Dodaj do ulubionych

TSUE orzekl

24.06.19, 15:33
i teraz jest juz oficjalnie ze PiS i Duda poniesli porazke

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24930514,porazka-polskiego-rzadu-przed-tsue-przepisy-o-wieku-sedziow.html#s=BoxOpMT
Edytor zaawansowany
  • a000000 24.06.19, 16:24
    maria421 napisała:

> i teraz jest juz oficjalnie ze PiS i Duda poniesli porazke

a Maria tańczy z radości i pije szampana!!!!
  • maria421 24.06.19, 16:30
    a000000 napisała:

> a Maria tańczy z radości i pije szampana!!!!

Raczej wstydzi sie za nieudacznikow .
  • a000000 24.06.19, 16:45
    maria421 napisała:

> Raczej wstydzi sie za nieudacznikow .

to się nie wstydź. Wyrok został wydany wobec nieistniejącego już prawa tylko po to, aby ustalić jakąś jedną linię w Unii. No i po to, aby zrobić wyłom i zacząć grzebać w krajowych prawodawstwach.
    Jak dla mnie to sędziowie mogą pracować do setki i dłużej, pod warunkiem, że dostaną orzeczenie lekarskie, że nadają się do pracy. Ponieważ większość populacji w określonym wieku zaczyna przejawiać demencję, w zawodzie sędziego jest to wada niezwykle ważna.
  • maria421 24.06.19, 16:55
    a000000 napisała:

> to się nie wstydź. Wyrok został wydany wobec nieistniejącego już prawa tylko po
    > to, aby ustalić jakąś jedną linię w Unii. No i po to, aby zrobić wyłom i zaczą
    > ć grzebać w krajowych prawodawstwach.
    > Jak dla mnie to sędziowie mogą pracować do setki i dłużej, pod warunkiem, że do
    > staną orzeczenie lekarskie, że nadają się do pracy. Ponieważ większość populac
    > ji w określonym wieku zaczyna przejawiać demencję, w zawodzie sędziego jest to
    > wada niezwykle ważna.

Wstyd za tych PiSowskich "ekspertow" od siedmiu bolesci, ktorzy pisza ustawy na kolanie , a potem sie z nich wycofuja, nowelizuja, pisza nowelizacje co nowelizacji.

Ale czego spodziewac sie po Ziobrze, Jakim , Piotrowiczu czy Pawlowicz? Czego spodziewac sie po Dudzie?
  • a000000 24.06.19, 17:18
    maria421 napisała:

> Wstyd za tych PiSowskich "ekspertow" od siedmiu bolesci, ktorzy pisza ustawy na
    > kolanie , a potem sie z nich wycofuja, nowelizuja, pisza nowelizacje co noweli
    > zacji.

mnie też się nie podobają nasze bezmózgie elity które podcinają gałąź na której siedzą. I plują na własny kraj.

> Ale czego spodziewac sie po Ziobrze, Jakim , Piotrowiczu czy Pawlowicz? Czego s
    > podziewac sie po Dudzie?

no , czego???? jeśli niczego się nie spodziewasz, to po co pytasz? Ja się nie pytam czego można się spodziewać po Tusku Schetynie Biedroniu i podobnych....

A wracając ad rem: posłowie są przedstawicielami Narodu. Jaki Naród, tacy przedstawiciele.
    Najwyższy czas zabrać się na poważnie za edukację kolejnych pokoleń. Bo wkrótce będziemy się nadawać tyko na niewolników. I marzenie Bismarcka się spełni.
  • maria421 24.06.19, 18:52
    a000000 napisała:

> mnie też się nie podobają nasze bezmózgie elity które podcinają gałąź na której
    > siedzą. I plują na własny kraj.

To "plucie na wlasny kraj" to kto uprawia? Ten ktory NIE GODZI sie na PiSia samowolke i korzystajac z przyslugujacych mu praw wnosi zapytanie prejudycjarne do TSUE?

> no , czego???? jeśli niczego się nie spodziewasz, to po co pytasz? Ja się nie
    > pytam czego można się spodziewać po Tusku Schetynie Biedroniu i podobnych....

Za czasow rzadu Tuska roznie bylo, ale takich niedoukow jak np. Jaki na tak wysokich stanowiskach nie bylo.

> A wracając ad rem: posłowie są przedstawicielami Narodu. Jaki Naród, tacy prz
    > edstawiciele.
    > Najwyższy czas zabrać się na poważnie za edukację kolejnych pokoleń. Bo wkrótc
    > e będziemy się nadawać tyko na niewolników. I marzenie Bismarcka się spełni.

Poslowie sa przedstawicielami narodu, dlatego mielismy juz pania Beger czy pania Hojarska w Sejmie, ale czy "dobra zmiana" nie miala nikogo lepszego na stanowiska w ministerstwie sprawiedliwosci jak Ziobro i Jaki?
  • astra18 24.06.19, 17:48
    maria421 napisała:

> i teraz jest juz oficjalnie ze PiS i Duda poniesli porazke
    >
    > wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24930514,porazka-polskiego-rzadu-przed-tsue-przepisy-o-wieku-sedziow.html#s=BoxOpMT

Co było do przewidzenia słuchając opinii rzeczników przed wydaniem wyroku.
    A protokół brytyjski okazał się być tylko świstkiem papieru .
    I chyba przestaje mnie dziwić brexit.
  • a000000 24.06.19, 18:01
    astra18 napisał:

> I chyba przestaje mnie dziwić brexit.

mnie już dawno nie dziwi. Obawiam się, że to może być początek końca Unii. Państwa o silnej tożsamości narodowej nigdy się nie zgodzą na utratę suwerenności.
  • maria421 24.06.19, 18:45
    astra18 napisał:

> Co było do przewidzenia słuchając opinii rzeczników przed wydaniem wyroku.
    > A protokół brytyjski okazał się być tylko świstkiem papieru .
    > I chyba przestaje mnie dziwić brexit.

Protokol Brytyjski nie ma z tym nic wspolnego , juz to wyjasnialam w zeszlym roku.
  • maria421 27.06.19, 10:59
    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,24940173,rzecznik-generalny-trybunalu-ue-izba-dyscyplinarna-nie-spelnia.html#s=BoxOpImg1
    Izba nie spełnia wymogów niezawisłości sędziowskiej

"Istnieją uzasadnione podstawy do tego, by obiektywnie wątpić w niezależność Izby Dyscyplinarnej" - napisał rzecznik generalny unijnego Trybunału Sprawiedliwości. W jego opinii czytamy, że Izba nie spełnia wymogów niezawisłości sędziowskiej, ponieważ organ ją powołujący, czyli Krajowa Rada Sądownicza, jest w całości uzależniony od władzy wykonawczej i ustawodawczej. Takie argumenty podnosiła podczas dwóch rozpraw w Trybunale także Komisja Europejska, oraz adwokaci inicjatywy "Wolne Sądy", pełnomocnicy sędziów Sądu Najwyższego, negatywnie zaopiniowanych przez Izbę Dyscyplinarną.

Argumentowali oni, że Krajowa Rada Sądownictwa jest wybierana przez większość sejmową, a nie przez środowiska sędziowskie, co nie gwarantuje niezależności. Z tymi zarzutami nie zgadzali się pełnomocnicy polskiego rządu, przedstawiciele Krajowej Rady Sądownictwa i Prokuratury Krajowej. Nazwali je kuriozalnymi i podkreślali, że KRS została wybrana zgodnie z prawem, że nie ma wątpliwości co do legalności, czy niezawisłości i to samo dotyczy Izby Dyscyplinarnej."

No i co teraz, PiSowcy "eskperci" i Duda podpisujacy te ustawy?
  • maria421 27.06.19, 18:19
    Ziobro powinien sie podac do dymisji zamiast produkowac tak durne komentarze

www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/zbigniew-ziobro-o-opinii-rzecznika-tsue,948079.html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.