Dodaj do ulubionych

Jak zostałem autorem wyklętym

26.11.19, 17:40
A konkretnie, autorem wyklętych erotyków.

Ano tak: trochę dla zabawy, trochę w nadziei na dorobienie sobie, napisałem opowiadania. Erotyczne (nazwijmy to tak). Wrzuciłem to w formie ebook na jeden portal-księgarnię, gdzie przeszło bez problemów (po oznaczeniu, że opowiadanie jest "Adult" i w dodatku "Erotica").

Wczoraj wysłałem na szersze wody, czyli na Amazon. Jednocześnie, trochę teraz czytam o tym, co można zamieszczać na Amazonie - i wychodzi mi, że nie wiem, czy Amazon w ogóle to puści. Może nie puści. Podobno może nawet być tak, że dostanę na Amazonie permanentnego bana na publikowanie czegokolwiek...

Dodam, że Amazon erotykę puszcza. Puszcza nawet dziwną erotykę typu "seks z pterodaktylem". Ale tego, co napisałem, być może wcale nie będą chcieli zamieścić...

Pracuję teraz nad kolejnym opowiadaniem. Wychodzi mi, że nawet na tym w miarę łagodnym portalu będzie ono oznaczone jako "Taboo Erotica". I wiem, że jakby co, to tego Amazon na pewno nie puści...

I tak, będąc zupełnie miłym człowiekiem, powoli zaczynam czuć się dziwnie... Bo wyszło mi, że popełniłem / popełnię teksty, które dla kogoś mogą być zbyt perwersyjne i be.

Hmmmm.
Obserwuj wątek
      • stephen_s Re: Jak zostałem autorem wyklętym 26.11.19, 18:19
        Na self-publishingu? Podobno tak. Nawet (a może zwłaszcza?) na erotyce i romansach.

Słyszałem o ludziach, którzy zarabiają na pisaniu takich rzeczy porządną kasę. Osobiście spotkałem w sieci osoby, które zarabiają sensownie - np. kilkaset dolarów miesięcznie. Oczywiście wymaga to pracy.

Z erotyką zrobił się w ostatnich latach problem, bo np. Amazon bardzo ostro ją cenzuruje - i np. wszelkie teksty zawierające non-con czy dub-con od razu wylatują (a to opowiadanie, które mam w trakcie pisania, klasyfikowałoby się jako dub-con). Są portale jak Smashwords, które są bardziej liberalne, ale nie mają takiego zasięgu...

Ale romanse? Podejrzewam, że tylko siadać i pisać :))))
          • stephen_s Re: Jak zostałem autorem wyklętym 26.11.19, 20:27
            Zobaczymy. Na razie zarobiłem 1 zł przez cały tydzień (od kiedy opowiadanie wisi na Smashwords). Ciekawe, czy Amazon coś tu zmieni.

Sprawdziłem - opowiadanie już na Amazonie się pojawiło. Ktoś z Amazona na nie spojrzał i je klepnął, więc na razie uznali chyba, że jest OK. Ale słyszałem, że z nimi to zawsze jest niepewność - bo inny kontroler od nich może spojrzeć np. za tydzień i uznać, że jednak książka jest be. Więc w każdej chwili w sumie mogę spodziewać się maila w stylu: "Ta książka to dub-con! A fu! Zostałeś zablokowany na zawsze!".

BTW. Ciekawostka - żeby mieć jasność, napisałem do działu pomocy Amazon zapytanie, jakie treści oni w zasadzie uznają za niedopuszczalne. Odpisali mi, że... nie udzielą mi takiej informacji ze względów bezpieczeństwa. I że jak coś niewłaściwego zamieszczę, to mnie zawiadomią. Kafka :))))
              • stephen_s Re: Jak zostałem autorem wyklętym 27.11.19, 19:33
                Od pobrań ebooka. To są normalne ebooki, tylko krótkie :)

Wiszą w tej chwili dwa opowiadania. Jedno jest wycenione na wszystkich portalach (Smashwords, Amazon, Barnes & Noble, Kobo...) na 0.99 USD, drugie jest jako "zapłać ile chcesz" (= w większości ludzie pobierają za darmo...). Jak ktoś zapłaci i pobierze plik, to część zabiera portal, część dostaję ja. Ile, zależy od portalu. Smashwords daje ok. 50%, Amazon w tym wypadku 35%. Na razie (czyli od 1,5 tygodnia) pobrały 3 osoby, mam więc zarobione około 2 dolary. Szał :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka