10.12.19, 17:00
Do przeczytania 1200 stron "Jakubowych ksiąg" potrzeba trochę czasu (i nie tylko czasu). To może tymczasem i na rozgrzewkę noblowska przemowa Tokarczuk:

www.nobelprize.org/uploads/2019/12/tokarczuk-lecture-polish-2.pdf
Obserwuj wątek
    • stephen_s Re: Nobel 10.12.19, 21:27
      A ja mam taką myśl, że teraz Tokarczuk uzna, że wszyscy mogą już jej skoczyć - i zacznie realizować swoje skryte marzenie pisania krwawych horrorów o zombie, czy coś :))
    • stephen_s Re: Nobel 10.12.19, 22:21
      A tymczasem na Twitterze Krystyny Pawłowicz ani słowa o Noblu dla Tokarczuk. Pani sędzia Pawłowicz przypomniała dziś o... rocznicy Nobla dla Sienkiewicza.

A w komentarzach głosy, że Tokarczuk to taka tam "ukraińska lewaczka" - a jeden z komentujących wręcz wprost do Tokarczuk napisał (i otagował, żeby ona to koniecznie przeczytała), że jest Sienkiewicz to był wspaniały, a Tokarczuk jest grafomanką, która dostała Nobla za zasługi polityczne...
      • wkkr Re: Nobel 11.12.19, 08:25
        Tokarczuk jest najwybitniejszą polską pisarka w dziejach. nikt tak jak ona nie opowiadał wcześniej historii.
        A co do Sienkiewicza, to w porównani jego twórczości z twórczością Tokarczuk plasuje go w gronie grafomanów.

--
        Ceterum censeo Russia delendam esse
        • maria421 Re: Nobel 11.12.19, 08:41
          wkkr napisał:

> Tokarczuk jest najwybitniejszą polską pisarka w dziejach. nikt tak jak ona nie
          > opowiadał wcześniej historii.
          > A co do Sienkiewicza, to w porównani jego twórczości z twórczością Tokarczuk pl
          > asuje go w gronie grafomanów.
          >

Nie czytalam Tokarczuk, ale wierze ze komitet Nagrody Nobla wie co robi i ze Tokarczuk zasluzyla na te nagrode. Ciesze sie i gratuluje.
          • wkkr Re: Nobel 12.12.19, 09:24
            Ja traktowałem Tokarczuk jak nawiedzoną lewaczkę do czasu gdy (nie wiedząc kto jest autorem) wysłuchałem pół godziny "Ksiąg Jakubowych" W TokFM. Byłem pod ogromnym wrażeniem kunsztu pisarza a gdy dowiedziałem się kto to napisał szczeka mi opadła.

--
            Ceterum censeo Russia delendam esse
            • maria421 Re: Nobel 12.12.19, 18:31
              wkkr napisał:

> Ja traktowałem Tokarczuk jak nawiedzoną lewaczkę do czasu gdy (nie wiedząc kto
              > jest autorem) wysłuchałem pół godziny "Ksiąg Jakubowych" W TokFM. Byłem pod ogr
              > omnym wrażeniem kunsztu pisarza a gdy dowiedziałem się kto to napisał szczeka m
              > i opadła.

Ona jest nawiedzona lewaczka ktora najwyrazniej ma niezwykly talent literacki.
              Jedno nie musi wykluczac drugiego.
      • maria421 Re: Nobel 11.12.19, 08:39
        stephen_s napisał:

> A tymczasem na Twitterze Krystyny Pawłowicz ani słowa o Noblu dla Tokarczuk. Pa
        > ni sędzia Pawłowicz przypomniała dziś o... rocznicy Nobla dla Sienkiewicza.
        >
        Pawlowicz dawno mnie zablokowala, wiec nie moge czytac tego co produkuje. Nadal jest taka chamska? Nawet jako sedzia TK?

> A w komentarzach głosy, że Tokarczuk to taka tam "ukraińska lewaczka" - a jeden
        > z komentujących wręcz wprost do Tokarczuk napisał (i otagował, żeby ona to kon
        > iecznie przeczytała), że jest Sienkiewicz to był wspaniały, a Tokarczuk jest gr
        > afomanką, która dostała Nobla za zasługi polityczne...

Popatrz ilu krytykow literackich wsrod trolli :-)
        • stephen_s Re: Nobel 11.12.19, 18:10
          Pawłowicz dla własnego zdrowia psychicznego generalnie nie śledzę. Zajrzałem dziś z perwersyjnej ciekawości, żeby zobaczyć, jak radzi sobie z Noblem dla Tokarczuk...

BTW. Spojrzałem też na prezydencki profil FB Andrzeja Dudy. Połowa komentarzy pod jednym z wpisów gratulujących Tokarczuk to teksty o tym, że to ukraińska lewaczka plująca na Polskę, grafomanka, Żydówka (to w końcu Żydówka, czy Ukrainka..?), że trzeba jej odebrać obywatelstwo...
          • maria421 Re: Nobel 11.12.19, 18:21
            stephen_s napisał:

> BTW. Spojrzałem też na prezydencki profil FB Andrzeja Dudy. Połowa komentarzy p
            > od jednym z wpisów gratulujących Tokarczuk to teksty o tym, że to ukraińska lew
            > aczka plująca na Polskę, grafomanka, Żydówka (to w końcu Żydówka, czy Ukrainka.
            > .?), że trzeba jej odebrać obywatelstwo...

Jakby mogli, to by fatwe wydali jak Chomeini na Rushdiego.
    • maria421 Re: Nobel 11.12.19, 16:51
      Slusznie mowia ze PiS to stan umyslu :

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25501177,mularczyk-szwedzka-akademia-nauk-powinna-przeprosic-za-potop.html#a=362&c=159&s=BoxNewsImg2
      • stephen_s Re: Nobel 11.12.19, 18:06
        A propos stanu umysłu - polski pisarz fantasy Jacek Piekara znowu pokazuje, na co go stać:

aszdziennik.pl/128217,tokarczuk-dostaje-nobla-jacek-piekara-sukcesem-to-jest-sapkowski

Zastanawia mnie, skąd w polskiej literaturze fantastycznej tylu prawicowych buców? Ziemkiewicz, Piekara, Pilipiuk, Lewandowski...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka