Dodaj do ulubionych

Polska Greta

24.06.19, 13:14
Dziewcze zaplotlo sobie warkoczyki i imituje Grete Thurnberg , na szczescie strajkuje w czasie wakacji:

wyborcza.pl/7,162657,24927257,13-letnia-inga-zasowska-odpowiada-premierowi-morawieckiemu.html
Ja rozumiem ze jak ma sie 13 lat to mozna wierzyc ze czlowiekowi uda sie zmienic klimat, dziwie sie bezkrytycznym doroslym robiacym z Ingi Zasowskiej kolejna ikone ratowania planety.
Edytor zaawansowany
  • astra18 24.06.19, 15:16
    maria421 napisała:

> Dziewcze zaplotlo sobie warkoczyki i imituje Grete Thurnberg , na szczescie str
    > ajkuje w czasie wakacji:

Ale jaki strajk? Nie chodzi do szkoły bo wakacje, je, nie głoduje, siedzi sobie...
  • maria421 24.06.19, 15:19
    astra18 napisał:

> Ale jaki strajk? Nie chodzi do szkoły bo wakacje, je, nie głoduje, siedzi sobie
    > ...

No "jaki strajk"? Fajny strajk:-)
  • a000000 24.06.19, 15:27
    astra18 napisał:

> Ale jaki strajk? Nie chodzi do szkoły bo wakacje, je, nie głoduje, siedzi sobie
    > ...

i tylko w piątki i tylko krótki czas..... dzielna dziewczyna, ale szkoda, że powoli staje się zakładnikiem ludzi nikczemnych, czyli zakładnikiem wielkiej polityki. Ciekawe czy zrozumie o co w tym wszystkim chodzi.

• maria421 24.06.19, 15:30
    a000000 napisała:

> i tylko w piątki i tylko krótki czas..... dzielna dziewczyna, ale szkoda, że p
    > owoli staje się zakładnikiem ludzi nikczemnych, czyli zakładnikiem wielkiej pol
    > ityki. Ciekawe czy zrozumie o co w tym wszystkim chodzi.

Jak sie ma 13 lat, to chetnie sie kogos nasladuje, ta akurat nasladuje Grete Thurnberg i mi sie wydaje ze o nic wiecej jej nie chodzi.

• a000000 24.06.19, 16:47
    maria421 napisała:

>
    > Jak sie ma 13 lat, to chetnie sie kogos nasladuje, ta akurat nasladuje Grete Th
    > urnberg i mi sie wydaje ze o nic wiecej jej nie chodzi.
    >

czyli "strajk" bez sensu.
  • maria421 24.06.19, 16:52
    a000000 napisała:

> czyli "strajk" bez sensu.

Tak, jak caly ruch "Fridays for Future".
  • a000000 24.06.19, 17:34
    maria421 napisała:

> Tak, jak caly ruch "Fridays for Future".

Szkoda. Bo zmiany klimatyczne to poważne zagrożenie dla całej ludzkości. A takie fundacje, organizacje, ekolodzy.... tylko temat rozmywają i powodują lekceważące podejście ludzi do problematyki natury zasadniczej.
    Coraz mniej miejsc nadaje się do życia, coraz mniej terenów nadaje się pod uprawy, coraz mniej do dyspozycji wody..... a niektóre populacje mnożą się jak.... nie powiem jak króliki, bo mnie Mario zadziabiesz. Ale na pewno bezmyślnie i nieodpowiedzialnie. A ziemia ma skończoną wydolność.
  • maria421 24.06.19, 19:05
    Azerko, niedawno w niemieckiej TV meteorolog mowil, ze prognoza pogody dluzsza niz 5 dni ma tylko 50% pewnosci. Tymczasem rozsiawa sie wizje wedlug ktorych za 30 lat (wlasciwie juz za 20), caly snieg Himalajow sie stopi...

Wplyw czlowieka na zmiany klimatyczne to zaledwie 2% wsrod roznych innych czynnikow, takich jak aktywnosc sloneczna , przesuwajacy sie biegun magnetyczny, wybuchy wulkanow itp. Tymczasem ludziom sie wmawia, ze sa w stanie i powinni zahamowac globalne ocieplenie, czyli uregulowac klimat! Politycy chca ograniczyc wzrost temperatury do 2 stopni, choc sami chyba nie wiedza w odniesieniu do jakiej wartosci wyjsciowej.

To jest bluznierstwo wobec Stworcy.

Od lat mowilo sie o ochronie srodowiska. SLUSZNIE! Srodowisko nalezy chronic, kazdy chce miec czyste powietrze, czysta wode, tetniaca zyciem nature. Teraz nie mowi sie o ochronie srodowiska, mowi sie o ochronie klimatu. A klimat i tak bedzie robil co chcial, bo na czlowiek ma minimalny wplyw na klimat, ktory ma swoje fazy w ktorych juz bywalo ze albo rzeki wysychaly tak, ze mozna bylo przez nie przejsc sucha noga, albo zamarzaly ze tez mozna bylo przez nie przejsc sucha noga.
  • a000000 24.06.19, 21:25
    maria421 napisała:

> Azerko, niedawno w niemieckiej TV meteorolog mowil,

co prawda to prawda..... człowiek może sobie co najwyżej ponarzekać na klimat.... naukowcy już dawno mówili, że ziemia ma fazy i że zlodowacenia i ocieplenia to zjawiska normalne.

ze prognoza pogody dluzsza
    > niz 5 dni ma tylko 50% pewnosci. Tymczasem rozsiawa sie wizje wedlug ktorych za
    > 30 lat (wlasciwie juz za 20), caly snieg Himalajow sie stopi...

jeśli ocieplanie będzie trwało, to tak, stopi się. Kiedy? zależy od tempa.

temperatura jeszcze nie osiągnęła poziomu tej z roku 1811, a wówczas nie było kominów ani wyciętych lasów.

A w 1709r zamarzł Bałtyk.

Gorzej z niszczeniem środowiska i mnożeniem się ludzi. Sami sobie robimy wysypisko śmieci i rabunkowo gospodarujemy surowcami. Ludzi coraz więcej, wody coraz mniej. Już dziś z Afryki subsaharyjskiej do Europy wybiera się 100 mil ludzi.... a Europa malutka!
    Jak się zestawi państwa według przyrostu naturalnego, to na czele Afryka.... i gdyby tak co roku kolejne 100 mil do Europy przybywało, Afryka tego nie zauważy, gdyż ludności tam przybywa bardzo szybko.... Do czego to doprowadzi? Ludzie zaczną walczyć o wodę. Która gdzieś jest, do kosmosu nie ucieka.... tylko ludzie ją marnują i fatalnie nią gospodarują...
    Więc od ludzi też zależy kondycja naszego domu. To nie tylko vis maior, to również nasze działanie.... Np skąd się wzięły plastiki w ciałach ryb oceanicznych???
    Na słońce wpływu nie mamy, to fakt..... ale na to co się dzieje wokół to mamy... środowisko dla bytowania człowieka ma znaczenie pierwszorzędne. Bo gdy zabraknie i wody i jedzenia, to czy to w upale czy to w mrozie - człowiek zginie.

ech, zmieńmy temat....

a propos prognoz. U nas teraz jest 19 stopni..... Wedle mapy prognozowanej u Ciebie powinno być teraz 30 st (w cieniu oczywiście). Prawda li to?

• ja.nusz 24.06.19, 22:49
    Na temat zmian klimatycznych, za które jest odpowiedzialny człowiek naczytałem się tutaj niestety samych bzdur.
    Zajmijcie się proszę panie prognozą pogody na jutro, ale nie bredźcie o czymś, o czym nie macie bladego pojęcia.
  • maria421 25.06.19, 09:13
    ja.nusz napisał:

> Na temat zmian klimatycznych, za które jest odpowiedzialny człowiek naczytałem
    > się tutaj niestety samych bzdur.
    > Zajmijcie się proszę panie prognozą pogody na jutro, ale nie bredźcie o czymś,
    > o czym nie macie bladego pojęcia.

Moze bys nas oswiecil w tej kwestii?
  • ja.nusz 25.06.19, 10:07
    Jeżeli do tej port nie jesteście oświecone, to należycie do przypadków beznadziejnych.
    Jest na świecie garstka takich klimatycznych Macierewiczów i najwyraźniej łykacie to co oni bredzą...
  • maria421 25.06.19, 11:34
    Janusz, argumenty prosze.

W debacie o ochronie klimatu mowi sie o koniecznosci redukcji CO2 , czyli stalego elementu skladowego powietrza.

Czlowiek produkuje, wedlug roznych danych, od 2 do 4% CO2, reszta, czyli 98-96 % jest produkowana przez czynniki natury niezalezne od czlowieka.

Jak wiec czlowiek, redukujac CO2 moze przyczynic sie do zatrzymania zmiany klimatu?

• ja.nusz 25.06.19, 15:11
    Wyatarczy powiedzieć, że Twój argument o tych 2-4% nie jest żadnym argumentem, ponieważ właśnie te dodatkowe procenty powodują globalne ocieplenie - po prostu rozregulowały stabilny porządek.
  • maria421 25.06.19, 15:27
    ja.nusz napisał:

> Wyatarczy powiedzieć, że Twój argument o tych 2-4% nie jest żadnym argumentem,
    > ponieważ właśnie te dodatkowe procenty powodują globalne ocieplenie - po prostu
    > rozregulowały stabilny porządek.

W powietrzu znajduje sie 0,04% CO2.

Czyli czlowiek wytwarza 2-4% z 0,04% skladu powietrza.

To wystarczy na rozregulowanie?
  • ja.nusz 25.06.19, 15:56
    maria421 napisała:

> ja.nusz napisał:
    >
    > > Wyatarczy powiedzieć, że Twój argument o tych 2-4% nie jest żadnym argume
    > ntem,
    > > ponieważ właśnie te dodatkowe procenty powodują globalne ocieplenie - po
    > prostu
    > > rozregulowały stabilny porządek.
    >
    > W powietrzu znajduje sie 0,04% CO2.
    >
    > Czyli czlowiek wytwarza 2-4% z 0,04% skladu powietrza.
    >
    > To wystarczy na rozregulowanie?

Tak.
  • maria421 25.06.19, 16:06
    Janusz, wdychamy 0,04% CO2 a wydychamy 4% . Tak juz natura czlowieka stworzyla.

Im wiecej ludzi na swiecie, tym wiecej wydychanego przez nich CO2. Masz pomysl co z tym zrobic ? ;-)
  • ja.nusz 25.06.19, 16:35
    maria421 napisała:

> Janusz, wdychamy 0,04% CO2 a wydychamy 4% . Tak juz natura czlowieka stworzyla
    > .
    >
    > Im wiecej ludzi na swiecie, tym wiecej wydychanego przez nich CO2. Masz pomysl
    > co z tym zrobić?

Tak - wytruć tych, którzy mają za duże płuca...
  • maria421 25.06.19, 16:42
    ja.nusz napisał:

> Tak - wytruć tych, którzy mają za duże płuca...

Moze zredukowac populacje ziemska?

A moze Birth Strike, czyli nie rodzic dzieci?
    edition.cnn.com/2019/06/05/health/birthstrike-climate-change-scn-intl/index.html
  • maria421 26.06.19, 09:02
    "Klimat jest wazniejszy niz twoje marchewki" odpowiedzial Zielony polityk rolnikowi, ktoremu "aktywisci" tarowania klimatu zdeptali cale pole marchwi :

www.focus.de/panorama/zerstoertes-feld-bauer-willi-aus-rommerskirchen-wuetet-gegen

Czy ktos jest w stanie powstrzymac to szalenstwo?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.