Dodaj do ulubionych

ustawienia Hellingera

25.08.04, 21:46
nie miałam możliwości uczestnniczyć osobiście, ale wybieram się na spotkanie
w Filharmonii Krakowskiej z autorem. Osoby, które pracowały w tej formie
opowiadają o bardzo intensywnych przeżyciach.
czy ktoś z was miał już może styczność z tą formą pracy? a może ktoś z was
sam ją stosuje?
a ty sarenko czy tylko psychodramy próbujesz ze swoimi pacjentami?
Edytor zaawansowany
  • turtlemock 07.05.05, 12:37
    No i co, byłaś? Może się nawet widzieliśmy :) Tyle, że nie w filharmonii - co to było, jacyś kolejarze, albo coś w tym rodzaju:).
    No i tak - zgłaszam się i chętnie pokonwersuję - mam styczność z tą formą pracy od dłuższego czasu. I ciągle jestem zdumiony...
  • kaha1 26.07.05, 21:51
    oo jak miło słyszeć :)
    mam nadzieję, że jeszcze tu zaglądasz. Rzeczywiście wykład przeniesiono do domu
    kolejarza. Później byłam na ustawieniach, a jeszcze później na spotkaniu z Otto
    Brinkiem. A ty, gdzie stykasz się z ustawieniami?
  • turtlemock 02.10.05, 20:03
    heeeee:) no własnie zaglądam jak mi sie przypomni, ale forum praktycznie nie działa - ale może to i lepiej, przynajmniej trudniej trafić tu trollom i innym szaleńcom (jak na forum Psychologia:)

so... stykam się z hellingerem (a raczej metodą) w szkole psychoterpii - a przede wszystkim we wąłsnej terapii.

Teraz Hellinger jest w Polsce (albo zaraz będzie) - w Krakowie bedzie 21 października:)
  • tora83 12.10.05, 21:40
    Bylam dzis na spotkaniu z Hellingerem, coprawda jako obserwator, ale wrazenia
    NIESAMOWITE ...
  • turtlemock 13.10.05, 00:46
    Oj niesamowite. Zazdroszczę:)
  • tora83 14.10.05, 09:23
    Wczoraj tez bylam, na drugiej czesci spotkania... Wrazenia wielkie, potrzeba
    jednak czasu, by poukladac sobie wszystko ...
  • aneta9961 20.08.14, 22:06
    Na czym dokładnie polega ta terapia hellingera?
    to jest jakaś hipnoza czy rozmowa z teapeutą?
  • gruszka72 14.11.14, 11:40
    terapeuta przeprowadza rozmowę, pyta o problem, ale to nie jest długi wywiad, chodzi o najistotniejsze informacje. Praca nie opiera się na słowie (jak w większości nurtów psychoterapeutycznych) tylko na rozpoznaniu głębszego wewnętrznego ruchu, który leży u podłoża naszego problem i pcha nas w określoną stronę (objawów, wchodzenia w specyficzne relacje, jakichś stanów wewnętrznych czy emocji). Rozpoznanie uzyskujemy poprzez podążanie za pewnymi sygnałami wyrażającymi się poprzez nasze ciało czy odczucia. To jest praca w głębokim skupieniu, ale nie w hipnozie, nie ma tu żadnych sugestii, raczej podążanie za tym, co naturalnie pojawia się w kliencie.
  • 84halina 02.01.15, 22:48
    zanim uslyszysz jakies bzdury otworz ten link i poczytaj hipokrates2012.wordpress.com/2012/11/06/rodzina-metoda-ustawien-rodzinnych-berta-hellingera/
  • znasz_prawde 01.12.15, 14:45
    Po pierwsze hellinger przywłaszczył metodę od Indian i podaje jako swoją, więc oszustwo już na początek.
    Zwane jest to też jako konstelacje systemowe ? czyli właściwie, a celem systemu jest ograniczenie, zniewolenie, sterowanie, włożenie w ramy.
    W tym systemie pomijane jest wiele i to prawdziwych wątków.
    Np TELEGONIA czyny potwierdzone w niedalekiej przeszłości.
    Jak więc odwoływać się do przodków, prosić o ich wsparcie, jak nie wiadomo kto to i może być nimi hołota !!!
    Chcecie wsparcia takich przodków ???
    Podpinacie się pod taki system ??
    Fałsz w podstawie, bo inni mogą być przodkowie, a inni są za nich uważani i to dopiero zaburza.
    Były wojny i gwałty, różne zależności?
    A co jeśli ?przodek? jest już w innym wcieleniu, w innej konstelacji systemowej ?
    Ustawiają wg tego ?życia? i rodu, a przecież hellinger zakłada wcielenia, karmę czyli inne rody ?
    Wg mnie wtłaczanie w ród to uwikływanie, przedstawianie fałszywego programu przez prowadzącego najczęściej za dużą kasę.
    Bazowanie na smutku, bólu, chorobie, cierpieniu wtłaczając dodatkowe obarczenia i najważniejsze WINĘ za niby Wasze działania, Wasze niby naiwne wzięcie różnych obciążeń.
    Rozwiązaniem wg mnie jest rozłączenie się od tzw rodu, systemu wg zasady wolnej woli i samostanowienia o sobie.
    Są oni równie uwikłani, często była to patologia, jakie więc wsparcie przyjść od takich może ???
    I skąd to wsparcie skoro tyle lat uwikłania było ?? Nagle się zmieni ??
    Naprawianie relacji to droga bez końca i droga wcale tania, a wizji przyczyn można mieć bez przecież wiele, no bo i z różnych wcieleń ?
    Są to jednak wg mnie programy, fałsz, wizje prowadzącego, możliwość kierowania osobami jak podczas hipnozy.
    Wiem gdyż byłem na wielu ustawieniach i u różnych ?jasnowidzących? ale tylko moją kasę i poza tym różne przyczyny tego samego skutku.
    Metodologia skradziona przez niemca jest (może być pomocna) ale do uświadomienia sobie tych zależności, uwikłań, systemu, kodów, programów i doprowadzenia do łatwej sterowalności tymi co zwą się ludźmi.
    Znam takich co twierdzą, że im na jakiś czas pomogło ? tylko znając wielu ustawiaczy w ich życiu jakoś im nie pomogło, oprócz finansów.
    Jak się mawia szatan dla zyskania większej rzeszy też jest w stanie jednego uzdrowić !!!
    hellinger propaguje ileż to miłości i uczuć ?pozytywnych? przyniosła wojna !!!
    A czego to jest propagowanie ? Nazizmu przemocy ?
    Czyj to jest wysłannik i czy także pod to się podpinacie uczestnicząc w hellingerowskich manipulacjach ??
    Do tego :
    Dlaczego ignorantom, samolubom, zapatrzonym w siebie, kłamcom funkcjonuje się tu dobrze lub bardzo dobrze ???
    Jakby byli wspomagani, pod ochroną. Jakby dbano o nich.
    Czyżby za generowanie cierpienia w innych, za pasożytowanie ??
    Komu służą kogo karmią ??
    No i ?święta? czas mordowania, rzezi, ofiary zwierząt, ścinania drzew ? jakie to energie ??
    Jaki bóg z tego korzysta ??

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka