokazuje ze jednak potrafi :-)

widzisz jaki genialny?

• maria421 24.10.18, 13:26
    a000000 napisała:

> budowa czegokolwiek na terenie miasta zależy od władz miasta.

Azerko, zdecyduj w koncu czy budowa mostu na rzece laczacego dwie czesci miasta zalezy od miasta czy od panstwa, bo raz mowisz tak, a raz inaczej.
    >
    > daj spokój! co to za wykształcenie? jakieś kursy, stypendia roczne.... a ten in
    > stytut do spraw badań nad bezpieczeństwem unii to jakaś kpina.... studiował w P
    > aryżu problem bezpieczeństwa i nie widzi zagrożenia w migracji milionów obcych
    > kulturowo ludzi do Europy?????
    >
    > Co to za doktorat na temat: Dynamika reformy instytucjonalnej w Unii Europejski
    > ej ???????
    > Toż za MOICH czasów nikt nawet nie przeczuwał, że za podobne bzdety będą tytuły naukowe nadawane....

> podobne do studiów Trzaskowskiego. Tak samo byle jakie i o niczym.

Ty oceniasz wedlug sympatii, Azerko, dlatego dla Ciebie doktor Trzaskowski to to samo co magister Jaki.

> to są wyjątki. Opisałaś OGÓŁ, światowy.

Opisalam nieuka Jakiego. Nie smialabym opisac ogolu swiatowego, bo go nie znam.

> to już nie wierzysz, że wszechmocny Kaczor ma wpływ na wszystko? Zaczynasz w ni
    > m widzieć człowieka???? czyli piekło zamarzło.

Rzadzic krajem nie znaczy miec wplyw na wszystko. W Kaczorze zawsze widzialam czlowieka. Zakompleksionego, przesiaknietego nienawiscia czlowieka.

> dworzec Ci się podoba??????????????????????????????????

W porownaniu z tym, jak wygladal w roku 2006 , jak najbardziej.
  • maria421 23.10.18, 18:29
    a000000 napisała:

> tłumaczenie z nienawiścią w tle wcale nie jest fajne.

Azerko, tyle mowisz o tym z jaka nienawiscia spotyka sie PiS, czesto mi zarzucasz nienawisc do PiSu. Co powiesz o nienawisci PiSu do innych? Jeszcze tydzien temu Mazurek mowila ze nalezy "wyeliminowac PSL z zycia politycznego". Teraz radzi PSLowi zeby wszedl w koalicje z PiSem....

PSL to tez "platfusy", "totalsi", "targowica", "gorszy sort" , "komunisci i zlodzieje"?

• a000000 23.10.18, 19:31
    maria421 napisała:

Jeszcze tydzien t
    > emu Mazurek mowila ze nalezy "wyeliminowac PSL z zycia politycznego".

tłumaczyła, że mówiła to w ramach walki wyborczej. Mnie TAKA walka się nie podoba.
    Nie widzę potrzeby zagrzewania wyborców do strząsania szarańczy ze zdrowego drzewa.
    To też jest forma eliminacji.

> PSL to tez "platfusy", "totalsi", "targowica", "gorszy sort" , "komunisci i zlo
    > dzieje"?

Jeśli chodzi o PSL to jest taka partia, która na pytanie, kto wygra, odpowiada: nasz koalicjant.

Podział na gorszy i lepszy sort przebiega nie wzdłuż przynależności partyjnej, tylko wedle cech charakteru.

• maria421 23.10.18, 19:46
    a000000 napisała:

> tłumaczyła, że mówiła to w ramach walki wyborczej. Mnie TAKA walka się nie podo
    > ba.
    > Nie widzę potrzeby zagrzewania wyborców do strząsania szarańczy ze zdrowego drz
    > ewa.
    > To też jest forma eliminacji.

Kiedy partia rzadzaca mowi o wyeliminowaniu partii opozycyjnej z zycia politycznego, to daje tylko dowod wlasnych autorytarnych sklonnosci.

> Jeśli chodzi o PSL to jest taka partia, która na pytanie, kto wygra, odpowiada:
    > nasz koalicjant.

I co z tego?

> Podział na gorszy i lepszy sort przebiega nie wzdłuż przynależności partyjnej,
    > tylko wedle cech charakteru.

A o tym kto do jakiego sortu nalezy decyduje sam Prezes.

• a000000 23.10.18, 22:31
    maria421 napisała:

> Kiedy partia rzadzaca mowi o wyeliminowaniu partii opozycyjnej z zycia politycz
    > nego, to daje tylko dowod wlasnych autorytarnych sklonnosci.

nie partia rządząca, a KAŻDA partia.
    Pozbycie się szarańczy to też zapędy autorytarne.

> I co z tego?

to mówi o "stabilności" poglądów tej partii.

> A o tym kto do jakiego sortu nalezy decyduje sam Prezes.

niestety, zapędzasz się. Charakter człowieka nie zależy od woli prezesa.
    >
  • maria421 24.10.18, 09:03
    a000000 napisała:

> nie partia rządząca, a KAŻDA partia.
    > Pozbycie się szarańczy to też zapędy autorytarne.

Pozbycie sie autorytarnego PZPR bylo dyktowane zapedami demokratycznymi.

> to mówi o "stabilności" poglądów tej partii.

Ile razy PiS zmienial rozne wlasne ustawy? Te o SN tez pewnie bedzie musial zmienic.

> niestety, zapędzasz się. Charakter człowieka nie zależy od woli prezesa.

Ale to prezes uwaza ze ma jakies prawo sortowac ludzi wedlug wlasnych kryteriow.

• a000000 24.10.18, 09:41
    maria421 napisała:

> Pozbycie sie autorytarnego PZPR bylo dyktowane zapedami demokratycznymi.

to była rewolucja. Chcesz rewolucyjnie zmieniać ustrój Polski z demokratycznego na liberalny?
    Przypominam, że nasza konstytucja, której tak bronisz nic nie wspomina o demokracji liberalnej, natomiast mówi o demokratycznym państwie prawnym (nie o państwie prawa!!!) urzeczywistniającym sprawiedliwość społeczną.....( czyli raczej nie kapitalizm a socjalizm!!!).

> Ile razy PiS zmienial rozne wlasne ustawy? Te o SN tez pewnie bedzie musial zmi
    > enic.

gdybym to ja rządziła, niczego bym nie zmieniała. O kształcie USTAW, zgodnie z konstytucją, decyduje SEJM , nie ulica, kodziarze czy totalsi....

> Ale to prezes uwaza ze ma jakies prawo sortowac ludzi wedlug wlasnych kryteriow

KAŻDY uważa że ma takie prawo. Również i Ty. Też szufladkujesz ludzi wedle WŁASNYCH poglądów. I trudno oczekiwać, abyś szufladkowała wedle moich poglądów, co nie?

• maria421 24.10.18, 11:36
    a000000 napisała:

> to była rewolucja. Chcesz rewolucyjnie zmieniać ustrój Polski z demokratycznego
    > na liberalny?

Chce utrzymania w Polsce demokracji o ktora kiedys walczylismy.

> Przypominam, że nasza konstytucja, której tak bronisz nic nie wspomina o demokr
    > acji liberalnej, natomiast mówi o demokratycznym państwie prawnym (nie o państw
    > ie prawa!!!) urzeczywistniającym sprawiedliwość społeczną.....( czyli raczej ni
    > e kapitalizm a socjalizm!!!).

Azerko, przeciez ja wcale nie chce zmieniac konsytucji i wstawiac do niej zapis o demokracji liberalnej. Bronie konstytucji przeciw jej lamaniu przez PiS.

> gdybym to ja rządziła, niczego bym nie zmieniała. O kształcie USTAW, zgodnie z
    > konstytucją, decyduje SEJM , nie ulica, kodziarze czy totalsi....

W sprawie ustawy o SN zdecydowal TSUE, nie ulica, kodziarze czy totalsi.

> KAŻDY uważa że ma takie prawo. Również i Ty. Też szufladkujesz ludzi wedle WŁAS
    > NYCH poglądów. I trudno oczekiwać, abyś szufladkowała wedle moich poglądów, co
    > nie?

Nie jestem osoba publiczna, nie wystepuje publicznie, nie jestem u wladzy z woli podatnika i nie zyje z pieniedzy podatnika.

• a000000 24.10.18, 12:51
    maria421 napisała:

> Chce utrzymania w Polsce demokracji o ktora kiedys walczylismy.

to znaczy? Sądzisz, że o jaką demokrację walczącym chodziło?

>
    > Azerko, przeciez ja wcale nie chce zmieniac konsytucji i wstawiac do niej zapis
    > o demokracji liberalnej. Bronie konstytucji przeciw jej lamaniu przez PiS.

i bronisz tych, którzy za wszelką cenę chcą nam narzucić tą demokrację liberalną.

Kiedyś już Ci pisałam: PiS jako partia niczego nie łamie. Jak dotąd.

przypominam, co Konstytucja mówi o partii:

Art. 13.

Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa.

PODKREŚLAM: stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa.
    Przemoc to nie tylko stosowanie siły fizycznej, ale również stosowanie siły słownej. Przemocą również jest również przeszkadzanie innym w pełnieniu ich obowiązków, np. blokada mównicy sejmowej.

> W sprawie ustawy o SN zdecydowal TSUE, nie ulica, kodziarze czy totalsi.

czyżby? masz krótką pamięć. I nie TSUE a jeden facet, wicektoś tam, poganiany by zdążyć przed wyborami.

> Nie jestem osoba publiczna, nie wystepuje publicznie, nie jestem u wladzy z wol
    > i podatnika i nie zyje z pieniedzy podatnika.

bycie politykiem nie oznacza likwidacji praw obywatelskich. Każdy obywatel ma prawo stosować WŁASNE kryteria.

• maria421 24.10.18, 13:42
    a000000 napisała:

> to znaczy? Sądzisz, że o jaką demokrację walczącym chodziło?

Mysle ze wtedy chodzilo glownie po prostu o demokracje.

> i bronisz tych, którzy za wszelką cenę chcą nam narzucić tą demokrację liberaln
    > ą.

Azerko, przeciez my juz mamy demokracje liberalna :
    pl.wikipedia.org/wiki/Demokracja_liberalna

> Kiedyś już Ci pisałam: PiS jako partia niczego nie łamie. Jak dotąd.

Przedstawiciele PiSu i prezydent wywodzacy sie z PiSu lamia konsytytucje.

> przypominam, co Konstytucja mówi o partii:
    >
    > Art. 13.
    >
    > Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących s
    > ię w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, fasz
    > yzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dop
    > uszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia w
    > ładzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub cz
    > łonkostwa.

Mozna lamac konstytucje bez programowego odwolywania sie do metod totalitarnych.

> PODKREŚLAM: stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę p
    > aństwa.
    > Przemoc to nie tylko stosowanie siły fizycznej, ale również stosowanie siły sło
    > wnej. Przemocą również jest również przeszkadzanie innym w pełnieniu ich obowią
    > zków, np. blokada mównicy sejmowej.

Czyli np. wylaczanie mikrofonu poslom przemawiajacym w Sejmie, wykluczanie ich z obrad, ograniczanie czasu ich wypowiedzi....

prawie ustawy o SN zdecydowal TSUE, nie ulica, kodziarze czy totalsi.
    >
    > czyżby? masz krótką pamięć. I nie TSUE a jeden facet, wicektoś tam, poganiany b
    > y zdążyć przed wyborami.

A ten "jeden facet" to KTO?

> bycie politykiem nie oznacza likwidacji praw obywatelskich. Każdy obywatel ma p
    > rawo stosować WŁASNE kryteria.

Prawa obywatelskie nie oznaczaja prawa do rzucania pomowien czy obelg.

• zbyfauch 24.10.18, 10:00
    A "Czaskoski" za tego właśnie "czaskoskiego", czyli za schlebianie plebejskiemu żargonowi, też byłby u mnie zdyskwalifikowany. No cóż, znowu wygrało "mniejsze zło".

--
    Pustelnia
  • a000000 24.10.18, 10:35
    zbyfauch napisał:

> A "Czaskoski" za tego właśnie "czaskoskiego", czyli za schlebianie plebejskiemu
    > żargonowi, też byłby u mnie zdyskwalifikowany. No cóż, znowu wygrało "mniejsze
    > zło".

dla mnie obydwaj na stanowisku prezydenta stolicy są nie do przyjęcia. Pajace. Nie lubię facetów którzy mówią dużo i nie na temat.
    Czy mniejsze zło? to się okaże.
  • maria421 24.10.18, 11:50
    a000000 napisała:

> dla mnie obydwaj na stanowisku prezydenta stolicy są nie do przyjęcia. Pajace.
    > Nie lubię facetów którzy mówią dużo i nie na temat.
    > Czy mniejsze zło? to się okaże.

Dla mnie z tych dwoch tylko jeden jest do przyjecia na stanowisko prezydenta stolicy, i jest to akurat ten, ktorego Warszawiacy wybrali.

Jakim bedzie gospodarzem , to sie okaze.
  • maria421 24.10.18, 11:48
    zbyfauch napisał:

> A "Czaskoski" za tego właśnie "czaskoskiego", czyli za schlebianie plebejskiemu
    > żargonowi, też byłby u mnie zdyskwalifikowany. No cóż, znowu wygrało "mniejsze
    > zło".

Trzaskowski zdaje sie tylko raz tak o sobie powiedzial. To zostalo podchwycone przez hejterow i zaczelo zyc wlasnym zyciem.

• zbyfauch 24.10.18, 12:09
    maria421 napisała:

> Trzaskowski zdaje sie tylko raz tak o sobie powiedzial. To zostalo podchwycone
    > przez hejterow i zaczelo zyc wlasnym zyciem.

Musiałaby Astra potwierdzić. Mnie się wydaje, że widziałem jakieś oficjalne materiały z kampanii Trzaskowskiego, gdzie przedstawiał się jako Czaskoski.
    To nie to samo, co z tuskową "polskością- nienormalnością".

P.S.
    Mnie się nóż w kieszeni otwiera, kiedy słyszę "czy (zamiast trzy), poczeba, muszem, żeśmy" i tym podobne ...

--
    Pustelnia
  • a000000 24.10.18, 13:17
    zbyfauch napisał:

> P.S.
    > Mnie się nóż w kieszeni otwiera, kiedy słyszę "czy (zamiast trzy), poczeba, mus
    > zem, żeśmy" i tym podobne ...

zwłaszcza gdy tak mówi baaardzo wysoko wykształcony i pełen aspiracji polityk.

Mnie się nóż otwiera gdy słyszę, jak młode współczesne dziewczyny seplenią.... to jakaś plaga czy cuś..... mało która chyba wie, co to dykcja. Nawet młode aktorki mają wadę wymowy.

• maria421 24.10.18, 13:31
    a000000 napisała:

> zwłaszcza gdy tak mówi baaardzo wysoko wykształcony i pełen aspiracji polityk.

Szydlo mowi "czeci" zamiast "Trzeci"

www.youtube.com/watch?v=q73PmB7QNvc
  • zbyfauch 24.10.18, 13:47
    maria421 napisała:
    > Szydlo mowi "czeci" zamiast "Trzeci"

Sporej części polityków słoma wyłazi spomiędzy zębów.

--
    Pustelnia

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka