Dodaj do ulubionych

Kowal zawinil, cygana powiesili

15.06.19, 08:54
Arabski skazany za organizacje lotu L. Kaczynskiego do Smolenska :

wyborcza.pl/7,75398,24896159,arabski-skazany-za-smolensk.html
Edytor zaawansowany
  • astra18 15.06.19, 09:23
    maria421 napisała:

> Arabski skazany za organizacje lotu L. Kaczynskiego do Smolenska :
    >
    > wyborcza.pl/7,75398,24896159,arabski-skazany-za-smolensk.html

Doczytał już "cygan" to co podpisał zanim przeczytał?

"Na posiedzeniu sądu okręgowego w Warszawie, w którym oskarżony jest m.in. były szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Tomasz Arabski pojawił się dziś nowy wniosek dowodowy - jest to nagranie sprzed komisji Millera z końca 2010 r., które do sądu trafiło z podkomisji smoleńskiej.
    Wynika z niego, że przed katastrofą Tomasz Arabski nie znał instrukcji HEAD.

"Ja to wszystko zacząłem odtwarzać po 10 kwietnia, jak to chodzi i tak dalej, mało tego. Przeczytałem nawet instrukcję HEAD, której nie czytałem jak ją podpisywałem, to się nagrywa nie, ale mówię, że jej nie przeczytałem, bo oczywiście przyszedł minister mówi weź podpisz, bo tutaj pilnie, itd. no i podpisałem" - słychać wypowiedź na nagraniu."
  • maria421 15.06.19, 09:43
    Monika B., zwolniona ostatnio z KPRM w ramach czystek w służbie cywilnej: - Organizacją wizyty zajmowała się Kancelaria Prezydenta. Rola KPRM ograniczała się jedynie do wpisania lotu do ewidencji i sprawdzenia, czy jest możliwość jego wykonania. Byliśmy tylko odbiorcą informacji od organizatora lotu i przekazywaliśmy je do innych instytucji, np. MON. Nie wiem, czemu jestem oskarżona.

Mirosław K., też z KPRM, zaniedbaniami obarczył Kancelarię Prezydenta. Opóźnienia w przekazywaniu dokumentów organizacji lotów wynikały z tego, że Kancelaria Prezydenta sama je przekazywała do adresatów lub przesyłała je z brakami, np. ostateczną listę pasażerów przekazano kilkanaście godzin przed wylotem.

- Bez listy nie mogłem się zorientować, w jakiej ilości zamówić transport - wyjaśniał urzędnik. Dodał że działania KPRM nie miały wpływy na zabezpieczenie podróży prezydenta przez BOR. - Moja praca urzędnika byłaby łatwiejsza, gdyby nie spięcia z Kancelarią Prezydenta. Koordynacja lotów przez kancelarię premiera nie była oczekiwana ani mile widziana w Kancelarii Prezydenta - mówił w sądzie urzędnik.
  • astra18 15.06.19, 09:48
    maria421 napisała:

> [i]Monika B., zwolniona ostatnio z KPRM w ramach czystek w służbie cywilnej: -[
    > u] Organizacją wizyty zajmowała się Kancelaria Prezydenta. Rola KPRM ograniczał
    > a się jedynie do wpisania lotu do ewidencji i sprawdzenia, czy jest możliwość j
    > ego wykonania. Byliśmy tylko odbiorcą informacji od organizatora lotu i przekaz
    > ywaliśmy je do innych instytucji, np. MON. [/u]Nie wiem, czemu jestem oskarżona
    > .
    >
    > Mirosław K., też z KPRM, zaniedbaniami obarczył Kancelarię Prezydenta. Opóźn
    > ienia w przekazywaniu dokumentów organizacji lotów wynikały z tego, że Kancelar
    > ia Prezydenta sama je przekazywała do adresatów lub przesyłała je z brakami, np
    > . ostateczną listę pasażerów przekazano kilkanaście godzin przed wylotem.

>
    > - Bez listy nie mogłem się zorientować, w jakiej ilości zamówić transport - wyj
    > aśniał urzędnik. Dodał że działania KPRM nie miały wpływy na zabezpieczenie pod
    > róży prezydenta przez BOR. - Moja praca urzędnika byłaby łatwiejsza, gdyby nie
    > spięcia z Kancelarią Prezydenta. Koordynacja lotów przez kancelarię premiera ni
    > e była oczekiwana ani mile widziana w Kancelarii Prezydenta - mówił w sądzie ur
    > zędnik. [/

A co z ta instrukcją HEAD, która została wetknięta pod nos Arabskiego i ten nawet nie przeczytal...Pardon, przeczytał, po katastrofie..
    Wg słów Bonieckiej "
    do wpisania lotu do ewidencji i sprawdzenia, czy jest możliwość j
    > ego wykonania"

jak można było coś sprawdzić nie znając instrukcji...
  • maria421 15.06.19, 11:14
    Astra, rozumiem ze Arabski dostal 10 miesiecy w zawieszeniu za nieprzeczytanie instrukcji HEAD i przyznanie sie do tego.

Macierewicz uwaza ze "dziwaczne jest to, że ten wyrok jest tak niski"

Ale skoro Macierewicz twierdzi ze katastrofa smolenska byla wynikiem zamachu (bomby termobarycznej czy czego tam) , to co ma do tego to, czy Arabski przeczytal instrukcje HEAD czy nie?
  • a000000 15.06.19, 11:33
    Arabski nie został ukarany za spowodowanie katastrofy, tylko za rażące zaniedbanie obowiązków urzędniczych. Na kancelarii premiera ciąży OBOWIĄZEK organizacji lotów HEAD. Okazuje się, że kancelaria organizowała, nie znając zasad.
    Sąd podkreślił, że zarzut dotyczy również lotu 7 kwietnia z Tuskiem.
    Bylejactwo i tumiwisizm.

• maria421 15.06.19, 11:50
    Azerko, wiem za co Arabski zostal skazany. Nie rozumiem jednak logiki Macierewicza, ktory twierdzi ze katastrofa smolenska to byl ZAMACH (bomba termobaryczna i rozne innne) , jednoczesnie uznaje kare dla Arabskiego za "dziwacznie" niska. W podobny sposob wypowiedaja sie inni PiSowcy, czyli wszyscy ci, ktorzy popieraja zamachowe teorie Macierewicza.

• a000000 15.06.19, 12:05
    Nikt nie wymaga abyś rozumiała logikę Macierewicza.

A skąd wiesz, w jaki sposób wypowiadają się inni pisowcy? Wszak preferujesz liberalne gremia.

Sąd uznał, że przewinienie zagrażało uczestnikom wszystkich lotów organizowanych przez kancelarię premiera, i w tym świetle faktycznie kara niewielka, bo w zawiasach.
    Sąd NIE BADAŁ przyczyn katastrofy, tylko przygotowanie urzędników do organizacji lotów, czyli do wykonywania swoich obowiązków.
  • maria421 15.06.19, 12:22
    a000000 napisała:

> Nikt nie wymaga abyś rozumiała logikę Macierewicza.

Nie da sie zrozumiec tego, czego nie ma :-)

> A skąd wiesz, w jaki sposób wypowiadają się inni pisowcy? Wszak preferujesz lib
    > eralne gremia.

Bo, w przeciwienstwie do Ciebie, sledze FB i TT.

Tu np. wypowiedz Pawlowicz :

Właśnie Sąd w Krakowie orzekł - SŁUSZNIE -karę 1 rok i 3 mies. BEZWZGLĘDNEGO więzienia za zabicie PSA....
    T.ARABSKI - 10 miesięcy w ZAWIESZENIU za niedopełnienie obowiązków w wyniku czego 96 osób w tym Prezydent RP ponieśli ŚMIERĆ.
    ..

W tym samym tonie wypowiedaje sie jej zwolennicy.

Wassermann ( nie na TT, ale w "WPolityce")

Małość ze strony urzędników Tuska doprowadziła do tego, że zginął mój tata

Chcesz wiecej przykladow?

To w koncu co bylo??? ZAMACH czy tez "malosc urzednikow Tuska"?

> Sąd uznał, że przewinienie zagrażało uczestnikom wszystkich lotów organizowanyc
    > h przez kancelarię premiera, i w tym świetle faktycznie kara niewielka, bo w za
    > wiasach.
    > Sąd NIE BADAŁ przyczyn katastrofy, tylko przygotowanie urzędników do organizacj
    > i lotów, czyli do wykonywania swoich obowiązków.

Azerko, gdyby ten wyrok mial doprowadzic do tego, ze urzednicy beda skrupulatnie wypelniac swoje obowiazki, to bylby to jakis sukces.
    Dobrze by jednak bylo zajac sie tez urzednikami Kancelarii Prezydenta, ale przeciez jeden z nich to teraz prezydent RP, a drugi to szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów w randze sekretarza stanu w KPRM.

• a000000 15.06.19, 14:34
    maria421 napisała:

>
    > Nie da sie zrozumiec tego, czego nie ma :-)

albo dla niektórych jest głęboko ukryte .

> Bo, w przeciwienstwie do Ciebie, sledze FB i TT.

po co? widzisz jakiś sens w taplaniu się w błocie i przerzucaniu inwektywami?

> Azerko, gdyby ten wyrok mial doprowadzic do tego, ze urzednicy beda skrupulatni
    > e wypelniac swoje obowiazki, to bylby to jakis sukces.

zgadza się. Ale brak naprawy stanu rzeczy nie oznacza, że bylejactwo należy uznać za element trwały i pożądany. To co robili urzędnicy Kancelarii Prezydenta w temacie organizacji jest bez znaczenia. Siłę sprawczą miała wyłącznie Kancelaria Premiera.

> Dobrze by jednak bylo zajac sie tez urzednikami Kancelarii Prezydenta,

a to z jakiego powodu? wszak organizacja lotu VIP należy wyłącznie do obowiązków Kancelarii Premiera.
  • maria421 15.06.19, 15:36
    a000000 napisała:

> po co? widzisz jakiś sens w taplaniu się w błocie i przerzucaniu inwektywami?

Napisalam ze sledze, nie ze komentuje.

> zgadza się. Ale brak naprawy stanu rzeczy nie oznacza, że bylejactwo należy uzn
    > ać za element trwały i pożądany. To co robili urzędnicy Kancelarii Prezydenta w
    > temacie organizacji jest bez znaczenia. Siłę sprawczą miała wyłącznie Kancela
    > ria Premiera.
    > a to z jakiego powodu? wszak organizacja lotu VIP należy wyłącznie do obowiązkó
    > w Kancelarii Premiera.

Ja i moja kancelaria przygotowuje wizytę w Smoleńsku. Tusk i rząd mają się do tej wizyty nie wtrącać” — Lech Kaczyński, marzec 2010|

No ale przeciez urzednicy Kancelarii L. Kaczynskiego sa netykalni, tak jak teraz J. Kaczynski.
  • a000000 15.06.19, 17:13
    maria421 napisała:

> Ja i moja kancelaria przygotowuje wizytę w Smoleńsku. Tusk i rząd mają się d
    > o tej wizyty nie wtrącać” — Lech Kaczyński, marzec 2010|
    >

>

Pojawiło się na fejsie i powołuje się na archiwa TVP. Gdy chciałam tam się dostać - nie wpuściło.
    Według mnie - takie słowa mogły paść, ze złości. Od grudnia wizytę organizowała Rada Pamięci Walk i Męczeństwa, ustalono termin oficjalnej wizyty na 10 kwiecień, Kancelaria Premiera rozpoczęła działania zgodnie z obowiązkami. Na początku marca , po rozmowie z Putinem, Tusk wizyty rozdzielił. Wybrał termin Putina - 7 kwiecień. A prezydent został na lodzie. Pewnie się wściekł. Znając jego ego - nawet bardzo się wściekł.
    Ale niezależnie od tego kto co powiedział i o co się wściekał - zagraniczne wyjazdy VIP-ów organizuje Kancelaria Premiera. Bo jako jedyna ma moc decyzyjną umocowaną prawnie. I każdy "organizator" organizuje za pomocą Kancelarii Premiera, która odpowiada za zgodność z prawem. Dlatego pan Arabski został uznany winnym.

Kolejny raz pokazuje się mądrość ludowa mówiąca: zgoda buduje, niezgoda rujnuje. Gdyby wówczas premier z prezydentem się nie gryźli, w innej rzeczywistości byśmy dziś żyli.

• maria421 15.06.19, 18:13
    Azerko, przeczytaj to :

19 stycznia, podczas spotkania w ministerstwie kultury Agnieszka Wielowieyska potwierdziła udział Donalda Tuska w głównych obchodach 10 kwietnia – wcześniej za najbardziej prawdopodobną datę Andrzej Przewoźnik uważał 13 kwietnia.

25 stycznia, podczas spotkania z ambasadorem Rosji, Andrzej Przewoźnik oficjalnie poinformował stronę rosyjską o udziale polskiego premiera w obchodach 70. rocznicy mordu katyńskiego.

27 stycznia chęć udziału prezydenta w obchodach potwierdza kancelaria Lecha Kaczyńskiego. Mariusz Handzlik, minister w kancelarii prezydenta, zaprasza – listownie – na obiad ambasadora Rosji w Warszawie, Władimira Grinina. Handzlik wspomina, że prezydent Kaczyński chciałby wziąć udział w uroczystości wspólnie z prezydentem Federacji Rosyjskiej, Dmitrijem Miedwiediewem.

Również 27 stycznia Mariusz Handzlik poinformował MSZ, Radę Ministrów oraz Radzę Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, że prezydent Kaczyński jedzie w kwietniu do Katynia.

2 lutego 2010 w siedzibie Rady odbyło się spotkanie, na którym Przewoźnik poinformował, że potwierdzony jest udział zarówno prezydenta, jak i premiera, a płk Andrzej Śmietana, przedstawiciel Sztabu Generalnego Wojska Polskiego przy MON przedstawił dwa możliwe scenariusze przebiegu wizyty prezydenta i premiera w Smoleńsku. W jednej wersji prezydent i premier mieli wziąć wspólnie udział „zarówno w uroczystościach na Polskim Cmentarzu Wojennym jak w kompleksie memorialnym Katyń”, a drugim wariancie premier był obecny tylko podczas Apelu Pamięci na Polskim Cmentarzu Wojennym.

3 lutego Władimir Putin zaprosił telefonicznie Donalda Tuska do Rosji i zaproponował wspólne oddanie hołdu ofiarom zbrodni katyńskiej. Tusk przyjął tę propozycję.

4 lutego szef kancelarii premiera Tomasz Arabski i Jurij Uszakow, zastępca szefa administracji premiera Federacji Rosyjskiej ustalili, że spotkanie odbędzie się w Katyniu 7 kwietnia. Tak zakończył się proces umawiania wizyty Tuska na 7 kwietnia.

Wbrew wersji PiS Lech Kaczyński nie został przez Rosjan zignorowany. Pod koniec marca Dmitrij Miedwiediew zaprosił go do Moskwy na obchody zakończenia wojny, czyli na 9 maja. Kaczyński to zaproszenie przyjął – dzień przed katastrofą Mariusz Handzlik spotkał się z ambasadorem Grininem i potwierdził, że Kaczyński będzie w Moskwie.

9 lutego Andrzej Przewoźnik informował instytucje zaangażowane w organizację obchodów, że data 10 kwietnia nie jest wcale pewna.

11 lutego doszło do najważniejszego spotkania, Andrzeja Kremera, wiceministra spraw zagranicznych z Mariuszem Handzlikiem, podsekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta. Kremer przedstawił Handzlikowi trzy możliwe scenariusze:

- Lech Kaczyński w ogóle nie jedzie do Katynia. Obchody odbywają się wyłącznie 7 kwietnia, udział biorą w nich Donald Tusk i Władimir Putin;
    - prezydent bierze udział w obchodach w Katyniu 10 kwietnia, w którym nie biorą udziału Tusk i Putin;
    - Lech Kaczyński bierze udział w uroczystościach w Smoleńsku 7 kwietnia wraz z Donaldem Tuskiem.

Pierwsza wersja była nie do przyjęcia dla Kancelarii Prezydenta, ostatnia była wątpliwa ze względu na protokół dyplomatyczny oraz była niezgodna ze stanowiskiem MSZ Rosji, które opowiedziało się za spotkaniem premierów 7 kwietnia, bez zmiany daty oficjalnych obchodów 10 kwietnia.

Podczas spotkania 11 lutego Handzlik powiedział, że decyzja o udziale Lecha Kaczyńskiego w obchodach w Katyniu jest ostateczna – dlatego przyjęto, że nic nie zostanie zmienione w przebiegu wizyty 10 kwietnia, poza tym, że nie weźmie w niej udziału Donald Tusk.

23 lutego. Wymiana korespondencji i rozmowy MSZ z Pałacem Prezydenckim trwały do 23 lutego, kiedy Władysław Stasiak, szef kancelarii prezydenta, wysłał do wiceministra Andrzeja Kremera potwierdzenie, że Lech Kaczyński będzie uczestniczył w uroczystościach 10 kwietnia jako przewodniczący polskiej delegacji.
  • astra18 15.06.19, 18:48
    maria421 napisała:

> Ja i moja kancelaria przygotowuje wizytę w Smoleńsku. Tusk i rząd mają się d
    > o tej wizyty nie wtrącać” — Lech Kaczyński, marzec 2010|
    >

>
    > No ale przeciez urzednicy Kancelarii L. Kaczynskiego sa netykalni, tak jak tera
    > z J. Kaczynski.

A to urzędnicy KP przygotowują lot wg instrukcji HEAD?
  • maria421 15.06.19, 18:59
    astra18 napisał:

> A to urzędnicy KP przygotowują lot wg instrukcji HEAD?

Astra, moze Ty mi powiesz dlaczego PiSowcy sa zbulwersowani tak lagodnym wyrokiem dla Arabskiego skoro katastrofa smolenska byla wynikiem zamachu?

• astra18 15.06.19, 19:02
    maria421 napisała:

> astra18 napisał:
    >
    > > A to urzędnicy KP przygotowują lot wg instrukcji HEAD?
    >
    > Astra, moze Ty mi powiesz dlaczego PiSowcy sa zbulwersowani tak lagodnym wyroki
    > em dla Arabskiego skoro katastrofa smolenska byla wynikiem zamachu?

Proces dotyczył wyjaśnienia katastrofy czy procedur związanych z jej przygotowaniem?
    Mario, pomyśl drugi raz, bo pytasz już drugi raz w tym wątku o to samo i nic nie rozumiesz nadal?
    >
  • maria421 15.06.19, 19:15
    astra18 napisał:

> Proces dotyczył wyjaśnienia katastrofy czy procedur związanych z jej przygotowa
    > niem?
    > Mario, pomyśl drugi raz, bo pytasz już drugi raz w tym wątku o to samo i nic ni
    > e rozumiesz nadal?

To raczej Ty nie rozumiesz, ze jezeli , jak twierdza PiSowsy katastrofa smolenska to byl zamach, to nie ma zadnego znaczenia czy Arabski czytal intrukcje HEAD czy nie.

• astra18 15.06.19, 19:34
    maria421 napisała:

> To raczej Ty nie rozumiesz,

ze jezeli , jak twierdza PiSowsy katastrofa smolens
    > ka to byl zamach, to nie ma zadnego znaczenia czy Arabski czytal intrukcje HEAD
    > czy nie.

Nie przeczytał jej - co wyszło przez przypadek, prawda? - przed 7 kwietnia.
    I nadal nic nie rozumiesz.
    Ale nie ustawaj w wysiłkach.
    >
    >
  • maria421 16.06.19, 08:49
    astra18 napisał:

> Nie przeczytał jej - co wyszło przez przypadek, prawda? - przed 7 kwietnia.
    > I nadal nic nie rozumiesz.
    > Ale nie ustawaj w wysiłkach.
    > >

To w koncu, Astruniu, w Smolensku byla ZAMACH , czy tez Arabskim ktory nie przeczytal instrukcji HEAD jest winny katastrofie?

Zdecyduj sie :-)

• astra18 16.06.19, 13:48
    maria421 napisała:

> astra18 napisał:
    >
    > > Nie przeczytał jej - co wyszło przez przypadek, prawda? - przed 7 kwietni
    > a.
    > > I nadal nic nie rozumiesz.
    > > Ale nie ustawaj w wysiłkach.
    > > >
    >
    > To w koncu, Astruniu, w Smolensku byla ZAMACH , czy tez Arabskim ktory nie prze
    > czytal instrukcji HEAD jest winny katastrofie?

Żabciu, czy Ty masz syndrom Baden-Baden?
    >
    > Zdecyduj sie :-)
    >
  • maria421 16.06.19, 14:18
    Astra, juz sie Twoj guru Macierewicz wypowiedzial, ze Arabski nie jest winny katstrofie bo przeciez byl ZAMACH, wiec juz wiesz co mowic i nie musisz kombinowac :-)
  • a000000 15.06.19, 20:00
    maria421 napisała:
    >
    > To raczej Ty nie rozumiesz, ze jezeli , jak twierdza PiSowsy katastrofa smolens
    > ka to byl zamach, to nie ma zadnego znaczenia czy Arabski czytal intrukcje HEAD
    > czy nie.

a cóż to ma za znaczenie zamach czy nie? to nie było przedmiotem rozważań sądu!!!
    Sąd zajął się oceną wykonywania urzędniczych obowiązków przez Kancelarię Premiera w części przygotowań lotów HEAD. I tylko tyle.

Zapewne ten wyrok znajdzie swoje miejsce w końcowym raporcie dotyczącym zespołu przyczyn katastrofy, ale nie odwrotnie!!! To tumiwisizm urzędniczy jest elementem zwiększającym niebezpieczeństwo dla lotów. Raport końcowy zespołu pracującego nad przyczynami katastrofy jedynie oceni, w jakim zakresie zaniedbania kancelarii premiera miały wpływ na katastrofę.
    Dla Arabskiego najgorsza wersja to brak zamachu.... wówczas większość winy spada na organizatorów. Pewnie PO czuło pismo nosem i dlatego tuż po katastrofie głosili: wina pilotów. Co mnie zbulwersowało i oburzyło.. Jeszcze eksperci nie zdążyli zobaczyć, zmierzyć, ocenić... ale partia rządząca już wiedziała.
  • maria421 16.06.19, 08:47
    a000000 napisała:

> a cóż to ma za znaczenie zamach czy nie? to nie było przedmiotem rozważań sądu!
    > !!
    > Sąd zajął się oceną wykonywania urzędniczych obowiązków przez Kancelarię Premie
    > ra w części przygotowań lotów HEAD. I tylko tyle.

Wiem, co bylo przedmiotem sprawy sadowej, ale ciagne nie wiem dlaczego PiSowcy, ktorzy wierza ze katastrofa smolenska to byl zamach, krytykuja ze wyrok na Arabskiego byl zbyt lagodny.

> Zapewne ten wyrok znajdzie swoje miejsce w końcowym raporcie dotyczącym zespołu
    > przyczyn katastrofy, ale nie odwrotnie!!! To tumiwisizm urzędniczy jest elem
    > entem zwiększającym niebezpieczeństwo dla lotów. Raport końcowy zespołu pracują
    > cego nad przyczynami katastrofy jedynie oceni, w jakim zakresie zaniedbania kan
    > celarii premiera miały wpływ na katastrofę.

Raport koncowy juz oda dawna jest! I jest w nim mowa o statusie lotu HEAD!
    doc.rmf.pl/rmf_fm/store/rkm.pdf

> Dla Arabskiego najgorsza wersja to brak zamachu.... wówczas większość winy spad
    > a na organizatorów. Pewnie PO czuło pismo nosem i dlatego tuż po katastrofie gł
    > osili: wina pilotów. Co mnie zbulwersowało i oburzyło.. Jeszcze eksperci nie zd
    > ążyli zobaczyć, zmierzyć, ocenić... ale partia rządząca już wiedziała.

Azerka, Ty najpierw PRZECZYTAJ ten raport koncowy Millera, wysluchaj jeszcze raz konferencji NWP - tu masz w skrocie :

www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/katastrofa-smolenska-prokuratura-zarzuty-dla-rosyjskich-kontrolerow,528177.html
    Tu masz jeszcze stenogramy z lotu :

www.rmf24.pl/raporty/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/fakty/news-rmf-fm-ujawnia-nowe-stenogramy-publikujemy-pelny-zapis-rozmo,nId,1712081
    Przeczytaj, doinformuj sie.

• maria421 16.06.19, 10:28
    Macierewicz teraz Klicha bedzie scigal za to, ze Tupolew byl remontowany w Samarze?
    Swoja droga, Arabski tak samo Tuska narazil na katastrofe.

wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/600315,macierewicz-arabski-winny-samolot-eksplozja-katastrofa-smolenska.html?fbclid=IwAR3XJbaflyXFICVXq-8fUSGsMZR_94SUipq9abZ2XlmvVSCMDthF10aPrPs
    I jeszcze jedno- dlaczego Sasin i Duda nie nalegali na to, zeby L. Kaczynski nie ladowal na lotnisku w Smolensku?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.