Dodaj do ulubionych

80 rocznica wybuchu II wojny swiatowej

01.09.19, 08:26
www.gazeta.pl/0,0.html
Centralne uroczystosci tym razem nie na Westerplatte, a w Warszawie.

Symbol podzielonej przez PiS Polski :-(
Edytor zaawansowany
  • maria421 01.09.19, 14:43
    Zwykly posel J. Kaczynski w pierwszym szeregu gosci, obok niego jego "odkrycie towarzyskie" Przylebska.
  • stephen_s 01.09.19, 20:32
    A mi na FB wpadł dziś taki mem:

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/36721179_242165316385552_1448562112388399104_n.jpg?_nc_cat=105&_nc_eui2=AeHwvOqSpWO7e1sQwRSWr26Mok8c1mY8hcYmXhzGasD3bPUA5Ja5baK2HRZe_tWmIe69K7d60wc9TpeEVFijbPy74S_S-P9zgH3hZLCQnVR-Ww&_nc_oc=AQlHhq3PYv7_2H8s-Yy8VdehjXSS1DdpUrs5RkFjAYKMWSydWX7FgIu7QZ0rWips5S6KCEjbdexdxbT293K-cH4G&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=2c508f3e2a644860291ef23255f3576d&oe=5DFF975B

I jak się poczyta w komentarzam, to sporo ludzi nabiera się na to, że Niemcy zwalają winę za wybuch wojny na Polaków, że w niemieckich szkołach nie uczy się o Holokauście itd...
  • maria421 02.09.19, 08:17
    Ale z kolei w Polsce za terror stalinizmu sa odpowiedzialni tylko jacys komunisci, nie Polacy.
  • maria421 02.09.19, 11:46
    Wczoraj ogladajac w TV fragmenty uroczystosci nie bylam pewna czy dobrze widze, ale internet to potwierdza- trybuna dla gosci byla ustawiona tylem do Grobu Nieznanego Zolnierza, a przedem do pomika smolenskiego.

Wiadomo kto dla PiSu wazniejszy :-(
  • stephen_s 02.09.19, 17:17
    Skoro mieszkasz w Niemczech już długo, Mario, to ja mam pytanie: spotkałaś się kiedyś tam z ową rzekomą narracją, że Niemcy nie są winni wojny, Holokaustu itd.? Albo przenoszeniem winy na Polaków?
  • maria421 02.09.19, 18:17
    stephen_s napisał:

> Skoro mieszkasz w Niemczech już długo, Mario, to ja mam pytanie: spotkałaś się
    > kiedyś tam z ową rzekomą narracją, że Niemcy nie są winni wojny, Holokaustu itd
    > .? Albo przenoszeniem winy na Polaków?

Nigdy. I z pewnoscia inni forumowicze mieszkajacy w Niemczech to potwierdza.
  • stephen_s 02.09.19, 20:17
    Tak myślałem. Ale przydałoby się potwierdzenie od innych forumowiczów :)

BTW. Długo już jesteś w Niemczech? Wydaje mi się, że to ponad 20 lat będzie?
  • maria421 03.09.19, 08:31
    stephen_s napisał:

> Tak myślałem. Ale przydałoby się potwierdzenie od innych forumowiczów :)
    >
    > BTW. Długo już jesteś w Niemczech? Wydaje mi się, że to ponad 20 lat będzie?

Ponad 35 :-)
  • fan.club 03.09.19, 13:43
    Mogę potwierdzić. O polskiej winie mówią conajwyżej naziści.
  • stephen_s 03.09.19, 17:21
    A jak z tymi twierdzeniami, że Niemcy uważają, że za wojnę odpowiadają naziści, nie Niemcy? Albo że w szkołach niemieckich nie uczy się o Holokauście?

I co z tym, że Niemcy lansują określenie "polskie obozy śmierci"?
  • fan.club 03.09.19, 18:13
    Oba poruszone problemy istnieją właściwie tylko w polskich mediach.

Jeżeli ktoś nieostrożnie palnie coś o "polskich obozach" to ma to odniesienie wyłacznie geograficzne i w żadnym wypadku nie chodzi tu o sprawców. Potrafisz wyobrazić sobie "lansowanie polskich obozów"?

Czy Niemcy uważają, że za wojnę odpowiadają Niemcy? "Uważanie" jest niezbyt trafionym terminem. Niemcy wiedzą, że za wojnę odpowiedzialne są Niemcy jako państwo, ale niejeden Niemiec mówiąc o nazistach odcina się od tamtych Niemców. I słusznie, bo co dzisiejszy Niemiec ma wspólnego z wojną i tamtym czasem?

Wojna i Holocaust w szkolnych programach są - tego nie da się ominąć. Nie wiem, co dokładnie w nich jest, bo dzieciaki w rodzinie są dopiero w wieku przedszkolnym.
    Natomiast telewizyjne dokumentacje są na porządku dziennym. Mnie osobiście czasem się już przelewa.

Nie daj się otumanić mediom i politykom.
  • maria421 03.09.19, 18:20
    stephen_s napisał:

> A jak z tymi twierdzeniami, że Niemcy uważają, że za wojnę odpowiadają naziści,
    > nie Niemcy?

Kazdy wie, ze nazisci to byli Niemcy, wiec nawet jak sie mowi ze za wojne odpowiadaja nazisci (co jest prawda), to sie rozumie, ze odpowiadaja za nia Niemcy.

> Albo że w szkołach niemieckich nie uczy się o Holokauście?

Uczy sie.
    Na "Liste Schindlera" szly do kina cale klasy.

> I co z tym, że Niemcy lansują określenie "polskie obozy śmierci"?

Nie lansuja. Byla wpadka ZDF, za ktora ZDF przeprosilo, nic poza tym.

Marek Suski na TT :

Ofensywa Polski na arenie międzynarodowej, przywracanie pamięci, prawdy o IIWŚ, przynosi pozytywne efekty

a u Olejnik powiedzial ze to dzieki wlasnie tej "ofensywie" prezydent Niemiec przeprosil.

Na szczescie Olejnik szybko przypomniala mu Willi Brandta kleczacego przed pominikiem Getta, Herzoga i Kohla, choc nie bylo to jedyni niemieccy kanclerze czy prezydenci, ktorzy sie w Polsce kajali za zbrodnie II Wojny, jeszcze dlugo przed PiSem.

• fan.club 03.09.19, 13:40
    Za tymi w pickelhaubach stoi jak wół, że to prusacy z gazety wyborczej. Ale co ja tam wiem...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka