Dodaj do ulubionych

Salvini u Kaczynskiego

09.01.19, 17:05
Przypominam ze na wrzesniowym szczycie UE w Saluburgu, wloski premier Conte mowil o tym, ze kraje ktore nie chca przyjmowac uchodzcow powinny placic na te kraje, ktore uchodzcow przyjmuja.
Przypominam, ze Salvini rowniez domaga sie od innych krajow UE pomocy w rozlokowaniu wlasnych uchodzcow.

Nie przypuszuczam zeby Salvini z tego zrezygnowal, nie przypuszczam ze Kaczynski sie zgodzi.

Edytor zaawansowany
  • a000000 09.01.19, 17:37
    maria421 napisała:

> Przypominam ze na wrzesniowym szczycie UE w Saluburgu, wloski premier Conte mow
    > il o tym, ze kraje ktore nie chca przyjmowac uchodzcow powinny placic na te kra
    > je, ktore uchodzcow przyjmuja.

Polska płaci ciężką kasę na pomoc bezpośrednią w Syrii. A co do migrantów zarobkowych - to jest już zupełnie inna kwestia. Tych nie chroni żadna konwencja tak jak uchodźców.

> Przypominam, ze Salvini rowniez domaga sie od innych krajow UE pomocy w rozloko
    > waniu wlasnych uchodzcow.

Ja go nawet rozumiem, ale skoro wpuszczam do swojego domu migranta, to nie mogę mieć pretensji do sąsiada, że nie chce go ode mnie wziąć.

> Nie przypuszuczam zeby Salvini z tego zrezygnowal, nie przypuszczam ze Kaczynsk
    > i sie zgodzi.

też nie przypuszczam. Różnic natury zasadniczej jest więcej.

Podobno to Salvini zabiegał o tą wizytę.
  • maria421 09.01.19, 18:04
    a000000 napisała:

> Ja go nawet rozumiem, ale skoro wpuszczam do swojego domu migranta, to nie mogę
    > mieć pretensji do sąsiada, że nie chce go ode mnie wziąć.

"Wpuszczam"? Oni, w wiekszosci, sami sie "wpuszczaja".

> też nie przypuszczam. Różnic natury zasadniczej jest więcej.
    >
    > Podobno to Salvini zabiegał o tą wizytę.

Bo Salvini musi pokazac wlasnym wyborcom ze robi wszystko w celu odciazenia Wloch od problemu uchodzcow.
  • a000000 09.01.19, 18:51
    maria421 napisała:

> "Wpuszczam"? Oni, w wiekszosci, sami sie "wpuszczaja".

a gdy Węgry chciały poważnie potraktować swe obowiązki unijne i uszczelnić granicę , to władze unijne kubły pomyj na nich wylewały.

> Bo Salvini musi pokazac wlasnym wyborcom ze robi wszystko w celu odciazenia Wlo
    > ch od problemu uchodzcow.

no to z wyborem kraju trafił kulą w płot.
    U nas jest mnóstwo Ukraińców.... a poza tym chyba znasz permanentną zapaść na rynku mieszkaniowym... gdzie ci uchodźcy mieliby mieszkać? sami sobie nie zapracują na wynajem (jak Ukraińcy) bo przepaść kulturowa i językowa a także niechęć do integracji (obustronna) im to uniemożliwia.
  • maria421 09.01.19, 19:18
    a000000 napisała:

> no to z wyborem kraju trafił kulą w płot.
    > U nas jest mnóstwo Ukraińców.... a poza tym chyba znasz permanentną zapaść na r
    > ynku mieszkaniowym... gdzie ci uchodźcy mieliby mieszkać? sami sobie nie zaprac
    > ują na wynajem (jak Ukraińcy) bo przepaść kulturowa i językowa a także niechęć
    > do integracji (obustronna) im to uniemożliwia.

On pewno sam wiedzial, ze nic nie wskora, ale musial pokazac ze probowal.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.