14.10.19, 08:18
czyli bedziemy mieli nastepne 4 lata dewastacji Polski , szczucia z kurwizji i z "niezaleznych PiSich mediow" a rozne Banasie i Kuchcinskie moga spac spokojnie bo ich Ziobrowa prokuratura kryje tak jak kryje Kaczenskiego

Na szczescie PiS nie dostal tego o co walczyl, czyli wiekszosci konstytucyjnej, z czego Kaczynski wyraznie niezadowolony, bo przeciez "na wiecej zasluzylismy".

Obserwuj wątek
    • stephen_s Re: PiS-bis 14.10.19, 08:36
      Nie, żebym się tego nie spodziewał, ale jednak jest to zasmucające...

I co my za idiotyczną ordynację mamy, że opozycja łącznie ma prawie tyle samo głosów, co PiS - a mandatów dostaje wyraźnie mniej???
      • maria421 Re: PiS-bis 14.10.19, 08:54
        stephen_s napisał:

> I co my za idiotyczną ordynację mamy, że opozycja łącznie ma prawie tyle samo g
        > łosów, co PiS - a mandatów dostaje wyraźnie mniej???

Opozycja ma lacznie wiecej glosow niz PiS, ale metoda d´Hondta premiuje partie zwycieska.
        • maria421 Re: PiS-bis 14.10.19, 09:11
          W Chicago Dworczyk lamal cisze wyborcza rozdajac ulotki przed lokalem wyborczym. Twierdzil, ze cisza wyborcza nie obowiazuje poza terenem Polski. Wredne PiSie cwaniactwo.
    • maria421 Re: PiS-bis 14.10.19, 14:35
      PiS traci wiekszosc w Senacie! I to jest dobra wiadomosc, oprocz tej, ze prokurator stanu wojennego Piotrowicz nie dostal sie do Sejmu.

Czekam na wiecej dobrych wiesci
      • stephen_s Re: PiS-bis 14.10.19, 20:34
        Krynicka też nie wchodzi. Jest jednak odrobina sprawiedliwości...

Mam nadzieję, że z Senatem się potwierdzi. Opozycyjny Senat PiSu całkowicie nie zatrzyma, ale może utrudnić różne ekscesy.
        • gumpel Re: PiS-bis 14.10.19, 21:04
          Na plus oceniam jeszcze, że Gowinowcy dostali prawo weta, a Konfederacja będzie podgryzać PiS od prawej.
          No i po jasnej stronie pojawiły się 2 osoby, które mogą pokonać Adriana w przyszłym roku - Kosiniak-Kamysz i Kidawa-Błońska. Moim zdaniem ten pierwszy byłby lepszy, ale p. Małgosia też mi pasuje :) Szkoda, ze nie jesteśmy USA, bo byliby fajnym tandemem ...

--
          ... quaero usque ...
              • gumpel Re: PiS-bis 15.10.19, 09:46
                Odpowiednio, 6 i 12. Jednak nie liczby tu są najważniejsze. W poprzednim rozdaniu byli z łaski prezesa, który mógł ich zastąpić renegatach od Kukiza. Teraz zyskali podmiotowość.

--
                ... quaero usque ...
                • gumpel Re: PiS-bis 15.10.19, 11:01
                  Na opozycji:
                  z list KO dostało się ośmiu reprezentantów Nowoczesnej i po trzech Zielonych i Inicjatywy Polskiej.
                  Z list PSL będzie 5 przedstawicieli KUKIZ15 (Kukiz,Tyszka, Ścigaj, Szramka, Sachajko), 1 Unia_Euro_Dem
                  (Protasiewicz) oraz 1 ex Nowoczesna (Lubczyk)

--
                  ... quaero usque ...
                  • gumpel Korekta 15.10.19, 14:44
                    po oficjalnych wynikach:
                    Ziobryści -2, czyli 17 (przypomne, Gowin ma 18 szabel), czyli czystego Pisu w Pisie 200 na 235.
                    W PSL jednak 6 kukizowców (doszedł Zuk) + 2 byłych POwców ((Biernacki, Tomczak) i tak jak napisałem Protasiewicz i Lubczyk, czyli czystego PSLu w PSLu jest 20 sztuk na 30.

--
                    ... quaero usque ...
            • maria421 Re: PiS-bis 15.10.19, 07:29
              gumpel napisał:

> W nowym klubie PIS:
              > Mandatów: 235, w tym:
              > Ziobryści: 19;
              > Gowiniści:: 18.
              >

Czyli tyle samo mandatow jak do tej pory, pomimo miliardowych nakladow.
              Kaczynski niech zaczyna myslec o emeryturze :-)

>
              • gumpel Zmiana poparcia w liczbach 15.10.19, 15:05
                To by wyglądało tak:
                Suma dla KO to wynik w 2015 dla PO+N, dla Lewicy to SLD+Razem a dla PSL to PSL+K'15

* w 2015 z list KUKIZ15 startował RuchNarodowy, który w 2019 współtworzył Konfederację. Tu tego chyba nie uwzględniono, wiec wyniki PSL i Konfederacji mogą być nieco przekłamane

https://pbs.twimg.com/media/EG6TfWhWwAEYDSU.png:large

--
                ... quaero usque ...
                • gumpel Re: Zmiana poparcia w liczbach 15.10.19, 15:17
                  I jeszcze coś takiego znalazłem w sieci:
                  https://pbs.twimg.com/media/EG5z6_wW4AEOVUm.png

nie wiem co na taką "ekstrapolację" powiedzieliby socjologowie, jednak jest pewne, że:
                  1. samodzielna większość PIS w 2015 to był w dużej mierze efekt tego, że SLD, Razem i Korwin nie przekroczyli progu.
                  2. teraz głosów, które przeszły na dużych było zdecydowanie mniej, czyli aktualna liczba mandatów PIS bardziej oddaje poparcie dla tej partii, niż było to w 2015.

--
                  ... quaero usque ...
                  • gumpel Re: Zmiana poparcia w liczbach 15.10.19, 15:34
                    Biorąc pod uwagę powyższe nie można się Mario zgodzić z Twoją ironiczną oceną PISu i prezesa:
                    - w 2015 r. dostali szansę w postaci samodzielnych rządów, mimo, że nie wynikało to z poparcia społecznego;
                    - w latach 15-19 szansę tę wykorzystali do zbudowania poparcia społecznego, które pozwala na samodzielne.
                    Wiem, że to bardzo cyniczna ocena nieuwzględniająca katastroficznych strat dla polskiego życia społecznego, ale z perspektywy inżynierii politycznej jest to ocena prawdziwa.

--
                    ... quaero usque ...
                  • maria421 Re: Zmiana poparcia w liczbach 15.10.19, 15:45
                    Gumplu, wiem ze PiS jest partia ktora ma najwieksze poparcie spoleczne, ale moja uwaga odnosila sie do aspiracji Kaczynskiego do osiagniecia wiekszosci konstytucyjnej. To bylo celem Kaczynskiego o ktorym juz teraz moze zapomniec.
                    • gumpel Re: Zmiana poparcia w liczbach 15.10.19, 18:11
                      Większość konstytucyjna nie była celem tylko środkiem do celu. Celem jest przebudowa społeczeństwa i państwa wg. autorskiej koncepcji prezesa.
                      Ten wynik oznacza, że nie da się tego zrobić metodami konstytucyjnymi. Niekonstytucyjne pozostają do dyspozycji, jak wcześniej.
                      Wbrew pozorom, po tych wynikach możliwych scenariuszy jest więcej niż by było, gdyby PIS wygrał w sposób zdecydowany.

--
                      ... quaero usque ...
          • stephen_s Re: PiS-bis 14.10.19, 22:59
            Ja mam nadzieję, że Kidawa pójdzie za ciosem i usunie Grześka z funkcji szefa PO...

Piękna Joanna Mucha już coś przebąkuje o rozliczeniach :)
    • maria421 Re: PiS-bis 14.10.19, 18:25
      Rozklad mandatow do Sejmu:

PiS - 236

KO - 134

Lewica - 50

PSL-Kukiz - 28

Konfederacja - 11

Czyli- PiS zainwestowal miliardy na 500+ i inne prezenty, zainwestowal miliardy w propagande a efekt jest taki, ze dostaje tylko 1 mandat wiecej niz do tej pory i traci wiekszosc w Senacie.

Kaczynski nie tego sie chyba spodziewal :-)
    • maria421 Re: PiS-bis 15.10.19, 15:47
      Pierwszy dobry rezultat wyborow- prezes NIK Banas zlozyl dymisje :

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25311860,prezes-nik-marian-banas-zlozyl-rezygnacje.html#s=BoxOpMT

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka