Dodaj do ulubionych

TK w sprawie drukarza

27.06.19, 11:41
www.tvn24.pl/lodz,69/final-sprawy-drukarza-ktory-odmowil-druku-plakatow-lgbt,947800.html
Sluszny wyrok. Drukarz mial prawo odmowic drukowania materialu propagandowego LGBT.
Inny drukarz bedzie mial prawo do domowy drukowania plakatow PiS albo kazdej innej partii.
Edytor zaawansowany
  • a000000 27.06.19, 12:17
    maria421 napisała:

> www.tvn24.pl/lodz,69/final-sprawy-drukarza-ktory-odmowil-druku-plakatow-lgbt,947800.html
    > Sluszny wyrok. Drukarz mial prawo odmowic drukowania materialu propagandowego L
    > GBT.
    > Inny drukarz bedzie mial prawo do domowy drukowania plakatow PiS albo kazdej in
    > nej partii.

W skrócie: odmowa wykonania zamówienia za to KTO zamawia jest niedopuszczalna. Odmowa za to jakie treści zamówienie kryje - dopuszczalna.

Czyli inny drukarz nie ma prawa odmówić drukowania plakatów za to że pisior zamawia, tylko dlatego że treść zamówienia narusza jego światopogląd i wartości.

to jest to samo co z lekarzami.... nie ma prawa odmówić leczenia za to, że stoi przed nim łysy, czarny, niski, gruby...... ale ma prawo odmówić np ucięcia ręki na życzenie. Czyli nie KTO, a CO.

• maria421 27.06.19, 12:55
    a000000 napisała:

> W skrócie: odmowa wykonania zamówienia za to KTO zamawia jest niedopuszczalna.
    > Odmowa za to jakie treści zamówienie kryje - dopuszczalna.
    >
    > Czyli inny drukarz nie ma prawa odmówić drukowania plakatów za to że pisior zam
    > awia, tylko dlatego że treść zamówienia narusza jego światopogląd i wartości.

Jezeli PiS zamowi plakaty ktorych tresc narusza swiatopoglad i wartosci drukarza, to drukarz ma prawo odmowic.

Przy okazji, Azerko, wyobraz sobie ze teraz rzadzi partia Wiosna , jej rzecznik nazwa to orzeczenie "opinia kolesi" , a sam premier Biedron odmowia publikacji orzeczenia.

Co bys powiedziala?

• a000000 27.06.19, 13:29
    maria421 napisała:

> Co bys powiedziala?

to zależy czy uzasadnienie by mnie przekonało.

Ad rem. Orzeczenie dotyczy zderzenia wolności dwóch podmiotów: wolności zamawiającego i wolności wykonującego. Trybunał orzekł, że paragraf (pochodzący z głębokiej komuny) jest niekonstytucyjny. Teraz Sejm musi zająć się zagadnieniem i coś zaproponować.

• maria421 27.06.19, 15:02
    a000000 napisała:

> to zależy czy uzasadnienie by mnie przekonało.

Publikajca orzeczenia TK jest obowiazkiem wladzy wykonawczej wynikajacym z konstytucji, zadne uzasadnienia odmowy publikacji nic tu nie maja do rzeczy.

Zaloze sie, ze gdyby teraz rzadzila Wiosna i potraktowala to orzeczenie tak, jak swego czasu PiS potraktowal orzeczenie TK, to Ty pierwsza bys na Wiosne pomstowala.

• a000000 27.06.19, 17:05
    maria421 napisała:

> a000000 napisała:
    >
    > > to zależy czy uzasadnienie by mnie przekonało.
    >
    > Publikajca orzeczenia TK jest obowiazkiem wladzy wykonawczej wynikajacym z kons
    > tytucji, zadne uzasadnienia odmowy publikacji nic tu nie maja do rzeczy.

ale Ty nie pytasz co być powinno, tylko co JA bym powiedziała. Więc powtarzam - zależy czy uzasadnienie by mnie przekonało.

>
    > Zaloze sie, ze gdyby teraz rzadzila Wiosna i potraktowala to orzeczenie tak, ja
    > k swego czasu PiS potraktowal orzeczenie TK, to Ty pierwsza bys na Wiosne pomst
    > owala.
    >

powtarzam, zależy od uzasadnienia. A jeśli chodzi o Wiosnę, to pomstuję na nią w całej rozciągłości, bo to jest grupa ludzi walcząca o przywileje dla siebie. I rozwala lewicę, która jest na scenie politycznej konieczna. Dla równowagi.
  • maria421 27.06.19, 17:16
    a000000 napisała:

> ale Ty nie pytasz co być powinno, tylko co JA bym powiedziała. Więc powtarzam -
    > zależy czy uzasadnienie by mnie przekonało.

Mialam nadzieje ze moze jednak powiesz ze uzasadnienie odmowy publikacji nie ma nic dorzeczy, bo orzeczenie musi byc opublikowane.

• a000000 27.06.19, 17:21
    maria421 napisała:

> Mialam nadzieje ze moze jednak powiesz ze uzasadnienie odmowy publikacji nie ma
    > nic dorzeczy, bo orzeczenie musi byc opublikowane.
    >

ale ja mogę mieć zdanie odrębne. Pytasz o MOJE zdanie. Nie o wymogi prawne.
  • maria421 27.06.19, 18:09
    a000000 napisała:

> ale ja mogę mieć zdanie odrębne. Pytasz o MOJE zdanie. Nie o wymogi prawne.

Czyli nic sobie z prawa i z zapisow konstytucyjnych nie robisz.
  • ja.nusz 27.06.19, 20:55
    W ramach prywatnej autonomii każdy sklepikarz ma prawo olać każdego potencjalnego klienta - bez tłumaczenia dlaczego.
  • maria421 28.06.19, 08:29
    ja.nusz napisał:

> W ramach prywatnej autonomii każdy sklepikarz ma prawo olać każdego potencjalne
    > go klienta - bez tłumaczenia dlaczego.

99% klientow potem olewa takiego sklepikarza i szuka innego. Tylko walczace grupy "dyskryminowanych mniejszosci" (muzulmanie , LGBT) robia z tego afere i skarza do sadu, przez wszystkie instancje.

• a000000 28.06.19, 09:12
    maria421 napisała:

Tylko walczace gru
    > py "dyskryminowanych mniejszosci" (muzulmanie , LGBT) robia z tego afere i skar
    > za do sadu, przez wszystkie instancje.
    >

bo to są niedemokratyczne grupy przekonane o swoim niezbywalny prawie do dominacji.
    W historii już wiele razy mieliśmy takie grupy "nadludzi". Doświadczenie powinno podpowiadać ostrożność wobec tego zjawiska.

• gumpel 28.06.19, 10:25
    Chciałem przypomnieć, że z tego paragrafu skazano sklepikarzy za niewpuszczenie do sklepu kobiety z wózkiem (z dzieckiem) oraz niepełnosprawnego na wózku.

Ten wyrok to wylewanie dziecka z kąpielą. To jest, drogie Panie, to samo szaleństwo, które robi się na zachodzie tylko w drugą stronę. Nie myśli się o ludziach, tylko idzie po linii ideologicznej. Ot, my mamy innych ideologów, ale mentalność taka samą - nasza ideolo jest jedynie słuszna, a ci co myślą inaczej mają siedzieć cicho.

G.

--
    ... quaero usque ...
  • maria421 28.06.19, 10:54
    Gumplu, oczywiscie ze ten wyrok jest obosieczny, dlatego napisalam ze jakis drukarz bedzie mogl odmowic drukowania plakatow partii z ktoych przeslaniem sie nie zgadza.

Matka z wozkiem czy inwalida na wozku to jest zupelnie inna sprawa.
  • a000000 28.06.19, 12:29
    maria421 napisała:

> Gumplu, oczywiscie ze ten wyrok jest obosieczny, dlatego napisalam ze jakis dru
    > karz bedzie mogl odmowic drukowania plakatow partii z ktoych przeslaniem sie ni
    > e zgadza.

ale nie dlatego KTO zamawia, tyko dlatego CO zamawia.

> Matka z wozkiem czy inwalida na wozku to jest zupelnie inna sprawa.

pewnie chodziło o brud na podłodze który wnoszą do pomieszczenia koła....albo sklepik był malutki i nie było miejsca do manewrowania wózkiem...... innego powodu sobie nie wyobrażam.
  • a000000 28.06.19, 12:19
    gumpel napisał:

> Chciałem przypomnieć, że z tego paragrafu skazano sklepikarzy za niewpuszczenie
    > do sklepu kobiety z wózkiem (z dzieckiem) oraz niepełnosprawnego na wózku.

i słusznie skazano, bo to była dyskryminacja.

>
    > Ten wyrok to wylewanie dziecka z kąpielą. To jest, drogie Panie, to samo szaleń
    > stwo, które robi się na zachodzie tylko w drugą stronę. Nie myśli się o ludziac
    > h, tylko idzie po linii ideologicznej. Ot, my mamy innych ideologów, ale mental
    > ność taka samą - nasza ideolo jest jedynie słuszna, a ci co myślą inaczej mają
    > siedzieć cicho.

Wyrok jest OK - przepis niekonstytucyjny. Wprowadzał brak równości do prawa korzystania z wolności obywatelskich. Nie może tak być, aby realizując wolność jednego, zmuszać innego do czynienia tego, z czym się nie zgadza i co ogranicza jego wolność. Prawo musi położyć wyraźną granicę między wolnościami jednostek, gdyż nikt nie posiada prawa do wolności nieograniczonej. Nie można nikogo zmuszać do czynności z którymi zasadniczo się nie zgadza.
    Jeśli drukarz sprzeciwia się promocji LGBT to nie będzie drukował ulotek promujących...
    To tak jakby ateistę zmuszać do chodzenia do kościoła.

Paragraf został zlikwidowany. Teraz zagwozdkę ma Sejm - tak wyważyć nowe zasady aby nikt nie był siłowo zmuszany do rezygnacji ze swoich praw konstytucyjnych.
    >
  • ja.nusz 28.06.19, 19:13
    Radison w Szczecinie anulował w ostatniej chwili rezerwację frakcji parlamentarnej AfD.
    Naziole się pienią, bo kurwy też były pewnie zarezerwowane, a teraz dupa zimna.
    Brawo Radison👍
  • maria421 28.06.19, 19:22
    ja.nusz napisał:

> Radison w Szczecinie anulował w ostatniej chwili rezerwację frakcji parlamentar
    > nej AfD.
    > Naziole się pienią, bo kurwy też były pewnie zarezerwowane, a teraz dupa zimna.
    > Brawo Radison👍

To jest zupelnie inna sprawa bo dotyczy OSOB a nie tresci.

I bardzo Cie prosze o nieuzywanie wulgaryzmow.
  • gumpel 14.07.19, 10:52
    Tymczasem w Niemczech:
    „Niemcy wciąż zachodzą w głowę, jak utrudnić życie neonazistom, a jednocześnie nie łamać konstytucyjnego prawa do zgromadzeń. Niemieckie prawo nie pozwala zakazywać koncertów skrajnej prawicy, jeśli nie jest na nich prezentowana symbolika nazistowska. Ale zawsze można uprzykrzyć widowisko ich zwolennikom. Na taki pomysł wpadła policja w Turyngii. W miejscowości Themar jak co roku w ten weekend miejsce będzie miał neonazistowski festiwal muzyczny, ale jego uczestnicy nie będą mieli gdzie kupić alkoholu. Zwykle omijali ten zakaz, nabywając piwo na stacji benzynowej, ale też ona zostanie w ten weekend zamknięta. Policja zapowiedziała, że przerobi ją na tymczasowy posterunek, w związku z czym nie będzie tam prowadzona sprzedaż. Kilka tygodni temu w graniczącym z Polską Ostritz neonaziści również nie mogli kupić piwa, bo tuż przed koncertem lokalni mieszkańcy skrzyknęli się i wykupili wszystkie zapasy z jedynego supermarketu”.

Jak się mieszkańcy skrzyknęli i wykupili, to jest OK - protest obywatelski. Ale jak się państwo (w tym przypadku policja) angażuje w uprzykrzanie życia nielubianej grupie obywateli, to mi się to nie podoba. To chyba bym już wolał tabliczkę „nazioli nie obsługujemy”.

Pssss... chyba właśnie poparłem ministra Ziobrę ;)

G.
    --
    ... quaero usque ...
  • gumpel 14.07.19, 10:56
    wyborcza.pl/naszaeuropa/7,168189,24989154,neonazista-piwa-nie-kupi-zycie-codzienne-w-unii.html#S.main_topic-K.C-B.6-L.1.maly
  • maria421 14.07.19, 14:02
    Pamietam ze kiedys, ale bylo to juz wiele lat temu, na rynku jakiegos miasteczka neonazisci zapowiedzieli swoj wiec. Zebrali sie, ale szyki pokrzyzowal im proboszcz pobliskiego kosciola, ktory wlaczyl dzwony skutecznie ich zagluszajace, wiec nie wiedzac co ze soba dalej zrobic, po prostu sie rozeszli :-)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka