Dodaj do ulubionych

Relacja z wewnątrz Marszu w Białystoku

24.07.19, 11:16
Autor - Jacek Dehnel. Zachęcam do przeczytania:

oko.press/bialystok-dehnel-15-latka-patrzy-na-mnie-wsciekle-i-utrzymujac-kontakt-wzrokowy-powoli-przesuwa-palcem-po-szyi/
Edytor zaawansowany
  • maria421 24.07.19, 15:38
    to biskup Wojda stoi za tymi lecącymi kamieniami i butelkami".

No i juz mamy winnego! Juz mamy wroga! Wroga ktoremu mlodziency z Antifa tez by chetnie przywalili i moze przy okazji przywala :-(
  • stephen_s 24.07.19, 16:31
    Mario, czy Dehnel nawołuje, by kogokolwiek bić?

I naprawdę, nie jest jedynym, który obciąża Wojdę za te zajścia.
  • maria421 24.07.19, 16:35
    stephen_s napisał:

> Mario, czy Dehnel nawołuje, by kogokolwiek bić?
    >
    > I naprawdę, nie jest jedynym, który obciąża Wojdę za te zajścia.

Czy Wojda nawolywal zeby kogos bic?

Tak jeden jak i drugi wskazali wroga.
  • stephen_s 24.07.19, 17:07
    > Czy Wojda nawolywal zeby kogos bic?

Jeśli tak to traktować, to Ty też nie powinnaś krytykować Kaczyńskiego, bo też wskazujesz wroga...

To jednak jest co innego. Dehnel powiedział, kto jest wg niego winny. Wojda zaś wydał odezwę, wzywając do "non possumus" itd. I wpisującą się w inne wypowiedzi biskupów, jak np. Deca teksty o nadchodzącej gilotynie dla chrześcijan w Polsce itd.

Naprawdę nie rozumiesz, że nie trzeba wzywać do bicia, by nakręcać ludzkie emocje? Jeśli od kilku lat biskupi intensywnie pompują wiernym do głów, że środowisko LGBT chce zniszczyć polskie wartości i katolicyzm, molestować dzieci itd. to to daje efekty.
  • maria421 24.07.19, 17:15
    Oczywiscie ze tak Wojda jak i Dehnel nakrecaja ludzkie emocje.

• gumpel 25.07.19, 09:50
    Zgadzam się ze Stephensem. Wojda powinien wypowiedzieć się w stylu, w jakim Terlikowski wypowiedział się o wlepkach GP (cytowałaś jego facebookowy wpis). Nie znam się na teologii katolickiej. Czy zaniechanie może być grzechem? Jeśli tak, to moim zdaniem miejscowy biskup popełnił w tej sprawie grzech zaniechania. Jako pasterz powinien strzec dusz swoich owieczek, co przekłada się na ostrzeżenie przed grzechem nienawiści. Tego w jego przedmarszowej wypowiedzi zabrakło. Osobiście nie mam nic przeciwko angażowaniu się przez KK w spory ideologiczne, ale wymagam, by było to robione z pozycji chrześcijańskich, czyli w kontekście ewangelizacyjnym. Biskup tego nie zrobił.

Zresztą szerzej, mnie wpis Terlikowskiego poruszył, bo pan redaktor napisał z perspektywy, której w listach episkopatu dawno w kontekście homoseksualizmu nie spotkałem, czyli perspektywy próby poszukania postawy Jezusa w tej sprawie. Tymczasem biskupi KK bronią "tradycyjnej rodziny". Nie przypominam sobie, by Jezus coś takiego nakazywał, gdy, np., poruszał kwestię ladacznic. A one są po stokroć groźniejsze dla "tradycyjnej rodziny" niż geje sąsiedzi, czyż nie?

Efekt: oto pogląd owieczek w sprawie marszu:
    warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,25025767,co-mowi-bialystok-po-marszu-rownosci-dewiacje-se-uprawiajcie.html#S.MT_wawa-K.C-B.1-L.1.duzy
    Nie mam w nim żadnych śladów nauczania Franciszka o "nieuporządkowaniu". To jest kompletna porażka KK na odcinku ewangelizacja.

G.

--
    ... quaero usque ...
  • maria421 25.07.19, 10:15
    Gumplu, pisalam wczoraj w innym watku na ten temat :

Biskupi powinni brac przyklad z Papieza, czyli z oficjalnego przeslania kosciola, wedlug ktorego sam homoseksualizm jako sklonnosc do tej samej plci nie jest grzechem.
  • gumpel 25.07.19, 13:17
    I biskupi to nawet robią ... rytualnie. Potępiają też przemoc (np. rzeczony biskup Wojda po zamieszkach). A gdyby jeszcze ktoś miał wątpliwości, to zawsze można symetrycznie przypomnieć przewiny drugiej strony.
    Erystycznie to nawet się broni. Jest OK?

Jest taka prosta metoda weryfikacji oceny czyjegoś zachowania. Polega na odwróceniu sytuacji o 180^. Spróbujmy: Tunezja, albo gdzieś obok. Media donoszą o planowanej procesji katolickiej. Miejscowy imam reaguje na to kazaniem, że przecież umma. Zamieszki. Imam się odcina, bo islam to religia pokoju. Forumowiczka Marjam pisze, że przecież imam kamieniami nie rzucał, a w Europie naziole. Oczywiście też jest za tym, że islam to religia pokoju. Jest OK?

G.

--
    ... quaero usque ...
  • gumpel 25.07.19, 13:58
    Wprowadzę jedną modyfikację do mojego porównania, żeby bardziej odpowiadało:
    Zdanie forumowiczki Marjam powinno brzmieć:

Forumowiczka Marjam pisze, że przecież imam kamieniami nie rzucał, w Europie naziole, a imamowie za Mahometem powinni nauczać w meczetach, że chrześcijanie to lud Księgi i do swojej wiary ma prawo.

Pytanie pozostawiam takie samo jak wyżej: jest OK?

G.

--
    ... quaero usque ...
  • maria421 25.07.19, 15:57
    Nie jest OK, bo islam, w przeciwienstwie do chrzescijanstwa nie jest religia pokoju.
  • zbyfauch 25.07.19, 16:32
    maria421 napisała:

> Nie jest OK, bo islam, w przeciwienstwie do chrzescijanstwa nie jest religia po
    > koju.

Islam nie jest w ogóle stricte religią. Niemieckie mułły i inne imamy nie zgodziły się na przyznanie im statusu wyznania i opodatkowanie, bo to zredukowałoby Islam do właśnie religii, kiedy w ich mniemaniu to jest całościowy model świata. To jest zresztą marzeniem mułłów katolskich i ich prawackich akolitów.

--
    Pustelnia
  • stephen_s 25.07.19, 16:49
    > Nie jest OK, bo islam, w przeciwienstwie do chrzescijanstwa nie jest religia pokoju.

Skomentowałbym to twierdzenie jakoś, ale nie chcę zaczynać kolejnej dyskusji o islamie.

Podstawmy może tutaj np., ja nie wiem, Izrael i rabina? Co wtedy, Mario?
  • maria421 25.07.19, 17:04
    stephen_s napisał:

> Skomentowałbym to twierdzenie jakoś, ale nie chcę zaczynać kolejnej dyskusji o
    > islamie.

Ja skomentuje krotko- to w islamie jest doktryna wojny swietej (mieczem) , w chrzescijanstwie ani w judaizmie tego nie ma.

> Podstawmy może tutaj np., ja nie wiem, Izrael i rabina? Co wtedy, Mario?

Trzymajmy sie moze jednak przykladu imama. Czy Ty sam nie twierdziles ze terrorysci islamscy nie maja nic wspolnego z islamem, o ktorym- jak wnioskuje z Twojej powyzszej wypowiedzi- ciagle sadzisz ze jest religia pokoju?

Wiec tak- terroryzm islamski nie ma nic wspolnego z islamem, ale za pobicia dokonane przez nazioli czy kiboli odpowiada biskup, czyli posrednio kosciol tak?

• stephen_s 25.07.19, 17:30
    > Trzymajmy sie moze jednak przykladu imama.

Nie, idźmy do rabina :) Bo znowu się zapętlimy w islamie...

> Czy Ty sam nie twierdziles ze terrorysci islamscy nie maja nic wspolnego z islamem, o ktorym- jak
    > wnioskuje z Twojej powyzszej wypowiedzi- ciagle sadzisz ze jest religia pokoju?

> Wiec tak- terroryzm islamski nie ma nic wspolnego z islamem, ale za pobicia dokonane przez nazioli czy > kiboli odpowiada biskup, czyli posrednio kosciol tak?

Zwróc uwagę na jedną rzecz: Kościół nie równa się chrześcijaństwu. Ja nie mówię o winie chrześcijaństwa jako doktryny, czy też nawet katolicyzmu jako doktryny. Mówię o winie Kościoła katolickiego, a dokładniej: polskiego Kościoła katolickiego. A już najbardziej konkretnie: biskupów tegoż Kościoła. Tak samo, jak w przypadku islamu mówiłby o winie radykalnych imamów.

• maria421 25.07.19, 18:39
    stephen_s napisał:

> Zwróc uwagę na jedną rzecz: Kościół nie równa się chrześcijaństwu. Ja nie mówię
    > o winie chrześcijaństwa jako doktryny, czy też nawet katolicyzmu jako doktryny
    > . Mówię o winie Kościoła katolickiego, a dokładniej: polskiego Kościoła katolic
    > kiego. A już najbardziej konkretnie: biskupów tegoż Kościoła. Tak samo, jak w p
    > rzypadku islamu mówiłby o winie radykalnych imamów.

Biskup Wojda napisal:

[i]"Ewangelia uczy nas szacunku i miłości do każdego człowieka i to staramy się czynić, ale nie godzimy się na szydzenie z naszej wiary i deprawację najmłodszych. Kościół, rodziny chrześcijańskie i środowiska mają prawo do publicznej ochrony dziecka i wyrażania sprzeciwu wobec niebezpieczeństwa demoralizacji najmłodszych, co jest zagwarantowane w art. 72 ust 1 Konstytucji RP" [/i]

I potem zaproponowal modlitewne czuwanie.

Faktycznie straszny radykal...

Gdyby naziole-kibole go posluchali, to poszliby na to modlitewne czuwanie.

• gumpel 26.07.19, 09:17
    Śmiem się z Tobą nie zgodzić. "Naziole-kibole" zrobili to do czego biskup wezwał wiernych. Tak, tak. Po prostu odrzucili retoryczne bal, bla, bla i odczytali jego przesłanie ze zrozumieniem wyciągając z jego wystąpienia kwintesencję.:
    1. to co przed "ale" nie ma znaczenia jeśli jest zaprzeczone po "ale".
    2. będą szydzić z wiary i deprawować najmłodszych
    3. mamy prawo wyrazić sprzeciw.
    No to wyrazili. Przy okazji zobacz jak zręcznie udało się prałatowi połączyć "szacunek i miłość do każdego człowieka" z przekazem, że homoseksualizm równa się pedofilia. Mistrz erystyki, jak napisałem.

--
    ... quaero usque ...
  • maria421 26.07.19, 09:44
    gumpel napisał:

> Śmiem się z Tobą nie zgodzić. "Naziole-kibole" zrobili to do czego biskup wezwa
    > ł wiernych. Tak, tak. Po prostu odrzucili retoryczne bal, bla, bla i odczytali
    > jego przesłanie ze zrozumieniem wyciągając z jego wystąpienia kwintesencję.:
    > 1. to co przed "ale" nie ma znaczenia jeśli jest zaprzeczone po "ale".
    > 2. będą szydzić z wiary i deprawować najmłodszych
    > 3. mamy prawo wyrazić sprzeciw.
    > No to wyrazili. Przy okazji zobacz jak zręcznie udało się prałatowi połączyć "s
    > zacunek i miłość do każdego człowieka" z przekazem, że homoseksualizm równa się
    > pedofilia. Mistrz erystyki, jak napisałem.
    >

Wybacz, ale nie zauwazylam w slowach biskupa Wojdy przekazu ze "homoseksualizm rowna sie pedofilia", o szydzeniu z wiary nie mowil bezpodstawinie , bo to juz mialo miejsce w Gdansku i w Warszawie podczas marszow LGBT, a jak dobrze poszukasz, to znajdziesz rowniez wulgarne, obsceniczne zdjecia z polskich marszow rownosci. Co prawda na polskich marszach rownosci geje jeszcze nie paraduja nago, ale kto wie co bedzie za rok czy za dwa.
    To jest wlasnie deprawacja najmlodszych.

• ja.nusz 26.07.19, 10:55
    Golizna podczas takich marszów to żadna deprawacja - prawdziwa deprawacja (i nie tylko) ma najczęściej miejsce w domach rodzinnych...katolickich
  • maria421 26.07.19, 13:01
    ja.nusz napisał:

> Golizna podczas takich marszów to żadna deprawacja - prawdziwa deprawacja (i ni
    > e tylko) ma najczęściej miejsce w domach rodzinnych...katolickich

Wulgarna golizna polaczona z obscenicznymi gestami to jest deprawacja.

• gumpel 25.07.19, 17:00
    No właśnie, czyli nie po deklaracjach (nauczaniu) oceniamy ich. Słusznie. Imam powinien pojawić się przed tłumem i powiedzieć: stop! A przecież rzecz działa się przed katedrą, więc imam widział, słyszał, miał blisko. Z tego wniosek, że Dehnel ma rację - imam stoi za tymi kamieniami i butelkami.

No to teraz drugie pytanie: czy cały islam stoi?
    G.

--
    ... quaero usque ...
  • maria421 25.07.19, 17:10
    gumpel napisał:

> No właśnie, czyli nie po deklaracjach (nauczaniu) oceniamy ich. Słusznie. Imam
    > powinien pojawić się przed tłumem i powiedzieć: stop! A przecież rzecz działa s
    > ię przed katedrą, więc imam widział, słyszał, miał blisko. Z tego wniosek, że D
    > ehnel ma rację - imam stoi za tymi kamieniami i butelkami.
    >
    > No to teraz drugie pytanie: czy cały islam stoi?
    > G.

Biskup Wojda napisal :

"Ewangelia uczy nas szacunku i miłości do każdego człowieka i to staramy się czynić, ale nie godzimy się na szydzenie z naszej wiary i deprawację najmłodszych. Kościół, rodziny chrześcijańskie i środowiska mają prawo do publicznej ochrony dziecka i wyrażania sprzeciwu wobec niebezpieczeństwa demoralizacji najmłodszych, co jest zagwarantowane w art. 72 ust 1 Konstytucji RP" - napisał apb Wojda

Powolywal sie na ewangeliczny nakaz szacunku i mlosci kazdego czlowieka, powolywal sie na konstytucje.

Gdyby naziole/ kibole go naprawde posluchali, to by nikogo nie poturbowali.

• gumpel 25.07.19, 23:40
    Aaaa, czyli jednak po deklaracjach (nauczaniu) go poznacie... Jak imam mówi, że islam to religia pokoju, to islam to religia pokoju. Świadectwa dawać nie musi. Szynbko zmieniasz zdanie, Mario.

G.

--
    ... quaero usque ...
  • maria421 26.07.19, 07:52
    gumpel napisał:

> Aaaa, czyli jednak po deklaracjach (nauczaniu) go poznacie... Jak imam mówi, że
    > islam to religia pokoju, to islam to religia pokoju. Świadectwa dawać nie musi
    > . Szynbko zmieniasz zdanie, Mario.
    >
    > G.
    >
    Wystraczy sprawdzic w tekstach zrodlowych, w Ewangelii i w Koranie, czy biskup mowiacy ze Ewangelia uczy nas szacunku i milosci do drugiego czlowieka mowi prawde, i czy imam mowiacy ze islam jest religia pokoju mowi prawde.

Biskup Wojda nawolywal do modlitewnego czuwania, nie do przemocy.
  • gumpel 26.07.19, 09:28
    Mt. 7
    15 Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami7. 16 Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia, albo z ostu figi? 17 Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. 18 Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców. 19 Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. 20 A więc: poznacie ich po ich owocach.

Moim zdaniem każdy z powyższych wersetów dobrze pasuje do biskupa Wojdy w kontekście wydarzeń białostockich. Z wyjątkiem 19. niestety.
    G.

--
    ... quaero usque ...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka