Dodaj do ulubionych

Polecam ten tekst

23.07.19, 15:05
Pytania katolika do abpa Gądeckiego:

wyborcza.pl/7,75968,25014754,pytania-do-abp-stanislawa-gadeckiego.html

Polecę też Hołownię:

www.facebook.com/szymonholowniaoficjalny/posts/1423749181083202
Edytor zaawansowany
  • maria421 23.07.19, 15:37
    Tu apel abp. Wojdy :

zycieumyslowe.wordpress.com/2019/07/23/zanim-dzicz-zakrzyknela-wy-alac/?fbclid=IwAR2IZo-NcqD-or4iTvPrQ0dSUyndmYvaKZIMp5XF6ZxgI15g1eFT3ETv3Ds

Jak widac, abp. Woja apeluje o zajecie jednoznacznej postawy w formie modlitwy.
    Insynuacje ze tym apelem zachecil kogokolwiek do uzycia przemocy sa nie na miejscu.

• maria421 23.07.19, 16:04
    W Niemczech LGBT uzyskalo juz wszystko, co chcialo uzyskac, a jednak co roku odbywaja sie marsze Christopher Strret Day, czy Gay Pride, czy jak sie tam one nazywaja, ktorych celem jest protest przeciw dyskryminacji i wykluczeniu LGBT.

Sa to parady obscenicznosci i wulgarnosci , ktore jest celem samym w sobie. Tu ilustracja :

https://www.koeln.de/bilder/data/pictures/2018-07-08_csd-koeln-2018/normal/csd-koeln-2018-imago84315379h.jpg
  • stephen_s 23.07.19, 16:14
    No i dowodzi to czego? Że wolno wszystkich ludzi LGBT wyzywać od dewiantów?

Poza tym, nie jesteśmy w Niemczech. Tutaj do gazet dołącza się naklejki "Strefa wolna od LGBT", za bycie homoseksualistą dostaje się w zęby i jest się zrównywanym z byciem pedofilem.
  • maria421 23.07.19, 16:25
    stephen_s napisał:

> No i dowodzi to czego? Że wolno wszystkich ludzi LGBT wyzywać od dewiantów?

Wszystkich ludzi nie, ale takich jak ten na obrazku ( a podobnych obrazkow jest bardzo duzo) zdecydowanie tak.
    Poza tym, skoro zarzuca sie ze Marsz Niepodleglosci jest faszystowski ze wzgledu na faszytowskie hasla na transparentach, to tak samo mozna zarzucic ze pochody CSD sa pochodami dewiantow, bo biora w nich udzial dewianci.

> Poza tym, nie jesteśmy w Niemczech. Tutaj do gazet dołącza się naklejki "Strefa
    > wolna od LGBT", za bycie homoseksualistą dostaje się w zęby i jest się zrównyw
    > anym z byciem pedofilem.

Kiedys w Polsce "marsze rownosci" moga podobnie wygladac. W Gdansku byla juz proba innego typu obscenicznosci, wiesz, ta "monstrancja", za rok moze sie jeszcze bardziej osmiela.

• stephen_s 23.07.19, 16:47
    > Wszystkich ludzi nie, ale takich jak ten na obrazku ( a podobnych obrazkow jest bardzo duzo) zdecydowanie tak.

Serio? Łatwo ludzi oceniasz...

> Kiedys w Polsce "marsze rownosci" moga podobnie wygladac. W Gdansku byla juz proba innego typu obscenicznosci, wiesz, ta "monstrancja", za rok moze sie jeszcze bardziej osmiela.

Monstrancji nie bronię, ale jedna monstrancja nie przekreśla samej idei. Czy to, że w USA obecnie niektórzy Murzyni fatalnie się ubierają i słuchają na całą ulicę hiphopu oznacza, że Martin Luther King nie miał racji?
  • maria421 23.07.19, 17:07
    stephen_s napisał:

> Serio? Łatwo ludzi oceniasz...

Uwazasz ze normalny gej ma potrzebe pokazywania sie nago w miejscu publicznym, co samo w sobie jest prawnie niedopuszczalne, ale dziwnym trafem akurat wobec uczestnikow CSD to prawo nie jest egzekwowane?

> Monstrancji nie bronię, ale jedna monstrancja nie przekreśla samej idei. Czy to
    > , że w USA obecnie niektórzy Murzyni fatalnie się ubierają i słuchają na całą u
    > licę hiphopu oznacza, że Martin Luther King nie miał racji?

Przeciez ja nie twierdze ze LGBT nie powinni byc rownouprawnieni!
    Poza tym, naprawde porownujesz fatalnie ubranych ludzi (niekoniecznie musza byc kolorowi) to akcji ktora CELOWO godzi w uczucia religijne?
  • stephen_s 23.07.19, 17:18
    > Uwazasz ze normalny gej ma potrzebe pokazywania sie nago w miejscu publicznym, co samo w sobie jest prawnie niedopuszczalne, ale dziwnym trafem akurat wobec uczestnikow CSD to prawo nie jest egzekwowane?

Co do prawa to nie wiem, ale co do nagości to wiesz... karnawał w Rio widziała? ;)

> Poza tym, naprawde porownujesz fatalnie ubranych ludzi (niekoniecznie musza byc kolorowi) to akcji ktora CELOWO godzi w uczucia religijne?

OK, może porównanie nie było trafne. Mogłem powołać się bardziej przypadki, jak np. niejaki Reggie Hudlin i poglądy ocierające się o rasizm wobec białych (albo przynajmniej o niezłą obsesję), ale nie wiedziałabyś, o co chodzi...

Chodzi o to, że to, że komuś z mniejszości odwala, nie oznacza, że sama mniejszość nie zasługuje na obronę.
  • maria421 23.07.19, 18:30
    Stefan, oczywiscie ze mniejszosc zasluguje na obrone, dlatego slusznie policja ochraniala marsz rownosci w Bialymstoku.
  • stephen_s 23.07.19, 20:05
    Mniejszość też zasługuje na równouprawnienie...
  • maria421 24.07.19, 08:38
    stephen_s napisał:

> Mniejszość też zasługuje na równouprawnienie...

Mniejszosc LGBT jest rownouprawionia bo korzysta z takich samych praw jak wiekszosc.
  • stephen_s 24.07.19, 10:53
    > Mniejszosc LGBT jest rownouprawionia bo korzysta z takich samych praw jak wiekszosc.

Proste pytanie: czy gej może w szpitalu dowiedzieć się o zdrowie swojego partnera? Nie może, bo w świetle prawa jest osobą obcą. Masz więc przykład...
  • maria421 24.07.19, 11:23
    stephen_s napisał:

> Proste pytanie: czy gej może w szpitalu dowiedzieć się o zdrowie swojego partne
    > ra? Nie może, bo w świetle prawa jest osobą obcą. Masz więc przykład...

Okazuje sie ze tylko pacjent ma prawo do informacji o stanie wlasnego zdrowia.

www.infor.pl/prawo/malzenstwo/konkubinat/685275,Czy-partner-ma-prawo-do-informacji-medycznej-o-drugim-partnerze.html
  • stephen_s 24.07.19, 11:31
    Owszem, ale zauważ, że w samym artykule jest napisane, że praktyka bywa inna. Problem polega na tym, że jak mąż jest ciężko i przyjdzie do szpitala żona, to lekarz informacji zapewne udzieli. Natomiast partnerzy homoseksualni są (wg relacji środowiska LGBT) traktowani jako osoby obce i żadnej informacji nie otrzymują.

Innym problemem jest dziedziczenie, albo prawo do opieki nad dzieckiem partnera.
  • maria421 24.07.19, 16:32
    stephen_s napisał:

> Owszem, ale zauważ, że w samym artykule jest napisane, że praktyka bywa inna. P
    > roblem polega na tym, że jak mąż jest ciężko i przyjdzie do szpitala żona, to l
    > ekarz informacji zapewne udzieli. Natomiast partnerzy homoseksualni są (wg rela
    > cji środowiska LGBT) traktowani jako osoby obce i żadnej informacji nie otrzymu
    > ją.

Pacjent może wskazać dowolną liczbę osób, bez względu na łączący go z nimi stan cywilny czy stopień pokrewieństwa

serwisy.gazetaprawna.pl/zdrowie/artykuly/1035414,informacja-o-stanie-zdrowia-pacjenta.html
    > Innym problemem jest dziedziczenie

Mozna sporzadzic testament.

>albo prawo do opieki nad dzieckiem partnera

Dziecko partnera ma jeszcze matke czy ojca, nie?

• stephen_s 24.07.19, 17:02
    > Pacjent może wskazać dowolną liczbę osób, bez względu na łączący go z nimi stan cywilny czy stopień pokrewieństwa

A co, jeśli nie zdąży wskazać?

> Mozna sporzadzic testament.

Co, jeśli nie zdąży sporządzić? Poza tym, zdarzają się przypadki prób podważania testamentów przez rodziny zmarłych osób homoseksualnych.

> Dziecko partnera ma jeszcze matke czy ojca, nie?

Ale co, jeśli np. zmarły chciałby, że to jego partner opiekował się dzieckiem? Tak jak np. zmarły hetero chciałby, żeby opiekę przejęła aktualna żona?
  • maria421 24.07.19, 17:14
    stephen_s napisał:

> A co, jeśli nie zdąży wskazać?
    > Co, jeśli nie zdąży sporządzić? Poza tym, zdarzają się przypadki prób podważani
    > a testamentów przez rodziny zmarłych osób homoseksualnych.

Jezeli sie dwoch gejow ze soba laczy, to moga pomyslec jak sie zabiezpieczyc na wszelki przypadek, a podwazanie testamentow jest nagminne, niezaleznie od orientacji.

> Ale co, jeśli np. zmarły chciałby, że to jego partner opiekował się dzieckiem?

Uwazasz ze partner homo ma wieksze prawo do dziecka niz biologiczny ojciec czy matka tego dziecka?

> Tak jak np. zmarły hetero chciałby, żeby opiekę przejęła aktualna żona?

To samo- jezeli dziecko ma biologiczna matke to ona ma do niego prawo.

• stephen_s 23.07.19, 16:10
    > Jak widac, abp. Woja apeluje o zajecie jednoznacznej postawy w formie modlitwy.
    > Insynuacje ze tym apelem zachecil kogokolwiek do uzycia przemocy sa nie na miejscu.

Polecam ten tekst:

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25018583,pewnego-dnia-jaroslaw-kaczynski-moze-spojrzec-w-lustro-i-zobaczyc.html

Chociażby ten fragment:

"Akty przemocy i agresji nie biorą się znikąd. Biskup czy kapłan opowiadający wiernym o rzekomej seksualizacji dzieci, polityk straszący tym w telewizyjnym studiu albo z mównicy sejmowej, publicysta, który porównuje LGBT do nazizmu - oni wszyscy są tutaj współwinni. Jest dziś w Polsce sporo ludzi, którzy rozglądają się wokół w poszukiwaniu przeciwnika, na którym mogliby wyładować swój gniew i zogniskować nienawiść. Dlatego wskazywanie rzekomych wrogów i odczłowieczanie ich jest jak bawienie się zapałkami na stacji benzynowej."

O to właśnie chodzi - oczywiście, biskupi nie wzywają do przemocy. Ale bardzo głośno protestują przeciwko "ideologii gender", "ideologii LGBT", dewiacjom nadciągającym z Zachodu zagrażającym "polskiej tradycji" oraz chrześcijaństwu... To dokłada się do atmosfery, w której wybuch przemocy jest możliwy.
  • maria421 23.07.19, 16:35
    Stefan, jest tez druga strona medalu, czyli wsciekli antyklerykalowie tacy jak Kuba Watly. Uwazasz ze napady na ksiezy to ich moralna odpowiedzialnosc?

• stephen_s 23.07.19, 16:49
    > Stefan, jest tez druga strona medalu, czyli wsciekli antyklerykalowie tacy jak Kuba Watly. Uwazasz ze napady na ksiezy to ich moralna odpowiedzialnosc?

A mamy jakieś masowe napady na księży, procesje Bożego Ciała itd.?

Jeśli będą i będzie temu towarzyszyła jakaś antyklerykalna nagonka, to oczywiście, że współodpowiedzialność antyklerykałów by była.

BTW. Co Ci tak ten Kuba Wątły zalazł za skórę? Czasem go oglądałem (choć nie jestem fanem) i nic "wsciekłego" u niego nie słyszałem.
  • maria421 23.07.19, 16:58
    stephen_s napisał:

> A mamy jakieś masowe napady na księży, procesje Bożego Ciała itd.?

To teraz bedziemy rozrozniac czy napad byl masowy czy nie? O ile mi wiadomo, to w Bialymstoku nikt nie zostal tak poszkodowany jak ten ksiadz z Wroclawia zaatakowany przez nozownika.

> Jeśli będą i będzie temu towarzyszyła jakaś antyklerykalna nagonka, to oczywiśc
    > ie, że współodpowiedzialność antyklerykałów by była.

Antyklerykalna nagonka juz jest, narazie tylko w necie.

> BTW. Co Ci tak ten Kuba Wątły zalazł za skórę? Czasem go oglądałem (choć nie je
    > stem fanem) i nic "wsciekłego" u niego nie słyszałem.

Potrafi wejsc na kazda ciekawa grupe przeciwnikow "dobrej zmiany" i zamienic ja w antyklerykalna propagande.
  • stephen_s 23.07.19, 17:05
    > To teraz bedziemy rozrozniac czy napad byl masowy czy nie? O ile mi wiadomo, to w Bialymstoku nikt nie zostal tak poszkodowany jak ten ksiadz z Wroclawia zaatakowany przez nozownika.

OK, ale ten nożownik to w ogóle był motywowany antyklerykalnie? Pytam serio.

> Antyklerykalna nagonka juz jest, narazie tylko w necie.

I powinnaś znać mnie na tyle, żeby wiedzieć, że takie nagonki potępiam.

> Potrafi wejsc na kazda ciekawa grupe przeciwnikow "dobrej zmiany" i zamienic ja w antyklerykalna propagande.

Ha! Nie znałem go od tej strony...
  • maria421 23.07.19, 18:38
    stephen_s napisał:

> OK, ale ten nożownik to w ogóle był motywowany antyklerykalnie? Pytam serio.

Nie wiem, czy akurat ten, ale to nie byl jedyny przypadek napasci na ksiedza. Zaden z tych przypadkow nie byl motywowany antyklerykalnie?

> I powinnaś znać mnie na tyle, żeby wiedzieć, że takie nagonki potępiam.

Wiem.
  • stephen_s 23.07.19, 20:13
    > Nie wiem, czy akurat ten, ale to nie byl jedyny przypadek napasci na ksiedza. Zaden z tych przypadkow nie byl motywowany antyklerykalnie?

Na serio nie wiem. Kojarzę jeden przypadek, gdzie po napaści napastnik coś chyba sugerował, że ksiądz go molestował w przeszłości (nie wiadomo, czy to prawda).

Powtórzę: jeśli się okaże, że pojawiła się wzrastająca tendencja do napaści na księży na tle nienawiści antykatolickiej, to oczywiście że osoby taką nienawiść promujące będą za to odpowiadać. I na tej zasadzie osoby tworzące klimat nienawiści wobec osób LGBT są winne zajść takich, jak chociażby te w Białymstoku. I tak, zgadzam się, że do takich osób zaliczyć należy też biskupów - jeśli iluś biskupów publicznie mówi o zagrażającym nam potopie dewiacji, ideologii gender prowadzącej do deprawacji, homoseksualistach chcących wychowywać dzieci na ofiary pedofilów itd., to to jest właśnie sianie atmosfery nienawiści. Nawet jeśli obok wspomni się, że trzeba się modlić itd.
  • maria421 24.07.19, 08:56
    stephen_s napisał:

> Powtórzę: jeśli się okaże, że pojawiła się wzrastająca tendencja do napaści na
    > księży na tle nienawiści antykatolickiej, to oczywiście że osoby taką nienawiść
    > promujące będą za to odpowiadać. I na tej zasadzie osoby tworzące klimat niena
    > wiści wobec osób LGBT są winne zajść takich, jak chociażby te w Białymstoku. I
    > tak, zgadzam się, że do takich osób zaliczyć należy też biskupów - jeśli iluś b
    > iskupów publicznie mówi o zagrażającym nam potopie dewiacji, ideologii gender p
    > rowadzącej do deprawacji, homoseksualistach chcących wychowywać dzieci na ofiar
    > y pedofilów itd., to to jest właśnie sianie atmosfery nienawiści. Nawet jeśli o
    > bok wspomni się, że trzeba się modlić itd.

Biskupi powinni brac przyklad z Papieza, czyli z oficjalnego przeslania kosciola, wedlug ktorego sam homoseksualizm jako sklonnosc do tej samej plci nie jest grzechem.

Tyle w sprawie homoseksualizmu.

Co innego ideoligia LGBT, czyli walka o prawa, ktorych nikt lesbijkom, gejom , biseksualistom i gejom i osobom transseksualnym nie odbieral.

Co innego ideologia gender, dazaca do... do czego? Likwidacji tozsamosci plciowej?
  • stephen_s 24.07.19, 10:51
    > Biskupi powinni brac przyklad z Papieza, czyli z oficjalnego przeslania kosciola, wedlug ktorego sam homoseksualizm jako sklonnosc do tej samej plci nie jest grzechem.

> Tyle w sprawie homoseksualizmu.

Czyli zgadzasz się, że biskupi polscy nie podążają za przykładem papieża?

> Co innego ideoligia LGBT, czyli walka o prawa, ktorych nikt lesbijkom, gejom , biseksualistom i gejom i osobom transseksualnym nie odbieral.

Nie odbierał, bo prawo jest tak skonstruowane, że nie mogą w praktyce tych praw realizować...

> Co innego ideologia gender, dazaca do... do czego? Likwidacji tozsamosci plciowej?

Nie ma czegoś takiego jak "ideologia gender".
  • maria421 24.07.19, 11:18
    stephen_s napisał:

> Czyli zgadzasz się, że biskupi polscy nie podążają za przykładem papieża?

Zgadzam sie

> Nie odbierał, bo prawo jest tak skonstruowane, że nie mogą w praktyce tych praw
    > realizować...

Jakich praw nie moga realizowac?

> Nie ma czegoś takiego jak "ideologia gender".

Jest.
  • stephen_s 24.07.19, 11:33
    > Zgadzam sie

Hura! :)

> Jakich praw nie moga realizowac?

Podałem to w innym miejscu wątku, może się nie rozdrabniajmy :)

> Jest.

Nie ma :P Mario, moja siostra ma studia podyplomowe z gender, więc trochę wiem, o co w tym chodzi...
  • maria421 24.07.19, 16:33
    stephen_s napisał:

> Nie ma :P Mario, moja siostra ma studia podyplomowe z gender, więc trochę wiem,
    > o co w tym chodzi...

www.sciencedirect.com/topics/computer-science/gender-ideology
  • stephen_s 24.07.19, 16:58
    Przecież to nie o to w tym artykule / książce chodzi. Przeczytaj uważnie - termin "gender ideology" jest używany tam do określenia zjawisk regulujących kwestie płci w różnych społeczeństwach.
  • maria421 29.07.19, 16:03
    stephen_s napisał:

> Powtórzę: jeśli się okaże, że pojawiła się wzrastająca tendencja do napaści na
    > księży na tle nienawiści antykatolickiej, to oczywiście że osoby taką nienawiść
    > promujące będą za to odpowiadać.

Zdaje sie , ze tendencja rosnie :

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25037878,szczecin-chcieli-dokonac-swietokradztwa-odprawic-msze.html#a=362&c=159&s=BoxNewsImg2
    W komentarzach pod tekstem trudno znalezc oburzenie :-(
  • stephen_s 24.07.19, 11:14
    O abpie Decu:

wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,25021146,biskup-duchowym-przywodca-bandytow-komentarz.html

O postępowaniu Kościoła w Polsce w ogóle:

www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,100865,24994505,kosciol-w-polsce-stosuje-przemoc-na-razie-werbalna-a-rzad.html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka