Dodaj do ulubionych

Repolonizacja mediow

24.06.19, 10:52
czyli najpilniejsze zadanie PiSu, ktory chce przejac kontrole nad tymi mediami, nad ktorymi jeszcze nie ma kontroli:

www.tokfm.pl/Tokfm/7,103087,24928925,adam-bielan-w-poranku-radia-tok-fm-z-wicemarszalkiem-senatu.html#s=BoxOpCzol5
Repolonizowac mozna cos, co kiedys bylo polskie, co bylo wlasnoscia panstwa polskiego. Nie da sie zrepolonizowac czegos, co nigdy polskie nie bylo, wiec nie da sie zrepolonizowac np. Newsweeka.

Ciekawa jednak jestem jakie maja pomysly na te "repolonizacje". Zakaza "Newsweeka"? Zabiora koncesje TVN? Zamkna dostep do internetu?

Edytor zaawansowany
  • astra18 24.06.19, 11:56
    maria421 napisała:

> czyli najpilniejsze zadanie PiSu, ktory chce przejac kontrole nad tymi mediami,
    > nad ktorymi jeszcze nie ma kontroli:
    >
    > www.tokfm.pl/Tokfm/7,103087,24928925,adam-bielan-w-poranku-radia-tok-fm-z-wicemarszalkiem-senatu.html#s=BoxOpCzol5
    > Repolonizowac mozna cos, co kiedys bylo polskie, co bylo wlasnoscia panstwa pol
    > skiego. Nie da sie zrepolonizowac czegos, co nigdy polskie nie bylo, wiec nie d
    > a sie zrepolonizowac np. Newsweeka.
    >
    > Ciekawa jednak jestem jakie maja pomysly na te "repolonizacje". Zakaza "Newswee
    > ka"? Zabiora koncesje TVN? Zamkna dostep do internetu?

A nie wystarczy kupić?:)
    >
  • astra18 24.06.19, 12:00
    astra18 napisał:

> maria421 napisała:
    >
    > > czyli najpilniejsze zadanie PiSu, ktory chce przejac kontrole nad tymi me
    > diami,
    > > nad ktorymi jeszcze nie ma kontroli:
    > >
    > > www.tokfm.pl/Tokfm/7,103087,24928925,adam-bielan-w-poranku-radia-tok-fm-z-wicemarszalkiem-senatu.html#s=BoxOpCzol5
    > > Repolonizowac mozna cos, co kiedys bylo polskie, co bylo wlasnoscia panst
    > wa pol
    > > skiego. Nie da sie zrepolonizowac czegos, co nigdy polskie nie bylo, wiec
    > nie d
    > > a sie zrepolonizowac np. Newsweeka.

No np. Newsweeka nie.
    A poczytaj sobie czyj był np. Dziennik Bałtycki, Zachodni... Ech Maria, pisałam Ci wczoraj - sprawdzaj informacje zanim palniesz głupotę....
  • maria421 24.06.19, 12:06
    Astra, zeby mozna bylo kupic, to ktos musi chciec sprzedac. A jak nie zechce sprzedac, to co? Wywlaszczyc?
  • astra18 24.06.19, 12:15
    maria421 napisała:

> Astra, zeby mozna bylo kupic, to ktos musi chciec sprzedac.

No wiesz, zawsze może się w końcu komuś opłacać sp[rzedać całość lub część udziałów.
    Byznes

A jak nie zechce s
    > przedac, to co? Wywlaszczyc?

Co Ty Dulkiewiczową lecisz?:)

N
  • maria421 24.06.19, 12:18
    astra18 napisał:

> No wiesz, zawsze może się w końcu komuś opłacać sp[rzedać całość lub część udzi
    > ałów.
    > Byznes

Przeciez to juz teraz jest mozliwe, wiec po co PiS bredzi o koniecznosci "repolonizacji"?
    Nie moze juz teraz wykupic Newsweeka"?
  • astra18 24.06.19, 12:20
    maria421 napisała:

> astra18 napisał:
    >
    > > No wiesz, zawsze może się w końcu komuś opłacać sp[rzedać całość lub częś
    > ć udzi
    > > ałów.
    > > Byznes
    >
    > Przeciez to juz teraz jest mozliwe, wiec po co PiS bredzi o koniecznosci "repol
    > onizacji"?

No ale napisałaś że nie można repolonizować czegoś co nigdy polskie nie było.
    Dałam Ci przykład, że można.

> Nie moze juz teraz wykupic Newsweeka"?

A ja tam wiem co chcą kupić???
  • maria421 24.06.19, 13:02
    Astra, Ty sie skup na tym, ze kupic media mozna juz teraz, wiec jezeli np. spolka Srebrna chce kupic Newsweeka, to moze :-)

Wiec o co chodzi PiSowi z ta "repolonizacja"?
  • astra18 24.06.19, 13:05
    maria421 napisała:

> Astra, Ty sie skup na tym

Weź przestań:)

, ze kupic media mozna juz teraz, wiec jezeli np. spol
    > ka Srebrna chce kupic Newsweeka, to moze :-)
    >
    > Wiec o co chodzi PiSowi z ta "repolonizacja"?

No ju,ż Ci napisałam jak to z Dziennikiem Bałtyckim czy Zachodnim jest. Ewentualny wykup to repolonizacja.
  • jureek 24.06.19, 14:25
    astra18 napisał:

> No ju,ż Ci napisałam jak to z Dziennikiem Bałtyckim czy Zachodnim jest. Ewentu
    > alny wykup to repolonizacja.

A co stoi na przeszkodzie, żeby już teraz te gazety kupić? Prawo handlowe nie pozwala?
  • astra18 24.06.19, 14:26
    jureek napisał:

> astra18 napisał:
    >
    > > No ju,ż Ci napisałam jak to z Dziennikiem Bałtyckim czy Zachodnim jest.
    > Ewentu
    > > alny wykup to repolonizacja.
    >
    > A co stoi na przeszkodzie, żeby już teraz te gazety kupić? Prawo handlowe nie p
    > ozwala?

Nie wiem, nie jestem członkiem partii.
    Moim zdaniem jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi jak zwykle o kasę.
    Natomiast nie słyszałam aby prawo handlowe nie pozwalało.
  • maria421 24.06.19, 15:02
    astra18 napisał:

> No ju,ż Ci napisałam jak to z Dziennikiem Bałtyckim czy Zachodnim jest. Ewentu
    > alny wykup to repolonizacja.

OK, ale Ty mi powiedz co TERAZ przeszkadza w tym, zeby np. spolka Srebrna kupila te dzienniki.
  • astra18 24.06.19, 15:10
    maria421 napisała:

> astra18 napisał:
    >
    > > No ju,ż Ci napisałam jak to z Dziennikiem Bałtyckim czy Zachodnim jest.
    > Ewentu
    > > alny wykup to repolonizacja.
    >
    > OK, ale Ty mi powiedz co TERAZ przeszkadza w tym, zeby np. spolka Srebrna kupil
    > a te dzienniki.

No noe powiem Ci bo nie wiem. Może Kaczyńskiemu kasę szykują na ewentualną kaucję?:)))
    Strach się bać jak ten Giertych opowiada.....aż ciężko się wybudzić ze snu:)
  • maria421 24.06.19, 15:18
    astra18 napisał:

> No noe powiem Ci bo nie wiem. Może Kaczyńskiemu kasę szykują na ewentualną kauc
    > ję?:)))
    > Strach się bać jak ten Giertych opowiada.....aż ciężko się wybudzić ze snu:)

Srebrna to tylko przyklad , bo kazdy inny kto ma kase moze juz TERAZ kupic zagraniczne dzienniki, wiec zadnego nowego prawa nie potrzeba.

A moze PiS kombinuje zeby kupic z budzetu panstwa? Tylko co, jezeli zagraniczni wlasciciele nie zechca sprzedac?
  • astra18 24.06.19, 15:20
    maria421 napisała:

> astra18 napisał:
    >
    > > No noe powiem Ci bo nie wiem. Może Kaczyńskiemu kasę szykują na ewentualn
    > ą kauc
    > > ję?:)))
    > > Strach się bać jak ten Giertych opowiada.....aż ciężko się wybudzić ze sn
    > u:)
    >
    > Srebrna to tylko przyklad , bo kazdy inny kto ma kase moze juz TERAZ kupic zagr
    > aniczne dzienniki, wiec zadnego nowego prawa nie potrzeba.
    >
    > A moze PiS kombinuje zeby kupic z budzetu panstwa?

A jak sprzedawali państwowe to gdzie to poszło?

Tylko co, jezeli zagraniczni
    > wlasciciele nie zechca sprzedac?
  • maria421 24.06.19, 15:23
    astra18 napisał:

> A jak sprzedawali państwowe to gdzie to poszło?

Zaslililo budzet panstwa, teraz jednak by uszczuplilo. Warto?

I co jezeli wlasciciel nie chce sprzedac?

• astra18 24.06.19, 20:41
    maria421 napisała:

> astra18 napisał:
    >
    > > A jak sprzedawali państwowe to gdzie to poszło?
    >
    > Zaslililo budzet panstwa,

Nie zasiliło budżetu państwa tylko partie polityczne: Solidarność i PC dostały "Express wieczorny", KLD i część UD dostało "Życie Warszawy", KPN "Razem" a SdRP "Trybunę".
    Ech Maria, jak Ty coś palniesz czasami.....:)))

teraz jednak by uszczuplilo. Warto?

• maria421 25.06.19, 08:57
    astra18 napisał:

> maria421 napisała:
    >
    > > astra18 napisał:
    > >
    > > > A jak sprzedawali państwowe to gdzie to poszło?
    > >
    > > Zaslililo budzet panstwa,
    >
    > Nie zasiliło budżetu państwa tylko partie polityczne: Solidarność i PC dostały
    > "Express wieczorny", KLD i część UD dostało "Życie Warszawy", KPN "Razem" a SdR
    > P "Trybunę".
    > Ech Maria, jak Ty coś palniesz czasami.....:)))
    >
    > teraz jednak by uszczuplilo. Warto?
    >
    >
    Przeciez to TY pytalas " a jak SPRZEDAWALI panstwowe, to gdzie poszlo?"
  • a000000 24.06.19, 13:07
    maria421 napisała:

> Wiec o co chodzi PiSowi z ta "repolonizacja"?

jak sama nazwa wskazuje, chodzi o powrót w POLSKIE ręce.
  • jureek 24.06.19, 12:29
    astra18 napisał:

> A nie wystarczy kupić?:)

A ktoś chce Newsweeka sprzedawać? Do transakcji kupna trzeba dwóch - tego, kto chce coś sprzedać, i tego, kto chce coś kupić.
  • jureek 24.06.19, 12:31
    jureek napisał:

> astra18 napisał:
    >
    > > A nie wystarczy kupić?:)

Jak za swoje chcą kupować i jest ktoś chętny do sprzedaży, to jaki problem? Nie mogą już teraz kupić?
  • astra18 24.06.19, 12:33
    jureek napisał:

> jureek napisał:
    >
    > > astra18 napisał:
    > >
    > > > A nie wystarczy kupić?:)
    >
    > Jak za swoje chcą kupować i jest ktoś chętny do sprzedaży, to jaki problem? Nie
    > mogą już teraz kupić?

A kto sprzedał ?Prywatny podmiot czy państwowy?
  • jureek 24.06.19, 12:46
    astra18 napisał:

> A kto sprzedał ?Prywatny podmiot czy państwowy?

Chodzi Ci o prasę lokalną? Przeważnie przed jej sprzedażą była ona państwowa, tak jak i prawie wszystkie media w PRL. I co z tego wynika? Że mamy wrócić do PRL i znowu upaństwowić media? Repolonizacja czyli upaństwowienie? Budżet państwa nie ma potrzebniejszych wydatków?
  • a000000 24.06.19, 13:00
    jureek napisał:

> Chodzi Ci o prasę lokalną? Przeważnie przed jej sprzedażą była ona państwowa, t
    > ak jak i prawie wszystkie media w PRL. I co z tego wynika? Że mamy wrócić do PR
    > L i znowu upaństwowić media? Repolonizacja czyli upaństwowienie? Budżet państwa
    > nie ma potrzebniejszych wydatków?

Nie chodzi o powrót do PRL tylko o powrót CZWARTEJ WŁADZY w polskie ręce.
    Budżet ma wydatki, ale ten wydatek akurat jest ważny. Bo, tak jak i kapitał, media mają narodowość. A prywatne media realizują linię swojego właściciela. Czyli słowo NIEZALEŻNOŚĆ jest redaktorom obce.
  • jureek 24.06.19, 14:23
    a000000 napisała:

> Nie chodzi o powrót do PRL tylko o powrót CZWARTEJ WŁADZY w polskie ręce.
    > Budżet ma wydatki, ale ten wydatek akurat jest ważny. Bo, tak jak i kapitał, me
    > dia mają narodowość. A prywatne media realizują linię swojego właściciela. Czyl
    > i słowo NIEZALEŻNOŚĆ jest redaktorom obce.

Wiesz co, Azerko, nie rozśmieszaj mnie tą naiwną wiarą, że media państwowe będą niezależne. Poczytaj sobie te gminne czy powiatowe gazetki będące własnością POLSKICH samorządów. Pooglądaj sobie kurską telewizję. Mam nadzieję, że to wyleczy Cię z tej naiwności (no bo wierzę, że to z Twojej strony tylko naiwność, a nie zła wola).
  • a000000 24.06.19, 15:40
    jureek napisał:

> Wiesz co, Azerko, nie rozśmieszaj mnie tą naiwną wiarą, że media państwowe będą
    > niezależne. Poczytaj sobie te gminne czy powiatowe gazetki będące własnością P
    > OLSKICH samorządów. Pooglądaj sobie kurską telewizję. Mam nadzieję, że to wylec
    > zy Cię z tej naiwności (no bo wierzę, że to z Twojej strony tylko naiwność, a n
    > ie zła wola).

powiem Ci tak. Żadne media nigdy nie były, nie są i nie będą zupełnie niezależne. Ważne jest tylko, od kogo mają być zależne. Pół biedy, gdy jest to ktoś, kto jedzie na tym samym wózku co reszta obywateli kraju. Gorzej, gdy te media realizują politykę kraju sąsiedniego, którego interesy są sprzeczne interesami naszego kraju.

• maria421 24.06.19, 15:51
    a000000 napisała:

> powiem Ci tak. Żadne media nigdy nie były, nie są i nie będą zupełnie niezależn
    > e.

Media maja byc niezelezne od polityki, od partii, nie od swojego wlasnego redaktora naczelnego.

> Ważne jest tylko, od kogo mają być zależne. Pół biedy, gdy jest to ktoś, kto
    > jedzie na tym samym wózku co reszta obywateli kraju. Gorzej, gdy te media real
    > izują politykę kraju sąsiedniego, którego interesy są sprzeczne interesami nas
    > zego kraju.

TVN (amerykanski) realizuje amerykanskie interesy w Polsce ktore sa sprzeczne z naszymi interesami?

A Ringier Axel Springer (Newsweek, Fakt) , w 50% szwajcarski, w 50% niemiecki to realizuje interesy szwajcarskie czy niemieckie w Polsce?

• a000000 24.06.19, 16:34
    maria421 napisała:

> TVN (amerykanski) realizuje amerykanskie interesy w Polsce ktore sa sprzeczne z
    > naszymi interesami?

TVN walczy z rządem, więc raczej nie realizuje interesu kraju, który się rozwija gdy jest SPOKÓJ a nie wieczne wojenki.

> A Ringier Axel Springer (Newsweek, Fakt) , w 50% szwajcarski, w 50% niemiecki
    > to realizuje interesy szwajcarskie czy niemieckie w Polsce?

nie wiem, nie czytam tych piśmideł. Ale słychać, że ponoć też dbają o linię liberalną i antykatolicką.
    >
    >
  • maria421 24.06.19, 16:38
    a000000 napisała:

> TVN walczy z rządem, więc raczej nie realizuje interesu kraju, który się rozwij
    > a gdy jest SPOKÓJ a nie wieczne wojenki.

Po to sa wlasnie niezalezne od rzadu media, zeby "walczyly" z rzadem.

> nie wiem, nie czytam tych piśmideł. Ale słychać, że ponoć też dbają o linię lib
    > eralną i antykatolicką.

Nie czytasz, ale wiesz ze "realizuja interesy innych krajow"...

• a000000 24.06.19, 16:46
    maria421 napisała:

> Nie czytasz, ale wiesz ze "realizuja interesy innych krajow"...
    >

no bo tak dziwnie się zdarzyło, że mam uszy i słyszę co inni mówią.
  • maria421 24.06.19, 16:57
    a000000 napisała:

> no bo tak dziwnie się zdarzyło, że mam uszy i słyszę co inni mówią.

Nie wyrabiaj sobie opinii na podstawie opinii innych ludzi.
  • stephen_s 24.06.19, 20:28
    > Nie wyrabiaj sobie opinii na podstawie opinii innych ludzi.

He he. Jeszcze wczoraj Azerka twierdziła, że nie będzie się sugerować opiniami Hołowni, bo nie jest lemingiem i ma własne zdanie...
  • a000000 24.06.19, 20:37
    stephen_s napisał:

> > Nie wyrabiaj sobie opinii na podstawie opinii innych ludzi.
    >
    > He he. Jeszcze wczoraj Azerka twierdziła, że nie będzie się sugerować opiniami
    > Hołowni, bo nie jest lemingiem i ma własne zdanie...

hehe, zdanie Marii nie jest moim zdaniem, to tak jakbyś nie zauważył....
  • jureek 24.06.19, 16:51
    a000000 napisała:

> TVN walczy z rządem,

Aha, czyli w interesie Amerykanów jest walka z polskim rządem? No bo tak to wygląda według Twojej teorii, że media realizują narodowe interesy właściciela.
  • maria421 24.06.19, 16:59
    jureek napisał:

> Aha, czyli w interesie Amerykanów jest walka z polskim rządem? No bo tak to wyg
    > ląda według Twojej teorii, że media realizują narodowe interesy właściciela.

Oczywiscie PRYWATNE koncerny , czy to amerykanskie, czy szwajcarsko- niemieckie maja interes w tym zeby "walczyc" z polskim rzadem :-)
  • a000000 24.06.19, 17:27
    jureek napisał:

> Aha, czyli w interesie Amerykanów jest walka z polskim rządem? No bo tak to wyg
    > ląda według Twojej teorii, że media realizują narodowe interesy właściciela.

Ameryka (czyli USA) jest podzielona jeszcze bardziej niż Polska.... TVN jest w rękach tych, którzy optują za "demokracją liberalną" a przeciw państwom narodowym. Dlatego zwalczają nasz obecny rząd.
  • jureek 24.06.19, 18:07
    a000000 napisała:

> Ameryka (czyli USA) jest podzielona jeszcze bardziej niż Polska.... TVN jest w
    > rękach tych, którzy optują za "demokracją liberalną" a przeciw państwom narodow
    > ym. Dlatego zwalczają nasz obecny rząd.

Czyli kapitał ma jednak interesy ponadnarodowe, a nie narodowe, jak wcześnie pisałaś. Zdecyduj się, Azerko, bo jak na razie to jesteś bardzo niekonsekwentna. Zganiłaś sprzedaż mediów obcemu kapitałowi, ale gdy Maria przypomniała, że fundacja, w której był Kaczyński, też tak zrobiła, to już słów potępienia nie znalazłaś.
  • a000000 24.06.19, 19:15
    jureek napisał:

> Czyli kapitał ma jednak interesy ponadnarodowe, a nie narodowe, jak wcześnie pi
    > sałaś. Zdecyduj się, Azerko, bo jak na razie to jesteś bardzo niekonsekwentna.

Nie, kapitał ma interesy wyłącznie narodowe. To liberałowie chcą, aby było inaczej i wszystko robią aby namieszać. Jeśli właścicielami stacji są liberałowie, to realizują interes IDEOLOGII.
    Ale czym jest kapitał widać w czasach kryzysu. Gdy ideologia staje się mniej ważna, bo real się wali, to każdy dba o swój ogonek.

> Zganiłaś sprzedaż mediów obcemu kapitałowi, ale gdy Maria przypomniała, że fund
    > acja, w której był Kaczyński, też tak zrobiła, to już słów potępienia nie znala
    > złaś.

Pamiętam, jak sprzedawano dobrze prosperujące tytuły. Kaczor był cwany - zamienił bankruta na kasę. Trudno za coś takiego potępiać.
    Aha, przypominam, że żaden polityk nie jest kandydatem na ołtarze.

• maria421 24.06.19, 19:26
    a000000 napisała:

> Nie, kapitał ma interesy wyłącznie narodowe. To liberałowie chcą, aby było inac
    > zej i wszystko robią aby namieszać. Jeśli właścicielami stacji są liberałowie,
    > to realizują interes IDEOLOGII.

Azerko, nie pisz bzdur, bo przykro czytac :-(

> Ale czym jest kapitał widać w czasach kryzysu. Gdy ideologia staje się mniej wa
    > żna, bo real się wali, to każdy dba o swój ogonek.

> Pamiętam, jak sprzedawano dobrze prosperujące tytuły. Kaczor był cwany - zamien
    > ił bankruta na kasę. Trudno za coś takiego potępiać.
    > Aha, przypominam, że żaden polityk nie jest kandydatem na ołtarze.

Kaczynski faktycznie, niezle kombinowal, nie zawsze zgodnie z prawem. Ciekawe jest np. to, ze BPH zaplacil fundacji czynsz za 12 lat z gory... Albo ze fundacja, lamiac wlasny status, udzielila wysokiej pozyczki dla PC. Albo ustawa przygotowana przez Glapinskiego na korzysc fundacji...

Ech, ten krysztalowy Kaczynski ....
  • maria421 24.06.19, 18:35
    a000000 napisała:

> Ameryka (czyli USA) jest podzielona jeszcze bardziej niż Polska.... TVN jest w
    > rękach tych, którzy optują za "demokracją liberalną" a przeciw państwom narodow

Azerko, TVN jest w rekach Discovery.
    Zamiast pisac cos, co Ci sie wydaje, sprawdz, zanim napiszesz.
  • a000000 24.06.19, 19:23
    maria421 napisała:

> Azerko, TVN jest w rekach Discovery.

oczywiście, że wiem. Nawet była mowa, że Discovery ma profil niepolityczny, więc TVN będzie musiała się przemienić. Jakoś zamierzenia upadły, bo TVN politykuje ile wlezie.
    Ale te kilka Discovery które mam w kablu oglądam z przyjemnością. Bardzo wartościowe. Czego nie mogę powiedzieć o niektórych TVN-ach, np Style.

• maria421 24.06.19, 19:27
    a000000 napisała:

> oczywiście, że wiem. Nawet była mowa, że Discovery ma profil niepolityczny, wię
    > c TVN będzie musiała się przemienić. Jakoś zamierzenia upadły, bo TVN politykuj
    > e ile wlezie.
    > Ale te kilka Discovery które mam w kablu oglądam z przyjemnością. Bardzo wartoś
    > ciowe. Czego nie mogę powiedzieć o niektórych TVN-ach, np Style.

No to skoro wiesz, to dlaczego wymyslasz cos, co zupelnie nie odpowiada rzeczywistosci?

• a000000 24.06.19, 19:30
    maria421 napisała:

> No to skoro wiesz, to dlaczego wymyslasz cos, co zupelnie nie odpowiada rzeczyw
    > istosci?

niby co wymyślam? to ja mam stacje TVN w kablu, to ja widzę i słyszę.... w tej chwili TVN24 szczuje na neutralność klimatyczną z Morawieckim w tle.
    >
  • stephen_s 24.06.19, 20:40
    > niby co wymyślam? to ja mam stacje TVN w kablu, to ja widzę i słyszę.... w tej chwili TVN24 szczuje na neutralność klimatyczną z Morawieckim w tle.

Szczuje? A może zwraca uwagę na poważny problem, jakim jest lekceważące podejście PiS do kwestii zmian klimatu, czy w ogóle środowiska?
  • maria421 25.06.19, 08:59
    stephen_s napisał:

> > niby co wymyślam? to ja mam stacje TVN w kablu, to ja widzę i słyszę....
    > w tej chwili TVN24 szczuje na neutralność klimatyczną z Morawieckim w tle.
    >
    > Szczuje? A może zwraca uwagę na poważny problem, jakim jest lekceważące podejśc
    > ie PiS do kwestii zmian klimatu, czy w ogóle środowiska?

Stefan, dla Azerki kazda krytyka PiSu to "szczucie". Oczywiscei przy pomocy "klamstw i pomowien". O PiSie nalezy tylko dobrze, albo wcale.
  • stephen_s 24.06.19, 20:38
    > oczywiście, że wiem. Nawet była mowa, że Discovery ma profil niepolityczny, więc TVN będzie musiała się przemienić. Jakoś zamierzenia upadły, bo TVN politykuje ile wlezie.

Może dlatego tego oczekiwania się nie spełniły, bo w USA jest trochę większa kultura mediów i nie ma takiego oczekiwania, że jak ktoś przejmuje stację czy gazetę, to od razu narzuca jej profil polityczno-ideologiczny?

Co by nie mówić o USA, to wolność prasy czują dobrze.
  • stephen_s 24.06.19, 20:31
    > TVN jest w rękach tych, którzy optują za "demokracją liberalną" a przeciw państwom narodow

Co piernik do wiatraka? Co ma demokracja liberalna do państw narodowych???

I skąd wiesz, Azerio, jako poglądy polityczne ma rada nadzorcza tego koncernu, który jest właścicielem TVN???
  • a000000 24.06.19, 20:36
    stephen_s napisał:

> Co piernik do wiatraka? Co ma demokracja liberalna do państw narodowych???

liberałowie są przeciwni państwom narodowym. Bo to faszyzm jest właśnie.

> I skąd wiesz, Azerio, jako poglądy polityczne ma rada nadzorcza tego koncernu,
    > który jest właścicielem TVN???

nie interesują mnie poglądy rady nadzorczej. Interesują mnie treści cieknące z ekranu.

• stephen_s 24.06.19, 20:42
    > liberałowie są przeciwni państwom narodowym.

Nonsens. Demokracja liberalna nie ma nic przeciwko państwo narodowym. Używasz pojęć, których nie rozumiesz.

> nie interesują mnie poglądy rady nadzorczej. Interesują mnie treści cieknące z ekranu.

Przecież twierdzisz, że TVN reprezentuje interesy właścicieli? A kto te interesy ustala, jak nie rada nadzorcza właścicielskiego koncernu?
  • a000000 24.06.19, 20:48
    stephen_s napisał:

> > liberałowie są przeciwni państwom narodowym.
    >
    > Nonsens. Demokracja liberalna nie ma nic przeciwko państwo narodowym. Używasz p
    > ojęć, których nie rozumiesz.

tja....

> Przecież twierdzisz, że TVN reprezentuje interesy właścicieli? A kto te interes
    > y ustala, jak nie rada nadzorcza właścicielskiego koncernu?

no więc Discovery kupując TVN głosiło, że koniec politykowaniem. Nie wiem kto wpłynął na to, że nic się nie zmieniło.... jakieś lobby pewnie.... któremu zależy na mieszaniu....

Stefciu, od lat oglądam stacje TVN i wiem, co widzę.
  • stephen_s 24.06.19, 20:52
    > no więc Discovery kupując TVN głosiło, że koniec politykowaniem.

Gdzie, kiedy???

> Nie wiem kto wpłynął na to, że nic się nie zmieniło.... jakieś lobby pewnie.... któremu zależy na mieszaniu....

Azerko, wybacz, ale Ty chyba jesteś chora.
  • maria421 25.06.19, 08:31
    a000000 napisała:

> no więc Discovery kupując TVN głosiło, że koniec politykowaniem. Nie wiem kto
    > wpłynął na to, że nic się nie zmieniło.... jakieś lobby pewnie.... któremu zal
    > eży na mieszaniu....

Azerko, Ty znow konfabulujesz :-(

• astra18 24.06.19, 20:50
    stephen_s napisał:

> > liberałowie są przeciwni państwom narodowym.
    >
    > Nonsens. Demokracja liberalna nie ma nic przeciwko państwo narodowym. Używasz p
    > ojęć, których nie rozumiesz.

A ten pan to skąd się urwał?:

dorzeczy.pl/106125/Mieszkowski-Musimy-odejsc-od-panstw-narodowych-Jestem-zwolennikiem-Rzeczypospolitej-Europejskiej.html
  • maria421 25.06.19, 08:49
    Po pierwsze- trudno jest jednoznacznie zdefiniowac narod- czy jest to wspolnota etniczna, czy kulturowa, czy tez wspolota obywatelska zamieszkujaca okreslony granicami teren.

Jezeli rozumiemy narod jako wspolnota etniczna , to w Europie nie ma zadnych panstw narodowych.

Amerykanie (USA, Kanada) sa narodami wieloetnicznymi , jednoczesnie sa panstwami liberalnymi.

Tak wiec nie mozna powiedziec ze ktos, kto popiera idee Stanow Zjednoczonych Europy jest libaralem, a ktos , kto popiera idee Europy Narodow nie jest libarelem. Tym bardziej ze liberalizm ma mase roznych odmian.
  • stephen_s 24.06.19, 20:27
    > TVN walczy z rządem, więc raczej nie realizuje interesu kraju, który się rozwija gdy jest SPOKÓJ a nie wieczne wojenki.

Przepraszam, więc postępowanie zgodnie z interesem kraju równa się popieraniu rządu?

Azerko, Ty naprawdę chyba powinnaś przeprowadzić się do jakieś totalitarnego kraju. Najwyraźniej taka wizja społeczeństwa jest Ci bliska...

> > nie wiem, nie czytam tych piśmideł. Ale słychać, że ponoć też dbają o linię lib
    > eralną i antykatolicką.

I to dowodzi, ze realizują obce interesy???
  • a000000 24.06.19, 20:42
    stephen_s napisał:

> Przepraszam, więc postępowanie zgodnie z interesem kraju równa się popieraniu r
    > ządu?
    >

a przynajmniej nie należy zwalczać demokratycznie, legalnie i zgodnie z prawem wybranej władzy. Niekoniecznie popierać. NIE ZWALCZAĆ i to w drodze kłamstw i pomówień.

> Azerko, Ty naprawdę chyba powinnaś przeprowadzić się do jakieś totalitarnego kr
    > aju. Najwyraźniej taka wizja społeczeństwa jest Ci bliska...

a kysz!!!!

> I to dowodzi, ze realizują obce interesy???

realizują interesy tych, którym na rękę jest wojna domowa na wielu odcinkach życia społecznego.

Z tymi rączkami to biedny jesteś, skoro z tak błahego powodu opadają....

• stephen_s 24.06.19, 20:50
    > a przynajmniej nie należy zwalczać demokratycznie, legalnie i zgodnie z prawem wybranej władzy. Niekoniecznie popierać. NIE ZWALCZAĆ i to w drodze kłamstw i pomówień.

Podwójny nonsens. Po pierwsze, TVN nie "zwalcza" rządu - przynajmniej nie w sensie takim, że oto siadła obie wierchuszka tej stacji i stworzyli spisek mający na celu obalenie rządu. TVN jest wobec aktualnej władzy krytyczny, i to bardzo - i to jest zupełnie dopuszczalna rzecz w normalnym państwie.

Po drugie, media mają prawo nawet władzę zwalczać, tak! Jak Washington Post naświetlił aferę Watergate, to zapewne można powiedzieć, że zaczął walczyć z administracją Nixona. I co, źle?

> a kysz!!!!

Odżegnujesz się, a prawda jest taka, że na podstawie Twoich słów widać, że kompletnie nie rozumiesz, czym jest demokratyczne państwo, prawa obywatelskie i pluralizm...

> realizują interesy tych, którym na rękę jest wojna domowa na wielu odcinkach życia społecznego.

A może redaktorzy Newsweeka po prostu mają takie poglądy i o nich piszą???
  • a000000 25.06.19, 11:41
    stephen_s napisał:

> Podwójny nonsens. Po pierwsze, TVN nie "zwalcza" rządu -

ale TVN głosi propagandę antyrządową. Oczywiście wolno im - ale to ich ustawia po określonej stronie sporu. Wpływając na umysły wiernych słuchaczy - lemingów - pośrednio zwalcza rząd.

> Po drugie, media mają prawo nawet władzę zwalczać, tak! Jak Washington Post naś
    > wietlił aferę Watergate, to zapewne można powiedzieć, że zaczął walczyć z admin
    > istracją Nixona. I co, źle?

polska stacja zwalczała administrację Nixona???? NIE! to była amerykańska stacja. I o tym właśnie mówię. Media w obcych rękach mieszają w naszych wewnętrznych sprawach. A obce ręce oznaczają to, że te media realizują obce cele, nie nasze.

> Odżegnujesz się, a prawda jest taka, że na podstawie Twoich słów widać, że komp
    > letnie nie rozumiesz, czym jest demokratyczne państwo, prawa obywatelskie i plu
    > ralizm...

spokojna Twoja rozczochrana... doskonale rozumiem jak być POWINNO. A jak jest każdy widzi.

> A może redaktorzy Newsweeka po prostu mają takie poglądy i o nich piszą???

A może pisiory po prostu mają takie poglądy jak Kaczor i o tym mówią????
    Nie mogłam sobie podarować i nie wykorzystać Twojej całkiem zasadnej uwagi.... Słychać zarzuty, że Kaczor to tyran i narzuca, wymaga, wręcz szantażuje i w ogóle.... No to sam wpadłeś na to, że nie trzeba tyrana aby mieć określone poglądy.

Doskonale wiem, że np Lisowi nikt za poglądy antypisiorkie nie płaci, on po prostu tak sądzi, to wypływa z jego kondycji mentalnej.... Także taki Mieszkowski mówiąc, że należy zrezygnować z państw narodowych - sam jest o tym przekonany, bo to liberał. To jest jego autonomiczne zdanie.
    Skąd takie zdanie się bierze???? ano z wielu przyczyn: poglądy osób wychowujących, miejsce wychowania i wykształcenia, wiedza, doświadczenie osobiste, charakter, przeczytane książki, obejrzane filmy, spotkani ludzie....... czyli całokształt tego, co siedzi w głowie... Pan Mieszkowski swoim doświadczeniem został ukształtowany na wojującego liberała.... ja jestem konserwa. I tyle.

Stefciu mój kochany, może jestem i głupia, ale nie aż tak, aby nie umieć samodzielnie ocenić tego co widzę.

• maria421 25.06.19, 11:50
    a000000 napisała:

> ale TVN głosi propagandę antyrządową. Oczywiście wolno im - ale to ich ustawia
    > po określonej stronie sporu. Wpływając na umysły wiernych słuchaczy - lemingów
    > - pośrednio zwalcza rząd.

Na szczescie, bo inaczej bylyby tylko propaganda rzadowa zwalczajaca opozycje :-)

> polska stacja zwalczała administrację Nixona???? NIE! to była amerykańska sta
    > cja. I o tym właśnie mówię. Media w obcych rękach mieszają w naszych wewnętrzny
    > ch sprawach. A obce ręce oznaczają to, że te media realizują obce cele, nie nas
    > ze.

Ty bys miala takie same pretensje do TVN ze "walczy z rzadem", gdyby go wykupil polski kapital.

> spokojna Twoja rozczochrana... doskonale rozumiem jak być POWINNO. A jak jest
    > każdy widzi.

Powinno byc tak, ze telewizja publiczna NIE POWINNA byc tuba propagandowa rzadu.

> A może pisiory po prostu mają takie poglądy jak Kaczor i o tym mówią????
    > Nie mogłam sobie podarować i nie wykorzystać Twojej całkiem zasadnej uwagi....
    > Słychać zarzuty, że Kaczor to tyran i narzuca, wymaga, wręcz szantażuje i w og
    > óle.... No to sam wpadłeś na to, że nie trzeba tyrana aby mieć określone pogląd
    > y.

Azerko, Ty wiesz do kogo nalezy Gazeta Polska i "niezalezna"? Wiesz jakie sa powiazania wlasnosciowe spolki Fratria czyli "WPolityce" itp? Wszystkie sznureczki prowadza w jedne rece.

> Doskonale wiem, że np Lisowi nikt za poglądy antypisiorkie nie płaci, on po pro
    > stu tak sądzi, to wypływa z jego kondycji mentalnej.... Także taki Mieszkowski
    > mówiąc, że należy zrezygnować z państw narodowych - sam jest o tym przekonany,
    > bo to liberał. To jest jego autonomiczne zdanie.
    > Skąd takie zdanie się bierze???? ano z wielu przyczyn: poglądy osób wychowujący
    > ch, miejsce wychowania i wykształcenia, wiedza, doświadczenie osobiste, charak
    > ter, przeczytane książki, obejrzane filmy, spotkani ludzie....... czyli całoks
    > ztałt tego, co siedzi w głowie... Pan Mieszkowski swoim doświadczeniem został u
    > kształtowany na wojującego liberała.... ja jestem konserwa. I tyle.

Ty wiesz, ze jest tez liberalizm konserwatywny? Czyli, ze mozesz byc konserwatystka o liberalnych pogladach?

• a000000 25.06.19, 12:04
    maria421 napisała:

> Na szczescie, bo inaczej bylyby tylko propaganda rzadowa zwalczajaca opozycje :
    > -)
    >

na szczęście. Bo nie chcę żyć w kraju w którym cały naród popiera swoją partię. To już przerabiałam na własnej skórze.
    Z tym, że to co mamy dziś - też nie bardzo mi odpowiada. Widzę nierównowagę i zmasowane ataki pod płaszczykiem wydumanych zarzutów.

> Ty bys miala takie same pretensje do TVN ze "walczy z rzadem", gdyby go wykupil
    > polski kapital.

Zauważyłaś, abym nadawała na POLSAT?

> Powinno byc tak, ze telewizja publiczna NIE POWINNA byc tuba propagandowa rzadu
    > .

oczywiście, że POWINNO. Ale czy jest inne wyjście? gdy atak zmasowany - każdy rząd się broni jak potrafi.
    No i przypominam, że gdy rządziło PO - nie było czegoś takiego jak pluralizm medialny - wszystkie znaczące stacje dęły w tą samą trąbę. O tytułach marginalnych które docierają do jednostek nie mówię....

> > A może pisiory po prostu mają takie poglądy jak Kaczor i o tym mówią????
    > > Nie mogłam sobie podarować i nie wykorzystać Twojej całkiem zasadnej uwag
    > i....

> Azerko, Ty wiesz do kogo nalezy Gazeta Polska i "niezalezna"? Wiesz jakie sa po
    > wiazania wlasnosciowe spolki Fratria czyli "WPolityce" itp? Wszystkie sznureczk
    > i prowadza w jedne rece.

a czy Ty wiesz, jaki zasięg mają przywołane przez Ciebie media???? MARGINALNY! bez wpływu na rzeczywistość.

> Ty wiesz, ze jest tez liberalizm konserwatywny? Czyli, ze mozesz byc konserwaty
    > stka o liberalnych pogladach?

a wiesz, co to oksymoron?
    Ja jestem konserwa, i wiem, że ideologia liberalna, piękna w założeniach, prawie tak piękna jak i teoretyczna ideologia komunistyczna gdzie wszyscy są braćmi, NIE PASUJE do charakteru homo sapiens. Bo opiera się na tym co być powinno, a nie na tym co jest. Człowiek powinien być taki czy owaki, a jaki jest każdy widzi.
    Miałabyś rację a ja byłabym liberałką, gdyby ludzie byli aniołami.
    A póki jest inaczej - zejdźmy na ziemię.

• maria421 25.06.19, 13:20
    a000000 napisała:

> na szczęście. Bo nie chcę żyć w kraju w którym cały naród popiera swoją partię.
    > To już przerabiałam na własnej skórze.

Ale PiS wlasnie do tego dazy, do przejecia kontroli nad mediami, stad ta "repolonizacja mediow" jako pilny projekt polityczny.

> Z tym, że to co mamy dziś - też nie bardzo mi odpowiada. Widzę nierównowagę i z
    > masowane ataki pod płaszczykiem wydumanych zarzutów.

Pod adresem opozycji tez je widzisz?

> Zauważyłaś, abym nadawała na POLSAT?

Podobno Polsat ostatnio zrobil sie pro-rzadowy. Ciekawe czym do tego przekonali Solorza.

> oczywiście, że POWINNO. Ale czy jest inne wyjście? gdy atak zmasowany - każdy
    > rząd się broni jak potrafi.

Przeciez PiS zagarnal telewizje publiczna juz na poczatku swej kadencji ZANIM sie zaczely "zmasowane ataki", a Pawlowicz przekonowala o koniecznosci "telewizji narodowej".

> No i przypominam, że gdy rządziło PO - nie było czegoś takiego jak pluralizm me
    > dialny - wszystkie znaczące stacje dęły w tą samą trąbę. O tytułach marginalnyc
    > h które docierają do jednostek nie mówię....

Kiedy rzadzilo PO telewizja publiczna nie uprawiala tak wscieklej nagonki na opozycja jak teraz.

> a czy Ty wiesz, jaki zasięg mają przywołane przez Ciebie media???? MARGINALNY!
    > bez wpływu na rzeczywistość.

Wszystkie stacje TV panstwowej i radia tez???

> a wiesz, co to oksymoron?
    > Ja jestem konserwa, i wiem, że ideologia liberalna, piękna w założeniach, prawi
    > e tak piękna jak i teoretyczna ideologia komunistyczna gdzie wszyscy są braćmi,
    > NIE PASUJE do charakteru homo sapiens. Bo opiera się na tym co być powinno, a
    > nie na tym co jest. Człowiek powinien być taki czy owaki, a jaki jest każdy wid
    > zi.
    > Miałabyś rację a ja byłabym liberałką, gdyby ludzie byli aniołami.
    > A póki jest inaczej - zejdźmy na ziemię.
    >

Azerko, Ty zyjesz w demokracji liberalnej, bo poki co, pomimo wszelkich dazen PiSu do autorytaryzmu , mamy jeszcze liberalna konstytucje RP.

Naprawde chcesz zamienic liberalna demokracje na PiSowski autorytaryzm? Bo innej, trzeciej drogi nie ma.
  • a000000 25.06.19, 14:52
    maria421 napisała:

> Ale PiS wlasnie do tego dazy, do przejecia kontroli nad mediami, stad ta "repol
    > onizacja mediow" jako pilny projekt polityczny.

tego nie widzę. Dla mnie repolonizacja nie oznacza przejęcia kontroli przez rząd. W polskich rękach mogą być również media opozycyjne wobec rządu.

> Podobno Polsat ostatnio zrobil sie pro-rzadowy. Ciekawe czym do tego przekonali
    > Solorza.
    >

oglądam. Nie zauważyłam pro - rządowości.

> rząd się broni jak potrafi.
    >
    > Przeciez PiS zagarnal telewizje publiczna juz na poczatku swej kadencji ZANIM s
    > ie zaczely "zmasowane ataki", a Pawlowicz przekonowala o koniecznosci "telewizj
    > i narodowej".

A za PO telewizja publiczna była tubą dla PO. Nic się nie zmieniło. Telewizja publiczna zawsze była tubą kolejnych rządów.

>
    > Kiedy rzadzilo PO telewizja publiczna nie uprawiala tak wscieklej nagonki na op
    > ozycja jak teraz.

ale mniej wściekłą - owszem. Wówczas poziom agresji był mniejszy.

>
    > > a czy Ty wiesz, jaki zasięg mają przywołane przez Ciebie media???? MARGIN
    > ALNY!
    > > bez wpływu na rzeczywistość.
    >
    > Wszystkie stacje TV panstwowej i radia tez???

czy przywołałaś WSZYSTKIE, również państwowe media? Przecież mówiłaś tylko mediach związanych ze Srebrną.

> Azerko, Ty zyjesz w demokracji liberalnej, bo poki co, pomimo wszelkich dazen P
    > iSu do autorytaryzmu , mamy jeszcze liberalna konstytucje RP.

W naszej konstytucji nie ma takiego pojęcia jak LIBERALIZM.

Oto co konstytucja mówi w pierwszym rozdziale:

Art. 2.Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej.

Zasady sprawiedliwości społecznej nie mieszczą się w liberalizmie.

> Naprawde chcesz zamienic liberalna demokracje na PiSowski autorytaryzm? Bo inne
    > j, trzeciej drogi nie ma.

W Polsce mamy demokrację bezprzymiotnikową. Nie wprowadzaj nieistniejących tworów.
  • maria421 25.06.19, 15:24
    a000000 napisała:

> tego nie widzę. Dla mnie repolonizacja nie oznacza przejęcia kontroli przez rzą
    > d. W polskich rękach mogą być również media opozycyjne wobec rządu.

Jak juz wczoraj pisalam- obecne prawo zezwala na to, zeby polski obywatel kupil TVN czy Newsweeka. Wtedy media krytyczne wobec rzadu bylyby w polskich rekach. Dlaczego wiec PiS mowi o koniecznosci "repolonizacji" mediow" ?

> A za PO telewizja publiczna była tubą dla PO. Nic się nie zmieniło. Telewizja p
    > ubliczna zawsze była tubą kolejnych rządów.

Oczywiscie ze sie zmienilo , NIGDY wczesniej TVP nie byla tuba propagandowa rzadu, nawet za czasow pierwszego rzadu PiS.

> ale mniej wściekłą - owszem. Wówczas poziom agresji był mniejszy.

Byla krytyka OBU stron. Nie bylo wscieklej nagonki na PiS porownywalnej do nagonki jaka teraz TVP uprawia wobec opozycji.

> czy przywołałaś WSZYSTKIE, również państwowe media? Przecież mówiłaś tylko med
    > iach związanych ze Srebrną.

PiS ma calkowita kontrole nad mediami publicznymi, ma swoje media plus sprzyjajace mu media Rydzyka. Policz to wszystko razem.

> W naszej konstytucji nie ma takiego pojęcia jak LIBERALIZM.
    >
    > Oto co konstytucja mówi w pierwszym rozdziale:
    >
    > Art. 2.Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczy
    > wistniającym zasady sprawiedliwości społecznej.

To, ze w konstytucji nie ma slowa "liberalizm" nie znaczy ze nie jest ona libaralna.

> Zasady sprawiedliwości społecznej nie mieszczą się w liberalizmie.

Zasady sprawiedliwosci spolecznej jak najbardziej mieszcza sie w liberalizmie, bo liberalizm gwarantuje wlasnie ROWNE PRAWA OBYWATELSKIE dla wszystkich obywateli. Bez tego punktu wyjscia nie ma zadnej spraweidliwosci spolecznej.

No chyba ze Ty , za "sprawiedliwosc spoleczna" uznajesz rowna dystrybucje dobr, a to z libaralizmem naprawde nie ma nic wspolnego.

> W Polsce mamy demokrację bezprzymiotnikową. Nie wprowadzaj nieistniejących t
    > worów.

W Polsce, jak w kazdym kraju UE mamy demokracje liberalna, a to wlasnie dlatego, ze nasza konstytucja gwarantuje nam ROWNE PRAWA OBYWATELSKIE, co jest podstawa wolnosci czlowieka, czyli libaralizmu.

• a000000 25.06.19, 15:55
    maria421 napisała:

> To, ze w konstytucji nie ma slowa "liberalizm" nie znaczy ze nie jest ona libar
    > alna.

liberalizm to IDEOLOGIA głosząca nadrzędność wolności nad innymi wartościami.
    Konstytucja nie zajmuje się ideologiami. Poza tym, że niektórych ideologii zakazuje - a więc tak całkiem liberalną nie jest.

• maria421 25.06.19, 15:59
    a000000 napisała:

> liberalizm to IDEOLOGIA głosząca nadrzędność wolności nad innymi wartościami.
    > Konstytucja nie zajmuje się ideologiami. Poza tym, że niektórych ideologii zak
    > azuje - a więc tak całkiem liberalną nie jest.

Dla Ciebie Twoja wolnosc , czyli Twoje PRAWA czlowieka i prawa obywatelskie, nie jest wartoscia nadrzedna? Masz dusze niewolnika, czy co?
  • a000000 25.06.19, 16:18
    maria421 napisała:

> Dla Ciebie Twoja wolnosc , czyli Twoje PRAWA czlowieka i prawa obywatelskie, ni
    > e jest wartoscia nadrzedna? Masz dusze niewolnika, czy co?

Mario! moja wolność nie jest nadrzędna, bo kończy się tam, gdzie zaczyna się Twoja wolność.
    To wszystko.
  • maria421 25.06.19, 16:30
    a000000 napisała:

> Mario! moja wolność nie jest nadrzędna, bo kończy się tam, gdzie zaczyna się Tw
    > oja wolność.
    > To wszystko.

Azerko, czy Ty nie rozumiesz ze jak jest mowa o wolnosci jako o wartosci, to wcale nie znaczy ze ta wolnosc jest nieograniczona?

Czy Ty myslisz ze w panstwach liberalnych nie ma kodeksow, nakazow, zakazow ograniczajacych wolnosc jednostki wlasnie dlatego zeby nie kolidowala z wolnoscia innej jednostki?

Czy ty myslisz ze panstwa liberalne, dajac obywatelowi wiele wolnosci, nie nakladaja na niego tez obowiazkow?

Wyobrasz sobie godnosc czlowieka bez jego indywidualnej wolnosci?
  • maria421 25.06.19, 08:55
    a000000 napisała:

> a przynajmniej nie należy zwalczać demokratycznie, legalnie i zgodnie z prawem
    > wybranej władzy. Niekoniecznie popierać. NIE ZWALCZAĆ i to w drodze kłamstw i p
    > omówień.

Azerka, zlituj sie! Dla Ciebie kazda krytyka PiSu to walka z PiSem, oczywiscie prze pomocy klamstw i pomowien?

> realizują interesy tych, którym na rękę jest wojna domowa na wielu odcinkach ży
    > cia społecznego.

A czyje interesy realizuje teraz TVP z ktorej PiS uczynil swa tube propagandowa w ktorej Kaczynski moze wyglosic swoje oswiadczenie i zaden dziennikarz nie osmieli mu sie zadac ani jednego niewygodnego pytania, natomiast na Bodnara szczuja wyciagajac sprawe jego 14 letniego syna?

• a000000 25.06.19, 11:51
    maria421 napisała:

> natomiast na Bodnara szczuja wyciagajac sprawe jego 14 letniego syna?

przypomnij mi kto w tym samym czasie szczuje na RPD. I żąda przeprosin za coś czego nie powiedział.
  • maria421 25.06.19, 13:10
    a000000 napisała:

> przypomnij mi kto w tym samym czasie szczuje na RPD. I żąda przeprosin za coś
    > czego nie powiedział.

Tygodnik Powszechny to tez opozycja?

www.tygodnikpowszechny.pl/comment/32922
    Azerko, RPD ktory publicznie ze "z estyma wspomina" jak mu ojciec spral tylek, nie nadaje do sprawowanej funkcji.
  • a000000 25.06.19, 14:33
    maria421 napisała:

> Azerko, RPD ktory publicznie ze "z estyma wspomina" jak mu ojciec spral tylek,
    > nie nadaje do sprawowanej funkcji.
    >

a ja uważam, że Bodnar się nie nadaje... i przy tym pozostańmy.
  • maria421 25.06.19, 14:39
    a000000 napisała:

> a ja uważam, że Bodnar się nie nadaje... i przy tym pozostańmy.

Ja napisalam dlaczego Pawlak sie nie nadaje, ciekawa jestem dlaczego uwazasz Bodnar sie nie nadaje.
  • a000000 25.06.19, 14:53
    maria421 napisała:

> Ja napisalam dlaczego Pawlak sie nie nadaje, ciekawa jestem dlaczego uwazasz Bo
    > dnar sie nie nadaje.

bo jest uwikłany politycznie i stronniczy.
  • maria421 25.06.19, 15:02
    a000000 napisała:

> bo jest uwikłany politycznie i stronniczy.

Rzecznik Praw Obywatelskich jest z defnicji stronniczy, bo reprezentujac prawa obywatela stawia sie po stronie obywatela, a nie insytucji panstwowych.

Adam Bodnar nigdy nie nalezal do zadnej partii, wiec nie jest "uwiklany politycznie". Oczywiscie PiSowi przeszkadza fakt ze Bodnar zostal wybrany przez Sejm glosami PO-PSL i ze jest niezalezny od PiSu, stad ta nagonka na Bodnara, ktora nie zaczela sie przeciez w tym miesiacu.

• a000000 25.06.19, 15:34
    maria421 napisała:

> Rzecznik Praw Obywatelskich jest z defnicji stronniczy, bo reprezentujac prawa
    > obywatela stawia sie po stronie obywatela, a nie insytucji panstwowych.

RPO ma stawać po stronie nie tyle obywatela ile jego PRAW OBYWATELSKICH określonych w konstytucji. Nie słyszałam, aby w obowiązkach RPO widniały jakieś państwowe instytucje, więc o czym mówisz?

Adam Bodnar zawsze stał po liberalnej stronie sceny politycznej. Nie jest bezstronny.

• maria421 25.06.19, 15:45
    a000000 napisała:

> RPO ma stawać po stronie nie tyle obywatela ile jego PRAW OBYWATELSKICH określo
    > nych w konstytucji. Nie słyszałam, aby w obowiązkach RPO widniały jakieś państw
    > owe instytucje, więc o czym mówisz?

A przed kim/czym mialby RPO bronic praw obywatelskich jezeli nie przed naruszaniem ich przez organa panstwowe?

>Adam Bodnar zawsze stał po liberalnej stronie sceny politycznej. Nie jest bezst
    > ronny.

RPO broniacy praw obywatelskich, czyli fundamentu liberalizmu musi byc liberalem.
  • a000000 25.06.19, 16:29
    maria421 napisała:

> RPO broniacy praw obywatelskich, czyli fundamentu liberalizmu musi byc liberale
    > m.

nie zgadzam się. RPO musi być sprawiedliwy i zasadniczy wobec niezbywalności praw konstytucyjnych. Liberalizm jako ideologia preferująca wolność jednostki ponad wszystko produkuje fanatyków tej wolności. A RPO musi kierować się zasadą, że wolność nie jest nieograniczona. Prawa jednego ograniczają prawa drugiego. Jeśli RPO jest liberałem i nie widzi ograniczeń, to łamie konstytucję która mówi: Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.
    Jeśli wolność jest wartością nadrzędną, siłą rzeczy pojawiają się osoby kosztem których inni realizują swoje wolności... czyli osoby dyskryminowane w przestrzeni wspólnej. Jak ostatnio osoby wierzące dyskryminowane przez liberalnych postępowców.
  • maria421 25.06.19, 16:39
    a000000 napisała:

> nie zgadzam się. RPO musi być sprawiedliwy i zasadniczy wobec niezbywalności pr
    > aw konstytucyjnych.

Sprawiedliwy to musi byc sedzia. RZECZNIK reprezentuje interesy jednej strony.

> Liberalizm jako ideologia preferująca wolność jednostki pon
    > ad wszystko produkuje fanatyków tej wolności.

Nie. To zniewolenie powoduje fanatykow wolnosci takich, ktorzy sie z ta wolnoscia potem obchodzic nie potrafia.

> RPO musi kierować się zasadą, ż
    > e wolność nie jest nieograniczona. Prawa jednego ograniczają prawa drugiego. Je
    > śli RPO jest liberałem i nie widzi ograniczeń, to łamie konstytucję która mówi:
    > Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodar
    > czym z jakiejkolwiek przyczyny.

Wlasnie dlatego zeby nikt nie byl dyskryminowany w swoich prawach obywatelskich istnieje urzad RPO.

> Jeśli wolność jest wartością nadrzędną, siłą rzeczy pojawiają się osoby kosztem
    > których inni realizują swoje wolności...

Pojawiaja sie, ale prawo opierajace sie na ROWNOSCI, czyli dajace wszystkim ROWNA WOLNOSC te sprawy reguluje.

czyli osoby dyskryminowane w przestrz
    > eni wspólnej. Jak ostatnio osoby wierzące dyskryminowane przez liberalnych post
    > ępowców.

Jak Ty jestes dyskryminowana w przestrzeni publicznej ? Nie moglas isc na procesje Bozego Ciala? "Liberalni postepowcy" Ci zabronili?

• maria421 24.06.19, 15:04
    a000000 napisała:

> Nie chodzi o powrót do PRL tylko o powrót CZWARTEJ WŁADZY w polskie ręce.
    > Budżet ma wydatki, ale ten wydatek akurat jest ważny. Bo, tak jak i kapitał, me
    > dia mają narodowość. A prywatne media realizują linię swojego właściciela. Czyl
    > i słowo NIEZALEŻNOŚĆ jest redaktorom obce.

Dla kogo ten wydatek jest taki wazny oprocz PiSu ktory chce poszerzyc zakres swojej propagandy?
  • a000000 24.06.19, 15:43
    maria421 napisała:

> Dla kogo ten wydatek jest taki wazny oprocz PiSu ktory chce poszerzyc zakres sw
    > ojej propagandy?

a pokaż mi partię dla której propaganda nie jest ważna? Partia, która nie dba o "tubę propagandową", przegrywa. Tak to już jest, niestety.
  • maria421 24.06.19, 15:44
    a000000 napisała:

> a pokaż mi partię dla której propaganda nie jest ważna? Partia, która nie dba
    > o "tubę propagandową", przegrywa. Tak to już jest, niestety.

Nie pokaze Ci takiej, bo takiej nie ma.

A Ty mi pokaz jaka partia w Polsce, oprocz PiSu, ma swoje wlasne media.
  • a000000 24.06.19, 16:31
    maria421 napisała:

> A Ty mi pokaz jaka partia w Polsce, oprocz PiSu, ma swoje wlasne media.

właściwie to wszystkie dostały po jakimś kawałku RSW Prasa - Ruch..... jedynie PiS utrzymał ten "majątek" do dziś i jeszcze stara się rozwijać. Pozostali już dawno sprzedali i przehulali .

A tak po prawdzie, to większość ważnych mediów w Polsce stoi po stronie totalsów i robi za tubę propagandową.
  • maria421 24.06.19, 16:51
    a000000 napisała:

> właściwie to wszystkie dostały po jakimś kawałku RSW Prasa - Ruch..... jedynie
    > PiS utrzymał ten "majątek" do dziś i jeszcze stara się rozwijać. Pozostali już
    > dawno sprzedali i przehulali .

Fundacja Prasowa „Solidarność”, założona 15 marca 1990 r. przez ówczesnego senatora i redaktora naczelnego „Tygodnika Solidarność” Jarosława Kaczyńskiego, Marię Stolzman, Sławomira Siwka, Krzysztofa Czabańskiego, Macieja Zalewskiego oraz Bogusława Hebę lipcu 1993 r. sprzedaje „Express Wieczorny” szwajcarskiej spółce Marquard

Czyli, najpierw Kaczynski sprzedal prase obcemu kapitalowi, a teraz chce "repolonizowac" media :-)

> A tak po prawdzie, to większość ważnych mediów w Polsce stoi po stronie totalsó
    > w i robi za tubę propagandową.

No przeciez wlasnie mowilas ze ich nie czytasz :-)
  • jureek 24.06.19, 16:54
    maria421 napisała:

> Fundacja Prasowa „Solidarność”, założona 15 marca 1990 r. przez ówczesnego
    > senatora i redaktora naczelnego „Tygodnika Solidarność” Jarosława Kaczyńskiego,
    > Marię Stolzman, Sławomira Siwka, Krzysztofa Czabańskiego, Macieja Zalewskiego
    > oraz Bogusława Hebę
    lipcu 1993 r. sprzedaje „Express Wieczorny” szwaj
    > carskiej spółce Marquard

A to spryciarze! Sprzedali, kasę zgarnęli, a teraz za państwowe chcą odkupić!
  • maria421 24.06.19, 16:56
    jureek napisał:

> maria421 napisała:
    >
    > > Fundacja Prasowa „Solidarność”, założona 15 marca 1990 r. przez ówcze
    > snego
    > > senatora i redaktora naczelnego „Tygodnika Solidarność” Jarosława Kaczyńs
    > kiego,
    > > Marię Stolzman, Sławomira Siwka, Krzysztofa Czabańskiego, Macieja Zalews
    > kiego
    > > oraz Bogusława Hebę
    lipcu 1993 r. sprzedaje „Express Wieczorny”
    > szwaj
    > > carskiej spółce Marquard

>
    > A to spryciarze! Sprzedali, kasę zgarnęli, a teraz za państwowe chcą odkupić!

Dokladnie tak! A do tego stroja sie w piorka wielkich patriotow dbajacych o interesy panstwa polskiego.
  • a000000 24.06.19, 17:22
    jureek napisał:

> A to spryciarze! Sprzedali, kasę zgarnęli, a teraz za państwowe chcą odkupić!

spryciarze.... kasę zgarnęli , a tytuł zbankrutował w obcych rękach.... a może został zbankrutowany aby zrobić miejsce dla kogoś innego?
    Co by nie było - tytułu nie ma od lat. Więc nie ma czego odkupywać.
  • maria421 24.06.19, 18:30
    a000000 napisała:

> spryciarze.... kasę zgarnęli , a tytuł zbankrutował w obcych rękach.... a może
    > został zbankrutowany aby zrobić miejsce dla kogoś innego?
    > Co by nie było - tytułu nie ma od lat. Więc nie ma czego odkupywać.

Tytulu nie ma, ale Marquard Media jest obecna rowniez na polskim rynku mediow :

pl.wikipedia.org/wiki/Marquard_Media_Polska
    Czesc swoich udzialow Marquard Media sprzedala Ringier Axel Springer, ktory tez wydaje w Polsce :-)

Moze wiec teraz powiesz slowko na temat Kaczynskiego ktory najpierw sprzedal, zarobil kase, a teraz chce wykupic za panstwowe?
  • a000000 24.06.19, 19:28
    maria421 napisała:

> Tytulu nie ma, ale Marquard Media jest obecna rowniez na polskim rynku mediow :

tak bardzo obecna, że nigdy z żadnym tytułem się nie spotkałam.

> Moze wiec teraz powiesz slowko na temat Kaczynskiego ktory najpierw sprzedal, z
    > arobil kase, a teraz chce wykupic za panstwowe?

chcesz to powiem: cwaniak. Nadaje się na polityka. Z poprawką, na "zarobił". Bo on, jako osoba, niczego nie zarobił, ani grosza nie mógł dla siebie wziąć. Wszystko jest w majątku fundacji. Wiesz, niby bogaty, ale to jest lizanie ciastka przez szybę.

• stephen_s 24.06.19, 20:54
    > Partia, która nie dba o "tubę propagandową", przegrywa. Tak to już jest, niestety.

Jeśli uważasz, że zupełnie naturalną w demokracji rzeczą jest to, że media są tubami poszczególnych partii, to tylko potwierdzasz moją opinię, że nie rozumiesz, jak powinno wyglądać demokratyczne państwo...
  • maria421 25.06.19, 08:29
    stephen_s napisał:

> Jeśli uważasz, że zupełnie naturalną w demokracji rzeczą jest to, że media są t
    > ubami poszczególnych partii, to tylko potwierdzasz moją opinię, że nie rozumies
    > z, jak powinno wyglądać demokratyczne państwo...

Kazda partia moze dbac o "tube propagandowa" w tym sensie, ze kazdy przedstawiciel partii wystepujacy w mediach jest taka "tuba propagandowa".
  • a000000 25.06.19, 11:49
    stephen_s napisał:

> Jeśli uważasz, że zupełnie naturalną w demokracji rzeczą jest to, że media są t
    > ubami poszczególnych partii, to tylko potwierdzasz moją opinię, że nie rozumies
    > z, jak powinno wyglądać demokratyczne państwo...

słońce Ty moje! rozdziel to co być POWINNO, od tego co jest. Doskonale wiem, że DEMOKRACJA powinna być zupełnie inna niż to co oglądamy. U nas, czyli w naszej cywilizacji, demokracja zaczyna się i kończy przy urnach. Jeśli ja jako suweren zgodnie z konstytucją rządzę krajem, to dlaczego nie ma referendum decydującego (jak w Szwajcarii). Dlaczego aby zostać posłem, MUSZĘ się przytulić do którejś partii???? Przecież w demokracji to jest niedopuszczalne, to jest partiokracja!!!! Dlaczego w każdej partii jej ciało zwierzchnie decyduje o listach wyborczych????

Zanim mi powiesz, że czegoś nie rozumiem, rozejrzyj się wokół....

• astra18 24.06.19, 13:07
    jureek napisał:

> astra18 napisał:
    >
    > > A kto sprzedał ?Prywatny podmiot czy państwowy?
    >
    > Chodzi Ci o prasę lokalną? Przeważnie przed jej sprzedażą była ona państwowa, t
    > ak jak i prawie wszystkie media w PRL. I co z tego wynika? Że mamy wrócić do PR
    > L i znowu upaństwowić media?

SSP to podmioty stricte państwowe?

Repolonizacja czyli upaństwowienie? Budżet państwa
    > nie ma potrzebniejszych wydatków?

Zawsze są pilne i potrzebne, w zależności od tego co kto potrzebuje.
  • jureek 24.06.19, 14:19
    astra18 napisał:

> Zawsze są pilne i potrzebne, w zależności od tego co kto potrzebuje.

Zgadza się. Zależy, kto potrzebuje. Potrzeby władzy są jasne, dla utrzymania się przy korycie potrzebuje ona przede wszystkim propagandy.
    Coraz mniej pielęgniarek, coraz dłuższe kolejki do lekarzy specjalistów, na prowincji wsie odcięte od świata, nauczyciele zwalniają się, bo gdzie indziej więcej zarobią, wymiana "kopciuchów" idzie w ślimaczym tempie (Unia grozi, że zabierze pieniądze, które dała na ten cel), ale najważniejsza jest propaganda.
  • astra18 24.06.19, 14:25
    jureek napisał:

> astra18 napisał:
    >
    > > Zawsze są pilne i potrzebne, w zależności od tego co kto potrzebuje.
    >
    > Zgadza się. Zależy, kto potrzebuje. Potrzeby władzy są jasne, dla utrzymania si
    > ę przy korycie potrzebuje ona przede wszystkim propagandy.
    > Coraz mniej pielęgniarek, coraz dłuższe kolejki do lekarzy specjalistów, na pro
    > wincji wsie odcięte od świata, nauczyciele zwalniają się, bo gdzie indziej więc
    > ej zarobią, wymiana "kopciuchów" idzie w ślimaczym tempie (Unia grozi, że zabie
    > rze pieniądze, które dała na ten cel), ale najważniejsza jest propaganda.

Jurek, zabierzcie się do roboty i przekonajcie ludzi do swojego programu tak aby wygrać.
  • jureek 24.06.19, 14:39
    astra18 napisał:

> Jurek, zabierzcie się do roboty i przekonajcie ludzi do swojego programu tak ab
    > y wygrać.

Odpowiedź nie na temat, ale za dobre rady dziękuję. Do programu przekonujemy, gdzie się da, chociaż media klasyczne starają się jak mogą, żeby nas ignorować. Na jednej jedynej konwencji przed wyborami do PE były co prawda kamery dwóch telewizji, ale żadna nie pokazała ani sekundy w głównych wydaniach wiadomości.
  • astra18 24.06.19, 14:53
    jureek napisał:

> astra18 napisał:
    >
    > > Jurek, zabierzcie się do roboty i przekonajcie ludzi do swojego programu
    > tak ab
    > > y wygrać.
    >
    > Odpowiedź nie na temat,

Jak najbardziej na temat, tak jak poprzednia. Ty masz swój "konik" - transport, i wszechobecna roweroza. Zostałeś wybrany? Przekonałeś do swojego programu?
    To sa proste pytania.

ale za dobre rady dziękuję. Do programu przekonujemy, g
    > dzie się da, chociaż media klasyczne starają się jak mogą, żeby nas ignorować.

Konieczny ostatnio nie schodzi z fotela i taka młoda dziewczyna w okularach, nie pamiętam nazwiska.
    Poza tym na renomę trzeba sobie zapracować, jesteście młodą formacją więc cierpliwość jest tu na pewno pożądana a nie z góry zwalanie na media.

> Na jednej jedynej konwencji przed wyborami do PE były co prawda kamery dwóch te
    > lewizji, ale żadna nie pokazała ani sekundy w głównych wydaniach wiadomości.

Ale to już sprawa waszego spin doktora, Wiosna była wszędzie do zarzygania a powstała w dwa dni z nocą.
  • jureek 24.06.19, 16:27
    astra18 napisał:

> Ale to już sprawa waszego spin doktora, Wiosna była wszędzie do zarzygania a p
    > owstała w dwa dni z nocą.

Nie mamy żadnych spin-doktorów. Wiosna miała kasę od przedsiębiorców, więc była obecna medialnie. My mamy tylko składki i skromną dotację.
    Pamiętam, jak na akcji ulotkowej w Kobierzycach podszedł do nas pewien gościu, który wcześniej wysiadł z drogiej bryki, i proponował jakąś kasę. Gościu robił w branży paliwowej i rzekomo podobała mu się Agnieszka Dziemianowicz-Bąk i niby dlatego chciał nas wesprzeć finansowo. Gościu dowiedział się, że my do kupienia nie jesteśmy.
  • astra18 24.06.19, 17:45
    jureek napisał:

> astra18 napisał:
    >
    > > Ale to już sprawa waszego spin doktora, Wiosna była wszędzie do zarzygan
    > ia a p
    > > owstała w dwa dni z nocą.
    >
    > Nie mamy żadnych spin-doktorów.

No to się nie dziw że łącznie z prezydenckimi 3 raz macie null. Jak chcecie "sprzedać"swój program?

Wiosna miała kasę od przedsiębiorców, więc była
    > obecna medialnie.

A nie chcecie być?

My mamy tylko składki i skromną dotację.

Która o mało co nie dostaliście.

> Pamiętam, jak na akcji ulotkowej w Kobierzycach podszedł do nas pewien gościu,
    > który wcześniej wysiadł z drogiej bryki, i proponował jakąś kasę. Gościu robił
    > w branży paliwowej i rzekomo podobała mu się Agnieszka Dziemianowicz-Bąk i niby
    > dlatego chciał nas wesprzeć finansowo. Gościu dowiedział się, że my do kupieni
    > a nie jesteśmy.

To nie kwestia kupienia tylko działalność marketingowa .
    Zobaczymy jak dlugo wytrzymacie na tej skromnej dotacji bo jak dotąd programem się nie przebiliscie.
  • astra18 24.06.19, 12:32
    jureek napisał:

> astra18 napisał:
    >
    > > A nie wystarczy kupić?:)
    >
    > A ktoś chce Newsweeka sprzedawać?

A kto chce kupić Newsweeka?

Do transakcji kupna trzeba dwóch - tego, kto
    > chce coś sprzedać, i tego, kto chce coś kupić.

Jasna sprawa.
  • jureek 24.06.19, 12:41
    astra18 napisał:

> A kto chce kupić Newsweeka?

Mnie pytasz? Przecież to nie ja pisałem, że można kupić.
  • astra18 24.06.19, 13:08
    jureek napisał:

> astra18 napisał:
    >
    > > A kto chce kupić Newsweeka?
    >
    > Mnie pytasz? Przecież to nie ja pisałem, że można kupić.

JA????
  • jureek 24.06.19, 14:15
    astra18 napisał:

> jureek napisał:
    >
    > > astra18 napisał:
    > >
    > > > A kto chce kupić Newsweeka?
    > >
    > > Mnie pytasz? Przecież to nie ja pisałem, że można kupić.
    >
    > JA????

Przypomnę, bo widać, że pamięć szwankuje:
    "A nie wystarczy kupić?:)|"
    To była Twoja odpowiedź na to zdanie Marii:
    "Ciekawa jednak jestem jakie maja pomysly na te "repolonizacje". Zakaza "Newsweeka"? Zabiora koncesje TVN? Zamkna dostep do internetu?"
  • astra18 24.06.19, 14:30
    jureek napisał:

> astra18 napisał:
    >
    > > jureek napisał:
    > >
    > > > astra18 napisał:
    > > >
    > > > > A kto chce kupić Newsweeka?
    > > >
    > > > Mnie pytasz? Przecież to nie ja pisałem, że można kupić.
    > >
    > > JA????
    >
    > Przypomnę, bo widać, że pamięć szwankuje:
    > "A nie wystarczy kupić?:)|"

A to znaczy że rząd zamierza?
    Coś upały niedobrego robią z prędkosćia myslenia albo percepcją..
    >
    To była Twoja odpowiedź na to zdanie Marii:
    > "Ciekawa jednak jestem jakie maja pomysly na te "repolonizacje". Zakaza "Newswe
    > eka"? Zabiora koncesje TVN? Zamkna dostep do internetu?"

Więc była to zwykła odpowiedź co można zrobić a nie że są plany kupienia Newsweeka.:)
    Co za "echt"facet:)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka