Dodaj do ulubionych

Nikt nie rozmawia...

16.10.19, 19:55
... o przepychanym najwyraźniej właśnie przez PiS projekcie zakazującym edukacji seksualnej?

Potencjalne pięć lat więzienia za wytłumaczenie nastolatkom, jak się zachodzi w ciążę. Toż to jakaś masakra jest...
Obserwuj wątek
  • gumpel Re: Nikt nie rozmawia... 16.10.19, 20:49
   ‚Za wytłumaczenie nastolatkom, jak się zachodzi w ciążę’?

   Oto ten projekt (skierowany do komisji):
   USTAWA
   z dnia .................. r.
   o zmianie ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny
   Art. 1. W ustawie z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny (Dz. U. z 2018 r. poz. 1600 z późn. zm.) art. 200b otrzymuje brzmienie:
   ,,Art. 200b. §1. Kto publicznie propaguje lub pochwala zachowania o charakterze pedofilskim, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
   §
   §3. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w §2 za pomocą środków masowego
   komunikowania, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
   §4.

   Art. 2. Ustawa wchodzi po upływie 30 dni od dnia ogłoszenia.

   Ten projekt to bubel prawny. I jako taki jest bardzo szkodliwy. Warto i trzeba go zwalczać. Jednak nie pisząc nieprawdę, bo ta ma krótkie nogi i jej propagowanie przeciwnicy łatwo mogą wykorzystać w obronie szkodliwych rozwiązań.
   G.

   --
   ... quaero usque ...
   • gumpel Upss .... 16.10.19, 20:56
    Źle mi się przekleiło. Pełny tekst raz jeszcze:

    USTAWA z dnia .................. r. o zmianie ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny
    Art. 1.W ustawie z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny (Dz. U. z 2018 r. poz. 1600 z późn. zm.) art. 200b otrzymuje brzmienie:
    ,,Art. 200b.
    §1. Kto publicznie propaguje lub pochwala zachowania o charakterze pedofilskim, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
    §2.Tej samej karze podlega, kto publicznie propaguje lub pochwala podejmowanie przezmałoletniegoobcowania płciowego.
    §3.Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w §2 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
    §4.Kto propaguje lub pochwala podejmowanie przezmałoletniegoobcowania płciowegolubinnej czynności seksualnej, działając w związku z zajmowaniem stanowiska, wykonywaniem zawodu lub działalności związanych z wychowaniem, edukacją, leczeniemmałoletnichlub opieką nad nimi albo działając na terenie szkoły lub innego zakładu lub placówki oświatowo-wychowawczej lub opiekuńczej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.”
    Art. 2.Ustawa wchodzi po upływie 30 dni od dnia ogłoszenia.


    --
    ... quaero usque ...
    • stephen_s Re: Upss .... 16.10.19, 21:05
     Chodzi o ten nieszczęsny paragraf 4... Biorąc pod uwagę, jakie poglądy na te sprawy ma PiS i radykalne organizacje katolickie, które sponsorują tej projekt, to grozi nam podciąganie pod ten paragraf właśnie normalnej edukacji seksualnej. Powiesz dzieciakom, jak zabezpieczyć się przed ciążą? Znaczy, pochwalasz uprawianie przez nastolatków seksu. I bach do prokuratury...

     Albo: poinformujesz, że współczesna seksuologia nie uznaje masturbacji za nic zdrożnego. Zaręczam Ci, że jeśli tylko usłyszy o tym ktoś spod znaku Ordo Iuris, od razu przywalą Ci tą ustawą, że namawiasz dzieci do masturbacji...

     A co z lekarzem, który wypisze nastolatce receptę na antykoncepcję?
     • gumpel Re: Upss .... 16.10.19, 22:06
      O, i tu zgoda. Tak można dyskutować. M.in. właśnie z tych powodów o których piszesz uważam, że to bardzo szkodliwy bubel prawny, który należy zwalczać. Użyte pojęcia są nieostre, tak nie można tworzyć przepisów prawnych. Tylko porównaj sobie to co piszesz w poście założycielskim i teraz ...

      --
      ... quaero usque ...
       • gumpel Stephen, idą po Ciebie ;) 19.10.19, 09:42

        Za pisanie, że przedmiotowy projekt ustawy jest o penalizacji edukacji seksualnej już jest planowane doniesienie do prokuratury jako świadomie wprowadzanie w błąd opinii publicznej:

        "W związku z nieprawdziwymi informacjami oraz kampanią zniesławień, Instytut Ordo Iuris złoży zawiadomienie do prokuratury celem ustalenia sprawców, a następnie wniesie prywatne akty oskarżenia z art. 212 §2 kk (zniesławienie za pośrednictwem środków masowego komunikowania) i art. 216 §2 kk (znieważenie również za pomocą środków masowego komunikowania)"

        Zawiadomienie, jak czytamy w informacji, będzie skierowanie "wobec osób popełniających przestępstwo na szkodę Instytutu zarówno na portalach społecznościowych, jak i w toku manifestacji pod hasłem „Jesień średniowiecza" przeciwko obywatelskiemu projektowi ustawy „Stop Pedofilii” Fundacji Pro-Prawo do Życia".

        Adw. Bartosz Lewandowski, Dyrektor Centrum Interwencji Procesowych:
        W analizie projektu opublikowanej przez Instytut zostało podkreślone, że projekt „Stop pedofilii” rozwija zasadę ograniczonej autonomii woli małoletniego, chroniąc dziecko nie tylko przed czynami pedofilskimi, ale także przed działaniami zmierzającymi do skłonienia go lub pochwały podejmowania przez niego obcowania płciowego lub innych czynności seksualnych.

        Jak podkreślają inicjatorzy projektu, nie stanowi on rewolucyjnego przewrotu w doktrynie i nie zakazuje on przekazywania uczniom treści związanych z seksualnością.

        Nikodem Bernaciak, analityk Instytutu Ordo Iuris:
        - Sprzeciwianie się projektowi jako rzekomej „ustawie o zakazie edukacji seksualnej” może tylko dowodzić intencji organizatorów protestów, którzy błędnie utożsamiają edukację seksualną z seksualizacją dzieci.


        --
        ... quaero usque ...
         • maria421 Re: Faktycznie, zniesławienie... 20.10.19, 10:01
          §4.Kto propaguje lub pochwala podejmowanie przezmałoletniegoobcowania płciowegolubinnej czynności seksualnej, działając w związku z zajmowaniem stanowiska, wykonywaniem zawodu lub działalności związanych z wychowaniem, edukacją, leczeniemmałoletnichlub opieką nad nimi albo działając na terenie szkoły lub innego zakładu lub placówki oświatowo-wychowawczej lub opiekuńczej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.”

          No ale przeciez informowanie maloletnich o srodkach anytkoncepcyjnych to nie jest ani propagowanie ani pochwala podejmowania obcowania plciowego przez maloletniego.
         • maria421 Re: Stephen, idą po Ciebie ;) 20.10.19, 19:08
          Stefan, "te grupy" uslyszaly o roznych przedziwnych projektach wychowania seksualnego i chca zapobiec wywalajac dziecko z kapiela.

          Juz na tym forum byla mowa o projekcie wychowania seksualnego autorstwa pani prof. Tuider, wedlug ktorego to projektu na lekcjach wychowania seksualnego mialy sie odbywac zajecia prakryczne, czyli czyli np. 15 latki mialy urzadzic burdelu , a 12 latki uczyly sie co to jest dang-bang.

          Niemieccy rodzice protestowali przeciw tym perwersjom podanym pod plaszczykiem studiow uniwersyteckich.
          • stephen_s Re: Stephen, idą po Ciebie ;) 21.10.19, 10:25
           Mario, te "grupy" są przeciwne *każdej* edukacji seksualnej. Posłuchaj sobie, co oni mówią - i nie mieszaj tego z realiami niemieckimi.

           To są ludzie, którzy mówią wprost: za edukacją seksualną w szkołach (nie jakimiś konkretnymi dziwnymi projektami, ale za wszelką edukacją seksualną) stoją pedofile i homoseksualiści, którzy chcą namawiać dzieci do uprawiania seksu. Jeśli edukacji seksualnej nie będzie, to dzieci seksu uprawiać nie będą, bo powstrzyma je "naturalne poczucie wstydu" itd.

           Naprawdę - zapoznaj się z uzasadnieniem tej ustawy i z poglądami Ordo Iuris oraz Pro - Prawo do Życia. To są fanatycy.
           • maria421 Re: Stephen, idą po Ciebie ;) 21.10.19, 11:27
            Stefan, gdybym jako matka miala do wyboru szkole w ktorej nie ma zadnej edukacji seksualnej, a szkole w ktorej moje dziecko musi urzadzac "burdel dla wszystkich", w wieku 12 lat uczyc sie co to gang-bang i opowiadac i swoich seksualnych doswiadczeniach, to wybralabym szkole BEZ edukacji seksualnej, a tych , ktorzy dzieci deprawuja uczac ich urzadzania "burdelu dla wszystkich" chetnie poslalabym do wiezienia.

            Trzeba znalezc zloty srodek.
            • gumpel Re: Stephen, idą po Ciebie ;) 21.10.19, 14:12
             Oj Mario, ale odwracasz kota ogonem. To co piszesz to jest erystyka!

             To tak jakby lewica wniosła projekt zakazujący posyłania dzieci do kościoła w charakterze ministrantów i Marianek w celu ich ochrona przed księżmi-pedofilami, ktoś by napisał, że przecież nie wszyscy księża to to pedofile, a Ty na to: jakbym miała do wyboru oddać dziecko w łapy księdza-pedofila, albo zabronić mu posługi w kościele, to wybieram to drugie.

             W jednym i drugim przypadku alternatywa jest źle postawiona. Można dzieci edukować o seksie bez seksualizacji, tak jak można dzieci zapraszać do kościoła bez intencji ich molestowania.

             G.

             --
             ... quaero usque ...
        • wkkr Re: Stephen, idą po Ciebie ;) 21.10.19, 14:17
         Ordo Iuris kłamie na swoich stronach na temat tego czy jest w Konstytucji zdefiniowane małżeństwo. Otóż nie jest.
         Niech uważają z tymi pozwami bo ich też ktoś może pozwać.

         --
         Ceterum censeo Russia delendam esse
     • wkkr Re: Upss .... 21.10.19, 14:15
      Nie tylko edukacje można pod to podciągnąć. Sprzedaż prezerwatyw nieletnim też może być uznana za zachęcanie do seksu.

      --
      Ceterum censeo Russia delendam esse
    • wkkr Re: Upss .... 21.10.19, 14:13
     Małoletni to osoba poniżej 18 roku życia. Seks lagenie można uprawiać z osobami powyżej 15 roku życia.
     Z tego wynika, że możesz się legalnie przespać np. 17latką ale za namawianie je do tego może pójść na 5 lat do więzienia.....

     --
     Ceterum censeo Russia delendam esse

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka