Dodaj do ulubionych

Takie coś...

11.03.19, 07:51
Wpis laureta nagrody Nauczyciela Roku nt. ostatnich przekazów PiS:

www.facebook.com/photo.php?fbid=10156834831896590&set=a.10151612808306590&type=3&__tn__=H-R

Od siebie dodam tak na marginesie i nt. strony formalnej pokazanej grafiki: jak to jest, że *znowu* ze strony PiS (czy instytucji zarządzanych przez PiS) pojawia się plagiat?

I jak to jest, że PiS tak teraz trąbi o walce przeciwko "seksualizacji dzieci", a jednocześnie na temat przestępstw seksualnych w Kościele przymykają oko?
Edytor zaawansowany
  • maria421 11.03.19, 08:48
    PiS plagiatuje Miedlara i narodowcow....

Co do samego wpisu laureata Nauczyciela Roku na FB, to nie zgadzam sie z tym, ze grafika PiSu godzi w "kazda osobe homoseksualna", ona jest przeciw ruchowi LGBT , ktory jest tak samo nietolerancyjny wobec inaczej myslacych jak PiS.

W sprawie "przymykania oka" na pedofilie w kosciele, to tez nie wiem na czym to "przymykanie oka" (czy to PiSu czy jakiejkolwiek innej partii) mialoby polegac. Tylko ten "przymaka oko" ktory wie o przestepstwie i je toleruje, wiec to moze dotyczyc tylko duchownych, nie politykow.
  • jureek 12.03.19, 10:08
    maria421 napisała:

> Co do samego wpisu laureata Nauczyciela Roku na FB, to nie zgadzam sie z tym, z
    > e grafika PiSu godzi w "kazda osobe homoseksualna", ona jest przeciw ruchowi LG
    > BT , ktory jest tak samo nietolerancyjny wobec inaczej myslacych jak PiS.

W tym sensie też jestem nietolerancyjny, bo nie toleruję poniżania i wyzywania ludzi z powodu ich orientacji seksualnej.
  • maria421 12.03.19, 10:31
    jureek napisał:

> W tym sensie też jestem nietolerancyjny, bo nie toleruję poniżania i wyzywania
    > ludzi z powodu ich orientacji seksualnej.

Ja nie toleruje ponizania ludzi z jakiegokolwiek powodu.
  • jureek 12.03.19, 10:41
    maria421 napisała:

> Ja nie toleruje ponizania ludzi z jakiegokolwiek powodu.

Ja też. Nie wyciągam z tego jednak wniosku, że należy zamykać oczy na niestety powszechne zjawisko poniżania z powodu orientacji seksualnej.
  • maria421 12.03.19, 10:49
    jureek napisał:

> Ja też. Nie wyciągam z tego jednak wniosku, że należy zamykać oczy na niestety
    > powszechne zjawisko poniżania z powodu orientacji seksualnej.

Nie nalezy zamykac oczu na ponizanie kogokolwiek z jakiegokolwiek powodu.

Ktos, kto jest nauczony szacunku do drugiego czlowieka, nie bedzie nigdy ponizal innych ludzi, dlatego uwazam ze nalezy klasc nacisk na nauczanie poszanowania godnosci innych osob, wtedy zadne osobne lekcje "tolarancji" dla LGBT, dla obcokrajowcow, dla ludzi odmiennej rasy czy narodowosci, dla niepelnosprawnych, dla staruszkow nie beda potrzebne.
  • jureek 12.03.19, 10:56
    maria421 napisała:

> Ktos, kto jest nauczony szacunku do drugiego czlowieka, nie bedzie nigdy poniza
    > l innych ludzi, dlatego uwazam ze nalezy klasc nacisk na nauczanie poszanowania
    > godnosci innych osob, wtedy zadne osobne lekcje "tolarancji" dla LGBT, dla obc
    > okrajowcow, dla ludzi odmiennej rasy czy narodowosci, dla niepelnosprawnych, dl
    > a staruszkow nie beda potrzebne.

Jest konkretny problem i na ten problem należy reagować. Jak widać propagowane przez Ciebie ogólne podejście się nie sprawdziło, bo dzieci odmiennej rasy, religii czy orientacji seksualnej cały czas są poniżane i wyzywane. Tu nie pomoże zamykanie oczu. Tu trzeba działać.

• maria421 12.03.19, 11:22
    jureek napisał:

> Jest konkretny problem i na ten problem należy reagować. Jak widać propagowane
    > przez Ciebie ogólne podejście się nie sprawdziło, bo dzieci odmiennej rasy, rel
    > igii czy orientacji seksualnej cały czas są poniżane i wyzywane. Tu nie pomoże
    > zamykanie oczu. Tu trzeba działać.

Ja nie mam zludzen za nagle da sie zmienic ludzi tak, zeby wszyscy sie kochali i szanowali.
    W kazdej szkole czy klasie zdarzaja sie lobuzy ktore znajda sobie jakiegos okularnika-rudego-grubasa-malego- kujona i to w obrebie wlasnej rasy, narodowosci , religii.

Czy wobec tego trzeba urzadzac lekcje tolerancji wobec okularnikow- rudych- grubasow- malych- kujonow osobno? Do tego potem osobno lekcje tolerancji dla dzieci innych narodowosci, ras, religii?

• jureek 12.03.19, 12:07
    maria421 napisała:

> Ja nie mam zludzen za nagle da sie zmienic ludzi tak, zeby wszyscy sie kochali
    > i szanowali.
    > W kazdej szkole czy klasie zdarzaja sie lobuzy ktore znajda sobie jakiegos okul
    > arnika-rudego-grubasa-malego- kujona i to w obrebie wlasnej rasy, narodowosci ,
    > religii.

Widzę, że nie dostrzegasz powagi problemu. Wyzywanie od pedałów, dokuczanie tym, o których wiadomo lub przypuszcza się, że są homoseksualistami, to nie jest sprawka tylko jakiejś małej grupy łobuzów. To jest niestety dużo powszechniejsze.

> Czy wobec tego trzeba urzadzac lekcje tolerancji wobec okularnikow- rudych- gru
    > basow- malych- kujonow osobno? Do tego potem osobno lekcje tolerancji dla dziec
    > i innych narodowosci, ras, religii?

Można te problemy potraktować osobno, można razem, ważne, żeby nazywać rzeczy po imieniu, a nie uciekać w ogólniki. Skąd bierze się ta irracjonalna obawa, że jak powie się dzieciom jasno, że nie jesteś gorszy, dlatego że jesteś gejem/okularnikiem/rudym i nie musisz się z tego leczyć, to naraz wszyscy będą chcieli być gejami/okularnikami/rudymi czy co tam jeszcze?

• maria421 12.03.19, 13:01
    jureek napisał:

> Widzę, że nie dostrzegasz powagi problemu. Wyzywanie od pedałów, dokuczanie tym
    > , o których wiadomo lub przypuszcza się, że są homoseksualistami, to nie jest s
    > prawka tylko jakiejś małej grupy łobuzów. To jest niestety dużo powszechniejsze

Pisalam o problemach w szkole.

> Można te problemy potraktować osobno, można razem, ważne, żeby nazywać rzeczy p
    > o imieniu, a nie uciekać w ogólniki. Skąd bierze się ta irracjonalna obawa, że
    > jak powie się dzieciom jasno, że nie jesteś gorszy, dlatego że jesteś gejem/oku
    > larnikiem/rudym i nie musisz się z tego leczyć, to naraz wszyscy będą chcieli b
    > yć gejami/okularnikami/rudymi czy co tam jeszcze?

Godnosc ludzka to nie jest ogolnik.

• jureek 12.03.19, 13:59
    maria421 napisała:

> jureek napisał:
    >
    > > Widzę, że nie dostrzegasz powagi problemu. Wyzywanie od pedałów, dokuczan
    > ie tym
    > > , o których wiadomo lub przypuszcza się, że są homoseksualistami, to nie
    > jest s
    > > prawka tylko jakiejś małej grupy łobuzów. To jest niestety dużo powszechn
    > iejsze
    >
    > Pisalam o problemach w szkole.

Ja też.

> Godnosc ludzka to nie jest ogolnik.

Jest to pojęcie ogólne, które można i należy tłumaczyć uczniom na konkretach.
  • maria421 12.03.19, 15:03
    jureek napisał:

> Ja też.

I uwazasz ze w szkolach, do ktorych chodza dzieci i mlodziez od lat 6 do 18-19 jest wiecej wrogosci wobec LBGT niz wobec innych mniejszosci?

> Jest to pojęcie ogólne, które można i należy tłumaczyć uczniom na konkretach.

Owszem, mozna RAZEM wymienic rozne mniejszosci.

• jureek 12.03.19, 16:33
    maria421 napisała:

> I uwazasz ze w szkolach, do ktorych chodza dzieci i mlodziez od lat 6 do 18-
    > 19
    jest wiecej wrogosci wobec LBGT niz wobec innych mniejszosci?

To też uważam - "ty pedale" funkcjonuje powszechnie jako obelga nawet w najmłodszych klasach, nie słyszałem, żeby inne obelgi były tak powszechne (no może jeszcze w mniejszym zakresie "ty żydzie", dlatego też prowadzone są działania przeciw antysemityzmowi i jakoś wtedy nie słychać ze strony konserwatystów, że dzieci są "judaizowane"). Przede wszystkim zaś uważam, że ta wrogość wobec LGBT lub innych mniejszości nie przejawia się tylko wśród nielicznej grupy najgorszych łobuzów, tylko jest dużo bardziej powszechniejsza.

> > Jest to pojęcie ogólne, które można i należy tłumaczyć uczniom na konkret
    > ach.
    >
    > Owszem, mozna RAZEM wymienic rozne mniejszosci.

Taki sam postulat postawisz w odniesieniu do działań przeciw antysemityzmowi w niemieckich szkołach (który to antysemityzm wiele muzułmańskich dzieci wynosi z domu)? Że wtedy też nie powinno się wyróżniać Żydów, tylko wymieniać RAZEM wszystkie mniejszości?
    Twój postulat uważam za zasadniczo słuszny (i z tego, co usłyszałem od ludzi prowadzących takie zajęcia antydyskryminacyjne, jest realizowany, tzn. mówią oni nie tylko o osobach LBGT, ale także tych innych wymienianych wyżej przez Ciebie grupach), obawiam się tylko, co to będzie, jak jakaś grupa zostanie pominięta (Ty sama np. nie wymieniłaś Świadków Jehowy, którzy też są wyzywani od "kociej wiary", czy jakoś tak).
  • maria421 12.03.19, 18:19
    jureek napisał:

> To też uważam - "ty pedale" funkcjonuje powszechnie jako obelga nawet w najmłod
    > szych klasach, nie słyszałem, żeby inne obelgi były tak powszechne (no może jes
    > zcze w mniejszym zakresie "ty żydzie", dlatego też prowadzone są działania prze
    > ciw antysemityzmowi i jakoś wtedy nie słychać ze strony konserwatystów, że dzie
    > ci są "judaizowane"). Przede wszystkim zaś uważam, że ta wrogość wobec LGBT lub
    > innych mniejszości nie przejawia się tylko wśród nielicznej grupy najgorszych
    > łobuzów, tylko jest dużo bardziej powszechniejsza.

Nie przypuszczam zeby ktokolwiek robil badania na to, jaka obelga jest najczesciej uzywana w szkolach, wiec to co posuesz to tylko domniemanie.

> Taki sam postulat postawisz w odniesieniu do działań przeciw antysemityzmowi w
    > niemieckich szkołach (który to antysemityzm wiele muzułmańskich dzieci wynosi z
    > domu)? Że wtedy też nie powinno się wyróżniać Żydów, tylko wymieniać RAZEM wsz
    > ystkie mniejszości?
    > Twój postulat uważam za zasadniczo słuszny (i z tego, co usłyszałem od ludzi pr
    > owadzących takie zajęcia antydyskryminacyjne, jest realizowany, tzn. mówią oni
    > nie tylko o osobach LBGT, ale także tych innych wymienianych wyżej przez Ciebie
    > grupach), obawiam się tylko, co to będzie, jak jakaś grupa zostanie pominięta
    > (Ty sama np. nie wymieniłaś Świadków Jehowy, którzy też są wyzywani od "kociej
    > wiary", czy jakoś tak).

Oczywiscie ze nie wymienilam wielu mniejszosci. I tu wlasnie jest kolejny problem, bo skoro propaguje sie tolerancje dla LGBT , Zydow czy muzulmanow, to inne mniejszosci, np. Swiadkowie Jehowy, moga sie czuc zdyskrymninowane. Zawsze jakas mniejszosc moze poczuc sie zdyskryminowana.
  • jureek 12.03.19, 18:31
    maria421 napisała:

> Nie przypuszczam zeby ktokolwiek robil badania na to, jaka obelga jest najczesc
    > iej uzywana w szkolach, wiec to co posuesz to tylko domniemanie.

Tak, to tylko domniemanie. Mam znajomych nauczycieli, stąd moje informacje. Oprócz wyzywania od pedałów, żydów jest jeszcze popularne wyzywanie od cweli, parów, ruskich.

> Oczywiscie ze nie wymienilam wielu mniejszosci. I tu wlasnie jest kolejny probl
    > em, bo skoro propaguje sie tolerancje dla LGBT , Zydow czy muzulmanow, to inne
    > mniejszosci, np. Swiadkowie Jehowy, moga sie czuc zdyskrymninowane. Zawsze jaka
    > s mniejszosc moze poczuc sie zdyskryminowana.

I to ma być powód, żeby mówić tylko ogólnie, bez konkretyzowania? To byłoby wylewanie dziecka z kąpielą. Znam co najmniej dwie osoby prowadzące zajęcia antydyskryminacyjne. Uwierz mi, one są dobrze do tego przygotowane, żeby nie dyskryminować żadnego ucznia.
  • maria421 12.03.19, 18:37
    Jureek, wierze ze osoby prowadzace zajecie antydyskryminacyjne sa dobrze do tego przygotowane. Jezeli nie one to kto?

Ale mi chodzi o cos innego- a mianowicie o to ze nie kazda grupa mniejszosciowa ma jednakowe szanse, im lepiej grupa jest zorganizowana, im wieksze ma za soba zaplecze, tym glosniej dopomina sie szacunku dla swych czlonkow i tym wiekszy posluch dostaje, co z kolei prowadzi do nierownosci miedzy jedna grupa mniejszosciowa a inna.
  • jureek 12.03.19, 19:18
    maria421 napisała:

> Ale mi chodzi o cos innego- a mianowicie o to ze nie kazda grupa mniejszosciowa
    > ma jednakowe szanse, im lepiej grupa jest zorganizowana, im wieksze ma za soba
    > zaplecze, tym glosniej dopomina sie szacunku dla swych czlonkow i tym wiekszy
    > posluch dostaje, co z kolei prowadzi do nierownosci miedzy jedna grupa mniejsz
    > osciowa a inna.

Dlatego ważne jest dobre przygotowanie prowadzących zajęcia antydyskryminacyjne, żeby tę nierówność zniwelowały. Z tego, co wiem, to właśnie to robią i zwracają uwagę na wszystkie dyskryminowane grupy, nie tylko te ze względu na orientację seksualną.
    Masz pretensje, że jakieś grupy mniejszościowe są dobrze zorganizowane? Inne grupy o mniejszej sile przebicia wcale na tym nie ucierpią, wręcz przeciwnie.
  • astra18 12.03.19, 19:33
    jureek napisał:

> Dlatego ważne jest dobre przygotowanie prowadzących zajęcia antydyskryminacyjne
    > , żeby tę nierówność zniwelowały.

Ale przecież nie chodzi o zajęcia antydyskryminacyjne tylko kartę LGTB czy tam BT jako pakiet.
    Mnie - szczerze powiem - rozbawiły te hostele dla gejów. To nie jest dyskryminacja ze względu na preferencje seksualne?
    Jak ktoś wpadłby na pomysł że mają być tylko dla hetero to wiesz co by się działo???

Z tego, co wiem, to właśnie to robią i zwraca
    > ją uwagę na wszystkie dyskryminowane grupy, nie tylko te ze względu na orientac
    > ję seksualną.
    > Masz pretensje, że jakieś grupy mniejszościowe są dobrze zorganizowane? Inne gr
    > upy o mniejszej sile przebicia wcale na tym nie ucierpią, wręcz przeciwnie.
  • maria421 12.03.19, 20:03
    astra18 napisał:

> Mnie - szczerze powiem - rozbawiły te hostele dla gejów. To nie jest dyskrymina
    > cja ze względu na preferencje seksualne?
    > Jak ktoś wpadłby na pomysł że mają być tylko dla hetero to wiesz co by się dzia
    > ło???

Rzadko mi sie to zdarza, ale tym razem sie z Toba zgadzam :-)
  • jureek 12.03.19, 20:34
    astra18 napisał:

> Mnie - szczerze powiem - rozbawiły te hostele dla gejów. To nie jest dyskrymina
    > cja ze względu na preferencje seksualne?

No to chyba nie mam poczucia humoru, bo nie widzę nic zabawnego, gdy masz 15 lat, rodzice wyrzucają cię z domu, bo dowiedzieli się, że nie jesteś hetero, a ty stoisz na ulicy i nie masz gdzie się podziać.
  • astra18 12.03.19, 20:39
    jureek napisał:

>
    > No to chyba nie mam poczucia humoru, bo nie widzę nic zabawnego, gdy masz 15 la
    > t, rodzice wyrzucają cię z domu, bo dowiedzieli się, że nie jesteś hetero, a ty
    > stoisz na ulicy i nie masz gdzie się podziać.

A gdyby rodzice wyrzucili Cię z domu bo uświadomili sobie że nie jesteś homo? Albo wyrzucają dziewczynę czy chłopaka za zadawanie się nie z tym chłopakiem lub dziewczyną wg ich wyobrażeń? MOżna tak?
    I jak miałaby wyglądać ta "rejestracja" w hostelu dla LGBT? Jakaś deklaracja wystarczy czy książeczki klubowe gdzieś rozdają na mieście?

• astra18 12.03.19, 20:43
    Dodam jeszcze, że takie hostele przyjmujace wyłącznie osoby LGBT są własnie dyskryminujące w stosunku do osób o innych niż wspomniana.
    Zadałam Ci już pytanie: a gdyby tak istniały hostele tylko dla hetero to co? Też by Ci się to podobało?
  • jureek 12.03.19, 21:58
    astra18 napisał:

> I jak miałaby wyglądać ta "rejestracja" w hostelu dla LGBT? Jakaś deklaracja wy
    > starczy czy książeczki klubowe gdzieś rozdają na mieście?
    >

Wiesz co? Odplynelas. Jest problem rzeczywisty, a Ty sobie teoretyzujesz i jaja robisz.
  • astra18 12.03.19, 22:15
    jureek napisał:

> astra18 napisał:
    >
    > > I jak miałaby wyglądać ta "rejestracja" w hostelu dla LGBT? Jakaś deklara
    > cja wy
    > > starczy czy książeczki klubowe gdzieś rozdają na mieście?
    > >
    >
    > Wiesz co? Odplynelas. Jest problem rzeczywisty, a Ty sobie teoretyzujesz i jaja
    > robisz.

Problem jest taki że sprawa z hostelem dla LGBT to przywilej dla jednej z grup społecznych.
    Podałam Ci przykłady odwrotne a Ty z braku argumentów wypisujesz androny ad personami.
    A wystarczy na to spojrzeć z drugiej strony.
  • jureek 12.03.19, 22:32

> Problem jest taki że sprawa z hostelem dla LGBT to przywilej dla jednej z grup
    > społecznych.
    > Podałam Ci przykłady odwrotne a Ty z braku argumentów wypisujesz androny ad per
    > sonami.
    > A wystarczy na to spojrzeć z drugiej strony.

Tak samo będziesz protestować przeciw schroniskom dla bitych przez partnerów kobiet? Że jest przywilej tylko dla jednej grupy? Że jest to dyskryminacja mężczyzn?
    Zaś Twoje przykłady odwrotne, że rodzice wyrzucają z domu dziecko, bo okazało się, że nie jest homo, to się co najwyżej do jakiegoś marnego kabaretu nadają, ale nie do poważnej dyskusji
  • astra18 12.03.19, 22:47
    jureek napisał:

>
    > > Problem jest taki że sprawa z hostelem dla LGBT to przywilej dla jednej z
    > grup
    > > społecznych.
    > > Podałam Ci przykłady odwrotne a Ty z braku argumentów wypisujesz androny
    > ad per
    > > sonami.
    > > A wystarczy na to spojrzeć z drugiej strony.
    >
    > Tak samo będziesz protestować przeciw schroniskom dla bitych przez partnerów ko
    > biet? Że jest przywilej tylko dla jednej grupy? Że jest to dyskryminacja mężczy
    > zn?

No ale kobietę odróżnisz od mężczyzny a jak geja od hetero?
    Jakas deklaracja wystarczy?jakaś wczesniejsza rejestracja na wypadek takich sytuacji?

> Zaś Twoje przykłady odwrotne, że rodzice wyrzucają z domu dziecko, bo okazało s
    > ię, że nie jest homo, to się co najwyżej do jakiegoś marnego kabaretu nadają, a
    > le nie do poważnej dyskusji

Przepraszam,odwrotna sytuacja ze względu na preferencje seksualne już nie ma prawa bytu?
    No właśnie ,w taki sposób z braku argumentów ucina się ta dyskusja ze strony zwolenników pomysłów z karty LGBT.

• stephen_s 13.03.19, 16:37
    ... jest tak tak głupie, że aż zęby bolą.

Znasz przykład wyrzucenia kogoś z domu za niebycie homoseksualistą? Znasz? Bo przypadki wyrzucania z domu za homoseksualizm jak najbardziej się zdarzają. To są fakty. Żeby to wiedzieć, wystarczy się trochę interesować bliźnimi, a nie tkwić w swoim pogardliwym prawicowym matrixie...

Kurde.
  • maria421 13.03.19, 17:08
    Stefan, KAZDA osoba wyrzucona z domu powinna dostac pomoc, przyczyna wyrzucenia z domu nie jest istotna i NIKT udzielajacy pomocy nie powinien nawet pytac o przyczyne. "Hostel interwencyjny dla osob LGBT" juz w nazwie ogranicza pomoc tylko dla osob LGBT, co jest dyskryminujace wobec osob hetero wyrzuconych z domu.

• stephen_s 13.03.19, 17:16
    Powtórzę już to, co napisał Ci Jureek: jeśli mogą istnieć hostele dla kobiet uciekających przed przemocowymi mężami, to mogą istnieć też hostele dla zagrożonych przemocą / bezdomnością osób LGBT.

Oczywiście, każda osoba zagrożona powinna mieć się gdzie udać, niezależnie od powodów - jednak nie ma nic złego w tym, że są placówki wyspecjalizowane, które udzielają pomocy w konkretnych przypadkach.

Tak jak to przedstawiasz, to nie powinny istnieć np. infolinie wsparcia dla osób z myślami samobójczymi, bo to dyskryminuje osoby z innymi problemami....
  • maria421 13.03.19, 18:15
    Stefan, kobiety na ogol uciekaja od bijacych je mezow zabierajac ze soba dzieci, wiec schroniska dla takich kobiet musza byc rowniez przygotowane na przyjecie dzieci. To jest zupelnie inna sytuacja niz w schroniskach dla samotnych ofiar przemocy domowej.

Jeszcze raz- ZADNE schronisko dla osob uciekajacych z domu przed przemoca nie powinno pytac o przyczyny, bo te sa nieistotne. Nieletni hetero wyrzucony z domu dlatego ze przeszkadza nowemu konkubentowi matki, czy dziewczyna wyrzucona z domu za to ze spotyka sie z niewlasciwym chlopakiem, ma takie samo prawo do pomocy jak nieletni wyrzucony z domu dlatego ze jest homo.

Przyklad z infolinia dla samobojcow, czy tez wczesniejszy przyklad Jurka z AA sa nieadekwatne. Infolinia wsparcia dla smobojcow ma ich odwiesc od samobojczych mysli, AA maja pomoc w zwalczeniu nalogu, czyli maja funkcje terepeutyczna, takiej hostele LGBT nie maja.

• astra18 13.03.19, 18:36
    stephen_s napisał:

> Powtórzę już to, co napisał Ci Jureek: jeśli mogą istnieć hostele dla kobiet uc
    > iekających przed przemocowymi mężami, to mogą istnieć też hostele dla zagrożony
    > ch przemocą / bezdomnością osób LGBT.
    >
    > Oczywiście, każda osoba zagrożona powinna mieć się gdzie udać, niezależnie od p
    > owodów - jednak nie ma nic złego w tym, że są placówki wyspecjalizowane, które
    > udzielają pomocy w konkretnych przypadkach.

A przypadkiem takim jest chwilowa bezdomność a nie preferencja seksualna.
    A co z rozpoznaniem czy taka osoba jest homo? Wcześniejsza rejestracja czy oświadczenie woli wystarczy?
  • astra18 13.03.19, 18:48
    maria421 napisała:

> Stefan, KAZDA osoba wyrzucona z domu powinna dostac pomoc, przyczyna wyrzucenia
    > z domu nie jest istotna i NIKT udzielajacy pomocy nie powinien nawet pytac o p
    > rzyczyne. "Hostel interwencyjny dla osob LGBT" juz w nazwie ogranicza pomoc tyl
    > ko dla osob LGBT, co jest dyskryminujace wobec osob hetero wyrzuconych z domu.

Powiem więcej, osoba homoseksualna otrzyma pomoc i w schronisku i w hostelu dla LGBT.
    Hetero takiej samej możliwości mieć nie będzie. Jawny przykład dyskryminacji.
    >
    >
  • astra18 13.03.19, 17:14
    stephen_s napisał:

> ... jest tak tak głupie, że aż zęby bolą.

>
    > Znasz przykład wyrzucenia kogoś z domu za niebycie homoseksualistą? Znasz? Bo p
    > rzypadki wyrzucania z domu za homoseksualizm jak najbardziej się zdarzają.

Sa to tak samo "potwierdzone" przypadki jak moje przypuszczenia.

To s
    > ą fakty.

Od samego nazwania jeszcze dowodow nie przybylo.

Żeby to wiedzieć, wystarczy się trochę interesować bliźnimi, a nie tkw
    > ić w swoim pogardliwym prawicowym matrixie..

Miarkuj w ocenach.
    Dla mnie dyskryminacja jest uzaleznienie przyjecia do jakiegos hostelu od preferencji seksualnych.
    Mlodemu czlowiekowi wyrzuconemu z domu nalezy sie opieka bez wzgledu na na to czy jest homo czy hetero.

>
    > Kurde.

No!
  • stephen_s 13.03.19, 17:19
    > Sa to tak samo "potwierdzone" przypadki jak moje przypuszczenia.

Kobieto, PIEPRZYSZ. Tyle ci powiem.

Przepraszam za język, ale nie umiem inaczej zareagować na sytuację, gdy ktoś zaprzecza ewidentnemu złu, które się dzieje.
  • astra18 13.03.19, 18:33
    stephen_s napisał:

> > Sa to tak samo "potwierdzone" przypadki jak moje przypuszczenia.
    >
    > Kobieto, PIEPRZYSZ. Tyle ci powiem.

Bo na nic innego Cie nie stać. Argument to to nie jest. Jak zabraknie to pojawia się pustosłowie.
    >
    > Przepraszam za język, ale nie umiem inaczej zareagować na sytuację, gdy ktoś za
    > przecza ewidentnemu złu, które się dzieje.

Patrz wyżej.
  • maria421 13.03.19, 08:20
    jureek napisał:

> No to chyba nie mam poczucia humoru, bo nie widzę nic zabawnego, gdy masz 15 la
    > t, rodzice wyrzucają cię z domu, bo dowiedzieli się, że nie jesteś hetero, a ty
    > stoisz na ulicy i nie masz gdzie się podziać.

A jezeli 15 latek nie jest homo i rodzice wyrzucaja go z domu, bo np. przeszkadza nowemu konkubentowi matki?
  • astra18 13.03.19, 08:55
    maria421 napisała:

> jureek napisał:
    >
    > > No to chyba nie mam poczucia humoru, bo nie widzę nic zabawnego, gdy masz
    > 15 la
    > > t, rodzice wyrzucają cię z domu, bo dowiedzieli się, że nie jesteś hetero
    > , a ty
    > > stoisz na ulicy i nie masz gdzie się podziać.
    >
    > A jezeli 15 latek nie jest homo i rodzice wyrzucaja go z domu, bo np. przeszkad
    > za nowemu konkubentowi matki?

Takich i innych podobnych pytań można wiele podczepić.
    Uważam, że więcej szkody przynosi społeczności LGBT ta karta niż pożytku dla nich samych.
  • jureek 13.03.19, 09:07
    astra18 napisał:

> Uważam, że więcej szkody przynosi społeczności LGBT ta karta niż pożytku dla ni
    > ch samych.

Jakie to szkody? To, że będą mieli gdzie się schronić, gdy rodzice wywalą ich z domu, to jest ta szkoda? To, że kolegom na lekcji powie się, że nie są oni gorsi z powodu tego, że są homo, to jest ta szkoda?
  • astra18 13.03.19, 09:27
    jureek napisał:

> astra18 napisał:
    >
    > > Uważam, że więcej szkody przynosi społeczności LGBT ta karta niż pożytku
    > dla ni
    > > ch samych.
    >
    > Jakie to szkody? To, że będą mieli gdzie się schronić,

A teraz nie mają?

gdy rodzice wywalą ich z
    > domu, to jest ta szkoda?

Szkoda jest taka że cała ta akcja to przywileje.

To, że kolegom na lekcji powie się, że nie są oni gor
    > si z powodu tego, że są homo, to jest ta szkoda?

"Latarnicy" powinni mówić o wszystkich przejawach nietolerancji a nie zostać tematycznie przydzielonym do jednej kategorii. Nietolerancja ze względów religijnych, statusu społedczniego, wyglądu itp jest na tym samym poziomie "szkodliwości" jak z powodu preferencji seksualnych.
  • stephen_s 13.03.19, 16:42
    > "Latarnicy" powinni mówić o wszystkich przejawach nietolerancji a nie zostać tematycznie przydzielonym do jednej kategorii. Nietolerancja ze względów religijnych, statusu społedczniego, wyglądu itp jest na tym samym poziomie "szkodliwości" jak z powodu preferencji seksualnych.

Rozumiem więc, że poprzesz działania przeciwko nietolerancji wobec muzułmanów? Którą to nietolerancję rozkręcił twój ukochany PiS?

Nie bądź hipokrytką. Popierasz partię, której szef straszył Polaków pierwotniakami, które przyniosą do nas muzułmanie. Partię, która w ostatnich wyborach samorządowych wypuściła film o tym, jak to opozycja wpuści do nas agresywnych muzułmanów. Więc teraz nie powołuj się na działania nt. nietolerancji religiijnej!
  • astra18 13.03.19, 17:22
    stephen_s napisał:

> > "Latarnicy" powinni mówić o wszystkich przejawach nietolerancji a nie zos
    > tać tematycznie przydzielonym do jednej kategorii. Nietolerancja ze względów re
    > ligijnych, statusu społedczniego, wyglądu itp jest na tym samym poziomie "szkod
    > liwości" jak z powodu preferencji seksualnych.
    >
    > Rozumiem więc, że poprzesz działania przeciwko nietolerancji wobec muzułmanów?
    > Którą to nietolerancję rozkręcił twój ukochany PiS?
    >
    Zle rozumiesz.
    Muzulmanie sa w Polsce od wielu lat.
    Niekontrolowany naplyw imigrantow jest powstrzymywany nie tylko w Polsce.

> Nie bądź hipokrytką. Popierasz partię, której szef straszył Polaków pierwotniak
    > ami, które przyniosą do nas muzułmanie.

I mial racje! Nie czytales o chorobach ktore nie sa rozpowszechnione w naszym klimacie?
    Doczytaj.

Partię, która w ostatnich wyborach samo
    > rządowych wypuściła film o tym, jak to opozycja wpuści do nas agresywnych muzuł
    > manów.

Musisz miec klapki na oczach nie wiedzac kto rozkrecal ostatnie zamachy w Europie.

Więc teraz nie powołuj się na działania nt. nietolerancji religiijnej!

• jureek 13.03.19, 09:04
    maria421 napisała:

> A jezeli 15 latek nie jest homo i rodzice wyrzucaja go z domu, bo np. przeszkad
    > za nowemu konkubentowi matki?

To też należy mu się pomoc i na pewno ją dostanie, jeśli będzie taki hostel.
    W czym widzisz problem?
  • maria421 13.03.19, 09:36
    jureek napisał:

> To też należy mu się pomoc i na pewno ją dostanie, jeśli będzie taki hostel.
    > W czym widzisz problem?

Nazwa "Hostel interwencyjny dla osob LGBT" wyraznie komunikuje komu udziela pomocy.
  • jureek 13.03.19, 10:11
    maria421 napisała:

> Nazwa "Hostel interwencyjny dla osob LGBT" wyraznie komunikuje komu udziela pom
    > ocy.
    >

Czyli problem widzisz nie w działaniu tylko w nazwie. OK. Przyjmuję do wiadomości.
  • maria421 13.03.19, 10:21
    jureek napisał:

> Czyli problem widzisz nie w działaniu tylko w nazwie. OK. Przyjmuję do wiadomoś
    > ci.

Problem jest w tym, ze nastolatek hetero moze nawet nie probowac zwrocic sie o pomoc do tak ekskluzywnego hostelu.

Zwykle MOPSY udzielaja pomocy wszystkim, rowniez nastolatkom wyrzuconym z domu za bycie homo, nie pytajac o przyczyne wyrzucenia z domu.

• jureek 13.03.19, 10:50
    maria421 napisała:

> Problem jest w tym, ze nastolatek hetero moze nawet nie probowac zwrocic sie o
    > pomoc do tak ekskluzywnego hostelu.

No to zadzwoni na telefon zaufania i zostanie tam poinformowany.
    Mam wrażenie, że szukasz dziury w całym, żeby tylko udowodnić, że takie hostele są niepotrzebne.

> Zwykle MOPSY udzielaja pomocy wszystkim, rowniez nastolatkom wyrzuconym z domu
    > za bycie homo, nie pytajac o przyczyne wyrzucenia z domu.

Czyli niepotrzebne schroniska dla bitych kobiet, niepotrzebne grupy AA czy inne inicjatywy samopomocowe, bo przecież jest MOPS i wszystko załatwi. Niestety, w rzeczywistości nie jest tak idealnie.
  • maria421 13.03.19, 11:03
    Jurek, wiem ze w rzeczywistosci wcale nie jest idealnie, wiem ze kazda nowa pomoc dla potrzebujacych jest potrzebna, ale osrodki pomocy maja swiadczyc pomoc wszystkim potrzebujacym, nie tylko wybranej grupie.

Czy srodowisko LGBT nie mogloby prowadzic hostelu dla wszystkich nieletnich ofiar przemocy czy dla bezdomnych nastolatkow?

Grupy AA maja na celu pomoc w walce z nalogiem, w wyleczeniu sie z nalogu, wiec lepiej ich w tym temacie nie wymieniaj, bo jeszcze ktos wpadnie na pomysl stworzenia anonimowych grup homo w celu wyleczenia :-)
  • jureek 13.03.19, 11:05
    maria421 napisała:

> Jurek, wiem ze w rzeczywistosci wcale nie jest idealnie, wiem ze kazda nowa pom
    > oc dla potrzebujacych jest potrzebna, ale osrodki pomocy maja swiadczyc pomoc w
    > szystkim potrzebujacym, nie tylko wybranej grupie.

Dlaczego więc istnieją schroniska dla bitych przez mężów kobiet?
  • astra18 13.03.19, 11:09
    jureek napisał:

> maria421 napisała:
    >
    > > Jurek, wiem ze w rzeczywistosci wcale nie jest idealnie, wiem ze kazda no
    > wa pom
    > > oc dla potrzebujacych jest potrzebna, ale osrodki pomocy maja swiadczyc p
    > omoc w
    > > szystkim potrzebujacym, nie tylko wybranej grupie.
    >
    > Dlaczego więc istnieją schroniska dla bitych przez mężów kobiet?

Bo tam jest świadczona kompleksowa pomoc dla kobiet, w większości wypadków, z dziećmi.
    Pobitych panów z dziećmi jakoś nie odnotowano. Może jakiś rodzynek się znalazł.
  • maria421 13.03.19, 11:14
    astra18 napisał:

> Pobitych panów z dziećmi jakoś nie odnotowano. Może jakiś rodzynek się znalazł

W Niemczech juz sa schroniska dla mezow bitych przez zony.

• maria421 13.03.19, 11:17
    jureek napisał:

> Dlaczego więc istnieją schroniska dla bitych przez mężów kobiet?

Bo zony bite przez mezow najczesciej uciekaja z dziecmi i potrzebuja miejsca dla siebie i dla dziecka?
  • jureek 13.03.19, 11:26
    maria421 napisała:

> Bo zony bite przez mezow najczesciej uciekaja z dziecmi i potrzebuja miejsca dl
    > a siebie i dla dziecka?

Ja nie kwestionuję potrzeby istnienia takich schronisk, zwracam tylko uwagę, że również w tym przypadku pomoc kierowana jest nie do wszystkich, lecz do określonej grupy.
  • maria421 13.03.19, 11:38
    jureek napisał:

> Ja nie kwestionuję potrzeby istnienia takich schronisk, zwracam tylko uwagę, że
    > również w tym przypadku pomoc kierowana jest nie do wszystkich, lecz do określ
    > onej grupy.

W takich domach pomoc jest kierowana dla kobiet niezaleznie od ich rasy, religii czy orientacji plciowej.
    Nie sadzisz ze "Hostel interwencyjny dla osob LGBT" jest zaprzeczeniem zasady rownosci orientacji plciowych bo wyklucza hetero?
  • jureek 13.03.19, 13:14
    maria421 napisała:

> W takich domach pomoc jest kierowana dla kobiet niezaleznie od ich rasy, religi
    > i czy orientacji plciowej.
    > Nie sadzisz ze "Hostel interwencyjny dla osob LGBT" jest zaprzeczeniem zasady r
    > ownosci orientacji plciowych bo wyklucza hetero?

Nie sądzę, tak samo jak nie sądzę, że schronisko dla bitych żon miałoby być zaprzeczeniem zasady równości płci, bo wyklucza bitych mężów.

• maria421 13.03.19, 13:33
    jureek napisał:

> Nie sądzę, tak samo jak nie sądzę, że schronisko dla bitych żon miałoby być zap
    > rzeczeniem zasady równości płci, bo wyklucza bitych mężów.

To, ze nie istnieja w Polsce schroniska dla bitych mezow jest zaprzeczeniem zasady rownosci plci.

Ponownie zapytam czy organizacje LGBT nie moglby prowadzic hosteli interwencyjnych dla wszystkich osob, niezaleznie od ich orientacji plciowej, dlaczego chca prowadzic tylko dla "swoich"?

• jureek 13.03.19, 18:18
    maria421 napisała:

> Ponownie zapytam czy organizacje LGBT nie moglby prowadzic hosteli interwencyjn
    > ych dla wszystkich osob, niezaleznie od ich orientacji plciowej, dlaczego chca
    > prowadzic tylko dla "swoich"?

Nie wiem, czy dla chłopaka wyrzuconego z domu przez rodziców za to, że jest gejem, takie fajne będzie trafienie do schroniska, gdzie znowu z tego samego powodu będzie wyzywany przez współmieszkańców od pedałów. Popatrz praktycznie, a nie dogmatycznie.
    Poza tym w praktyce przecież nikt nie sprawdza, czy zgłaszający się jest naprawdę gejem, i jeśli jakiś nie-gej ma problem, to nie wierzę, żeby odmówiono mu pomocy.
  • maria421 13.03.19, 18:22
    jureek napisał:

> Nie wiem, czy dla chłopaka wyrzuconego z domu przez rodziców za to, że jest gej
    > em, takie fajne będzie trafienie do schroniska, gdzie znowu z tego samego powod
    > u będzie wyzywany przez współmieszkańców od pedałów. Popatrz praktycznie, a nie
    > dogmatycznie.
    > Poza tym w praktyce przecież nikt nie sprawdza, czy zgłaszający się jest napraw
    > dę gejem, i jeśli jakiś nie-gej ma problem, to nie wierzę, żeby odmówiono mu po
    > mocy.

To idzmy dalej i urzadzmy w kazdej instytucji oddzialy tylko dla LGBT zeby ich nie narazac na dyskryminacje.
    Osobne oddzialy w szpitalach, wiezieniach , osobne klasy w szkolach... chociaz wsrod jednego rocznika w kazdej szkole trudno byloby zebrac tylu LGBT zeby utworzyc klase.
  • astra18 13.03.19, 18:45
    maria421 napisała:

> To idzmy dalej i urzadzmy w kazdej instytucji oddzialy tylko dla LGBT zeby ich
    > nie narazac na dyskryminacje.
    > Osobne oddzialy w szpitalach, wiezieniach , osobne klasy w szkolach... chociaz
    > wsrod jednego rocznika w kazdej szkole trudno byloby zebrac tylu LGBT zeby utwo
    > rzyc klase.

Spod klawiatury i to wyjęłaś. Mają życ w takich "gettach" do końca życia?
    A co z pracą? Pójdzie potem taki młody człowiek tylko do takiej gdzie przyjmują samych gejów czy lesbijki???
    >
  • maria421 12.03.19, 19:58
    jureek napisał:

> Dlatego ważne jest dobre przygotowanie prowadzących zajęcia antydyskryminacyjne
    > , żeby tę nierówność zniwelowały. Z tego, co wiem, to właśnie to robią i zwraca
    > ją uwagę na wszystkie dyskryminowane grupy, nie tylko te ze względu na orientac
    > ję seksualną.

Obawiam sie, ze zawsze moga jakas grupe pominac.

> Masz pretensje, że jakieś grupy mniejszościowe są dobrze zorganizowane? Inne gr
    > upy o mniejszej sile przebicia wcale na tym nie ucierpią, wręcz przeciwnie.

Jak np. Swiadkowie Jehowy moga korzystac z sily przebicia LGBT?
  • jureek 12.03.19, 10:16
    maria421 napisała:

> . Tylko ten "przymaka oko" ktory wie o przestepstwie i je toleruje, wiec to moz
    > e dotyczyc tylko duchownych, nie politykow.

To politycy jednak sprawili, że w rejestrze groźnych przestępców seksualnych nie ma żadnego księdza. To politycy nie wzięli udziału w głosowaniu nad usunięciem pomnika Jankowskiego. To polityk Piotrowicz bronił księdza-pedofila z Tylawy.
  • maria421 12.03.19, 10:37
    jureek napisał:

> To politycy jednak sprawili, że w rejestrze groźnych przestępców seksualnych ni
    > e ma żadnego księdza.

To zle.

> To politycy nie wzięli udziału w głosowaniu nad usunięcie
    > m pomnika Jankowskiego.

Glosowanie nad usunieciem pomnika Jankowskiego bylo przeprowadzone w Radzie Miasta Gdanska. Radni to sa politycy czy nie?

> To polityk Piotrowicz bronił księdza-pedofila z Tylawy.

Gwoli scislosci, wtedy jeszcze nie byl politykiem.
  • stephen_s 12.03.19, 13:04
    > Glosowanie nad usunieciem pomnika Jankowskiego bylo przeprowadzone w Radzie Miasta Gdanska. Radni to sa politycy czy nie?

Tak, zwłaszcza jeśli są członkami ogólnokrajowej partii.
  • maria421 12.03.19, 13:11
    stephen_s napisał:

> Tak, zwłaszcza jeśli są członkami ogólnokrajowej partii.

Wiec to politycy glosowali za usunieciem pomnika.
  • stephen_s 12.03.19, 13:16
    > Wiec to politycy glosowali za usunieciem pomnika.

Ale politycy PiS zgodnie w głosowaniu nie uczestniczyli, choć byli obecni.
  • astra18 12.03.19, 17:22
    jureek napisał:

>
    > To politycy jednak sprawili, że w rejestrze groźnych przestępców seksualnych ni
    > e ma żadnego księdza.

A skad wiesz ze nie ma?
    Rejestr jest z podzialem na zawody?

To politycy nie wzięli udziału w głosowaniu nad usunięcie
    > m pomnika Jankowskiego.

Bo glownym zarzutem byla pedofilia, a domniemanie niewinnosci nadal funkcjonuje w prawie,co podkreslila w swoim wystapieniu pani Dulkiewicz.
    Na wspolprace z SB sa dowody wiec z tego powodu usuniecie pomnika jest jak najbardziej zasadne.

To polityk Piotrowicz bronił księdza-pedofila z Tylawy.
  • jureek 12.03.19, 17:33
    astra18 napisał:

> jureek napisał:
    >
    > >
    > > To politycy jednak sprawili, że w rejestrze groźnych przestępców seksualn
    > ych ni
    > > e ma żadnego księdza.
    >
    > A skad wiesz ze nie ma?

Wiem to z artykułów prasowych. Wiem też, że Ziobro zapowiadał wytoczenie procesów autorom tych artykułów, ale tego nie zrobił.
  • astra18 12.03.19, 17:43
    jureek napisał:

> astra18 napisał:
    >
    > > jureek napisał:
    > >
    > > >
    > > > To politycy jednak sprawili, że w rejestrze groźnych przestępców se
    > ksualn
    > > ych ni
    > > > e ma żadnego księdza.
    > >
    > > A skad wiesz ze nie ma?
    >
    > Wiem to z artykułów prasowych. Wiem też, że Ziobro zapowiadał wytoczenie proces
    > ów autorom tych artykułów, ale tego nie zrobił.

A ja slyszalam ze GW wyszla z propozycja ugody w tej sprawie,bo rejestr nie uwzglednia zawodow,co mozna latwo sprawdzic.
  • jureek 12.03.19, 17:52
    astra18 napisał:

> A ja slyszalam ze GW wyszla z propozycja ugody w tej sprawie,bo rejestr nie uwz
    > glednia zawodow,co mozna latwo sprawdzic.

Możesz rzucić jakimś linkiem do tej propozycji ugody?
    Faktem jest, że w rejestrze nie było księdza skazanego na gwałt na nieletniej, według ministerstwa sprawiedliwości dlatego, że nie był to gwałt szczególnie brutalny. Tak jakby gwałt na dziecku z natury rzeczy nie był brutalny.
  • astra18 12.03.19, 17:57
    jureek napisał:

> astra18 napisał:
    >
    > > A ja slyszalam ze GW wyszla z propozycja ugody w tej sprawie,bo rejestr n
    > ie uwz
    > > glednia zawodow,co mozna latwo sprawdzic.
    >
    > Możesz rzucić jakimś linkiem do tej propozycji ugody?

Nie mam linku. Mowil o tym Jaki w niedzielnej Kawie na lawie w TVN24 oraz w rozmowie z Mucha na Polsacie.

> Faktem jest, że w rejestrze nie było księdza skazanego na gwałt na nieletniej,
    > według ministerstwa sprawiedliwości dlatego, że nie był to gwałt szczególnie br
    > utalny. Tak jakby gwałt na dziecku z natury rzeczy nie był brutalny.

Nie znam tego faktu.
  • stephen_s 12.03.19, 17:59
    > Nie mam linku. Mowil o tym Jaki w niedzielnej Kawie na lawie w TVN24 oraz w rozmowie z Mucha na Polsacie.

Złośliwie powiem: Jaki mówi bardzo różne rzeczy :P Czy nie przepraszał ostatnio za oskarżenie, że poseł PO prowadzi w swoim mieszkaniu agencję towarzyską?

> Nie znam tego faktu.

Ale tak właśnie jest.
  • astra18 12.03.19, 18:02
    stephen_s napisał:

> > Nie mam linku. Mowil o tym Jaki w niedzielnej Kawie na lawie w TVN24 oraz
    > w rozmowie z Mucha na Polsacie.
    >
    > Złośliwie powiem: Jaki mówi bardzo różne rzeczy :P Czy nie przepraszał ostatnio
    > za oskarżenie, że poseł PO prowadzi w swoim mieszkaniu agencję towarzyską?

Przeprosil wczesniej,z trybuny sejmowej.

>
    > > Nie znam tego faktu.
    >
    > Ale tak właśnie jest.

Nie wiem czy tak jest,bo brak szczegolow.
  • jureek 12.03.19, 18:12
    astra18 napisał:

> Nie mam linku. Mowil o tym Jaki w niedzielnej Kawie na lawie w TVN24 oraz w roz
    > mowie z Mucha na Polsacie.

Jaki to kłamca i w dodatku uciekający w immunitet (sprawa z pomówieniem sołtyski z Czarnowąsów), więc nie jest dla mnie autorytetem.

> Nie znam tego faktu.

Chodzi o sprawę ks. Pawła K. skazanego na 7 lat więzienia za zmuszanie dzieci do seksu oralnego, analnego i gwałt.
  • astra18 12.03.19, 18:15
    jureek napisał:

> astra18 napisał:
    >
    > > Nie mam linku. Mowil o tym Jaki w niedzielnej Kawie na lawie w TVN24 oraz
    > w roz
    > > mowie z Mucha na Polsacie.
    >
    > Jaki to kłamca i w dodatku uciekający w immunitet (sprawa z pomówieniem sołtysk
    > i z Czarnowąsów), więc nie jest dla mnie autorytetem.

Ja nie napisalam ze jest autorytetem.
    Jesli sklamal to GW po niedzieli juz by trabila ze zadnej ugody nie bylo.
    >
    > > Nie znam tego faktu.
    >
    > Chodzi o sprawę ks. Pawła K. skazanego na 7 lat więzienia za zmuszanie dzieci d
    > o seksu oralnego, analnego i gwałt.

I nie ma go w zadnym rejestrze z wszystkich wojewodztw?
  • stephen_s 12.03.19, 17:55
    > A skad wiesz ze nie ma?
    > Rejestr jest z podzialem na zawody?

Nie, natomiast po prostu sprawdzono po nazwiskach, czy w rejestrze można znaleźć tych księży, którzy zostali skazani, i których nazwiska są znane. I ich nie ma.

Problem polega na tym, że rejestr uwzględnia jedynie najbardziej brutalne przypadki pedofilii, a ci skazani księża na to się ponoć nie łapią, bo byli skazywani z mniej drastycznych paragrafów.
  • astra18 12.03.19, 18:00
    stephen_s napisał:

> > A skad wiesz ze nie ma?
    > > Rejestr jest z podzialem na zawody?
    >
    > Nie, natomiast po prostu sprawdzono po nazwiskach, czy w rejestrze można znaleź
    > ć tych księży, którzy zostali skazani, i których nazwiska są znane. I ich nie m
    > a.

Nie wiem kto sprawdzal,pani posel Scheuring-Wielgus,ktorej raport juz zawiera bledy?
    >
    > Problem polega na tym, że rejestr uwzględnia jedynie najbardziej brutalne przyp
    > adki pedofilii, a ci skazani księża na to się ponoć nie łapią, bo byli skazywan
    > i z mniej drastycznych paragrafów.
  • stephen_s 12.03.19, 18:07
    > Nie wiem kto sprawdzal,pani posel Scheuring-Wielgus,ktorej raport juz zawiera bledy?

Nie pamiętam, kto. Nie S-W na pewno.

I nie ma "raportu S-W". Jest raport napisany przez fundację Nie Lękajcie Się, czyli przez *ofiary pedofilii*.
  • astra18 12.03.19, 18:12
    stephen_s napisał:

> > Nie wiem kto sprawdzal,pani posel Scheuring-Wielgus,ktorej raport juz zaw
    > iera bledy?
    >
    > Nie pamiętam, kto. Nie S-W na pewno.

No widzisz,ktos cos gdzies tam ale jest to fakt choc nie wiadomo.
    >
    > I nie ma "raportu S-W". Jest raport napisany przez fundację Nie Lękajcie Się, c
    > zyli przez *ofiary pedofilii*.

OK, uscisliles,ona jest propagatorka raportu ktory zawiera bledy.
  • jureek 12.03.19, 18:15
    astra18 napisał:

> stephen_s napisał:
    >
    > > > Nie wiem kto sprawdzal,pani posel Scheuring-Wielgus,ktorej raport j
    > uz zaw
    > > iera bledy?
    > >
    > > Nie pamiętam, kto. Nie S-W na pewno.
    >
    > No widzisz,ktos cos gdzies tam ale jest to fakt choc nie wiadomo.

To byli dziennikarze, których Ziobro miał pozwać, ale nie pozwał.
  • astra18 12.03.19, 18:26
    jureek napisał:

> To byli dziennikarze, których Ziobro miał pozwać, ale nie pozwał.

Ty twierdzisz, ze nie pozwał, a GW zawarła ugodę i nie było dementi na słowa Jakiego.
  • jureek 12.03.19, 18:32
    astra18 napisał:

> Ty twierdzisz, ze nie pozwał, a GW zawarła ugodę i nie było dementi na słowa Ja
    > kiego.

Na czym konkretnie polegała ta ugoda? Ukazały się w Wyborczej jakieś sprostowania?
  • astra18 12.03.19, 18:38
    jureek napisał:

>
    > Na czym konkretnie polegała ta ugoda? Ukazały się w Wyborczej jakieś sprostowan
    > ia?

Nie znam szczegółów czy ugoda zawierała warunek sprostowania.
    Tak sobie dedukuję tylko, że gdyby Jaki skłamał w niedzielę w TVN24 i w Polsacie w rozmowie z Muchą to GW trąbiła by od poniedziałku.
  • jureek 12.03.19, 19:13
    astra18 napisał:

> Nie znam szczegółów czy ugoda zawierała warunek sprostowania.
    > Tak sobie dedukuję tylko, że gdyby Jaki skłamał w niedzielę w TVN24 i w Polsaci
    > e w rozmowie z Muchą to GW trąbiła by od poniedziałku.

Na tej samej zasadzie mogę dedukować, że gdyby Ziobro rzeczywiście pozwał dziennikarzy, to Karnowscy i inne "niezależne" też by głośno o tym trąbiły. Zaś ugoda bez warunku sprostowania to chyba jakiś żart.
  • astra18 12.03.19, 19:27
    jureek napisał:

> astra18 napisał:
    >
    > > Nie znam szczegółów czy ugoda zawierała warunek sprostowania.
    > > Tak sobie dedukuję tylko, że gdyby Jaki skłamał w niedzielę w TVN24 i w P
    > olsaci
    > > e w rozmowie z Muchą to GW trąbiła by od poniedziałku.
    >
    > Na tej samej zasadzie mogę dedukować, że gdyby Ziobro rzeczywiście pozwał dzien
    > nikarzy, to Karnowscy i inne "niezależne" też by głośno o tym trąbiły. Zaś ugod
    > a bez warunku sprostowania to chyba jakiś żart.

Warunek sprostowania byłyby - o ile się nie mylę - juz na etapie sądowym.
    Ze słów Jakiego wynika, że prawnicy GW wystapili o nią przed oddaniem sprawy do sądu.
  • stephen_s 12.03.19, 17:57
    Widzę, że pozwoliłaś się pominąć kwestię Piotrowicza i jego obrony pedofila z Tylawy. Oczywiście, wtedy nie był politykiem - ale czemu PiS trzyma u siebie kogoś, kto zaliczył taką - w najlepszym wypadku - wpadkę zawodową?
  • astra18 12.03.19, 18:09
    stephen_s napisał:

> Widzę, że pozwoliłaś się pominąć kwestię Piotrowicza i jego obrony pedofila z T
    > ylawy.

A mialam dopisac sie do oczywistosci?
    Skoro ksiedzu udowodniono w sadzie molestowanie to o czym wiecej pisac?
    I nie bronie Piotrowicza.
    Jankowskiemu sadownie nie udowodniono a Ty uznajesz ze jest winny.

Oczywiście, wtedy nie był politykiem - ale czemu PiS trzyma u siebie kog
    > oś, kto zaliczył taką - w najlepszym wypadku - wpadkę zawodową?

Nie wiem czemu i nie podoba mi sie ten pan i to ze jest w szeregach tej partii. Pisalam juz o tym.

• maria421 12.03.19, 18:11
    stephen_s napisał:

> Widzę, że pozwoliłaś się pominąć kwestię Piotrowicza i jego obrony pedofila z T
    > ylawy. Oczywiście, wtedy nie był politykiem - ale czemu PiS trzyma u siebie kog
    > oś, kto zaliczył taką - w najlepszym wypadku - wpadkę zawodową?

Piotrowicz to jest kanalia, a tacy sie swietnie w PiSie sprawuja.
  • stephen_s 12.03.19, 13:15
    > Co do samego wpisu laureata Nauczyciela Roku na FB, to nie zgadzam sie z tym, ze grafika PiSu godzi w "kazda osobe homoseksualna", ona jest przeciw ruchowi LGBT , ktory jest tak samo nietolerancyjny wobec inaczej myslacych jak PiS.

Nie zgadzam się. Cała ta nowa narracja PiS jest powodowana Kartą LGBT+ Trzaskowskiego, która nie jest kartą ruchu, ale dotyczy wszystkich osób nieheteronormatywnych. Zresztą - to, co subtelnie wyraża Kaczyński, już dosłownie zaczęła na Twitterze tłumaczyć Pawłowicz. Że homoseksualista nie może być patriotą itd...

> W sprawie "przymykania oka" na pedofilie w kosciele, to tez nie wiem na czym to "przymykanie oka" (czy to PiSu czy jakiejkolwiek innej partii) mialoby polegac. Tylko ten "przymaka oko" ktory wie o przestepstwie i je toleruje, wiec to moze dotyczyc tylko duchownych, nie politykow.

Chodzi o demonstrowany przez polityków PiS brak zainteresowania tym, co w tej kwestii w Kościele się działo. Też np. o tych wszystkich Śniadków i Guzikiewiczów, którzy angażują się w obronę Jankowskiego...
  • maria421 12.03.19, 15:09
    stephen_s napisał:

> Nie zgadzam się. Cała ta nowa narracja PiS jest powodowana Kartą LGBT+ Trzaskow
    > skiego, która nie jest kartą ruchu, ale dotyczy wszystkich osób nieheteronormat
    > ywnych. Zresztą - to, co subtelnie wyraża Kaczyński, już dosłownie zaczęła na T
    > witterze tłumaczyć Pawłowicz. Że homoseksualista nie może być patriotą itd...

Ja ocenialam sama grafike, nie konkretne wypowiedzi.

> Chodzi o demonstrowany przez polityków PiS brak zainteresowania tym, co w tej k
    > westii w Kościele się działo. Też np. o tych wszystkich Śniadków i Guzikiewiczó
    > w, którzy angażują się w obronę Jankowskiego...

Na temat Guzikiewicza juz sie wypowiedzialam w innym Twoim watku, ale naprawde nie wiem jak maja politycy (jakiejkolwiek partii) interesowac sie pedofilia akurat w kosciele. Powiedz jak sobie wyobrazasz to "zainteresowaniesie" politykow kwestia pedofilii w kosciele.

• zbyfauch 12.03.19, 12:47
    parasol ochronny rozpościerany przez PiS nad Ojczyzną w śmiertelnym zagrożeniu pedalstwem, jest tylko propagandowym zabiegiem. PiS nadmuchał kolejnego wroga, który ma zjednoczyć stały elektorat oraz przyciągnąć tych "tolerancyjnych", którzy "nic nie mają naprzeciwko ale niechby pedały i inne drżędery schowały się do piwnic i stamtąd nie wychodziły". Smoleńsk się wypalił, Tusk jakoś też nie podnieca. Ot, prawacka, siermiężna socjotechnika.

--
    Pustelnia

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.